GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie GA. Schütte, Bureau Voorlichting TWEEDE INSPRAAK-RONDE BINNENTERREINEN LANDWEERT Onttrekking van openbare weg Verkeerstellers vernield Paspoorten duurder Wintersport voorbereiding op rekreatief niveau Rectificatie Hinderwet BEPERKT vrij zwemmen Bouwvergunningen aangevraagd Bouwvergunningen verleend Schoolvakan ties zomer'82 en leerplicht Twee medewerk(st)ers (deeltijd) Cursussen leren zwemmen voor particulieren in het gemeentelijk zwembad Nederlands succesvolste groep in Venray Op dinsdagavond 17 november luidt ju 19.30 uur de bel voor de 2e ronde nspraak binnenterreinen Landweert. Voor deze avond zijn de bewoners van de Akelei 42 t/m 130 en Bolderik 24 /m 47 uitgenodigd om te komen praten iver hun binnenterrein. Bij de opzet van het plan Landweert fase is steeds gesteld, dat deze jnnenterreinen veelal gebruikt zullen tan worden als speelterrein. De jteindelijke invulling moet gebeuren in iverleg met en op voorstel van de inwonenden. In de eerste ronde, begin dit jaar, is ld de bewoners van Bingelkruid en ironskelk gesproken over de inrichting an hun binnenterreinen. Resultaat is preest dat er drie plannen zijn gnaakt voor de inrichting van de 3 jreinen, in dit deel van Landweert. linnen, die zowel overeenkomsten als erschillen bevatten. Een van de linnen voorziet in de aanleg van een fcine heuvel (om het terrein wat te reken), een verhard speelterrein, een indbak met zitgelegenheid en natuur- jk de nodige beplanting. Het tweede plan bevat een wat hogere heuvel, waarin een kruipbuis zal komen. Daarnaast is er een terras in het plan opgenomen, waardoor het geheel een dorpsplein-achtig karakter zal krijgen. En natuurlijk komen ook hier de nodige beplantingen en speeltoestel len. Het plan voor het derde binnenterrein bevat ondermeer een trapveldje en een speelhoek voor de kinderen. Misschien is het een idee voor de deelnemers aan de nieuwe inspraakron de om eens te kijken op deze binnenter reinen en te praten met de aanwonen- den. Behalve de reeds genoemde bewoners van Akelei en Bolderik zullen ook de bewoners van de twee andere blokken in het gebied tussen Akelei, Christoffel- kruid en Kruidenlaan kunnen deelne men aan deze tweede inspraakronde binnenterreinen Landweert. Maar om dat nog lang niet alle woningen van deze blokken betrokken en/of opgeleverd zijn, start de voor hen bedoelde inspraakprocedure begin 1982. Burgemeester en wetnouucrs van Venray, brengen ter openbare kennis, datzij voornemens zijn aan de raad van dc gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aaiT'het openbaar verkeer vaneen gedeelte van de onverhardeweg. genaamd Spoordijk, gelegen vanaf de spoorlijn NijmegenVenlo in zuidelij ke richting tot aan de gemeentegrens, met een lengte van 140 meter, deel uitmakende van het perceel kadas traal bekend gemeente Venray, sectie R, nr. 109, en een gedeelte van de Valken berg, gelegen vanaf Klein Oirlo in oos telijke richting tot aan de gemeente grens, met een lengte van 300 meter, deel uitmakende van het perceel kadas traal bekend gemeente Venray, sectie R, nr. 118, een en ander ten behoeve van een in behandeling zijnde ontgrond- dingsaanvraag. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening nummer 7789, waarop de aan het openbaar ver keer te onttrekken weggedeelten staan aangegeven, met ingang van maandag 16 november gedurende één maand op de gemeentesecretarie, afdeling III-D, kamer 202, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedurende genoemde termijn bezwaren tegen dit voorstel indienen bij de gemeenteraad. Venray, 13 nov. 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels. secretaris In de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. is een van de gemeentelijke ver keerstellers vernield. Deze verkeersteller was geplaatst aan deKruitweg, naast Torro. Men heeft de rubberslang, welke over de weg was ge spannen, losgesneden en meegenomen. Dit lijkt ons een zinloze manier van protesteren tegen verkeerstellingen. De ze actie kan slechts worden geplaatst in het rijtje van zinloos vandalisme. Van de daders ontbreekt elk spoor, maar de tellingen gaan door. Wil men volgend jaar niet méér betalen voor een nieuw paspoort, dan doet men er goed aan dit jaar nog een nieuwe pas aan te vragen of de oude [verlopen] pas te laten verlengen. Nu kost een paspoort 52,75, maar volgend jaar zal men hiervoor 59,— moeten neertellen. Dit bedrag is dan nog ZONDER de le verwachten verhoging van de rijks- leges, waartoe