VERENIGINGSNIEUWS UTERPENIEUWS LV.B. VENRAY V.O.G.G. cav27mc O.J.C. DE BARAK Jeugdcentrum Ml in ESI IV Venray IN Venrays Mannenkoor K.V.V. Venray St. Pe\^S De Zonnebloem Buurtvereniging St. Jozef Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan PEEL EN MAAS 27MC FOX HUNTER inTERmmonni AAA//WSO DINSDAGS SPORT GEHANDICAPTEN GEPENSIONEERDEN Nieuws uit Overloon INGEZONDEN A.s. donderdag 10 december repetitie kerstconcert. De aanvang is iet om 20.00 uur zoals eerder vermeld, iaar om 19.30 uur. Hierna om ±-21.00 ur wordt de repetitie vervolgd in de turggraaf. Donderdag 17 december om 19.30 ur repetitie voor de tenoren en om O.OO uur voor 't gehele koor. Zaterdag 19 december en zondag 20 Jecember kerstconcert van de gezamen- jke Venrayse koren in de schouwburg, esp. om 20.00 uur en 11.30 uur. Vrijdag 25 december, le Kerstdag ipluistering kerstviering in de Grote [erk om 11.00 uur tot intentie van over men en levende leden van 't Venray's Mannenkoor. Donderdag 24 en 31 december geen repetitie. Op 1 januari nieuwjaarsreceptie in de Burggraaf. Zaterdag 16 januari medewerking jan de prinsenproklamatie, alwaar 'n iriertal nummers ten gehore worden «bracht. Afmelden bij F. v. d. Kruif, tel. 86848 of clublokaal de Burggraaf tel. 11244. kinderdag 10 december: 19.30 generale repetitie harmonie orkest i.v.m. concert op zondag 13 december. Zondag 13 december: zondagochtendconcert in foyer van schouwburg samen met harmonieën van Horst en Blerick. Om 11.00 uur aanwezig zijn zodat wij om precies 11.15 uur kunnen beginnen. Uniform: wit hemd zwarte vlinder das. Donderdag 17 december: 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Er zal dan begonnen worden met het programma voor de Prinsenprokla matie. De geplande concertreis naar Dippertz west-Duitsland) in het weekend van 11, 12 en 13 juni 1982 gaat door. Wilt u rekening houden met deze data. Agenda: 13 december: 11.15 uur concert in foyer louwburg. 16 januari: Prinsenproklamatie. 20 maart: Gemeentelijk federatief con- irs in schouwburg. Organisatie Euterpe. 17/18 april: federatief solistenconcours. Leerlingenopleiding: Donderdag 10 december: 18.30 repetitie jeugdharmonie. Donderdag 17 december: idem Individuele lessen volgens afspraak met uw leraar. Drumband: Zondag 13 december: Géén repetitie i.v.m. concert in foyer schouwburg van harmonie. Reis naar Dippertz: zie harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225; jeugdleden bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband leden bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon cublokaal: 82515. Agenda: Vrijdag 11 dec.: om 19.00 gezamenlijke repetitie Zaterdag 12 dec.: om 19.00 H. Mis in Blitterswijck (zie algemeen). Zondag 13 dec.: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Na afloop voor de mannenkoffie drinken in De Galmhut. Maandag 14 dec.: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 15 dec.: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 16 dec.: om 18.30 muziekles; géén spelavond. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Aanstaande zaterdag zingen we de avondmis.in Blitterswijck. Vertrek (per bus) om 18.30 uur vanaf het Kennedy- plein. We verwachten dat alle koorleden meegaan. In uniform. Fietsen neerzet ten bij de Galmhut. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 15 december houden wij onze gezamenlijke Kerstavond. Om 19.30 uur is er een H. Mis in de Paterskerk. Willen de dames die hieraan deelnemen, plaats nemen in de koorbanken. Hierna is er een feestelijke koffietafel in zaal In den Engel. De leden die hieraan meedoen, kunnen zich opgeven bij de buurtleidsters die hiervoor rond komen. We verwachten dat vele leden deze Kerstviering meemaken. Het Bestuur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Donderdag 10 december, 20.00 uur tot ongeveer 21.00 uur repetitie voor het hele koor in de Schouwburg met de gezamenlijke koren van Venray. Zondag 13 december, 16.00 uur Adventsconcert in de Grote Kerk, Markt, in samenwerking met het blok fluitensemble van de Muziekschool Venray, o.l.v. AnsThijssen. Dinsdag 15 december, 19.30 uur repe titie voor de alten: om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Zaterdag 19 december, idem. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81121 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. DAMESKOOR Donderdag 10 dec. om 20.15 uur repetitie in de Schouwburg voor de kerstconcerten samen met de andere Venrayse koren. Woensdag 16 dec. om 19.30 repetitie voor het hele koor in de school ,,De Essel". Zaterdag 19 dec. om 20.00 uur Kerst concert in de Schouwburg; in uniform. Zondag 20 dec. om 11.30 uur Kerst concert in de Schouwburg; in uniform. Maandag 21 dec. om 14.00 uur Kerst viering van de Bejaarden in zaal „In den Engel", in uniform. Als u verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. Zondagmoregn 13 december: 11.00 gezamenlijke repetitie. Maandagavond 14 december: GEEN REPETITIE vanwege de ouderavond op school. Zondagmorgen 20 december: 11.00 Gezamenlijke repetitie. In die week volgen nog extra repe tities i.v.m. Kerstmis. JONG EREN ORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 11 december: 18.45 Gezamenlijke repetitie. Vrijdagavond 18 december: 18.45 Gezamenlijke repetitie. Vrijdagavond 26 december: Uiteraard géén repetitie., „SALTARELLO" Zaterdagavond 12 december: GEEN REPETITIE. „AGÉVOLÉ" Repetitie volgens afspraak. Zondag 13 december e.k. wordt er een Früschoppen-concert gegeven in het clubhuis aan de Overloonseweg. Het begint om 11.00 uur en duurt tot circa 13.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Op woensdag 16 dec. is er een kerst avond voor de leden van de LVB. Deze avond wordt verzorgd door Pater Mo- naldus in zaal Thielen, aanvang 19.30 u. Hopend op een goede opkomst. katholiek vrouwengilde venray Seer. Martinet Roling-Scholten Serenadestraat 68, 5802 EW Venray Tel. 84927 De eerstvolgende ledenavond is op: Maandag 14 december om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. Dhr. Rob Berben, musicus, zal deze avond een voordracht houden onder de titel: „Beethoven, een componist van zijn tijd?" Een voordracht met muziekvoorbeel den, voornamelijk toegespitst in Es, op. 55, bijgenaamd de „EROICA". Deze symphonie, juist in verband met de titel van deze lezing. Een werk, geba seerd op zeer eenvoudige melodieën, opgebouwd tot een zeer complex geheel. U daar duidelijkheid in te verschaffen is de "bedoeling van deze avond. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Ledenvergadering op 15 december in zaal Sijbers, Merse- loseweg 36, Venray, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1 Opening voorzitter. 2 Notulen secretaris. 3 Ingekomen stukken 4 Dia's. 5 Pauze. Contributie 1982,3e Ringen, etc. 6 Rondvraag. 