VENRAY Hengelsport SPIO-MEUWS DUIVENSPORT ZIEKEN OMROEP 30 jaar geleden WIELER- VIERDAAGSE TE YSSELSTEYN SOFT- EN HONKBAL PEEL EN MAAS ebberink SCHOLIEREN- VOLLEYBAL TOERNOOI OUD PAPIER leze week, van woensdag 16 decem- zaterdag 19 december wordt fsselsteyn weer het jaarlijkse wieler- icment op hometrainers gehouden et Gemeenschapshuis, Puttenweg 2. )e organisatie en de baten van deze ^vierdaagse is ook dit jaar weer in den van de Stichting Jeugdcentrum Ie Carnavalsvereniging ,,De Piëlreu- Vanaf woensdag is het gemeen- ipshuis van Ysselsteyn omgetoverd en sportpaleis en zullen de renners de diverse ploegen strijden om de rtieve eer. )ok dit jaar worden de ploegen ge- md en gesponsord door de diverse ken en straten, waartoe Ysselsteyn is -edeeld in een 16-tal wijken, forig jaar werd de wisselbeker ge- nnen door Willy Koonings en Peter ihout van de ploeg van Montfort- iat/van Beurdenweg/Litsenbergweg ook dit jaar zijn beide renners weer de partij en zullen alles in het werk len om met de hoogste eer te gaan jken en daardoor de wisselbeker irhun wijk te behouden. Niettemin zullen wij daarin worden treden door de anderen, maar spe- al kanshebber voor de le plaats zijn it Willy en Peter o.a. Toon Vriens Twan de Wit van Timmermannsweg Johan Romme en Martin Smits van ttenweg/Kievitsweg en niet te verge- Frien Jeurissen en Pierre van Ass. zijn zo enkele kanshebbers, maar in verleden is gebleken dat er vele ver- singen mogelijk zijn. Kom de igens in de komende dagen aanmoe- en tijdens de vierdaagse. Er wordt ere avond om HALF ACHT begon- Jaarnaast heeft de organisatie ook wederom iedere avond een 4-tal pro- ïente gasten, die dan het stalen ros ;limmen, te weten: Woensdag; Horeca-avond, Arie van jk. Herberg de Peel, Martin Bos, zaal elanzia. Jos Wismans van het Ge- enschapshuis en Rieki van Ooi van etaria ,,de Poest". Donderdag: Prinsen Carnaval van unen, Veulen, Oostrum en Jeu I van selsteyn. Vrijdag: Agrarische avond met als xninente gasten 4 loonwerkbedrij- i, te weten: Lambert Poels en Jan litys Ysselsteyn, Taco Meterik en issen, Heide. Zaterdag: Ysselsteynse damespromi- iien, te weten: mevr. Arts-Tacken, Carla Derkx, voorz. KPJL, mevr. lessens-Vollenberg, secr. van de irfbalclub en mevr. Jenniskens-Phi- sen, secretaresse JERA. De jury van deze vierdaagse zijn derom W. v. d. Heijden als speaker H. Leysten als kamprechter. Het metrainersmateriaal is weer afkom- jvan Manders uil Deurne. De organisatie wenst de deelnemers t succes toe en hoopt en vertrouwt het gemeenschapshuis iedere avond n woensdag 16 december t/m zater- 5 19 december vele belangstellenden trekken om hun favoriete renners n te moedigen en de sfeer van een rdaagse te proeven, zeker op de indioze slotavond op zaterdag 19 cember. r.k. gymnastiekvereniging st. christoffel De spellenmiddag voor de kleuters n Christoffel is ook weer voorbij, in de verschillende spelen werd met ote ijver deelgenomen. Na elke Ibrachie taak kreeg men op zijn kaart stempel. Na het spelen, limonade daarna wachten op St. Nicolaas. Na de komst van de Sint, werden lor de verschillende groepen een nsje gedaan, waarna de Sint aan ieder n versnaperingszak uitreikte. Afgelopen week was de beurt aan de deren om op de demonstratie-ouder onden te tonen wat men tegenwoor- l onder gymnastiek verstaat. Maandag wedstrijdgroep B onder lei- ngvan Willy. Dinsdag Meisjesgroep uit Oostrum ider leiding van Nelly. Donderdag: Meisjesgroep onder lei- ng van Els. Wedstrijdgroep onder lei- ng van Dorothé