EN MAAS 69; MODEHUIS EX GEMEENTEPRAAT lebberink! SCHOOLFOTO VAN VROEGER afvalstoffen- verordening parkeerverbod hinderwet kermissen hinderwet hinderwet Unieke gelegenheid voor wintersporters Dodenherdenking Scouting Overloón krijgt 5000,- NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G. Scliiilte. Bureau oorlicliting Burgemeester en wethouders van fenray, brengen hiermee ter algemene onis dat vanaf heden gedurende drie laanden ter secretarie van de gemeente mier 204), Raadhuisstraat I, voor ieder ter lezing is neergelegd het be sluit van de raad dezer gemeente van 7 uli 1981nr: R 922, tot vaststelling van t „Afvalstoffenverordening", welke trordening in werking teerdt op de erde dag na dien, waarop zij is fgekondigd. Venray, 6 november 1981 Burgemeester en wethouders voor- oemd, mr. H .J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Henri Dunantstraat Als gevolg van de slechte weersom- Undigheden is de gemeente Venray noodzaakt een parkeerverbod in te (Oen voor de beide zijden van de |mri Dunantstraat, tussen Oostsingel de aansluiting op de rondweg Bruks- t. Dit parkeerverbod is ingegaan op Imdag 4 november 1981. Doordat het de laatste tijd erg veel legend heeft, zijn de bermen langs de leari Dunantstraat zacht als boter tworden. Het is daarom onverant- oordelijk nog langer toe te staan dat uto's en vrachtauto's in de berm rorden geparkeerd. De chauffeurs van de vrachtauto's torden aangeraden hun wagens te jgrkeren op het industrieterrein De juist of aan de Leunseweg, t.o. het oliticbureau. De politie zal toezien op aleving van deze verkeersmaatregel. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet, igemenc bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder oorwaarden, om gevaar, schade of tinder v oor de omgeving te ondervan- op 28 november 1981 vergunning is erleend ingevolge de Hinderwet naar inleiding van de aanvraag van: JAKO B.V., Metaalwarenbedrijf, terweg 15 te Venray, voor het ex. 6a. uitbreiden/wijzigen van een rtaalbewerkingsbedrijf waar electro- Mtoren worden gebruikt met een tamenlijk vermogen van meer dan 1,5 W. gelegen aan de Smakterweg 15 te fenray. Gebr. Zanders, Bremmenkamp 2 c Oirlo-Venray, voor het ex. art. 6a, «breiden/wijzigen van een pluimvee- nxiderij waar mest en meststoffen torden bewaard, en waar propaan «ordt gebruikt, gelegen aan de hoogrie- )roekseweg 6 te Castenray-Venray. nzage en wel van 6 november 1981 tot 6 kcember 1981 eikewerkdag van 09.00 mr tot 12.00 uur en donderdags van 6.30 uur tot 19.30 uur. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 30 oktober 1981 tot 30 november 1981 elke wérkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 6 december 1981 beroep open bij de Kroon voor: de aanvrager; 6-de betrokken adviseurs; [c degenen, die overeenkomstig artikel 20. 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid. onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid. onder c, van de Wet alge mene bepalingen'milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikkking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van Slate, afdeling voor geschillen van be stuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat od dat verzoek is beslist. Venray, 6 november 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A. L. G. Janssen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de jaarlijkse kermissen in de gemeente in 1982 als vólgt worden gehouden: Venray-centrum: op 31 juli, 1, 2, 3, 4 augustus. Oirlo: op 8, 9. 10, 11 mei. Leunen: op 5,6, 7, 8 juni. Heide: op 19, 20, 21, 22 juni. Merselo: op 26, 27, 28, 29 juni. Ysselsteyn: op 3, 4. 