VAMOS A VER (ERKELIJKE DIENSTEN ebberink - IKf "K Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Rectoraat Smakt Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merseio Rectoraat Vredepeel PEEL EN MAAS Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Jehovah's Getuigen BEZINNINGS- WEEKEINDE RELIGIEUZEN- BERAAD BOEKENSTAND VREDESKERK OPEN DAG MIDDELBARE TUINBOUW SCHOOL TE VENLO VAN 14 TOT EN MET 21 NOVEMBER 1981 Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis inderkoor), int. Maria Stiphout- aessens (v. d. kinderen) Karei liken en zoon Wim Marinus Kelders dochter Els Hein en Judith Bloe- i-Verhaegen. Zondag: drieëntwintigste zondag jor het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. tn. v. d. Vegt-v. d. Boogaard Toon lijssen, echtgenote en overl. kinderen; JO gregoriaanse hoogmis, int. An rinkels-v. Dijck Hendrik Hermans, nna Klaassens en Herman Gerrits ans v. Opbergen Thij Voesten; .00 nederlandse hoogmis, int. Maria öjkens-Cuppen overl. fam. Tacken- Aes/ Jan v. Gerven overl. ouders v. iarsen-v. Toor. Maandag: 9.00 oude stichtingen ntoon Claessens en Hendrika Jennis- >ns Petronella v. d. Berg-Poulissen; 1,00 Christina Vermeulen-Albers oeland v. Geenen en zoon Jo. Dinsdag: H. Elisabeth van Hongarije 00 Piet Pouwels en echtgenote Rie tolke-Greefkens; 19.00 overl. fam. juten-Verschuren Jacques Custers overl. fam. Piet Gerrits (van een riend). Woensdag: 9.00 ,Jan Tillemans jverl. fam. Janssen-Huybers en Arnold ossen; 19.00 Mathijs Hendrix en phanna v. Megen fam. Sijbers-Cop- o. Donderdag: 9.00 overl. fam. Bexkens bijzondere intentie. Vrijdag: 9.00 Anna van Osch-Drab- ids/overl. fam. de Vilder-Rutte; 15.00 15-jarig huwelijksfeest Wijnhoven-Jan- 19.00 Herman Ebberink Piet Janssen en overl. fam. voor levende pi overl. leden van de imkersvereniging. Zaterdag: Opdracht van de heilige naagd Maria in de tempel. 9.00 overl. irochianen; 19.00 Jan en Grad van öest overl. ouders Philipsen-Pirlo Konrad Thijssen overl. ouders linten-Beclet en dochter Nella cvende en overleden leden Kon. Har- nonie Euterpe. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 uur is kindercrèche in het zaaltje onder de acristie. Leidsters: Resy van Hooren en darijke Vollenberg. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Peter Thijssen en Sam Huibers, lezer: W. Bistervels. Zondag: 8.00 Tom Kengen en Henri Mllems, lezer: M. Janssen; 9.30 Nard bonen berg en Eric van Gerven; 11.00 Wilbert van Waayenburg en Wiljan Mhns, lezer: C. Hendriks. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Eugenie )riessen en Juliette Wilms. Woensdag en vrijdag: 19.00 Sandra ïenits en Jacqueline Classens. Zaterdag 14 nov. 18.30 Eucharistie- iering, int. uit dankbaarheid; bij een «jaardag. Misdienaars: Gert-Jan Wis- aans en Hans Hebben. Zondag 15 nov.: 23e zondag door het aar. 9.30 Hoogmis (gregoriaans/nedcr- indse liederen), int. overl. fam. in den tosch; voor gevr. int. Misdienaars: Vilbert Valkx en Peter Janssen. Kollekte is voor de Weereldmissie- naand. Door de week: iedere dag Eucharis- icviering om 18.30 uur, behalve foensdag. Zondag 15 nov. H. Missen: 7.30, 9.00. 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 uur avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de [tonnen van de parochie. Zaterdag: 14.00 gez! H. Mis bij (tlegenheid van het huwelijk Rambags- Kjiprajitno; 17.00 gelegenheid om te hten; 18.30 avondmis. Mededeling: Nog ruim één maand en 1981 hoort tot het verleden. Dit jaar mochten wij al «n velen hun toegezegde gezinsbijdra ge ontvangen. Het Kerkbestuur is daar erkentelijk voor, temeer omdat het dit jaar voor niet geringe uitgaven staat in verband met dakreparaties aan kerk en pastorie. Daarom ook een dringend verzoek aan degenen die hun kerkbijdrage nog niet voldeden, dit alsnog te doen. Met aller steun hopen wij de „Kerk- ms*' 1981 in evenwicht te kunnen houden. Bank: Ned. Credietbank23.18.08.256 Gezinsbijdrage Paterskerk. Giro nr. 4204020 Kerkbestuur Paterskerk inz. Gezinsbidrage, Paterskerk, Patersstraat 20, Venray. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Harrie Lenssen Antoinette Janssen-Flinsenberg overl. fam. Arts-Brunken Piet Arts en overl. fam. Arts-Hendriks. Zondag: 7.30 Jozef Linders en overl. fam.; 9.00 Gér Wijnen-Wijnhoven voor de parochie; 10.15 Wim Scholtens 'voor bijzondere intentie: 18.00 overl. fam. Ewals. Maandag: 8.00 overl. fam. Ambro ses tot zekere intentie; 19.00 Johanna Huberta Lamers en familie Levende moverl. fam. Wullems. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals overl. ouders Kersten-van Bracht; 19.00 Wim v-d. Munckhof en overl. fam. Pater Florentius Lucassen Luc. Rijnja. Woensdag: 8.00 overl, ouders Ak- kermans-Timmermans; 19.00 Pater Florentius Lucassen uit dankbaarheid t.e.v. St. Antonius. Donderdag: 8.00 tot zekere intentie (J.): 19.00 overl. ouders Kleuskens- Achten/ Konrad Thijssen. Vrijdag: 8.00 Anna Philipsen-Kleus- kens(Bejaardenbond); 19.00 gezinsmis, overl. ouders Kusters-Beterams (hand boogver. St. Oda) Sraar Michiels (Bil jartver. De Wiekslag). Zaterdag: 8.00 Jozef Linders en overl. fam.; 14.00 tot intentie van het bruidspaar Sraar Rambags en Yvonne Adiprajitno. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Hans Kerstjens en Geert Koppes. Zondag: 9.00 Geert Claes en Willy v. d. Bekerom; 10.15 Peter en Marlijn Smelt; 11.45 Jacq Smetsers en Hans van Geenen; 18.00 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Martin Leenders. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Leo en Johan Pouwels. Dinsdag en donderdag: 19.00 Twan- nie Peeters. Zaterdag 14 nov. Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misin- tentie: Gerardus Flindenberg en Johan na Peters. Zondag 15 nov. gezongen euch. vie ring om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd. Misintentie: Johannes Ver- helst, grootvader Wolf. Woensdag 18 nov.: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: overl. fam. Taminiau. Drieëntwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Leo Cox en Jo van Geenen voor overl. ouders Stiphout-Jacobs en zoon Leo en schoonzoon Jan Jacobs en voor Adrianus Kuunders en zoon Frans. Gezangen door het kinderkoor „De Vredesklokjes". Maandag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Voermans-Leijssen; 9.00 leesmis voor overl. ouders Kusters-Ewalts voor overl. Ferdinand Peeters voor overl. ouders Hendriks-Seijkens en voor overl. Wim Brouwers; 10.00 hoog mis voor overl. ouders VollenbergAerts voor ovérl. familie Philipsen-van de Berg en kinderen voor overl. Peter Muijzers. Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Harry Schrooten voor overl. Anna Jansen-Noij; 18.30 avond mis voor overl. Martinus de Lauw. Maandag: 8.00 leesmis voor de wereldvrede; 19.00 avondmis voor overl. Carolus Brands-Michiels voor overl. Peter Bisschops voor overl. Agatha Theuvenet-Rosbak. Dinsdag: H. Elisabeth van Honga rije. 8.00 leesmis tot bijzondere intentie (fam. M.); 14.30 plechtige huwelijksin zegening en eucharistieviering voor het bruidspaar de Klerk-Verberkt in de kapel van Veltum; 19.00 avondmis voor overl. Antonius Bruisten voor overl. ouders van Mil-Moren en zoon Toon. Woensdag: 8100 leesmis voor overl. familie Mommen-Aben; 19.00 avond mis voor overl. ouders Wijnhoven-Phi- lipsen en zoon Bér. Donderdag: 8.00 leesmis voor de bevrijding van slachtoffers van oorlog en geweld; 19.00 avondmis voor overl. familie Daniéls-Munsters voor overl. Annelies Beterams. Vrijdag: 8.00 leesmis voor ov^rl. Elisabeth Geurts; 14.00 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Creemers-Halver- hout (kapel van Veltum); 15.00 plech tige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid 25-jarig huwelijksfeest ouders Pelzer-Kusters (kapel van Vel tum); 15.