VERENIGINGSNIEIIWS PEEL EN MAAS Ruitersport JUM MERSELO I.V.N. cav mc DAMES- GYMNASTIEK van 45 tot 60 jaar I Springen klasse L: M. Wismans I met Saline 7e prijs. j Individuele dressuur: I Anita Gellings le prijs 'e I Jos Nooyen 5e prijs in Dressuur L II: r- I Petri Kessels 2e prijs i- I Jolanda Janssen 5e prijs 3. Ponny spelen: I Frans Philipsen 7e prijs Tuignony.'s: Venrays Mannenkoor Volvo leasing is voordelig jeugdnatuurwacht AQUARIUM VERENIGING BARBEQUE-BAL TE CASTENRAY Kynologen- vereniging Venray e.o. Nieuws uit Overloon AUTORUITEN SERVICE MEULEWEIFEEST IIN GEYSTEREN I Uit de praktijk blijkt, dat er op dit moment nog te weinig gelegen heid is voor de dames tussen de 4560 jaar om op aangepaste en I verantwoorde manier aan beweging I te doen. I Aan deze „vergeten groep" wil- I len wij. wat doen. Bij voldoende I deelname starten wij met een nieu- l we groep op donderdagmorgen van 9.30—10.30 uur. I Opgave en inlichtingen: mevr. I Direks 81075; mevr. Bouten 80362. ST. ISIDORUS Uitslagen concoursen te Heibloem, I Reuver en Wellerlooi. Heibloem 19 juli j.l.: I Springen klasse M: W. v. Dijck I met Rabbit 2e prijs. Speel uw spel:- W. van Dijck met Rabbit 3e prijs. Reuver 26 juli j.l.: I Springen klasse M: W. van Dijck I met Rabbit 12e prijs. I Wellerlooi 2 augustus j.l.: I Ind. dressuur: I Ring 5 klasse M I: W. Linders met Rocco 110 p. 2e pr. Ring 9 klasse L II: I Mevr. E. Bonants met Oswald 131 I pnt. 2e pr. I Ring 11 klasse L II: P. Brongers met Formosa 137 p. Ie pr. Ring 12 klasse L II: Mevr. N. Basten met Lancia 125 p. 4e prijs Ring 24 klasse B II: Mej. A. v. Schijndel met Socrates 126 p. 2e prijs. I Springen klasse L: Groep I: Mevr. N. Basten met Lancia 2e prijs M. Rutlen met Smoky 3e prijs Groep II: Ch. L. Tseng met Atleet 2e prijs M. Rutten met Marco 4e prijs Klasse M W. van Dijck met Rabbit le prijs Uitslagen concours te Overloon 9 aug.: Klasse MI Ring 9: W. Linders met I Rocco 132 p. Ie prijs I Klasse L II ring 12: M. Rutten met Smoky 128 p. 2e prijs Klasse L II ring 13: P. Brongers met Formosa 122 p. 2e prijs Klasse L II ring 14 P. Brongers met Rabbit 225 p. 2e prijs Klasse L I ring 20: M. Rutten met I Marco 119 p. 5e prijs Klasse L I ring 25: mej. A. van I Schijndel met Socrates 120 p. le pr. I Springen klasse L: Mevr. N. Basten met Lancia 3e pr. I Ch. L .Tseng met Atleet 5e prijs RUITER- EN PONYCLUB ST. JAN - MERSELO I Uitslag concours te Reuver 19 juli: I Dressuur L I: mevr. Geerts-Tur- I kenburg met Mieke 133 pnt. 2e pr. Concours 2 aug. te Wellerlooi: I Dressuur L I: Piet Geerts met Tor nado 121 pnt. 3e p r. I Dressuur L II: Jan Janssen met Trammeland 123 pnt. 3e pr. I Springen B: Adri van der Kreéke met Robbert 9e prijs. Concours zondag j.l. te Overloon: Afdelings dressuur 4 tal 119 pnt. j te prijs. [Dressuur L I: Piet Geerts met Tor nado 122 pnt. 3e prijs. I Dressuur L II: mevr. Geerts met 1 Mieke 117 pnt. 4e prijs. I Jan Janssen met Trammeland 121 pnt. 3e prijs. Dressuur Z I: Jan Janssen met I Canny 124 pnt., 2e prijs. Uitslag Ponyconcours te Wellerlooi: Dressuur B II: Petra Jaoobs le pr. Briggite Janssen 2e prijs. I Gerty Gellings 3e prijs. I Conn.v v. Duinhoven 3e prijs» I Astrid Janssen 3e prijs. Petra Janssen 5e prijs Dressuur L I: Frans Philipsen 3e-prijs HENRAY Volksvijand nr. 1 momenteel is hart- en vaatziekten. Hij krijgt min der kans als men regelmatig zorgt voor wat extra beweging. Helaas wordt er op de dreigende toestand van „bewegingsarmoede'' vaak hart- handig ingespeeld door het aan prijzen van allerlei middelen en produkten, die het bezwaar