de Tweede Kamer een motie heeft aangenomen. Waarom straks [veel] meer betalen, wanneer u nu nog vrij goedkoop aan een nieuw of verlengd paspoort kunt komen? November en december zijn voor een paspoort nog de goedkope maandenI De Nederlandse Ski-vereniging en de Stichting Bewegen, Recreatie en Spel, organiseren een TRIM-project onder de naam: bewegen mag. Het betreft hier een project voor jong en oud die interesse hebben in de sport voorbereiding op recreatief niveau. Dit project wordt door deskundige.mensen geleid. Bij voldoende animo zal er een programma van 5 weken opgezet worden voor de liefhebbers van de wintersport. Het is de bedoeling dat tijdens deze 5 weken U op een speelse - recreatieve manier bezig wordt gehouden met oefeningen en spelletjes die min of meer gericht zijn op de wintersportaktivitei- ten. Dit speelse-recreatieve gebeuren kan zowel individueel als in kleine groepjes plaatsvinden, al naar gelang de oefeningen en spelletjes dit toelaten. Het speelse - recreatieve element staat tijdens deze 5 weken voorop en is dui delijk bedoeld voor jong en oud. Afgelopen zondag was de eerste bijeenkomst. Deze bijeenkomst was erg gezellig. Dit was dan ook te danken aan de leuke oefeningen en spelletjes die er gedaan werden. De volgende bijeenkomsten zijn zondag a.s. 15 november - 22 - 29 november en 6 - 13 december '81 om 10.30 uur bij de sporthal ,,De Wette- ling" te Venray [in de kantine]. Een en ander zal tot ongeveer 11.30 uur duren. - Allereerst krijgt men daar verdere informatie voor het gehele 5 weken project. Daarna zal men meteen met enkele spelletjes en oefeningen met de wintersport-voorbereiding beginnen Het is dan ook raadzaam om sportkleding mee te brengen. De oefeningen en spelen worden in de buitenlucht gehouden onder alle weers omstandigheden. De deelnamekosten bedragen 3, per persoon. Voor gezinnen bestaat er een reductie-regeling: Vader en moeder betalen 3,— per persoon en de kinderen betalen dan maar 1,— per persoon. Vorige week publiceerden wij op deze pagina, dat een hinderwetvergunning is afgegeven aan Jako B.V. te Venray en Gebr. Zanders te Oirlo. In deze bekendmaking is abusievelijk vermeld dat de vergunningen zijn afgegeven op 28 november 1981. Dit moet zijn 28 oktober 1981. In verband met diplomazwemmen zal op zaterdag 14 november het zoge naamd vrijzwemmcn alleen mogelijk zijn tussen 15.00 en 17.00 uur. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend: - dat op 6 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van N.V. Pro vinciale Limburgse Electriciteits-Maat- schappij, Prins Bisschopsingel 2, Maas tricht, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een werkplaats, waar propaangas, transformatorolie en petroleum wordt opgeslagen en waar electromotoren met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW worden gebruikt, gelegen aan de Acaciastraat 8 te Venray. - dat op 9 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. J. J. M. Slangen, Kempkensberg 4 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Kampkensberg 4 te Ysselsteyn-Venray. - dat op 9 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van W. Sikes, Overloonseweg 95 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij en varkens- mesterij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Overloonseweg 95 te Venray. De aanvraag en andere ter zajce zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 13 december 1981 elke werkdag van UV.UU uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 1,2.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degege, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonllijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 3 december 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als boven omschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 13 november 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: - het uitbreiden van de basisschool ,,de Foekepot" in het Brukske met twee semi-permanente lokalen, t.n.v. de Gemeente Venray; - het verbouwen van een berging aan de Deken Berdenstraat 13, t.n.v. H. Cox; - het plaatsen van een houten schutting aan de Hoefslag, t.n.v. A. van der Wijst, Kloosterstraat 20 te Oos trum; - het uitbreiden van een bestaande loods met een machineloods aan de Zandkoek 3, t.n.v. P. H. J. Steeghs; - het bouwen van een tweede bedrijfswoning op perceel N 606 aan de Horsterweg, t.n.v. W. G. M. Loenen, Horsterweg 9, te Leunen; - het bouwen van een werkruimte/ quarantainestal op perceel N 1058 aan de hoek Ysselsteynseweg/Groeneweg, t.n.v. Houbensteyn BV, Ysselsteynse- weg 69 te Ysselsteyn. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 13 november 1981 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 13 november 1981. De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter HINDERWET Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 4 november 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: Gebroeders J. en B. Burgers, Veu- lenseweg 31 te Veulen-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van eens varkens- fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Veu- lenseweg 31 te Veulen-Venray. J. Derikx, Volen 6 te Heide-Ven- ray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wij zigen van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan het Volen 6 te Heide-Ven- ray. Mevrouw M. A. van de Boogaard, Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn-Ven ray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- en stierenmesterij, waarbij mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn-Venray. H. H. M. Maessen, Peelweg 12 te Ysselsteyn-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een grondver- zetbedrijf c.a., waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Peelweg 12 te Ysselsteyn- Venray. L. H, H. Janssen, Molenhoek 14 te Oirlo-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Molenhoek 14 te Oirlo- Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 13 november 1981 tot 13 december 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 uur tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 13 december beroep open bij de Kroon voor: a de aanvrager; b de betrokken adviseurs; c degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene be palingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA '3-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 13 november 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabi net, A. L. G. Janssen Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 11 november 1981 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het verbouwen van het woonhuis en het plaatsen van een poort aan de Maasheseweg 71, t.n.v. A. M. Verste gen; het uitbreiden van het winkelpand aan de Henseniusstraat 6, t.n.v. H. M. G. Clephas; het verbouwen van de garage/ber ging aan de van Broekhuizenstraat 11, t.n.v. J. C. W. Sikes. Venray, 13 november 1981. De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche WELSTANDS COMMISSIE Op dinsdag 17 november vergadert de Welstandscommlsie Venray. Deze wordt gehouden in kamer 127 van het raadhuis en is openbaar. Hoewel de meesten van u nog verse herinneringen hebben aan de laatste (hopelijk prettige) zomervakantie, wil len we toch nu al, terwijl de winter nog niet echt begonnen is, even met u praten over de zomervakantie van het Volgend jaar. Het is bekend, dat die vakanties elk jaar vroeger gepland en afgesproken worden; daarom lijkt ons dit bericht niet te vroeg. De Venrayse scholen voor lager en voortgezet onderwijs hebben hun va kanties in overleg vastgesteld voor de periode: 3 juli t.m. 15 augustus 1982 Deze periode geldt ook voor de scho len op de kerkdorpen, met uitzondering van Merselo, waar de vakantie is vast gesteld van 28 juni t/m 15 augustus 1982. U zult zich misschien afvragen, waar om wij dit zo vroeg bekend maken. Het gebeurt elk jaar opnieuw, dat gezinnen met schoolgaande kinderen (die nog leerplichtig zijn) hun vakantie vroeger plannen dan de begin-datum of later be ëindigen dan de eind-datum van de schoolvakantie-periode. U begrijpt, dat dit eigenlijk niet kan (volgens de leerplichtwet) en problemen geeft bij de betrokken kinderen, maar ook bij de scholen. Het is voor de kinderen erg onprettig, als ze bijvoorbeeld enkele dagen later als"eenling „nieuw" in een vaak „vreemde" klas komen, doordat de vakantie later beëindigd is. Aan de andere kant is het even onprettig en niet juist, óm enkele dagen (of een week) eerder het schooljaar te willen beëindi gen dan de overige leerlingen van de klas of school. Dit schept een uitzonde ringspositie, die in normale gevallen NIET kan worden toegestaan en die de kinderen zelf als onprettig ervaren. Het is voor het betrokken kind niet leuk, om bijvoorbeeld niet te kunnen meedoen aan de aktiviteiten, die juist in de laatste schooldagen plaatsvinden door de hele klas of schooL (musical, schoolkamp, spelaktiviteiten of dergelijke). Dat is ook een stukje „school" en behoort naar onze mening ook tot de vorming van