GEMEENTEPRAAT drugs mee? vergeet 't maar i het buitenland straft met harde hand NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting DE HUURVERHOGING VAN 1 JULI IS HET SNOEIEN VAN STRUIKEN GEWENST GELUIDSMETING OP „DE PEEL" HINDERWET HOUDT VENRAY SCHOON BEZWAREN De huurder kan bezwaar maken als de verhuurder meer vraagt dan volgens het huuraanpassingsschema redelijk is of als hij het niet eens is met het door de verhuurder be rekende puntentotaal. Ook als de verhuurder dringend noodzakelijke reparaties rfie» ver richt of ernstige gebreken niet heeft verholpen, kan de huurder bezwaar maken. Hij moet die klachten wel tijdig hebben gemeld. Ernstige gebreken zijn bijvoorbeeld slechte funderingen, scheve muren, lekkages, vochtdoorslag of schim mel. Het bezwaar moet schriftelijk worden gemeld aan de verhuurder. Wordt men het vervolgens niet eens met elkaar dan moet de ver huurder de huurcommissie inscha kelen. MEER INFORMATIE Meer informatie over de huur- harmonisatie en de puntentelling staat in de brochure „Huuraanpas- singen in 1981". Deze is eind mei verkrijgbaar op het gemeentehuis, bij Postbus 51, Den Haag en bij de huurcommissie. Wie meer wil weten over de wetgeving kan daar wat later eveneens de brochure „Huurprijzen van woonruimte 1981'' verkrijgen. STRENGE REGELS VOOR HUORBESCHERMING Geen enkele huurder kan zomaar uit zijn woning of kamer worden gezet. Een verhuurder mag nooit eigenmachtig het pand ontruimen. Alleen de kantonrechter kan uit maken of en wanneer een huur der zijn of haar woning moet ont ruimen. Een verhuurder, die de huur wil opzeggen, moet dat per aangetekende brief doen. Daarin moet ook de reden van de opzeg ging staan. Is de huurder het riet eens met de opzegging, dan moet de verhuurder de kantonrechter inschakelen. HUUROPZEGGING Er zijn vijf gronden waarop de kantonrechter kan besluiten om de huurovereenkomst te beëindigen. 1. De huurder gedraagt zich niet als een goed huurder, bijvoor beeld door de huur niet te be talen of door ernstige overlast te veroorzaken. 2. In een beperkt aantal gevallen als de huur voor een bepaalde tijd is aangegaan. 3. De verhuurder heeft de woning dringend voor eigen gebruik nodig. 4. De huurder weigert in te stem men met een redelijk voorstel voor een nieuwe huurovereen komst 5. De verhuurder wil een geldend bestemmingsplan uitvoeren, waarin de woning ligt. Alle andere opzeggingsgronden zijn nietig. De verhuurder kan dus niet opzeggen omdat er een ver schil is over de hoogte van de huur of de bijkomende kosten. Hij mag de huur niet opzeggen om de wo ning daarna leeg te kunnen ver kopen. Zowel huurder als verhuur der moeten een opzegtermijn in acht nemen. Voor de verhuurder is dat tenminste drie en ten hoogste zes amanden. De huurder heeft een opzegtermijn van één tot drie maanden. MEDEHUURDERS Bij vertrek of overlijden van de huurder kunnen de achterblijvende medebewoners de huur overnemen als ze medehuurder zijn. Mede huurders hebben namelijk dezelfde rechten en plichten als de huur der en zijn ook hoofdelijk aanspra kelijk. Bij gehuwden is de partner automatisch medehuurder. Woont men samen, dan moet de partner van de huurder het medehuurder- schap eerst aanvragen bij" de ver huurder. Gaat deze niet akkoord dan kan worden geprobeerd het medehuurderschap via de kanton rechter te krijgen. Deze zal het medehuurderschap alleen in be paalde gevallen afwijzen, bijvoor beeld als nog nog geen twee jaar samenwoont in de woning. Achterblijvende bewoners, die geen medehuurder zijn, kunnen al leen in geval van overlijden van de huurder nog minstens zes maan den in de woning blijven. In die periode kunnen ze aan de verhuur der vragen of ze de huur mogen voortzetten. Bij weigering kan liet oordeel van de kantonrechter wor den gevraagd. ONDERHUUR Als een huurder een zelfstandige woning of een kamer doorverhuurt aan een ander dan spreekt men van onderhuur. De onderhuurder^ geniet alleen