GEMEENTEPRAAT DE (ROEI1E NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting HINDERWET Inspraak over de Struktuurschema's Landinrichting Openluchtrecreatie en Natuur-en Landscha'psbehoud Vindt u ook dat het Meinwèg- gebied een Nationaal Park moet worden? Zyn er naar uw mening ligplaat sen voor motor- en zeilboten in Eüsden? Zag u graag dat de rekreatie-ter- re'nen in Noord-Limburg worden uitgebreid? Zo zouden wü nog een poosje kunnen doorgaan. Waar halen wy de u voorgelegde vragen vandaan? Ut de „GROENE NOTA'S" van de regering. DE GROENE NOTA'S In de loop van dit jaar zijn door de Rijksoverheid onder meer de volgende struktuurschema's gepu bliceerd: het struktuurschema voor de Landinrichting het struktuurschema Openlucht- rekreatie het structuurschema Natuur- en Landschapsbehoud. Deze drie worden de „Groene Nota's genoemd. Zij gaan over de toekomstige verdeling, inrichting en herinrichting van-onze ruimte bui ten de grote steden. De notas hebben grote raakvlak ken. Daarom doorlopen zij samen de procedure vain een planologische kernbeslissing. WAT BETEKENT DE INHOUD VAN DEZE NOTA'S VOOR LIMBURG? De beleidsvoornemens geven voor de komende 20 tot 25 jaar het vol gende zeer globale beeld: Vergadering comm. onderwijs c.a. Op dinsdag 15 september begint om 16.30 uur, in kamer 127 van het raadhuis een openbare vergade ring van de commissie onderwijs, vormingswerk en recreatie. Behalve de gebruikelijke zaken staan de volgende onderwerpen op de agenda: verzoek aan de Minister van Onderwijs en Wetenschappen om de nieuwe openbare school in Land weert in bijzondere om standigheden te verklaren voor het jaar 1981; beschikbaar stellen van gelden uitbreiding van de kleuter- en lagere school De Foekepot; voor herstel van vernielingen aan De Essel en voor het tref fen van preventieve maatrege len; het deelplan Emancipatie., De notulen en agenda's van de vergaderingen van deze commissie liggen zoals gebruikelijk ter inza ge in de infotiek, in de hal van het raadhuis. 2e KERKDORPEN FIETSTOCHT VENRAY 20 SEPTEMBER Op maandag 31 augustus j.l. heeft men kunnen genieten van een uitste kend wielerspectakel te Venray, on der de naam „Nacht van Venray", met diverse prominenten o.a. Zoetemelk, Kuiper, Winnen, Raas e.d. Binnenkort echter zal in Venray een tweede wielerspectakel van start gaan, n.l. de 2e KERKDORPENFIETSTOCHT in het kader van de sportieve recrea tie georganiseerd door het Comité Recreatiesport Venray alsmede de Pooling Recreatiesportleiders Venray. Deze tocht start op zondag 20 sep tember 1981 's morgens om 10.00 uur in alle kerkdorpen. Na het grote sukses van het vorig jaar (361 deelnemers) hoopt men ui teraard dit jaar wederom dit aantal te halen en wellicht nog uit te brei den. De Eerste Nederlandse Fietsers Bond die de route dit jaar zal ver zorgen zal zeker garant staan voor een aantrekkelijke tocht langs vele onbekende wegen en paden door het Limburgse Rooy met zijn kerkdorpen. Beslist ook nu weer aantrekkelijk voor de deelnemers van 'het vorig jaar. Voor iedere deelnemer(ster) jong en/of oud die minimaal 5 kerkdorpen heeft aangedaan, zal een fraaie her innering aan het einde worden uitge reikt. Onderweg zijn alle rijders herken baar aan de vlaggetjes die men aan de fiets heeft bevestigd. Deelnemen aan deze tocht is moge lijk voor jong en oud (jong het liefst onder begeleiding). De tocht bedraagt 80 km en de kosten bedragen 3,volwassenen (vanaf 14 jaar) tot 14 jaar 1,50. Starten is mogelijk van 10.00 tot 12.00 uur vanuit ieder kerkdorp in deze gemeente. Vanuit Venray start men bij sporthal „De Wetteling". Alle andere startplaatsen zullen nog nader bekend worden gemaakt. Lees verdere informatie in de ko mende weken in de plaatselijke kran ten-nieuwsbladen. Fiets mee en blijf fit met een fiets waar pit In zit Met betrekking tot „Openlucht- rekreatie'' en „Natuur- en Land schapsbehoud" een