GEMEENTEPRAAT KERMIS VENRAY NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting OPENLUCHT RECREATIE HINDERWET Bestemmingsplan BUITENGEBIED Geen nieuwe burgerwoningen in het BUITENGEBIED BELEIDS-NOTITIE Als onderdeel van het gemeente lijk welzij nsplan is een beleids notitie Openlucht Rekreatie ge maakt. Op 3 oktober 1980 besteed den wij reeds aandacht hieraan op I deze pagina. Toen kon men rea- I geren en moest de commissie On derwijs, Vorming en Recreatie zich j nog uitspreken over de notitie. Inmiddels is dat allemaal achter I de rug en is nu de definitieve ver sie gereed. OPENLUCHT RECREATIE Recreatie, zo lezen we in de no titie, is op te delen in twee vor men. De eerste is recreatie in de woonomgeving, sport, kinderspeel plaatsen enz. De tweede vorm is recreatie wel ke in het buitengebied plaatsvindt. Hierbij wordt dan vooral gedacht aan wandelen, fietsen, paardrijden, I maar ook 'kamperen en een recrea tieterrein als Vlakwater. De beleidsnota beperkt zich tot deze tweede veel ruimte vragende i (extensieve) vorm van recreatie (de l openlucht recreatie). Omdat de beleving van de na- I tuur als een van de belangrijkste aspecten van deze vorm van re- creatie wordt gezien, behandelt de nota de verschillende natuurgebie- den rond Venray. Zij geeft meteen aan waar recreatief gebruik moge- I lijk is. Om een lang verhaal kort le maken willen we hiervoor verwij- I zen naar het artikel van vorig jaar of naar de beleidsnotitie en alleen i aangeven wat er veranderd is. MOTORCROSSEN Er zijn twee grote veranderingen ten opzichte van de eerste versie van de nota. De eerste gaat over I het motorcrossen, j In de nota staat dait het houden van motorcrossen op het parcours „Jansl-ust" beperkt moet blijven tot 1 2 wedstrijden per jaar. Om zo I niet te veel overlast te geven. I Als alternatief wordt het cross- terrein „de Peel" gezien. Gepro- I beerd moet dan ook worden toe stemming te krijgen voor dit ter rein, bij het vliegveld, tot het hou den van wedstrijden. KAMPEREN De tweede aanvulling gaat over het Kampeerbeleid dat de gemeen te moet gaan voeren. Volgens de j notitie moet nu reeds gestart wer den met een eigen krachtig kam peerbeleid. Hiermee wordt dan vooruitgelopen op de Kampeerwet, die half 1982 in werking treedt, en die het beleid verlegt van pro vincie naar gemeente. INFORMATIE Wilt U weer weten over deze be leidsnotitie Openlucht Recreatie, dan kunt U de notitie lezen in de infotiek in dc hal van het raadhuis. Als u dan nog vragen hebt of u wilt graag een exemplaar hebben, loop dan even aan bty de afdeling Sport en Recreatie, kamer 214. Bekendmaking STOPVERBOD OP EEN GEDEELTE VAN DE KEMPWEG Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 29 juli 1981 waarbij in I verband met werkzaamheden aan het bioscoopcomplex, gelegen op de I hoek Kempweg/Merseloseweg tot de volgende tijdelijke verkeers- j maatregel is besloten: Met ingang van 6 augustus 1981 tm. 31 oktober 1981 of zoveel kor- ter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: a. door het plaatsen van borden 51 (stopverbodsborden) van bijlage I II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens het stil staan te verbieden aan beide zijden van het gedeelte van de Kempweg, gelegen tussen de Merseloseweg en het pand Kempweg nr. '1; I b. voor zover genoemde maat regelen dit toelaten en de veilig- 1 heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht, onthef fing te verlenen van de onder a_ j genoemde verkeersmaatregel iten behoeve van bestuurders van mo- i torvoertuigen, wanneer aangetoond of aannemelijk gemaakt kan wor den dat zij gedurende de tijd diat de onder a. genoemde verkeers maatregel geldt, gebruik moeten f maken van de onder a. vermelde weg voor het laden en lossen van I goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motor- voertuig en deze aktiviteiten niet I of bezwaarlijk op andere wijze kunnen wordten verricht. Belanghebbenden kunnen binnen dertig dagen na datum van deze I bekendmaking tegen dit besluit be roepen aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de Commis saris van de Koningin. Venray, 31 juli 1981 j Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Tijdens kermis: EXTRA TAXI STANDPLAATSEN Volgens goed gebruik zullen ook dit jaar tijdens de kennis extra standplaatsen voor taxi's gecreëerd worden. Op de volgende plaatsen kunt u tijdens de kermisdagen de taxi in stappen: t.o. Den Engel aan de Poststraat t.o. de bioscoop aan de Merse loseweg; voor Pentagon aan de Hofstraat; bij café van Rossum aan de HenseniusSbraat. Laat uw kermisplezier niet be derven: Glaasje op laat je rijden. Verplaatsing weekmarkt Op maandag 3 augustus (kermis- 1 maandag) zal de Venrayse markt verplaatst worden naar de Dr. Poelsstraat. De Grote Markt, het Hensenius- plein en het Gouden Leeuwterrein zijn dan in gebruik als kermister rein. De markturen zijn zoals ge bruikelijk van 912 uur. Het zal niet mogelijk zijn om vanaf zondagavond (2-8) laat tot laat in de middag per auto de Dr. Poelsstraat in te rijden of te ver laten. Bezoekers van de markt die per auto komen, kunnen de auto par keren op het parkeerterrein aan de Julianasingel en op de twee par keerplaatsen naast het raadhuis. Tarieven voor de attracties op de Venrayse kermis Vloor de speciale kinderzaken geldt een maximum tarief van 0.75 en voor de grote attractie is het tarief gemiddeld 1.50. Voor de oefenspelen is het tarief erg verschillend. In de sector etens waren zijn de p;ijzen vrijgelaten. Vaak is er een mogelijkheid tot reductie bij aankoop van meerrit-, tenkaarten. Het volledige overzicht is zo: Grote Marat: autoscooter (per 2 persoonswagen) 1.50 babysport 0.75 vüegtuigmolen 0.75 bingo 0.50 optel spel 0.35 pinda-popcorn, ijs, nougat-suiker- kraam, vis vrij. Henseniusplein/Gouden Leeuw- terrein: hu la-swing 1.50 polyp 1.50 blue-bcb 2.50 geestenbaan 1.50 astronliner 2.50 sprinter 2.50 steile wand 2.50 lunapark 'entree) 2. 3 ritten 2.50; 10 voor 5, 25 voor 10, draaimolen 0.75 buggy's 0.75 mini-rad 0.75 schietsalon 2.50 (3x foto's of 5x pijpjes) lijntrekspel 0.75 Skee-ball 1, holly-cranes 0.2*» en 0.50 (naar keuze van de speelkast) electronisch stoplichtspel 0.25 buildozer-schuifspel 0.25 handischriftanalysa-computer 1.50 suikerspin, gebakkraam, limonade- automaat, pinda-popcorn, ijs, mou- gat-suikerkraam, vis, broodjes- grilDbar vrij. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 29 juli, waarbij met het oog op de te verwachten druk te tijdens de jaarlijkse kermis in Venray-kom, alsmede in verband met de aanwezigheid van diverse kermisattracties op de Grote Markt en het Henseniusplein en de ver- keershinder bij het opbouwen en afbreken van die attracties, de vol gende verkeersmaatregelen zijn ge nomen: I. voor het tijdvak van woens dag 29 juli 1981, 07.00 uur tot en met donderdag 6 augustus 1981 18.00 uur, of zoveel korter of lan ger dan de omstandigheden het toe laten dan wel noodzakelijk maken: 1. door plaatsing van borden 11 van de bijlage II van het Re glement verkeersregels en ver keerstekens te sluiten voor alle verkeer in beide richtingen be halve voor voetgangers: a. de Schoolstraat, voor het ge deelte gelegen tussen de naamloze weg vóór de schouwburg en het Hense niusplein; b. de rijbanen en pleinen van het Henseniusplein, alsmede het fietspad over dit plein; c. de toegangsweg vanaf de Henseniusstraat naar 't par keerterrein Gouden Leeuw; Woningbouw 1982 Op 30 april j.l. stonden ruim 1700 woningzoekenden ingeschreven bij de woningbouwvereniging Noord Limburg. Van hen hadden bijna 800 reeds een woning en wilden dus verhuizen. De eerstkomende jaren zullen jaarlijiks ca. 400 wo ningen klaar moeten komen om in de eerste behoefte te voorzien. Deze cijfers vinden we terug in een notitie over hot woningbouw programma van de gemeente Ven ray. De commissie Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting zal deze notitie bespreken 6-8-'82) en aan het college van b. en w. advies uitbrengen. Uit deze notitie over het woningbouwprogramma blijkt ook dat als alle geplande woning bouwprojecten