NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting VERKEERSVEILIGHEID RONDOM DE SCHOLEN INVORDERING VAN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN NU VEEL DUURDER VERKIEZING WIJKRAAD SMAKTERHEIDE zaterdag a.s. Bestuurscommissie sport-, jeugd- en jongerenwerk Hinderwet VERKIEZING PROV. STATEN kandidaatstelling Hinderwet Vervallen spreek uren van b. en w. Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Bouwvergunningen verleend AANLEG RIOOL SMAKTERWEG EN AANLEG VAN BERGINGSVIJVER UITDUNNEN VAN ERFBEPLANTING BIJDRAGE SCHOOLZWEMMEN EN SOC. ZAKEN Commissievergad. Agrarische aangel. Schoolraad voor openbaar kleuter en basisonderwijs VERGADERINGEN AGENDA Verscherpte aktie ter bestrijding van de bruine rat Voorlichting over statenverkiezing Inzamelen van bermmaaisel Eindmanifestatie jaar van gehandicapten Tijdens het „Verkeersspreekuur", f dat enkele maanden gelden van start is gegaan, is meer dan eens de aandacht gevraagd voor maatregelen om de ver keersveiligheid rondom de scholen te verbeteren. Meestal gaat het dan om verzoeken om een „zeebrapad" aan te leggen of een stopverbod in te stellen tegenover de ingang van de school. Verkeersmaatregelen en verkeersbri- gadiers kunnen de veiligheid op een sch ooiroute vergroten. Anderzijds hangt de veiligheid van de kinderen ook voor een belangrijk deel af van de medewerking van de ouders. De gemeentelijke werkgroep ver keersmaatregelen heeft daarom in een brief aan de ouders van leerlingen van kleuter- en basisscholen de medewer king van de ouders ingeroepen. Op de eerste plaats wordt de ouders gevraagd zo mogelijk de kinderen niet met de auto naar school te brengen. Dit verhoogt n.l. de onveiligheid voor andere (overstekendel kinderen. Wan neer men om ae een of andere reden het kind wel per auto naar school moet brengen, dan wordt men geadviseerd de auto een flink eind van de school af te parkeren en het laatste stuk te voet af te leggen. Het plaatsen van de auto vlakbij de school maakt het voor de andere kinderen extra gevaarlijk. Geadviseerd wordt met schone aan- slagvrije ruiten te rijden, voor de school niet harder dan 20 km/u te rijden en zeker niet achteruit te rijden. Ook het zetten van de auto aan de overkant van de straat waaraan de school is gelegen, wordt sterk afgeraden omdat een king geneigd is de school uit te rennen, met alle gevolgen van dien. Het beste is het kind met de fiets naar school te brengen en het dan aan de kant van de school af te zetten. Tenslotte wordt de goede raad gegeven aan het kind een veilige route naar en van school te leren waarbij ge bruik moet worden gemaakt van door verkeersbrigadiers bewaakte oversteek- plaatfen. Het invorderen van gemeentelijke be lastingen door middel van aanmanin gen, dwangbevelen, beslaglegging en andere dwangmaatregelen met tussen komst van de deurwaarder, is met ingang van 1 januari j.l. aanmerkelijk duurder geworden. Aanleiding hiertoe is de wijziging van de Kostenwet invordering rijksbelastin gen. Hierin worden de kosten geregeld, die gerekend worden bij hel niet tijdig betalen van belastingen. De aanzienlijke kostenstijging blijkt uit onderstaand overzicht, waar de „oude" en de „nieu we" kosten naast eikaar zijn vermeld: vóór 1-1-82 nft 1-1-82 aanmaningskosten (tot/l.UUU.-) 2,- 5,- (boven1000,2,— ƒ10,— betekening van het dwangbevel, aanslag minder dan 50,2,50 10, ƒ50.—tot/100,— 7,50 ƒ20.— ƒ100.