De lange weg tussen vitrines en een museum PEEL EN MAAS VAMOS A VER :je ia; (interessante expositie van Van der Drift in het Venrayse Museum De St Nicolaas-aktie in Ysselsteyn Kienen per 27mc Genealogie TOSJOPA twee avonden in de Schouwburg Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen iTS 'Het oudheidkundig onderzoek eener streek geeft ons een beeld der bescha ving of ontwikkeling barer eerste be woners; zij geeft ons in de overblijfse len dier stammen [in vergelijking met andere landen] een cultuurbeeld dier streek en stelt ons in staat alzo de his torie en chronologie der voorhistori sche bewoners op Ie stellen". Deze, voor ons moderne mensen wat gezwollen tekst, werd in vroeger jaren eens opgetekend om de waarde van geschiedvorsing uit te drukken. Zesentwintig jaar geleden werd deze tekst door Ben Kruijsen overgeschre ven om te dienen als inleiding voor zjjn serie .dagboeken", waarin hij de wordingsgeschiedenis van het Ven rayse museum heeft opgetekend. Een toch wel indrukwekkende ge schiedenis, welke voorlopig sluit met de aantekening, dat dan eindelijk op vrijdag 11 december 1981 het mu seum in het Freulekeshuus aan de Eindstraat wordt geopend. Dan ligt er een periode van drieën veertigjaar overbrugd sinds oud-bur gemeester mr. A. H. M. Janssen het dee over een eigen Venrays musem lan ceerde. Maar ook een periode van zesentwintig jaar waarin werkers van het eerste uur [1955] de heren Ben Kruijsen en A. L. G. Janssen hebben geijverd - en met hen in de loop der jaren vele anderen - voor het totstandkomen van dit museum. Voor dit drietal is de He december de dag, waarop zij hun ideaal verwe zenlijkt zullen zien, maar tevens een dag waarop een einde komt aan veel teleurstelling door wanbegrip en ge brek aan financiële middelen. Toen in 1955 de Geschied-en Oud- idkundige Kring Venray e.o. werd ipgericht, was het al direct de jèdoeling zich niet alleen bezig te hou ten met de geschreven geschiedenis van fenray en omgeving, maar ook om met verzamelen van hetgeen het verleden ilde prijsgeven aan oudheidkundige wrwerpen. Twee jaar later was het al zo ver, dat icn een tentoonstelling kon inrichten in cl (nu oude) raadhuis met hoofdzake- jk archeologische vondsten. In dat ar zag het er veelbelovend uit voor het Hstandkomen van een museum. PRIL BEGIN „Als een begin van hun tweejarig rerk presenteert deze kring nu een soprt lopende tentoonstelling van wat j, dikwijls met heel veel moeite en met opoffering te pakken heeft kunnen ijgen", schreef wijlen Wim van den •khof - eveneens een werker van eerste uur - in Peel en Maas van 6 iber 1958. gelegenheid van deze - bescheiden [positie in het oude gemeentehuis, ide dr. P. Glazema, directeur van Rijksdienst voor Oudheidkundig (onderzoek te Amersfoort, het itiatief van enkele Venrayse oud- ikundigen ..geen werk van maniak ken, maar van mensen, die zoeken naar een verankering in het verleden". Kranten binnen en buiten de regio meldden de aanwezigheid van een streekmuseum in Venray, hoewel het in feite niets meer was, dan het tentoon stellen van een vrij bescheiden verzame ling oudheidkundige voorwerpen in een aantal vitrines. De aanwezigheid van deze vitrines was voor een aantal leden van de Kring toch wel aanleiding om verder te zoeken naar wat uit Venrays verre verleden het bewaren waard was. VOORSTEL VERWORPEN In mei 1963 haalde het Venrayse mu seum wéér de krantekoppen; nu om te melden, dat, wegens de hoge prijs en de slechte ligging, de gemeenteraad het voorstel verwierp tot huur van het zakenpand in de Grotestraat (naast het oude gemeentehuis) voor het onder brengen van een voorlopig museum. Het voorstel werd slechts met één stem (8 voor, 9 