op tijd starten het aantal van 400 woningen per jaar haalbaar is. De behoefte aan woningen geldlt vooral voor 3 soorten woningen: eengezinswoningen; woningen voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudingen; bejaardenwoningen. Voor de eengezinswoning (de wo ningwetwoning) zal gelden dat de vraag voorlopig nog wel groter blijft dan het aanbod. Doordat steeds meer jongeren steeds vroeger een eigen woning willen zal de vraag naar de klei nere woning blijven groeien. Het aanbod van kleinere woningen (voor alleenstaanden en tweeper- soonshuishoudmgen) is behoorlijk in Venray. Alleen de woningbouwvereniging heeft er al 432, terwijl nog zo'n 250 cp de planning sfta-an voor een snelle realisatie. Het aantal bejaarden woningen in Venray-kom zal na realisatie varf de tweede fase van Landweert ook aanzienlijk zijn zo'n 358. Dan kan 38°'o van de woningbehoevende be jaarden geholpen worden. Dit is 15°/o boven die landelijke norm van 25#/p. Wil echter voldoende aan de be hoefte tegemoet worden gekomen dan moet ook het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting ever de brug komen. Zij zal voldoende financiële middelen beschikbaar moeten stellen. Voor 1982 omvat het bouwpro gramma 377 woningen in Venray- kom en 150 woningen in de kerk dorpen Deze kunnen alleen met subsidie van de rijdsoverheid ge realiseerd worden. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter 2. door plaatsing van borden 12 en 13 van bijlage II van ge noemd reglement het gedeelte van de Merseloseweg tussen de Deken Thielenstraat en de Kempweg te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers in de richting van het Hensenius plein 3. door het verwijderen van de onderborden, behorende bij bord 49 van bijlage II van genoemd reglement, op de Grote Markt een algeheel parkeerverbod in te stellen; II. voor het tijdvak van zaterdag 1 augustus 1981 tot en met woens dag 5 augustus 1981, dagelijks van 15.00 uur tot 24.00 uur, of zoveel korter of langer dan de omstandig heden het toelaten dan wel nood zakelijk maken, door plaatsing van borden 11 van bijlage II van eer dergenoemd reglement te sluiten in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers: a. de Hofstraat, voor het gedeeU te gelegen tussen de iuliana- singel en de Grote Markt; b. de Schoolstraat voor het ge deelte, gelegen tussen de Markt straat en de Jan Hensenstraat; c. de Grote Markt. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit beroep aantekenen bin nen dertig dagen na de dag dat publicatie heeft plaatsgehad. Heft beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en bij de commissaris van de Koningin te Maastricht in gediend. Venray, 31 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Glasbakken tijdelijk verplaatst Als gevolg van de kermis hebben twee glasbakken in het centrum £mn plaats moeten afstaan aan ker misattracties. De glasbak die normaal staat op de GROTE MARKT staat nu tijde lijk op de parkeerplaats, t.o. Jacobs aan de SCHOOLSTRAAT. De glasbak van de parkeerplaats aan de JAN HENSENSTRAAT, ach ter Smits, its verhuisd naar de overzijde van de JAN HENSEN STRAAT, achter de schouwburg. Vanaf vrijdag 7 augustus kunt u de glasbakken weer op hun oude plaats aantreffen. Vergadering Commissie Ruimte lijke Ordening en Volkshuisvesting Op donderdag 6 augustus is de eerstvolgende vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting. De vergadering wordt gehouden op het raadhuis in kamer 127 en begint om 19.00 uur. Op de agenda van de vergade ring staan naast de gebruikelijke punten de volgende zaken: formele advisering pre-advies B.P. Buitengebied. het beleid met betrekking tot de herbouw van BURGERWONIN GEN in het buitengebied. overzicht van de stand van za ken van de woningbouw in Ven ray en het woningbouwprogram- ma voor 1981-1984. verzoek tot de opbouw van een kap op een woning in het be stemmingsplan Bergkwartier. Het advies wordt gevraagd. Der woningbouwvereniging wM 252 woningen isoleren in Ven- ray-west. Financiering is moge lijk via een