GEMEENTEPRAAT 13 SELEX1100 LD BEHEERSPLAN BOSSEN BIJDRAGE VAN OUDERS voor kinderen die schoolzwemmen AGENDA BON NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting voor de komende tien jaren Hinderwet VUURWAPENS SNERT- WANDELTOCHT Hinderwet Openstelling raadhuis Nieuwjaars receptie Kerstboom verbranding DE SELEX 1100 LD IS DAN 00K DE 'GOEDKOOPSTE PPC KOPIEERMACHINE IN DE KLEINERE, PROFESSIONELE KLASSE'. OF STUUR DE ANTWOORDBON IN. J Op grond van overeenkomsten, ge sloten tussen de Staat der Nederlanden en de gemeente Venray, tijdens het begin van de bebossingen van woeste gronden met renteloos voorschot, zo rond de jaren 1907/1908 moeten voor het bosbezit van de gemeente bedrijfs plannen worden opgesteld, telkens voor een periode van 10 jaren. De eerste 3, tienjarige bedrijfsplan nen werden door het Staatsbosbeheer opgesteld voor de periode tussen 1950 en 1981. Bij het beheer van bos- en natuur terreinen wordt gedacht in perioden die meerdere mensengeneraties kunnen beslaan. Daarom is het van belang dat dit beheer volgens plan gebeurt. Voor de bezittingen van enige omvang is hierbij een beheersplan een onmisken baar hulpmiddel. In een beheersplan wordt aangegeven wat de eigenaar met zijn bezit wil, en hoe hij denkt zijn doel te bereiken. Vervolgens gaat hij met behulp van het beheersplan na of de uitvoering van de voorgenomen werk zaamheden ook inderdaad aan het gestelde doel hebben beantwoord. In eerste instantie is het de eigenaar die belang heeft bij een beheersplan. Daarnaast kan een dergelijk plan voldoende inzicht en informatie geven aan de overheidsinstantie die moet beoordelen of het verantwoord is van rijkswege een of meer bijdragen voor de instandhouding van het beheer toe te kennen. Wil een beheersplan goed bruikbaar zijn als hulpmiddel bij het beheer dan moet het bevatten: een duidelijk geformuleerde doelstel ling; de beheersmaatregelen die in het be heersplan zullen worden uitgevoerd en de noodzakelijke terreingegevens. Hiertoe behoren meestal ook een overzichtskaart, toegankelijkheids- kaart en een afdelingsregister. BOSBIJDRAGEREGELING Hierboven werd al even aangetipt de mogelijkheid om onder bepaalde om standigheden een bijdrage te kunnen krijgen van de rijksoverheid voor de instandhouding van het beheer, 95,- per ha. per jaar). Op 20 september 1976 hebben de minister van Landbouw en Visserij en de Staatssecretaris van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk WEerk besloten: „Overwegende, dat het gewenst is bossen en andere houtopstanden in stand te houden, in het bijzonder ten behoeve van het voortbrengen van hout, de recreatie en het natuurbehoud, en te dien einde een doelmatig beheer te bevorderen", tot het instellen van een „BESCHIK KING BOSBIJDRAGEN". Gebrek aan geld bij particulier en gemeente is de voornaamste oorzaak dat de beheersmaatregelen, die noodza kelijk zijn voor de instandhouding van bossen en natuurterreinen, gedurende de laatste jaren in het algemeen steeds meer achterwege zijn gelaten. De Beschikking Bosbijdragen/Na- tuurbijdragen beogen een doelmatig beheer weer mogelijk te maken. Dit beheer zal zoveel mogelijk gericht moeten worden gevoerd, hetzij door de uitvoering van een goedgekeurd be heersplan, hetzij door het opvolgen van de gegeven beheersaanwijzingen. In verband met het verstrijken van de looptijd van het vorige beheersplan (dat liep tot en met 1981), aansluitende aan de overeenkomsten met het Staatsbos beheer, tevens voortvloeiende uit de verplichting om in aanmerking te kunnen komen voor een bijdrage in het kader van de bosbijdrageregeling, is voor de volgende tienjarige beheers- periode wéér een bedrijfsplan opge maakt. In verband met het kostenaspect is dit beheersplan opgesteld door de onderafdeling plantsoenen en bossen van de dienst gemeentewerken. Het plan werd opgemaakt volgens de door directeur van het Staatsbosbeheer