5, 6 juli. Casienray: op 28, 29, 30, 31 aug. Veulen: op 4, 5, 6, 7 september. Oostrum: op 11,12, 13, 14september. Venray, 27 oktober 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Kenisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: mevrouw Jilesen-v. d. Steeg, Over- broekseweg 8 te Leunen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Overbroekseweg 8 te Leu nen-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. J. J. M. Michels, Meerselsepeel 10 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning van een veeteeltbedrijf waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Meerselsepeel 10 te Ysselsteyn-Venray, positief te beschik ken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. H. Arts, Twistweg 17 te Vrede- peel-Venray, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundvee-, varkens- en nertsen- houderij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Twistweg 17 te Vredepeel-Venray, positief te beschikken onder voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis,'kamer* 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 20 november 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens el ke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en ieder die aantoont.dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 6 november 1981 Burgemeesters en weihouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend: dat op 25 september 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van L. W. M. Nelissen, Rotven 8 te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een legkippenhoudcrij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan het Rotven (ongenummerd) te Oirlo-Venray; dat op 12 oktober 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. C. J. de Wit, Timmermannsweg 41 te Yssel steyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterij waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Timmermannsweg 41 te Ysselsteyn- Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 6 december 1981 elke werkdag van U9.UU uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degege, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonllijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht 'tijdens een openbare zitting op 19 november 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als boven omschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweesCin de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 6 november 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 4 november 1981 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een berging en het slopen van een bestaande schuur aan de Oude Oostrumseweg 41, t.n.v. Mevr. A. G. M. Spee-Roosen; het uitbreiden van de garage aan de Aubadestraat 5, t.n.v. A. C. Schelle- kens; het bouwen van een bedrijfsruimte aan de Meerselsepeel 1, t.n.v. M. J. Meulendijks; het uitbreiden van het woonhuis en het bouwen van een garage aan de St. Antoniusstraat 5, t.n.v. H. J. M. van Hoof; het bouwen van een garage/ber ging aan de Timmermannsweg 111, t.n.v. jL. de Wit; het verbouwen en uitbreiden van de woning aan de Teeuwenhofweg 6, t.n.v. M. W. C. Smits; het verbouwen van het woonhuis aan de Ooster Thienweg 2, t.n.v. Th. P. A. M. Camps. Venray, 6 november 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een berging/hob by-ruimte aan de Nieuwlandstraat 10, t.n.v. M. Vullings; het bouwen van winkels met bovenwoningen aan de Schoolstraat 22-24, t.n.v. Handels- en Exploitatiemij „Venrode", Kempweg 33, Venray; het verbouwen van het pand Grotestraat 1, t.n.v. C. E. J. Sloots, Brienenlaan 1, Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 6 november 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden inge diend. Venray, 6 november 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter wintersportvoorbereiding kan ook op rekreatief vlak De nederlanse - ski vereniging, de stichting Bewegen Recreatie en spel (BRES, directeur Anton Huiskes) orga niseert in samenwerking met de „Tele graaf" een TRIM-project onder de naam „BEWEGEN MAG". Het betreft hier een project voor iong en oud die interesse hebben in de sportvoorbereiding op recreatief ni veau. Dit project wordt door deskun dige mensen geleid. Bij voldoende animo zal er een pro gramma van 5 weken opgezet worden voor de liefhebbers van de wintersport. Het is de bedoeling dat tijdens deze 5 weken u op een speelse - recreatieve manier bezig wordt gehouden met oefe ningen en spelletjes die min of meer ge richt zijn op de wintersport-aktiviteiten. Dit speelse - recreatieve gebeuren kan zowel in individuele wijze plaats vinden als ook in kleine groepjes, al naar gelang de oefeningen en spelletjes dit toelaten. Het speelse - recreatieve element staat tijdens deze 5 weken voorop en is duide lijk bedoeld voor zowel jong als oud. De eerste bijeenkomst is: a.s. zondag 8 november om 10.30 uur bij de sport hal „De Wetteling" te Venray.