nm in ESI IV C.D.A. D'66 VAMOS A VER iniERnmionBi KERKELIJKE DIENSTEN Parochie Oostrum n Limburgse Katholieke INVALIDENBOND P.S.P.-NIEUWS UIT 0VERL00N Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Jehovah's Getuigen Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt VENRAY Begin goed, al goed, is 'n ieder een bekend gezegde- Ails dit ook voor onze vereniging op gaat en waarom zou dat niet dan kun nen we een goed verenigingsjaar tegemoet zien. De openingsavond op 4 sept. j.l. af daar al letterlijk en figuurlijk Kn voorproefje van. Letterlijk, om dat we 't ons, wat er „op tafel" twam, heel goed hebben laten snaken en figuurlijk omdat de van ouds bekende gezellige onder-ons- jfeer er weer ongedwongen aanwe- "jig was- Op vrijdag 18 sept, jj- was er wfé Veerhuis een goed bezochte filmavond. Er werden ons twee films getoond, gemaakt door de amateur filmer Karei Wetzels uit Beifeld. De eerste film toonde ons aen beeld van ons eigen mooie Limburg. Menig beroepscineast zal er moeite mee hebben om in een jocumentaire van ongeveer een uur zo'n verscheidenheid van in drukken weer te geven als wij te jien kregen zonder dat het de in druk maakte een soort veredelde aan eengeregen diaserie te zijn. Opvallend ook de deskundigheid en het geduld waarmee planten- en dierenleven gefilmd waren- De tweede film Golgotha was een mooie weergave van de passiespelen in Tegelen- Een totaal ander gegeven, ook een totaal an der effekt op de toeschouwers- Het bleef even stal na afloop en nie mand had er behoefte aan om meteen op te staan en naar huis Ie gaan, Allen bleven nog wat na praten totdat de voorzitter ons mededeelde dat er te zijner tijd mogelijk een voorstelling van- de Tegelse Passiespelen door ons be zocht zal worden, waarbij we mo gen rekenen op goede gereserveer de plaatsen. Dank aan de heer Wetzels dat hij voor ons deze films kwam draaien, hij bezorgde ons een ge noeglijke en sfeervolle avond. kur Zoals U eerder hebt kunnen le ien bestaat Amnesty International N) jaar. Deze week is Viredesweek, nisschien een goede reden om nog sns stil te staan bij het werk van Amnesty International. Amnesty is ten beweging die zich inzet voor laleving van de mensenrechten. Cog steeds worden deze rechten b talloze landen geschonden- Dui- enden mensen zitten gevangen om tun ras, geloof of politieke over- triging- Amnesty probeert vrijstel- ing voor deze gevangenen te reali- eren mits deze geen geweld ge- iruikt hebben. Verder pleit ze voor en eerlijk proces voor alle gevan- snen en bestrijdt ze marteling en loodstraf. Ook biedt Amnesty vaak morele n materiële steun aan het achter bleven gezin van de gevangene. In de afgelopen 20 jaar heeft Amnesty ruim 20.000 gevangenen innen helpen, soms betekende die hulp vrijheid, soms verbetering van tk behandeling in de gevangenis. Om dit te bereiken is de inzet no dig van veel mensen. Amnesty heeft werkgroepen, adoptiegroepen, individuele leden en donateurs. Ook Venray heeft een werkgroep Amnesty International- Deze pro- »ert d-m.v. stands, lezingen, schrijf avonden e.d. meer bekend heid aan Amnesty te geven. Hebt U interesse in het werk van Amnesty dan kunt U donateur of worden. U kunt ook lid wor- van de plaatselijke werkgroep. |\'oor meer informatie kunt U zich len tot de kontaktpersoon van |de werkgroep Venray: Han van |Weers, Aan de Dfü 11. Venray- Giften ter ondersteuning van het rk van Amnesty zijn welkom op gironr. 