7 Sluiting. Prijzenschema onderlinge T.T. 1981 Pigm. zonder rood A stam: kampioen W. Smedts Pigm. met rood A stam: kampioen J. Dechnar Vetstof zonder rood: kampioen C. v. Gaal Pigm. zonder rood B stam: kampioen H. v. Hoof verpl. derby pigm. met rood B stam: kampioen J. Dechnar Pigm. zonder rood Enkelingen: kampioen H. v. Hoof Pigm. met rood Enkelingen: kampioen H.Donders Alg. kamp. TT Vetstof zonder rood: kampioen H. Drabbels Jeugd klassen: Pigm. met rood Enkelingen: kampioen E. Dechnar, oorkonde BM Bastaarden: kampioen H. Donders Tropen: kampioen F. Zibert Tropen bastaarden: kampioen F. Zibert vrijw. derby kampioen H. Donders verpl. derby Tropen kwartels: kampioen de Bruyni Grasparkieten: kampioen j. v. d. Heuvel B.M. Grasparkieten Enkelingen: kampioen W. Bönschen Bondskruis Klassementsprïjzen 5.beste vogels: J. Dechnar F. Zibert W. Bönschen Hiermede willen we alle leden verzoe ken hun foto/diawerk voor de expositie in te leveren op de komende clubavond donderdag 17 december a.s. Aanvang van deze avond 20.00 uur op St. Anto- niusstraat 1 te Venray. Werk na bovengenoemde datum in geleverd zal niet geëxposeerd worden. Fotowerk dient goed geretoucheerd en onopgeplakt ingeleverd te worden. Dia's dienen bij voorkeur achter glas ingeraamd te worden. Glasloos inge leverde dia's zullen voor de duur van de expositie omgeraamd te worden. Hebt U ergens problemen mee, schroom dan niet om de hulp van een ander clublid in te roepen. Na het bespreken van ons eigen werk zullen we een fotocollectie bekijken van de volgende clubs: Fgr. Maastricht, A.F.V. Weesp en Fc 't Glaessen Oogh uit Oud Beyerland. U bezoekt toch ook de fototentoon stelling Limburg Foto '81 in het Cultu reel Centrum te Venlo van 19 december t/m 4 januari? Geopend dagelijks van 10.00-17.00 uur, le Kerstdag en Nieuw jaardag gesloten. Vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten KERSTVIERING V.O.G.G. Traditiegetrouw organiseert het be stuur van de V.O.G.G. afdeling Ven ray, ook dit jaar weer de viering van een kerstavond, en wel op 21 december a.s.We beginnen met een H. Mis om 19.45 uur in Ysselsteyn en daarna zal de avond verder gezellig worden doorge bracht met o.a. een koffietafel in zaal „Roelanzia" te Ysselsteyn. Wel maken we u er op attent dat deze avond alleen is bedoeld voor de ouders en dat we per persoon een bijdrage vra gen van 10.00. Dit om de onkosten enigszins te kunnen dekken. Deze bij drage dient u op de avond zelf te voldoen. Het aanvangsuur is dusdanig geko zen, dat degenen die niet over eigen ver voer beschikken, met de lijnbus kunnen komen. Het vervoer terug zal door het bestuur geregeld worden. Omdat het organiseren van een dergelijke avond toch nog wel wat voor bereiding behoeft verzoeken wij u uiterlijk 10 december a.s. aan het sekre- tariaat uw deelname te melden door middel van het verstrekte formulier. Het bestuur hoopt van ganser harte dat het ook dit jaar weer een zinvolle en sfeerrijke avond voor u allen moge worden. Tevens gaan we er van uit dat we over belangstelling niet behoeven te klagen. Mag ik u dan nogmaals attenderen op de eerder genoemde datum van 10 de cember en u alvast een fijne avond toe wensen? M. G. M. Martens, sekretaris Regio Venray Advents-Kerstviering Dinsdag 22 december a.s., 14.30 uur in zaal In den Engel, Poststraat, houden wij met U een Advents-Kerstviering. U bent daarbij van harte welkom. Na afloop gezellig samenzijn onder het genot van een kopje koffie. Tot dinsdag In den Engel. Geachte leden en niet-leden, We hopen dat we U allemaal weer mogen begroeten op onze laatste kien- avond van dit jaar, die gehouden zal worden op vrijdag 11 december 1981 in café Sijbers, Merseloseweg 36, Venray, aanvang 20.00 uur We hebben weer prachtige vleesprij- zen te verkienen, dus prijzen die iedereen goed van pas komen. De prijzen bestaan uit vers geslachte konijnen en vers varkensvlees. Dus komt allen naar deze avond, ook vrienden en bekenden zijn van harte welkom. U steunt hiermee onze kas. De kaarten kosten: serie van 6 12,50; serie van 4 10,—; losse kaar ten 2,50. Het Bestuur. Gildebroeders opgelet, ook