van te weinig beweging zouden opheffen. We moeten onszelf niet voor de gek houden, dergelijke middeltjes hebben geen of nauwelijks zin. Echte medicijnen helpen helaas pas als het eigenlijk al te laat is. Een wat meer bewuste, afwisselende levenswijze met voldoende li chaamsbeweging kan ai die narig heid helpen voorkomen. Om 1 kg. lichaamsgewicht-vet kwijt te raken heeft men ongeveer A.s. donderdag 13 aug. om 19.30 extra repetitie voor le en 2e bas sen en om 20.00 uur voor het ge hele koor. Maandag 17 aug. extra ingelaste repetitie in verband melt concert reis naar Ahrweiler, aanvang 20.00 uur in de Burggraafj Donderdag 20 aug. om 19.30 ex tra repetitie voor le en 2e tenoren en om 20.00 voor het gehele koor. Maandag 24 aug. wederom een extra ingelaste repetitie om 20.00 in de Burggraaf. Vrijdagmiddag 28 aug. vertrek naar Ahrweiler. Nadere gegevens hierover in de komende periodiek. Zondag 16 aug. is er om 11.00 uur een bijeenkomst in de Burg graaf voor alle leden van het Hof- koor. Door opheffing van de ledenstop 'kunnen zich vanaf donderdag 3 sept. weer nieuwe leden aanmelden op de wekelijkse repetitieavond in de Burggraaf of telefonisch bij se- kretaris Wim Smits. tel. 82454 of bij een der bestuursleden. Verder programma voor septem ber: 27 sept. Zondagochtendconcert in de schouwburg. Mogelijk zijn er in september 2 opnames voor de TROS televisie in de Rhoda-hal te Kerkrad e. Nadere gegevens hier over ontbreken nog. Afmelden bij F. v, d. Kruijf, Ca- simirhof 3 tel. 86848 of de Burg graaf tel. 81244. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Een dezer dagen zul je een brief ontvangen met de uitnodiging om weer mee te gaan zingen bij het koor. Zorg dat je het strookje wat ingevuld moet worden meebrengt op maandagavond 24 augustus. Dan is er repetitie i.v.m. de openings mis voor het Schooljaar in de Vre- deskerk. JONGERENORKEST „BOJEMA" Er is een brief onderweg naar jou toe, daarin staat een strookje dat je moet invullen om weer mee te kunnen doen. Zorg dat je dat inlevert vóór 28 augustus bij p. Falco of Saskia Emens. Adressen: Patersstraat 29 of Langstraat 90. De eerste gezamenlijke repetitie hou den we op vrijdag 4 september. „SALTARELLO" Onz eeerste repetitie gaait van start op vrijdagavond 21 augustus om 19.00 uur in lokaal 216, Dit in verband met de openingsmis van het nieuwe schooljaar van het Boschveldcollege in de Vredeskerk op dinsdag 25 augustus. presenteert ALCOHOLVRIJE DISCO-SPECIAL a.s. vrijdag 14 aug. van 12 t.m, 15 jaar, Aanvang 19.00 uur. Entree gratis. Dus op naar Merselo. Bel even met Topgarage cv afdeling lease Tel. 81032 VENRAY I VOLVO I 2000 liter zuurstof nodig, bij het ademen nemen we per minuut de volgende hoeveelheden op: zittend bi liter; wandelend: Vz liter; trim mend: 2 liter. Pas bij flinke inspanning ver- verbrandt uw lichaamsvet door middel van toegevoerde zuurstof. Gewichtsafname gaat op deze ma nier weliswaar vrij langzaam, maar zeker. Het zaJ niet direkt opvallen, maar reken er maar op, dat heft regelmatig buiten zijn uw huid goed doet. De huid, wel het groot ste orgaan van het lichaam vaart er wel bij, wanneer de zuurstof voorziening op een hoger peil komt. Onze aktiviteiten: Zaterdagmorgen 15 aug.: duur- loop 6 of 10 km op het Ballonzuil- circuit. Vertrek om 7.15 uur vanaf Cooperbaan. Zondagmorgen 16 aug. loop-, trim- en speloefeningen, vertrek om 9 u. vanaf Overloon „de Vers''. Woensdagavond om 18.45 uur vertrek vanaf Geysterse bossen voor loop-, trim- en speloefeningen. Verzamelen 5 minuten voor aan gegeven vertrektijden. Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Ven- ray, «tel. 85384. De kweek van de Courgette heeft, vcor de een gemakkelijk, voor de andere moeilijker uitge pakt. Om voor komende jaren een gcede begeleiding te kunnen gevep is het noodzakelijk, dai wij jullie ervaring te horen krijgen. Wij ncdigen jullie dan ook om schriftelijk, mondeling (eventueel telefonisch), jullie resuL'taten door te geven. Voor een ordenend verloop, spre ken wij het volgende af: De ge gevens moeten vóór 1 september a.s. binnen zijn! Je geeft op het aantal vruchten per plant! De leng te en dikte van je grootste Cour gette! Schriftelijke opgave adresseren: Jeugdnatuurwacht, p/a Groene Hart 1 5801 SX Venray Mondelinge opgave, alsook tele fonische op vorenvermeld adres: tel. 04780-82772, echter alleen op zaterdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur. Wij hopen op vele meldingen! „TUSSEN MAAS EN PEEL" A.s. zondag 16 «augustus organi seert het Instituut Voor Natuur beschermingseducatie Venray-Geijs- ren, een excursie op het landgoed „De Hamert''. Gestart wordt om 9.00 uuf van af Boswachterswoning Vink t.o. het Pannekoekenhuis, aldaar. Geïnteresseerden, niet I.V.N.-le- leden, blijven eveneens welkom. Deze tocht geschiedt o.l.v. bos wachter Vink. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Schutterij St. Huberlus te Kessel organiseert a.s. zondag 16 augustus het schuttersfeest van do Noord en Midden-Limburgse Bond Julia na. Het zal plaatsvinden op het terrein „De Witmaeker". Schutterij U Zandakker Gilde St. Jan neemt daaraan dce!. Zij verza melen zich daartoe om 12.45 uur bij het Gildehuis. café Klomp, al hier. Het bestuur verwacht een goede opkomst van de leden. Nu de vakantie er weer groten deels opzit, gaan we gezamenlijk met frisse moed naar het 3e Bonds- feest. Wij hopen in Kessel goede resultaten 'te behalen. Zondag j.l. werd er weer een onderlinge wedstrijd gehouden. Er werd ditmaal gestreden om de kleine trofee. De winnaar van vo rig jaar, P. v. d. Broek, moest na een spannende afkampronde de beker afstaan aan J. Rijnders. Er volgde nog een extra ronde. Hier werden de volgende prijzen behaald: 1. A. v. d, Broek 2. P. Vollenberg 3. J. Rijnders 4. P. v. d. Broek 5. H. Janssen 6. J. Willems VENRAY E.O. Aquarium vereniging Venray e.o. houdt op 16 aug. haar maande lijks bakkenbezoek bij L. Boom, Helfrichstraat 76, Venray. De kontaktavond wordit gehouden op 25 aug. in café Vermeulen te Oostrum, aanvang 8 uur. Wij ho pen op n goede opkomst. Het barbecue-bal te Castenray, georganiseerd door de fanfare „Dorpsklank" te Castenray, is dank zij de inzet van veel leden, de sportorganisatie en de firma Ver- koeyen, een groot succes geworden. De muziek was goed en verzorgd en niemand behoefde dorst of hon ger te lijden. Naar het oordeel van de vele be zoekers, was het een aangelegen heid die voor herhaling vatbaar is. VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1981 Nr. 33 HONDERDENTWEEDE JAARGANG PEARLY DISCO TOP 10 nr. 20 - 15 aug. 1981 1 (1) Kool The Gang - Love festival. 2 (3) T.S. Monk - Candidate for love. 3 (5) Jacksons - Walk night now. 4 (2) Odyssey - Going back to my roots. 5 (7) Commodores - Lady 6 (4) Stars on 45 - Part 2 7 (9) Grace Jones - Pull up to the bumpers. 8 (8) Coatimundi - Me no pop I. 9 (10) Tom torn Club - Wordy Rappinghood. 