SCHAKEN S.S.S.'18 v.c.rooy tong-il mo lg SPORT in Venray oostrum eb be rink Vogelvriend TAFELTENNIS INSTUIF BADMINTONCLUB PEEL EN MAAS uw weekblad FC T KOETSHUUS IN HET NIEUW Nationaal Fonds sport gehandicapten ZONDAG bowlen Da! kan ra GEVONDEN VOORWERPEN RAADS VERGADERING GEMEENTE MEERLO- WANSSUM CHAAKCLUB VENRAY Islagcn eerste bekerronde 27 okt, '81: Coolen-J. Louwerse 2-0 Groenedijk-H. v. Well V/i-Yi Eusiunans-G. Breukers 2-1 de Wit-J. Smits 2-0 pieit-G. Kortenoeven 0-2 Dtiven-K. Jeuken 2-1 Frederiks-H. Moss 2-1 Meyer-J. Emons 1-2 Moss-R. Keereweer H-VA /ermeulen-H. Wannet 0-2 v. d. Velden-W. Jeuken 0-2 ©e andere bekerwedstrijden die geen rgang hebben gevonden zullen de ;omende weken gespeeld moeien Magen huishoudelijke competitie Uorronden) 3 nov. '81: [Groep 1: G. v. d. Berg heeft de Ledstrijden tegen W. Jeuken en H. &olen reglementair verloren. W. Jeu- U| behaalde ook nog een vol punt door [Coopmans te verslaan. I Groep 2a: B. Pleit behaalde een half juntdoor remise te spelen tegen J. Tig- tfoven. J. Peters handhaaft zich in toep2 door winst op Reintjes. J. Rein- taverloor ook nog van P. Rouvroye. [Reintjes degradeert hierdoor en P. tovroye promoveert. Groep 2b: A. Moss won van W. [kokter zodat hij kans op promotie |Sjft maken. Groep 3a: Hier moesten beslissings- Ujstrijden gespeeld worden om de 2e jbats tussen D. Frederiks, Fr. Frede- Esen T. Druiven. Als winnaar kwam ^eindelijk Fr. Frederiks uit de bus. Groep 3b: J. Smits behaalde winst op Verheul. Hierdoor degradeert H. ftrheul naar groep 4. Groep 4: H. Moss won reglementair inD. v. d. Velden. De plaatsing van de spelers in de ndronde is afhankelijk van de eind- Uiden van de voorronde. Dit zie lijlage Huishoudelijke competitie (sys tem). BOWLING BOND VENRAY Ilslagen 9e wedstrijdronde: (undagavond: knAlden Hoed—Hurricanes 1-3 be Lady Strikers—Feenstra Old T. 1 -3 VCB—Fall Down 4-0 bfaal WizzardThe Eagles 1 -3 ynders/Close Ene.AU 10 3-1 asdagavond: ma's—Red Arrows 4-0 ires—Club Up 52 2-2 ie Hustlers—De Pitsers 0-4 ie Real Strikers—Snoopy's 3-1 Hie StrikersReturns 4-0 Jopins vrij Hiermee is de eerste kompetitieronde opmaandag afgesloten. Wanneer we zo doorgaan dan zal de maandagavond kompetitie 5 weken eerder klaar zijn dan die op dinsdag. Misschien kunnen de teamcaptains van de maandag al eens denken over wat we die 5 weken gaan doen. Mogelijkheden zijn o.a. beker- competitie, triotoernooi, dubbelstour- nooi. singlestoernooi, gewoon eerder loppen. Wil iedere captain met suggesties of opmerkingen hierover, zich melden bij de wedstrijdleider. Tiny Janssen. De dinsdagavond kompetitie zal zijn afgelopen op 4 mei 1982. Suggesties over de opvulling van de overblijvende tijd tot de vakantie, zijn uiteraard erg «elkom op hetzelfde adres. Het liefst zouden we na de 4e mei iets organiseren voor de maandag- en dinsdagkompetitie samen. Afgelopen zondag werd er weer gecrossed in Montfort. Willemse liet weer een prachtige wedstrijd zien, het leverde hem een 3e plaats op. Ook Jos Loonen kan met de voorsten mee. Curt Willemse, Pieter Thielen en Frans Verbeek kunnen ook goed mee, maar riiden nog niet in de prijzen. In de groep senioren/amaterurs was bet weer zeer spannend. Gerrit Janssen moest ditmaal genoegen nemen met de 