lening bij het rijk. Deze lening (groot ruim 500.000,dient door de ge meente te worden aangevraagd. De commissie wordt gevraagd of zij hiermee accoord kan gaan. Elders op deze pagina kunt u meer lezen over de agendapunten van deze commissievergadering. De agenda's en notulen van alle vergaderingen kunt u lezen in in fotiek in de hal van het raadhuis. Commissie Financiën en Belas tingen vergadert op 12 augustus Op woensdag 12 augustus begint om 17.15 uur de openbare vergade ring van de commissie Financiën en Belastingen. De vergadering wordt eghcuden in kamer 0.04 van het raadhuis. Op de agenda van de vergade ring staan behalve de gebruikelijke onderwerpen de volgende zaken: moet een krediet beschikbaar worden gesteld voor buitenge woon enderhoud van de Vredes- kerk. Het advies van de com missie wordt gevraagd. de subsidiëring van het Lim burgs Symphonie Orkest. Het college van b. en w. is van me ning dat de huidige subsidie regeling op de helling zal moe ten. Als gevolg van de gemeen telijke herindelingen in Limburg moet de subsidie voor alle ge meenten opnieuw berekend wor den. Het college is van mening dat dit moet gebeuren vanaf het seizoen '83-'83. De commissie wordt gevraagd' of zij het col lege in deze zaak steunt. bespreking van de bestemming van een aantal gemeentelijke panden. bespreking van de „zomemota '81". Dit is voor de gemeente Venray een nieuwe nota. De nota behandelt de financiële stand van zaken van de gemeen te voor 1982 (een tussentijdse opname). Daarnaast bevat de nota een aanpassing van de fi nanciële vooruitzichten 1982. (de zomernota is vergelijkbaar met de voorjaarsnota van de rijks overheid.) Agenda en notulen van de com missie vergaderingen kunt u vin den in de Infotiek in de hal van het raadhuis vanaf 5 augustus. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 29 juli 1081 voor de navol gende bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze pu blicatie op grond van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het uitbreiden van een woning aan de Moderatostraat 6 t.n.v. H. T. G. M. Zegers het bouwen van een tuinhuisje aan de Sarabandastraat 9, t.n v. A. J. W. Berbers; het uitbreiden van een berg ruimte aan de Zuiderbergweg 5, ■t.n.v. H. J. A. M. Graat; het uitbreiden van een opslag ruimte aan de Straat 7a t.n.v. P. Smits; het plaatsen van een dakkapel aan de Oirloseweg 4, t.n.v. M. A. J. Custers; het uitbreiden van een woning aan de Peter Janssen weg 40, t.n.v. A. J. P. Tielen; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Mgr. Hanssenstraat 9, it.n.v. S. P. M. Leijen; het bouwen van een winkel/ kantoorpand aan de Paterssitraat 19 t.n.v. Stienstra, Bouwproj. Ontw. Roermond b.v. Venray, 31 juli 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Extra vergadering Commissie Openbare Werken Op maandag 10 augustus zal om 19.00 uur in het raadhuis, kamer 1.37, een extra vergadering worden gehouden van de commissie Open bare Werken. Behalve de gebruikelijke punten zullen tijdens deze vergadering de volgende onderwerpen worden be sproken: verkoop van hei politieburo aan de Wilihelminastraat, de dakreconstruktie van Free Wheelin, aan de Hoenderstraat: de werkzaamheden en het kre diet, beschikbaarstelling van een kre diet van 8350,voor de aan schaf van beademingsapparatuur, voor rioolinspeaties. de aanschaf van 2 containers voor de opslag van huisraad bij huisontzettingen, hiermee is een bedrag van 24.500,gemoeid. De agenda's en de notulen van deze en alle andere commissiever gaderingen kunt u vinden in de In fotiek in de hal van het raadhuis. De vergaderingen zijn openbaar, u bent van harte welkom. Kol lekte kalender augustus Van 17 t.m. 22 augustus: Zieken- triduum Venray (plaatselijke aktie). Van 24 aug. t.m. 6 sept.): Konin gin Wilhelmina Fonds (landelijke akitie). Allieen voor deze akties is ver gunning verleend. Kollekteren buiten de aangege ven periode is niet toegestaan. Kollektanten en kollektrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Vergadering Commsisie Verkeer