GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting dk Inroerendgoedbeiastingen in Venray nog aan de lage kant Uitslag verkiezin gen dorpsraad Oirlo IjliEisviiilophaaldiensl en de feestdagen Sluiting gemeente lijke sportaccomm. ri 6e Traditionele „Snertwandel- oriëntatietocht" Bouwvergunningen verleend Spreekuur burge meester vervalt Vervallen spreekuren Sluiting raadhuis in verband met feestdagen Melden en ophalen kadavers Graag reakties! Laten we zacht zijn voor elkaar Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Hinderwet Verklaring van geen bezwaar Algemene onthef fing vuurwerk Giadheidsbestrijding Paspoorten duurder Vrij zwemmen in de Kerstvakantie GEVONDEN Evenals vorig jaar heeft de ver ging van de onroerendgoedbelas- gen weer centraal gestaan bij het handelen van de gemeentebegro- 9- In eerste instantie werd door het llege van b. en w. voorgesteld deze lasting te verhogen inet 6";» Om 3 noodzake>ijke prioriteiten voor 't mende jaar te kunnen dekken, zijn en w toen uitgegaan van een ex- verhoging met nog eens 3,75%. Bij de algemene beschouwingen ibbeti de verschillende raadsfracties kennen gegeven er weinig voor voelen een extra financiële last leggen op de schouders van de imeentenaren. Zij hebben het college voorgesteld in aantal prioriteiten te laten ver- llen en enkele andere noodzake- <e voorzieningen op de prioriteiten- st te plaatsen. Zij hoopten daar- de extra verhoging van de on- erendgoedbelastingen zo niet te orkomen dan toch wel te vermin- eien. Na bestudering van de wensen van gemeenteraad kwam het college in Jn „Memorie van Antwoord" (op de jemene beschouwingen) tot het orstel deze belasting met 2,5% ex- te verhogen tot 8.5%. Dinsdagavond, nadat de gemeente- ad in een twee dagen durende ma- Ihonvergadering de gemeentebegro- ig voor het komende jaar had be- mdeid. werd uiteinde.ijk bloten onroerendgoedbelastingen met to il 7" i> te verhogen. AAN DE LAGE KANT Uiteraard lijkt een belastingverho ging met 7% aan de hoge kant. Verge lijkt men de Venrayse belastingdruk met andere gemeenten die geen groeikern zijn met een aantal in woners van 30.000 tot 50.000, dan blijken er in 1981 niet minder dan 27 gemeenten een hogere, en slechts 6 gemeenten een lagere belastingop brengst dan Venray te hebben. De totale opbrengst bestaat uit de optelling van onroerendgoedbelas- ting plus reinigingsrecht (in Venray Afvalstoffenheffing genoemd) plus ri oolrechten. Deze laatste belasting wordt in Venray NIET geheven. De belastingopbrengst per inwoner bedroeg in 1981 in Venray 135, per inwoner (Afvalstoffenhefling plus o.g.b.). Maar in Voorburg bedroeg deze opbrengst 305,per inwoner In die gemeenten worden rioolrechten, o.g.b. en reinigingsrechten geheven. De laagste belastingdruk wordt in Weert gevonden. Hier betaalde men in 1981 aan rioolrechten, reinigings rechten en o.g.b. totaal 109,per inwoner. Om nog een paar voorbeelden te noemen: In Uden: 165,(o.g.b. en rei nigingsrechten); in Oss I 190,(o g b en reinigingsrechten en. rioolrecht); in Geleen j 184,(o.g.b. en reini gingsrechten); in Kerkrade 196. (o.g.b. en reinigingsrechten en riool rechter.); in Roermond 199.(o.g.b en reinigingsrechten en rioolrechten). Het afgelopen weekend (12 en 13 icember) heeft in Oirlo de verkie- no van de nieuwe dorpsraad plaats vonden. Met een opkomstpercentage van it boven de 60 mogen we spreken m een succesvol gebeuren. De volgende 11 personen zijn in dorpsraad gekozen; Lei Duijkers, er Houwen, Vic Hesen. Lei Direks, ip Verhoeven. Nel van Rijswijck- artens. Jan Barteis, Jac. Direks. ans Spee. Piet van Elsdonk en Hans aas Niet gekozen in de dorpsraad zijn: el Houwen-Daanen, Henk Verhoeven, ath. Pluk en Hennie Pepplinkhuizen. De dorpsraad Oirlo is nu opnieuw 4 jaar gekozen. De feestdagen staan weer voor de eur en zoals elk jaar zal er op de lestdagen Kerstmis en Nieuwjaar een huisvuil worden opgehaald. Voor deze keer geldt dat de route lan vrijdag 25 december (1e Kerst- ag) geheel vervalt. Oe route van vrijdag 1 