2e plaats. Gerard Keijsers werd na een sterke wedstrijd 12e. Peter Vollenberg en Piet Engbersen zagen geen kans zich inde prijzen te fietsen. Volgende week worden de wedstrij den in Echt gereden. Voor alle"leden bestaat de mogelijk heid om a.s. zaterdag in ,,De Wette- ling" te voetballen. Dit is dan onze eerste wedstrijd van het winterseizoen. We beginnen om 21.00 uur. Wij houden vergadering op 17 nov. 181 in zaal Sijbers, Merseloseweg 36 te Venray, aanvang 20.00 uur. Agenda: Opening voorzitter. Notulen secretaris. Ingekomen stukken. Bespreking T.T. 1981. 2eRingen bestellen. Sluiting. Tafeltennisvereniging Red Stars or ganiseert op zondag 15 november a.s. 's morgens om 10.00 uur een grote tafeltennis-instuif. Vooral voor de meisjes tussen 8 en 10 jaar zijn er allerlei leuke dingen te beleven met het batje en de ping-pong-bal, maar natuurlijk zijn de jongens van deze leeftijd ook hartelijk welkom. Vbor dit alles is er zelfs een tafeltennis-robot aanwezig waar je tegen kunt tafeltennissen. Dus, kom gerust en neem ook gerust pa, ma, broer, zus, vriendje en vrien dinnetje mee. Indien mogelijk breng dan wel een batje en sportschoenen mee, en dan tot 15 november a.s. om 10.00 uur zullen wemaar zeggen. Deze instuif zal ongeveer tot 12 uur duren, en vindt plaats in de gymzaal aan de Beukenlaan in de buurt van de Pa terskerk. Voor verdere inlichtingen kunt U bellen naar J. Strolenberg, tel. 04780- 86048. D.C. Venray wint van M.D.C. Mierlo De vijfde wedstrijd in de bondscom- petitie le klasse heeft D.C. Venray tegen de ervaren Mierlose damclub op het nippertje in winst om kunnen zetten. Dat betekent, dat de Venrayse dam mers voor het eerst na enkele jaren nu definitief uit de degradatie-zorgen zijn bevrijd. Men heeft tot op heden een 50Wo score bereikt met twee gewonnen, twee verloren en een gelijkspel. Dat betekent dus ook dat D.C. Venray nu weer vol waardig in die sterk bezette eerste klasse meedraait. De wedstrijd verliep in de openings fase al met opmerkelijke akties. Bak ker, Wester en van Bommel kwamen door zwak spel van hun tegenstander met weinig moeite op materiaalvoor deel. Noyens daarentegen overzag een zeer listige diepe damcombinatie, kon de dam afnemen maar moest daarvoor wel schijfverlies noteren. On het verdere verloop van de strijd ging het er voor Venray toch gunstig uitzien. Bakker kon zijn partij gemakkelijk in winst omzetten, maar ook Batist en Berhitu waren hun tegenstanders posi tioneel de baas en boekten fraaie over winningen. Tijssen volgde dit goede voorbeeld door in het eindspel zijn tegenstander te overtroeven. Toen kwamen echter de tegenvallers: van Bommel maakte een van zijn zeldzame blunders en zag op slag zijn voordeel omslaan in direkt verlies. Wester kon zijn schijfvoordeel niet voldoende uitbuiten en moest remise toestaan, maar ook de 2 laagste borden verloren de punten. Zaal door onnauw keurig spel en Kennis door een doorbraak op zijn korte vleugel, die hij niet wist te pareren. D.C. Venray stond toen nog met 9-7 voor maar voor Noyens, die tegen topspeler Lamers een schijf achterstond, had men niet veel hoop. Laatstgenoemde maakte echter te weinig gebruik van afruilmogelijkheden zodat de Venraynaar op het juiste moment een doorbraak kon