gegeven richtlijnen. Om een idee te geven welke gegevens in het beheersplan zijn opgenomen volgt een overzicht van de diverse hoofdstukken: ligging van het terrein ten opzichte van de omringende plaatsen; kadastrale gegevens en oppervlakte (ruim 1395 ha.); verdeling naar het terreintype met een onderverdeling in boomsoort en cate gorie natuurterrein; enige gegevens over de ontstaansge schiedenis van de bodem, over de bo dem zelf en over de waterhuishou ding; doelstelling; bosterrein met o.a. een beschrijving van het bosterrein, een leeftijdsklas- senoverzicht, verjongingsregeling, plan voor de eindkap, dunningsplan; natuurterrein met een beschrijving van het natuurterrein en de beheers maatregelen; recreatie en toegankelijkstelling; overige terreinen; fauna; diverse aspecten. Met ingang van 1 januari zullen de ouders van kinderen, die deelnemen aan het schoolzwemmen, een financiële bijdrage moeten leveren. De bijdrage voor het kalenderjaar 1982 komt neer op40,- per deelnemend kind. Voor leerlingen, die nog deelnemen aan het schoolzwemmen tot juli 1982, zal een bijdrage van 20,in eens worden gevraagd. De bijdrage van 40,- zal in twee termijnen van f 20,- via het gemeentelijk zwembad kunnen worden betaald. De éérste termijn moet vóór 1 februari a.s. worden betaald, de tweede termijn vóór 1 oktober a.s. De kinderen krijgen een enveloppe, die zij met het geld moeten inleveren - met het geld - op de dag waarop aan het schoolzwemmen wordt deelgenomen. Wanneer voor de beide uiterste data niet betaald is, kan niet meer aan het schoolzwemmen worden deelgenomen. Het vragen van een bijdrage van de ouders in de kosten van het school zwemmen is het gevolg van een besluit van de gemeenteraad op 15 december j.l. Bij het zoeken naar noodzakelijke bezuinigingen bij het behandelen van de gemeentebrgroting 1982 heeft het schoolzwemmen in Venray zwaar op de tocht gestaan. Het niet wettelijk verplicht zijn en het feit, dat er voor deze onderwijsvorm z.g. natte gymnastiek geen rijksver goedingen worden gegeven, heeft het schoolzwemmen overal in het land tot een gewild bezuinigingsmiddel ge maakt. VOOR- EN NADELEN Bij het nemen van een beslissing hier over heeft zowel de commissie voor onderwijs, vormingswerk en recreatie als de gemeenteraad de voor- en nadelen van het bezuinigen op het schoolzwem men ernstig bekeken. Uiteindelijk heb ben de grote voordelen, welke verbon den zijn aan het schoolzwemmen in Venray te behouden, zij het dan met een bijdrage van de ouders. BELANGRIJK De belangrijkheid van het school zwemmen wordt onderstreept door een aantal positieve cijfers. Bij het huidige systeem is n.l. ongeveer 90% van de leerlingen van de derde en vierde klas in het bezit van een of meer zwemdiplo ma's. De overige 10% kan redelijk zwemmen. De doelstellingen van het Venrayse schoolzwemmen zijn nog steeds: het oefenen voor en opleiden tot het A- en B-diploma; het voorbereiden op en het moti- - veren tot een zinvolle vrijetijdsbe steding; het motiveren tot bewegen, niet alleen tijdens de schoolperiode, maar ook daarna; het optimaal ontwikkelen van moto rische vaardigheden en het plezier beleven aan het zwem men en de watersporten. Nu het gemeentebestuur noodge dwongen is overgegaan tot het vragen van een bijdrage van de ouders wordt gehoopt, dat ook de ouders het belang van deelname van de kinderen aan het schoolzwemmen zullen inzien. Het zou te betreuren zijn, wanneer kinderen van deelname aan het schoolzwemmen zouden moeten worden uitgesloten. COMMISSIE RUIMTEL. ORDENING Op donderdag 7 januari komt de commissie voor de ruimtelijke ordening en volkshuisvesting in openbare verga dering bijeen om 19 uur in kamer 127 van het raadhuis. Aan de commissieleden wordt eerst een overzicht gegeven van de verschil lende bestemmingsplannen alsmede van het schema van plannen, welke vanaf heden tot en met 1982 in