januari nieuwjaarsdag) wordt verschoven aar zaterdag 2 januari. Wij vragen iedereen, bij wie nor- taal het huisvuil op vrijdag wordt pgehaald, hiermee rekening te wil- tn houden, opdat niet onnodig lang vuilniszakken langs de weg staan n Venray schoon de feestdagen door- om t bralt r» ml 111 Uridyl* cl» Wllrtilw tarlhtvn 8r<. Hftrif J-Iai*. »t 'wriMl (VnB d)»l*rlnit •limcahtlr. J \_-I jVj _>-> a *-» X* vJ>— f Yl' jS *JU>I -■ 1 iP il' f *\-iY)t ^Lt AlGj' A-AJ vlUjtll i_fS~ <f}r> De gemeentelijke sportaccommoda ties zullen met de feestdagen voor particulier of verenigingsgebruik ge- aloten zijn. Voor de goede orde zetten wij een en ander even op een rij: Op 24 de cember gaan de accommodaties om *6.00 uur dicht. Op 25 december (1e lerstdag) is alles gesloten. Op 26 december (2e Kerstdag) is de sport hal De Wetteling geopend in ver band met een volleybal-toernooi. Van vrii sporten is echter geen sprake. Op 3 Idecember gaan de accommo daties om 16.00 uur dicht. Op 1 ja nuari (Nieuwjaarsdag) is alles geslo- 'ten. en ce Jl6 il Kf J de Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Het Comité Recreatiesport Venray organiseert in samenwerking met de WS.F, Venray. de pooling recreatie- sportleiders en het Winkelcentrum Venray de traditionele „Snertwandel- oriëntatietocht". Dit jaar wordt deze aktiviteit in het kader van de sportieve rekreatie al voor de 6e achter een volgende keer georganiseerd zodat we langzamer hand kunnen spreken van een tradi tionele aktiviteit. Ook nu weer hopen wij veel men sen voor deze aktiviteit aan te trek ken want elk jaar is het deelnemers aantal nog toegenomen. De tocht, de afsluiting van het spor tieve jaar 1981, is bedoeld als een aktiviteit waaraan iedereen mee kan doen zowel in clubverband, vereni gingen met het buurthuis, het hele gezin, familie of individueel. Mocht u meedoen, dan staat u een hele interessante tocht te wachten. Er zijn tal van opdrachten en moei lijkheden bij gehaald, zodat u een niet hoeft te vervelen onder het wan delen. De tocht duurt ongeveer twee en een half uur. Daarbij ontvangt u ook nog een heerlijke kop „snert" tij dens een echt ouderwets kampvuur. Voor de deelnemers volgt nu een goede raad: Voor het invullen van de opdrachten zijn een potlood, pen en een zaklamp onontbeerlijk, men moet zelf voor deze ingrediënten zorgen. De 6e Traditionele Snertwandeltocht wordt gehouden op woensdag 30 de cember 1981. Inschrijving/start: 18.00 t.m. 19.30 uur bij sporthal De Wetteling te Ven ray. Inschrijfkosten 1,50 p.p. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 16 december 1981 voor de na volgende bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bl| burgemeester en wethouders. het aanbrengen van een luifel aan de Jan Hensenstraat t.n.v. Stichtings bestuur Cpitureel Centrum de Schouw burg; het uitbreiden van de plantenkas aan de Zuiderbergweg 5 t.n.v. H.J.A.M. Graat; het bouwen van een garage aan de Pater Tulpstraat 11a, t.n.v. G.M. Donkers; het uitbreiden van de berging aan de Deken Berdenstraat 13 t.n.v. H.G M. Cox; het verbouwen van het restaurant en bovenwoning aan de Schoolstraat 20 t.n.v. Bouwmij Janssen; het plaatsen van een terreinaf scheiding aan de Oostsingel 26b t.n.v. G.H. Schols. Venray, 18 december 1981 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Maandag a.s. zal burgemeester mr. H.J.M. Defesche GEEN spreekuur houden. In verband met de afwezigheid van de burgemeester en twee wethouders zullen de volgende spreekuren komen te vervallen: Op maandag 21 december: spreekuur weth. mevr. Rutten (sociale zaken). Op maandag 28 december: spreekuur burgemeester; spreekuur weth. J. van Oers; spreekuur weth. mevr. A. P. Rut ten (sociale zaken). Op dinsdag 29 december: spreekuur weth. mevr. A. P. Rutten (volkshuis vesting). Voor dringende zaken kan men zich richten tot de betreffende afdelingen. In het geval van volkshuisvestings problemen moet men zich richten tot de woningbouwvereniging Noord-Lim burg. Op vrijdag 25 december (eerste kerst