>NJ JUM MERSELO VERENIGINGSNIEUWS WERPENIEUWS LV.B. VENRAY <3? Venray IN C.O.C. Venrays Mannenkoor Vereniginjjsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. jeugdnatuu rwacht De Zonnebloem PEEL EN MAAS K.V.Y. Venray TUINBOUW VAKBOND AAA//V\AD dinsdags Schutterij 1 Zandakker Gilde SL Jan ebberink 27MC FOX HUNTER VREDES BERAAD VENRAY WIJKVERENIGING VELTUM Pakjes maken voor zieken (ringend verzoek: Gelieve voor tijdige toezending van uw kopij jorg te dragen. Stel niet uit tot het laatste moment. Wij moe ien dan noodgedwongen gaan inkorten of kopij laten liggen.... A.s. donderdag 29 okt. begint de re- ;itie voor 't gehele koor om 19.30 en iurt tot 21.15 uur. Na deze repetitie is 'n feestelijk samenzijn, waarbij alle ies van de leden worden uitgeno- Deze bijeenkomst wordt gehou- om alle leden met hun dames in de jenheid te stellen, om de dirigent, f. P. Gerits te feliciteren met zijn [.jarig jubileum als dirigent. Overi- zullen de koren die onder leiding van dhr. Gerits, hem een receptie lieden op zaterdag 31 okt. in Schin- waarbij 't bestuur van V.M.K. rezig zal zijn. De koren die tot deze Geritskoren behoren zijn: Zangver. ije Schinveld, Gem. koor St. Ceci- litHulsberg, Mannenkoor Polyhym- uit Heerlerbaan, de Lentebloempjes Margraten en Venray's Mannen- Overigens zal 't feit dat een van leden, n.l. Henk Pas, 12'/z jaar lid op deze avond niet aan de aandacht lappen. Verder programma: Zaterdag 31 okt. opluistering H. Mis [b.g.v. 25-jarig huwelijk van ons lid J. lemakers in de Si. Catharinakerk [ie Leunen. Verzamelen om 16.45 bij de [kerk. Hierna opluistering receptie in ,,'t nker" Merselo. A.s. zondag 1 nov. opluistering inkingsdienst op de begraafplaats ihhuizen. Verzamelen om 14.45 uur Iter plaatse in uniform. Donderdag 5 nov. om 19.30 voor de irtijen en om 20.00 uur voor het :1e koor. Zaterdag 7 nov. concert Tienray, ivang 20.00 uur. Vertrek per bus if de Burggraaf om 19.30 uur, uiteraard in uniform. Aller opkomst dringend gewenst! Donderdag 12 nov. na de pauze om 21.30 uur kwartaalbcspreking. Agenda punten zijn o.a.: repertoire-bespreking met dirigent en uniformering. Afmelden bij F. v.d. Kruif, tel. 86848 of de Burggraaf tel. 91244. Donderdag 29 okt.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Zondag 1 nov.: medewerking aan dodenherdenking begraafplaats Bosch huizen. Bijeenkomst aldaar te 14.45 uur. Wit hemd zwarte vlinder. Donderdag 5 nov.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Donderdag 12 nov.: 20.30 algemenj ltdenvergadering. Agenda: 7 november: concert met Horst en Blerick verschoven naar 13 december. 8 november: intocht St. Nicolaas, 13.30 uur. 11 november: Sinte Merte tocht in «ijk Veltum. 21 november: St. Ceciliaviering. 13 december: concert met Horst en Blerick in foyer schouwburg. 16 januari: Prinseproklamatie. 20 maart: gemeentelijk muziektoer- »i. 17/18 april: gemeentelijk solisten concours. Leerlingenopleiding: Donderdag 29 oktober: 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Donderdag 5 november: idem. Individuele lessen volgens afspraak met uw leraar. Drumband: Zaterdag 31 oktober: papier-contai ner laden vanaf 10.00 uur v.m. Zondag 1 november: géén repetitie in verband met Allerzielendag. Zondag 8 november: intocht St. Nicolaas - géén repetitie. Donderdag 12 november: algemene ledenvergadering. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, telefoon 80225; jeugdleden bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumbandleden bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wij ook nog aan de oud- papier-aktie. Breng donderdag uw oud papier mee. Zaterdag is de opslagruimte geopend van 11.00-12.00 uur v.m. DAMESKOOR Woensdag 4 nov. om 19.45 uur partijrepetitie voor de alten. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen erbij Zaterdag 7 nov. zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avond mis bij het orgel. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. Agenda: Vrijdag 30 oktober: om 18.30 voor,alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 1 november: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk Maandag 2 november: om 18.30alleen voor dealten Dinsdag 3 november: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 4 november: om 18.30 muziekles met aansluitend om 19.15 spelavond. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Aanstaande zondag is het feest van Allerheiligen. Graag roepen we alle koorleden op om in de Hoogmis aanwezig te zijn. De opgavebriefjes voor Dortmund moeten vóór 31 oktober worden ingele verd. Denkt iedereen daaraan? VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 3 november, 19.30 uur geen voorrepetitie om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Zondag 8 november, 11.30 uur zondagochtendconcert in de schouw burg, in samenwerking met de Fanfare ,,St. Cecilia" uit Maashees. Dinsdag 10 november, 19.30 uur repetitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3. tel. 81221 of Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Vrijdag 30 okt.: Vandaag gaan we met z'n allen naar het golfslagbad. Wc vertrekken op tijd, namelijk al om half 6. Zorg dat je dan aanwezig bent. De eigen bijdrage voor dit waterplezier is ƒ2,00 per persoon. Zaterdag 31 okt.: Vanaf 8 uur is iedereen van 15 jaar en ouder bij ons welkom om te genieten van goede muziek in een gezellig sfeertje. Zaterdag 1 nov.: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. DISCO SPECIAL - DISCO SPECIAL Disco-special op zaterdag 31 oktober, aanvang 19.30 uur. Zoals afgesproken zullen we een tijdje doorgaan om te kijken hoe het gaat als we een disco special hebben. Over enkele weken zal er wel weer een andere verrassing zijn, maar daar hoor je wel meer over tegen die tijd. Voor zaterdag geldt een entree van ƒ1.50. Onze medewerkers Gerrit, Anja, Mieke, Alda zullen voor de drankjes zorgen en de Stage/Fright drive-in show zorgt voor de rest. Graag tot ziens in wijkgebouw Den. Hoender, Ursulastraat 2 te Venray. Ruim over de 200 Jeugdnatuurwach ters hebben afgelopen zondag de puzzel-wandeltocht in de Ballonzuilse bossen gelopen. De laarzen kwamen weer eens goed van pas, het was een natte-bedoening! De zes opdrachten werden vrij goed uitgevoerd, zodat de meesten 3 of 5 stempels wisten te vezamelen. Al met al een fijne herfst-wandeling, waarbij de appel in de pauze goed smaakte. De eerstvolgende tocht start 29 november in de Boshuizerbossen. Hier over zullen jullie t.z.t. meer informatie via DIT BLAD vernemen. Na afloop van de wandeling zondag j.l. is een rode handschoetv afgezet met twee blauwe biezen, bij de eindkontrole ingeleverd. De verliezer kan het verlo rene op onderstaand adres afhalen! Er zijn twee prijswinnaars van de Courgette-aktie die hun prijs nog moeten ontvangen. Dit zijn Wilbert Heidens uit Leunen en Puck Stevens van de Basisschool Coninxhof. Jullie kunnen eveneens op onderstaand adres je prijs in ontvangst nemen. Verder is een prijsje blijven liggen door een prijswinnaar van de „Natuur- vriend"-puzzel. Ook jouw beloning ligt te wachten op: Groene Hart 1, Venray, tel. 04780- 82772. hoi, Het HEKA zit er weer