voorbereiding of in procedure worden gebracht. Dan wordt het advies van de commissie gevraagd over de nieuwe, door de gemeenteraad vast te stellen kapverordeningen. Deze nieuwe veror dening is opgesteld door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Hierin wordt nog meer aandacht gegeven aan het facet milieu. Ook wordt het advies gevraagd over de herziening van de exploitatie opzet voor het bestemmingsplan Veltum II met de daaruit voortvloeiende nieuwe (verhoogde) grondprijzen. De voorgenomen aanpak van het bestemmingsplan Burggraaf maakt het noodzakelijk om voor dit plangebied een z.g. voorbereidingsbesluit door de gemeenteraad te laten nemen. Ok hierover wordt het advies van de commissie gevraagd. Tenslotte zullen de commissieleden nader worden geïnformeerd over de ver bouwing en uitbreiding van het bejaar dencentrum „Het Schuttersveld", de gewijzigde stedebouwkundige opzet van de HAT-woningen in het bestemmings plan Landweert, de voortgang van de woningbouw op de kerkdorpen en de stand van zaken met betrekking tot het bouwplan van Dijck in Leunen en een eventueel te nemen voorbereidingsbe sluit. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Vanaf nu zullen wij om de 2 weken publiceren op welke dag de eerstkomen de raads- of [bestuursjcómmissieverga- dering zal plaatsvinden. Alle vergade ringen worden gehouden in het raad huis. De notulen en de agenda's van al deze vergaderingen [behalve van de wel standscommissie] liggen ter inzage in de infotiek van het raadhuis. Gemeenteraad: 26-1-82, 19.00 uur, raadhuis; Bestuurscommissie Jeugd- en Sport zaken: 14-1-82. 19.00 uur, raadszaal; Comissie voor Financiën en Belastin gen: 6-1-82, 17.15 uur, k. 004; Onderwijs, Vormingswerk en Recreatie: 5-1-82, 16.30 uur, k. 19; Openbare Werken: 5-1-82,'19.00 uur, k. 127; Ruimtelijke Ordenoing en Volkshuis vesting: 7-1-82, 19.00 uur, k. 127; Verkeer: 1-2-82,16.30 uur, k. 127; Sociale zaken, Volksgezondheid en Maatschappelijk werk: 28-1-82, 17.00 uur, k. 127; Werkgelegenheid: 21-1-82, 16.00 uur, k. 126; Handel en Middenstandszaken: 12-1- 82,15.30 uur, k. 126; Cultuur: 1-2-82,17.15 uur, k. 126; Welstand: 11-1-82,14.00 uur, k. 126. COMMISSIE VOOR VERKEER VERGADERT 1 FEBRUARI De aanvankelijk voor maaandag 4 januari a.s. geplande vergadering van de commissie voor verkeer gaat niet door. De eerstvolgende vergadering zal worden gehouden op maandag 1 februari a.s. om 16.30 uur. COMMISSIE VOOR FINANCIEN VERGADERT OP 6 JANUARI Op woensdag 6 januari om 17.15 uur houdt de commissie voor financiën en belastingen een openbare vergadering in kamer 004 om het college van b. en w. van advies te dienen over een aantal zaken. Op de eerste plaats zal gesproken worden over het voorstel aan de raad om een krediet van 86.150,beschik baar te stellen voor de automatisering van de administratie van sociale zaken. Deze uitgave is geplaatst op de prioriteitenlijst 1982. Voordat ie jaarrekening 1980 van de vleeskeuringsdienst Venray de raad wordt aangeboden, zal de commissie hierover moeten adviseren. Het garanderen van een door de woningbouw Noord Limburg af te sluiten geldlening voor de bouw van 12 wooneenheden voor één- en tweeper soons huishoudens in Landweert, zal vervolgens aan de orde worden gesteld. De rekening-courantovereenkomst tussen de Stichting Centrale Antenne inrichting Venray en de Ned. Crediet- bank Venray zal worden besproken. Het gaat om een bedrag van 5.000,- dat de stichting als aanloopkosten denkt nodig te hebben. