imnigingsnieijws >nj JUM MERSELO S.V. VENRAY S.S.S. '18 SCHAKEN Jeugdcentrum „DeSpringpIank" 1ITERPENIEIIWS Venray IM Venrays Mannenkoor WIJKVERENIGING VELTUM NIEUWJAARSBAL VREDESBERAAD PEEL EN MAAS pgerenkoor L nó, Ruilbeurs winterprogramma KERST WANDELINGEN Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan trans van ilc kamp Financieringen INVAUDENBOND Volvo leasing is voordelig Tsjechisch orkest „Moravana" komt naar Merselo Uit de gemeente raad van Meerlo-Wanssum In verband met Nieuwjaar verschijnt Peel en Maas volgende week op donderdag 31 december. Waar ons blad door eigen BStellers bezorgd wordt, ontvangt men Peel en Maas reeds op woensdagnamiddag. Inzending van kopij moet uiterlijk maan dagavond geschieden. Advertenties tot dinsdag 12.00 uur. [a.s- donderdag 24 december geen IjQ petitie. Vrijdag 25 december le Kerstdag op- istering plechtige kerstviering in de rote Kerk om 11.00 uur. Deze mis ordt opgedragen voor de levende en wieden leden van ons koor. Verzame lt in uniform om 10.45 uur in de kerk. Donderdag 31 december geen repe- Vrijdag 1 januari nieuwjaarsreceptie clublokaal de Burggraaf v.a. 13.00 r. Alle leden met dames, familie, ienden en bekenden zijn van harte elkom op deze bijzonder gezellige jeenkomst. In verband met 't uitvallen van 2 petities zijn er extra repetities ingelast wel op de maandagavonden 4 en 11 nuari om 20.00 uur in de Burggraaf, in verband met 't optreden tijdens de insenproklamatie op 16 januari. Wij wensen U nog prettige* kerstda- n en 'n voorspoedig 1982. p de donderdagen 24 en 31 december s. is er geen repetitie. Gezien de korte d tot de Prinsenproklamatie zijn de petities in deze weken verplaatst naar maandagavond. US: aandag 21 dec.: 19.30 repetitie harmonieorkest aandag 28 dec.: 19.30 repetitie harmonieorkest itreekaartjes voor de Prinseprokla- atie op 16 januari kunnen besteld jrden tijdens de repetitiedagen bij ir. Jo van Kessel. AGENDA: iterdag 9 januari 15.45 serenade g.v. opening bank. januari 1982: Prinsenproklamatie. maart 1982: Gemeentelijk muziek- rnooi in schouwburg. Organisatie jterpe. 1/18 april 1982: Federatief solisten- mcours, organisatie Leunen. 12, 13 juni 1982: Concertreis naar ippertz (West-Duitsland). LEERLINGENOPLEIDING: onderdag 24 en 31 dec.: géén repetities. dividuele repetities volgens afspraak et uw leraar. DRUMBAND: ondag 27 dec.: 1.30 u. repetitie drumband, ardienst: hr. W. Peters, ie verder agenda harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de se- etaris, tel. 80225; jeugdleden bij de Raedts, tel. 82803, en drumband den bij de hr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. igenda: londerdag 24 december: om 19.30 uur en om 22.30 uur aan wezig zijn in de Paterskerk voor de Nachtmissen. Vrijdag 25 december: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk, linsdag 29 december: om 13.45 uur en om 18.45 uur aan wezig zijn bij de schouwburg van St. Anna voor het optreden in de Kerst- show. londerdag 31 december: om 18.45 uur aanwezig zijn in de Paterskerk voor de Oudejaarsviering. iventuele afmeldingen: secretariaat angstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Alle uitvoeringen die hierboven ge noemd zijn vinden plaats in uniform. We rekenen op de aanwezigheid van alle loorleden. Zorg er voor op tijd aanwe- ig te zijn. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zondag 27 dec.: 9.45 opluistering eucharistieviering in de Kapel van St. Anna. Dinsdag 29 dec.: Geen repetitie. Zaterdag 2 jan.: 15.00 Concert in de Kruuze, Leunseweg. Dinsdag 6 jan.: 19.30 repetitie voor de bassen; om 20.00 voor het hele koor. Indien U verhinderd bent, dan gelieve jUzich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, dkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Man- dcrs-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. DAMESKOOR Vrijdag 25 dec. (Eerste Kerstdag) zingen we om 11.30 uur tijdens de H. Mis in de Vredeskerk; in uniform. Weest U ongeveer 11.15 uur in het zaal tje aanwezig. Zaterdag 26 dec. zingen we om 10.00 uur de Hoogmis in de kapel van het Zie kenhuis; in uniform. Weest U 9.45 uur aanwezig. Woensdag 30 dec. is er géén repetitie. Zaterdag 2 jan. zingen we om 19.00 uur in Het Schuttersveld tijdens de avondmis; in uniform. Zaterdag 9 jan. om 19.00 opluiste ring van de avondmis in de kerk van het Brukske; in uniform. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aam Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. NIEUWJAARSBAL Evenals vorig jaar organiseert de Wijk vereniging Veltum ook dit jaar weer een Nieuwjaarsbal. Op deze wijze wil de wijk vereniging een bijdrage leveren aan de feestelijk heden die ons de komende weken te wachten staan. Het is gebleken dat het een goede bijdrage is. Vorig jaar was het een zeer geslaagd feest. Dit jaar willen wij het nog beter laten gaan. Zo heeft de Wijkvereniging haar uiterste best gedaan om eerste klas muziek te hebben. En wij kunnen rustig stellen dat dit gelukt is. De bezoekers zullen goed kunnen dansen op een uitgebreid repertoir. Het bal wordt gehouden in de voor deze gelegenheid extra sfeervolle zaal van het restaurant Vlakwater. Om het nieuwe jaar zo feestelijk mogelijk te beginnen zullen alle dames een aardige attentie ontvangen van de Wijkvereniging. U merkt het al, er is de Wijkveteniging alles aan gelegen om een gezellig en goed verzorgd feest te presenteren. Wij hopen dat wij U allen mogen begroeten. Iedereen is van harte wel kom. Het spreekt voor zich dat leden van de Wijkvereniging korting krijgen op de entreeprijs. Zaterdagavond 2 januari 1982 is iedereen vanaf 20.30 uur van harte welkom in Restaurant Vlakwater. Tot slot wil de wijkvereniging van deze gelegenheid gebruik maken om iedereen die in het afgelopen jaar bijgedragen heeft tot het laten slagen van de diverse aktiviteiten hartelijk te bedanken. Zonder de inzet van al deze medewerk(st)ers kon en kan de wijk raad niets beginnen. Nogmaals hartelijk dank. Ook is een dankwoord op zijn plaats aan het adres van de Veltumse middensta.nd die op een voortreffelijke wijze heeft bijgedragen aan het werk van de Wijkvereniging. Rest ons nog om U allen hele fijne feestdagen toe te wensen en alle goeds voor 1982. Tot ziens op het Nieuwjaarsbal, 2 januari, half negen. S.V. OOSTRUM Voor de dêrde achtereenvolgende maal organiseert S.V. Oostrum in samenwerking met B. van Dijk, op Nieuwjaarsdag 1982 een Nieuwjaarsbal met muziek van „The Sunny Boys". Deze dansavond begint om 20.00 uur en de entree bedraagt evenals voorgaan de jaren, slechts 2.50 per persoon, ledereen uit Oostrum en daarbuiten is welkom. De entree-opbrengst van deze avond is geheel ten bate van S.V. Oostrum. Omdat wij die opbrengst zullen aanwenden voor de SV Oostrom jeugd, rekenen wij vooral op de ouders van onze jeugdleden, maar ook op alle andere leden en verder iedereen die op nieuwjaarsdag, 's avonds met vele anderen gezellig het nieuwe jaar wil inluiden. KERST-IN Op 27 december 1981 organiseren de gezamenlijke vredesgroepen (I.K.V.- stop N-Bom en vredesberaad) een Kerst-In, die geheel in 't teken zal staan van de vrede. Op die middag zal er een video vertoond worden van de grootste vredesdemonstratie van 21 november 1981 in Amsterdam. Verder is er een cultureel programma. De opening 's middags begint om 14.00 uur en zal eindigen om ongeveer 17.00 uur. De kerst-in vindt plaats in Free Wheelin', Hoenderstraat 10 te Venray. U bent van harte welkom, de entree is gratis! Wij hopen op veel belangstellen den. Vrede is ook uw belang! Het Vredesberaad. uw Venrays weekblad Beste mensen. Leiding en jeugd van de Springplank zeggen U hartelijk dank voor uw geweldige steun die u ons gegeven hebt door bij ons een kerstboom te kopen. Wij wensen U dan ook prettige feestdagen toe, Afgelopen vrijdagavond, de drop ping mag ondanks de bittere kou, ge slaagd genoemd worden. A.s. vrijdagavond geen club i.v.m. Ie Kerstdag. 