0 uk JUM MERSELO JlTERPENIEÜWS cav2tTmc Jeugdcentrum „De Springplank" WIJKRAAD BRUKSKE Venrays Mannenkoor St. Pe\^S K.V.V. Venray Verenïgingsnïeuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. WIJK NOORD-WEST Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan AAA//WXD dinsdags jeugdnatuurwacht UIT DE GEMEENTERAAD VAN VIERLINGSBEEK PEEL EN MAAS ook üw krant GEVONDEN VOORWERPEN A.s. vrijdag 1 januari wordt U allen rwacht met familie, vrienden en be nden in de Burggraaf om samen 'n ste heffen op 'n voorspoedig 1982. tze bijeenkomst begint om 13.00 u. er is, zij het op bescheiden wijze, or 'n hapje gezorgd. Maandag 4 januari om 20.00 uur ex- repetitie voor 't gehele koor. Donderdag 7 januari om 20.00 uur letitie voor 't gehele koor. Maandag 11 januari extra repetitie or't gehele koor om 20.00 uur. Donderdag 14 januari idem. Zaterdag 16 januari opluistering nsenproklamatie, 't optreden van s koor is om 20.35 uur en duurt 15 Omin. Verzamelen voor inzingen om 15 uur in de Burggraaf. Wij vestigen de aandacht op dat Reneé Kartodird- als soliste, alsmede in 'n ensemble dewerking zal verlenen aan 'n charistieviering op zaterdag 2 januari te 18.45 uur in de St. Annakapel. Wij wensen U allen 'n gelukkig 1982 «veel zanggenoegen! Afmelden bij F. v. d, Kruif, tel. 848 of de Burggraaf tel. 81244. ^■aderdag 7 januari: ^■9,30 repetitie harmonieorkest ^^nderdag 14 januari: 19.30 repetitie harmonieorkest. V.M. generale repetitie Prinsenpro- tlamatie waarschijnlijk in de schouw- rnrg. lerdag 16 januari: Jeelname Prinsenproklamatie. terdag 9 januari: serenade b.g.v. opening bank. Bij enkomst om 15.30 uur café Volle- erg, Henseniusstraat. AGENDA: terdag 9 januari 15.45 serenade ;.v. opening bank. januari 1982: Prinsenproklamatie. maart 1982: Gemeentelijk muziek- rnooi in schouwburg. Organisatie terpe. '18 april 1982: Federatief solisten- icours, organisatie Leunen. 12, 13 juni 1982: Concertreis naar :rtz (West-Duitsland). LEERLINGENOPLEIDING: undcrdag 31 dec.: géén repetities. dividuele repetities volgens afspraak «uw leraar. K DRUMBAND: ndag 3 januari: •30 repetitie drumband. ■dienst: hr. P. Janssen ■verder agenda harmonieorkest. ■Kfmelden harmonieorkest bij de se- ^letaris, tel. 80225; jeugdleden bij de y Raedts, tel. 82803, en drumband- 'm bij de hr. van Els, tel. 86284. Telefoon clublokaal: 82515. Aan allen prettige jaarwisseling en goed en muzikaal 1982. icnda: onderdag 31 december: 19.00 Oudejaarsviering in de Pa terskerk (in uniform), fijdag 8 januari: om 18.30 voor alten en tenoren om 19.15 voor tenoren en bassen, entuele afmeldingen: secretariaat tngstraat 104, tel. 81690. Igemeen: 't de drukke dagen rond Kerstmis iter de rug, is enige rust welverdiend, larom is de eerstvolgende repetitie pas anuari 1982. laag zeggen wij onze koorleden telijk dank voor hun inzet tijdens de rstvieringen en verder wensen we hen prettige jaarwisseling toe. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zaterdag 2 januari: 15.00 Concert in Kruuze, Leunseweg. Dinsdag 6 januari: 19.30 repetitie lor de bassen; om 20.00 uur voor het Ie koor. Vanaf vrijdag 9 januari kunt U weer id papier deponeren in de container, lande bij het Tuincentrum van Henk lits. Uitsluitend gedurende de ope- igstijden van het centrum. Indien U verhinderd bent dan gelieve zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, ilkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. anders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 159. DAMESKOOR Zaterdag 2 jan. zingen we om 19.00 uur in Het Schuttersveld tijdens de avondmis; in uniform. Weest U tijdig aanwezig. Woensdag 6 jan. om 20.00 repetitie in ons nieuwe repetitielokaal: zaal Sijbers aan de Merseloseweg. Zaterdag 9 jan. zingen we om 19.00 uur in de kerk van het Brukske tijdens de avondmis; in uniform. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. Dames, ik dank U allen hartelijk voor uw spontane en enthousiaste medewerking van het afgelopen jaar, in het bijzonder de laatste weken. Met onze 7 kerstconcerten hebben we, denk ik, vele mensen wat kerstsfeer en muziekgenot gebracht. Nu staat over enige tijd ons 25-jarig bestaan voor de deur. Er blijft dus nog genoeg te doen. Maar met 50 dames zal dat wel lukken! Mag ik U en uw familie een gelukkig en voorspoedig 1982 toewensen, en U een fijne tijd bij ons koor Venrode". Jean van den Tillaart. Maandagavond 4 januari: 19.00 Sopranen. 19.45 Alten. Zondagmoren 10 januari: 11.00 Gezamenlijke'koorrepetitie. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 8 januari: 18.45 Gezamenlijke.repetitie. Vrijdagavond 15 januari: 18.45 Gezamenlijke repetitie. Denk er aan, er staan twee uitvoeringen op het programma die vlak achter elkaar komen: 24 - 27 januari, m.a.w. verzuim die repetities niet. „SALTARELLO" Zaterdagavond 9 januari: 16.00 Gezamenlijke repetitie. Zaterdagavond 16 januari: 16.00 Gezamenlijke repetitie. „AGÉVOLÊ" Repetitie volgens afspraak. Vrijdag 1 januari a.s. - Nieuwjaars dag - houdt het bestuur van het Show- korps St. Petrus Banden de intussen traditionele nieuwjaarsreceptie. Alle be langstellenden en sympathisanten zijn van harte welkom. De receptie begint om 12.00 uur in de aula van de LTS aan de Óverloonseweg. Het bestuur van het korps is uitgebreid met twee leden, te weten de heren Louis Kusters en Leon Huibers, beiden nog aktief lid van St. Petrus Banden. Dropping Door omstandigheden is er de laatste twee weken geen berichtje van ons in deze krant verschenen. De uitslag van de dropping op 12 dec. j.l. is derhalve nog niet bekend gemaakt. Deze was als volgt: 1 Groep 1 onder leiding van H7 2 Groep 4 onder leiding van Ringo 3Groep 3 onder leiding van Bolletje 4 Groep 2 onder leiding van Zeeridder Het was weer een prachtige avond en de inwendige mens was ook goed verzorgd. Iedereen heeft het enorn naar zijn zijn gehad en dat is naar ons idee het belangrijkste. Tor slot willen wij iedereen een goed uiteinde en een zeer voorspoedig 1982 toewensen. A.s. zaterdag 2 jan. is er geen club, maar de week erop, dus 9 januari, verwachten wij iedereen weer stand-by. Tot dan. Bye, bye en zwaai, zwaai. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 5 januari is er weer een ledenvergadering. Deze avond wordt verzorgd door een diëtiste van het Groe ne Kruis over gezonde voeding. Aan vang 20.00 uur in zaal In den Engel. Wij vragen hiervoor veel belangstelling. Verder alle leden een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. Vorige week zaterdagavond hebben weer vele 27 mc-ers en belangstellenden meegedaan aan de jaarlijkse dropping van de Fox Hunter. Deze dropping was uitgezet door Hoekse Harry en Dubbel dekker en begon bij café 't Huukske. Daar stapten we in een huifkar en werden ergens achter Merselo eedropt. Aan de hand van een duidelijke lijst met opdrachten en strikvragen kwamen we bij een eethuisje, waar men warme worst en warme chocolademelk kreeg geserveerd door de Slijper en Lady. Van daaruit kwam men bij de controlepost (Lady Krullebol) en kwam men via diverse wegen weer in Venray waar de laatste opdracht moest worden uitge voerd n.l. per groep een clown schminken. Daar was ook een prijs aan verbonden, zodat er na afloop verschil lende clowns rondliepen bij café 't Huukske. Daar werden we onthaald op een kop heerlijke erwtensoep die was gemaakt door Lady Donderslag. Toen iedereen binnen was, werd de uitslag be kend gemaakt. Deze is als volgt: le prijs: Pappa Ijsbeer, Lady Ijsbeer, kleine Ijsbeer en Willem Zuutjes. 