forceren en na de dampromotie de remise en daarmee de Venrayse overwinning als nog kon veilig stellen. Een spannend en suksesvol slot van een zeer geanimeerd wedstrijd verloop. De gedetaiUeerde uitslagen: M.D. C. Mlerlo-D.C. Venray 1 T. Lammers—A. Noyens 1-1 2 R. Arts A. Wester 1-1 3 A. v. Raay—H. Batist 0-2 4 J. Broekhuis—M. Berhitu 0-2 5 S. v. d. Zanden—M. Bakker 0-2 6 M. Keulens—M. Tijssen 0-2 7 J. CreemersW. v. Bommel 2-0 8 J. CreemersTh. Zaal 2-0 8 M. Dijsselbloem—Th. Zaal 2-0 9 W. RaaymakersA. Kennis 2-0 8-10 Uitslagen gespeelde wedstrijden: United 7—Venray 1 1-7 Venray 2—Olympia 6 4-4 Venray 5—Venray 3 0-8 Junioren: W.I.K. 1—Venray 1 8-0 Programma a.s. weekeinde: Venray 1—Weert 5 Brunssum 5Venray 2 Good Luck 3—Venray 3 Venray 4't Roat 2 Venray 5—Shuttle 1 Junioren: Weert 3—Venray 1 V.C. Rooy heren superieur De VC Rooy-heren hebben Concor dia kansloos gelaten in een 0-3 overwinning. Sublieme combinaties en goede blokkades waren de basis van de winst. Via een 1-8 en 2-12 werd de eerste set met 4-15 voor VC Rooy. De tweede set gaf aanvankelijk hetzelfde beeld, maar door goede wissels bij Concordia en goed blokkeren moest VC Rooy meer geven en haalde de set met 11-15 binnen. In de derde set bouwde Concordia een voorsprong op van 12-2, maar punt voor punt kwam VC Rooy bij, door goed constructief spel. In de beslissende fase bij 13-13, wist Driessen vakkundig te scoren, waardoor VC Rooy 3 punten kon binnenhalen. Dames Valuas-VC Rooy 1 0-3 VC Rooy liep bij Valuas al gauw een achterstand op, die door goed spel werd goedgemaakt. Met 9-15 ging de set naar VC Rooy. in de tweede set kwam VC Rooy voor op 5-9. Toch had VC Rooy moeite om 't laatste punt te scoren. Valuas kon tot 13-14 bijkomen, maar toen maakten de Venrayse dames de set met 13-15 uit. Na veel foutieve serves en een rommelig spel trok VC Rooy ook de laatste set met 13-15 naar zich toe. Programma 14 nov.: Dames: Sutherland Maastricht-VC Rooy 1 Kessel-VC Rooy 2 Heren: Flamingo's Gennep-VC Rooy 1 19.00 AV Flash Arcen—VC Rooy2 19.30 Grashoek-Jongens jun. 16.15 Uitslagen van 7 en 8 november: Heren pup. Bevo-Manual 3-14 Heren asp. Alcides-Manual 3-14 Heren jun. Manual-Loreal 22-15 Heren sen. Manual 2-Hercules 30-10 Dames jun. Manual 1-Quick 10-3 Dames sen. Manual 1-Hercules 26-3 Dames sen. Manual 2-Haelem 5-16 Programma voor 14 november: 13.00 D.P. Manual—Heidia 13.45 H.P. ManualBreeton Sport 14.30 H.A. Manual—Eksplosion Scheidsrechters A. Boon en H. Peeters. Zaalofficial: Carlo Albers en Vian van de Berg. Programma voor 15 november: 14.00 H.J Heidia—Manual vertrek 13.00 uur 13.40 H.S. EksplosionManual 2 vertrek 12.45 uur 14.00 D.J. ManualPopeye 14.55 D.S. Manual 1—Bevo 15.50 D.S. Manual 2—Posterholt 16.55 H.S. Manual IHeidia zaalofficial: Nellie Bouten, Karin van Eisen, Wilma Bisschops en Twan Ron gen. Wist u dat er in Venray ook buiten het officiële KNVB voetbal door vele tientallen voetballers iedere zaterdag fanatiek gespeeld wordt? We hebben het over het zogenaamde „wild voetbal" oftewel cafévoetbal. In Venray spelen wekelijks zo'n 15 café elftallen hun partij. Zo ook het elftal van het Koetshuus. Dit jaar bestaat dit elftal 10 jaar. Tien jaar „ongeorganiseerd" voetbal mag gevierd worden en daarom zijn de