tegen) verworpen.... Het Dagblad voor Noord Limburg schreef: „Hoewel verschillende woord voerders met nadruk betuigden, dat zij met deze beslissing niet de ontplooïng van de Oudheidkundige Kring Venray wilden tegenhouden, is het echter zeker, dat het zeer urgente probleem van een behoorlijke onderbrenging van Venrays kostbare verzameling archeologische en folkloristische objecten sinds deze raadsvergadering verder dan ooit van een oplossing verwijderd is".... De suggestie wordt gelanceerd om de Latijnse School tot museum te bestem men en de verslaggever zuchtte: „Een al meer geopperd idee overigens, maar tussen drie vitrines en een fraai museum ligt heel wat meer dan een vrome wens all een .i." VERZAMELING VERGROOT Weer bleef het een aantal jaren stil, althans naar buiten. Velen bleven zich echter beijveren om zoveel mogelijk waardevolle voorwer pen ten behoeve van het museum te ver- Een van de „Venrayse raampjes", pro- dukten van de Venrayse glasbranders- kunst uit de achtteienda eeuw. Bij gelegenheid van de officiële ope ning van het Venrays Museum in Het Freulekeshuus aan de Eindstraat wordt van 12 december tot 24 januari een tentoonstelling gehouden over het leven en werken van de negentiende- eeuwse landschapschilder Johannes Adrianus Van der Drift, die leefde van 1808 tot 1883. Dit is de eerste van ten reeks overzichtstentoonstellingen die de Commissie van beheer voor het Geschied- en Oudheidkundig mu seum in het gebouw zal houden. De Van der Drift-tentoonstelling mag mede worden gezien in het kader van het vijfentwintigjarige bestaan van de .Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray. Wie was Van der Drift en waarom worden zijn werken in Venray geëxposeerd? LERAAR IN VENRAY Wie vroeger in het Freulekeshuus is it, herinnert zich wellicht de schil- ijen, welke naast elkaar in de gang In de bestuursvleugel van het idhuis kan men foto's van deze schil- ijen zien. Deze schilderijen zijn foto- ifisch nauwkeurige tekeningen van pensionaat Jerusalem uit 1863 en iele landschappen uit die tijd. De in Den Haag geboren schilder *t een belangrijk deel van zijn leven ;ebracht in Noord en Midden iburg. In 1853 vestigde hij zich in iond, waar hij bevriend was met bekende (Limburgse) bouwmeester/ rchitect Pierre Cuypers. Van 1863 tot 1867 was Van der Drift ir tekenen en schilderen aan het iionaat Jerusalem in Venray. Vanaf 870 heeft hij in Weert gewoond, Hier itierf hij in 1883, helemaal vergeten, 't Hj zijn Amsterdamse periode een geestesziekte was getroffen. Tijdens zijn verblijf in Limburg heeft hij verschillende streken en dorpen uiterst nauwkeurig in zijn tekeningen en schilderijen vastgelegd. Het is vooral deze documentaire waarde, die reeds vanaf het begin de aandacht heeft ge trokken van beoefenaars van de Lim burgse regionale en lokale geschiedenis. Veel heeft Van der Drift vastgelegd van landschappen, gebouwen en kleder drachten en daardoor wordt een uitstekend beeld gegeven van hoe een aantal plaatsen in Noord en Midden Limburg er in zijn tijd hebben uitgezien. MOEILIJKE TAAK Het is vooral aan het speufderswerk van de Venrayse gemeente-archivaris dr. H. P. M. Camps te danken, dat een belangrijk deel van het werk van Van der Drift in Venray kan worden geëxposeerd. Met het realiseren van zijn idee heeft de heer Camps een zeer moeilijke taak op zijn hals gehaald, want de werken van Van der Drift bevinden zich in tal van plaatsen en nog nooit zijn al zijn werken gecatalogiseerd, laat staan geëxposeerd. Desondanks is de heer Camps er in geslaagd maar liefst elf schilderijen over Venray en enige kerkdorpen in Venray te krijgen. Tevens zullen op de expositie werken over St. Odiliënberg, Roermond en Kessel