— tot/200,— 7,50 ƒ25,— voor iedere volle 100,—daarboven 1,— 3,— herhaald bevel 5,— 15,— visumkosten 1,— 3,— Beslag roerend/onroerend goed 20,- 60,- betekening exploten 5,15, aankondiging verkoop 10,— 30,- Deze verhoging geldt voor ALLE in te vorderen belastingen. Wat dit betekent voor de Venrayse burger, die niet tijdig zijn gemeentelijke belastingen betaalt, volgen hier enkele voorbeelden. Aanslag afvalstoffenheffing (reini gingsrechten): Bij een aanslag van 78,betekende dit vroeger, na een aanmaning, een dwangbevel en een herhaald bevel een bedrag aan extra kosten van 15,50. Thans bedragen de extra-kosten 43,-. Blijft men daarna nog in gebreke en volgt beslag op roerende/onroerende goederen, dan bedragen de kosten in eerste instantie reeds 103,— in plaats van het oude bedrag van 35,50. Aanslag Hondenbelasting: Bij een aanslag van ƒ42,moest bij in gebreke blijven 10,50 extra worden betaald. Nu zal men 33,meer moeten betalen. Wordt dan nog niet betaald, dan volgt beslag op roerende/onroeren de goederen, waarvoor men dan nu 93,— (in plaats van 18,—) moet betalen. Waarmee we maar willen zeggen: Een belastingschuld kan men beter direct betalen dan wachten totdat het te laat Op zaterdag 16 januari 1982 worden voor de eerste maal in de geschiedenis van de wijkraad Smakterheide verkie zingen gehouden. Na de wijkraad Brukske wordt de wijkraad Smakterhei de dan de tweede wijkraad die via de al gemene verkiezingen is samengesteld. Op zaterdag 16 januari kunnen de bijna 500 stemgerechtigden van de wijk hun stem uitbrengen op 9 van de 13 kandidaten. De wijkraad wordt geko zen voor een periode van 4 jaar. Het stembureau zal gevestigd zijn in de kantine van garage van Ham aan de Maasheseweg en zal geopend zijn van 13.00-16.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. De gemeente Venray kent al vele jaren dorps- en wijkraden. Sinds 1978 zijn deze raden officieel erkend door de gemeenteraad. De raden kregen toen het recht om ongevraagd advies uit te brengen aan het gemeentebestuur. Daarnaast verplichtte de gemeente zich om over een aantal onderwerpen advies te vragen aan de dorps-of wijkraden. Aan de dorps- en wijkraden zijn geen gemeentelijke bevoegdheden overgedra gen, omdat zij deze nog niet wensen. De wijkraad is de vertegenwoordiger en de spreekbuis van de wijk. Voor de gemeente is de wijkraad een herkenbare gesprekspartner geworden. Daarom vindt het gemeentebestuur het van belang, dat de wijkraad wordt gekozen door de bevolkong. De wijkraadverkiezingen worden ge organiseerd door de gemeente in samen werking met de zittende wijkraad en staan onder toezicht van het hoofd van de afdeling bevolkingszaken. KANDIDATEN De volgende 13 bewoners van de wijk Smakterheide hebben zich kandidaat gesteld: mevrouw G. W. P. Alards-He- - rens, J. W. Arts, P. M. T. Berkers, F. J. Herens, A. F. C. M. Houben, H. A. M. van den Hurk, mevrouw G. L. M. Schwachöfer-Driessen, H. W. P. M. Loozen, M. P. Swinkels, mevrouw M. A. Verheijen-Smits en mevrouw M. W. H. Verstegen-Verheijen. Uit deze 13 kandidaten kan dus iedere stemgerechtigde inwoner van Smakter heide er 9 kiezen. De eerstvolgende openbare vergade ring van de Bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk zal worden gehouden op donderdag 28 januari a.s. om 19.00 uur inde raadzaal. Deze vergadering wordt gehouden in de plaats van de vergaderingen welke waren gepland voor 14 januari en 11 fe bruari a.s. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van J. P. M. van Dijck, Laag- heidseweg 30 te Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Laagheidseweg 30 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken. liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 29 januari 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 15 januari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen De burgemeester brengt ter openbare kennis, dat op dinsdag, 9 februari 1982, zal plaatshebben de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van Provinciale Staten. Op die dag, van des voormiddags NEGEN uur tot des namiddags VIJF uur, kunnen