op. Hiervoor was trouwens een erg geringe belang stelling van de afd. Venray. Er is erg veel aan paddestoelen en er is ook een ijsvogel gezien. Zoals je in de Jenever bes hebt gezien is komende zaterdag wat je goed en slecht vond dit jaar (er zijn ook taarten gebakken door de bestuurs leden!). De L.V.. in het wijkcentrum, dus niet in de Essel. Het wijkcentrum ligt vooraan in dezelfde straat als de Essel, het is het groene houten gebouw daar. Zondag gaat Henk naar de Maasheg gen en er is een kombi-excursie met Grubbenborst naar de Griendtsveense Peel. Zo, dit was mijn laatste stukje, volgende week hebben we een nieuwe N.S., die dus alvast veel succes. Tot op de L.V. Hoi, Marion. Drumen Showband Venray en omgeving Op 17 oktober namen de miniretten van DSV deel aan de nationale kampioenschappen te Rucphen. Zij behaalden daar een mooie vijfde plaats. Dames nogmaals van harte gefelici teerd. Woensdag 21 oktober ouderavond van D.S.V. Ongeveer de helft van de ouders was aanwezig. Er stonden verschillende punten op de agenda. Wij hopen dan ook dat deze ouderavond er toe bij mag dragen tot een nog beter funktioneren van DSV. Ouders hartelijk dank voor uw getoon de belangstelling. Onze drumband is in volle voorberei ding met een nieuw repertoire, wat zij hopelijk rond carnaval kunnen presen teren. Op 13,14 en 15 november organiseert DSV muziek- en showfeesten met medewerking van Amusementsorkest Spring, Video discotheek Man of Action en de Eikelenhofkapel. Tevens is er op 15 november een grote orientatietocht voor ruiters en amazo nes en koetsen. A.s. zaterdag is er onze jaarlijkse collecte. Iedereen wordt om half 10 ver wacht bij 'tTrumke. Gaarne ook hier de medewerking van de ouders. De St. Nicolaas-aktie gaat ook van start. Gezinnen of winkeliers of perso neelsverenigingen kunnen met deze Heilige Man een afspraak maken onder telefoonnummer 86196. PEARLY TOP 10 nr. 30 1 (1) Wake up Daniel Sahaleka 2 (7) Dancing the night away Voggeu 3 (4) EverbodySalsaModern Romance 4 (10) RR expres RosceRoyce 5 (2) Okay Okay Pinod'Angelo 6 (3) Get up 202 machine 7 (6) I'm so glad to be a woman - Love Inlimeted 8 (9) We almost there Michel Jackson 9 (-) You get me me dancing on the floor Third World 10 (-) Lets funk tonight Bleu Father TIP: Earth, wind fire. Zaterdag 19.00 tot 22.30 uur zondag 14.00 tot 17.00 uur disco in het wijkge bouw Brukske voor elke leeftijd, dus ook voor de ouderen (18-19 jaar). Pearly draait voornamelijk Ameri kaanse disco (Funk, reagge, soul muziek). Interesse? Voor slechts 1.50 een paar uur goede muziek. Tot ziens. Regio Venray Zaterdag 31 oktober a.s. organiseert de regio Venray van de Zonnebloem een ontspanningsmiddag voor haar gasten. Voor hen zullen optreden „de Ange lo's" uit Egchel. Zij zijp in staat een goed en gevarieerd programma te bren gen. Kopje koffie, vla en een drankje zullen niet ontbrelïen. Het belooft dus weer een fijne middag te worden. Tot zaterdag in zaal In den Engel. Post- straat. Aanvang 14.30 uur. uw Venrays weekblad KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 3 november bijeenkomst in zaal In den Engel", aanvang 20.00 uur. Deze avond zal verzorgd worden door de Pedicure, de heer van der Einde, over been- en voetverzorging. Dinsdag 3 nov. is er een demonstra tiemiddag van handwerken in het zaaltje bij de Vredeskerk. Aanvang 14.00 uur. Deze demonstratie is in plaats van de fietstocht. Hopend op een goede opkomst. Beste Luitjes, Zoals jullie weten is het COC al lange tijd actief binnen Venray. Maar toch heeft het lang moeten duren voor we