2e Kerstdag is er voor de leden van vrijdag- en zaterdaggroep een kerstvie ring. We beginnen om 10.30 en het zal tot ongeveer 12.00 uur duren. Enkele leden zullen een kersttoneel stukje opvoeren; daarna hebben we een koffietafel. Wij wensen jullie prettige kerstdagen en tot de 2e Kerstdag. Groetjes, leiding. DISCO SPECIAL -DISCO SPECIAL Speciale kerstdisco special, zaterdag 26 dec. a.s. in wijkgebouw Den Hoender een grandioze Kerstspecial. Deze keer met een D.J., die in de halve finale zal meedingen naar een 'plaats in de finale. Zoals bekend beginnen we om 19.30 tot 22.30 en is de entreeprijs 1.50. Verder zullen Bram en Frenske met de Stare-Fright drive-in Show aan wezig zijn. Van de leiding zullen de volgende mensen aanwezig zijn: Gerrit, Anja, Alda, Mieke. Namens alle discomedewerkers wen sen we jullie allemaal een prettig Kersfeest en een voorspoedig 1982 toe. Tot ziens zaterdag in Den Hoender. ho VREDESKERK VENRAY A.s. donderdag 24 dec., zingen we om 21.00 uur de kerstviering. De koor-en orkestleden worden om 20.00 uur verwacht in het parochiezaaltje. Kun je niet komen, meld je dan op tijd af bij een van de))estuursleden. Op oudejaarsavond, 31 dec., zullen wij de mis van 19.00 uur opluisteren. In beide vieringen zullen we ongeveer dezelfde liedjes zingen. Verdere berichten voor de mis van 31 dec. volgen. Het bestuur wenst iedereen prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar. Eerste Kerstdag gesloten. 2e Kerstdag is onze stal geopend vanaf 20.00 uur (alleen voor schapen vanaf 15 jaar). Dan wordt er 'n popfilm gedraaid. Entree gratis. Tevens uitbeta ling van de spaarkas. Zondag 27 dec.: normaal geopend. Oudejaarsavond geopend v.a. 21.00 uur. Nieuwjaarsdag: vanaf 17.UU uur Disco-Special. Wij gaan non-stop door tot 22.30 uur. Met speciale attracties. Wij wensen iedereen prettige feest dagen. Komende zondag 3 januari is er in hotel de Burggraaf weer een ruilbeurs in post zegels, munten' stickers, etc. De ruil beurs duurt van 10.00 tot 13.00 uur en de toegang is gratis. A-spelers: woensdag 30 december van 12.30 - 16.00 u. zaalvoetbalwedstrijden in sporthal „de Wetteling". B-spelers: donderdag 31 december van 9.00 - 12.30 uur zaalvoetbalwed strijden in sporthal „de Wetteling". C-spelcrs: dinsdag 29 december van 12.30-16.00 uur zaalvoetbalwedstrijden in sporthal „de Wetteling". Er is die avond geen clubavond. D-spelers: woensdag 30 december van 9.00 - 12.30 uur zaalvoetbalwedstrijden in sporthal „de Wetteling". E-spelers: dinsdag 29 december van 9.00 - 12.30 uur zaalvoetbalwedstrijden in sporthal „de Wetteling". Jeugdleiders: donderdag 31 dec. van 12.30 - 16.00 uur zaalvoetbalwedstrij den in sporthal „de Wetteling" voor alle jeugdleiders. Tot 8 januari zijn er geen trainingen. in Geysteren Op tweede kerstdag organiseert het Koninklijk Sint Willibrordusgilde uit Geysteren traditiegetrouw weer een wandel-oriëntatietocht door de uitge strekte bossen en velden van het land goed Geysteren. Ondanks het feit dat de gildebroeders al erg druk bezig zijn met de voorberei dingen van de grote gildefeesten die volgend jaar van 19 t/m 23 mei in Geys teren worden gehouden, hebben zij toch nog de tijd kunnen vinden om twee prachtige wandelroutes uit te zetten en daarin enkele vragen en opdrachten te verwerken. Ongeveer