3875939. INTRODUKTIE-AVOND Op dinsdag 29 september a.S. iseert de PSP-afdeling Ven ray een introduktie-avond voor zo- leden als geïnteresseerden in ;de aktiviteiten en werkwijze van de PSP in z"n algemeenheid. Op deze avond zal via een dia-serie öe werkwijze van de PSP en haar themagróepen, de stuktuur van de PSP en de doelstellingen van de PSP worden toegelicht. Onder en na de dia-serie is er gelegenheid tot het stellen van vragen en het maken van opmerkingen. Ook kan er dan eventueel ingegaan woiden op de aktiviteiten van de PSP in Venray e.o- De avond wordt gehouden in het kleine vergaderzaaltje van het MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray en de aanvang is 20-00 uur. SCHOLING PSP Dit najaar (medio oktober) start de PSP Venray weer met haar jaarlijkse scholing voor zowel leden als niet leden van de PSP. Dit jaar is er nog geen keuze gemaakt over de inhoud en werk wijze van de scholing. Deze zal in z'n geheel ingevuld kunnen worden door de deelnemers. Wel kan de PSP het aanbod doen om de scho- lingsbesturen „Socialisme: theorie en beweging" te herhalen. Dit is een door de PSP opgezette scho- lingskursus in 12 hoofdstukken. De ze twaalf hoofdstukken zijn sa mengevat in twee boekwerkjes van de PSP- De kosten hiervoor be dragen 12. Een andere manier van scholing kan zijn aan de hand van enkele PSP dokumenten- De kosten hier voor zullen dan bekeken moeten worden n.a.v. de gebruikte doku menten. Opgeven en voor meer informa tie: PSP-Venray, Postbus 199 of bij Jan Hendriks, Vivaldistraat 17 te Venray (87323). VENRAY Op woensdag 16 september j.l. werd in „De Wieënhof' te Leunen een extra ledenvergadering van het C-D.A. afd'. Venray gehouden. In de vakature die in het be stuur was ontstaan als gevolg van het om persoonlijke redenen af treden van de heer M. Fassotte, werd bij acclamatie tot nieuw be stuurslid benoemd de heer Th. van Waaijenburg. De verkiezingen voor de Provin ciale Staten die op 24 maart 1982 worden gehouden werpen nu reeds hun schaduwen vooruit. De leden werden in de gelegenheid gesteld om voor 6 oktober a.s- kandidaten in te dienen bij het bestuur. Het Venray se Statenlid Mevr. H. Poels-Peters stelt zich opnieuw kandidaat voor de Provinciale Sta ten- De aanleiding voor deze extra ledenvergadering was de bepaling van een standpunt t.a-v. de Ge meenteraadsverkiezingen in 1982- Na zeer langdurige onderhande lingen o.a. door de commissie van goede diensten, is er overeenstem ming bereikt tussen de C.D.A.- leden van de frakties Samenwer king Venray en Kerkdorpen en het C.D-A.-bestuur- Het akkoord heeft in hoofdzaak betrekking op de verdeelsleutel voor de plaatsen op de toekomstige C.D-A.-lijst. De lijsttrekker zal afkomstig zijn uit de groepering Samenwerking, die eveneens de plaatsen 2, 5, 7, 8, 13 en 15 in overleg met het C.D-A. bestuur zal invullen- De nummers 3, 4, 6, 11, 12, 14 en 17 zullen wor den ingevuld vanuit de vroegere lijst Kerkdorpen. Uit de kandidaatstelling door de C.D.A.-leden zullen de plaatsen 9, 10 en 16 worden ingevuld. De kanddaatstellimgsprocedure zal zo spoedig mogelijk van start gaan. De bereikte overeenstemming om vat o-a. de afspraak dat zo spoe dig mogelijk gestart zal worden met de opleiding/training van kandidaat-raadsleden- In het ak koord is tevens opgenomen dat het C.D.A.-bestuur zich zo vroeg mo gelijk dient uit te spreken over de wethouderskeuze. Door enkele le den uit de vergadering werd er op aangedrongen, dat het C.D.A.- bestuur zich reeds nu zou uitspre ken voor een agrarische wethou der- Gezien het feit, dat dit straks in eerste instantie een zaak is van de nieuwe fraktie, alsmede afhan kelijk van de onderhandelingen met de andere partijen wilde hel C-D.A.-bestuur zich hierover thans niet uitspreken. Dit punt werd verder buiten het akkoord gehou den. Een punt van uitvoerige discus sie vormde de vraag of plaats 10 bij voorbaat geclaimd zou moeten worden voor een vrouw. Het be stuur sprak de intentie uit voor een redelijk aantal vrouwen op de lijst, zonder zich nu reeds voor bepaalde plaatsen te willen vast- leggen- Het bereikte compromis werd door de goed bezochte ledenverga dering met slechts één stemont- houding en met geen enkele tegen stem goedgekeurd. Het bestuur dankte de vergade ring voor dit vertrouwen en sprak de hoop uit dat het resultaat van deze vergadering moge leiden tot een grote sterke eensgezinde CDA- fraktie in de Venrayse Gemeente raad- Bij de rondvraag werd er op aan gedrongen in het bestuur ook plaatsen in te ruimen voor oudere mensen. Het bestuur zou blij zijn als er ouderen waren die zich kan didaat zouden