te zien zijn, alsmede een kleine aquarel en een schetsboek uit de Weerter periode van de schilder/teke naar. Ook de niet-Limburgse perioden, waaronder Gelderland, zijn rijkelijk vertegenwoordigd De in totaal meer dan 40 schilderijen, tekeningen en schetsen ruim eender de van het totaal oeuvre geven een uitstekend, maar bovenal interessant overzicht van de werken van Van der Drift. Een vitrine met voorwerpen, die Venrays verleden voor deze tijd heeft prijsgegeven zamelen. De vitrines in het oude ge meentehuis bleken weldra te klein om alles te kunnen herbergen. Daarom werden in het sousterrain enkele nieuwe vitrines gemaakt om alles beter tot zijn recht te laten komen. In 1967 werd dan besloten tot oprichting van een Stichting Geschied en Oudheidkundig Museum Venray, doch het duurde tot februari 1974 voor dat de bevolking van Venray weer iets hoorde over de museumplannen. „Blijkens een voorstel aan de raad wil het Venrayse gemeentebestuur het in 1958 begonnen bescheiden, maar sinds dien langzamerhand uitgebreide ge schied- en oudheidkundig museum overnemen", schreef het Dagblad voor Noord Limburg. En Peel en Maas vermeldde in het raadsverslag: „Dank zij volhardende inzet zijn we nu in de gelegenheid in Venray een oudheidkun dig museum te behouden en uit te bou wen". Het overnemen van de museumplan nen door de gemeente leidde tot de op richting van een Commissie van beheer voor het Geschied- en Oudheidkundig museum Venray, waarin behalve ge meentebestuurders ook leden van de Kring zitting hadden en hebben. Deze commissie ging in 1974 van start met een werkkapitaal van ƒ5.000,-. ONGEDULDIG..... Precies twintig jaar, nadat met een bescheiden tentoonstelling van oudheid kundige voorwerpen de eerste museum plannen waren gelanceerd, begon in Venray men echt ongeduldig te worden. Verschillende ingezonden stuk- kenschrijvers gaven in Peel en Maas uiting aan hun ongenoegen over het uit blijven van het museum en de redaktie van ons weekblad Peel en Maas zette in een hoofdartikel nog eens de zaken op een rijtje. In dit artikel werd er aan herinnerd, dal de beheerscommissie vier jaar heeft gewerkt om een duidelijk beeld te krijgen van de mogelijkheid in Venray een museum te krijgen. Het werk werd bekroond met het uitbrengen van een rapport en dit rapport werd weer gevolgd door een tweetal rapporten van het (inmiddels opgeheven) Recreatie schap Peel en Maas over hetzelfde onderwerp.... In dat jaar (1977) werd ook door de gemeenteraad weer gediscussieerd over het museum. De beheerscommissie had n.l. uitvoerig gedacht over de mogelijk heden, die h et atelier van Mère Ancilla op het terrein van het nieuwe raadhuis zou kunnen bieden. Maar.... de financiële vertaling van het plan gooide weer roet in het eten. Het plan ging met de aantekening „te ambitieus en te kostbaar" de la in. Ook het plan vam het Recreatieschap, dat uitging van regionalisatie van de aktivi- teiten van het Venlose Goltziusmusem, haalde het niet. Het zag er naar uit, dat het wéér niets werd. Tijdens de raadsdiscussie werd zelfs de Latijnse School als een mogelijke oplossing, van de baan geveegd.... Dat was weer tegen het zere been van „Veldeke Venray", die in een brief aan b. en w, pleitte voor het onderbrengen van een oudheidkamer in dit oude, historische gebouw. „De stap terug naar een oudheid kamer zou wellicht meer reeële moge lijkheden bieden om tot verwezenlijking te komen, nu de museumcommissie op een volgens ons, tamelijk uitzichtloos spoor zit", schreef „Veldeke Venray". In februari 1979 startte de Geschied en Oudheidkundige Kring Venray e.o. samen met Veldeke een handtekenin- genaktie om bij b. en w. aan te dringen op het vestigen van een