BANDEN-SERVICE M®bil PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD 17e EN 18e EEUWSE MEUBELEN Uw Mobil dealer: Kind in regenton verdronken Zondagavond! omstreeks 7 uur kwam bij de politie een melding binnen, dat het 2Vb jarig zoontje van de familie Vermeulen, wonen de aan het St. Ceciliapad, vermist werd. Het laatst had men de klei ne nog in de buurt van de ouder lijke woning zien spélen. Buurtge noten hadden reeds een zoekaktie op touw gezet, zonder resultaat. Een spontane hulpaktie van een groep 27 Mc-ers leverde evenmin iets op. Enkele uren later werd de kleine levenloos aangetroffen in 'n regenton welke achter de ouderlijke woning stond. Hoe het kind in die regenton is gekomen zal wel altijd een raadsel blijven. Venrays politie was gelukkig met de spontane hulp welke van de zijde van de 27 Mc- ers werd gegeven. In het verleden - is mede dank zij de inzet van de 27 Mc-ers bij een zoekaktie een gunstig resultaat bereikt. Zeker als die hulp gecoördineerd plaatsvindt kan een goed resultaat bereikt wor den. Als een zoekaktie een wilde vertoning wordt, kan ze zeker ach terwege blijven. Een woordvoerder van de Ven- rayse politie wil op korte termijn een gesprek hebben met een ver tegenwoordiging van de 27 Mc-ers om een draaiboek door te spreken hoe in de toekomst samen te wer ken. VLOOIENMARKT EN VEILING a.s. Zondag organiseert Volleybal vereniging MVC '64 op het dorps plein in Maashees weer de jaar lijkse vlooienmarkt. Deze begint om 10.00 uur. Er zullen weer di verse stands komen waarin de inge zamelde spullen te koop worden aangeboden. Ook zal er weer een meubelhoek worden ingericht: tientallen stoelen waaronder prachtige massieve kin derstoelen, komplete bankstellen, vloerbedekking, 8 mechelse stoelen, 10 grote schoolbanken, 6 eenpers. bedden met spiraal, enz. enz. Ook de knutselaar kan terecht: televï- ïs, radio's, motoren, fietsen, meer dan 100 goede TL-buizen en vele kleinere attributen zijn er te koop. Om 14.00 uur start de veiling in het Gemeenschapshuis. Er wordt 'n groot assortiment van betaalbare antiek en curiosa aangeboden, o.a. Schilderijen, koperen ketels, klin ken en knoppen, karwielen, spie gels, porselein, lampen, nachtkast jes, gewichten en wafelijzers zullen worden geveild. ONJUIST BERICHT Onvolledige informatie was oor zaak dat er volgens een kranten bericht sprake zou zijn geweest van diefstal uit een woning aan de Pol kastraat. waar een bedrag van 4000 gulden vermist werd. Vermoedelijk zouden de daders via een niet-af- gesloten schuifdeur binnen zijn ge komen. Er was inderdaad aangifte ge daan van deze diefstal, maar en kele uren later bleek dat het be drag niet gestolen maar veHoren was. Een Venrayse inwoner had na- menlijk op de Henri Dunantstraat een portefeuille gevonden met een geldsbedrag van 4000 gulden, en de naam van de eigenaar. Die werd opgebeld en de portefeuille met in houd werd hem spoedig ter hand gesteld. De vinder kreeg een goed vindersloon. Wat was er gebeurd? Toen de eigenaar bij zijn woning per auto vertrok had1 hij zijn portefeuille op het dak van de auto gelegd en vergeten die weer te pakken. Êij de bocht van de Henri Dunant straat viel de portefeuille op straat. Voor de eigenaar een geluk dat er in Venray nog eerlijke vinders zijn. Voor hem bleef de strop beperkt met het uitdelen van het vinders loon. Van het terugvinden was bij de politie melding gemaakt maar men had vergeten dat aan de pers door te geven. Door een over vloed aan kopij moesten wij enkele berichten laten liggen. Ook ons vervolgverhaal Langs Venrays grillige gemeentegrenzen" moeten we tot volgende