2e prijs: Straatveger, Delta Lima, Lady Delta Lima, Bullshit en Lady. 3e prijs: Tapijtentrekker, Echo Pap pa, Lady Kittekat, Coco en Supermuis. 4e prijs: Kleine Reus, Rubber Duo, Remi en Zeeridder. 5e prijs: H7, Pussycat, Pascal en Jolly Jumper. 6e prijs: Lady Klaproos, Lady Marry, Mart, Linke Lotje en Jep Jep de man van de vlakte. 7e prijs: Lady Toppas, Edelweis en Lady Ton, Nel, Door en Jozé. 8e prijs: Mat Pouwels, Tonnie van Hoof, Jos Janssen. Wij kunnen weer terugzien op een bijzonder geslaagde dropping en willen nogmaals iedereen bedanken die hebben meegewerkt aan deze dropping. Het bestuur van Fox Hunter wenst iedereen een gezond 1982. Hoppa Hoppa. a Het Kerstkaartconcours in wijkge- bouw den Hoender was een groot succes met een opkomst van 40 personen. De uitslag was als volgt: Rikken: 1 Fer Hanen 2 Bertus Albers 3 Jan Ponjée Middelprijs: Leo Jacobs Toepen: 1 Harry Arts 2 Kees Bobbeldijk 3 Ben Janssen Middelprijs Maria v. d. Berg Jokeren: 1 Mevr. v. d. Voorn 2 Mevr. Peeters 3 Tonnie Heideveld Middelprijs: Mevr. v. Kempen Op verzoek van veel aanwezigen heeft de Wijkraad besloten om wederom een kaartconcours te houden op donderdag: 7, 14, 21, 28 januari en 4 februari. Inschrijfgeld 6,Verder zijn hier geen kosten aan verbonden. Van de 5 avonden mag U er één missen om mee te tellen voor de einduitslag. Aanvang 20.00 uur. Wijkbewoners en verdere belangstellenden, U bent van harte welkom om aan dit kaartconcours deel te nemen in „Den Hoender", Ursula- straat. Zaterdag 3 jan. Nieuwjaars Früh- schoppen, m.m.v. Joekskapel „Half um Half". Aanvang 10.30 uur. Zaterdag 16 jan. Dansavond, aan vang 20.00 uur. De Wijkraad N.W. wenst U allen een prettige jaarwisseling en alle goeds voor 1982. A.s. vrijdagavond geen clubavond in verband met Nieuwjaar. A.s. zaterdagavond en zondagmid dag disco. Zaterdagavond van 19.00 -22.00 uur; zondagmiddag van 14.00 - 17.00 uur. Wij wensen jullie allemaal een goed uiteinde en een goed 1982. Groetjes, leiding. A.s. zondag 3 januari om 12.00 uur oefenen de schutters, die deelnemen aan de opluistering van de Prinsenprokla matie op 16 januari a.s. in school „Co- ninxhof", Goudsmidstraat 9, alhier, Het gehele programma zal dan besproken worden en gerepeteerd, daarom is uw aanwezigheid belangrijk. Tot zondag. -- GROOT NIEUWJAARSBAL -- IN HET BRUKSKE Op vrijdag 8 januari a.s organiseert de werkgroep receratie een grootse dansavond in het wijkcentrum. Vanaf 20.00 uur kunt u het nieuwe jaar inswingen voor de luttele prijs van ƒ2,-. Voorverkoop vanaf heden op Harp- straat 8. Alle medewerkers van onze werk groep wensen U een voorspoedig 1982 toe! KOM TAKT MIDDAG VAM - 5 UUR IM HET WIJKCENTRUM DE KID5K BRUKSKE Op zondag 27 december hebben wij het jaar 1981 afgesloten met een leuke puzzeltocht in het gebied „Vlakwater". Ruim 130 enthousiaste Jeugdnatuur- wachters namen aan deze tocht deel. Niet alle deelnemers wisten steeds het juiste antwoord op de gestelde vragen. Daarom geven we van een aantal vragen het juiste antwoord: de groene conifeer was een jenever bes. De naaldboom die in de winter wel naalden verliest, is de larix. Een spin heeft acht poten (heus waar!). De kerstboom, die de mensen in hun huiskamer hebben staan is een fijn- spar (en echt géén den!). Het aan te kruisen mos moest zijn: IJslands mos. En nu dan de prijswinnaars! De vol gende 12 Jeugdnatuurwachters hebben aan de drie puzzeltochten op 25 okto ber, 29 november én 27 december deel genomen en ook drie keer het maximale aantal van 5 stempels gehaald! Daarom worden ze terecht beloond met een mooi natuurboek. De 13 prijswinnaars zijn: Koos Ver- cauteren, Merseloseweg 33; Ester Rut ten uit Geysteren; Juan van Helden, Eric Lemmens en René Rongen uit