oudheidkamer in de Latijnse School. IN FREULEKESHUUS In mei 1979 kon men dan eindelijk schrijven: „De gemeente Venray over weegt, om het over enige tijd vrijko mende Freulekeshuus aan de Eindstraat in gebruik te geven aan het Geschied- en Oudheidkundig Genootschap Venray e.o. voor het onderbrengen van de lang verbeide oudheidkamer". Maar nog geen jaar later knalde het in de commissie voor cultuur toen het raadslid A. den Brok fel uithaalde naar de museumcommissie omdat deze al lang niet meer bij elkaar was geweest. Hij sprak zelfs over een „doodgeboren kind" als aan zaken als de educatieve belangen van het museum niets gedaan zou worden.... IN ZICHT VAN DE HAVEN Met de haven in zicht strandde plot seling in oktober 1980 het museum schip. Het college van b. en w. besloot na een lange en heftige discussie en een schorsing van de vergadering het voor stel om 167 mille beschikbaar te stel len ten behoeve van het aanpassen van het Freulekeshuus tot museum, terug te nemen. De raad zag te veel on duidelijkheden over de juiste opzet van het museum,Er zijn nog te veel on zekerheden waarbij we staan voor de keuze: of een goed museum of een huis waar we onze spullen opslaan" zei toen de heer Truyen. EINDELIJK Eindelijk, in januari 1981 gaf de gemeenteraad zijn fiat aan dezelfde voorstellen van b. en w. Het was de raad intussen duidelijk geworden, dat de commissie van beheer zich niet alleen het behoud van historisch materiaal voor ogen stelt. De educatieve taak zal ook in Venray de aandacht krijgen en daarbij zal speciaal worden gelet op de presentatie en de documentatie alsmede de begeleiding van bezoekers, groepen en schoolklassen. En deze wetenschap was voldoende om het licht voor het museum in het Freulekeshuus op groen te zetten. Nog éénmaal kwam er een kink(je) in de kabel toen besloten moest worden de officiële opening drie weken uit te stellen. Maar dat hield dan verband met de aanpassingswerkzaamheden en de le vering - en daarmee de inrichting - van de vitrines. Met alle recht mogen degenen, die vanaf het prille begin bezig zijn geweest om in Venray een museum te krijgen vandaag een diepe zucht slaken. Als zij niet met een bewonderenswaardig door zettingsverzogen hadden doorgezet, dan was het museum er waarschijnlijk nooit gekomen Foto uit een van de interessante vitrines, gewijd aan het imposante hoofddeksel van de Venrayse vrouw van vroeger de Toer. VRIJDAG 11 DECEMBER 1981 Nr. 50 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Openstelling Venrays Museum Het Venrays Museum, geves tigd in het Freulekeshuus aan de Eindstraat nr. 8 is geopend: Woensdag van 14.00 - 17.00 uur; zaterdag van 14.00 - 17.00 uur. Entree: 1,- volwassenen, 0,50 kinderen. Groepen na voorafgaande afspraak met de beheerder, de heer W. J. M. Wil- lemsen. Bereikbaar op het raad huis, tel. 04780-83838 toestel 127. Tijdens Museum-weekend op zaterdag 12 en zondag 13 decem ber is het museum geopend van 14.00 - 17.00 uur. Toegang gratis. De Zelfstandige Ondernemers hebben hun succesvjolle 3 weekse St. Nicolaas Aktie afgesloten. In totaal werden 100 waardevolle prijzen en als hoofdprijs een lang weekend Parijs voor twee personen ver loot. De gelukkige hoofdprijswinnares was Mevr. Hendrix-v. d. Weijer, Heidse- peelweg 15 te Ysselsteyn. Door een afvaardiging van het VZO verkoopgroep-bestuur werd de hoofd prijs aan Mevr. Hendrix overhandigd. We wensen haar een fijne vakantie toe in Parijs. Alle prijswinnaars kregen daags na de trekking hun waardebon voor hun af te halen prijs bij een der deelnemende on dernemers thuisgestuurd. Doordat men de namen op de loten invulde, konden alle prijzen ook worden uitgekeerd. Een nieuwe rage is ontstaan bij