week uitstellen. S E V O N D E N hèt adres voor goedkope meubels Wilhelmlnastraat 35 (naast Prinsenhof) telefoon 04780 - 84941 Grenen en eiken meubel met kortin gen van 30 tot 40%. Massief eiken bankstellen en eethoeken (met garan tie), honderden guldens goedkoper Bovendien rullen wij in Velours kussens voor bankstelen (de nieuwe dessins) diverse maten, v.a. 69,50 per stuk. Matrassen van bekende merken, diverse maten, tegen speciale meeneemprijzen Verder ca. 400 m2 gebruikte meubelen, kleingoed, lampen, kleden, curiosa en antiek. Waaronder: eethoeken, salontafels, één- en tweedeurs kasten, vitrinekasten, dekenkisten, secretaires, klokken en kleingoed. Wij zijn ook gespecialiseerd in prenten/etsen van Limburg en Brabant. Vrijdags koopavond. HET RAAYMAKERS' ANTIEK Helmondsestraat 50, Bakel, telefoon 04924-2013 NU de hoogste KORTING en GRATIS monteren en balanceren NjOORDSINGEL 24 VENRAY TELEFOON 04780-3560 Geopend van 7.00 tot 22.00 uur, ook zaterdag en zondag Aan verwondingen overleden In de tweede helft van augustus was de 70 jarige mevrouw v. R.V. wonende te Arcen op bezoek bij familie in Venray in de Paters- straat en viel daar van een trap. Na aanvankelijk opgenomen te zijn geweest in het Venrayse zieken huis werd zij later naar het Nij meegse ziekenhuis overgebracht. Daar is zij op maandag aan de op gelopen verwondingen overleden. Venrays brandweer had druk weekend Venrayse brandweerlieden moes ten het afgelopen weekend ver schillende malen in aktie komen. BINNENBRAND Vrijdagmiddag kwam de alleen staande v.d. H. bij thuiskomst bij zijn woning op de Beekweg om kwart over drie tot de ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid vanaf 8 uur brand in zijn woonkamer was geweest. Voor enkele duizenden guldens was er schade aangericht voornamelijk door rook en roet. Het vuur is kennelijk door gebrek aan zuurstof vanzelf gedoofd. De oor zaak van de brand trachten de deskundigen te achterhalen. BOSBRANDJE Zaterdagmiddag moest de brand weer in aktie komen voor brand in de bossen langs de Bakelsedijk. Een gelukkige omstandigheid was, 'dat de brand in de beginfase werd ontdekt, er weinig wind was en dat het bestond uit een zgn. grond- vuurtje, dat niet op de bossen was overgeslagen. De brandweer wist uitbreiding te voorkomen. WONINGBRAND Op hetzelfde moment van de mel ding van het bosbrandje kwam er een melding binnen van een uit slaande brand in de woning van de familie Cox aan de Ravelstraat. Een dochter hadi de brand op de bovenverdieping ontdekt en direkt alarm geslagen. Hoewel de brand weer in rekordtijd ter plaatse was, kon niet worden voorkomen, dat nagenoeg de gehele bovenverdie ping uitbrandde. De inboedel ging geheel verloren. Wel kon de brand weer voorkomen dat het vuur over sloeg naar de aangrenzende wonin gen. De woningbouwvereniging Nrd. Limburg, kon het gezin bestaande uit man. vrouw en 3 kinderen niet direkt aan een andere woning hel pen. Het gezin is tijdelijk onderge bracht in een Venrays hotel. Zowel eigenaar als huurder zijn tegen de brandschade verzekerd en de tech nische mensen trachten de oorzaak van de brand vast te stellen. SCIIUURBRAND f Om even over vijf uur zaterdag middag werd een uitslaande brand gemeld in een landbouwschuur aan de Brienshoekweg-Blankenberg te Leunen van de landbouwer van Veghel. In de schuur van t' bouw jaar 1700, waren hooi, stro en wat kleine landbouwwerktuigen opge slagen. Venrays brandweer kon niet verhinderen, diat de schuur geheel door het vuur werd verwoest, want toen zij arriveerde had het vuur zich óver het gehele dak verspreid. Wel kon worden voorkomen