Ysselsteyn; Wencke Janssen, Dorine Camps, Astrid Claessens en Cecile Zee- len uit Oostrum; Fortuné Verheyden, Stephan Bonekamp en Martin Philipsen uit Oirlo. Alle prijswinaars van harte proficiat met jullie prijs, die op school wordt uitgereikt. En wat de troostrprijzen betreft, de lijst zou wat lang worden. Het blijft dus een verrassing of je één van de gelukki gen bent, die na loting een troostprijs krijgt. Tot slot wenst het bestuur van de Jeugdnatuurwacht, afdeling Venray, alle Jeugdnatuurwachters en iedereen, die de natuur een goed hart toedraagt, een prettige jaarwisseling en een gelukkig 1982! Oudejaarsavond. Om 21.00 uur gooien wij onze deuren los en kan het vee binnenkomen. Dit jaar en volgend jaar met diverse attrakties: verschillende brokjes gratis kamelenstalling leek bier is nie vies Nieuwjaarsdag: Na een korte maar noodzakelijke nachtrust, gooien wij om 17.00 uur de eik er flink in, en wel met een non-stop-disco-special. Dit geldt voor de schaapjes van 12 t/m 15 jaar, en om 22.30 uur komt de bezem achter de deur uit. (Dit wordt een avond vol verrassingen). Verder zijn we op zaterdag en zondag normaal geopend. P.S. Voor de herders is ér warme cho colademelk. 1981 zit er bijna op. 't Was wel niet zo'n geweldig jaar, maar laten we het toch maar goed uit-feesten. En als we dan toch aan de gang zijn, kunnen we net zo goed nog even doorgaan, want 1982 wordt voor ons het jaar van de waarheid. Een reden temeer dus om 1982 heel goed te beginnen. Op Oudejaarsavond is Free Wheelin vanaf half 10 geopend. Tot 12 uur kun je in het Disco-gedeelte terecht. Sfeer volle muziek, een drankje, een hapje en voor deze avond hebben we een kleurentelevisie in huis gehaald, zodat je ook bij ons kunt meemaken, vooral zien dus, wat bijvoorbeeld Wim Kan nog allemaal kan. Zo tegen twaalven verhuizen we met z'n allen naar de Achterkant waar je tot in de kleine uurtjes kunt komen feesten, handen schudden, kussen enz. Verder zijn we natuurlijk vrijdag en zaterdag gewoon geopend. INFORMATIEAVOND VOOR-GE SCHEI DEN - VROUWEN 6 3AN 20.00 Het valt niet mee als je er alleen voor staat als gescheiden vrouw, zeker niet als je kinderen hebt. Alleen moet je verwerken dat je huwelijk mislukt is. Alleen moet je grote en kleine beslissingen nemen. De zorg en opvoe ding van de kinderen komt alleen op jou neer. Ondertussen is je financiële toestand belabberd. Buitenshuis werken is veelal onmogelijk. Wij, 2 vrouwen, die al enkele jaren gescheiden zijn willen met jullie in kon- takt komen om samen een gespreks groep op terichten. Gescheiden vrou wen en vrouwen die gaan scheiden. We kunnen naar elkaar luisteren en elkaar ondersteunen. Elkaar opvangen als we het niet meer zien zitten. Samen kunnen we nagaan wat we kunnen doen om onze situatie te verbeteren. Samen ontdekken we dat we heel wat kunnen, dat we sterke vrouwen zijn. Kom je naar de informatie-avond, woensdag 6 januari in „De Clockert", Bergweg 4 om 20.00 uur. Je kunt ook opbellen, telefoon 04780- 86828. Vrouwen wacht niet te lang. apenbare bibliotheek m venray afd, voor volwassenen Julianasingel 33, afd. voorde jeugd, Schollstraat 32, VENRAV Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: A-boeken [tot 9 jaar]: Hildebrand, A. D. Bolke, de oudste beer ter wereld. Gelukkig wordt de oude Bolke na zijn ernstige ziekte weer gezond en flink en kan hij met de andere dieren heel wat avonturen beleven. Voorleesverhaal voor grotere kleuters. Hoog, K. van. Slimpie en Sloom- pie. Twee vriendjes beleven vreemde en opwindende dingen nadat ze van een professor een paar verdwijnpillen heb ben gekregen. Laan, D. Pinkeltje en de spannen de avonturen om een gouden beker. De gouden beker van koning Pinkelpracht, waarmee hij eens per