het kienen. Men had ontdekt dat ook kienen mogelijk zou zijn via het 27 mc bakje. De Venrayer H. had dat uitgedokterd en een 35-tal kienkaarten verkocht voor een bedrag van 10 gulden per serie. In zijn verblijfplaats in de Marimbastraat werden de cijfers ge trokken en deze werden via het bakje bekend gemaakt. Had een der deelne mers „kien" dan werd dat door een controleur die zich per auto verplaatste, gecontroleerd. Via zijn bakje werd dan weer doorgegeven of het een goede dan wel een slechte „kien" was. Bij het begin van de zesde ronde greep Venrays politie in. Zij was er meermalein telefonisch van op de hoogte gesteld dat dit kienen de t.v.-ontvangst stoorde. Het bleek name lijk dat het bakje van de Venraynaar was opgevoerd middels een z.g. „ka chel". De politiemannen namen niet al leen het bakje in. beslag maar ook de kienprijzen ter waarde van 350 gulden. De Venraynaar kreeg procesverbaal aangezegd wegens het zonder vergun ning uitzenden - hij was niet in het bezit van een machtiging - en het gelegenheid geven tot het kienspel zonder vergun ning. Een van de belangrijkste facetten van het onderzoek naar onze voorouders, is het ordenen van de snel groeiende hoeveelheid genealogische gegevens. Ook het verwerven van eigendommen van ouders of voorouders vraagt om een zorgvuldige wijze van bewaren. Een systematische ordening is belang rijk voor een efficiënt gebruik. Om in deze een helpende hand te bieden zal voor leden en belangstellen den van de Nederlandse Genealogische Vereniging op woensdag 16 december 1981 door de heer HAMERS in zaal „In den Engel" te Venray, Poststraat 3, een lezing worden gegeven, die getiteld is: „Ordening van systemen en opbouw van een Familiearchief". Aanvang van deze lezing: half acht. TONEEL IN YSSELSTEYN Op zondag 13 en maandag 14 december geeft toneelvereniging „Cres cendo" uit Ysselsteyn haar jaarlijkse uitvoeringen. Deze keer een vrolijk blijspel: Mevrouw Puffin, van Arthur Lovegrove. Regie: Gerard Trommelen. Plaats. Gemeenschapshuis, aanvang 20.00 uur. NIET VERZEKERD S. uit Venray lette bij het achtéruit- zetten op de parkeerplaats bij de Hema aan de Schoolstraat onvoldoende op. Zijn auto botste tegen de geparkeerde auto van zijn plaatsgenoot O- op. De schade zou in der minne geregeld worden, maar achteraf bleek dat S. niet verzekerd was. Dat kost hem nu 'n extra procesverbaal. BOCHTEN TE RUIM GENOMEN - Op de kruising Heidseweg-Yssel- steynseweg-Volen werd niet voldoende rechts gehouden en de auto's bestuurd door de 56-jarige R. uit Venray en de 41-jarige F. uit Beek bij Nijmegen botsten tegen elkaar. - Op de Heidseweg botsten eveneens door het niet voldoende rechts houden de personenauto's bestuurd door de 54-jarige G. uit Venray en de 27-jarige M. uit Venray tegen elkaar. Gelukkig bleef het bij beide botsingen bij materiële schade. GEEN VOORRANG - Op de kruising Mgr. Hanssenstraat- Wanssumseweg - Deurneseweg - Witte Vennenweg te Oostrum verleende D. uit Meerlo met zijn auto geen voorrang aan de personenauto bestuurd door A. uit Afferden. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. - Op de kruising Raadhuisstraat - Noordsingel verleende C. uit Venray met zijn auto geen voorrang aan de per sonenauto bestuurd door M. uit Ven ray. Ook hier alleen materiële schade. - Op de kruising Westsingel - Veltum- se Kleffen verleende A. uit Venray met zijn auto geen voorrang aan een andere personenauto. Ook hier alleen materiële schade. MEISJE HAD GELUK Omdat v. d. B. uit Geldrop, bestuur der van een personenauto, toen hij de kruising Deurneseweg - Langstraat naderde, meende dat een vanaf de Langstraat komende personenauto, be stuurd door M. uit Bergen, niet zou stoppen om