stellen bij de ko mende bestuursverkiezingen- SPORTIVO De volleybalclub „Sportivo" is ook weer van start gegaan. We hopen dat het een sportief jaar mag worden. Als er meisjes zijn die interesse hebben, vanaf de 4c klas en ouder, kunnen zich mel den bij Toon Vloet, Theobaldus- weg 25, of bij Door Hendriks, Gen. Hasbroucklaan 6. R-K. THUISFRONT De kollekte alhier gehouden bij de kerk, voor het RJC. Thuisfront heeft opgebracht 333,—. RIKTOERNOOI OVERLOON Evenals vorig jaar organiseert buurtvereniging „De Vierhoorn'' voor iedereen uit Overloon en om streken een groot riktoernooi. Deze kaartwedstrijden worden op de vrijdagavonden 9, 16, 23 en 30 ok tober gehouden in café Jo Voesten, Vierlingsbeekseweg 5. Er wordt per speler een klas sement bijgehouden. Naast de dag prijzen dingen zij die tenminste 3 avonden spelen mee naar de prach tige eindprijzen- Inschrijven is mogelijk vanaf 20.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt 10,voor 4 avonden. Zorg dat U tijdig aanwezig bent, want de wedstrijden beginnen pre cies om 20.30 uur. Voor nadere inlichtingen kunt U kontakt opnemen met Theo Bec kers, tel. 885. HET OVERLOONS TONEEL Na het succesvolle vorige sei zoen waarin Het. Overloons Toneel „De Storm" van W. Shakespeare opvoerde, zijn de repetities al weer volop bezig voor het nieuwe stuk. Aangezien Het Overloons Toneel het komende seizoen zijn 75-jariig bestaan viert, wordt dit het jubi leumstuk. Daar hebben ze „De Heer van Pourceaugnac" van Molière voor uitgekozen. Het draagt als ondertitel -,Een vrijage met hin dernissen" en is vertaald en be werkt door Erik Vos. Het is een komische blijspel met veel kolderieke scènes en roman tiek en het vraagt van spelers en speelsters veel improvisate- Ook muziek en dans komen ruim schoots aan bod. Verder wordt er aan belichting en geluid, decor en kostuums weer veel aandacht be steed. De eerste uitvoering is op zon dag 25 oktober in de schouwburg Venray en op zaterdag 7 en zon dag 8 november wordt er in het gemeenschapshuis in Overloon ge speeld- van 26 sept. t.m. 3 okt. A-s. zaterdagavond 26 september om precies 29.00 uur komen we bij elkaar voor de aangekondigde INFO-avond (Informatieavond). Na een korte inleiding van Frans Meyer gaan we zelf aan het werk. Hoe? Dat zie je wel. Veel belang rijker is, dat je komt en dat zou erg fijn zijn dat je ook een nieuweling meebrengt. Dus, tot ziens, zaterdagavond. Namens het verantwoordelijke team, p. Falco Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int- Marinus Kelders en doch ter Els overl. ouders Vermeulen- Nelissen Jan Lamers Wiel Pee tere. Zondag: Zesentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. uit dankbaarheid; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int- Wilhelmus Janssen Herman Ebberink Frans van Op bergen Hendrik Keijsers; 11.00 nederlandse hoogmis, int. overl. ouders Verstraelen-van Meijel Judith Bloemen-Verhaegen (vwg. de buurt) Chris van Groeningen. Maandag: 9.00 oude stichtingen; 19.00 overl. ouders Schols-eers Piel; Janssen en overl- fam. Bill v. d- Werken en overl. fam. Dinsdag: H.M. Michaël, Gabriël en Rafaël, aartsengelen. 9.00 pas toor M- J. van Boxtel Mathieu Arts; 19.00 Desiree Verhagen overl- fam. in de Rijp-Truyen. Woensdag: 9.00 voor algehele spoedige genezing; 19.00 Niek Hug- gers Jan Hoogers. Donderdag: H. Teresia van het Kind Jezus, maagd- 9.00 Dina Wis- mnas bijzondere intentie. Vrijdag: H-H- Engelbewaarders en eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Je zus. 9.00 uit dankbaarheid; 15.00 25 jarig huwelijksfeest Janssen- Pelzer; 19.00 overl- fam. Bouten- Verschuren jrd- Handrie Jans- Beken. Zaterdag: 9.00 Harrie Messemaec- kers Jan in de Rijp (vwg. de bejaardenbond); 19.00 Wim van den Munckhof en overl- fam. Johan Moorrees en overl- fam. fam- Di- .réks-Jenneskens b.g.v. reünie jrd. Theodorus Arts en Antoon v. Dooren. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11-UO uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid stere: Kitty Cleven en Annemie van Meyel- Vrijdag, eerste vrijdag van de maand, wordt de heilige com munie gebracht aan de zieken. Gedurende de maand oktober, Rozenkransmaand, zullen wij samen 's morgens om 8-45 uur de rozenkrans bidden, waax-na viering van de eucharistie. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Liset Jacobs en Pieter Hermus, lezer: W. Bister- veis. Zondag: 800 Berti Bouten en Leon Stoffels, lezer: M. Janssen; 9-30 Mare Linskens en Bernadette Corzilius; 11.00 Barin Bloemen en ■Mianon Vullings, lezer: A. Reglï. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Wil- bert van Waayenburg en Wiljan Wilms. Woensdag en vrijdag: 19.00 Maar- tje Huibei-s en lage Truyen- Vrijdag: 15.00 25-jarig huwelijk: Ton van Ham en Sandra Wekking- Zaterdag 26 sept.: 18.30 avond mis. Misdienaars: Arno en Bennie Klein Overmeen. Zondag 27 sept-: 930 Gezongen Eucharistieviering, int- uit dank baarheid. Misdienaars. Harm v- d. Bosch en Gert-Jan Wismans. Vrijdag 2 okt.: 15.30 Gezongen eucharistieviering bij gelegenheid van het afscheid van de heer H. Smits. Elke avond door de week een H- Mis om half zeven, behalve woens dagavond. Kollekte is voor het werk van Pax-Christi- Zondag 27 december: H. Missen: 7.30, 9-00, 12.45; 10.15 Hoogmis ge zongen door Crescendo; 18-00 uur avondmis- Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie- Zaterdag: 18.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 uit dankbaarheid Woensdag 30 sept. a.s. is er weer een openbare ledenvergade ring in Hotel de Zwaan op de Markt te Venray. Agendapunt 6 krijgt in deze ver gadering onze speciale aandacht. Agenda: 1. Opening door de voorzitter 20-00 uur. 2. Verslag vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken en uitgaan de post. 4. Werkgroep gemeentepolitiek doet verslag. 5- Verkiezingscommissie doet ver slag. 6. R-73. Voor dit agendapunt zijn men sen van Stop R-73 en de Mi lieugroep Venray uitgenodigd- 7. Rondvraag en sluiting. U bent van harte welkom. bij een 40-jarig huwelijk Gertru- da Jenneskens-Deenen Antonette Janssen-Flinsenberg. Zondag: 7.30 Jozef Linders en overl. fam.; 9 00 voor de parochie overl. echtgenoot en om zegen over gezin; 10.15 Martinus Veldhui zen; 1145 overl. ouders Kusters- Beterams (Handboogver. St. Oda) 1overl- ouders Michiels-Wijnen; 18.00 overl. fam. Wijnhoven. Maandag: 8.00 overl. fam. Am- brosius; 19.00 Francien Coopmans- Custers en overl- fam. Dinsdag: 8.00 overl- ouders Jans- sen-Verdellen; 19.00 uit dankbaar heid aan Drieëenheid raad Mi- chiels (Bejaarden Wiekslag). Woensdag: 8.00 overl. ouders Akkermans-Timmermans; 19.00 uur overl. ouders Rongen-Buijssen en overl. fam. Jan Tillemans. Donderdag: 8.00 Selina Rojer en Constant Rojer levende en overl. fam. Baken-Jenniskens; 19.00 overl. fam. Janssen-Cup uit dankbaar heid. Vrijdag: 800 Antoinette Elsevier en Eva Rojer; 19-00 gezinsmis; Giel Troisfontaine overl. ouders Bas- ten-Bonants- Zaterdag: 8.00 Mathilde Was- sdher en t.e.v. H. Geest. Akolieten en misdienaars: Zaterdag: 18-30 Geert Claes en Willy v. d. Bekerom. Zondag: 9-00 Peter en Martijn Smelt; 10.15 Hans van Geenen en Jacq. Smetsers; 11.46 Ricky Dou- wes en Peter Schoenmaekers; 18.00 Arnoud Verhaeg en Eric Arts- Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 André Basten; 19.00 Leo en Johan Pouwels. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8-00 Pepijn Dobbelaar. Dinsdag en donderdag: 19.00 Ron nie Windrath. Zaterdag 26 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: dhr. de Bruin dhr. P- Kruysen. Zondag 27 sept» Gezinsviering om 10.00 uur. Het thema van viering is: JaNeee. JaNee!! Kin dercrèche wordt verzorgd door Mevr. Cybulski, Yvonne Cybulski. Woensdag 30 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Zesentwintigste zendag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Wiel de la Roy en Annie van den Akker voor overl. Hub Reijnders (buurt) voor overl. Cor nells Verschuilen als jaargetijde voor overl- Leo Koopmans- Samen zingen de nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 9.00 leesmis voor overl. Agnes Wetler- hahn-Tijssen voor'overl. Anne- lies Beterams voor overl. Maria Derks; 1000 hoogmis voor overl- Wim Philipsen. Nederlandse gezan gen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Jan van Haren en Mensi Zegers voor overl. Wim Boom en Gertruda Lu- cassen voor overl. Lei Cox en zoon Mat; 18.30 avondmis voor overl- Theo Claessens- Maandag: 8.00 leesmis voor overl. familie LV- G.); 19.00 avondmis voor overl. Jan Evers. Dinsdag: Feest van de H-H- Mi chaël, Gabriël Rafaël, aarts engelen. 