dag) en vrijdag 1 januari (nieuwjaars dag) is het raadhuis gesloten. Voor alle duidelijkheid zetten wij de wijzigingen van de openingstijden van het raadhuis nog eens op een rij: Donderdag 24 december: open van 9-12 uur; de middagopenstelling van afdeling bevolkingszaken komt te vervallen; het raadhuis is na 16.00 uur geslo ten. Vrijdag 25 december: raadhuis de gehele dag gesloten. Donderdag 31 december: open van 9 -12 uur; middagvoorstelling van de afdeling bevolkingszaken kont te vervallen; het raadhuis is na 16.00 uur geslo ten. Vrijdag 1 januari: raadhuis de gehele dag gesloten. De destruktiebedrijven te Son laten weten, dat in verband met de komende feestdagen (die beide op vrijdag vallen) de grote kadavers zoveel mogelijk daags tevoren zullen worden opgehaald. De kadaver-vaten die op donderdag 24 of 31 december worden gemeld voor 9.30 uur, zullen zoveel mogelijk nog dezelfde dag worden geleegd. Anders uiterlijk op maandag. Ook gedurende de feestdagen kan men kadavers melden via het telefo nisch antwoord- en registratieapparaat. Vorige week hebben wij. evenals vóór de behandeling van de gemeentebegroting 1981 een „Klein krantje over groot geld" geschreven en als in legvel in Peel en Maas ver spreid. De bedoeling hiervan was om de inwoners van Venray te irv- teresseren voor de „miljoenen dans", die de raadsleden moe ten uitvoeren om het volgend Jaar weer het een en ander tot stand te kunnen brengen, zonder dat alle kosten daarvan op de schouders van de in woners worden geschoven. b.v. Door te grote verhoging van de onroerendgoedbelasling. Wij hebben geprobeerd het uit drie (lijvige) delen bestaan de huishoudboek van de ge meente in voor iedereen be grijpelijke woorden te vertalen, in de hoop belangstelling te wekken voor het belangrijke werk van de gemeenteraad. Maarde voorlichtings ambtenaar is ook maar een mens, waaraan niets menselijks vreemd is (al is dan ook amb tenaar). Daarom zou hij graag willen horen of deze manier van voor lichten over de begroting is aangeslagen bij de gemeentena ren. Vandaar het verzoek: geef eens uw commentaar op dit „Kleine krantje over groot geld". En laat ook eens horen hoe u over het algemeen denkt over d gemeentelijke voor lichting in .e rubriek „Ge meentepraat". Met uw commentaar kunnen wij er ongetwijfeld- voor zor gen, dat u nog beter wordt voorgelicht over gemeentelijke zaken, die ook u aangaan. Uw commentaar kunt u ON- GEFRANKEERD sturen aan: Bureau Voorlichting en Inspraak Antwoordnummer 31, 5800 VB Venray. De decemberfeesten zijn bij uitstek huiselijke aangelegenheden. Toch zijn het geen binnen-feesten, want de sfeer dringt naar buiten en verandert ook de plaats. Ze verandert het bééld van de plaats en het gedrag van haar inwoners. Zo geldt speciaal voor de tijd rond de feestdagen een aantal bijzondere af spraken. Elk jaar opnieuw moeten de inwoners daaraan worden herinnerd, omdat onbedachtzaamheid elk jaar op nieuw veel schade en leed veroorzaakt. En dat bederft de feesten! Het meest voor de hand liggende gevaar is het brandgevaar. Daarom met het oog op de komende feestdagen een aantal goede raadgevingen, die overi gens niet alleen voor de feestdagen gelden, maar het hele jaar van belang zijn. schakel elektrische apparaten na ge bruik uit; sluit bussen en flessen met brandbare inhoud goed; doof voor het bed gaan uw open haard; verwijder stekkers, zo veel mogelijk, uil stopkontaklen; sluit gasflessen na gebruik goed; ledig asbakken niet direkt in de prul- Iemand (doe dat de volgende mor gen); rook niet in luie stoel of bed; plaats kaarsen stevig in onbrandbare houders; plaats brandende kaarsen niet'bij brandbare stof (gordijnen). ..Met het navolgen van deze adviezen bereikt u met betrekkelijk weinig moeite een hogere graad van veiligheid voor uw gezin en uw bezittingen. Mocht er ondanks alle voorzorgs maatregelen toch brand uirbreken, blijf dan in de eerste plaats kalm, bel de brandweer en probeer, indien mogelijk, zelf de brand te blussen. Het alarm nummer van de