halverwege de route bestaat de gelegenheid zich wat op te warmen met een beker koffie of chocomel. Bij terugkomst in het gildehuis is natuurlijk ook weererwtensoep verkrijgbaar. Het gilde stelt uiteraard weer een aantal prij zen beschikbaar voor de wandelaars, die het beste weg wisten met de vragen en opdrachten. De gildebroeders hebben besloten de wandelaars dit jaar ook de mogelijkheid te bieden al v oor het middaguur te star ten. Vanaf 11.00 uur kan men zich laten in schrijven en starten vanuit het gilde- huis aan de Nieuwlandsestraat. Om ongeveer 14.00 uur wil men de inschrij ving sluiten. De kosten van deelname bedragen 2,50 voor personen van 16 jaar en ouder; 10-16 jarigen betalen 1,50 en kinderen beneden 10 jaar doen gratis mee. Dit jaar voor het eerst ook willen de gildebroeders een kleine tentoonstelling van gilde-attributen inrichten, waarbij natuurlijk ook aandacht zal worden ge vraagd voor het naderende gildefeest. Overigens behoort tot het feestpro gramma ook een wandeltocht, die zal worden gehouden op Hemelvaartsdag, donderdag 20 mei. in Meterik Ook dit jaar organiseert VCM een boswandeling op 2e Kerstdag in de unieke „Schadijkse bossen". Er zijn door de organisatoren twee routes uitgezet, t.w. van vier en acht ki lometer. In de tocht van vier km. zijn een aantal vragen opgesteld, op te lossen door jong en oud. Diegene, die de meeste goede antwoorden geeft, ont vangt een prijs. Vanaf 11.30 uur kan ingeschreven worden voor beide wande lingen. Vertrekpunt: Begin van de wandel routes aan de Bergsteeg. (Hier begint ook de Bosloop). Einde inschrijving 15.00 uur. Winterkompetitie: Hier volgt de tussenstand na 5 wedstrijden: 1 Schutte met 34 uit 5 2 PLenssen met 27 uit 5 3 H.Jacobs met 26 uit 5 4 M. Lenssen met 23 uit 5 5H.de Klein met 22 uit 4 5 J. Krijnen met 22 uit 4 Schutters, hier volgen de data van het verdere winterprogramma: 25 jan., 1, 8, 15'febr.; 1,8, 15. 22 en 29 maart (slot- avond). Schutters, noteert deze avonden. Prettige feestdagen en een voorspoe dig 1982. De Schietcommissie. A.s. zondag 27 dec. om 11.30 uur oefenen in school Coninxhof. Komt U allen. Het organisatiecomité zal het op treden beoordelen. De opstelling wordt dan definitief vastgesteld. Venrayse jeugd strijdt mee om de Noord-Limburgse Tennis kampioenschappen In Bergen werd afgelopen weekeinde het Jeugdtenniskampioenschap van de Kring „Noord-Limburg" afgewerkt. Er werden wedstrijden van 3 kwartier gespeeld. De volgende Venrayse kinde ren eindigden bij de eerste vier: Sjoerd Smits (TC Venray) en Rob van Beek (TC Venray) gedeelde eerste en tweede plaats bij de jongens t.m. 10 jaar. Fanny Hilhorst(TC Venray) le bij de meisjes t.m. 12 jaar. Bas Buytendijk (TC Venray) ged. 3e plaats bij de jongen t.m. 12 jaar. Melchior van Haren (TC Venray) 3e plaats bij de jongens t.m. 14 jaar. Henriëtte Verhoe ven (TC Rodhe) gedeelde le en 2e plaats bij de meisjes t.m. 14 jaar en Ellen Hoek (TC Rodhe) werd le bij de meisjes t.m. 16 jaar. De Venrayse jeugd was dus sterk vertegenwoordigd. BEL 87575 Venray en omgev. KERSTVIERING De voorzitter opende de bijeenkomst met 'n welkomstwoord aan allen, maar in 't bijzonder aan Pastoor Barnhoorn als geestelijk adviseur van onze vereni ging; 'n speciaal welkomstwoord ook aan dirigent en leden van het gemengd kerkelijk Zangkoor van Merselo. Ieder jaar opnieuw verlenen zij hun gewaar deerde medewerking aan het welslagen van onze kerstviering. De voorzitter memoreerde dat we helaas ook dit jaar bericht van overlijden ontvingen van enkele leden of hun naaste verwanten. Namens ons allen betuigde hij zijn oprechte mede leven aan de nabestaanden en hij wenste hun sterkte toe hun verlies te kunnen dragen. Het gemengd koor bracht