pas op de plaats voor de verblijfsrekreatie-mogelijkheden in Noord- en Midden-LLmhurg; een uitbreiding van het aantal vaste ligplaatsen, ten behoeve van de watersport, in noorde lijk Noord-Limburg, Midden- Limburg (Roermond) en Zuid- Limburg (Eijsden); het voorstellen van een natio naal landschap in Midden-Lm- burg (Roerdal en Meinwegge- bied) en Zuid-Limburg (Mergel land); het uitbreiden van gebieden voor rekreatie rond Maastricht met 150 ha.; Met betrekking tot de „Land inrichting". voor herindeling of ruilverkave ling komen in aanmerking ge bieden in Midden-Limburg (in de wijde omgeving van Roer mond) en gebieden in Zuid-Lim burg ten noorden en oosten van het „Mergelland'^. De Groene Nota's komen voort uit de Derde Nota voor de Ruim telijke Ordening en vooral uit deel drie: de „Nota Landelijke Gebie den". Aan de inspraak op de Nota Landelijke Gebieden hebben veel Limburgers deelgenomen. Om de bevolking te informeren werden toen o.a. films „Limburg ontwaakt" en dia-klankbeelden gemaakt. Daar om is deelnemen aan de inspraak op de Groene Nota's .belangrijk! INSPRAAK - MEEDENKEN - MEEPRATEN De struktuurschema's doorlopen, zoals gezegd, samen de procedure van een planologische kernbeslis sing (p.k.b.). Een onderdeel van deze proce dure is de bevolkingsinspraak. Eind augustus en in de maand september a.s. zullen er door heel Limburg voorlichtingsbijeenkoms ten gehouden worden. Op 15 sep tember 1981 VENRAY. Zaal „In den Engel", Poststraat 1. De avond begint cm 20.0 uur. Op de voorlichtingsbijeenkomst wordt een dia-klankbeeld vertoond waarin, in grote lijnen, de inhoud van de Groene Nota's wordt weer gegeven Toegespitst op de provin cie Limburg. Daarnaast zullen ambtenaren van de Inspektie Ruimtelijke' Ordening Zuid-Nederland; de consulent Open- luchtrekreatie Ministerie van C.R.M.: de Provinciale Planologi sche Dienst en de Provincale Dienst Landinrichting, toelichting geven op de struktuurschema's. Op deze avond kunt zich aan melden als deelnemer aan deze in spraak. Het ligt in onze bedoeling weer inspraak-groepen te vormen. De in spraaktermijn loopt van half sep- terber tot half december 1981. Voor informatie-materiaal en in lichtingen: Provinciale Orgaan Welzijns bevordering Limburg, Godsweerdersingel 39B 6041 GK ROERMOND P.S. De groene nota's liggen in de Infotiek van het raadhuis ter in- KERMIS OOSTRUM De kermis te Oostrum begint op zaterdag 12 september te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 15 sep tember te 24.00 uur. Op het kermisterrein bij de kerk worden de volgende attracties ge plaatst: Autoscooter en babymolen, beide van exploitant Boeken, Helmond; zweefmolen, exploitant J. Regter. Oss; schietsalon, exploitant A. Reg ter, Utrecht; lijntrekspel en bus- senspel, beide van exploitant Van Ben them. Berkel en Rodenrijs; bal- co-rotor, exploitant Van Spronsen, Delft; nougat-suikerkraam, exploi tant Camps, Horst; suikerspin-pop- corn, exploitant Lutgens, Roermond viskraam, exploitant Otten, Gemert. De exploitanten mogen, met in achtneming van de openingstijden, hun attracties naar believen ope nen, maar op de volgende tijdstip pen dienen zij zeker geopend te zijn: op zaterdag te 17.00 uur; op zondag te 13.00 uur; op maandag te 15.00 uur; op dinsdag te 15.00 uur. Alleen voor de viskraam gelden afwijkende tijden, te weten: 18.00 uur; 15.00 uur; 18.00 uur; 18.00 uur. Voor sommige attracties gelden af gesproken maximum-tarieven, te weten: autoscooter per 2-persoons wagen: 1 rit 1,4 ritten 3, 7 ritten 5,/; 15 ritten 10,ba- bymolen 50 cent; zweefmolen 50 cent per rit; lijntrekspel 75 cent per spel; balco-rotor: 25 of 50 cent per spel, naar keuze van de speel kast. TAXI VERVOER Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat bij hun besluit van 19 augustus 1981, nr. 978c, aan A.C.M. Peeters, Overloonseweg 71 te Venray tot 1 september 1986 vergunning is verleend