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen mulieuhygiëne, maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen op 23 december 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: Mevr. R. Jilesen-v. d. Steeg, Over- broekseweg 8 te Leunen-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Overbroekseweg (ongenum merd) te Leunen-Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 1 januari 1982 tot 1 februari 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 1 februari 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 1 januari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen De burgemeester van Venray, hoofd van de plaatselijke politie in de zin van de Vuurwapenwet 1919, maakt ten behoeve van houders van een algemene of bijzondere machtiging tot het voorhanden hebben van vuurwapens of munitie bekend, dat het merendeel van deze machtigingen op 15 januari 1982 haar geldigheid verliest. Wie na voormelde datum houder van een geldige machtiging wenst te blijven dient zijn machtiging tijdig ter verlen ging aan te bieden of een nieuwe machtiging aan te vragen. Ingevolge de wet wordt een machtiging alleen ver leend voor zover enig redelijk belang dat vordert en misbruik van de machtiging of van het vuurwapen niet is te vrezen. Bij vernieuwing van de machtiging dienen twee recente pasfoto's te worden bijgevoegd. Bij verlenging is zulks niet nodig. Aanbieding of aanvraging van de machtiging kan vanaf heden geschieden bij de afdeling openbare orde en veiligheid van de gemeente (Kamer 119). Venray, 23 december 1981 De burgemeester voornoemd. 30 december 1981 Start: Sporthal de Wetteling AanvanG. 18.00 tot 19.30 uur Inschrijfkosten: 1,50 per persoon Het comité recreatiesport Venray organiseert vanavond (30 december) de traditionele „Snertwandeloriëntati- tocht". Deze tocht is echt iets voor het hele gezin en familie of men kan ook in ver enigingsverband meelopen. Natuurlijk kan men ook individueel aan deze toch meedoen. Het traject zal 2 uur in beslag nemen met als opkikker een heerlijke kop snert bij een ouderwets kampvuur, op de helft van de route. Kortom, deze tocht heeft weer alle in grediënten, om in deze maand van heer lijke avondjes geen slecht figuur te slaan. Hardstikke gezellig en een leuke afsluiting van het jaar 1981. U doet toch ook mee? Neem mee: Papier - pen - zaklamp, evt. handschoenen, mutsen etc, - goed humeur. Na afloop ontvangt iedere deelnamer een leuke herinnering. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken be kend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. Janssen, Groeneweg 26 te Heide-Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een pluim veefokkerij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen en waar pro paan wordt gebruikt, gelegen aan de Groeneweg 26 te Heide-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. W. H. Philipsen, Ringweg 12 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmeste rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Potteven- weg (ongenummerd) te Ysselsteyn-Ven ray, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. A. J. M. Classens, Veulensewater- weg 23 te Veulen-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, waar bij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Veulensewaterweg 23 te Veulen-Venray, positief te be schikken onder voorwaarden om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 15 januari 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 1 januari 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen COMMISSIE VOOR ONDERWIJS C.A. De comissie voor onderwijs, vor mingswerk en recreatie houdt op dinsdag 5 januari om 16.30 uur in kamer 127 van het raadhuis een open bare vergadering. Ook deze commissie zal het college van b. en w. moeten adviseren over een aantal zaken. Voor het herstellen van schade aan de L.O.M.-school ,,'t Groenewold", ont staan door vandalisme moet 834, beschikbaar worden gesteld. Overigens zal worden getreacht de kosten op de dader(s) te verhalen. Ook voor het aanschaffen van schoolbehoeften voor deze school zal een krediet beschikbaar moeten worden gesteld. Voor de M.L.K.