brandweer is 04780 - 81333". Voorzichtig zijn met vuur betekent óók: voorzichtig zijn met vuurwerk. Maar.... voorzichtig zijn alleen is niet genoeg. Veel narigheid zit bovendien in het feit dat vuurwerk niet alleen bij de jaarwisseling, maar ook veel vroeger wordt ontstoken. Dat heeft met feest vieren dus niets te maken en slaat dan ook nergens op. Het is goed dat de politie hierop erg attent is. In Venray mag alleen vuurwerk ver kocht worden aan personen boven 16 jaar op 30 en 31 december. Vuurwerk mag worden afgestoken op Oudejaarsdag van 08.00 uur tot 02.00 uur in de Nieuwjaarsnacht. Buiten deze tijden mag geen vuur werk worden verkocht en mag men ook jHjen vuurwerk bij zich hebben. 8chade veroorzaakt door brand wordt altijd vrij nauwkeurig in geld berekend. Met schade veroorzaakt door geluid ligt dat heel wat moeiliikers. omdat dit vooral om z.g. immateriële (geestelijke) schade gaat. Vergoeding daarvan is niet in geld mogelijk. Geluid kan hei zich welbevinden, of zelfs de gezondheid aantasten. De Nederlandse Stichting Geluidshin der, die zich o.a. al jaren inzet voor een wettelijk verbod op het opsteken van z.g. hard knallend vuurwerk (dat staats secretaris mevrouw Lamberts juist vorige week heeft toegezegd), heeft niet voor niets een arts als voorzitter. Vooral mensen in toch al hulpbehoe vende omstandigheden, zoals babies, bejaarden, zieken en stervenden, heb ben dikwijls van lawaai extra leed te verduren. En vergeet daarbij de dieren niet: het is hun vaak aan te zien hoe angstig zij reageren. ■Daarom wordt de laatste jaren steeds meer aktie gevoerd voor geiuidbewust vuurwerkgebruik. De daarbij gebruikte leuze: ..Laten we zacht zijn voor el kaar" laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Dat velen dit zo'n geslaagde slagzin vinden komt natuurlijk omdat de goede verstaander er een geluid in hoort dat alle barrières doorbreekt. Als we met z'n allen naar d&t geluid willen luiste ren, zullen de komende feestdagen in Venray vast aan hun bedoelingen be antwoorden. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen inge komen om in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. voor uitlopend op een in voorbereiding zijnd herzieningsplan bouwvergun ning te verlenen.voor: het bouwen van een gierput aan de Castenrayseweg 2 te Oirlo t.n.v. H.J.A. Classens, Boddenbroek 3 te Venray; het bouwen van een bromfietsen berging aa nde St. Jozefweg 2 t.n.v. Bestuur Katholieke Techn. School. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 18 december 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 1200 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders worden ingediend. Venray, 18 december 1981 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken be kend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: - A. van Deursen, Hoogriebroekse- weg 1 te Castenray-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreideni/wijzi- gen van een varkensfokkerij en -meste- rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Hoogrie- broekseweg 1 te Castenray-Venray, positief te beschikken onder voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. - P. J. M. Peeters, Laagheidseweg 15 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uit breiden/wijzigen van een varkensmes- terij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Laagheidseweg 15 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-ljpschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 1 januari 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 18 december 1981. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 9 december 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: - A. Cornelissen, Ripseweg 6 te Vre- depeel-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Twistweg 7 te Vredepeel-Venray. - P. Arts, Timmermannsweg 129 te Ysselsteyn-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij, gelegen aan de Timmermanns weg 129 te Ysselsteyn-Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 18 december 1981 tot 18 januari 1982 elke werkdag van 09.00 uur lot 12.00 uur en donderdags van 16.30 uur tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 18 januari 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. degenen, die overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 18 december 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Gedeputeerde Staten van Limburg hebben 3 december 1981 aan het gemeentebestuur verzonden de na volgende verklaringen van geen be zwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor. het bouwen van een winkelpand, kantoorruimten en bovenwoningen op de hoek Kempweg/Henseniusplein op perceel C 6635, t.n.v. Sijbers Brand- stoffenhandel, Kempweg 1-, Venray. Deze verklaringen van geen be zwaar kan -worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.004 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van deze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunen op grond van de Wet AROB een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Lim burg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een even tueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzendda- tum. Venray. 18 december 1981 De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray. gelet op artikel 3, lid 2. van de Algemene Politieverordening Venray, besluit: I. een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen van het in artikel 57a, lid 2. van de Algemene Politieverordening Ven ray vervatte verbod om op of aan een weg of op een voor het pu bliek toegankelijke plaats vuur werk te bezigen of bij zich te heb ben, als bedoeld in de lijst van vuurwerken (letters A t.m. K). ge noemd in artikel 4, lid 1, onedr f, van het Reglement Gevaarlijke Stoffen (R.G.S.). II. de ontheffing te beperken tot het vuurwerk als bedoeld onder de letters A, B. C, D. E, F, G. I en J en tot de periode van: 30 en 31 december 1981, voor wat betreft het bij zich hebben; 31 december 1981 na 08.00 u. tot (1 januari 1982) 02.00 uur, voor wat betreft (het bij zich hebben en) het bezigen (af steken); III. aan de ontheffing de voorwaarde (het voorschrift) te verbinden dat het bezigen van vuurwerk geen gevaar, schade, hinder van ern stige aard of overlast mag ver oorzaken en dat eventuele aan wijzingen van de politie, strek kende tot bescherming van voor noemde belangen, stipt moeten word enopgevolgd. De burgemeestpr voornoemd, Venray, 14 december 1981 G.H. Schols, loco-burgemeester Toelichting: Op grond van vorenstaande onthef fing mag gedurende de daarin ver melde tijd het volgende vuurwerk in het openbaar worden afgestoken: zichzelf al dan niet voortdrijvend vuurwerk, waarvan de houder na ontsteking al dan niet geheel of gedeeltelijk uit elkaar springt, zo als rotjes, kanonslagen, zevenklap pers, Romeinse kaarsen. Bengaals vuurwerk zonder ontstekingsknop. vuurpijlen met of zonder knalef fect. voetzoekers en luchthuiiers (letters A t.m. D van R.G.S kamervuurwerk, zoals boscocylin- ders. confettibommen en cotillen- vruchten; fop- of schertsvuurwerk, zoals knalpennetjes, knallucifers. knalstenen en flitswatten; booby traps of trektouwtjes en derby plaatjes. (letters F, G. I en J van R.G.S.). Het gebruik van zogenaamd „krein vuurwerk" zoals woriderkaarsen. ben- gaalse lucifers en klappertjes (amor ces). was reeds toegestaan (letters E en H van R.G.S.). In afwijking van voorgaande jaren is het tijdvak waarbinnen vuurwerk mag worden afgestoken (gebezigd) sterk beperkt. Met model-bepalingen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, die door de staatssecre taris van volksgezondheid en milieu hygiëne zeer worden aanbevolen, wordt op dit punt landelijk naar uni formiteit gestreefd. Dat alles in he kader van maat regelen tegen de geluidshinder. Regionaal is daar al gevolg aan gegeven en dat wil zeggen dat in de meeste Noord-Limburgse gemeen ten. overeenkomstig bovenstaande ontheffing, het volgende zal gelden: a. verkoop vuurwerk op 30 en 31 de cember aan personen boven 16 