bij de voorzitter van het hoofdstembureau in de kieskring of, bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau, ter secretarie van de gemeente HORST, LIJSTEN VAN KANDIDA TEN, als bedoeld in artikel G 5 van de Kieswet, worden ingeleverd. Bij de afdeling verkiezingen ter gemeentesecretarie kunnen alle gewens te inlichtingen omtrent de inlevering worden ingewonnen. Deze afdeling stelt tevens de tot invulling bestemde formulieren voor de kandidatenlijsten, voor de verklaring van bewilliging en voor de machtiging van de politieke groepering kosteloosbe- schikbaar en wel gedurende drie weken vóór en op de dag van kandidaatstel ling. In herinnering wordt nog gebracht ar tikel X 6 van de Kieswet, luidende als volgt: 1. Hij, die een lijst, als bedoeld in ar tikel G 5 inlevert, wetende dat zij voorzien is van handtekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waar voor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handtekeningen geen vol doende aantal voor een geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste honderd t wintig gulden. I. Met gelijke straf die hij, wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor die in levering bestemde lijst, als bedoeld in art. G 5, heeft ondertekend. De burgemeester, Mr. H. J. M.Defesche. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 6 januari 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van P. Th. H. Arts, Timmermannsweg 136 te Ysselsteyn-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een veehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermannsweg 136 te Ysselsteyn. M. Marcellis, Wusterweg 1 te Castenray-Venray, voor het uitbreiden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Wusterweg (ongenum merd) te Castenray. A. van Hoof, Twistweg 10 te Vre- depeel-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Twistweg 10 te Vredepeel-Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 15 januari 1982 tot 15 februari 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 uur tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene, bepalingen milieu hygiëne staat tot 15 februari 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnehof 1, 2513 AA Vgra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 15 januari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Op dinsdag 2 februari a.s. zal wethouder mevr. A. P. Rutten-Tielen geen spreekuur houden voor huisves tingszaken. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche zal op maandag 8 februari geen spreekuur houden. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een gemeen schapshuis op perceel R 408 gelegen aan de Hoofdstraat te Oirlo, t.n.v. Gemeen tebestuur Venray; het bouwen van een fokvarkens- stal aan de Overloonseweg 95a, t.n.v. W. A. J. Winnen; het uitbreiden van een woning Peelweg 29, t.n.v. M. C. Gommers: het bouwen van een schapenstal aan de Deurneseweg 58, t.n.v. L. H. G. van Kempen; het bouwen van een loods/opslag ruimte aan de Oirloseheide 3, t.n.v. G. H. Pepplinkhuizen; het uitbreiden van een kippenhok aan de Molenhoek 14, t.n.v. L. H. H. Janssen; het bouwen van een trafohuisje OC-5 aan de Pionierstraat, t.n.v. N.V. P.L.EM.; het bouwen van een trafohuisje OC-5 aan de Ringweg, t.n.v. N.V. P.L.E.M. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met^ ingang van 15 januari 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 15 januari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken bekend; dat op 8 december 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. (j. Janssen, Deurneseweg 190 te Yéselsteyn Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensmesterij en -fokkerij, waar bij mest en meststoffen worden opge slagen, gelegen aan de Deurneseweg 190 te Ysselsteyn; dat op 17 december 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. van Ass, Kempkensberg 2 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een mestkuikenbedrijf, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Kempkensberg IA te Ysselsteyn. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 15 februari 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden gegeven. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 4 februari 1982 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt gege ven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont-werp-beschikking in te dienen. Venray, 15 januari 1982. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 13 januari voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen ge durende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. het bouwen van een bedrijfsruimte aan de Horsterweg 9, t.n.v. W. G. M. Loenen; het bouwen van een volière aan de Landweertweg 20, t.n.v. G. P. M. Gou- mans. het plaatsen van een garagedeur aan de Kraaksepas 8, t.n.v. H. G. Holt- ackers; het bouwen van een gierput aan de Boddenbroek 3, t.n.v. H. J. A. Clas sens; het plaatsen van een bromfietsen berging aan de St. Jozefweg 2. t.n.v. Bestuur Kath. Techn. School; het uitbreiden van de school met 2 lokalen bij Foekepot Brukske, t.n.v. Gemeentebestuur; het bouwen van een trafohuisje in bestemmingsplan Landweert fase 2, t.n.v. N.V. P.L.E.M. Venray, 15 januari 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Wanneer de weersomstandigheden het mogelijk maken zal op maandag 18 januari begonnen worden niet de aanleg van de riolering in en de verharding van de Smakterweg. Tien weken lang zal dan de Smakter weg tussen een punt 150 meter ten zuiden van de Energieweg en de kruising met de Metaalweg voor. alle verkeer zijn afgesloten. De bedrijven aan de Energieweg en het bedrijf Inveka aan de Smakterweg blijven bereikbaar. Drie weken na bovengenoemd tijdstip (18 januari of later) zal ook het gedeelte Smakterweg tussen Metaalweg en Nij verheidsstraat voor alle verkeer worden afgesloten gedurende vier weken. De rioolzuiveringsinstallatie blijft bereik baar. Rond 15 maart zal de Metaalweg tussen Smakterweg en Maasheseweg voor alle verkeer worden afgesloten. De bedrijven aan de Metaalweg blijyen bereikbaar. Gedurende een termijn van vijf weken zal langs de Zuidzijde van de Metaalweg een bergingsvijver voor overstortwater worden gegraven. Het exacte tijdstip van de afsluiting van de Metaalweg zal te zijner tijd tijd nog worden aangekondigd. Voor eventuele inlichtingen over deze werkzaamheden kunt u zich wenden tot de gemneente Venray, telefoon: 04780- 83838, toestel 342 (de heer J. de Bruijn). Sinds hiervoor een subsidieregeling bij Staatsbosbeheer bestaat hebben veel bewoners van het buitengebied een erfbeplanting rond hun bedrijf of woning aangebracht. In de meeste gevallen zijn de beplantingen aangelegd met een sorti ment bomen en struiken in een plantver- band van 1 x 1 m teneinde een dichte be planting te verkrijgen. Dan kan het ge beuren, dat na enige jaren de bomen en struiken elkaar gaan hinderen. Doordat zij het licht opzoekt, schiet de beplan ting de hoogte in. Hierdoor ontstaat een ijle beplanting waar je dwars doorheen kunt kijken, hetgeen uiteraard niet de bedoeling is van een dergelijke singel. Om dit te voorkomen of te herstellen is op zijn tijd een dunning nodig, waar door zich weer een struiketage kan vor men. Dit uitdunnen van de beplanting vergt echter enige vakkennis. Bij velen bestaat de vrees om de bijl er in te zetten. In overleg met Staatsbosbeheer zullen daarom in het voorjaar een of meer voorlichtings- en demonstratiedagen worden gegeven, waarbij men wordt geleerd hoe het moet. Plaats