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid 25-ja- rig huwelijksfeest van de ouders Lenssen-van der Zijden in de Vedes- kerk; 19.00 avondmis voor overl. familie Kreij-Martens. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. Wiek de la Roy en Annie van den Akker voor Arnold Jansen uit dankbaarheid 12'/i-jarig huwelijk. Mededelingen: 1 Zondag onder de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster mej. Brigitte Leenaerts. 2 Na de missen van zaterdagavond en zondag zullen achter in de kerk een kollektie boeken en kerstplaten te be zichtigen en te bestellen zijn in ver band met de feesten van St. Nicolaas en Kerstmis. Geef ook eens godsdien stig geschenk. Parochieraadsleden zullen de bestel lingen opnemen en ze op tijd bij u be zorgen. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 T. Franken, B. Trim bos; 9.00 B. Verstegen, F. Vercauteren; 10.00 Th. Urselman, S. Fijneman, A. Millen; 11.30 S. Rongen, M. Fijneman: 18.30 Th. Houwen, G. Krijnen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 J. Verstegen, J. Rongen; 19.00 P. van Dinter. A. Hermans. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 R. Duivenvoorde, F. Linskens; 19.00 J. Cornejo, E. Smits. Zondag 15 november a.s. om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel. Predikant is Ds. J. R. F. Heine. Tijdens de dienst kindernevendienst en -oppas. Extra-koliek te voor de Stichting Steun Kerkbouw in de Gereformeerde kerken. Zaterdag: 19.00 Dorotheus Derkx voor de overledenen van Boshuizen Thei Camps. Zondag: 8.30 Theo Camps en Anna Verhoeven; 10.00 Gertrudis Jarfssen- Peeters (Gemengd koor). Maandag: 9.00 tot intentie van de familie Loonen-van Rens. Dinsdag: 9.00 Harry Graat. Woensdag: 9.00 voor de overleden familie Vermeulen-Moorrees. Donderdag: 9.00 voor de ov'-erleden familie Thielen-Steeghs. Vrijdag: 9.00 Peter Johannes Peeters en Petronella Loonen. Zaterdag: 19.00 overl. Familie Lem- mens-Stevens; Lena Camps-Driessen overleden familie Sikes-Rutten (Jonge renkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Sjonnie van Cuijck, Robin Oudenhoven, Ron Versleijen, Paul Beerkens. Zondag: 8.30 Coen Litjens, Ronny Reijnders, Willem Vollenberg, Michiel Ghielen; 10.00 Ronald Hoex, Bas Kilnen, Wilbert Kusters, Sander Mar- tens. Feest van de H. Machutus, met octaaf. Deze Heilige wordt vooral aangeroe pen tegen zenuw- en kinderziektes. Zoals elk jaar zal ook dit jaar het feest van de H. Machutus in onze parochie gevierd worden. Gedurende het feest en zijn octaaf zal na alle H. Missen en plechtigheden zegening van de gelovigen zijn met relikwie, zegening van brood (beschuit) en water t.e.v. de H. Machutus en verering van de relikwie. Daarna is er gelegenheid tot inschrijving in de Broederschap van de H. Machutus. De plechtige opening van het feest zal zijn zaterdagavond in de H. Mis van 19.00 uur. Zondag 15 en zondag 22 november zijn de H. Missen om 8.30 uur en 10.00 uur. Door der week 's avonds 19.00 uur. Op zondag 15 november zal om 3.00 uur het Lof zijn met zegening van de kinderen. Donderdag 19 november zal om 3.00 uur het Lof zijn voor de bejaarden, waarna gezellig samenzijn bij Marjacq. Wij hopen dit jaar weer veel pelgrims te ontmoeten om op waardige wijze dit feest te vieren en op voorspraak van de H. Machutus de gunsten van God te verkrijgen. Zatterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor), overleden familie Vogelzangs- Jeurissen Wilhelmina Nabben-Cox Peter van Rhee overleden familie Hel- legers-Marcellis. Zondag: 8.30 uur H. Mis Tilla Ze- gers-v. d. Meer Anna Zegers-Coppes; 10.00 uur Hoogmis, Toos Duijkers-Jen- niskens maandd. Annetta Peters- Geurts st. Ger. Classens en Henrica Hellegers jaard. Bernard v. d. Sterren, Helena Smits en Petronella Litjens; 15.00 H. Lof ter ere van H. Machutus met zegening kinderen. Maandag: 19.00 H. Mis voor de levende leden van de Broederschap H. Machutus, tevens Frans Verstappen. Dinsdag: 19.00 H. Mis voor de overleden leden van de Broederschap H. Machutus, tevens Sjaak Bartels st. Peter Billekens, Gerard de Ponti en Jacomina Peters. Woensdag: 19.00 H. Mis, Sef Claes sens st. Jan Theuws en Anna Baeten. Donderdag: 15.00 H. Lof ter ere van H. Machutus voor de bejaarden. 