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor Peter Pelzer. Woensdag: H. Hiëronymus, pries ter en kerkleraar. 8-00 leesmis tot zekere intentie (Th 14.30 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van de ouders Mom- men-Aben in de kapel van Veltum. 19.00 avondmis voor overl. Hub. Reijnders (buurt). Donderdag: H- Teresia van het kind Jezus, maagd. 8.00 leesmis voor een overl- familie (v. G-); 19.00 avondmis voor overl. Agatha Theuvenet-Rosbak. Vrijdag: Feest van de H-H. En gelbewaarders. Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de ver ering van het H. Hart. 8-00 leesnus voor overl. familie Thielen-Hen- driks; 19.00 avondmis voor overl. oudere Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer voor overl. oudere Jeu- ken-Stiphout- Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl- familie van Gerven-van Rhijn; 15.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de oudere Coolen-Snijdere in de kapel van Veltum; 19.00 avondmis voor overl. Hub Reijnders buurt) voor overl. familie Oudenhoven- Pouwels. Mededeling: Zondag onder de mis van 11-30 kleutercrëche in de kleuterschool vlak b(j de kerk. Leidster Mej. Marjo Rouvroye. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 B. Trimbos, J. Dom- meck; 9.00 R. Beerkens, M- Jans sen; 10.00 A. Millen, Th. Urselman, S. Fijneman; 11.30 B. Verstegen, P- van Weer; 18.30 M. Fijineman, F. Vercauteren. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 Mïcihel v- Genugten, F. Linskens; 19.00 M. van Ampting, R. Oomens. 'Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 M. Cornejo, R. Duivenvoorde; 19.00 P- van Din ter, O. Geurts. Zondag 27 september a.s- om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel, waarin voorgaat Ds. J. Heine. Kindernevendienst en kinderop pas- Extra-synodale kollekte voor het allgemeen kerkewerk. In de Hervormde Kerk te Blit- terewijck geen dienst. Zaterdag: 19.00 Gertruda Jans- sen-Peetei-s overl- familie Min- Verbeek overl. ouders Tijssen- Peeters. Zondag: 8.30 Theo Camps en An na Verhoeven; 10.00 tot zekere in tentie (Gemengd Koor). aandag: 9.00 Broeder Drabbels en overl. familie. Dinsdag: 9.00 overl. familie Ver- heijen-Kessels. Woensdag: 9.00 Piet Rutten. Donderdag: 9-00 tot zekere inten tie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9 00 Sjeng Hoedemakers tot zekere intentie; 14.0 voor het Bruidspaar Verhoeven-Hulsman (Dameskoor). Zaterdag: 19.00 GEZINSMIS, jrd. Theodorus van Arsen Jan Hae- gens Theij Camps (v.w. de buurt) Kinderkoor. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Rcbin Oudenho ven, Sjonnie van Cuijck, Wil'oert Kusters, Ronny Reijnders. Zondag: 8.30 Ronny Pelzer, Jan Rutten, Harm van Huet, Clemen Weijs; 10-00 Bram Linskens, Sander Martens, Coen itjens, Ronald Hoex. Vrijdag: 14.00 Hans Holtackere, Sjackie Wilmsen- Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Da meskoor), maandd. Theodora Wil- lemsen-Opheijjaard. Wim Steeghs; jaard- Jan Nelissen; jaard. Marti nus Philipsen; Antonetta Peters- Geurts (kaartclub). Zondag: 8-30 H. Mis parochie; 10.00 Hoogmis, overl. familie Cus- ters-Keursen; st. Johannes Janssen en Petronella Kuijpers; Hendrikus de Mulder, zoon Piet de Mulder; Antoon Arts en Gertrudia Poels en Truus Guffens-Swïnkels. Donderdag: 19.00 H- Uur en H. Eucharistie, intentie bij gelegenheid opening verenigingsjaar LVB. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan verering H- Hart van Jezus. 