een eigen ruimte kregen om onze soos- avonden en andere aktiviteiten kunnen houden. Eindelijk is het dan zover. Onze eerste soosavond zal plaatsvin* den op vrijdag 30 okt. in de Antonius- straat nr. 3 om 20.00 uur. Iedereen die belangstelling heeft om eens te komen kijken is van harte wel kom. Nederlandse Vereniging tot In tegratie van Homosexualiteit COC werkgroep Venray. Lourdescomité afd. Venray VISCONCOURS A.s. zaterdag organiseert H.S.V. „De Roerdomp", Venray, een koppel wedstrijd. Deze nationale wedstrijd wordt gehouden aan de Maas te Maashees. De baten komen ten goede aan het Lourdescomité afd. Venray. Diegenen, die hun medewerking hebben toegezegd om aan de Maas te helpen, worden persoonlijk aangezegd hoe laat en waar men verwacht wordt. Geslaagde dia-filmavond Maandag j.l hielden wij onze tradi tionele dia/filmavond. We vonden ook dit jaar weer een gastvrij onderkomen in huize St. "Vincentius, waar velen waren opgekomen om nog eens een Lourdes sfeertje te proeven. Er werd druk van de gelegenheid gebruik gemaakt om foto's bij te bestellen. Voorzitter Theeuwen dankte de heer Beerkens voor de genoten gastvrijheid in Huize Vincentius. De bestelde foto's worden over enkele weken thuis bezorgd. Kaartverkoop: De ene aktie volgt de andere op. Bijna zou de kaartverkoop in de verdrukking komen. Hoewel de meeste kolporteurs en kolportrices hun route al hebben afgewerkt, is er toch nog een heel terrein te bewerken. Mocht men nog enkele uren vrij hebben, stelt U dan in verbinding met G. Philipsen, Goud- smidstraat 42, Venray, tel. 83575. Vele handen maken licht werk. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY - Komende clubavond, donderdag 5 november a.s., bespreken we foto's/ dia's gemaakt tijdens het uitstapje naar Rotterdam. Natuurlijk zijn de echtge notes van de leden die mee naar Rotterdam gingen op deze avond van harte welkom. Fotocursus voor beginners Al degenen die interesse hebben voor deze cursus nodigen wij uit om geheel vrijblijvend de eerste cursusavond bij te wonen. Deze wordt gehouden op St.Anto- niusstraat 1 te Venray (schuin tegenover apotheek „De Monnikskap") en begint om 20.00 uur. Om U een indruk te geven wat de cursus inhoudt hier enkele punten die in de cursus behandeld worden: Kennis making met Uw camera, Flitstechnie- ken, scherptediepte, compositieleer, ontwikkelen en vergroten van Uw eigen films, het oplakken en retoucheren van Uw foto's etc. Verdere informatie ontvangt U op bovengenoemde introductieavond. Jaarvergadering Tuinbouwbond van de LLTB afd. Horst-Venray, op don derdag 5 nov. 1981. Aanvang 19.30 uur in zaal Versleijen „Het Kruispunt", Americaanseweg 105, Horst-Meterik. Naast de opening, notulen, financieel verslag, jaarverslag, bestuulSverkiezin- gen en verkiezing voorzitter, zal de heer F. Klassen, oud dir. Middelbare Tuinbouwschool te Venlo een inleiding houden onder de titel „Hoe houden wij onze tuinbouw gezond". Na de pauze zal er een discussie volgen met de inleider. Verder is het mogelijk voorstelllen in te dienen voor de alg. jaarvergadering van de LLTb. Na een rondvraag zal de vergadering gesloten worden. KON TA KT MIDDAG VAN 2—5 UUR INHET WIJKCENTRUM DE KIOSK BRUKSKE Beste mensen. Het is zover, wij de AAW/WAO Kontaktgroep Venray krijgen van de gemeente Venray, - tegen een geringe huur - een perceel grond om een volks tuintje te houden voor de WAO-er. Hebt u interesse in 'n stukje grond, bel dan naar Herman Nooijen 87498 of kom liever even langs op onze kontakt- middag. Deze wordt elke dinsdag gehouden van 2 - 5 uur in Kiosk