spelers door het Koetshuus compleet in nieuwe kledij gestoken. Van 9 - 15 november 1981 organiseert het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten voor de vierde maal landelijk een kollekte met dit jaar onder het motto: Sporten helpt Helpt Sporten Sport betekent voor de gehandicapte mens: ontspanning; vaak therapie; sociaal kontakt. Bij deze wordt een beroep op U gedaan om deze laatste kollekte in het Internationaal jaar van Gehandicapten extra te steunen. Uw bijdrage is hartelijk welkom in de koUektebus, maar mocht U die onverhoopt niet zien ook op Neder landse Credietbank Venray, t.n.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten rek. nr. 23.47.90.059 Venray. (overgenomen uit NSF Trimwijzer 96) Trimmen, dat doen vele duizenden Nederlanders. De een doet het een of tweemaal per week omdat trimmen gewoon lekker is. Je wordt er weer eens echt moe van. Anderen doen het om al leen of samen met anderen, een poos je lekker aktief in de natuur bezig te te zijn. Weer anderen trimmen, omdat ze van lekker eten houden, en daardoor dikker worden. Tóch willen zij er niets voor laten staan. Trimmen is voor hen een uitstekende methode om die extra pondjes kwijt teraken. Maar met trim men houd je óók je lichaam in konditie. Vele mensen denken er net zo over. Een zittend leven bevordert hun spier kracht en uithoudingsvermogen be paald niet. Daardoor worden ze sneller moe. Trimmen hèlpt daartegen. Al deze mensen hebben ieder hun eigen reden om te gaan trimmen, en eigenlijk hebben ze allemaal gelijk. Er zijn ook mensen die gaan trimmen, omdat ze denken, dat een flin ke portie lichamelijke aktiviteit per week het risico op hart- en vaatziekten, waaronder het hartinfarct, vermindert. Jammer genoeg valt er wat dat betreft geen garantie te geven. Wel is het haal- delijk aangetoond, dat bij groepen mensen die zware lichamelijke aktivi- teiten verrichten minder hart- en vaatziekten voorkomen dan onder mensen die minder aktief zijn. Maar een duidelijk verband tussen het regelmatig leveren van zware inspanning en een verlaagd percentage hartinfarcten is nooit bewezen. Zijn de andere redenen die hierboven werden genoemd eigenlijk niet voldoen de om te blijven trimmen? Of bent U misschien nog niet begon nen? Waarschijnlijk is het daarvoor dan nü de tijd. Onzeakliviteiten: Zaterdagmorgen 14 nov. duurloop 6 of 10 km. op het Rank Xerox circuit. Vertrek 7.15 uur vanaf hoofdingang. Zondagmorgen 15 nov. loop-, trim- en speloefeningen, vertrek om 9 uur vanaf Lorbaan. Woensdagavond 18 nov. om 18.30 uur zaal Langeweg voor loop-, trim- en speloefeningen. Verzamelen 5 minuten voor aangege ven vertrektijden. Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384. ER ZIJN ELKE ZONDAG VOLDOENDE mgr.Hanssenstr 10 OOSTRUM Tel 04780-03223 Vanaf deze plaats een compliment aan FC 't Koetshuus, maar ook aan het cafévoetbal op zich, dat door de jaren heen en nu nog steeds voor al deze sporters een welkome wekelijkse ont spanning is. TAEKWON-DO VERENIGING Afgelopen zaterdag 7 november werden in sporthal „De Wetteling" in Venray een Zuid-Nederlands Taekwon do Tournooi georganiseerd door de Ne derlandse Taek won-do Associatie (N.T.A.). als enige niet aangesloten ver eniging werd ook „Tong-il" uit Venray uitgenodigd. Deze vereniging is aange sloten bij de Taek won-do Bond Neder land (T.B.N.), die echter een ander wedstrijdsysteem kent. Zo wordt bij de T.B.N. met z.g. gevechtspantsers ge streden, zijn slagen op het hoofd met de vuisten verboden en wordt een wed strijd bij het scoren van een punt nooit onderbroken. Dit in tegenstelling bij de N.T.A., waar met voet- en vuistbe schermers wordt gestreden, wél slagen op het hoofd met de vuisten toegestaan zijn en bij het scoren van een punt, de wedstrijd onderbroken wordt. De regels van de T.B.N. zijn echter door het mi nisterie van C.R.M. met die van de Nederlandse Sportfederatie (N.S.F.), goedgekeurd. Tevens zullen déze regels o.a. toegepast worden in de Olympische Spelen van 1988 in Seoul in Zuid-Korea. Het was daarom o.a. niet verwonder lijk dat de leden van „Tong-il" iets minder scherp uit de bus kwamen dan gewoonlijk. Verschillende technieken die bij de T.B.N. zeer veel worden toegepast en waar o.a. op getraind wordt, werden door de scheidsrechters van de N.T.A. als onjuist uitgevoerd afgewezen. Verder was, buiten een niet al te beste arbitage, het tournooi zeer rommelig georganiseerd. Zo rommelig zelfs, dat van de eerste zes wedstrijden, er maar liefst vijf de leden van „Tong- il" tegen elkaar uit moesten komen, zodat het toernooi meer weg had van een clubkampioenschap! Nadat op deze manier deze vereniging zichzelf moest uitdunnen, bleek één van de deelnemers halverwege het tournooivergeten" te zijn, zodat hij maar genoegen moest nemen met een derde plaats, zonder in de finale uit te mogen komen. Deze pechvogel was Ben Martens, le Tan, die één wedstrijd verloor en drie wedstrij den won. Anders bleek het te gaan met Jos Windsant, le kilp, die zich ondanks alle moeilijkheden, naar de finale wist te vechten, door drie wedstrijden te winnen. In die finale versloeg hij een 2e Tan van de vereniging „Oh Do Kwan" uit Venlo met 3-0, en werd hiermee kampioen zwaargewicht (vanaf 75 kg.) van dit tournooi. Een zeer goede prestatie waar de Taek won-do vereni ging „Tong-il" nit Venray bijzonder verheugd mee is en hem hiermee uitbundig feliciteert! OVERLOON Uitslagen 8 nov. [sen.]: FCUden—SSSM81 1-2 SSS18 2—Volharding 3 2-6 SSS '18 3SC St. Hubert 2 0-1 Festilent 5SSS '18 4 0-5 De Zwaluw 5—SSS'18 5 4-2 Programma 15 nov. [sen.]: SSS '18 1SPV 1 14.30 VIOS"38 2-SSS'18 2 14.30 Stormvogels 4SSS '18 3 12.00 SSS 18 4—Juliana M. 6 12.00 SSS'18 5—Excellent 3 12.00 De Zwaluw 6SSS '18 6 11.30 Uitslagen 8 nov, [dames]. Eindhoven 1SSS'181 1-4 SSS'18 2—Festilent 1 0-2 SSS'18 3—deWiUy'sl 0-6 Programma 15 nov. [dames]: Constantia 1—SSS '18 2 10.00 VIOS '38 2SSS '18 3 10.00 SSS '18 1 is vrij. JUNIOREN: Uitslagen 7 nov.: Hapse Boys A1 SSS 18 A1 3-1 SSS'18 A2—Festilent A2 1-3 SIOL BISSS '18 BI 4-2 Olympia'18 C2—SSS'18 Cl 3-3 SSS18 C2—Vitesse '08 C3 2-0 de Willy's Dl—SSS'18 Dl 0-15 SSS 18 D2—Olympia18 D3 1-4 Meisjes: SSS'181—Festilent 2 3-5 Programma 14 nov.. SSS '18 AlEstria Al 14.30 Estria A2—SSS 18 A2 14.30 SSS'18 BI— St. Hubert BI 14.30 SSS '18 ClHeijen Cl 12.30 de Zwaluw C2—SSS'18 C2 12.30 SSS'18 Dl—VCO Dl 11.00 Volharding D2—SSS 18 D2 11.00 Estria E2SSS 18 E1 10.00 Milsbeek E1 —SSS 18 E2 10.00 Meisjes: S.E.S. 1SSS '18 1 10.00 