-school „De Essel" zal de vergoeding in de kosten concierge over de jaren 1979 en 1980 moeten worden vastgesteld. In verband met het opsplitsen van de drie zesde klassen in vier moet mede werking worden verleend voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de lagare school Coninxhof. Nu de staatssecretaris zich bereid heeft verklaard zijn beschikking in gunstige zin te wijzigen zal de gemeente het beroepschrift bij de kroon intrek ken. Dit beroep ging tegen het weigeren van de staatssecretaris om „De Fliere- fluit" in bijzondere omstandigheden te verklaren. Een belangrijk onderdeel van deze vergadering zal zijn het vaststellen van het educatief programma en emancipa tieprogramma 1982. Donderdag 31 december: open van 9-12 uur; middagopenstelling van de afdeling bevolkingszaken komt te vervallen; het raadhuis is na 16.00 uur geslo ten. Vrijdag 1 januari: raadhuis de gehele dag gesloten. COMMISSIE OPENBARE WERKEN VERGADERING COMMISSIE VOOR OPENBARE WERKEN GAAT NIET DOOR De voor dinsdag 5 januari a.s. vastgestelde vergadering van de com missie voor openbare werken gaat niet door omdat er niet voldoende agenda punten zijn. Een nieuwe vergaderdatum zal nog worden vastegesteld. Op Nieuwjaarsdag zal van 12.00 tot 13.00 uur op het raadhuis de traditio nele nieuwjaarsreceptie worden gehou den. Iedereen krijgt dan de gelegenheid de burgemeester met zijn echtgenote en deken Theunissen de beste wensen voor het nieuwe jaar aan te bieden. Ook dit jaar zullen op woensdag 6 ja nuari in de wijken Veltum en Brukske de kerstbomen verbrand worden. De organisatie daarvan is traditioneel in handen van de Venrayse gemeentepoli tie en de brandweer. Evenals andere jaren zal de kerst boomverbranding plaats vinden op de hoek van Westsingel/Kempweg en op het terrein aan de Henri Dunantstraat tussen de Koninkrijkszaal en de school. De bomen kunnen worden ingeleverd op woensdag 6 januari tussen 14.00 en 16.30 uur. Om 18.00 uur worden de stapels in brand gestoken. De jongelui, die de bomen inleveren krijgen voor iedere boom een lotje waarmee men kan meedingen naar leuke prijsjes, die door de gemeente politie beschikbaar worden gesteld. De uitslag van de verloting wordt in Peel en Maas van 14 januari a.s. bekend gemaakt. KERSTBOOMVERBRANDING IN LANDWEERT De kringraad Landweert heeft in overeenstemming met de brandweer voor het eerst een kerstboomverbran ding in de nieuwe woonwijk Landweert georganiseerd. Ook deze wordt gehouden op woens dag 6 januari om 18.00 uur. Tussen 4 en 6 uur kunnen de kinderen kerstbo men brengen op het braakliggend terrein aan Bingelkruid. Voor iedere boom krijgt men een lot. Tijdens de kersboomverbranding wordt de uitslag van de loterij bekend gemaakt. Het is echter niet alleen de prijs die zéér aantrekke lijk is doch ook de probleemloze, storingsvrije werking door gebruik van een microprocessor en het 'liquid dry toner-transfer procédé'. En dan de technische voorzieningen die dit kompakte apparaat (51 x48x35) vele mogelijkheden geeft. Neem nu bv de automatische cassette-invoer èn hand-invoer, de eenvoudige bediening door een elektronisch paneel met chip-geheugen, de teller met onderbrekingsknop voor 'tussendoortjes'. Met een snelheid van maar liefst 11 kopieën per minuut op 'gewoon papier'. Van A5( 148x210) tot B4 (257x364) formaat. Ook dubbelzijdig kopieëren. Heeft geen opwarmtijd nodig, gebruikt weinig stroom en maakt nauwelijks geluid. En dat voor slechts 0,08 per kopie! Inklusief alle benodigdheden, service- en voorrij- kosten. Daarnaast geeft de 24-uurs service van MVB extra zekerheid. -\ Stuur mij informatie Bel ons voor een vrijblijvende demonstratie Hierbij bestel ik (met recht van retour binnen 14 dagen). BEL VOOR INFORMATIE EN OF A BROCHURE 04780-82727 Selex is een produkt van één van 's werelds grootste fabrikanten op reproduktiegebied, Copyer/Mitsui BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF B.V. GROTESTRAAT 68, VENRAY

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11