10 Evelyn King - I'm in love. TIP: Frankie Smith - Auction. Peerly Disco Agenda: Het nieuwe seizoen 1981-'82 is weer aangebroken! Vanaf voligende week zaterdag is het weer Disco- time. We beginnen de 22ste augus tus in jeugd-discoclub „Pearly" te Brukske om 19.30 uur. Zondag 23 aug. disco-matinee vanaf 14.00 uur. Op zondag 6 september vindt de jaarlijkse ciubmatch van de K.C. .Venray e.o." plaa'ts in sporthal „De Wetteling". Als voorbereiding hier op kunnen de leden deelnemen aan een korte kursus ringdressuur op de zaterdagen 15, 22 en 29 augustus van 13.30 tot 14.30 uur, op het oefenterrein aan de Sinnesstraal. Vcor eventuele vragen l.a.v. de clubmatch of cursus kunt U al-tijd terecht bij het secretariaat, 04780- 83188. KONT A K T GROEP VENRAY Vanaf dinsdag 11 augustus zijn er weer AAW/WAO kontaktmid- dagen. Iedere dinsdagmiddag van 2 tot 5 uur in wïjkgëbouw ,,'t Bruks ke". WAO-ers kom eens vrijblijvend naar deze gezellige praat- en ge- zelschapsspelende middagen. Wij hebben nu de beschikking over een biljart gekregen. Kom en maak eens kontakt, wij hebben de ruimte. Wij schrijven nieuwkomers graag als wao-lid in de AAW/WA Okontaktgroep Tot ziens dan op dinsdag(en) vanaf 11 uag. 1931, 2.00 uur wijk- gebouw 't Brukske Venray. Lourdescomité afd. Venray WERELDUURRECORD GEMENGD TOKKELEN Onder het motto: „Samen sterk voor het Lourdes Liefdewerk1' heb ben wij samen met de 27 mc Fox Hunter, de organisatie van het Werelduurrecord gemengd tokkelen op ens genomen. Dat betekent dat we al een hele tijd met de voorbereiding f>ezig zijn en dat er volop werk aan de win kel is. Een van de akties is het uit geven van een programmaboekje, waarvoor zowel de leden van de 27 mc Fox Hunter, als van het Lourdescomité advertenties ophalen ter bestrijding van de onkosten. Door het plaatsen van een adver tentie steunt U de 27 mc Fox Hun- ter, maar ook het Lourdescomité afd. Venray. Het startsein van dit werelduur record gemengd tokkelen wordt op dinsdag 6 oktober a.s. om 20.00 uur gegeven, nadat drs. Janssen, direkteur van de Stichting Lim burgse Bedevaart naar Lourdes, de officiële opening heeft verricht. Maar de mensen die het willen gaan maken, en die reeds vele maanden in training zijn, zijn Lady Krullebol en Taranta. Laatstge noemde heeft al een wereldrecord achter zijn naam staan, n.l. met Pussycat. Natuurlijk is er tijdens dit ge beuren dat tot zondag 18 okt. 12.00 uur zal duren, veel te doen. Er komt muziek, discotheek etc. Maar over al deze aktiviteiten zullen we U van tijd tot tijd op de hoogte houden. Noteer voorlopig maar: dinsdag 6 oktober om 20.00 uur start, in café 1 Huulcske Pa- terslaan/hoek Langstraat. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Ook al zijn wij in de grote vakantie-periode, toch blijven de ontspanningsavonden voor 50-plus- sers doorgaan. Voor alle mensen van 50 jaar en ouder is er gezellig dansen op woensdagavond' vanaf 19.30 uur in zaal Arts te Merselo; en wel op 12, 19 en 26 augustus a.s. Hebt U interesse, dan bent U van harte welkom. Het is allemaal vrijblijvend. Ook al kunt U niet dansen, tocht bent U welkom. Deze 50-plus-avonden worden georgani seerd door Discotheek Hollands Glorie. Vanwege haar vakantie zal mej. Th. Janssen tot 10 augustus a.s. niet te bereiken zijn. Het kan toor in De Wiekslag is tot die tijd dan ook gesloten. Enige lezers vroegen om ook aandacht te besteden aan bepaalde regelingen en voorzieningen ten be hoeve van ouderen. Vanzelfspre kend willen wij hiervoor plaals maken. Dat ligt trouwens ook in de bedoeling van deze ruibriek. Meldt U zich maar met het gewenste on derwerp bij het Open 'Bejaarden- werk, Bergweg 4 te Venray, tel. 82996. Vanaf de volgende maand zijn wij van plan U regelmatig te in formeren omtrent een aantal aan trekkelijke