van 1 t.m. 8 november 1981 Goudkleurig dames polshorloge, merk Citrom met goudkleurig bandje. Blauw kindermutsje met witte strepen. Bruin kindermutsje. Zwarte voetbal- broek. Bruine portefeuille met opschrift Hotel-café-restaurant Verstraelen, in houdende 3 b.b. van 25,—, klein geld.Rond portemonneetje met ritsslui ting, inhoudende ƒ5,Geel laarsje (plastic). Gebroken wit kindertrim- schoentje. Gouden schakelarmband. Zilveren armbandje met drie schakel- tjes. IJzeren ringetje met 3 sleutels, waarschijnlijk 1 huissleutel en 2 brie venbussleutels nr. 301. Bruin etui met opschrift Stork Screens, inhoudende 1 sleutel. 4 muziekboekjes voor blok fluit. Groene deken met goudkleurig bloemmotief. Rode brandblusser, merk Firemaster. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 0478084888, toestel 34. In de onlangs gehouden raadsverga dering werden o.m. de volgende beslui ten genomen: - De bouwverordening werd opnieuw aangepast. Dat was de 16e serie wijzi ging sinds de invoering van die verorde ning. Deze keer hoofdzakelijk voor wat betreft de warmteisolatie. - Het is nog niet bekend wanneer er begonnen kan worden met de bouw van 19 woningwetwoningen te Blitterswijck, Swolgen en Tienray. Om vooruit te kunnen als de vereiste toestemming ver kregen is, voteerde de raad nu reeds het benodigde krediet voor het bouwrijp maken van de grond tot een bedrag van 179.096,—. Voor de bouw telt een bedrag van 1.870.696,totaal. - De verkoop van het woonhuis van de voormalige boerderij Molenhoek 3 te Wanssum aan H. Koster, kreeg niet de bijval van de gehele raad. Enkele raads leden hadden liever gezien dat ook de schuur tegelijk verkocht zou worden. Over die verkoop lopen nog onderhan delingen. - De winkelsluitingswet werd aange past, waardoor het mogelijk zal zijn dat in Tienray voor de Maria-verering de winkels op zondagen open mogen zijn. Datzelfde zal ook het geval zijn op de kenniszondagen in de diverse dorpen. Eveneens de z.g. campingwinkels. - De Fanfare Eendracht te Meer-lo kreeg een investeringssubsidie ten be drage van ƒ3.583,—. - Geen bezwaar had de raad tegen de uitbreiding van de sportaccommodatie voor de voetbalclub in Blitterswijck en daarvoor stelde de raad 23.768,be schikbaar. De zelfwerkzaamheid voor dit projekt werd geraamd op 65.000,-. - Het sportpark Tienray kreeg voor hdar uitbreiding een bedrag van 41.844,—. - Het voorbereidingsbesluit „Bestem mingsplan kern Wanssum" kon worden aangepast. Nu zal het mogelijk zijn dat er zich een slijter gaat vestigen. BEGROTINGSBESCHOUWINGEN Vrijwel alle raadsleden hadden veel werk gemaakt van de te houden alge mene beschouwingen op de begroting. Met enkele varianten waren hun ver langens vrijwel allemaal gelijk. Natuur lijk stond de leefbaarheid van de dorpen centraal. Er zal daar meer moeten worden gebouwd, vooral in de sociale woningbouw. Er zullen de nodige verbeteringen aan het wegennet worden doorgevoerd. Maar of dat allemaal haalbare zaken zullen zijn, werd door velen betwijfeld. Meer informatie naar de inwoners, zo werd meermalen gevraagd. De voorlich ting zoals die nu middels het weekblad Grens en Maas wordt gegeven is te summier. MINI CONTAINERS Ook die werden nu weer ten tonele gevoerd. De vuilnisophaaldienst is niet