op 16 januari a.s. gaat onze schutterij de Prin senproklamatie opluisteren. Een en ander is besloten in onze ledenvergade ring. Ons optreden zal in belangrijke mate afwijken van wat wij in vorige keren hebben laten zien. Om goed voor de dag te kunnen komen is oefening noodzakelijk. De bedoeling is dan ook dat wij op 13, 20 en 27 december in school „De Keg" telkens om 11.30 uur verzamelen. Toont uw interesse voor uw vereniging en verschijnt op de aangegeven dagen en tijden. Tenslotte zij vermeld, dat alle hand schoenen ter reiniging kunnen worden afgegeven bij dhr. P. Lenssen, Eiken laan 30, alhier. Drumen Showband Venray en omgeving Op zondag 27 november behaalde op het solistenconcours te Berkel en Rodenrijs het kwartet Magrret Scholtz, Kitty Scholtz, Gerry Peeters en Mo nique Martens de gouden medaille voor de le plaats, tevens de beker van de ca tegorie kwartetten. Dames, namens D.S.V. gefeliciteerd. De voorbereidingen voor deelname aan de twirlwedstrijden op 27 december in de sporthal te Someren zijn in volle gang, nog enkele weekjes dames! Iedereen die D.S.V. wil steunen kan dit nu mooi doen door een kerstboom te bestellen op een van onderstaande adressen: P. Vervoort, Eligiusweg 20, Veltum, tel. 82723; J. Jenniskens, Albionstraat 40, Leunen, tel. 85436; J. Peeters, Pr. Bernhardstraat 42, Venray; H. Roozenboom, Handelstraat 56, Brukske, tel. 85823; A. Koonings, Spiekert 14, Heide, tel. 86196. Hartelijk dank! Hoi, Het afgelopen weekend is er een uit- pluisavond in het hol geweest. Er werden veel kaakjes van de huisspits muis gevonden. (Deze muis heeft in tegenstelling tot andere spitsmuissoor ten geen rode tandpunten maar witte.) Verder werden er kaakjes van de woeïmuis en van de veldmuis gevonden. Mensen met braakballen in voorraad kunnen die bij mij kwijt zodat ze voor komende uitpluisavonden gebruikt kun nen worden. Zijn er mfsschien nog mensen die materiaal voor een tentoonstelling op het congres hebben. Alles is welkom; foto's, boekjes, mooie tekeningen enz. Deze tentoonstelling gaat n.l. over het reilen en zeilen van onze afdeling. De komende week is er een excursie naar de rouwkuilen omdat die vorige week niet doorging. Er wordt gekeken naar vogels en alles wat verder ons pad kruist. Vertrek om 8.00 uur op het schouwburgplein. En dan is er nog voor de bestuurs leden een ABV bij mij thuis. Deze begint op 12 dec. om 19.30 uur. Informatie: tel. 04780-82413. Houdoe Stefan 'n leesbare krant De vergadering van afgelopen maan dag is zeer positief verlopen, de leden kwamen met diverse nieuwe ideeën voor 1982, die zeer zeker door het bestuur zullen worden uitgewerkt. Tijdens de ledenvergadering werd ook bekendge maakt dat de Fox Hunter voor de vergadering het 100e lid heeft ingeschre ven, een teken dat wij op de goede weg zitten en zo ook in 1982 zullen door- A.s. vrijdagavond 11 december gaat ook de grote trophee er uit voor de fiets- mobiel die het hoogste is geëindigd met het totaal aantal punten. Inschrijven van 18.30 tot 19.00 uur bij café 't Huukske. Succes. De sinterklaasmiddag voor de Ven rayse jeugd was fantastisch. De jeugd heeft met volle teugen genoten van de Sint met z'n pieten en de dolle films die gedraaid werden en natuurlijk niet te vergeten de vele versnaperingen. Ook dit is weer voor herhaling vatbaar. Houdt 19 december vrij want dan kan men genieten van een leuke en gezellige dropping. Vertrek 's avonds om 8 uur met huifkarren. Zie hierover volgende week meer. Hier kan iedereen aan deel nemen. Opgave nieuwe leden Fox Hunter bij: Lady Donderslag, tel. 87854; Zeeridder, tel. 87658 Taranta. Hoppa - Hoppa. Sinterklaasmiddag