Bruks ke, voor de WAO man en vrouw met hun echtgeno(o)t(e). Tot ziens, Herman. Uitnodiging voor discussie-bespre king over Woon/Huurlasten problema tiek. Op woensdag 11 nov. 1981 in zaal Vlakwater, Kempweg 162, Venray, aanvang 19.30 uur. Deze avond wordt georganiseerd door de FNV afd. Venray, die hierbij iedereen die belangstelling heeft en mee wil praten over de Woon/Huurlasten, en wat zij eraan kunnen doen, uitgenodigd aanwezig te zijn. Spreker is dhr. Wim v. Seeters, des kundige van de Industriebond FNV. Gezamenlijk kunnen wij wel een vuist maken. We vertrouwen ook U te kunnen verwelkomen. Vredepaal planten Zaterdag 31 oktober a.s. worden alle leden in uniform om 10.15 uur aanwezig geacht te zijn in het gildehuis. Op eigen vervoer wordt naar de Vrede- peel gegaan voor het deelnemen aan de festiviteiten rond het plaatsen van de vredepaal. Ledenvergadering Dinsdag 3 november a.s. is er in het gildehuis de maandelijkse ledenver gadering. De aanvang is 20.00 uur en ook nu worden alle leden weer ver wacht. Sint Nicolaasintocht Zondag 8 november nemen we weer deel aan de Sint Nicolaasintocht te Venray. De leden worden om 13.00 uur in uniform in het gildehuis verwacht. Dit is naar onze plannen de laatste keer dat we in deze uniformen optreden. De volgende keer hopen we dat wij ons in gildekostuums kunnen presenteren. Zaterdag 31 oktober zijn we als schutterij uitgenodigd tot het opluiste ren van de plaatsing van de vredepaal. De leden van de schutterij verzamelen zich daartoe bij school "De Keg" in Veltum. Ook de tamboers en fluiters. Vertrek 10.15 uur. Graag op tijd vertrekken zodat onze sappeurs nog voldoende tijd hebben zich om te kleden, flegege, die per fiets komt, kan deze stallen bij onze voorzit ter, Niessenstraat 11 Het is vrijwel zeker dat er televisie opnamen van het gebeuren worden gemaakt voor het programma Van Gewest tot Gewest. Het bestuur verwacht een goede opkomst. Na afloop gezellig samenzijn in het gemeenschapshuis te Vredepeel, waar erwtensoep wordt aangeboden. Maandag 2 nov. a.s. wordt er weer wintercompetitie gehouden in ons Gil dehuis café Klomp, alhier. Aanvang 21.00 uur, onder leiding van dhr. P. Lenssen jt. Komt allen en benut uw kansen. Ho*k Marktstraat-Schoolstraat TURNEN VOOR MEISJES EN HEREN Voor meisjes in Oostrum bestaat er volop de gelegenheid om te turnen. St. Christoffel geeft verschillende lessen onder leiding van deskundigen. Als het je wat lijkt om te gaan turnen, wip dan gwoon binnnen en kijk of het wat is. De volgende lessen worden gegeven: woensdag: 14.00-15.00 uur 3-5 jaar. 15.00 -16.00 uur 57 jaar. dinsdag: 18.00- 19.00uur 8lOjaar. 19.00 - 20.00 uur 1012 jaar. 20.00 - 21.00 uur 13 jaar en ouder Voor de heren in Venray bestaat ook de gelegenheid tot turnen en wel op vrijdagavond 21.00 - 22.00 uur in de gymzaal aan de Langeweg. Fietsvossejacht Afgelopen vrijdagavond was het weer een drukte van belang bij café 't Huuks- ke. Er hadden zich weer veel fietsmobie- len aangemeld om te strijden voor de trofee van 50 cm hoog. Om 8 uur klonk het eerste signaal en daar waren ze weg, op zoek naar de vos die zich ergens in de gemeente Venray had verstopt. On danks het minder goede weer gingen ze op pad en de vos werd toch weer gevon den, als eerste door een lady. De uitslag was als volgt: 1 Lady Orka 2 Tapijtentrekker 3Rose Panter 4 Jolly Jumper Dat het ook deze keer weer moeilijk was bleek wel uit het feit dat de andere fietsmobielen de vos niet hebben kunnen vinden, hetzij door pech (de bak verloren) of een andere kant uit fietsen. De vos zat op 15 