boeken. Mocht een van deze boeken Uw belangstelling heb ben, dan zoudt U die kunnen gaan lenen bij de bibliotheek aan de Ju- lianasingel, alhier Het lidmaat schap van de bibliotheek voor 65- plussers bedraagt sledbbs één gul den per jaar. Mocht U onverhoopt moeite hebben met het lezen van wege bijvoorbeeld te kleine letter tjes, dan is er de mogelijkheid via de bibliotheek te worden geholpen met alle mogelijke hulpmiddelen, met het doel U het lezen te ver- aaangenamen. FIETS VOSSE.I ACHT De fietsvossejacht van afgelopen zondag was weer een groot succes. Besloten is dat dit de eerste vcsse- jacht was van een competitie be staande uit 6 vossejachten, mede mogelijk gemaakt door de snelle en vriendelijke medewerking van de gemeente Venray. De eerste 10 jagers die binnenkomen krijgen hiervoor punten. Het totaal aantal pun'ten van 5 vossejachten wordt dan bij elkaar opgeteld en de win naar krijgt een zeer fraaie trofee die hij/zij mag houden. Bij elke vcssejacht zijn 3 prijzen en natuur lijk een aparte lady-prijs voor de eerste lady die binnenkomt. Ock als je afgelopen zondag nielt mee hebt gedaan kun je meedin gen naar de trofee, want er wor den maar 5 vossejachten geteld. De data waarop deze vossejachten plaatsvinden zijn: 23 aug., 6 sept., 20 sept., 4 okt. en 18 okt. Van 14.00 uur tot 15.00 uur kun je je in laten schrijven bij hotel „de Burggraaf". Er wordt dan om 15,00 uur gestart. Hou dus allemaal deze data vrij en doe met met de com pel! tie-vcssej acht. De stand op dit moment is als volgt: pnt. 1. Papa Victor 10 2. Flaming Star 9 3. Black Sabbath 8 4. Lady Satana 7 5. Lady Pussycat 6 6. Lady M7 5 7. Mantana 4 8. Spidermike 3 9. Silverstar 2 10. Reppo-Cleppo 1 Voor speciale beugels om de bak op de fiets te monteren, kun je el ke zaterdagmiddag terecht in ons clubgebouw aan de St. Antonius- straat 3a (fiets en bak meenemen). Tot a.s. zaterdag of tot zondag 23 aug. Opgave nieuwe leden: Delta Lima, Harpstraat 6 Bullshit, Ouverturestraat 45 Pinky, Monikesstraat 10 Pussycat, Pavanestraat 47 Pascal, Gitaarstraat 24 Vcor vragen kunt U bellen 38546. Kopy vcor QRV inleveren op Harp straat 6. Bye bye en zwaai zwaai. Na enkele weken afwezig te zijn geweest i.v.m. de vakantie en ker mis, hopen we weer voor de volle 100#/o voor jullie allen klaar te kunnen staan. FIETS VOSSEJACHT Op zondag 16 augustus a.s. gaan we weer van start met 'n fiets vossejacht. Zijn de weersomstan digheden ongunstig, dan wordt de ze fiets-vossejacht tot nader be kend te maken datum verschoven. Zoals gewoonlijk is het weer in schrijven in café 't Huulcske Lang straat/hoek Paterslaan in Venray en wel van 13.30 uur tot 14.30 uur. Op 1 juli j.l. is er een belang rijke algemene ledenvergadering van de Noord-Limburgse Biljart federatie Bejaarden geweest. Ondermeer werd besloten het bestuur uit te breiden met twee personen en de controibutie te stellen op 15 per persoon per jaar. Aftredende bestuursleden waren de 'heren H. Dinghs en Th. Vran- ken. Beiden werden bij acclamatie herkozen als bestuurslid. Aange zien de heer Vranken zich niet meer herkiesbaar stelde als voor zitter werd in zijn plaats gekozen de heer L. Litjens uit Horst - America. In het federatie-bestuur zitten verder nog de heren J. Ver- blakt uit Tienray (vice-voorzitter) J. Truyen uit Horst (secretaris- penningmeester), W. Cruysberg uit Tienray, G. Schattevoet uit Hegel- som, H. Dinghs uit Castenray en Th. Vranken uit Venray. Door hun levenservaringen wij zer «geworden werd besloten dat bij «tussentijds uitvallen van een der bestuursfunkties of van