19.00 H. Mis Theo dora Willemsen-Opheij (kaartclub), Wim Steeghs. Zaterdag: 19-00 gez- H. is (Da meskoor); Sef Claessens en zoon SimonAntonetta Peters-Geurts (buurt). Misdienaars: Eddy Philipsen en Marcel Classens; Luc Vennekens en Rob Weys; Edwin Dinghs en Stefan Bloemen- Zaterdag: 13.30 gez. Huw. mis tot int. van het bruidspaar Hans Kauffeld en Mia Cleven; 19.00 Lei- da Duykers-Vullings (vanwege huw- mis geen zang). Zondag: 8.00 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van alle paro chianen- Tevens om een volledig herstel na een hartoperatie; 10 uur Jan Reynders. Dinsdag: 19.00 jrd. voor Huber- dina Strijbos-Kemmelings. Woensdag: 8.00 overl. fam. Tie- len-Thielen-Smits- Tevens int. of feraars. Donderdag: 8.00 Willem van der Sterren. Vrijdag: eerste vrydag van de maand t.e.v. H. Hart. Tevens voor Leida Duykers-Vullings Om 9 uur Zieken-communie Zaterdag: 19.00 Matthias Drabbels Tevens t.e.v. de H. Theresia. Vie ring van het feest van St. Fran- ciscus. Hij werd 800 jaar geleden geboren in Assisië. Zaterdag: 19.00 weekd. voor An na Bouten jrd. v- Martin Jilesen lsm. v. Wilhelmina Martens-Flos. Zondag: 8.00 maandd. voor Elly Loonen en Elly van Berlo gest jrd. voor Carolina Peetere; 10.00 hgm. voor overl. ouders Litjens- Keijsei-s en dochter Mia gest. jrd. voor Jan Reintjes en echtg. hgm. voor overl. ouders Koenen- Geraedts; 11.15 lsm. v. Gerard Thijssen lsm. voor overl. fam. Litjens-Nabuurs lsm. voor Jan Tax. Maandag: 19.00 lsm. voor Antoon Verheijen lsm. voor Maria Ach ten-van Dijck en overl- ouders. Dinsdag: 18.30 lsm. voor Gerard van Dijck maandd. voor Ine Janssen; 19.00 weelcd. voor Maria Loonen-Scheffers gest. jrd. voor Jan Albert Heesen. Woensdag: 7.30 maandd. voor overl. ouders Marlens-Smedts en Henri Martens lsm- voor Sef Linders en overl. fam. Donderdag: 19-00 lsm. voor een overledene (B.) lsm. voor Johan nes Swinkels (vanw. Bijenbond). Vrijdag: eerste vrydag van de maand, toegewyd aan Heilig Hart. 7.30 maandd. voor Jozef Croijmans en echtg. en Martin Croijmans jrd .voor Catharina Cuijpers; 16.00 zilveren huwelijk Geurts-Swinkels; 19.00 maandd. voor Frans van Ba- vel en Elisabeth van Nieuwenho- ven-Weekers lsm. voor Jan Tax en overl. fam. Nabuurs. Zaterdag: 16.00 zilveren huwelijk v. d. Sterren-Weijs; 19.00 weekd. voor Anna Bouten lsm. voor fam. van Ool-Willemse maandd. voor Hendr. Jenriiskens-Voermans en echtgenoot. Misdienaar: 19.00 Rudy Kuenen- Akolieten: za 19.00 R. Kuenen en A. Peetere; zo 8.00 Tj. Jennis- kens; 10.00 M. en T. Heesen en W. Heidens; 11.15 L. Peeters en W. Emonts. Torenuurwerk: Zoals U kunt. con stateren geeft het uurwerk op de kerk geen tijd meer aan. Het to renuurwerk en de klokken werden geplaatst in 1948 en zijn aan her stel en revisie toe. De firma Eijs- bouts uit Asten is hiermee begon nen. Er zijn motoren die ver nieuwd moeten worden; de klok kenstoel moet in zijn geheel gede monteerd en hersteld of vernieuwd worden. Het uurwerk is aan her stel toe, evenals de luidinstallatie. De gehele werkzaamheden zullen in Asten en ter plaatse worden uit gevoerd. Ons is verzekerd dat alles klaar zal zijn eind november - be gin december; zolang zullen wij klokken en uurwerk moeten mis sen. Gedoopt: Rob Pijpers. Huwelyksafk.: Mathieu Koch en Monique van Gösteren; Leo Gom- mans en Rinie Martens (Ysselsteyn) Grad Arts (Ysselsteyn) en Marij Stevens. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor Jeanne v. d. Berg-Swinkels; 2. H. Mis voor Gertruda, Gerard, Wim en Jan Spreeuwenberg Zondag: 8.30 gest. jgt. v. Petrus Claessens, Meehtilda Claessens-van Megen en dochter Mia; 10.00 in de feesthal H. Mis voor de levende en overleden leden van onze fan fare en drumband „De Peelklank"; 11.30 jgt. voor Gerardus van den Munckhof. Maandag: 19.00 H. Mis voor Har rie Peeters namens kinderen en kleinkinderen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Bus-Meulendijks. Woensdag: 8.00 H- Mis voor overl. fam. Vergeldt-Smeets. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Jo zef Martens; 10.00 H. Mis voor alle levende en overleden leden van de LLTB. Vrijdag: 19.00 H. Mis uit dank baarheid namens fam. Peeters. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. overl. fam. Swinkels-Claessens. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Patrick Marcellis en Peter Mïchels. Zondag: 8.30 Rob Strijbos en Tom Lemmens; 11.30 Jos Bovee en Joan Lutters. Weekdagen: Roel Emonts en Noël Michels. Vrij: Karei Dekkers, Patrick Vergeldt, Mare Sijbers en Bart Marcellis. Zaterdag 26 sept.: 7 uur voor Pe trus Gerardus Michels en Petro nella Poels. Zendag 27 sept.: 26e zondag door het jaar. 10.00 jgt. ter ere van O.L. Vrouw; 11.3 voor Pierre Zwitser- lood. Maandag: feest van H. Wences- laus, martelaar. 8.30 jgt. v. Gerar dus Bistervels, Anna Maria Pee tere en fam. Dinsdag: feest van H-H. Michael, Gabriël en Raphael, aartsengelen. 8.30 jgt. Petrus Johannes Poels en Wilhelmina van Vegchel. Woensdag: feest van H. Hiërony mus. 8.30 jgt. Jacobus Bistervels en Anna Maria van Rijswijck. Donderdag: feest van H. Theresia van het Kind Jezus. 8.30 Muysers- Michels- Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, feest van H. Engelbewaar ders. 8.30 ter ere van het H. Hart tot intentie van degenen die geof ferd hebben; 2.00 Huwelijksmis van Berlo-Janssen. Zaterdag 3 okt.: priesterzaterdag. Er zal een H. Mis voor roepingen gelezen worden. 7 uur voor Sjef Verhoeven. Misdienaars: zondag 10.00. vrij dag en zaterdag: Sandra v. d. Ak ker en Margo Rongen; 11.30 Petri van Hoof en Chantasl Wilms. Koilektanten: zaterdag 7 uur Ewals; zondag 10.00 J. Verhaag; 11-30 J. van Hoof. Kerk schoonmaken 1 okt.: mevr. Poels. Handrik; mevr. Bouten. Pas. Mededelingen: Bij droog weer zou ik graag het rozenhoedje bidden bij het Ma ria Kapelleke op de Haag op woensdagavond om 7 uur. We beginnen dan op woensdag 30 september, als voorbereiding op de Rozenkransmaand. Ann Marcellis, Grootdorp 8, laat allen hartelijk danken die heb ben bijgedragen aan het Lour- des Liefdewerk. Als er zijn die niet thuis waren, giften zijn nog van harte welkom. Wie op de kaart het nummer 126, 81, 65 heeft kan het prijsje komen af halen bij Ann Marcellis, Groot dorp 8. Niet te vergeten ook hartelijk dank aan de juffrouw die rondgegaan is met de kaar ten. Zaterdag: 19-30 Avondmis voor Lien Peeters-Janssen. Misdienaars voor de Avondmis: Martien Jen- neskens en Johnny Will ems. Zondag: 10 uur Hoogmis, gesticht gezongen jaargetijde voor Thomas Michels en Elizabeth Rongen. Ako lieten: Martien Spee en Jos Drab bels. Donderdag 1 okt.: 2 uur Plech tige Huwelijksmis voor het bruids paar José Claes'en Jos Keunen. Zondag 27 sept. 26e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal- Maria Ewals-Holtackers. Zondag: 9-45 Hgm. voor zal. Mar- lie Weys; 11.15 Hgm. voor zal. Theodorus Classens. Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur lsm. overl. fam. van Soest-Cox. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Wim van Ooi fam. v. O. F- Donderdag: 8 uur lsm. zal. Leo Geelen en Harrie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur H. Mis voor Misisonarissen; om 7 uur 's avonds Hgm. zal. Tina Groetelaars-Stroeken en zoon Theo. Akolieten voor 27 sept.: Leyssen, Reintjes J. en van Dongen E- Mlisdienaalrs: Hans Spreeuwen- berg en Jo Geurts. Hiermede willen wij u uitnodi gen voor een openbare Bijbeltoe spraak met als thema: „Maakt u Jehovah God werkelijk tot uw ves ting", in de Koninkrijkszaal van de Jehovah's Getuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 27 sept. om 10.00 uur v.m. Geen kollekte, geen plaatsen- geld. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Peeters-v. d. Beeten. Zondag: 10 uur voor Frans Ge ven. Maandag: 8 uur voor overL fam. Muysers-3v. d. Sterren. Dinsdag: 8 uur tot int. van fam. Olaessens-v. d. Weijer. Woensdag: 8 uur uit dankbaar heid- Donderdag: 8 uur voor Siem van Begchel. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 tot int. van Hr. Peters. Zaterdag: 29 uur tot int. van fam. Huis. Zaterdag 26 sept-: 19.00 Avond mis voor Anna Mulder-Zegers, overl. ouders Noyens, overl. ouders v. d. Looy en Pieken, Piet Wis mans, John van Veghel en fam. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Hölthees t.e-v. O.L. Vrouw voor bijz. int. en uit dankbaarheid; 10.00 Hoogmis voor Josephina Janssen, Grad Goo- ren, voor een vader en een moeder en voor mevr. Robbers-Rutten. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en voor ernstige zieke. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor be houd van geloof voor onze gezin nen en kinderen- Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor F. G. van Lieshout en fam. Weerdenburg. Donderdag: 8.45 H. Mis om ze gen over een familie en fam- Weèr- denburg. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het H. Hart, t.z.i. en voor fam. Snoek; 14.30 H. Mis voor een 25- jarig huwelijk. NOTICIAS RELIGIOSAS Después de haber veraneado quince dias en Laredo el Padre Juan les espera a todos Vds- el domingo proximo para celebrar juntos la Misa dominical y a rezar por el descanso etemo del hermano fallecido de Manuel Villasantes, a las once y cuarto en nuestra capil- la, Overloonseweg 2 en Venray. Después de la Misa reuni-n con un cafelito en la sala del convento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Habeis leido la hoja que el asis- tente social Julian Martinez les ha escrito con fecha de 16.9.1981. EL Padre Juan espera de toda corazón que podames continuar el Centro Espanol y que, pues, a finales de este mes. se habra eonseguido un minimo de 10 cursillistas. Suerte y animo y hasta la vista! Vier wielen van auto gesloopt Een 21 jarige eigenaresse van een Volkswagen Kever deed aangifte van diefstal van 4 wielen van haar auto. welke voor haar woning geparkeerd stond. Tevens werd de spoorstang en achterbumper van die auto ver nield. Aanrijding Een autobestuurder uit Erp reed over de Leunseweg. Hij nam op de kruising met de Zuidsingel de voor- rangsregels niet in acht en botste tegen een auto uit Venray. De ver keerslichten stonden op „knipperen". Auto in greppel Door onverklaarbare oorzaak ge raakte een personenauto op de Oir- loseweg uit het rechte spoor. Na eerst enkele betonnen afrasterings- palen en draadwerk te hebben ver nield belandde de auto in een grep pel en bleef daar zwaar gehavend achter. De bestuurder liep geen noe menswaardige verwondingen op. Geen visitekaartje Een autobestuurder afkomstig uit Venray had zijn auto geparkeerd aan de Nieuwhuisweg. Bij terugkeer ont dekte hij dat zijn auto zwaar bescha digd was. uit sporen bleek dat die beschadiging veroorzaakt moet zijn door een vrachtauto met aanhang- wegen. Er was geen visitekaartje ach tergelaten. Brand in combine Nabij de kruising Endepoel-Beek- weg ontstond brand in een combine bestuurd door een 20 jarige inwoner uit Aarle-Rixtel. De bestuurder was met een rogge-maai- en dorsmachine op weg van Venray naar Lieshout. Door voorbijgangers was de bestuur der er op attent gemaakt dat de combine in brand stond. Venrays brandweer wist de brand te blussen maar het mechanische gedeelte kon als verloren worden beschouwd. Hoe de brand ontstaan is, trachten de des kundigen vast te stellen. Granaat gevonden Bij het rooien van aardappelen kreeg een Venrayer een hele zware aard appel op zijn riek. Hij gooide zijn oogst een eind weg, toen hij zich realiseerde wat het wel zou kunnen zijn. Hij ging kijken, en ja hoor, het was een oorlogssouvenir. De politie kon vaststellen dat het een nog op scherp staande granaat was. De mannen van de EOD hebben zich in middels over het souvenir ontfermd. Mysterieus telefoontje Een Venrayse huismoeder kreeg een telefoontje van een kind dat nog al angstig deed. Het kind vertelde dat er niemand thuis was. De huismoe der belde de politie en deze kon alleen te weten komen welke straat het vermoedelijk zou zijn. Men ging op onderzoek; belde huis aan huis in die straat; en er werden zelfs be woners wakker gemaakt. Het angstige kind kon men echter niet ontdekken.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13