dal 't vuur oversloeg naar de aangren- ontwikkeling, 'n groot aantal kijk- windstil-zijn een goede hulp bij de bestrijding. De brand is vermoede lijk ontstaan door het overspringen van vonken uit de pijp,- aangesloten op 'n in gebruik zijnde grote kook- ketel, die achter in de schuur was geplaatst. Het is jammer dat deze markante schuur een prooi is ge worden van de vlammen. De brand trok, mede door de enorme rook- zende boerderij. Ook hier was het lustigen. VUILNISZAKKEN IN BRAND In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks half drie moest de brandweer in aktie komen voor 't blussen van in brand staande vuil niszakken met inhoud welke voor de flat in de Haammakerstraat waren neergezet. Twaalf zakken met inhoud bleken niet meer te redden, en personenauto, welke in de buurt stond, werd licht bescha digd. Over de oorzaak van deze ongewone brand konden de deskun digen niet anders vermoeden dan dat waarschijnlijk opzet in het spel moet zijn geweest. Flesentrekker aangekouden Op verzoek van de Venrayse po litie werd door de Maastrichtse po litie aangehouden de 42 jarige S.N. aldaar woonachtig, iin verband met verduistering en flessentrekkerij in Venray gepleegd. De Maastrich tenaar werd naar Venray overge bracht en ingesloten. Hij had er het laatste jaar een gewoonte van gemaakt, goederen te kopen zonder te betalen. Evenmin betaalde hij zijn hotelkosten. Het nu bekende bedrag beloopt ruim 3000 gulden. Daarnaast had hij verduistering en oplichting gepleegd ten bedrage van 23.000 gulden bij een financie ringsmaatschappij Na onderzoek en verhoor en de mededeling dat van een en ander proces verbaal zal worden opgemaakt is hij maan dag j.l. huiswaarts gezonden. Taptoe 1981, georganiseerd door Muziek en Majoretten Showkorps St. Petrus Banden mag weer als een goed geslaagd feest beschouwd worden. Het prachtige weer deed vele duizenden toeschouwers naar de Grote Markt trekken, waar men heeft kunnen genieten van een alleszins fraaie show. Drumfanfare Excelsior uit Rotterdam, gaf onbetwist de beste shows weg. De Scotjes zonder meer apart, brachten te weinig show om de belangstelling lange tijd vast te houden. Ons „eigen" showcorps van St. Petrus Banden deed het als van ouds weer bijzonder goed. Een Taptoe van dit korps zal ongetwijfeld een jaarlijks terugkerend evenement zijn Schoolverlaters zonder werk Evenals de vorige jaren zal er weer een voorlichtingsbijeenkomst ajn voor iedereen die dit jaar van school is gekomen en nog geen werk heeft gevonden. Op deze voorlichtingsbijeenkomst wordt uitgelegd hoe het nu pre cies gaat met de RWW-uitkering voor schoolverlaters. Bovendien is er volop informatie te krijgen over mogelijkheden en activiteiten die er voor jongeren, zonder werk zijn. Aan deze bijeenkomst werken roee: de Sociale Dienst, het Ar- beidsburo, het Vormingscentrum Werkende Jongeren, het Vormings centrum Jong Volwassenen en de Stuurgroep Werkloosheid. De bijeenkomst voor de gemeen te Venray vindt plaats op woens dag 16 september am 15.00 uur in de kantine van het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1, Venray. VOLKS UNIVERSITEIT GEOPEND Op dinsdag 1 september j.l. schroefde wethouder J. van Oers de plaat „Volksuniversiteit ingang om de hoek" op de gevel van de voormalige Latijnse School aan de Grote Markt. Hiermee verrichtte hij de officiële overdracht van het gebouw aan de Volksuniversiteit. De Venrayse dependance werkt onder het bestuur van Venlo met de heer Heyl als afgevaardigde voor Venray. De inschrijvingen zijn reeds ge stort en wederom blijkt dat ook dit. jaar weer veel interesse be