voor het vervoer van personen met elf taxi's (verlen ging huidige vergunning); nr. 978d. aan Taxibedrijf H. Stoks BV, Langstraat 70 te Ven ray tot 1 september 1986 ver gunning is verleend voor het vervoer van personen met vijf tien taxi's (verlenging huidige vergunning); nr. 988e, aan P. Stoks en Zoon Taxibedrijf BV, Patersstraat 23 te Venray tot 1 september 1986 vergunning is verleend voor het vervoer van personen met twee entwintig taxi's (verlenging hui dige vergunning en uitbreiding met twee tax's); nr. 978f, aan A.M.G. van den Beuken, Kemp weg 36 te Venray, tot 1 september 1986 vergunning ië verleend voor het vervoer van personen met zes taxi's (verlenging huidige vergunning) en vergunning is geweigerd voor uitbreiding van het bedrijf tot acht taxi's; nr. 978g, afwijzend is beschikt op het verzoek van BV Auto bus- en Touringcar-bedrijf v/h G. van Ham, Maasheseweg 73 te Venray om verlenging van de bedrijfsvergunning voor het vervoer van personen met één taxi. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen dertig diagen na datum van deze bekendmaking beroep instellen bij gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht, Bouillonstraat la. Venray, 11 september 1981 Burgemeester en wethouders vnd, mr. H.J.M. Defesche, burgem. Bestemmingsplan Molenklef en Veulen De burgemeester van Venray maakt ter voldoening van het be paalde in artikel 26 van de Wet cp de Ruimtelijke Ordening be kend, dat met ingang van 14 sep tember 1981 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, voor een ieder ter inzage zullen liggen de be stemmingsplannen Molenklef en Veulen, zoals deze door de gemeen teraad in zijn openbare vergadering van 25 augustus 1981 werden vast gesteld Tegen de ontwerpen van deze plannen zijn bij de gemeenteraad geen bezwaren ingediend en bij de vaststelling van de plannen zijn in de ontwerpen geen wijzigingen aangebracht. Derhalve is niemand bevoegd tegen deze bestemmings plannen bezwaren in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg. Venray, 11 september 1981 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche OUD PAPIER Op donderdag 24 september wordt om 17.30 uur in het raadhuis een vergadering gehouden met be stuursleden van verenigingen, wel ke zich bezighouden met het opha len van oud papier ten bate van de verenigingskas. De bedoeling van dit gesprek is te komen tot het coördineren van de mzamelingsactiviteiten. Van gemeentezijde wordt thans overwogen om voor een proeftijd van één jaar een subsidieregeling (garantieprijs) in te voeren. Van ieder bestuur wordt één vertegenwoordiger verwacht. In oktober van het vorig jaar is al gesproken met de verenigingen en instellingen, die zich op de een of andere manier met het inzame len van oud papier bezighouden. Toen waren de besprekingen zuiver informatief. Thans zullen er wat men noemt spijkers met koppen worden geslagen. Voor het gesprek zijn achttien verenigingen aangeschreven. Moch ten er verenigingen zijn, die zich ook bezig houden met het ophalen van oud papier en geen uitnodiging hebben gekregen, dan is éér. be stuurslid van die vereniging op 24 september tooh van. harte welkom. BUS-VERVOER Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 2 septem ber 1981 nr. 995 aan Merkus Zo nen b.v., Internationaal Reisbureau en Touringcarbedrijf, Muldersweg 15 te Nijmegen vergunning hebben verleend voor de uitvoering van ongeregeld vervoer binnen de ge meente Venray in verband met het maken van rondritten op 12 sep tember 1981 tussen 10.00 en 17.00 uur met kinderen bij gelegenheid van de opening van tankstation „Atebe b.v.'. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit dat bij voorraad uitvoer baar is verklaard, hetgeen wil zeg gen dat een eventueel ingesteld be roep geen schorsende werking heeft) binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliseerd is bij het college van gedeputeerde staten van imburg beroep aanteke nen. Venray, 4 september 1981 Burgemeester en wethouders vnd. mr. H. J. M. Defesche, burgem. PASPOORTEN Met het oog op de naderende herfst- en wintervakanties wordt u attent gemaakt op het tijdig aan vragen van een nieuw paspoort of verlenging van de geldigheidsduur van uw paspoort. Na afloop van de geldigheidsduur mag men daarmee nog vijf jaar de grens overschrijden voor toe ristische doeleinden. In uw belang wordt erop gewezen dat bij geldopname in 'het buiten land men over een geldig paspoort moet beschikken. Bovendien bedragen de kosten van een paspoort thans nog 52,75 welk bedrag in 1982 verhoogd zal worden (motie 2e kamer van 25 juni 1981). Van april tot septem ber komt daarop nog een toeslag die thans 4,25 bedraagt. Het aanvragen van een paspoort in het najaar vergt geen wachttijd hetgeen in de zomermaanden wel mogelijk is. Indien u onverwacht naar het buitenland zou moeten is het voor u een geruststellend idee, dat de reis dan niet onnodig vertraagd hoeft te worden omdat u eerst nog uw reispapieren in orde moet ma ken. Al met al voldoende redenen om in deze maanden een nieuwe pas bij de afdeling Bevolkingszaken aan te vragen of de verlenging daarvan. Verkeersmaatregel in verband met de de aanleg van riolering in Ysselsteyn-west Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat zij op 9 september 1981, in verband met de aanleg van riolering in Ysselsteyn-west tot de volgende tij delijke verkeersmaatregelen hebben besloten: met ingang van 15 september 1981 tot 15 december 1981 of zoveel kor ter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. a. door het plaatsen van borden 12 en 13 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens gedurende de eerste twee weken van het werk, de gedeelten van de Timmer - mannsweg en van de Peter Jans- senweg, gelegen tussen de Bunt- weg en de Kerkweg, gesloten te verklaren voor alle verkeer in resp. zuidelijke en noordelij ke richting; b. vervolgens door het plaatsen van de borden 11 van bijlage II van genoemd reglement succes sievelijk gesloten te verklaren in beide richtingen voor alle verkeer, de Peter Janssen weg, de Bunt weg en de Kerkweg; II. voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de vei ligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ont heffing te verlenen va nde onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van mo torvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurdemotorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaar den; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de on der I genoemde verkeersmaatre gelen gelden gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden en los sen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig én deze activiteiten niet of be zwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin Venray, 11 september 1981 Burgemeester en wethouders vnd. mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, secretaris Comm Onderwijs voringswerk en recreatie behandelt Deelplan Emancipatie Op dinsdag 15 september bespreekt de commissie van onderwijs c.a. het deelplan emancipatie in een openbare vergadering. Deze vergade ring begint om 16.30 uur in kamer 127 op het raadhuis. Het deelplan emancipatie is opgesteld binnen het raam van de gemeentelijke wel- Izijnsplanning. Hoewel emancipatie bete kent dat diverse groepen die in onze samenleving zijn, de mogelijkheden moeten krij gen aan die samenleving deel te nemen, beperkt het plan zich tot de vrouwen-emanci patie. Het deelplan is via een in spraakronde besproken met de betrokken organisaties. Met de behandeling van 't plan in de commissie wordt deze inspraakronde min of meer formeel afgesloten. Tijdens de behandeling is het voor de aanwezigen mo gelijk, na overleg met de voorzitter, om met de com missieleden over de inhoud van het plan