en tijd zullen in dit blad bekend worden gemaakt. Zoals bekend is met ingang van 1 januari j.l. in navolging van diverse andere gemeenten de ouderbijdrage voor het schoolzwemmen ingevoerd. De ouders van kinderen, die deel nemen aan het schoolzwemmen zullen als gevolg van deze nieuwe maatregel een bijdrage van 40,moeten betalen. Men kan dit doen in twee ter mijnen van 20,via het gemeentelijk zwembad. De eerste termijn moet voor 1 februari, de tweede voor 1 oktober betaald worden. Naar aanleiding van deze nieuwe maatregel is de vraag gesteld of de ge meente compenseert, wanneer het gaat om kinderen waarvan de ouders een uitkering krijgen van sociale zaken. Het antwoord hierop is ontkennend omdat iedere uitkering een bepaald be dragje) is ingebouwd voor het kunnen doen van een extra zij het bescheiden uitgave. Het tweemaal per jaar moeten betalen van 20,wordt niet zo hoog geacht, dat daar tegenover een gemeen telijke compensatie moet worden gezet. Op dinsdag 19 januari om 14.00 uur komt de commissie voor agrarische aan gelegenheden in kamer 126 van het raadhuis bijeen om het college van b. en w. over een aantal ondeerwerpen te adviseren. Het eerste punt gaat over overschrij ving van pacht. De heer A. T. M. Drtiggen wil de pacht van 3.63.70 ha aan de Breehei van zijn vader, de heer A. M. Driiggen, op zijn naam laten overschrijven. De heer J. Versteegen verzoekt de pachtovereenkomst, staande op naam van zijn broer, de heer J. E. Versteegen, Ericaweg te Oirlo, op zijn naam over te schrijven. De heer P. J. C. van As vraagt de gemeente een gedeelte grond ter grootte van 2.27.70 ha, gelegen aan de Deurne seweg te mogen pachten. Voorheen was deze grond in pacht bij de heer Derckx. In verband met overname van het bedrijf van zijn vader verzoekt de heer van As tevens overschrijving van de pacht van 3.00.00 ha aan de Kempkens berg gelegen grond, op zijn naam. Verder wordt het advies van de commissie gevraagd over de volgende zaken: Afsluiting van bos- en recreatiegebie den in het Landgoed Geysteren; bewer ken door de gemeente van de braaklig gende gronden in bestemmingsplannen en het verpachten van plm. 0.70.00 ha grond, gelegen in Leunen-Oost, onlangs aangekocht door de gemeente van Emka b.v. Op dinsdag 19 januari a.s. wordt in kamer 127 van het raadhuis om 19.30 uur een vergadering gehouden van de schoolraad voor het openbaar kleuter en basisonderwijs. Op deze vergadering zal het dagelijks bestuur worden gekozen. Andere punten van behandeling zijn: wijziging van het huishoudelijk regle ment en het bedrag per leerling voor het schooljaar 1981/82. De eerstkomende vergaderingen van gemeenteraad en commissies zullen plaatsvinden op: Gemeenteraad: 26-1-82, 19.00 uur. raadszaal; Bestuurscommissie Jeugd en Sport zaken: 28-1-82. 19.00 u., raads zaal; Commissie voor: Financiën en Belastingen: 3-2-82, 17,15 u.,k. 004; Onderwijs, Vormingswerk en Re creatie: 2-2-82, 16.30 u„ k. K19; Openbare werken: 2-2-82, 19.00 u.,k. 127; Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting: 1-2-82, 19.00 u., k. 127; Verkeer: 4-2-82, 16.30 u., k. 127; Sociale Zaken, Volksgezondheid en Maatschappelijk Werk: 25-1- 82, 17.00 u.,k. 127; Werkgelegenheid: 21-1-82. 