min. fietsen uit 't Huukske. Om 10 uur was het prijsuitreiken. Wie gaat de grote trofee winnen? Het wordt spannend. De laatste fietsvosse jacht van dit jaar wordt gehouden op vrijdag 6 november. Dus iedereen uit Venray die nog een keer wil vossen, kom deze avond naar 't Huukske. In schrijven van 19.00 tot 20.00 uur en natuurlijk weer 10 prachtige bekers. Het ligt in de bedoeling om op 20 no vember weer zo'n grandioze dropping te houden. Houdt deze avond vrij. Diegenen die vorig jaar hebben mee gedaan weten hoe gezellig deze drop ping is geweest. Wij proberen om ons dit jaar te laten vervoeren door huif karren. Doe mee en we maken er weer zo'n gezellige avond van op 20 novem ber. En natuutlijk ook leuke prijzen. Hoppa - Hoppa BRIDGECLUB Op donderdag 22 oktober vond onze jaarvergadering plaats. Van de 55 leden waren er 43 aanwezig. Deze opkomst mag verheugend genoemd worden. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter ons overleden clublid Mevr. Judith Bloemen en een minuut stilte werd in acht genomen. Jaarverslag en financieel overzicht werden in orde bevonden en de kascon trolecommissie prees de accuratesse van onze penningmeesteresse. Ingekomen stukken, brieven van leden, werden 'democratisch besproken en afgehan deld. De voorzitter, de heer Manders, die 3 jaren lang de voorzittershamer had ge hanteerd, meende zijn plaats beschik baar te moeten stellen aan een ander. Ook de andere bestuursleden traden af, maar allen stelden zich herkiesbaar. De vergadering kwam tot stemming en het nieuwe bestuur bleef het oude, met uitzondering van de voorzitter. Voor hem kwam de heer Bollen in de plaats. De clubcompetitie start omtrent half januari 1982. Eerder beginnen is volgens de W.L. niet mogelijk, omdat er zes paren moeten „viertallen" in de le klasse van het district, veelal op de clubavond. Het „vrij kaarten" op dinsdagavond heeft de volle belangstelling van het bestuur. Het deed nogmaals een beroep op alle bridgeliefhebbers van Venray om op deze avonden te komen bridgen om spelpeil, inzicht, routine, enz. te kunnen verbeteren of verhogen. Bin nenkort verschijnt een uitgebreid artikel in dit blad om alle liefhebbers verder te informeren. Nog even geduld dus! Diverse leden maakten gebruik van de rondvraag en kwamen met opmer kingen en suggesties die opbouwend waren en waarover het bestuur zich zal beraden on tot verbetering en/of uitvoering te komen. Alles bijeen een geslaagde jaarver gadering, waar het wel en het wee van onze vereniging is besproken. Na de vergadering was er nog gele genheid om een ingekorte wedstrijd te speien waaraan 20 paren deelnamen. Aan het bestuur hartelijk dank voor al het gedane werk in het afgelopen ver- enigipgsjaar. Aan alle leden dank voor opkomst en inbreng. Weer allen present op de clubavond van a.s. donderdag??? 1 F»"»»— Tfi L-, Het Vredesberaad Venray organiseert bussen voor de landelijke demonstratie tegen de kernbewapening te Amsterdam op 21 november a.s. Langzaam maar zeker begint 21 november tot een landelijk begrip te worden. In ruim 150 dorpen en steden in ons land zijn mensen doende de 21e tot een massale demonstratie te maken. Het Vredesberaad Venray roept iedereen die „Geen nieuwe kernwapens in Europa" wil, ,;Niet in Nederland, noch in enig ander land" om mee naar Amsterdam te gaan. Kosten: Retour Venray-Amsterdam 15,00. Kinderen tot en met 10 jaar gratis. Voorverkoop buskaarten: E. Berben, Sambastraat 23, tel. 86171 of Serenadestraat 21, tel. 84545 of Beek 8 Merselo, tel. 04786-202. Voor meer informatie kunt u terecht bij het