Vrijdag 2 Meisjesgroepen onder iding van Els. Van ouderszijde was veel belangstei- ig en dat is voor ieder prettig. Dank in ieder voor het slagen van deze ond. H.S.V. HET ALVERTJE OOSTRUM Op de op 12 december gehouden kop- elwedstrijd van Grubbenvorst was de ótslag als volgt: v. Enckevort-Peters R. Wijnhoven-P. Cuppen L. v. d. Hoogenhof-C. Roeffen J. v. Rhee-P. Kunen Zondagmorgen j.l. was de eerste wed- rijd van het Winter-koningsvissen, iet als resultaat: P. Cuppen 3750 gr. |J. v. Rhee 3550 gr. M.Saris 1925 gr. R-Wijnhoven 1875 gr. Zondagmorgen 20 december a.s, is et de tweede wedstrijd van het winter- oningsvissen. De bijeenkomst is om 00uur bij de brug over Het Leuken. H.S.V. DE ROERDOMP VENRAY Na drie wedstrijden om de winter- oning-titel behaalde bij de korte "gels J. Schmitz de eerste plaats; H. endriks wist bij de lange hengels s'a8 te leggen op de eerste plaats. Beiden mochten een beker in ontvangst nemen. De vijf best geplaatsten waren als volgt: le H. Hendriks 5890 gr. 2e A. v. Mill 4430 gr. 3e H. v. d, Heuvel 4120 gr. 4e M. Hermans 3000 gr. 5eA.Sanders 1540 gr. In clubverband zal er voor het eerst gevist worden in februari. Nationale koppelwedstrijden zullen er iedere zaterdag en zondag georgani seerd worden, op 30 december is er een koppelwedstrijd te Grubbenvorst. Voor bovengenoemde wedstrijd kan men zich opgeven bij H. v. Heuvel, Langeweg 38, Venray. Het bestuur wenst allen prettige feestdagen en voor volgend seizoen veel Attentie, hier zijn de tijden van de zaaltrainingen die per 1 januari 1982 in gaan. Dinsdag 20.00 - 21.00 uur Softball- senioren 2 zaal Brukske 2. Vrijdag 21.00 - 22.00 uur Softball- senioren 1 Zaal Raadhuisstraat. Zaterdag 09.00 - 10.00 uur Softball- junioren zaal Brukske 1 Zaterdag 09.00 -10.00 uur Honkbal pupillen zaal Brukske 2. Zaterdag 10.00 - 11.00 uur Honkbal- adspiranten zaal Brukske 2. Zaterdag 11.00 - 12.00 uur Honkbal junioren zaal Brukske 2. Zaterdag 12.00 - 14.00 Honkbal- senioren zaal Brukske 2. Vriendelijk verzoek om op tijd aan wezig te zijn zodat met name op zater dag een vlotte wisseling kan plaats vin den. Voor de softballsenioren is er nog een opmerking en wel de dames zullen per 12-2-1982 ruilen, dus het 2e gaat dan op vrijdag trainen en het eerste op dinsdag. Uitslagen van de derde wedstrijd C-kompelitie, zondag 13 december 1981 te Bergen: 100 m. rug meisjes o. 16 jr.: Woutera Flinsenberg 1.32.7 100 m. rug jongens o. 16 jr.: Theo Rolfes 1.25.0 p.r. 3.3 Jan-Jacob de Hoog 1.25.8 100 m. school meisjes o. 14 jr.: Woutera Flinsenberg 1.44.2 p.r. 4.7 Kitty de Hoog 1.35.7 - 3e - p.r. 1.3 Erna Kupers 1.48.6 100 m. school jongens o. 14 jr.: Jan de Hoog 1.30.5 - 2e - - p.r. 1.4 Marcel Hanen 1.29.5 - le Sander Poos 1.38.5 p.r. 4.0 100 m. rug musjes o. 12 jr.: Kitty de Hoog 1.31.8 - le Ankie Remmers 1.32.7 - 2e Alice Henckens 1.55.1 100 m. rug jongens o. 12 jr.: Ronald de Hoog 1.34.7 p.r. 4.9 Richard Kemmelings 1.45.5 dis. Stan van Haren 1.38.0 100 m. vrij meisjes o. 14 jr.: Erna Kupers 1.36.5 Woutera Flinsenberg 1.24.7 p.r. 3.1 Ankie Remmers 1.24.9 100 m. vrij jongens o. 14 jr.: Jan-Jacob de Hoog 1.07.3 le p.r. 2.0 Marcel Hanen 118.1 - 3e Sander Poos 1.20.0 100 m. school meisjes o. 16 jr.: Alice Henckens 1.49.6 100 m. school jongens o. 16 jr.: Marcel Hanen 1.31.2 4 x 100 m. wissel jongens o. 16 jr.: Spio 5.41.2-3e WATERPOLO KERSTTOERNOOI 1981.. Zondag 20 december a.s. start SPIO met de eerste ronde van het traditionele kersttoernooi. Dit zal dit jaar geopend worden door de