vervalt De vergadering van de commissie verkeer, gepland voor 10 augustus, komt te vervallen. De eerstvolgen de vergadering is vastgesteld voor 7 september a.s. De agenda van deze vergadering zal tijdig in „Ge- meentepraat" worden gepubliceerd. Bekendmaking TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGELEN IN OIRLO Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 29 juli 1981, waarbij in verband met 'het houden van een autocross in Oirlo het volgende is besloten: Op zondag 9 augustus 1981 van 1300 uur tot 17.30 uur of zoveel korter of langer als de omstandig heden toelaten dan wel noodzake lijk maken: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Regle ment verkeersregels en verkeerste kens af te sluiten voor alle ver keer behalve voetgangers: a. de Sinnesstraat; b. de Wusterweg; c. het gedeelte van de Rosakker gelegen tussen de Bremmen- kamp en de kruising van de Sinnesstraat met de Wusterweg; II. door het plaatsen van borden 51 van bijlage II van genoemd re glement het stoppen aan beide zij den van deze wegen te verbieden; III. voor zover genoemd evene ment zulks toelaat en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht, ontheffing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van mo torvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde wegen en de wo ning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen be stuurde motorvoertuig kunnen be reiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aan nemelijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder 1 genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze aktiviteiten niet of be zwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordtt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 31 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne, maken bekend, dat door hen, onder /oorwaarden, om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 22 juli 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag P. J. Smits, Ommezwanksedijk 20 te Deurne, voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een loonwerkersbedrijf met opslag van oliën, vetten en diesel brandstof, gele gen aan het industrieterrein te Yssel- steyn-Venray. van Autobedrijf Van Gorp Venray B.V., Horsterweg 10a te Leunen-Venray voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een automobiel- en garagebedrijf, gelegen aan de Horsterweg 10a, te Leu nen-Venray. van mej. R. Gooren, Steegse Peel- weg 69 te Leunen-Venray, voor het wij zigen van een varkensfokkerij en -mes- terij waar mest en mesetstoffen worden bewaard en voor verwarming propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Steegse Peelweg 69 te Leunen-Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray. ter inzage en wel van 31 juli 1981 tot 31 augustus 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 31 augustus 1981 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c. van de Wet al- qemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbend*, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet inVstaal is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28. eerste lid. onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray. 31 juli 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet. J. A. P. M. Gommans HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, twee lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. Pouwels, Ringweg 4 te Ys- selsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var kens mesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard, gelegen aan de Ringweg 4 te Ysselsteyn- Venray, positief te beschikken on der voorwaarden om gevaar, scha de of hinder voor de omgeving te ondervangen; Waterschap Zuiveringschap Limburg, Kapelaan Sarsstraat 2 te Roermond, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rioolzuiverings- installatie, gelegen aan de Metaal- weg 3 te Venray, positief te be schikken ondfer voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. J. Lemmens, Timmermanns- weg 54 te Yssélsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wij- zagen van een legkippenbedrijf en varkensfokkerij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Timmermannsweg 54 te Ysselsteyn-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 14 augustus 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van Mogleijk herinnert u zich nog dat een kleine 5 maanden terug het entwerp-bestemmingsplan Bui tengebied een maand ter inzage heeft gelegen. Iedereen, die dat wilde, kon toen het plan bestu déren en bezwaar maken. Tegen het plan zijn 235 bezwaarschriften ingediend. In april zijn vervolgens een zes tal hoorzittingen gehouden door de Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting. Deze commissie adfviseert het college van b. en w. over bestemmingsplannen en de bezwaarschriften daartegen. Voor de hoorzittingen is ieder een die bezwaar heeft gemaakt uit genodigd. Men kon tijdens de hoor zitting het bezwaar toelichten. Van de 135 ingediende bezwaar schriften waTen 2 niet geldig, 1e laat ingezonden. Volgens de com missie zijn 110 bezwaarschriften ongegrond. Dus 23 bezwaarschrif ten waren volgens de commissie geheel of gedeeltelijk gegrond en hebben dan ook geleid tot veran deringen in het plan. VERANDERINGEN Deze bezwaarschriften hebben met geleid tot essentiële verande ringen van het plan. Het zijn of kleine veranderingen m de plan- kaart of het zijn veranderingen/ aanvullingen van de planvoor schriften. Al op 7 mei j.l. Is de commissie met deze wijzigingen ac coord gegaan. Behalve deze veranderingen zijn door het college van b. en w. bij nader inzien enkele ondergeschikte wijzigingen wenselijk geoordeeld. Ook nu weer wijzigingen in zowel plankaart als voorschriften. Deze wijzigingen zijn het gevolg van in tussen gebleken inzichten bij de provincie, uitspraken van de kroon (over bestemmingsplannen van an dere gemeenten) e.d. Het plbn is dus zoveel aangepast aan de actuele situatie. In de vergadering van 6-8-81 zal de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting het totaal pak ket aan voorstellen voor het be stemmingsplan Buitengebied wor dten aangeboden. Dus alle wijzigin gen van kaart en voorschriften van het plan. Vervolgens zal dit pakket doorgezonden worden aan de gemeenteraad voor vaststelling in de vergadering van 25 augustus. Burgerwoningen in het buitenge bied behoren tot de buitenbeentjes. In een gebied waar de agrarische bedrijfsvoering voorop staat zijn zij niet op hun plaats. Zij kunnen zelfs de bedrijfsvoering belemme ren. Een burgerwoning hoort thuis in een woongebied. Het buitengebied moeit „open" gehouden worden. Nieuwbouw van burgerwoningen moet tegengegaan worden. Dit beleidsvoornemen vinden we terug in een notitie „herbouw bur gerwoningen in het buitengebied". Het college van b. en w. legt de ze notitie voor aan de commissie Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting voor advies. De com missie vergadert 6-8-'81. Het beleid komt overeen met hei beleid zoals dat staat in net ontwerp-bestem- mingsplan Buitengebied. Lezen we verder in de notitie, dan zien we dat de bestaande bur gerbebouwing niel uit het buiten gebied verwijderd kan worden. Ook de ombouw van agrarische bedrijfswoningen naar burgerwonin gen is slecht tegen te gaan. Reden hiervoor is dat er dan een ontoe laatbare kapitaalsvernietiging plaats vindt; weggooien van geld dus. De herbouw van burgerwonin gen in het buitengebied kan wel aan banden worden gelegd. Het bestemmingsplan biedt hot college de mogelijkheid herbouw tegen te gaan. Een pand dat voor sloop (en vervolgens herbonw) in aanmerking komt heeft zün tijd gehad, van kapitaalsvernieti ging is dan ook geen sprake meer. En omdat een burgerwo ning niet In het buitengebied thuis hoort moet volgens het col lege-voorstel geeu toestemming worden verleend voor herbouw. en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 31 juli 1981 Burgemeester en wethouders vnd. namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, J. A. P. M. Gommans

Peel en Maas | 1981 | | pagina 7