kontaktadres van het Vredesbe raad Venray, Veltumse Kleffen 114 te Venray, tel. 86812. Volgende week hoort u weer méér van ons! LEDENVERGADERING Tweemaal per jaar schrijft het be stuur van de Wijkvereniging een alge mene ledenvergadering uit. Naast de maandelijkse vergaderingen van de Wijkvereniging zijn de ledenvergade ringen ervoor om de leden van de ver eniging de kans te geven nader kennis te maken met het werk van de Wijkver eniging. Dinsdagavond 3 november, 20.00 uur in Restaurant Vlakwater. Dan is de eerstvolgende ledenver gadering. De agenda vour deze ver gadering is als volgt: 1 Opening. 2 Verslag van de vorige ledenvergade ring. 3 Verslag van de georganiseerde aktivi teiten. 4 Financieel overzicht. 5 Stand van zaken Wijkcentrum. 6 Te organiseren aktiviteiten. Pauze. 7 Speelgelegenheid in: Bergkwartier Westeinde Veltumse Kleffen. 8 Sluiting. Speciale aandacht voor de vergade ring vragen wij uiteraard van de bewo ners in de omgeving van genoemde speelveldjes. De Wijkvereniging wil met name met hen bezien wat er op dit ge bied in de direkte omgeving moet gaan gebeuren. Verder zijn er twee data die de Wijk vereniging reeds nu onder de aandacht wil b rengen: Op de eerste plaats is dit 11 november dan wordt het St. Maartensfeest gevierd. Dir zal vroeg in de avond ge beuren. Er zal o.a. een fakkel/lam pionoptocht door de wijk gaan met als slot een groot vuur. Om dit vuur te maken moet er hout ingezameld worden. Er is een verzamenplaats od de Hardeweg. Daar kan uitsluitend hout gebracht worden op zaterdag 31 oktober tussen 10.00 en 14.00 uur, woensdag 4 november tussen 14.00 en 17.00 uur en tenslotte op zaterdag 7 no vember tussen 10.00 en 14.00 uur. Er is veel hout nodig om een flinke brandsta pel te maken. Overigens zal de brandweer toezicht houden op het vuur. Harmonie Euterpe zal het geheel muzi kaal begeleiden. Volgende week volgen nog verdere berichten hierover. De tweede datum die nu reeds ge noemd moet worden is 28 november, dan zal er in restaurant Vlakwater een grote kienavond georganiseerd worden. Aktiviteiten volop in Veltum. AKTIE: 'ZON IN DE SCHOORSTEEN' Reeds vele jaren organiseert de natio nale vereniging De Zonnebloem de bekende Sint Nicolaasaktie: Zon in de schoorsteen. Zij wordt daarbij geholpen door KRO-radio en televisie. Ook dit jaar vindt deze aktie plaats en men ver wacht zeer grote deelname. Vorig jaar waren er meer dan 80.000 nederlanders die voor een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende bejaarde medeburger een pakje maakten. Het gaat niet om dure kacjoos, doch om een pakketje, als het even kan met versjes of een leuk briefje. Als men een kort briefje schrijft naar de Zonnebloem, dan ontvangt men na 15 november naam en adres van een zieke op een zogenaamd adresformu lier. Hierop bevinden zich tevens enkele gegevens over degene voor wie u het pakje gaat maken. Dat is om te voor komen, dat men dingen stuurt waar de ontvanger niets aan heeft. Bijvoorbeeld als er staat: „Ziet slecht", dan weet de gever, dat men beter geen lectuur kan zenden. Er zijn elf provinciale posten. Als men nu schrijft (graag postzegel van 65 cent insluiten voor toezending adres- formulier) naar de post van de provincie waarin men woont, dan ontvangt men tijdig de gegevens. Het pakje kan dan t.z.t. verzonden of als de zieke/ge handicapte in de buurt woont ge bracht worden. De centrale posten: Limburg, De Zonnebloem, postbus 51.279,6085 ZB Horn. Noord-Brabant: De Zonnebloem, post bus 300,4880 AH Zundert.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11