sluitend te krijgen met gewone huisvuil- zakken; als wordt overgestapt naar mini-containewrs wordt het tekort nog groter. Verschillende raadsleden wilden dat een schriftelijke enquête onder de inwoners zou worden gehouden, om hen zelf te laten uitmaken of ze bereid zijn meer daarvoor te betalen. NIEUW GEMEENTEHUIS Óok daarover hadden de raadsleden hun zegje. Bijna aUe raadsleden waren overtuigd dat er snel uitbreiding moet komen. Alleen het raadslid Beterams wilde uitgemaakt zien of die uitbreiding nog zin heeft, omdat nog niet vaststaat wat er in de toekomst met de gemeente lijke herindeling in Noord-Limburg gaat gebeuren. SPORTHAL Verschillende raadsleden waren het niet met de visie van het coUege eens, dat de bouw van een sporthal financieel onhaalbaar zou zijn. Zij wilden eerst harde cijfers op tafel zien. Men vroeg zich af waarom voor die sporthal geen potje gevormd was, zoals voor de uitbreiding van het gemeentehuis. HAVENBEDRIJF Men had niet anders verwacht; ook dit jaar kwam Hendriks weer aandraven met zijn voorstel de havengelden te ver hogen, terwijl toch bekend is, dat die havengelden tot de hoogste van Lim burg behoren. Hendriks wilde het tarief verhogen van 15 naar 17 cent per ton. WOONWAGENKAMPJE De vestiging van een sub-kampje kwam ook ter sprake. Enkele raads leden maakten zich nogal zorg voor de daarin toe te stane kleine handel. SOCIALE ZORG De heer L. Beterams vroeg zich af, of het college niet meer moeite zou kunnen doen om bepaalde objecten in een z.g. leerlingbouwplaats te laten uitvoeren en meer gebruik te maken van de werkver- ruimende maatregelen. BOUWGRONDEN De rentelast van de reeds in eigendom verworven bouwgronden had veler aan dacht. Met name werd genoemd het plan „Op de Hei" te Wanssum, waar veel rente verloren werd. In dit beleid werd de grootste voorzichtigheid ge vraagd. ONDERWIJS Vreemd vond de heer Hurenkamp het, dat de gemeente Meerlo-Wanssum geen overleg aangaande het onderwijs heeft. Het raadslid pleitte er voor dat er een gemeentelijke onderwijsraad moet komen. GEMEENSCHAPS VOORZIENINGEN Jammer vond de heer Hurenkamp, dat bij de op stapel staande investerin gen, de verbouwing en uitbreiding van het gemeenschapshuis en jongerensoos te Wanssum ontbreken. Het bleek dat die plannen klaar zijn en aangekaart werden voor DACW-subsidie. Al met al spraken de raadsleden hun VECHTPARTIJ Vorige week werd 's nachts politie-as- sistentie verzocht bij een vechtpartij op de Zuidsingel. Bij het ingestelde onder zoek bleek een bewoner van de Eikenlaan bij de achterpoort van zijn ouderlijke woning twee personen had aangetroffen. Daar hij vermoedde dat aan de poort gerommeld was, sloeg hij er maar gelijk op los. Die twee hem on bekende personen waren twee Ven- rayers die vanaf de Brak binnendoor via de Eikenlaan naar de Zuidsingel wilden gaan. Een van het tweetal werd aan zijn oog dusdanig getroffen dat hij voor behan deling naar het ziekenhuis werd over gebracht. De recherche stelt een nader onderzoek in. DIEFSTALLEN Een inwoner van Wanssum deed aangifte van diefstal van twee accu's, die gemonteerd waren op een op het Lovinckplein te Ysselsteyn geparkeerd staande vrachtauto. Schade 1000 gul den. Namens een bouwmaatschappij uit Eindhoven werd