jaar voor alle inwoners van Pinkeltjesland limonade tovert, is gestolen, maar gelukkig weet Pinkeltje de daders te ontmaskeren. B-Boeken [van 9 tot 13 jaar]: Abkoude, Chr. van. Pietje Bell is weer aan de gang. Na een logeerpartij van Pietje Bell in Alkmaar en Den Haag maakt hij thuis in Rotterdam reclame voor een bromfietsmerk. Blyton, E. Het schip van avontuur Tijdens een cruise in de Griekse Archipel maken vier kinderen jacht op een verbogen schat. Brussel, T. van. De drieling Jan- neke, Ineke en Marieke. Het zal je maar gebeuren dat je plotseling wordt opge beld door je tweelingzusje terwijl je altijd dacht dat je enig kind was; nog gekker wordt het, als er ook nog een drieling-zusje blijkt te zijn. Roos, H. de. De Kameleon maakt plezier. Hileke en Sietse bewijzen weer eens hoe onmisbaar hun oude bootje voor het dorp is. C-Boeken [vanaf 13 jaar]: Groot-Canté, H. de. Kinderen vliegen uit. Kraamverzorgster Britta heeft heel wat te stellen met haar werk en haar gezin. Sant, M. van 't. Mieke omnibus 1. De belevenissen van het gezin de Rooy, vooral van dochter Mieke. Saris, L. Morgen is laat. De gevoelens van een gezinsverzorgster voor een dokterszoon worden niet op dezelfde wijze beantwoord maar leiden toch tot een oplossing. DRANK IN BESTUURDERS - Een Venrayse autobestuurder ver leende, komende vanaf de Hoender- straat, geen voorrang aan een over de Langeweg rijdende personenauto. Er ontstond een botsing met alleen mate riële schade, maar de politie konstateer- de wel dat de eerste bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde en moest de bekende proeven ondergaan. - Op de kruising Stationsweg-Oost singel verleende een Venrayse autobe stuurder geen voorrang aan een perso nenauto uit Boxmeer. Bij de ontstane botsing bleef het bij materiële schade, maar ook hier ontdekte de politie dat de Venrayse bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde. Ook hij moest de bekende proeven ondergaan. Beide bestuurders kregen een proces verbaal terzake het rijden onder invloed aangezegd en tevens een rijverbod. Op de Veulenseweg, nabij de afslag Breevenneweg, raakte een personenauto bestuurd door een 22-jarige inwoonster van Sevenum, in een slip. De bestuur ster kon haar auto niet in de juiste koers houden en die kwam in de wegberm tot stilstand. Dat ongeluk gebeurde zater dagmorgen omstreeks half zes. De politie konstateerde drankgebruik bij die bestuurster en zij moest de gebruikelijke proeven ondergaan. Met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt terzake het rijden onder invloed, werd zij huiswaarts ge zonden, uiteraard met een rijverbod. DIEFSTAL VAN KONIJNEN Aangifte van diefstal van konijnen werd gedaan uit kooien achter wonin gen aan de St. Odastraat, de Beekweg en deEtnalaan. INBRAAK IN POLIKLINIEK Vermoedelijk met eéE valse sleutel werd toegang verkregen tot de polikli niek aan de Stationsweg. Ten nadele van een inwoonster van Venray werd daar een geldbedrag van 50 gulden ont vreemd. °DIEFSTAL FIETS De aan de sporthal de Wetteling gestalde fiets van een 13-jarige Venray- naar werd gestolen. Eeveneens een fiets van een 16-jarige Venraynaar werd ge stolen in de Poststraat. BRAND BIJ NESTLÉ Zondagmorgen werd via de automa tische alarmmelding brand gemeld bij een van de afdelingen van Nestlé te Oos trum. Venrays brandweer behoefde niet in aktie te komen. De brand was reeds geblust door de bedrijfsbrandweer. Ver moedelijke oorzaak: verstopte filters in een droger welke in brand zijn geraakt. Omtrent het schadebedrag kon ons niets worden medegedeeld. PROPAANGASBRANDJE Vrijdagmorgen kreeg de politie een melding binnen dat er een propaangas- fles in brand was geraakt in de nieuwbouw van de LTS. Bij onderzoek bleek dat werknemers