aspirantenteams, gevolgd door da mes en heren op 27 dec. Ook dit jaar hebben we een goed be zet toernooi, waarin aantrekkelijke wedstrijden te zien zijn. Spio-aspiranten 1 zal de wsselbeker, die ze afgelopen jaar in bezit mocht hebben, moeten verdedigen. Wij hopen op Uw aanwezigheid om onze jongens te ondersteunen in deze moeilijke opgave. Het toernooi begint om 11.00 uur in zwembad ,,De Meerpaal" (st. Serva- tius) en zal tot ongeveer 15.00 uur duren, waarna de prijsuitreiking aan sluitend hierop volgt. TRAINEN: 19 dec.: Aspiranten 16.30 - 17.15 u.; Dames 17.25 - 18.00 u.; Heren 18.00 - 18.45 u. Zondag 20 dec. geen trainen i.v.m. toernooi Aspiranten. uw Venrays weekblad Goede prestaties tijdens indoor- wedstrijden te Volkjel Dat er op indoorgebied nog heel wat (klub)records zullen sneuvelen, werd in Volkel nog eens overduidelijk aange toond. Bij de Meisjes C werd Gerwin Rongen 3e. Yvonne Cybulki werd 4e. Bij de jongens C werd Ted Strous 28e. 2 Klubrecords noteerde Hanneke Schoenmaker bij de Meisjes B. Hanne ke werd hiermee 6e. Janine Crooymans behaalde een klubrecord hoog. Zij werd 14e. Geen klubrecords, maar wel persoon lijke records voor Frank ter Beek, Jorgo Canli en Udo Engelke. Dave Gallas acteerde sterk bij de Jon gens A en bewees er nog wel degelijk te zijn! Hij werd 2e. Peter Schoenmaker deed het ook goed en werd 13e. Bij de Meisjes A kwam Moniek Faas goed voor de dag met 2 persoonlijke re cords. Zij werd 8e. Annie Vullingh's stootte een klubrecord kogel. Zij werd 9e. Molenvencross te Helmond wederom winters! Koning Winter had ook het piarcours aan het Molenven goed bedeeld en gezorgd voor een fraaie entourage. De atleten waren echter daarin minder in genomen met het idyllische decor en hadden af te rekenen met een moeilijk te belopen ondergrond. Bij de Pupillen meisjes A liepen Edith Cybulski, Natasja Sörensen en Marijke Schoenmaker zich naar resp. 11e, 12e en 13e plaats. En dat terwijl de klasse een maatje te groot was. Bij de Meisjes D werd Mirelle Crooy mans 21 en Saskia Strous 27e. Danny Hoedemakers liep zich bij de Jongens D naar een uitstekende 9e plaats! Marvin Gallas werd 36e, Ruud Cybulski 53e en Paul Faas werd 54e. Bij de Jongens C werd Wim ter Beek 41e. Bij de senioren was de deelname zeer matig te noemen. Paul Coppus en Carolus Bouten liepen hier de 8000 m. Paul Coppus werd 16e in 27,31, terwijl Carolus 32e was in 32.57. Trainen: dinsdagavond in de kleine zaal van Servaas. Pupillen en Jun. C/D: Pupillen: 17.30 tot 18.30 uur; Jun. C/D: 18.30 tot 19.30 uur. Donderdagavond in de kleine zaal van Servaas: Senioren en Jun. A/B: 21.00 tot 22.30 uur. Bos: zaterdagmiddag 15.00 uur vanaf De Oude Barrier. Senioren en Jun. ABC; zondag Jun. D en Pupillen, vanaf de Schaapskooi om 10.00 uur. Wedstrijdagenda: 20 dec. Oss '78-cross te Oss. 20 dec. Silvestercross van AV Reusel te Reusel. 26 dec. Kangoeroecross te Vught. 26 dec. Avoncross te Heerlen. 26 dec. Trimlopen te Meterik. Scha- dijkse bossen. NOTEER EN ONTHOU: 31 ianuari 6e Vlakwatercross van onze klub! Doe mee en herhaal die grote getalen van Tegelen! Maak onze cross tot de beste van nu toe en schrijf je in! Trimmen: 20 dec. Overloon, 27 dec. Cooperbaan. Aanvang 9.00 uur. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Hoek Marktstraat-Schoolstraat r9^ VENRAY en omgeving I leert bridgen BRIDGE VOOR BEGINNERS CURSUS 1981/82 De in oktober j.L gestarte cursus van de Ned. Bridgebond (de 3e is successie) onder leiding van de Hr. J. Spee, blijkt het succes van de voorgaande jaren nog ruimschoots te overtreffen. Liefst 44 deelnemers hadden zich aangemeld en tot op heden hebben wij slechts 2 afval lers te noteren. Dat we met deze gang van zaken uiterst tevreden zijn, behoeven we niet nader te onderstrepen. Gezien het grote aantal deelnemers beschikt de Hr. Spee gelukkig over een vijftal assistenten, die bij de praktische beoefening op de cursusavonden de cur sisten tot steun zijn. Degenen, die de intentie hebben het volgend seizoen aan deze cursus deel te nemen, adviseren wij nu reeds het eerste deeltje aan te schaffen van de boekjes ..Van start tot finish", dat bij boekhan del van den Munckhof uit voorraad verkrijgbaar is. De komende winter avonden lenen zich bijzonder tot het luchtigjes doornemen van dit boekje. Op dinsdag 22 december a.s. zal er een volleybaltoernooi gehóuden worden in de sporthal ,,De Wetteling" te Ven ray. Aan het toernooi voor leerlingen van de middelbare scholen wordt deel genomen door teams van 't M.B.O., Mavo „De Kolk", de L.T.S.-en van Venray en Bergen, s.g. „Jerusalem" en Bosch veldcollege' Er zal gespeeld worden in twee klas sen: leeftijdscategorie tot 16 jaar, en 16 jaar en ouder. Tijdens het toernooi worden in de kantine van de sporthal doorlopend films vertoond, die zowel de technische kant, als 't spelelement van 't volleybal spel belichten. Belangstellenden zijn van harte wel kom tussen 12.30 en 17.00 uur. De organiserende verenieineen Lv- ceum '64 en V.C. Rooy willen proberen hiermee de volleybalsport onder de aandacht van de jeugd in de regio Ven ray te brengen. P.D.V. DE ZWALUW De voor vandaag [vrijdagavond 18 december] geplande filmavond kan door omstandigheden NIET DOOR GAAN: Wanneer wel, is nog niet bekend. A.s. zondag on ze 17e kapioenendag. In tegenstelling tot andete jaren is het opbouwen bij Inalfa deze keer om 9.30 uur op zaterdagmorgen. We rekenen er op dat iedereen aanwezig is om dit binnen de kortste keren klaar te krijgen. We rekenen ook op U. ENRAY Waarom zou je niet eens wat aan ont spanning door middel van trimmen gaan doen? De positieve aspecten spre ken voor zich. Is de drempel van je.voor- of achter deur nu werkelijk zo hoog, dat je er nauwelijks overheen kunt komen wan neer het erop aankomt om werkelijk eens iets aan je gezondheid te doen. Je voelt je'werkelijk prettiger, meer ontspannen, na een poosje regelmatig „sporten". Je bent in de vrije natuur. Je wordt weer eens flink moe. Je levert weer eens een prestatie, zie het als een overwinning op jezelf»..' Juist als je wat ouder wordt is je te Ieren ontspannen van levensbelang. Denk aan de komende tijd die er weer een wordt van veel eten en drinken, later heb je er misschien spijt van dat je niet geleerd hebt om eens op jezelf te letten. Trimmen is niet je in korte tijd kapot rennen, maar door verantwoorde in spanning je prettiger voelen. Mevrouw, meneer, wilt U meer weten, kom een s kijken, doe eens mee. Onze aktiviteiten: Zaterdag 19 dec. om 8.00 uur op het Ballonzuilcircuit een duurloop van 10 km., 6 km is ook mogelijk. Zondagmorgen 20 dec. om 9 uur vertrek vanaf parkeerterrein „De Vers" Overloon voor loop-en trimoefeningen. Woensdagavond 23 dec. om 18.30 uur in de sportzaal Langeweg loop-, trimoefeningen en balspel. Verzamelen 5 minuten voor aangege ven vertrektijden s.v.p. U bent van harte welkom. Inlichtingen vertrekt gaarne: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384. SN ELH EIDSCONTROLE Bij een door de politie gehouden snel- l\pidscontroIe op de