aangifte gedaan van diefstal van 10 Heras-hekken en 5 betonblokken, staande op de weg Boterbloem. Een in het clublokaal van de Foto club Venray, aan de Antoniusstraat, staande flipperkast werd gekraakt. Toegang was verkregen door het uit halen van een ruit. De flipperkast is eigendom van de tafeltennisvereniging Red Stars. Omtrent de schade aan de kast en omtrent de inhoud kon niets naders worden medegedeeld. MATERIËLE SCHADE Een personenauto bestuurd door een 20-jarige inwoner uit Venray reed over de Horsterweg gevolgd door een personenauto bestuurd door een 33-ja- rige inwoner uit Horst. Bij een inhaalmanoeuvre kwam uit een inrit een personenauto bestuurd door een 33-ja- rige inwoner uit Meerlo. Daardoor ontstond een botsing met veel deuk- en botswerk. Alle drie de auto's liepen schade op. De bestuurders kregen geen noemenswaardige verwondingen. Het was een onduidelijke situatie en de mening omtrent de schuldvraag liep nogal uiteen. Maar dat zal straks de rechter wel oplossen. Een autobestuurder uit Venray reed over de Puttenweg te Ysselsteyn. Hij moest stoppen voor het rode verkeers licht; achter hem stopte een tweede auto. Acher beide auto's naderde een vrachtauto, bestuurd door een 23-jarige uit Oss. Op het moment dat die vrachtauto het verkeerslicht naderde en dus nog snelheid had, sprong het verkeerslicht op groen. De eerste bestuurder had reeds richting aangege ven naar links, welke weg hij na het verkeerslicht in de richting van de Pater Tulpstraat wilde inrijden. Maar de bestuurder van de vrachtauto wilde de beide auto's inhalen en had te laat opgemerkt dat die personenauto links indraaide. Een botsing was onvermij delijk. Het bleef echter bij materiële schade. DRANKGEBRUIK Een 35-jarige bestuurder van een personenauto afkomstig uit Venray moest na het pijpje blazen de bloed proef ondergaan. Met een rijverbod en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. NOG STEEDS TE SNEL Bij snelheidscontroles op de Jan Poelsweg te Ysselsteyn werden 4 be stuurders bekeurd terzake ruime over schrijding van de toegestane snelheid. Een bestuurder kreeg een bekeuring voor het rijden door rood licht. Op de Stationsweg werden 29 be stuurders bekeurd terzake rijden met te hoge snelheid. De hoogst gemeten snelheid hedroeg 87 km/u. 1 Certiform vantenCate: da's Pa's pasvorm! Pastperiect D'aagt oenaagi'ik En gaal iang mee Wam ze»s na veie wasoeu'ten (met üe wille was lol 95 *C) W')" ae pasvorm uitste*ena CeMitorm is ook na veie malen wassen Dovend eiasiiscn Verras uw man met ten Ca te Certilorm van rain-inir.» De veelzijdige kwaliteit vantenCate. bezorgdheid uit voor de toekomst, een toekomst waarin ook de raad van de gemeente- Meerlo-Wanssum hulp zal moeten krijgen van de Centrale Over heid voor het realiseren van vele op sta pel staande plannen, welke zonder die hulp niet kunnen worden uitgevoerd. Er is voor het komende jaar nog 'n kleine ruimte; die ruimte zal niet veel overleg moeten worden gebruikt. Tot zover ons overzicht uit de begro- tingsbeschouwiqg. Het college krijgt enkele weken tijd om antwoord te geven. De raad zal op maandag 30 no vember bijeenkomen voor de behande ling van de aangeboden begroting.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13