17.00 H. Mis voor de overleden en levende leden van de Tuinbouwvereniging; 19.00 H. Mis, Sjaak Lemmen. Vrijdag: 19.00 H. Mis, Petronella Willemsen-Opheij. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (kinder koor), maandd. Truus Guffens-Swin- kels Aloysius Gommans en Karei Achten. Misdienaars: Luc Vennekens en Rob Weys; edwin Dinghs en Stefan Bloe men; Marcel Duykers en Urban Volle- bergh. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers-Vul- lings (besteld door de buurt). Tevens jrd. voor Antoon Roelofs. Zondag: 8.00 voor het geestelijk en lijdelijk welzijn van alle parochianen, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. 10.00 jrd. voor Martinus Emonts. Woensdag: 8.00 jrd. voor Leonard Heidens en Anna Gertruda Driessen. Tevens intentie van offeraars. Donderdag: 8.00 Geert Classens. Vrijdag: 8.00 jrd. voor Martinus Philipsen. Zaterdag: 19.00 Jan Cremers, Anto- netta en Jo Swinkels. Zaterdag 14 nov.: 19.00 Avondmis voor John van Veghel en Jan Rouwens, fam. Weerdenburg en fam. Hoeck. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. Ermers-Verstegen, fam. v. Kempen-Lochtens; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Janssen-Versteegen,Frans Bonants en Wilhelmina Wetterhahn, fam. v. Rijkevorsel, fam. Janssen-Bo- nants en voor de zusters van Stevens beek. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Karmel, voor alle pries ters, bisschoppen en alle religieuzen en broeders. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Smeets, fam. Schuurmans-Smeets voor welslagen van examen en voor jos Rufs. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor Wim van Lieshout (J. v. D.), voor de gelovige zielen. Bij een trouwdag uit dankbaarheid, Weerden- burg. Donderdag: 8.45 H. Mis voor jQhannus Hubertus v. d. Winkel, fam. Lorks-Scheepers, v.b.i. en t.e.v. Petrus en Paulus. Vrijdag: 8.45 voor een zieke, fam. Heusen, fam. Kostjens, fam. Janssen- Pepelds; 13.00 plechtige Huwelijksslui ting van Thea van Els en Henk van de Heuvel. Drieëndertigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. overl. leden van To neelver. Comedia lsm. v. Gerard Wilmsen en dochter Lies. Zondag: 8.00 lsm. voor Sef Linders en overl. fam. lsm. tot bijz. intentie; 10.00 hgm. als gest. jrd. voor Peter Joh. van Rens, Gertruda van Rens-Litjens gest. jrd. v. Martinus Heesen hgm. v. Jan Tax; 11.15 maandd. v. Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen weekd. v. Maria Loonen-Scheffers lsm. v. overl. ouders en kinderen Janssen-v. d. Berg. Maandag: 19.00 maandd. v. Harry Manders gest. jrd. v. Mathijs Goumans, Peter J. Goumans en echtg. Elisabeth Pubben. Dinsdag: 19.00 maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtg. en Johanna Verheijen-Loonen gest. jrd. v. Wilhelm Loonen en Johanna Cruijsen. Woensdag: 7.30 lsm. v. Jacoba vo- gelsangs-Botden (vanw. fam. Vullings- Smits) lsm. tot bijz. intentie. Donderdag: 19.00 lsm. Frans v. Bavel en overl. fam. gest. jrd. v. Johannes Voermansen echtg. Vrijdag: 19.00 lsm. v. fam. Loonen- van Rens gest. jrd. v. Jacobus Peters en familie. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Piet van Cruchten-Ja- cobs en overl. fam. lsm. v. Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx lsm. v. overl. fam. Reintjes-v. d. Riet. Misdienaar: 19.00 Olaf Terpstra. Akolieten: za. 19.00 R. Kuenen en L. Peters; zo. 8.00 J. Janssen; 10.00 W. Emonts, W. Heidens en O. Terpstra; 11.15M. enT. Heesen. Huwelijksafk.: Leo Gommans (Oir lo) en Marij Weijs. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis v. overl. fam. Horrevoets-Havermans; 2. mnd. v. Raymond van Asten; 3. mnd. v. Margriet v. d. Berg-Spreeuwenberg. Zondag: 8.30 jgt. v. Adrianus Jes- pers; 10.00 gest. jgt. v. Martinus Hubers en Gerarda Arts; 11.30 H. Mis v. Jeu van Ass. Maandag: 1. H. Mis v. overl. fam. Arts-Jenneskens; 2. H. Mis v. overl. fam. Litjens-Fleurkens. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Martien Hendriks. Woensdag: 8.00 H. Mis v. Jozef Martens (Terneuzen); 14.00 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. hel huwelijk van Els Keijsers en Huub Hendriks. Donderdag: 8.00 H. Mis overl. fam. Fleurkens-Jenniskens; 14.00 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. hrt huwelijk van Jos Claessens en Harriette Swinkels. Vrijdag: 19.00 H. Mis v. Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtgenote. Zaterdag: 1jgt. v. Toon Franssen; 2. jgt. v. Willem Winnen en Theodora Holtermans; 3. H. Mis v. Martien Smits en Anna Smits-Wijs. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Ro£ Strijbos en Tom Lemmeos. Zondag: 8.30 Joan Lutters en Noël Michels; 10.00 Roel Emonts en Bart Marcellis; 11.30 Karei Dekkers en Patrick Vergeldt. Weekdagen: Mare Sijbers en Jos Bo- vee. Vrij: Patrick Marcellis en Peter Mi chels. Mededeling: Zondag a.s. is de jaarlijkse doden herdenking op het Duitse Kerkhof. Ons Gemengd Koor Vivace verleent daaraan ook haar medewerking. Daarom is er zondag tijdens de mis van 10 uur en half twaalf geen preek. De herdenking begint om 11 uur. Zaterdag 14 nov. 7 uur voor Willem Gellings. Zondag 15 nov.: 33e week door het jaar. 10.00 voor Lamberdine van Dijckv. d. Burgt; 11.30 voor E. van Dijck-Hoedemakers, M. van Dijck- Steeghs en dochter To. Maandag: feest van H. Gertrudis, Maagd. 8.30 jgt. Johanna Catherina Bistervels en fam. Dinsdag: feest van H. Elisabeth van Hongarije. 8.30 voor Lambert van Meyel, Laurentia Noyen. Woensdag: Kerkwijding van de Basi lieken van Petrus en Paulus. 8.30 jgt. Petronella Litjens. Donderdag: feest van H. Mechtildis. 8.30 M. v.d. Zanden. Vrijdag: 8.30 voor Johan van Keys- teren. Zaterdag 21 .ov.: feest van Maria Presentatie. 4 uur jubileummis Michels- Beerens; 7 uur mevr. van Rijswijck-Ver- hoeven (Canada). Morgen feest van Christus Koning, laatste zondag door het jaar. Misdienaars: zondag 10.00 en zater dag 4 en 7 uur Henri Jacobs en Patrick van Helden; 11.30 Harm Hendriks en Stan Verhaag. Kollektanten: zaterdag 7 uur J. Ver haag. Zondag 10.00 J. v. Hoof; 11.30 T. Emonts. Kerk schoonmaken 19 nov.: Mevr. Hegger, Haag en Mevr. Verhoeven, Daland. Zaterdag: 19 uur voor welslagen operatie. Zondag: 10 uur t.i.v. fam. Huis. Maandag: 8 uur t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Dinsdag: 8 uur voor Antoon Weerts. Woensdag: 8 uur voor Simon van Vegchel. Donderdag: 8 uur voor overl. fam. Janssen-Winnen. Vrijdag: 8 uur voor bijz. intentie. Zaterdag: 19 uur voor welslagen operatie. een abonnement waard 1. Houders van „Pas 65" willen wij wijzen op het blaadje „Nieuws Pas 65". Dit wordt om de maand uitgegeven door het Centraal Bureau Pas 65. Hierin wordt voorlichting, nieuws en achtergrondinformatie omtrent Pas 65 gegeven. Vanaf oktober 1981 is de oplage aan merkelijk vergroot, zodat veel meer pashouders dan tot nu toe het blad kun nen krijgen. Naast deze uitgave bestaat er ook nog 'n tweemaandelijkse uitgave „Uit met Pas 65". Hierin staan toeris tische tips uit eigen land. De bedoeling is U met beide blaadjes beter en volle diger te informeren over de verschillen de mogelijkheden en voordelen van Pas 65. De verspreiding geschiedt via de ANWB, het V*VV-kantoor, het Open Bejaardenwerk en de afdeling Bevol king van de Gemeente. 