van gedachten te wisselen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Vergadering comm. openbare werken Op maandag 14 september a.s. werdt cm zeven uur een ingelaste openbare vergadering gehouden van de commissie voor openbare we ken. De agenda vemeldt de volgen de punten: Aanleg overstortriool met ber gingsvijver in Smakterheide; ver koop van grond in Landweert t.b.v. de bouw van 49 preime-A-wonin- gen aan Stienstra Roermond; aan koop van grond van de heer J.H. Janssen in Laagheide; aankoop van grond in eerste fase Landweert van mw. Pouwels-Maessen en aan koop van grond in 2e fase Land weert van de Erven van Bracht. Tenslotte wordt gesproken over de ontbinding van een koopovereen komst met de heer Dijkmans be treffende grond aan de Kiekweg. Verlenging rijbewijs op tijd aanvragen Nogmaals wordt uw aandacht ge vraagd voor het op tijd beginnen met de verlenging van uw rijbewijs als de geldigheid daarvam spoedig gaat verlopen. U wordt geadviseerd daarmee niet te wachten tot de geldigheids datum verstreken is. omdat u dan ook niet op tijd over een nieuw geldig rijbewijs kunt beschik ken. De procedure van de rijbewijs- verlenging bestaat uit twee gedeel ten: 1. het aanvragen van een genees kundige verklaring; 2. het indienen van een verlen- gingsaanvraag (bij de afd. Be volkingszaken) voor het nieuwe rijbewijs. Voor het aanvragen van een ge neeskundige verklaring verstrekt deze afdeling een zogenaamde „ei gen verklaring"' en een uittreksel uit het persoonsregister. Na invulling van de kaart moet die verzonden worden aan het Cen traal Bureau Rijvaardigheidsbewij zen (CB) te Rijswijk. Het CBR verwerkt de aanvrage en zendt u na enige tijd een ge neeskundige verklaring (en u krijgt tevens het uittreksel retour). Onder overlegging van die ge neeskundige verklaring, het uit treksel en 2 pasfoto's wordt de ver lenging (eigenlijk: vernieuwing) bij de afd. Bevolkingszaken aange vraagd. Na ongeveer één week kan het nieuwe rijbewijs dan worden afgehaald. Sinds enige tijd is het aantal aan vragen voor afgifte van een ge neeskundige verklaring bij het CÖR groter dan de laatste jaren. Daar door is enige vertraging ontstaan in de verwerking, die nog geruime tijd merkbaar zal zijn. Daarom wordt u geadviseerd op tijd met de aanvraag om verlenging te starten: Met name zij die op grond van enige ziekte of li chaamsgebrek niet kunnen vol staan met een „eigen verklaring" maar tevens een rapport of aan tekening van een arts wordt ver langd, worden aangeraden tenminste 3 maanden voor het verstrijken van de geldigheidsduur van het rij bewijs de aanvraag voor een ge neeskundige verklaring in te zen den. Omdat een geneeskundige verkla ring zes maanden geldig is kunnen geen nadelige gevolgen bij de ver lenging ontstaan. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 sept. 1981 voor de navol gende bouwplannen bouwvergun ning verleend. het verbouwen van het pand Wester Thienweg 18 tot twee wo ningen tnv J. van Reenen; het verbouwen van het pand Wester Thienweg 17 tot twee wo ningen, tnv J.A. Kreutz; het uitbreiden van een varkens stal aan de Timmermannsweg 66, tnv A.A.M. Vriens; het plaatsen van een tuinber- ging aan de Haalakker 47, tnv J. J.H. Steeghs; het verbouwen van de woning St. Catharinastraat 1, tnv J.J.P.M. Janssen; het bouwen van 4 nertsenhallen aan de Twistweg 17, tnv Th.J.A. Arts; het bouwen van een garage aan de Gussenstraat 4, tnv M.Th. van Lank veld; het plaatsen van een pergola aan de Van Venrodelaan 4, tnv C.J. Kuiper; het plaatsen van een tuinberging aan de Pionierstraat 28, tnv W.J.C. Hendriks; het bouwen van een garage aan de Kievitsweg 1, tnv J.J.G. Jans sen; het aanbrengen van een dakka pel aan de Menuetstraat 1, tnv K. M. Driessen; het bouwen van een woning en garage aan de Heidse Peelweg 62, tnv Gebr. J. en W. Peeters; het uitbreiden van de garage aan de Paul Burgmanstraat 1, tnv