uit Weert een heteluchtkachel, die gestookt werd met gas, gericht hadden op de gasfles, om te voorkomen dat de fles zou bevriezen. Om dat mogelijk te maken had men die fles op een emmer gezet, daar anders de slang tekort was. Mogelijk door de warmte was de emmer in elkaar gezakt, waafdoor de fles omviel. Het daarna uitstromend gas vatte vlam. Er ont stond een flinke rookontwikkeling. De Venrayse brandweer heeft de gasfles en kachel gekoeld en buiten gezet. DIEFSTAL Een Venrayse jongedame deed bij de Venrayse politie aangifte van diefstal uit haar op de parkeerplaats bij het ziekenhuis te Oss staande personen auto. Vermist werden een radio-casset- te-recorder en twee geluidsboxen. Toe gang tot de afgesloten auto was verkregen door verbreking. GEWONDE BUIZERD Een inwoner van Veulen deed melding dat hij in de bossen een gewonde buizerd had aangetroffen. Venrays politie zocht met hulp van anderen naar de gewonde vogel, maar konden hem die vrijdag niet meer vinden. Zaterdag kon dezelfde man mededelen dat hij de buizerd had gevonden. Bij onderzoek bleek dat de buizerd de top van zijn linkervleugel' had gebroken en niet meer in staat was om te vliegen. Het gewonde dier is overgebracht naar het opvangcentrum te Merselo waar men zal trachten het dier zodanig te verzorgen dat het straks weer kan worden vrijgelaten. VERMEENDE DIEFSTAL Uit een stal te Ysselsteyn zou een heteluchtkachel ter waarde van 500 gulden zijn ontvreemd. Het onderzoek was al op gang gekomen toen de eigenaar mededeling deed dat de aangifte op een misverstand berustte. De kachel was weer terecht. VENLOSE DAMES BESTOLEN Vier Venlose dames denken met gemengde gevoelens terug aan - hun sportbezoek in Venray. Hun portemon- naies werden uit hun kleding ont vreemd. Totaal slechts 16 gulden, maar evengoed een strop. INBRAAK Zondagmorgen tussen 9 en 12 uur hebben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot Free Wheelin aan de Hoenderstraat. Vermoedelijk zijn de daders binnengekomen via een steiger en door verbreking aan de achterzijde. Uit een fooienpot verdween een bedrag van 15 gulden, enige consumptiebonnen en werd de speelkast vernield. GEEN VISITEKAARTJE - Een 21-jarige autobestuurster uit Overloon parkeerde op de Kempweg haar auto. Toen zij later bij haar auto terugkeerde ontdekte zij dat deze beschadigd was. Die schade moet door een ander motorvoertuig veroozaakt zijn. - Een autobestuurder afkomstig uit Sevenum parkeerde op het Hensenius- plein tegenover café Hulsman zijn per sonenauto. Naast zijn auto stond een andere auto geparkeerd. Toen de be stuurder even later terugkeerde reed de naast hem staande auto juist weg. Hij ontdekte toen dat zijn auto door de weg rijdende auto beschadigd was. Jammer genoeg was hij even te laat, want hij kon het autonummer niet meer opne men. Nog voordat de raad van de gemeente Vierlingsbeek voltallig bijeen was, vond er al een incident plaats. Een groep jongeren uit Holthees had op de publieke tribune plaatsgenomen met een spandoek waarmee ze aandacht vroegen voor hun problemen: de kleed accommodatie van de voetbalclub. De jongeren kregen zelfs geen kans dit spandoek te ontrollen. Burgemeester van Heusden, wit van woede, gelastte tot tweemaal toe de jongeren het spandoek te verwijderen, waaraan de jongeren gevolg gaven. LIJVIGE AGENDA Wij vermelden van een lijvige agenda de voornaamste besluiten: Eindelijk kon het gemeentelijk Rampenplan worden vastgesteld. Mevr. Monné vond het jammer dat het draai boek nog niet gereed was. Natuurlijk zal de bevolking worden voorgelicht maar op welke wijze zal nader bekeken worden. De vaststelling van het bestem mingsplan te Maashees. Hopelijk wordt spoedig in dat bestemmingsplan ge bouwd. Voor een bedrag