2. Informatie over aantrekkelijke boeken. Yvette, geschreven door G. de Maupassant. De schrijver vertelt over een jong meisje, dat rond de eeuwwis seling in Parijs woont, samen met haar moeder die leeft van de liefde. Heel langzaam gaat het meisje begrijpen welk vak haar moeder heeft. Dit verhaal heeft de bekende voordrachtskunste nares Charlotte Köhler lang op haar repertoir gehad. Het is een grandioos verhaal. Wat doen wij met moeder met de feestdagen?, geschreven door H. Free zer. De VARA heeft in de zeventiger jaren een uitzending verzorgd over de verhouding Ouders-Kinderen. Een groot aantal reakties was het gevolg. Uit deze brieven stelde mevrouw Freezer dit boek samen. Zij voorzag het van kommen taar. Alle regen komt van boven, ge schreven door Neil Boyd. Allerlei dwaze gebeurtenissen uit het dagelijks leven van twee geestelijken worden hierin op humoristische wijze beschreven. Laat de dokter maar opkrassen, geschreven door T. Kortooms. Een Bra bantse dorpsdokter besluit na zijn pensionering zijn zoon te bezoeken, die als priester en arts onder de Indianen in het Amazonegebied werkt. 3. De dans - ontspanningsavonden voor 50 plussers zijn voor de maand november weer georganiseerd door Discotheek Glorie. Op woensdag 18 november wordt gedanst in Zaal Arts te Merseio en op woensdag 11 en 25 Zondag 15 nov. 33e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. van Rijswijck-Wijnhoven. Zondag: 9.45 Hgm. Ie zesweken- dienst zal. Jan Fleurkens; 11.15 Hgm. voor zal. Lena van Dongen. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Heldens-Bovee. Dinsdag:8 uur lsm. jgt. zal. Servatius en Jozue Nabuurs. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Marlie Weys (C.). Donderdag: 8 uur gest. jgt. zal. Jac. Geurts, W. Crooymans. Vrijdag: 8 uur lsm. Sef Linders en overl. ouders. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dankbaarheid voor de fam. Timmer mans en tevens willen wij bidden voor de levende en overl. leden van de Auto crossclub. Akolieten voor 15 nov.: G. van der Ligt, J. Thissen en G. Timmermans. Misdienaars: Hans Spreeuwenberg, Jos Geurts. 33e zondag door het jaar. Zondag: 8 uur H. Mis voor de gelovi ge zielen; 10.00 Hoogmis: jgt. voor Hu bertus Janssen, Anna Maria Philipsen, Johannes Janssen en Lien Peeters- Janssen. Akolieten: Jos Heesen en Rudie Michels. Misdienaars van de week: Jos Geurts en Jan Willem van Rens. Maandag: 8 uur H. Mis voor de overl. familie v. Vegchel-Lemmen. Dinsdag: H. Elisabeth van Honga rije. 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden Derikx-Voesten. Wioensdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor overleden familieleden Claes-Derikx. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Harrie Muijsers. In plaats van de vergadering op zon dagmorgen, bent u van harte welkom om zaterdag en zondag te komen luiste ren naar Bijbeltoespraken in het thema: „Ons aan God onderwerpen". Het hoogtepunt is op zondag, 2.00 uur n.m. met de openbare lezing: „Bevrijding in een tijd van nodeloze angst". Verdere vergadertijden: 14 en 15 nov. van 10.00 uur v.m. tot 4.30 uur n.m. Plaats: Con greshal van Jehovah's Getuigen, Edese- weg 247, Bennekom. El domingo próximo, a las once y cuarto, en nuestra capilla Overloonse- weg 2, Misa con plètica y cantos en Cas- tellano. Después de la Misa, en Ia salita del convento, cafelito. Hasta la vista. Noticias culturales El domingo el dia 15, a las cuatro y media de la tarde: reunión general: trataremos la Fiesta de Navidad y la posible participación de los niftos con villancicos o declamacoines en la Misa navidefia etc. Os esperamos a todos y a sus amigos. Saludos y hasta la vista! november in zaal De Klomp te Venray. Aanvang om 19.30 uur. Op woensdag 11 november organi seert de Wijkraad Noord-West een dansavond voor 50 plussers in het wijk centrum „Den Hoender" aan