De sinterklaasmiddag van afgelopen zaterdag was zeer geslaagd. Voor alle kinderen was er een leuke verrassing. Zowel de kinderen als de ouders hebben zich erg vermaakt. Dropping A.s. zaterdag is het dan zo ver. Van 19.00 tot 19.30 uur kan iedereen die dat wil zich inschrijven in het gebouw aan de St. Antoniusstraat 3a om mee te doen aan onze oriëntatie-dropping. Deelnamekosten: 3,50 voor leden; 5,00 voor niet-leden. Ook niet 27 mc'ers zijn van harte welkom. Tot slot een klein lijstje van dingen waar U aan moet denken als U meedoet: 1 groep van minimaal 4 personen 2 potlood of pen meebrengen 3 goede dichte schoenen aan doen 4 goed werkende zaklantaarn 5 im het donker opvallende kleding dragen. Tot zaterdag. Clubmiddag: A.s. zaterdag is er weer gewoon club. We gaan dan o.a. kerstversieringen maken. De week daarna, dus 19 december zijn we van plan om kerst stukjes te gaan maken. Neem daarom dan ook een kaars mee of zorg ervoor dat uw kind(eren) er een bij zich heeft. Op zaterdag 26 december en zaterdag 2 januari zal er geen club-middag zijn i.v.m. de feestdagen. Opgave nieuwe leden: Delta Lima, Harpstraat 6 Bullshit, Ouverturestraat 45 Pinky, Monikesstraat 10 Sierra 99, Klarinetstraat 35 Pussycat, Pavanestraat 47 Pascal, Gitaarstraat 24 Voor vragen kunt u bellen 88546. Bye bye en zwaai zwaai. A.s. donderdag 10 december 22.00 uur optreden van de band: „Eyeless in Gaza" uit Engeland. Bezetting: Martyn Bates, zang (zeer goed), electr. gitaar, stijl, plastic orgel, sopraan sax; Peter Becker, synthesizer, zang, percussie, banden, viool etc. 2 Lp's: le „Photographs as Memo ries"; dubbel Lp „Caught in Flux". De muziek is soundvol, mede door de zeer goede zang van Martyn Bates. Het geheel heeft iets weg van de Engelse band „Orchestral manoeuvres in the Dark". Op het moment in de Hitpara de. Verder zit er veel gevoel in hun muziek zoals bijvoorbeeld bij Van Mor rison, Tim Buckley enz. Zeer persoonlijke muziek waarbij menigeen 'n koude rilling over z'n rug voelt lopen. DISCO DISCO DISCO Oproep aan alle discoliefhebbers. Zaterdag is er weer een geweldige dis co in het wijkgebouw Den Hoender. Zaterdag is het weer voor iedereen vanaf 9 jaar. We beginnen om 19.30 uur en stoppen om 22.00 uur. De entree is 1,per persoon. Als er mensen zijp die graag een top tien of een kleine special willen horen, worden vriendelijk verzocht dit op een briefje te zetten en in te leveren bij de discotheek. Ook vragen we nog naar een paar D.J.'s. Deze worden verzocht zich ook op te geven bij de leiding van de disco's of bij de discotheek. Tot ziens op zaterdagavond namens Elly, Peter-Paul, Anja, Mieke, Bram en Frenske. boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehete dag geopend ff ff' Hallo jongelui. Afgelopen weekend was een daverend succes. Namens St. Nicolaas wordt de knutselgroep van harte bedankt voor het maken van de boot. St. Nicolaas was er reuze mee in zijn schik. Zwarte Piet was, niet zoals vorig jaar, de verrassingszakjes vergeten in Spanje. Zaterdagavond was dankzij jullie eigen enornje inzet heel leuk. Iedereen is bedacht met een aardigheidje. A.s. vrijdag wordt de avond verzorgd door Peter, Mi chel, Hanny. Hun pro gramma b lijft nog een raadsel. A.s. zaterdagavond is het gewoon club van 19.30 - 21.30. Denk zelf eens er over na, wat jullie graag zouden willen doen. KERSTBOMEN Zoals ieder jaar verkoopt het jeugd centrum „De Springplank" weer kerst bomen. Dit jaar is de opbrengst voor ons van groot belang, omdat wij midden volgend jaar ons nieuwe club gebouw betrekken en zelf voor de niet geringe eigen inbreng (in de kosten) moeten zorgen. Daarom