een aantal Kerstliederen ten gehore in 'n diversiteit die weldoende aandeed en waarin dui delijk enkele hoogtepunten te beluiste ren vielen. Jammer was 't maar door omstandigheden onvermijdelijk dat de liederen zonder tussenpauze ten gehore gebracht moesten worden. Wat zou 't Kerstverhaal van Pastoor Barn hoorn prachtig gepast hebben tussen twee reeksen van Kerstliederen in.We moesten wel constateren dat dit onvol- komendheidje het ontstaan van 'n echte kerstsfeer helemaal niet negatief beïn vloedde. Integendeel, al voor we aan de maaltijd begonnen, was er weer die gezellige gezinssfeer, die zo kenmerkend is voor sommige van onze bijeenkomst ten; 'n gezelligheid die geaccentueerd werd door de daarop volgende maaltijd. Je vraagt je wel 'ns af maar dat heeft eigenlijk geen zin omdat dat voor iedereen verschillend is welk deel van de avond 't meest zinnig is. Een feit is, dat 't gezellige samenzijn, 't gemoede lijke, de muziek, 't dansje, kortom 't laatste gedeelte van de avond 'n onmisbaar onderdeel van het geheel vormt. We zijn allen die rechtstreeks 'n bij drage geleverd hebben aan 't welslagen van deze avond erkentelijk, zeker niet in het minst onze leden met hun begelei ders die 't mogelijk maken dergelijke avonden te organiseren. Hoi, Afgelopen zaterdag is er een be- stuursweekend geweest, waar het nogal rommelig was, maar waar toch nog wel het een en ander vergaderd is. Zondag is er een SOVON-excursie geweest o.l.v. Peter en Ton, waar ik verder niet veel over kan vertellen, om dat ik er niet bij geweest ben. Zaterdag 26 dec. is er een schaats-ex- cursie o.l.v. Marcel. Hij gaat dan naar de Griendtsveense peel, de kanalen af schaatsen. Uiteraard gaat de excursie alleen door als er dan dik ijs is, maar te verwachten is dat dat wel zo is. Vertrek om 8 uur vanaf het schouwburgplein. Zondag 27 december vertrek ik om 3 uur 's middags naar Helmond richting congres (op de fiets uiteraard). Wie mee wil fietsen moet me maar even bellen. Op maandag 28 dec. is er ook nog peelwerken. Vanuit het congres gaan we daar naar toe. We worden om 9.00 uur in Griendtsveen bij de kerk verwacht. Verder zijn er nog wat mededelingen: - In het weekend van 9 en 10 januari is het afscheidsfeest van Boena (oprich ter van onze afdeling). Hij wordt dan ouwe zak. Zaterdagavond is er een feestavond en zondag een afscheids- excursie. Hierover horen jullie later nog meer. - De contributie voor 1982 mag/moet betaald worden door nog zo'n 25 men sen. Hierover hebben jullie allemaal een foldertje gekregen. Houdoe, Stefan Informatie: tel. 04780-82413. Bel even met Topgarage cv afdeling lease Tel. 81032 VENRAY I VOLVOI OVERLOON Programma 27 december '81 [sen.]: Milsbeek 4-SSS '18 4 12.00 De overige elftallen zijn allen vrij. Programma 27 dec. [Dames]: Milsbeek 1-SSS'18 1 (beker) 10.00 SSS'18 2 en 3 zijn vrij. Schaakclub Venray Uitslagen externe competitie [Li.S.B.] Het eerste team van Venray moest aantreden in en tegen medekoploper Maasniel. Het werd een daverende 7-1 overwinning voor onze schakers. Deze middag stonden yve zelfs geen enkel ver lies toe, alleen Jan Louwerse en Ton Coopmans moesten remise toestaan. W. Jeuken, H. Coolen, R. Keereweer, J. Zuur, P. Rouyroye en Van Genugten wisten hun partij om te zetten in winst. Door dit succes staat Venray 1 er gunstig voor. We staan samen met Weert op de eerste plaats. De ontmoe ting tussen deze teams staat uitgerekend op de laatste speeldag op het program ma. Dus de spanning duurt nog even. Het tweede team moest aantreden tegen Bergen. Ze herstelden goed van de nederlaag tegen Arcen, want tegen Bergen werd het een 4'/2-3'/2 overwin ning. Winst was er voor Wil Gommans, Jan Dorval en Wim Dokter. Harrie Wannet, Gerard Kortenoeven