staat voor de cursussen op velerlei gebied. Wat biedt de Volksuniversiteit aan de Venrayse bevolking. Naast de alom bekende talencursussen Engels, Frans, Duits, Spaans' en Nieuw Grieks, wordt er ook een cursus Nederlands voor anderstali gen georganiseerd. Deze laatste cur sus omvat 12 lessen voor de prijs van 18,Maak onze buitenland se bewoners er eens op attent. Zij lezen dit misschien niet, maar het kan ook hun verblijf in Venray veraangenamen. De cursus „Samenwonen en de konsekwenties hiervan"' is in eerste instantie voor jongeren bedoeld en behandelt de financiële en juridi sche gevolgen van nieuwe samen levingsvormen. De cursus „doe 'het zelf voor vrouwen' is erg in trek voor ka merbewoonsters en vrouwen bij wie bepaalde klusjes thuis altijd maar blijven liggen tot zaterdag zoniet nog langer. Kom op dames, doe het zelf, ook dit biedt u de Volks universiteit. Kunstbeschouwing: deze start in dien genoeg mensen zich aanmel den (er zijn nog plaatsen) al op 14 september. Men leert aan de hand van dia's, plaatmateriaal en een excursie hoe je zelfstandig kunst kunt bekijken. Door vergelijking en beschrijving leert men waarop men zoal letten moet bij het „beschouwen" van bouwkunst, schilderkunst,, grafiek, beeldhouwkunst en kunstnijverheid. Dit was een kleine greep uit de mogelijkheden voor deze v/inter. Mocht u graag meer informatie over een bepaalde cursus hebben. Bel gerust 80185 of loop even bin nen op de Grote Markt onder de boog. Op maandag, dinsdag, woens dag en donderdag morgen zijn Le- ny Gosling en Evlin Wijnen op het kantoor om uw vragen te beant woorden of om u in te schrijven voor 'n cursus. (Grote Markt 23). Ons volledig programma ligt ook voor u klaar. Haal er een. Ze zijn er voor. Ook voor u. De Volksuni versiteit is er voor ons allen. Bedevaart PER TREIN NAAR WITTEM Zondag 13 september a.s zal Mid den-Limburg, van Venray tot Sus- teren, weer ter bedevaart trekken Sint Gerardus in Wittem. Het is de 39e keer, dat deze peigrima- e per trein ondernomen wordt. De publieke opinie gaat er zich steeds meer over verwonderen, dat de bedevaarten naar Wittem in de ze tijd gewoon doorgaan en geen teruggang vertonen, „alsof er niets gebeurd"! Dat is niet iets om trots op te zijn, maar eerder om dank baar voor te zijn dat mensen nog altijd worden aangetrokken dJoor een man, die niet over bijzondere gaven of talenten beschikte, maar me teen dergelijke vanzelfsprekend heid het evangelie van Christus heeft beleefd, dat je erdoor geïn spireerd kunt raken en je zorgen en problemen verlicht. Het 'bestuur heeft dit jaar a-ls in tentie van de bedevaart aangege ven: Voor de gehandicapten; om erkenning en respect vanwege him medemensen. Wij hopen dat de bedevaart van zondag 13 september aan velen de mogelijkheid zal bieden voor en kele uren van bezinning en gebed, en met name ook de gezondnheöxl van het geloof ten goede zal ko men. 'De spoorkaartjes van de extra- trein zijn niet verkrijgbaar aan die stations, maar bij de plaatselijke medewerkers en medewerksters, waarvan U het adires hieronder vindt aangegeven. Kinderen van 4 t.m. 9 jaar reizen voor half geld. P. van Mil, Mgr. Nolensstraat 20, Venray, tel. 83734. Politie wandelt De Venrayse politie bleef de tra ditie trouw door voor de 12e maal deel te nemen aan de Airborne wandelmars te Oosterbeek. Ook deze keer waren de Venrayse deel nemers aan de zorgen toever trouwd van oud-adjudant Keysers. Er waren verschillende wandelaars van het Venrayse korps die voor de 12e maal die mars volbrachten en ook dit jaar waren er mogelijk door de goede verzorging van hun. oud-adjudant geen