T.T.S. Venray. Zij, die menen door deafgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze pu- blikatie op grond van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Venray, 11 september 1931 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Delesche RECTIFICATIE INSPRAAK BIJ WONING- BOUW IN LANDWEERT De vorige week stond op deie pagina een artikel over inspraak voor toekomstige bewoners van de Landweert. Helaas is niet vermeld dat het hier betreft inspraak op huurwo ningen (de zgn. woningwetwonin gen). Mocht u alsnog interesse nebben dan kunt u zich melden b(j de woningbouwvereniging Noord Lim burg, postbus 210, Venray. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 14 augustus 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van A.N. Veldhuizen. Lollebeekweg 26a te Cas- tenray- Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzigen van een legkip- penbedrijf waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Lol lebeekweg 26a te Casenray-tVenray. dat op 14 augustus 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van Gebr. Litjens, Teeuwenhofweg 4 te Leunen- Venray. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet, voor he oprichten, in werking brengen en in werking houden van een loonwerkersbedrijf waar elec- tromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw. gelegen aan de Teeuwenhof weg 4 te Leunen-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzagte en wel tot 11 okt. 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 1 oktober 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag. de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 11 sepember 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, twee de lid, onder c, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. Verseijen, Castenrayseweg 14 te Oirlo-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uiitbreidien en wijzigen van een pluimvee-opfokbedrijf waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Erioaweg (ongenummerd) te Oirlo-Venray, po sitief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervan gen. M. Smits, Gildestraat 23 Holthees-Vierlingsbeek, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het opriohten, in werking brengen en in werking houden van een konstruktiebedrijf voor staal- werken waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1.5 Kw, gelegen aan de Industrieweg (on genummerd) te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 25 september 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 upr. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 11 september 1981 Burgemeester en wethouders vnd. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne, maken bekend, dat door-hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, qop 2 sept. 1981 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: H. Pouwels, Ringweg 4 te Yssel- steyn-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Ringweg 4 te Ysselsteyn-Venray. Waterschap Zuiveringschap Lim burg, Kapelaan* Sarsstraat 2 te Roer mond, voor het uitbreiden van een rioolwaterzuiveringsinstallatie, gelegen aan de Metaalweg 3 te Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119. Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 11 sept. 1981 tot 11 oktober 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdag» van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 11 oktober 1891 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, ot 28, eerste lid. onder c, van de Wet al- qemene bepalingen milieuhygiëna bezwaren hebben ingebracht; d enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet In staal is geweest overeenkomstig artikel 20. 21 of 22. tweede lid. of 28, eerste lid. onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 11 september 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen

Peel en Maas | 1981 | | pagina 12