(in de kantine). Een en ander zal tot ongeveer 11.30 uur duren. Allereerst krijgt u daar verdere infor matie voor het gehele 5 weken project, daarna zal men meteen met enkele spelletjes en oefeningen in de trant van de wintersportvoorbereiding beginnen. Het is daarom raadzaam om sport- kleding mee te brengen. De oefeningen en spellen worden in de buitenlucht ge houden onder alle weersomstandig heden. De deelnamekosten bedragen ƒ3,- per persoon, voor gezinnen bestaat er een reductieregeling: Vader en moeder betalen 3,- per persoon en de kinderen betalen dan maar 1,- per persoon. Komt u allen op de eerste bijeen komst op zondag 8 november a.s. om 10.30 uur naar sporthal „De Wette ling" te Venray. Bereid u zelf op een speelse - en recreatieve wijze voor op de komende wintersportaktiviteiten. Herfstwandeling en familiewandeltocht De herfst heeft al sinds enkele weken zijn intrede gedaan in de natuur. De na tuurliefhebbers is dit niet ongezien voorbij gegaan. Maar aangezien niet iedereen zo opmerkzaam is of niet zoveel tijd heeft om op die dingen te letten, organiseert de Limburgse Sport raad in samenwerking met de Wandel Sport Federatie Venray, Comité Re creatiesport Venray en de Pooling Recreatiesportleiders de traditionele „Provinciale Wandeling 1981" en wel op zondag 8 november a.s. De Wandel Sport Federatie Venray heeft 2 zeer mooie herfstwandelingen uitgezet die via het buitengebied van Oostrum naar de „Geysterse Bossen" leiden. Tijdens deze wandelroutes kunt U genieten van de prachtige roodbruine herfstkleuren die dan volop te zien zijn in de bossen en hun directe omgeving. Wanneer U nog meer bij de natuur betrokken wilt zijn kunt U tijdens het wandelen ook verschillende opdrachten maken die te maken hebben met de natuur om ons heen. De wandelroutes die zijn uitgezet zijn 5 en 10 kilometer lang en gaan grotendeels door de „Geysterse Bos sen". Een bijzonder mooi stukje natuur in de buurt van Venray. Het is een wandeldag voor iedereen, leuk met het hele gezin of de familie aan de wandel, genietend van de mooie herfst-natuur en eventueel ook nog het uitvoeren van enkele leuke opdrachten. De „Provinciale Wandeldag 1981" is op zondag 8 november a.s. ledereen die meedoet aan deze wandeldag ontvangt na afloop natuur lijk een leuke blijvende herinnering aan deze. Startplaats: Café van Dijk, Mgr. Hanssenstraat te Oosirum. Men kan starten tussen 13.00 en 14.00 uur. De deelname-kosten zijn 1.50 per persoon. Hopelijk mogen wij u allen begroeten op de „Provinciale Wandeldag". Een mooie kans om er eens lekker op uit te gaan met het hele gezin en genieten van de natuur om on sheen. Tot zondag 8 november a.s. op Duits Kerkhof Traditiegetrouw zullen op zondag 15 november, op Volkstrauertag, op het Duits sóldatenkerkhof te Ysselsteyn de doden worden herdacht. Met hen herdenkt men ook de gevallen soldaten en burgers van andere nationaliteiten; de slachtoffers van het verzet, van de bombardementen en van de concentra tiekampen. Juist bij deze herdenking valt het samenspel goed op, tussen Nederlanders en Duitsers. Medewerking wordt namelijk verleend door het Gemengd Koor Vivace uit Ysselsteyn welke o.a. het Ave Verum en Zum Agnus Dei ten gehore zullen brengen, terwijl ook de Manner Gesang Verein uit Goch enkele gezangen verzorgt. Predikant is de Legerpredikant bij het Nato Hoofdkwartier uit Brunssum, terwijl namens de Volksbund Dr. Walter Gensior het woord zal voeren. Een erecompagnie van het Lucht machtregiment en van het Nato Hoofd kwartier zal de vele officiële vertegen woordigers en nabestaanden in een erestoet naar het hoofdkruis begeleiden. Tijdens de kransleggingen zal een trompetter het machtige lied „Ich hatt' einen Kamerade" ten gehore brengen. De officiële gasten worden na de plechtigheid ontvangen in het Yssel- steynse gemeenschapshuis. De plechtigheid vangt aan om 11 uur en is voor iedereen toegankelijk en zal ongeveer een uur duren. OEFENHOEK De gemeenteraad heeft dinsdag j.l. 72.000,- beschikbaar gesteld ten