uitvallers. Dit jaar liepen drie leden van. de re- servepolitie mee. Men is volop bezig met de re constructie van het plein voor de Petrus Bandlentoren. De kerkhof muur aan de kant van bakkerij Pijpers is gesneuveld. De grintpa den zijn vervangen door trottoir- tegels. De grafzuil met de inscrip- tie „Kindericens bemint elkander" is inmiddels in een der beide per ken voor de ingang geplaatst. Het kerkbestuur hoopt gaarne op de financiële medewerking van de be minde gelovigen om een en ander te kunnen betalen. Op gironummer 10.36.198 of op het Rabobanknum- mer 1539.04.143 worden uw bedra gen gaarne ingewacht. Ongeveer tien jaar geleden werd begonnen met het overbrengen van de graven vanaf de begraafplaats rond de Grote Kerk naar de alge mene' begraafplaats Boschhulzen. Hoewel dóór bepaalde omstandig heden ongeveer vijfenveertig gra ven niet konden worden overge bracht, is de vor.nalige begraaf plaats met gras ingezaaid. ïlet ter rein heeft evenwel de status van „gesloten begraafplaats". Nu is er geen bezwaar tegen, dat op het gazon wordt gewandeld. Wel is 't verboden zoals dezer dagen si voorgekomen, dat het gazon als speel- en sportterrein wordt ge bruikt. Omdat het terrein nog steeds de status van gesloten begraafplaats heeft en zich hier ook nog graven bevinden, kan het uit piëteitsover- wegingen niet worden toegestaan, dat hier gehockeyd cf gespeeld wordt. De politie zal dan ook hierop toe zien. VERNIELING Namens de FLEM werd aangifte gedaan van vernieling van een me terkast welke op het terrein aan de Zeilbergseweg was geplaatst nabij de camping dè Heidse Peel. Begunstigd door bijzonder fraai na-zomers-weer Is de historische ploeg-, dors- en showdag aan de Zeilbergweg te Ysselsteyn een groot succes geworden. Velen, zeer velen hebben zich die zondagmiddag best ver maakt met het bezichtigen van de oude motoren en machines, en met de ploegwedstrijd die gehouden werd. Op de foto een pronkstuk van de show: een met hout gestookte stationaire stoommoter. Ook de 8 zangers die de lange reis per fiets aflegden, (zij ver trokken reeds donderdagmorgen), hebben deze zware beproeving en veel klimwerk met glans door staan. Er werden verder nog concerten gegeven in de Piuskirche en in de prachtige kerk van het klooster Maria Laach, terwijl zondagmorgen samen met de organiserende ver eniging op het marktplein nog een concert werd gegeven. Vele kon takten werden er gelegd en uitno digingen uit Noorwegen en van het Oostenrijkse Graz liggen al in het verschiet. De nieuwe voorzitter van het koor, de heer H. Gommans, kan met z'n mannen dan ook terug zien op een zeer geslaagde en per- fekt georganiseerde concertreis. Op het internationaal zangfesti val b.g.v. het 120-jarig bestaan van de M.G.V. Ahrweiler, heeft het Venrays Mannenkoor temidden van gereputeerde koren uit Frankrijk, Wales, Oostenrijk, Noorwegen en België een uitstekende prestatie ge leverd. De heer P. Gerits uit Hoens- broek stond na een korte inwerk- periode met zijn nieuwe koor uit Venray voor het internationale voetlicht en met veel sukses, want in de bomvolle feestzaal bracht men op twee avonden een uitge breid en vernieuwd repertoire, waaronder het zeer moeilijke werk Serenade d'HiVer van C. Saint Saens. Tijdens dit 3 dagen duren de verblijf bewees het koor over nog meer capaciteiten te beschik ken dan t zingen, want met de uit het koor geformeerde blaoskompe- neej „De Toetzengers" waren de wijn- en Rijnliederen niet van de lucht, dit tot groot genoegen van de 500 zangers en zangeressen uil de diverse landen.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13