Noordsingel wer den elf automobilisten verbaliseerd omdat zij te hard reden. Op de Langstraat liepen drie overtreders in de val. De hoogste snelheid bedroeg 82 km/u. DRONKEN ACHTER HET STUUR Wegens het onder invloed van drank besturen van een auto werd een 26-ja- rige Venrayer bekeurd. Hij raakte met zijn wagen in een langs de Stationsweg lopende greppel. SCHAPENDIEFSTAL Uit een weiland nabij de Hiept te Venray werden zes schapen ontvreemd. De dieren waren, blijkens de sporen, over een afstand van 220 meter door de weilanden gesleept en daarna in een auto geladen. DIEFSTAL Van een bij een van de flats aan de Veltumse Kleffen geparkeerde auto werden twee koplampsierringen en een koplampglas ter waarde van 200,- ge stolen. GEVONDEN VOORWERPEN van 30 nov. t.m. 6 dec. 1981 Bril (metaal) in blauw briletui. Klein beige kinderschoentje. Gouden heren trouwring „Anny 4-10-39". 4 Sleutels aan metalen ring, waarschijnlijk auto sleutels. Sleutels met zwart plastic bovenstuk nr. K 4648. 2 Sleutels waarvan huissleutel nr. 32 en een auto sleutel. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeentepolitie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888 toestel 34. openbare bibliotheek LQ venray OPENBARE BIBLIOTHEEK afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: A-boeken [tot 9 jaar]: - Barklem, J. Sneeuw op de takken; het verhaal van de winter. Als het gaat sneeuwen in de Bramenbuurt, vinden de muizen dat het tijd wordt voor het winterfeest. Prentenboekje met fijn zinnige, nostalgisch aandoende illustra ties. Hasler, E. De Letterkoning en Dropje de heks. Twee verhalen: één over een jongetje dat maar niet netjes kan schrijven en één over Dropje de heks die elke dag te laat op de heksenschool komt. - Kellogg, S. Pak 'm Pinkerton! Pinkerton, een grote hond, luistert slecht naar de bevelen van zijn baasje. Maar hij weet precies wat hij moet doen om een inbreker, die het huis binnen dringt, op een bijzondere wijze te verjagen. - Sendak, M. In de nachtkeuken. Fantastisch verhaal over een jongetje dat in zijn droom in. de beslagkom van drie bakkers terecht komt en daar heel vreemde avonturen beleeft. Kleurig prentenboek voor circa 4 jaar en ouder. B-boeken [9 tot 134 jaar]: - Gestel, P. van. Joost, of de domme avonturen van een slim jonge tje. Joost, 11 jaar en klein van stuk, heeft het er erg moeilijk mee dat hij zo goed kan leren, want hij wordt door niemand voor vol aangezien. - Griffiths, H. De laatste zomer. Als de vader van Eduardo tijdens de Spaanse burgeroorlog in 1936 wordt vermoord, vlucht Eduardo met zijn nieuwe vriend, een paard. Na veel omzwervingen, bereikt hij Galicië, waar hij in het oorlogsgeweld op zoek gaat naar zijn moeder. - Hohler, F. Sjipo's dromen worden werkelijkheid: hij maakt een reis langs spookachtige eilanden en over vreemde zeeën om een slapende koning te zoeken die nodig gewekt moet worden. C-boeken [vanaf 13 jaar]: - Hovens, H. Motorclub „Gold Wing"; bankrovers.... vol gas! Wan neer kort achter elkaar een aantal banken beroofd worden, gaan de leden van de motorclub „Gold Wing" op onderzoek uit. Mazer, N. Fox. Praatjes vullen geen gaatjes. Jennis is de enige die goed met haar grootvader kan opschieten. Daarom helpt zij hem als de rest van de familie hem in een bejaardentehuis willen stoppen. - Nöstlinger, Chr. Vrijen, wat een gedoe. Een jongen en meisje, stiekum samen op vakantie in Italië, komen op ontnuchterende wijze met de onroman tische werkelijkheid van het leven in aanraking. Keuze