zouden wij het op prijs stellen dat U bij ons Uw kerstboom zou willen komen halen en ons daarmee steunt. We hebben een partij prachtige bomen aangekocht, die pas worden gerooid 1 k 2 dagen voor de dag van de verkoop, en dus nog helemaal vers zijn. Het is ook mogelijk bomen met kluit te krijgen, zodat U ze later nog in de tuin kunt zetten. De prijs van.de bomen zal zeker niet hoger zijn dan die van de konkurrentie. Hoogstens gelijk eraan, zodat het voor U geen enkel verschil uitmaakt waar U Uw boom haalt. De verkoop van de bomen zal geschieden in ons clubgebouw achter het oude politiebureau, aan de Wilhel- minastraat. Openingstijden: donderdag 17 dec. van 15.00-21.00 u. vrijdag 18 dec. van 15.00-21.00 u. zaterdag 19 dec. van 10.00-17.00 u. maandag 21 dec. t/m woensdag 23 dec. van 15.00-21.00 uur. donderdag 24 dec. van 15.00-17.00uur. Groetjes, leiding DAG VAN DE RECHTEN VAN DE MENS Donderdag 10 december is het de Dag van de Rechten van de Mens. Die dag is het 34 jaar geleden dat in de Verenigde Naties de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens werd aangeno men. In deze verklaring zijn vele mensen rechten vastgelegd, zoals het recht op vrije meningsuiting. Nu, zoveel jaren later worden deze mensenrechten nog steeds geschonden en geldt in vele landen: wie niet zwijgt, wordt vervolgd. Op 1 december is Amnesty een grote campagne begonnen tegen het door regeringen laten „verdwijnen" van politieke tegenstanders. Ook deze „Ver dwijningen" zijn een ernstige schending van de rechten van de mens. Volgens Amnesty werden zeker 1 miljoen mensen het slachtoffer van „verdwij ningen". Sommigen keren van een „verdwijning" terug, veelal met gruwe lijke getuigenissen van martelingen, be dreigingen en de dood. Van anderen wordt, na kortere of langere tijd het lijk gevonden, langs de weg, in het veld of aangespoeld aan het strand. Over de meesten is echter ook na jeren nog niets vernomen. Voor hun leven wordt ge vreesd. De autoriteiten ontkennen elke ver antwoordelijkheid en de familie moet er dan zelf achter zien te komen waar het slachtoffer is. Vaak ook zwijgt de familie uit angst voor hun eigen leven. „Verdwijningen" komen onder meer voor in Argentinië, El Salvador, Chili, Zaïre, Syrië en de Philippijnen. In het kader van deze campagne tegen "Verdwijningen" is er op de Dag van de Rechten van de Mens'n demonstratie in Den Haag. Amnesty-leden zullen dan bij de ambassades van de landen die betrokken zijn bij „verdwijningen" om opheldering vragen over de gevallen van „verdwijningen". Op 10 december komt tevens het jaarboek van Amnesty uit, waarin zeer uitvoerig de aktiviteiten van deze orga nisatie worden beschreven. De werkgroep Venray zal ter gelegen heid van de Dag van de Rechten van de Mens op vrijdag 11 december van 18.00 tot 21.00 uur met een stand in de Grotestraat staan. Wilt U ook meedoen aan deze aktie, dan kunt U daar terecht voor meer informatie. We hebben ook weer kerstkaarten, kaarsen en kunst- posters. U kunt ook bij de kontaktper- soon van onze werkgroep terecht: Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, tel. 84136. De Werkgroep Venray KOIMTAKT MIDDAG VAN S - 5 UUR INHET WIJKCENTRUM DE KIOSK BRUKSKE STICHTING NAT. FONDS De gehouden collecte in Venray en omliggende dorpen t.b.v. de Stichting Nationaal Fonds Gehandicapten heeft opgebracht 2.031,28 Langs deze weg wil ik alle collectanten danken voor hun medewerking. In het bijzonder dank aan Hr. Zweegers van de zwemvereniging „Spio", die met instemming van het bestuur de zaken heeft behartigd, om deze collecte te laten slagen. Namens het pl. comité J. P. v. d. Biggelaar NEDERLANDSE BOND VAN VENLO en OMGEVING De Najaarsvergadering van de afd. Velo wordt gehouden op dinsdag 15 de cember a.s. 