uw kind. Tot en met het laatste schooljaar werd de leerplichtambtenaar herhaalde lijk verzocht om voor bepaalde kinde ren toe te staan, dat zij vroeger met vakantie konden of later naar school mochten. Het is de schoolhoofden bekend (dat hebben zij onderling afge sproken) dat dit verlof NIET verleend mag worden. Ook de leerplichtambte naar zal dit verlof na de weigering van het schoolhoofd NIET verlenen. Wij verzoeken u daarom dringend bij het plannen van uw vakantie voor de zomer van het volgend jaar rekening te willen houden met bovengenoemde va kantieperioden. Voor de volledigheid willen we hieraan nog toevoegen, dat soortgelijke vakanties ook niet toegestaan kunnen worden rond Kerstmis, carnaval of Pa sen. In het belang van uw kinderen doen wij een beroep op uw medewerking. OPENSTELLING VAN HET RAADHUIS Venrays raadhuis. Raadhuis straat 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donderdag middag van 16.00 tot 17.30 uur bij de afdeling bevolkingszaken terecht voor het afhalen van pas poorten, rijbewijzen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis,' uitsluitend na telefoni sche afspraak (tel. 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10.00 tot 11.00 Wethouder mevr. A.P.Rutten- Tielen: iedere eerste en vierde dinsdag van de maand van 10.00 tot 11.00 uur, voor huisvestings problemen; en iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur voor so ciale zaken. Wethouder Joh. Loonen: maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder J. van Oers: maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wanneer een spreekuur vervalt wordt dit in de rubriek „Ge meentepraat" bekend gemaakt. Alleen wanneer men absoluut verhinderd is op het spreekuur van burgemeester en wethouders te komen kan telefonisch een af spraak worden gemaakt via de bestuursassistent, de heer G. Spelbos (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raadhuis luidt: Gemeente Venray, Postbus 500 5800 AM Venray. Bij de onderafdeling administratie van de afdeling sociale zaken kunnen geplaatst worden Ter versterking van het huidige team van 4 codeurs zullen de twee deel- tijdmedewerk(st)ers belast worden met de mutatieverwerking van een deel van de uitkeringen. In eerste instantie wordt daarbij gedacht aan de verwer king van ABW-uitkeringen. De voorkeur gaat uit naar kandidaten met een HAVO- of MEAO-opleiding, met het vak boekhouden in het examenpakket. Het bezit van het praktijk diploma boekhouden c.q. (bereidheid tot) studie daarvoor is van belang. Af hankelijk van leeftijd, opleiding en evt. ervaring kan bij aanstelling een salaris worden geboden tot maximaal 1.042,50 bruto per maand (bij 20 werkuren per week), terwijl een uitloop tot 1.145,50 bruto mogelijk is. Sollicitaties in te zenden aan het college van burgemeester en wethouders postbus 500, 5800 AM Venray. binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad en onder vermelding van het vakaturenummer PZ-197. Met ingang van 16 november Aanvangsleeftijd: Kinderen die voor 1 maart 1982 zes jaar zijn. Cursusduur: 24 lessen, 2x per week- op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 71,50 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Inschrijven: Aan de kassa door middel van een in- schrijfformulier. Maandag tot en met vrijdag van 16.45 - 18.45 uur. Woens dag en zaterdag 13.30 -15.30 uur. Diplomazwemmen: Zaterdag 13 februari 1982 van 13.30 14.30 uur. Lesschema: Bij de leskaart ontvangt u een. datum overzicht, waarop is aangegeven data en tijden wanneer de lessen plaatsvinden. Lestijden groepen: 6 woensdag zaterdag 7 woensdag zaterdag 8 woensdag za.terdag 16.30-17.00 uur; 11.30-12.00 uur; 17.00-17.30 uur; 12.00-12.30 uur; 17.30-18.00 uur; 12.30-13.00 uur. U kunt Uw kind nog inschrijven voor zwemlessen op woensdag/zaterdag. Lestijden groepen: Nu ook inschrijven voor zwemlessen aan personen van 16 jaar en ouder mogelijk. Aan de kassa van het zwembad kunt U meer informatie krijgen over deze zwemlessen. U kunt zich daar ook laten inschrijven. De zwemlessen worden gegeven in twee groepen, n.l. groep 1 op maandag en donderdag van 20.00- 20.30 uur; groep 2 op maandag en donderdag van 20.30-21.00 uur. .ri Het 15-jarig bestaan van B.Z.N. viert PRINSENHOF met u mee. B.Z.N. brengt vele oude nummers ten gehore, maar ook haar nieuwste special. Deze groep maakt muziek voor iong en oud. Iedere bezoeker ontvangt 'n leuke herinnering aan deze avond. De zaal is open om 19.30 uur. Telefoon 04780-81671

Peel en Maas | 1981 | | pagina 15