behoeve van de renovatie van de oefen- hoek op het sportterrein te Leunen en ten behoeve van de verzwaring van het Electriciteitsnet op dat sportterrein. Met dat voorstel had de raad geen problemen. Wel informeerde de heer Claessens wanneer met dat werk wordt begonnen. Op het oefenterrein van de Ysselsteynse Ponyclub ligt namelijk het zand opgeslagen dat men in Leunen nodig heeft. De ponyruiters kunnen dat terrein nu niet gebruiken en hebben er dus alle belang bij, dat in Leunen het werk een aanvang neemt. Wethouder van Oers antwoordde, dat, Ysselsteyn en weder dienende, op 9 november 's morgens omstreeks 8 uur de werkzaamheden zullen starten. De heer Willems verstond „Yssel steyn weder dienende", hetgeen volgens de wethouder toch op hetzelfde neer kwam BRANDJE In een kleine ruimte van een woning aan de Steegse Peelweg is maandagmid dag bij het monteren van een kraan aan de gasleiding een brandje ontstaan. Vrijkomend gas was ontstoken door de waakvlam van een gasgeyser. De tempexisolatie van het plafond raakte in brand. Het vuurtje was snel geblust en de schade bleef beperkt. Venrays brand weer was snel gewaarschuwd maar behoefde niet in aktie te komen. VRIJDAG 6 NOVEMBER 1981 Nr. 45 HONDERDENTWEEDE JAARGANG GOEDGEZEN Inderdaad. Kenners herkennen Lambswooj al van een afstand. Zoals deze pullover.Voor honderd procent... echte lamswol. In alle modekleuren en nu tientallen guldens voordeliger. Prijs: Vleesstraat 14 Venlo 077 12351 Grotestraat 53 Venray 04780-82881 Ditmaal weer eens een heel oude schoolfoto uit Oirlo, gedateerd 26 maart 1909. Intussen bedankt aan de diverse inzenders die 'n foto ter beschik king stelden. Op de beurt worden ze in dit blad geplaatst. Men maakte ons attent op een fou tieve naam, vorige week in dit blad. Nummer elf van rij 2 zou Jan Boom ziin. En nu de foto van deze week: Onderaan van links naar rechts. Ie rij: Piet Hermans, Petran Strijbos, Marie Strijbos, Til Verstegen, Leida Hermans, Marie Heidens, Her man Philipsen, Bernard Philipsen, Godfried Philipsen, Meester Janssen. 2e rij: Meester de Ponti, Dora Philip sen, Truus Drabbels, Dina Strijbos, Dora Strijbos, Maria Wismans, Catha- rina Philipsen, Truus Philipsen. 3e rij: Meester Schrijnemakers, Frans Janssen, Antoon Strijbos, Piet Philip sen, Handrie Philipsen, Sef Verstegen, Sjaak Hermans, Nel Poulissen, Nel Verstegen, Marie Verstegen, Nel Knip- school. 4e rij: P. Jan Strijbos, Handrie Jans sen, Mathies Janssen, Hermien Philip sen, Antoon Strijbos, Mathieu Janssen, Siska Poulissen, Anna Poulissen. Vorige week vrijdag heropende Unisteam-dealer „De Kemp", Langeweg 50, zijn vernieuwde Cleanshop. Dat betekende tevens een uitbreiding van de verhuur- capaciteiten op het gebied van gemechaniseerde reinigingsmachientjes. In de ver nieuwde Cleanshop zijn nu verkrijgbaar allerlei soorten chemicaliën voor het totale onderhoud van gebouwen, alle soorten vloeren en sanitaire installaties. Het Nationaal Jeugd Fonds bekend van de jaarlijkse aktie van Jantje Beton heeft besloten een bijdrage van 5.000 gulden beschikbaar te stellen aan de Stichting Scouting Overloon te Overloon. Dit bedrag is bestemd voor de gedeel telijke financiering van de aanschaf van inventaris. De Stichting Scouting Overloon is één van de ruim driehonderd plaatselijke groeperingen die het Nationaal Jeugd Fonds in de afgelopen periode finan cieel heeft kunnen ondersteunen. Het gaat hierbij om allerlei projekten voor de jeugd in ons land. Voor nieuwe mogelijkheden en nieu we voorzieningen. Voor bestaand werk in nood. Konkrete hulp voor o.a. speeltuinen, j eugdverenigingenkinderboerderij en speelotheken, clubhuizen e.d. Soms gaat het om een geringe startbijdrage voor een initiatief van een groepje ouders, soms ook om een fors bedrag voor een veelbelovend plan van een plaatselijke jeugdvereniging. Hpt Nationaal Jeugd Fonds werkt als een stimulerende organisatie op de achtergrond, die oplossingen zoekt voor financiële noodsituaties, experimenten mogelijk maakt en helpt als zinvolle plaatselijke initiatieven steun verdienen. GOED ONDERGOED komt van >1 I Marktstraat 5, Vènray, teleloon 04780-81294^

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9