de St. Ursulastraat. Aanvang 20.00 uur. 4. De huurders van de woningen van de Woningbouwvereniging Noord-Lim burg gebruiken een groot aantal moge lijkheden om hun klachten over de woning kenbaar te maken. Zij komen b.v. zelf naar de woningbouwvereni ging, bellen op of schrijven een brief. Het beroemde comfort van ten Cate Certiform. Elastische Katoen Bete' rnate'iaai voo' een pe'tecte dan-ess'io <s e< eenvouö>g "ie: 'e Dedenken Stuit goeo M Cfima Aoent en aösotiee't En ais ei CeiWoim oo staat 'S net aii|vena eiastiscn Z>ir e> ta1 van kteuien en dessms En Kan het lot 95 *C met de witte was mee oe machine m ronoe' een sooor van vorm- Da; a»es is h Cate Ce't'tO'i tanga bikini met romantis Onpassende i Ontdek nel comtort van ten Cate Ce»lilorm bi| FKir.Llül!MJ De veelzijdige kwaliteit van ten Cate. jraagpiezier van ten euo en taille Ook .n co he kant En natuurlijk i NAAR KERSTMIS TOE Het minderbroedersklooster in Me gen nodigt mensen uit zich in alle rust. voor te bereiden op het Kerstfeest. Met gedichten, foto's, muziek en bij belteksten proberen we bezinnend bezig te zijn rond het thema: Verwachten, uit zien naar Plaats van bezinning: Minderbroedersklooster Kloosterstraat 6 5366 BH Megen (N.-Br.) 04122-281. Datum: vrijdag 11 december (18.00 uur) tot en met zondag 13 december (16.00 uur). Leiding: Rian Pepping, claris en Ton van Vliet, minderbroeder. Kosten:/ 60, Aanmelding: tot 1 december, telefo nisch: 84122-281; schriftelijk: Minder broedersklooster, Kloosterstraat 6, 5366 BH Megen (N.-Br.). Maximaal aantal deelnemers: 12 per sonen. Na aanmelding ontvangt iedere deel- nemer(ster) een bevestiging en nadere bijzonderheden. Aan alle religieusen van de regio Venray. Graag willen wij naar aanleiding van het Pax-Christi-rapport over kernwa pens èn ont-wapening u voorstellen onze eerstvolgende bezinningsavond samen aan dit onderwerp te besteden. Wij nemen aan dat u niet allen de infor matiedag over dit onderwerp in Roer mond 12 september 1.1. hebt kunnen meemaken. Wij achten dit onderwerp zo belangrijk dat wij ook hierover graag goed geïnformeers zijn. Daarom hebben wij Pater Piet Nelen uitgenodigd om op 18 november a.s. woensdag dus daarover een inleiding te houden. In Roermond was hij een van de drie sprekers. Hij belichtte het onderwerp vooral vanuit de hoek „Ont- wikkelinssamenwerking' Na de inleiding is er een gedachten- wisseling, die naar ik hoop, even geani meerd is als die van onze vorige bijeen komst. De avond wordt gehouden in het „Zonnelied", Kiosk 6 Brukske om 19.00 uur. Graag van harte welkom. In verband met de naderende Advent maken wij u tevens attent op onze gezamenlijke viering op woensdag 16 december, 20.00 uur in het Ziekenhuis. Voorganger: Deken Theunissen. De teksten van de dienst worden verzorgd door de Broeders van Liefde van de Stationsweg. Ook daar zien wij u graag weer. zr. Philomena Kusters voorzitster dekenaal religieusenberaad. Op zaterdagavond 14 en zondagmor gen 15 november zal in de Vredeskerk voor en na de H. Missen een grote kol lektie relegieuze boeken en Kerstplaten te bezichtigen zijn, die daar ook besteld kunnen worden. Heel geschikt als geschenk voor St. Nicolaas en Kerstmis. De woningbouwvereniging vindt dit een juiste manier om zich te melden, maar vindt het nog beter wanneer in het vervolg een vaste regel hiervoor kan gelden. Om nu met betrekking tot het opvan gen en afhandelen van klachten te komen tot een voor alle huurders gel dende regeling heeft het bestuur beslo ten om vanaf 1 november 1981 haar huurders gelegenheid te geven om hun klachten over of mankementen aan de woning schriftelijk in te dienen. Dit moet dan gebeuren op door haar ont worpen en inmiddels al toegestuurde klachtenmeldingskaarten. Vorig jaar is in de wijk Brukske een proef met deze kaarten gestart en tot tevredenheid ver lopen. De