hem voorrang te verlenen, sterk afremde, kon hij zijn auto niet meer tijdig tot stilstand brengen en botste hij tegen een verkeerspaal en lichtmast. Door die botsing sloeg de licht mast om en kwam op de fiets van de 12-jarige R. uit Venray terecht. De fietster, een meisje, had haar rijwiel aan de hand, toen achter haar de lichtmast haar fiets vernielde. Zij kreeg weliswaar de schrik van haar leven, maar liep geen schrammetje op. Ook de bestuurder van de auto liep geen noemenswaardige ver wondingen op. De; Geldropse bestuur der had dus verkeerd beoordeeld, want de auto van de Bergenaar stopte op de voorgeschreven wijze. UIT UITRIT De vrachtauto bestuurd door de 29- jarige R, uit Meerlo-Wanssum reed over de Past. Gerardsstraat te Oirlo. Vanuit een inrit wilde de 21-jarige M. uit Oirlo met zijn personenauto aan het verkeer deelnemen. De vrachtwagenbestuurder moest een geparkeerd staande perso nenauto passeren en kwam daardor over de wegas terecht. Op dat moment kwam de Oirlonaar aanrijden en raakte de achterbumper van de vrachtauto. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. DIEFSTALLEN - Een Venrayse chauffeur deed aangifte van diefstal van een reserve wiel van een aanhangwagen, welke aan de Pavanestraat geparkeerd stond. - Tijdens de middagpauze werd uit de kassalade van een winkel een bedrag aan papiergeld ter waarde van 270, ontvreemd. GEEN VOORRANG VERLEEND ERNSTIG GEWOND Een autobestuurder afkomstig uit het Duitse Mönchen Gladbach verleende, komende vanaf de Kempweg, geen voorrang aan het verkeer van de West singel. Een Venrayse autobestuurder kon hem niet ontwijken. Door de bot sing kwam de auto van de Duitser op zijn zijkant in de wegberm terecht. De bestuurder liep ernstige verwondingen op o.a. zware hersenschudding en een sleutelbeenfraktuur. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. De Venrayse be stuurder liep geen noemenswaardige verwondingen op. Beide auto's werden zwaar beschadigd, tenvijl ook nog een verkeerspaal vernield werd. GROTE RAVAGE Op de Deurneseweg moest een vrachtwagenbestuurder zijn vrachtauto' achteruit een inrit inrijden. Hij zette de vrachtauto links van de weg om ver volgens acheruit te rijden. Een autobe stuurder uit Weert zag, vanwege het slechte weer, te laat de achteruit rijdende vrachtauto. Krachtig remmen had bijna resultaat opgeleverd, als ook een achter hem rijdende personenauto uit Helmond tijdig had kunnen rem men. Nu botste die auto tegen de auto van de Weertenaar. Grote ravage. De vrachtauto had maar lichte schade. De auto van de Weertenaar was aan de rechterzijkant en aan de achterzijde be schadigd. De auto van de Helmonde naar werd totaal vernield. De bestuur ders kwamen er met lichte verwondin gen vanaf. WAARSCHUWING Vorige week werd door een Rotter dammer (waar dat kon hij zich niet meer herinneren) een jack verloren. Het betrof een suède jack met bontkraag. In die jack bevond zich een doosje met on geveer 60 „valium tabletten" van 10 mg. De eventuele vinder wordt verzocht attent te zijn t.a.v. deze tabletten. Ge bruik van dezetabletren kan zeker voor kinderen gevaarlijk zijn. Het beste is de gevonden jack met inhoud onmiddellijk naar de politie te brengen. De Tegelse speelgroep „TOSJOPA" zal a.s. zaterdag en zondag in het kader van de serie amateurtoneel voorstellin gen presenteren de dialectkomedie „Oppas....PAS OP". Wat vijf jaar geleden begonnen werd in Venray voor een honderdtal bezoe kers is inmiddels uitgegroeid tot een amateurgebeuren dat vele honderden toeschouwers trekt. Met name het spelen in dialect (jaren gëtocn bij wijze van experiment gestart) blijkt TOSJOPA duidelijk in de roos te hebben geschoten. Zo kon het gebeuren