's middags om half drie in het Dominicanenklooster, ingang aan de Nieuwstraat 41 te Venlo. Notaris Mulders houdt op de verga dering een inleiding over „Erfrecht". Na afloop wordt er gekiend. K.V.O. KERSTVIERING Woensdag 16 dec. om 20.00 uur in het Gemeenschapshuis, Kerstviering voor de leden met toespraak door de geestelijk adviseur, Pastoor Der Kinde ren. Traktatie en verloting van de eigen gemaakte kerststukjes. Verder wordt de avond verzorgd door de ontspannings club. OUD PAPIERAKTIE Zaterdag 12 dec. a.s. zal het Theobaldusgilde weer Uw oud papier komen ophalen. Dit zal dan de laatste keer zijn m 1981. Bestuur en leden danken U hierbij dan ook heel hartelijk voor de medewerking die U bij onze pa pieractie steeds hebt willen geven. Och, er ging wel eens iets mis, door er plastic en ander materiaal bij te smokkelen, door het niet goed te verpakken. Dit kan natuurlijk zijn omdat U de spelregels soms vergat, of het misschien nog niet wist van de spelregels. Als we in 1982 de medewerking van U allen weer krijgen, door het papier eens allemaal te bewaren, dan kan het niet anders of uw Gilde en drumband, (ho pelijk volgend jaar Drumfanfare) zullen er wel bij varen. De prijs is nog steeds 3 ct. plus 2 ct. bijdrage gemeente, dus totaal 5 cent. Het aantal kg. dat we ophaalden van jan 1981 t/m nov. 1981 was 125.518 kg. dus meer dan 125 ton. December komt hier natuurlijk nog bij. Hartelijk dank hiervoor. JAARVERGADERING Op dinsdag 26 jan. 1982 zal het St. Theobaldusgilde haar algemene jaar vergadering houden in het Gildehuis. Aanvang 19.30 uur. VREDESBERAAD VENRAY p. a Veltumse Kleffen 114, Venray tel. 86812 Het Vredesberaad Venray start begin december een reeks artikelen, waarin vragen rond kernbewapening uitge werkt zullen worden. Dit omdat blijkt dat veel mensen niet precies weten wat er allemaal aan de hand is. Op 6 augustus 1945 werd de eerste atoombom op de Japanse stad Hirosjima gegooid. Drie dagen later werd op de Japanse stad Nagasaki een plutoniumbom gegooid. Tijdens de twee aanvallen werden 200.000 mensen op slag gedood. Nog eens 100.000 mensen stierven in de daaropvolgende jaren aan de gevolgen van straling. Tot op heden sterven er in Japan per jaar nog steeds zo'n 2000 mensen als gevolg van deze twee atoombommen. De eerste voorraad aan atoombom men was op en voorlopig waren er geen andere. Japan kapituleerde op 14 augustus. Meteen kon de discussie beginnen over de ware bedoelingen van de Ameri kaanse beslissing om als eerste kern wapens te gebruiken. De Amerikaanse regering heeft het inzetten van de twee atoombommen steeds gerechtvaardigd met het argument, dat ze de oorlog met maanden zo niet jaren— hebben verkort en dat zij honderdduizenden Ja panners én Amerikanen het leven hebben bespaard. Maar Japan was al begin '45'zo goed als verslagen. Na de verovering van Okinawa (april '45) was het eiland hermetisch van de buitenwereld afgeslo ten. Japan had zo goed als geen vlieg tuigen meer en van de eens zo gevreesde Japanse vloot schoot nog bitter weinig over. Het lijkt daarom ook veel aanneme lijker te veronderstellen dat die atoom bommen op Hirosjima en Nagasaki gebruikt zijn om de Sovjet Unie te waarschuwen en tot een soepeler houding in Europa te bewegen. De bommen op Japan hebben weliswaar de Tweede Wereldoorlog af gesloten, maar tegelijkertijd vormen zij het begin van de Koude Oorlog én de meest gevaarlijke bewapeningswedloop aller tijden. (wordt vervolgd)

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9