jaar; b. afsteken vuurwerk op 31 decem ber vanaf 8 uur tot (1 januari) 2 uur. Overigens zal in de loop van 1982 landelijk een regeling gaan gelden ter voorkoming van letsel- en gehoor- schade ten gevolge van vuurwerk. Vuurwerk dat harder knalt dan 150 dB 7»i worden verboden. Het lijkt er op dat de eerste aan val van Koning Winter voorbij is. Maar de sneeuwval van de afgelo pen week heeft voor de nodige pro blemen en probleempjes gezorgd. U hebt ook kunnen konstateren dat de gemeentelijke bestrijders van de sneeuw en gladheid niet alle straten kunnen bewerken. Hoewel bezuini gingen hier ook niet vreemd zijn. is toch het beleid van de gemeente erop gericht de belangrijke wegen (doorgaand of i.v m. busdiensten) schoon te maken en te houden. Dat betekent wel. dat in woonstra ten de gemeente niet meer aan giad heidsbestrijding toekomt. Gevolg van dit alles is, dat waar voorheen de- voetganger gebruik kon maken van gebaande wegen, er nu geglibberd en gegleden moet worden en een veilige route ontbreekt. Wij doen dan ook een beroep op alle gemeentenaren om zo spoedig mogelijk na de sneeuwval het trot toir voor hun huis sneeuwvrij te ma ken over een breedte van minimaal 1 meter. Hierbij wèl het verzoek om als gevolg van de sneeuwverplaatsing de brand- en rioolputten niet nog eens extra onder te dekken met sneeuw. Wist U trouwens dat U op grond van een bepaling in de algemene po litieverordening verplicht bent het trottoir voor uw huis sneeuwvrij te maken? En mocht U om zout verlegen zit ten: bij de boerenbond en in ver schillende winkels in Venray kunt U strooizout kopen. Wil men volgend jaar niet méér betalen voor een nieuw paspoort, dan doet men er goed aan dit jaar nog een nieuwe pas aan te vragen of de oude [verlopen] pas te laten verlengen. Nu kost een paspoort 52,75, maar volgend jaar zal men hiervoor 59,— moeten neertellen. Dit bedrag is dan nog ZONDER de te verwachten verhoging van de rijks leges, waartoe de Tweede Kamer een motie heeft aangenomen. Waarom straks [veel] meer betalen, wanneer u nu nog vrij goedkoop aan een nieuw of verlengd paspoort kunt komen? Donderdag 24 december 07.00—08.30 uur 09.0012.00 uur Speelinstuif 13.0015.30 uur Speelinstuif (Kerstavond gesloten) Vrijdag 25 december 1e Kerstdag, gesloten. Zaterdag 26 december 2e Kerstdag, gesloten. Zondag 27 december Gesloten. Maandag 28 december 07.0008.30 uur 09 0012.00 uur Sepelinstuif 13.0016.00 uur Speelinstuif 18.00—19.45 uur 21.00—22.00 uur Dinsdag 29 december 07.0008 30 uur 09.0012.00 uur Speelinstuif 13.0016.00 uur Speelinstuif 18 00—19.45 uur 21.00—22 00 uur Woensdag 30 december 07.00—08.30 uur 09.0012.00 uur Speelinstuif 13.0016.00 uur Speelinstuif 18.C0—19.15 uur 20.30—22.00 uur Donderdag 31 december 07.0008.30 uur 09 0012.00 uur Speelinstuif 13 0016.00 uur Speelinstuif (Oudejaarsavond gesloten) Vrijdag 1 januari Nieuwjaarsdag, gesloten. Zaterdag 2 januari 08.30—09.45 uur 13.00—14.45 uur 151516.45 uur In de Kerstvakantie iedere morgen en middag Speelinstuif. van 7 t.m. 13 december 1981 Een herdershond, een teef. 2 Horlo ges: merk Bi fora 113, merk George met kapot bandje. Een rode gebreide muts. Een rood gebreid kindermutsje. Een bruine leren portefeuille inhoudende: 12,50 bonnetje Nic. v. d. Veen, bonnetje de Wetteling. Een kinder schoentje maat 19, merk Elchino, kleur middel-bruin. Diverse fietsensleutels. Autosleutels van een Citroën. Een wit tuinbeeld. Een bruin knuffelkonijntje. Twee witte knuffelkonijntjes. Diverse artikelen: Enveloppen, plastic strik, slips, nachtdimmer, flessenschrapper. Handschoenen die zijn blijven liggen: zwarte leren dameshandschoenen, een paar baby handschoenen rood met koord eraan, blauwe kinderwanten, een paar suède wanten, een groene hand schoen, een bruinieren handschoen. Een paar gevoerde zwarte dames hand schoenen. Voor in?ichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeentepolitie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, toestel 34.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9