en Wil lem Breukers speelden remise. In deze poule gaat Venlo 3 samen met Arcen 1 op kop en ze worden gevolgd door Horst en op de 4e plaats Venray 2. Uitslagen interne competitie: Groep 1: H. Wannet-P. Rouvroye 1-0 Groep 2: A. Moss-W. Dokter 0-1 J. Louwerse-W. Gommans Zi-Vi Groep 3: HGroenendij k-JVerwiel 0-1 G: Breukers-K. Jeuken 1-0 F. Frederiks-H. Meyer 1-0 Groep 4: H. Moss-H. Mooren Vi-Vi H. Verheul-J. Smits 0-1 J. v. Well-J. Emons 1-0 D. Frederikd-T. Druiven 0-1 W. Seuren-D. v. d. Velden 1-0 Waarom zou je niet eens wat aan ont spanning door middel van trimmen gaan doen? De positieve aspecten spre ken voor zich. Is de drempel van je voor- of achter deur nu werkelijk zo hoog, dat je er nauwelijks overheen kunt komen wan neer het erop aankomt om werkelijk eens iets aan je gezondheid te doen. Je voelt je werkelijk prettiger, meer ontspannen, na een poosje regelmatig „sporten". Je bent in de vrije natuur. Je wordt weer eens flink moe. Je levert weer eens een prestatie, zie het als een overwinning op jezelf. Juist als je wat ouder wordt is je te Ieren ontspannen van levensbelang. Denk aan de komende tijd die er weer een wordt van veel eten en drinken, later heb je er misschien spijt van dat je niet geleerd hebt om eens op jezelf te letten. Trimmen is niet je in korte tijd kapot rennen, maar door verantwoorde in spanning je prettiger voelen. Mevrouw, meneer, wilt U meer weten, kom een s kijken, doe eens mee. Onze aktiviteiten: Zaterdag 26 dec. om 8 uur op het Rank Xerox circuit een duurloop van 10 km., 6 km is ook mogelijk en Kerstloop Meterik; trimmers 14.00 uur - 8 km - Schadijkerbossen. Zondagmorgen 27 dec. om 9 uur ver trek vanaf Cooperbaan Ballonzuil voor loop- en trimoefeningen. Woensdagavond 30 dec. om 18.30 uur in de sportzaal Langeweg loop-, trimoefeningen en balspel. Verzamelen 5 minuten voor aangege ven vertrektijden s.v.p. U bent van harte welkom.' Inlichtingen vertrekt gaarne: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384. Volgend jaar zullen de Muziekfeesten van Merselo voor de 5e maal worden ge organiseerd en wel gedurende 't Pink sterweekend. Het is de organisatoren gelukt, in samenwerking met organi- satiecomité's uit Echt en Kerkrade, om het Tjechisch Orkest „Moravanka" naar Nederland te halen. Het orkest zal in Merselo optreden op vrijdagavond 28 mei en tijdens het Frühschoppen op eerste Pinksterdag. „Moravanka" is voor de meesten nog een onbekende naam. Toen de leden van de Merselose Kapel Die Fi- delen Rosentaler bij Jan Theelen klaar waren met opnamen voor de plaat van de NCRV-blaastest, werden ze aange raden om naar de Rohda-hal te gaan, want daar zou 'n goed Tjechisch orkest optreden. Dit bleek „Moravanka" te zijn. Men was zo enthousiat over het or kest, dat men met één gedachte naar huis ging, n.l. om het orkest naar Merselo te halen voor optreden tijdens Het was ook nu weer het raadslid L. Beterams dat veel tijd nodig had tijdens de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum. Wij kunnen niet begrijpen dat enkele raadsleden ons na afloop van de vergadering zuchtend ver klaarden: „Het wordt tijd dat er verandering gaat komen, want van deze wijze van vergaderen word je alleen maar misselijk", maar zulks niet in het openbaar tijdens de vergadering aan de ordestellen. Het was al direct raak toen de heer Beterams alle tijd van de voorzitter kreeg, om in een stortvloed van woorden zijn misnoegen aan het adres van het college kenbaar te maken. Het ging om een voorval tijdens de vorige raadsvergadering, waarin hij het opnam voor zijn collegaraadslid de heer Hendriks, die toen met een voorstel was gekomen om opening van zaken te geven in de affaire Geurts. Volgens de heer Beterams had het college bewust