16.00 u.,k. 126; Handel en Middenstandszaken: 6-4-82, 15.30 u.,k. 126; Cultuur: 1-2-82, 17.15 u.,k. 126; Welstand: 8-2-82,14.15 u., k. 126 Spreekuur Welstandscommissie, alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 333: 25-1-82. Wijzigingen in het vergaderschema zullen wij tijdig in deze rubriek bekend maken. De notulen en aganda's van de ver gaderingen (behalve van de welstands commissie) liggen ter inzage in de infotiek van het raadhuis. Evenals andere jaren, wordt ook nu in de maand januari een verscherpte aktie ter bestrijding van de bruine rat gevoerd. Howel in feite het gehele jaar door ratten worden bestreden, wordt de verscherpte aktie in het begin van het jaar gevoerd. Als na de oogst het voedsel voor de ratten op het veld minder wordt, breiden zij hun zwerftochten op zoek naar voedsel steeds verder uit. Zo komen de ratten ook in de buurt van ge bouwen en proberen zich via elke opening, die groot genoeg is, toegang te verschaffen. De mogelijkheid, dat men 's winters last van ratten krijgt wordt dus vergroot. Hoewel de gemeente niet meer, zoals vroeger, rattegif beschikbaar stelt, ver leent zij wel medewerking aan de bestrijding. Klachten over de aanwezigheid van ratten kunnen aan de gemeente via tele foonnummer 04780 - 83838 toestel 327 worden doorgegeven. De bestrijding kan dan met de gemeentelijke adviezen ter hand worden genomen. Zoals bekend mag worden veronder steld, worden op woensdag 24 maart de verkiezingen voor de Provinciale Staten gehouden. In verband daarmee wordt door de provinciale voorlichtingsdienst een rei zende tentoonstelling ingericht over het provinciaal bestuur. Deze voorlichtingstentoonstelling wordt op donderdag 4, vrijdag 5 en zaterdag 6 februari a.s. in de hal van het raadhuis van Venray gehouden. De of ficiële opening zal op donderdag 4 febr. a.s. om vier uur worden verricht door een lid van het college van gedeputeerde staten van Limburg. Uit een onderzoek is gebleken, dat de gemeente Venray voldoet aan de uit de natuurbeschermingswet voortvloeiende richtlijnen voor het milieutechnisch ver antwoord maaien van bermen. In het afgelopen maaiseizoen hebben particulieren met toestemming van de dienst gemeentewerken in een aantal gevallen het maaisel van bermen en slootkanten verzameld, ingekuild of laten persen om te dienen als veevoer. De gemeente heeft hiermee zeer positie ve ervaringen opgedaan. Niet alleen komt de gemeente goedkoop van het maaisel af. maar tevens wordt even goedkoop een goede bestemming aan het maaisel gegeven. Daarom heeft het college van b. en w. besloten vooruitlopend op het maaiseizoen 1982 toestemming te geven voor het inzamelen van het maaisel van bermen en bermsloten. Om hiervoor in aanmerking te komen dient men tevoren contact op te nemen met de heer C. Krebbekx van de afdeling III B (tel. 04780-83838 toestel 326). Met een kleine variant op een bekend spreekwoord geldt hier: wie het eerst komt, het eerst maait. Het samen bezig-zijn om de gehandi capte medeburger in gelijkwaardigheid op te nemen in onze gemeenschap mag nóóit ophouden. Het Internationaal Jaar van Gehandicapten (uitgeroepen door de Verenigde Naties) was bedoeld als aanzet, als stimulans. Met een Eindmanifestatie te Roer mond, op vrijdag 15 januari 1982 in de Donderie, zal het Provinciaal Komité Limburg haar aktiviteiten besluiten en terugkijken op wat bereikt werd. Tege lijkertijd zal naar de toekomst gekeken worden om te zien wat er nog allemaal gebeuren kan en moet. Knelpunten en aanbevelingen zullen naar voren gebracht worden door ge handicapten en hun begeleiders. In korte toespraken zal dit gebeuren en wel over de onderwerpen als: Mentaliteit, toegankelijkheid, wonen, sport, onder wijs en de vroegtijdige onderkenning van handicaps. Tevoren zal de Blerickse publicist Gerrit Gommans een inleiding houden over de gelijkwaardigheid en tolerantie. Hij stelde ook in opdracht van het Limburgse Komité (o.a. aan de hand van vraaggesprekken) een soort „Open Boekje" samen over wat bereikt werd en (vooral) wat er nog allemaal leeft aan wensen. Overhandiging van dit boekje ge schiedt aan het einde van de manifesta tie door voorzitter Mr. M. G. N. Schut- gens aan de Commissaris van de koningin Dr J - -

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15