competitie- leider de heer Dinghs of Vran ken of beiden terstond zullen in vallen. Voorzover nodig zal in een dergelijk geval een ander bestuurs lid bereid moeten zijn zich door de heren Dinghs en/of Vranken te laten inwerken. De tijdens de algemene leden vergadering niet gekozen bestuurs- kandidaten zullen bij blijvendie tussentijdse uitval van een van de bestuursleden terstond zitting nemen in het federatiebestuur uiteraard in de volgorde van het aantal behaalde stemmen. Deze niet-gekozen bestuurskan- didaten zijn de heren Fr. Jacobs uit Horst, J. van de Bekerom uit We gaan van start om 14.30 uur. Deze keer zullen jullie 2 vossen moeten zoeken. (Het is echt niet moeilijk). We hebben 10 leuke prijzen ter beschikking. En we hebben nog een extra prijs voor de origineel ste fiets. Dus alle 27 mc-ers jong of oud, lid of geen lid van de Fox Hunter, tot zondiag 16 aug. a.s. Verdere mededelingen: Deze maand komt het clubblad weer uit. Vanwege de vakantie is dit vorige maand niet verschenen. Hier in kunnen jullie deze maand enkele belangrijke mededelingen lezen, die voor jullie als voor ons van zeer groot belang zullen zijn. Verder kunnen jullie 'hieruit ver nemen wat de verdere aktiviteiten in de komende maanden zullen zijn. Nieuwe leden: Nieuwe leden kunnen zich ten alle tijde opgeven op onderstaand adres: Lady Kotex, Eikenlaan 26, tel. 87854. Een inschrijfformulier wordt jullie dan «toegezonden. Zijn er verder nog vragen, dan kunnen jullie altijd nog bellen bij: Taranta, tel. 88435; Linke Loet, tel. 86372. De groetjes en baai baai. KATH. BOND VAN OUDEREN Evenals voorgaande jaren, gaan de oudjes van Overloon een dag reis maken en wel op donderdag 10 sept. a.s. Het programma voor die dag ziet er als volgt uit: Ver trek 8.30 uur vanaf het kerkplein. Route: Ravenstein, Deelen, Hoen- derloo. Koffiepauze tot 11.30 uur in Oosterbeek. Verder zullen er di verse bezoeken worden afgelegd o.a. Paleis t Loo tot 15.30 uur en een rondrit door de kroondomeinen. Bezoek aan- de koninklijke stallen tot 17.00 uur. Van 19.00 tot 21.30 uur een volledig diner. Daarna wordt de terugreis aan vaard, zedat men om 10.00 uur weer thuis hoopt te zijn. Opgave liefst zo spoedig moge lijk voor deze reis. De eigen bij drage is 45,per persoon. FANFARE VRIENDENKRING Reeds diverse jongeren hebben zich aangemeld als lid om dit jaar een opleiding te willen gaan vol gen. Ook voor het slagwerk/tam- bcerkorps kunnen nog leerlingen worden geplaatst. De opleiding is in Overloon. Voor aanmelding en/of vragen kan men terecht bij Piet Vloet, Museumlaan 15. K.V.O. Op 24 en 25 aug. begint op de gebruikelijke uren weer de gym- kursus. Opgave voor die daltum met betaling bij de sekretaresse Mevr. Visser-Boerstal. Op 8 sept. is er een excursie naar Heinekens bierbrouwerijen in Den Bosch. Na de middag naar de Vigo's glasdecoratie in Nuland. De plaatsen zijn beperkt. Spoedige op gave met betaling van 14,voor de bus bij de sekretaresse. Er wordt vertrokken om kwart vóór negen en zijn tussen 17.30 en 18.00 uur weer thuis. ZONNEBLOEM Op donderdag 20 aug. a.s. gaal Venray en G. Minten uit Sevenum. Zij zullen in het vervolg alle be stuursvergaderingen meemaken, ook al hebben zij geen stemrecht. Door het bijwonen van de be stuursvergadering raken zij als reserve-besruuiskandidaat vei- trouwd met de diverse problemen, taken en funkties bij het bestuur en haar leden. Op deze manier kunnen de reserve-bestuurskandi- daten wanneer een beroep op hen wordt gedaan onmiddellijk als ingewerkt bestuurslid meepra ten en meebeslissen. Op 16 oktober 