van 363.400,- werden gronden verkocht aan de Stichting Volkshuisvesting te Vierlings beek. Het gemeentebestuur kan 3000 plattegronden laten maken, de raad in vesteerde daarvoor een bedrag van ƒ7.080,—. De raad volgde het advies van het college om aan de Stichting Jeugdbe- langen te Vierlingsbeek kwijtschelding van het restant van de geldlening te verlenen. Veel is er de laatste jaren gesproken over een subsidie aan de ponyvereniging de Bosruitertjes te Overloon. Een eerder ingediend voorstel wees de raad af, maar nu stond dit punt opnieuw op de agenda. Koopmans was verbolgen, dat het college, in tegenstelling met de nota sportbeleid, waarin duidelijk gesteld wordt dat geen subsidies aan ponyver enigingen worden verleend, toch met een dergelijk voorstel komt. Hij sprak zelfs van onbehoorlijk bestuur en dat er een koehandel had plaatsgevonden door de Overloonse wethouder v. d. Pas. Mevr. Monné werd kwaad over die beschuldigingen, maar Koopmans dacht er niet aan zijn woorden terug te nemen. Ook de voorzitter van de Maaskantse fraktie, de heer Litjens, vond het maar een vreemde zaak. Het was te voorzien, dat de Over loonse fraktie het voorstel van het college zou volgen. En inderdaad, met 7 tegen 6 stemmen werd het voorstel van het college aangenomen en dus krijgt de ponyvereniging te Overloon het ge vraagde bedrag van 2100,— om een regeninstallatie te bekostigen. VeeLwoorden hadden de raadsleden nodig eer men medewerking kon ver lenen aan de renovatie van de sport accommodatie te Holthees. Het college wilde beslist niet verder gaan dan renovatie. Maar het raadslid Ophey had kontakt gehad met twee fraktievoorzit- ters uit de Venrayse raad, welke hem hadden verzekerd, dat nieuwbouw van die sportaccommodatie goedkoper zou zijn. Nieuwbouw zou 30 jaar meegaan, renovatie 10 jaar. Mevr. Monné kon de gemeenschap Holthees niet begrijpen, het lijkt wel of ze de renovatie af willen dwingen; afschuwelijk zoals die gemeenschap de sportaccommodatie onderhoudt. De Overloonse fraktie handhaafde, ook na schorsing, haar standpunt: alleen medewerking aan renovatie. De voorzitter van de Maaskantse fraktie wilde nog de zekerheid hebben, dat indien Venray wel zou besluiten mede werking te verlenen aan nieuwbouw, dat dan het voorstel opnieuw aan de orde zou komen. Maar daar wilde men helemaal niet aan. De stemming over het voorstel viel voor de Maaskantse fraktie negatief uit. De Holthese accom modatie zal nu gerenoveerd worden. GEVONDEN VOORWERPEN van 14 t.m. 21 december 1981 Hond van 6 k 7 maanden oud, kleur zwart, bruin met veel wit. Eend, kleur zwart met veel bonte kleuren. Dames horloge. 2 b.b. van 25,Paar bruine suède handschoenen maat S. Bruin geblokte das met rode strepen. 1 sleutel aan sleutelhanger met sterren beeld „Waterman". 3 Mazda auto sleutel. 3 sleutels, merk Lips nr. 36, 89, 91. 1 sleutel, model Lips, merk King. 2 autosleutels aan metalen ring. Belgisch rijbewijs. Carte identité t.n.v. VanheeNoël 3-10-48. Bordeaux rode handschoenen maat L. Balpen, merk Vovu, met tijdklokje, prijskaartje nog aanwezig. Eén bankbiljet van 10,— en 5,— gul den. Een sterrenbeeld met datum 24-10, 22-11 Een rood etui met 6 sleu tels, veelal kleine sleutels. Een fietsen- sleutel met gr oen-rode label. Een huis sleutel met label opschrift: „achter deur". Eén sleutel voordeur en één sleutel achterdeur aan een sleutelhan ger, blauw medaillon met de „heilig" figuur. Eén pen met tijdsaanduiding. Eén paar houten schaatsen. Bruine wollen handschoenen. Eén blauwe handschoen, maat 128. Voor inlichtingen kunt U» zich wenden tot de administratie van gemeentepolitie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888. Toestel 34.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 7