onwaarheid gesproken, en dat niet voor de eerste keer. Daarbij dacht hij aan de lokatiecommissie, de Swolgenerheide. Het ging hem niet om het geval Geurts, maar wel dat een raadslid met onjuiste informatie de mond wordt gesnoerd. De raadsleden Weichs de Wenne, Aarts, Hurenkamp en Wijnhoven spra ken heel andere taal. Zij hadden wel vertrouwen in het college. Als de tijd daarvoor gekomen is, zal het geval Geurts in alle openbaarheid worden be handeld. L. Beterams diende een motie van afkeuring in voor de wijze waarop het college antwoorden had gegeven. Die motie werd in stemming gebracht maar kreeg alleen de steun van de heer Hendriks. De gemeentesecretaris van Meegen verklaarde dat wel degelijk vóór de raadsvergadering de oudste zoon van Geurts gevraagd had deze kwestie nog niet in de openbaarheid te brengen. De voorzitter vond het jammer dat de heer Hendriks en de heer L. Beterams niet de moeire genomen hadden het dossier in te zien. Dan zou hun commentaar wellicht anders geweest zijn. GEWEST NOORD LIMBURG Met dezelfde spraakwaterval en met evenveel tijd schonk de heer L. Beterams aandacht aan het voorstel om trent het beleidsprogramma van het Ge west, en de voorzitter kon de heer Bete rams duidelijkhet verschaffen. Maar hij kon niet begrijpen dat veel van de taken van het Gewest van. bovenaf zijn voorgeschreven. SUB WOONWAGENKAMPJE Het raadslid Derksen diende een voorstel in om een andere lokatie aan te wijzen voor het te stichten sub-woon wagenkampje. Het college had met de raad besloten dit kampje in het centrum van Meerlo aan te leggen. De heer Derksen zag het liever in de buurt van de Nieuweweg, maar dat was naar het gevoel van verschillende raadsleden nu net 'n plaats waar het niet thuis hoort. ANDERE AGENDAPUNTEN Geen bezwaar bestond er tegen verkoop van een tweetal grondstroken aan P. Janssen te Wanssum, noch tegen een investeringssubsidie aan Swolgense Boys ten bedrage van/2.525,-. De raad had ook geen bezwaar tegen herziening van de industrieterrein- prijzen te Wanssum en Tienray. Via de Kamer van Koophandel was bij de Minister gepleit voor deelname in de IPR-regeling. Wel krijgt men premie voor uitbreiding, maar niet voor nieuwe vestigingen. Een hamerslag bleek voldoende te zijn om het abonnementsbedrag voor de centrale antenne en de Onroerendgoed- belasting te verhogen. Eindelijk, verzuchtte Piet Hen driks, kan het havengeld worden ver hoogd. Het moet echter mogelijk zijn dat de haven een sluitende begroting krijgt. RONDVRAAG Geen der raadsleden had behoefte om gebruik te maken van de rondvraag. Dat geeft volgens de raadsvoorzitter te denken. Is de raad soms ziek? Wel misselijk, werd er gemompeld. DE BUS VAN HET PRESENTIEGELD De raadsvoorzitter deelde mede dat in de door hem geplaatste bus bestemd voor bijdragen van de raadsleden die geen verhoging van presentiegeld wen sen één gift was binnengekomen. de Muziekfeesten. „Moravanka" is door leider Jan Slabak in '72 opgericht op verzoek van de Tjechische Radio-omroep en is nu in dat land één van de meest populaire or kesten in de Tjechische populaire muziek en tevens een unieke Brassband. In 1974 trad men voor het eerst op in het buitenland. Tijdens optredens in Canada en de Verenigde Staten kreeg het 2 dames en 14 heren tellende orkest de titel van „Koningin van de Brass Band". Speelden de leden van het orkest tot 1977 nog iri verschillende andere orkesten, toen werd besloten om zich verder alleen bezig te houden met „Mo ravanka" en werd het orkest een beroepsensemble en is sindsdien al vele keren- in het buitenland opgetreden als officiële representant van Tsjecho-Slo- waakse lichte muziek. Foto: Het orkest Moravanka.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 7