1978 kwam de Biljartfederatie Bejaarden tot stand. Uit het nog steeds toenemend aan tal belangstellenden blijkt over duidelijk dat dit initiatief in een ware behoefte voorziet. Het lijkt zelfs alsof het aantal biljarters het aantal kaarters gaat overtreffen. Bestuurlijk is men er zich ernstig van bewust dat alles zo goed mo gelijk geregeld moet worden, dat er steeds hogere eisen worden gesteld aan de bestuursleden en dat de competities veel voorbereidend en begeleidend werk opeisen. Door het overlijden tijdens het afgelopen competitiejaar van twee prima bestuursleden is men er zich tevens van bewust dat men niet opzij moet gaan voor de realiteit dat men als ouderen een kwetsbare groep vormt. Mede om die reden werd het federatie-bestuur uitgebreid met twee leden en is men overgegaan tot het nu al laten meedraaien van een drietal reserve-'bestuurskandi- daten; zodat deze geheel ingewerkt zijn wanneer zij onverhoopt en on verwacht een bestuursfunktie moe ten overnemen voor een ruim hon derd leden «tellende olub die met 22 teams in een A- en een B-klas se speelt. de Zonnebloem afd. Overloon va ren met de „Maasvallei". Hiervoor komen in aanmerking: zieken, een zamen, hulpbehoevende bejaarden enz. Mocht u iemand uit deze groe pen kennen dié mogelijk nog niet cp de lijst van de Zonnebloem voorkomen, geef dan naam en adres door aan Zr. van Katwijk of aan Mevr. M. J. Monnée-Sluis. Om 9.00 uur gaan we van start aan de Sluis te Sambeek. En het belooft weer een fijne dag te worden met een andere route dan voorheen. Rond' 18.00 uur zijn we weer terug aan de sluis te Sambeek. Ook nu kan, dank zij een be langrijke gift en hopelijk een goede loten-verkoop, een grote Overloon- se groep die dag mee met weder om enkele andere Zonnebloem-afd. uit de omgeving. De eigen bijdrage in de kosten is dit jaar «gesteld op 15,per persoon. 'Wil't U in de Overloonse kermis- week er ook wel eens uit, zorg dan dat je erbij bent. Naast Zr. van Katwijk zijn meerdere ver pleegkundigen en een arts op de boot aanwezig, zodat een goede verzorging gewaarborgd is. E.H.B.O. In september gaat weer een cur sus eerste hulp van start. De duur van de cursus is 18 weken. Er zal een avond per week les worden ge geven. Mensen die hiervoor belang stelling hebben, kunnen zich tot 29 augusbus opgeven bij B. Jansseen, M'useumllaan 23, Overloon, tel. 622. JAN VAN NIES Kruitweg 5 Venray t.o. Torro Tel. 04780-87360 Voor de derde achtereenvolgende keer organiseert de Joekskapel Kei dur Nève uit Geysteren op zater dag 15 en zondag 16 augustus a.s. de zogenaamde Meulewei-feesten. Traditiegetrouw zullen op de zater dag in de avonuren diverse kamp vuren een extra dimensie geven aan deze Meulewei-feesten. Van zelfsprekend is er geen gebrek aan muziek: zo is er een optreden van de blaaskapel uit* Maashees, ter wijl ongetwijfeld het hoogtepunt van die avond' zal zijn een optre den van de alom befaamde groep „Die Fidelen Rosentaler" uit Mer selo. Aanvang van deze avond: 20.00 uur. Borden in het pittores- que Geysteren zullen aangeven waar de festiviteiten zich afspelen. Zondag 16 augustus is er vanaf 11.00 uur in de ochtend Frühschop- pen. De Joekskapel „Brandholt" uiit Venray en de Venlose Joeks kapel „Kappeskook" maken dit ochtendgebeuren tot een amusante en niet te versmaden gebeurtenis. Voor de kinderen is er als bij zondere attraktie een gratis huif- karrentocht door en rond het bos rijke Geysteren en natuurlijk is ook de entree voor de Meulewei- feesten in Geysteren gratis.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9