bestaande regelingen voor storingen aan individuele verwarmings installaties of voor centrale antennesys temen in Venray blijven onveranderd. Op zaterdag 14 november 1981 houdt de Middelbare Tuinbouwsachool te Venlo een Open Dag. Deze Open Dag is bedoeld als informatie aan toekomstige leerlingen, ouders, dekanen en andere belangstellenden. De M.Tu.S. te Venlo is de enige school in haar soort in Zuid-Oost-Ne- derland. De 700 leerlingen zijn afkom stig uit de gehele provincie Limburg en oostelijk Noord-Brabant. De school is een middelbare beroepsopleiding en sluit aan op 't LBO, MAVO en HAVO De school heeft drie richtingen: Aanleg en onderhoud van tuinen en groenvoorzieningen Groenteteelt en bloementeelt Bloembinden en -schikken en Bloe menteelt. Binnen deze 3 richtingen wordt les gegeven op A- en B-niveau. De opleiding op B-niveau is bedoeld voor degenen die een bedrijf in de tuinbouw- sektor willen stichten of overnemen, of een praktische funktie hierin wensen. De opleiding op A-niveau is eveneens bedoeld als een opleiding tot het onder nemerschap en voor de funkties in de tuinbouw maar is breder en meer diep gaand van opzet vooral wat de alge meen vormende vakken betreft. Zeer goede leerlingen zullen van het A-niveau kunnen doorstromen naar 't Hogere Beroepsonderwijs. Op de Open Dag kan men kennis maken met het onderwijsprogramma van de school: bloembinden en -schik ken, tuinaanleg, tuintekenen, groente teelt, bloementeelt, landmeten, tech niek, praktikum natuur- en scheikunde, biologie enz. Verder is er een klankbeeld over de school en een boekenstand van alle boeken, die op school worden gebruikt. De Open Dag vindt plaats in het Hoofdgebouw van de Middelbare Tuin bouwschool aan de Rijnbeekstraat 12 te Venlo van 10.00- 14.00 uur. DRANK IN BESTUURDER Een autobestuurder afkomstig uit Wessem moest hier wegens geconsta teerd alcoholgebruik de bekende proe ven ondergaan. Met de aanzegging dsat hem een rijverbod was opgelegd en dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. DIEFSTAL DOOR MIDDEL VAN BRAAK In een bar alhier werd diefstal door middel van braak gepleegd, in de nacht van vrijdag op zaterdag. Aan de achterzijde van de bar was een ruit ge forceerd en vervolgens de balkondeur open gemaakt. Hiet kreeg de dader de sleutels van de achterdeur en kelder binnen zijn bereik. Uit een portemon- naie in een kelderkast- - een ongewone bergplaats voor geld - werd een bedrag van 3450,gestolen. Van de dader, welke zeker op de hoogte moet zijn ge weest van die bergplaats, ontbreekt ieder spoor. DIEFSTAL VAN BENZINE UIT BROMFIETSEN - Een bromfietsbezitter uit Venray deed aangifte dat de benzineleiding van zijn bromfiest was doorgesneden en dat circa 8 liter benzine uit zijn bromfiets was gestolen. - Een andere bromfietsbezitter deed eveneens aangifte van diefstal van benzine uit de tank van zijn bromfiets. In beide gevallen bedroeg de waarde .van de benzine 15 gulden. MET STEEN DOOR ETALAGERUIT In de nacht van zaterdag op zondag te omstreeks 1.00 uur sloeg een nog onbekend gebleven bromfietsbestuur der de etalageruit van de antiekzaak van B. aan diggelen. Griste uit die etalage een wijwatervaatje en een ikoon, en vluchtte met zijn bromfiets. Volgens getuigen was het een Puch Maxi en had de bestuurder een rode helm op zijn hoofd. Ondanks dat de politie snel ter plaatse was kon deze de dader niet meer achterhalen. De waarde van het gesto- lene bedraagt 2100 gulden. VERNIELING Twee autobanden werden kapot gesneden van een in een oprit aan de Mgr. Nolensstraat staande personen auto. Van de dader ontbreekt nog ieder spoor. DIEFSTAL Een inwoner van Oirlo deed hier aangifte van diefstal van een schrik draadapparaat een z.g. paddestoelmo del. Dat apparaat stond opgesteld in een weiand aan de Venneweg.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 17