dat verleden jaar met de presentatie van de dialect klucht „Os göj tant Truuj" voor een bomvol huis werd gespeeld, terwijl vele toeschouwers geen plaatskaarten meer konden bemachtigen en teleurgesteld moesten worden. Mede op initiatief van en in overleg met directeur Cattoir zijn daarom voor dit jaar twee voorstellingen gepland. Voor een avondje ongecompliceerd toneelamusement bent U a.s. zaterdag of zondag in de schouwburg dan ook beslist op het juiste adres. GESLAAGD Aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen is de Venrayer Jos Draaisma geslaagd voor het Semi-arts examen. KERST-EN NIEUWJAARSKAARTEN VOOR DE DERDE WERELD onder andere in de Rabobank Venray zijn stands ingericht voor de verkoop van kerst- en nieuwjaarskaarten ten behoeve van de Derde Wereld. Enerzijds biedt Unicef deze kaarten aan, waarvan de opbrengst ten goede komt van de gehandicapte kinderen in de Derde Wereld. Anderzijds brengt de „Stichting Blindheidsbestrijding Ontwikkelings landen" er eveneens kaarten, waarvan de opbrengst ten doel heeft om bij met blindheid bedreigde mensen in de Derde Wereld verlies van het gezichtsvermo gen te voorkomen. Derde zondag van de Advent, 13 dec. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overl. familie Ewals-Fleuren; 10 uur Hoog mis, jaargetijde voor Toon Huisman. Tevens jaardienst voor vader Drabbels en Petra Drabbels. Akolieten: Bennie Rongen en Twanny Swinkels. Misdienaars van de week: Wilbert Claessens en Maurice Engbersen. Maandag: H. Johannes van het Kruis, priester en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor het rectoraat. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor het rec toraat. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Lien* Peet ers-Janssen. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Piet Michels. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Toon Seijkens. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor John van Veghel en Jan Rouwens, fam. Alink en fam. Weerdenburg. Zondag, 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. v. d. Heyden en t.b.i.; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Hermans- Derkx en ouders Nellen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en voor int. Stein. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid voor bijz. int. en voor Hans en Joke. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor Wim van Lieshout, Gerar- dus Gooren, en voor mevr. Grootjans. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. van de Broek-Jonkers en andere fami lieleden. Vrijdag; 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor fam. Verstegen en uit dank baarheid. Hiermede willen wij U uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Wat Gods heerschappij voor ons kan doen", in de Koninkrijks zaal van de Jehovah's Getuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 13 december om 10.00 uur v.m. Geen kollekte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el 3. domon- go del Adviento. A las once y cuarto Misa con cantos y plètica en Castellano en nuestra capilla, Overloonseweg 2. Después de la Misa reunión en la salita del convento con un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Después de la Fiesta de San Nicolès y estimulados por el resultado ya estamos preparando la Gran Fiesta EWspaflola con baile y danzas en sèbado el dia 19 de diciembre a las ocho de la noche en nuestra sala; amenizada por el orquesta „Grupo 78" y el Grupo Juvenil de danzas de Venray 'Las Margaritas'. El dia 12. de diciembre a las seis de la tarde empieza en el Centro un curso de flori- cultura. Hasta la vista!

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11