uit de nieuwe aanwinsten van de jeugdafdeling: - 245.1. Oosterhuis, H. Alle mensen van de wereld. Poëtische teksten over de wijze waarop God wil dat wij met elkaar omgaan. - 456.77. Storms, G. Muzikaal spe- lenboek. Muziek- en geluidsspelletjes voor alle leeftijden, bedoeld als oefe ning van sociale en creatieve vaardig heden. - 598.95. Hamster, De. Allerlei we tenswaardigheden over het leven van de hamster en zijn soortgenoten. - 598.95. Top, W. Reuzen van de oceaan. Beknopte informatie over de verschillende soorten walvissen. - Heuvel, H. van den. 100 leuke spel letjes. Een aantal spelletjes, gegroe peerd naar onderwerpen als eenvoudige spelletjes en wedstrijden. - 624.2. Jaffke, F. Advent; ideeën voor de adventstijd. Handleiding voor het zelf maken van verschillende voor werpen die bij de advents- en kersttijd passen. - 718.9. Macaulay, D. De wolken krabber. Via een toekomstsprookje wordt in dit met veel „werktekeningen" geïllustreerde verhaal de demontage be schreven van het Empire State Building in New York ten behoeve van een Ara bische oliemaatschappij. - 879. Vélek, M. Rinkelreizen. Bun del grappige gedichten over tovenarij, vogels en vervoermiddelen. - 912.4. Leven en werken van de ka bouter. Een quasi-wetenschappelijke verzameling van wetenswaardigheden over het dagelijks leven van kabouters, waarmee de samenstellers alle twijfel omtrent het bestaan van deze kleine wezens trachten weg te nemen. -915.1. Keidel, E. Afrikaanse verha len die over God vertellen. Bundel met eenentwintig korte dierenverhaaltjes, waaraan verwijzingen naar God en naar de bijbel zijn toegevoegd. KERSTMIDDAG IN DE JEUGDBIBLIOTHEEK Zoals ieder jaar zal er met Kerstmis een kerstboom in de jeugdbibliotheek komen. Dit jaar willen wij echter de kinderen van Venray vragen ons te komen helpen met het versieren van deze boom. Dit kunnen jullie doen op woensdagmiddag 23 december van 2 tot 4 uur. Met gekleurd papier, goudpapier, linten en ander materiaal kunnen jullie onze boom versieren en ook nog iets leuks maken voor de kerstboom thuis. Tot ziens op 23 december. De jeugdbibliotheek TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Programma van de Venrayse Omroep Stichting van 21 t.m. 27 december 1981 St. Elisabeth ziekenhuis Venray. Te beluisteren via kanaal 4. Dinsdag 22 dec. vanaf 10.15 uur: Kerstconcert. Opname van het kerst concert uitgevoerd-door de Venrayse koren op zaterdag 19 december in de schouwburg. Donderdag 24 dec. van 10.15-11.45 Nieuws en informaties, daarna het verzoekplatenprogramma. 14.00-14.45 uur: Speciaal programma voor de jeugdige luisteraar. Zaterdag 26 dec. tweede kerstdag van 11.00 tot 12.00 uur: Kerstprogramma met kerstmuziek en interviews met Venrayers. St. Anna, psychiatrisch Centrum Ven ray. Maandag 21 dec. van 15.00 tot 16.00 uur: Programma „Non-stop", lichte en veel gevraagde muziek. Donderdag 24 dec. vanaf 15.00 uur: Nieuws en actualiteiten. Daarna het kerstconcert. Vrijdag 25 dec. Eerste Kerstdag van af 11 uur: Kerstprogramma met kerstmuziek en interviews met Ven rayers. De Kruuze, Geriatrisch Centrum Ven ray. Maandag 21 dec. van 14.00 tot 15.00 uur: „Houwen Zo", een muziekpro gramma verzorgd door Nol Houwen. Dinsdag 22 dec. om 14.00 uur: Kerst concert. Vrijdag 25 dec. Eerste Kerstdag, van 15.00 tot 16.00 uur: Nieuws en infor maties. Daarna een muziekprogram ma. Wilt U aan familie, vrienden of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale kerstgroet bren gen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvrage tijdig naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 5800 AH Venray. Vergeet U niet te vermelden voor wie de groet bestemd is alsook de naam van het ziekenhuis, de kamer en de afdeling en wie de afzender is. Prettige feestdagen. WAARSCHUWING Veel autobestuurders verzuimen bij het wegrijden hun ruiten schoon te maken. Het is helemaal geen uitzonde ring als men 'n auto met totaal bevroren achrerruit ziet passeren. Ook bij een bevroren voorruit volstaat men wel eens met het maken van een klein kijkgat. Het is duidelijk dat men daardoor veel te weinig Jcan zien en niet alleen voor zichzelf maar ook voor anderen 'n gevaar op de weg betekent. De politie is van plan daar speciaal op te letten en het niet bij 'n waarschuwing te laten, maar direct verbaliserend op te treden. WIE HEEFT GELD GEVONDEN? Een mevrouw uit de Pavanestraat had bij het wegrijden met haar auto, kennelijk een voor haar garage staande rieten tas meegesleept. De tas werd teruggevonden op de Henri Dunant- straat, doch er bleken, zoals ze eerst meldde bij de politie, 500 gulden bestaande uit vier biljetten van 100 gul den en vier biljetten van 25 gulden ver dwenen te zijn. Later vond die mevrouw een bankbiljet van 100 gulden terug in de voering van haar jas terug. De Venrayse politie tracht deze ongewone vermissing op te lossen en vraagt eventuele getuigen die deze me vrouw hebben zien rijden, met een tas aan de achterbumper, zich te melden. DIEFSTAL In de stationsrestauratie te Helmond werd ten nadele van een 18-jarige Ven rayse jongeman uit diens tas een cassetterecorder ter waarde van 100 gul den ontvreemd. DRANK IN BESTUURDER Venrays politiemannen troffen in de nachtelijke uren een Venrayse autobe stuurder aan die onder invloed van alcohol verkeerde. De bestuurder moest de bekende proeven ondergaan. Met de aanzegging van een procesverbaal en een rijverbod werd hij huiswaarts ge zonden. PINK STAK DE WEG OVER Een autobestuurder uit Deurne kon op de Deurneseweg een plotseling overstekende pink niet meer ontwijken. De pink liep bij de botsing diverse verwondingen op en moest door 'een dierenarts worden behandeld.De auto liep behoorlijke schade op. De bestuur der kwam met de schrik vrij. De pink was eigendom van een vee houder uit Ysselsteyn en door onver klaarbare oorzaak uit een weiland ge komen. BLIKSCHADE Een autobestuurder uit Venray wilde in Oostrum vanaf de Stationsweg rechtsaf richting Oirlo. Hij remde af, maar zijn auto geraakte in een slip. De achter hem rijdende personenauto's uit Blitterswijck en Venray konden niet tijdig tot stilstand gebracht worden. Bij de ontstane botsingen bleef het bij materiële schade. BESTUURDER HAD GEDRONKEN Na tegen twee huizen en een verkeers bord te zijn gereden op de Raadhuis straat, reed de bestuurder van een in middels zwaar gehavende personen auto, zonder zijn identiteit bekend te maken, gewoon door. Maar het gelukte de politie die bestuurder op de Akkerweg te achterhalen. Het bleek een 38-jarige inwoner van Venray te zijn. Hij werd aangehouden. Toen de politie mannen drankgebruik konstateerden, weigerde hij medewerking te verlenen aan een bloedonderzoek Zowel voor het doorrijden als voor het drankge bruik en het weigeren van de bloedproef werd procesverbaal aangezegd. UIT PEEL EN MAAS van december 1951 Deurne, zo lezen we, bezit nog 1600 ha onontgonnen Peelgrond. Daarvan zijn 600 ha gedeeltelijk afgeveend, maar 1000 ha. zijn nog volkomen woest. Het gemeentelijk veenbedrijf heeft in het seizoen 70 arbeiders in dienst; in het na seizoen 25. 15 ha. wordt gemiddeld per jaar ontveend door verpachting als turf- veldjes. Dat bracht in 1950 nog 40.000,- op. Als onderwijzeres aan de bijzondere school te Veulen werd benoemd mej. Magda Schreurs uit Well. Tot nu toe onderwijzeres te Wanssum. Pater Gardiaan van de Paterskerk schreef in een artikel in Peel en Maas over de godsdienstvervlakking. In het zondagnamiddagse lof komt nog slechts een enkeling Welgeteld 43 mannen waren in Venray werkloos (nu 1500). Volgens de redaktie betekende dat, dat Venray pro centueel gezien, bijna het dubbele werk loosheidspercentage heeft van het lan delijke Pater Jan de Ponti uit Oirlo, die in augustus 1950 voor de derde maal naar zijn missie in Brits Nyassaland vertrok, schreef vanuit Palombe een brief naar Peel en Maas. Hij was benoemd tot pas toor, over een parochie zo groot als geheel Zuid-Limburg. In Huize Servatius werd met enig feestvertoon het herbouwde ziekenhuis geopend. Dr. Havermans memoreerde in een toespraak de oorlogsdagen, toen op een gegeven moment 4.000 mensen in de kelders van St. Servaas een toe vlucht zochten. De „Sibajak" kwam in Rotterdam aan, van een extra reis naar Indonesië. Aan boord 830 Indonesische passagiers, die voor het koude moederland heb ben gekozen. 613 van hen hebben (nog) geen onderdak en ook geen onkomen. Bellefleur-appelen werden te koop aangeboden voor 15 en 20 ct. per kilo. Jacq. Hermus startte met de straat verkoop van bloemen in een speciale bloemen-driewieler De gemeente kocht van de familie Weiten aan de Merseloseweg achter de huidige Rabobank een stukje grond van 125 m2 voor 4,per m2. (Onlangs verkocht de gemeente aan de andere kant van de weg grond voor 600,perm2(Red.). De komende week is er een „koren- termijn" in de parochies Venray, Mer- selo en Leunen. Aldus een bericht van Pater Gardiaan van de Paterskerk. SVV 1 voetbalde tegen Wittenhorst. De streekderby! Venray verloor met 4-2. De eerwaarde heer Cor Janssen (oud Venrayer uit de Patersstraat) kapelaan te Meerssen, werd benoemd tot kape laan te Venlo. Te Veulen ontstond brand in de boer derij van Koenen. Stal en schuur brand de geheel uit. Het vee kon worden gered. Het woonhuis bleef gespaard. Helma en Selma kwamen voor het eerst in Venray voor het voetlicht, in een grootse talentenshow van Radio Lu xemburg. Het applaus groeide menig maal tot ovaties. Het zal wel tot midden 1952 duren, •aldus Peel en Maas, eer er op het baanvak Venlo-Nijmegen diesel treinen gaan rijden. Electrificaties van deze spoorlijn komt voorlopig niet ter sprake. De weg achter Merselo, naar de Vredepeel is al voor een groot gedeelte klaar gemaakt, zodat het eigenlijke ont ginningswerk na goedkeuring direct kan beginnen. Ruim 4 km zijn aangelegd. Veel puin is in deze weg verwerkt, af komstig van de oude vuilstortplaats aan de Maasheseweg. „Koffie voor de Kerstdagen". Onder dit kopje wordt melding gemaakt, dat op bon 524 Algemeen, 125 gram koffie gekocht kan worden. Het is een rant soen voor 6 weken. 3500 gegadigden hadden zich laten inschrijven voor de uitgifte van 135 nieuwe bedrijven in de Noord Oostpol der. Op zaterdag 22 december opende M. Dirckx in de Patersstraat „het modern ingerichte hotel - café - restaurant De Keizer". ALCOHOL IN BESTUURDER Een 21-jarige bestuurder, afkomstig uit Venray, moest de gebruikelijke proeven ondergaan wegens gekonsta- teerd drankgebruik. Met een rijverbod en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 7