huurbescherming ten opzichte van de hoofdhuurder Ein digt de overeenkomst tussen hoofd huurder van een kamer of een on vrije etage en de verhuurder, dan kan de onderhuurder geen beroep op huurbescherming doen bij de verhuurder. Als het om zelfstan dige woonruimte gaat (eengezins woning of flat) dan kan dat wel; de overeenkomst van de onder huurder met de hoofdhuurder wordt dan automatisch voortgezet met de verhuurder. TENSLOTTE Er valt nog veel meer te zeggen over huurbescherming. Veel zal af hangen van de persoonlijke om standigheden. Wie met huuropzeg- ging te maken krijgt, doet er ver standig aan zo spoedig mogelijk kontakt te zoeken met een wets- winkel, bureau voor rechtshulp, consumentenorganisatie, vakbond of advocaat. Een deskundig advies kan veel narigheid voorkomen. Uitgebreide informatie staat in de brochure „Bescherming bij huur van woonruimte", verkrijgbaar op het gemeentehuis, bij Postbus 51, Den Haag en bij de huurcommis- ONTEIGENING TE OIRLO Het hoofd van het gemeentebe stuur van Venray brengt h'erbij ter openbare kennis, dat overeinkom- stig het bepaalde in artikel 84 van de Onteigeningswet, ingaande 28 juli 1981, gedurende eenentwintig dagen, ter gemeentesecretarie afde ling ruimtelijke ordei.ing, kamer 202. voor een ieder te- inzage ligt het raadsbesluit van 7 juli 1381, nr. R 920 tct onteigening in het belang van de ruimtelijke ordening en van de volkshuisvesting, ten name van de gemeente Venray, van gebouw de en ongebouwde eigendommen als aangegeven op de bij het be sluit behorende en als zodanig ge waarmerkte grondtekening en lijst, vermeldende de kadastrale num mers en grootte van de te enteige nen percelen en de namen van de eigenaars en mede-eigenaars vol gens de registers van het kadaster. De onteigening strekt ter ver krijging van de beschikking over eigendommen, bestemd voor de bouw van eengezinshuizeh met de bijbehorende garages en bergingen en de qua aard en afmetingen pas sende andere bouwwerken en voor de bijbehorende voorzieningen als rijwegen, bermen, voetpaden, par keerplaatsen, openbare nutsvoorzie ningen, groenvoorzieningen en tui nen en benodigd ter uitvoering van het bestemmingsplan Oirlo, vastge steld bij raadsbesluit van 28 no vember 1979 nr. 102, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Lim burg bij besluit van 20 november 1979, le afdeling nr. BI 1498 'en welk plan met uitzondering van een op de plankaart aangegeven gedeelte en enkele gedeelten van de bijbehorende voorschriften onherroepelijk is geworden. Venray, 20 juli 1981 Het hoofd van het gemeentebe stuur voornoemd, mr. H. J.' M. Defesche Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 15 juli 1981 nr. 770, waarbij de maximum snelheid op het gedeelte van de Stationsweg, gelegen tussen de St. Servatiusweg en een punt gelegen 100 meter ten westen van de kruising van deze weg met de spoorlijn Venlo-Nij- mogen is vastgesteld op 50 km per uiir. Bëlanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aar. de Koningin te Maastricht, Venray, 20 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Verhuur gemeente lijke sport accommodaties Met ingang van het nieuwe ver- huurseizoen van de gemeentelijke sportaccommodaties, dat in augus tus begint, zullen aanvraagformu lieren worden gebruikt voor het aanvragen van gebruiksuren. Dit gebeurt om administratieve en or ganisatorische redenen, omdat het gebruik van de gemeentelijke sport accommodaties nog steeds toeneemt. Deze formulieren, welke ver krijgbaar zijn op het buro sport zaken en recreatie van het raad huis, alsmede bij de beheerder van de sporthal „De Wetteling" moeten minstens drie dagen voordat het gébruik van de accommodatie be gint op het buro sportzaken en re creatie binnen zijn. Overigens dient men toch steeds steeds mondeling te overleggen met het buro sportzaken en recreatie Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat bij hun besluit van 15 juli 1981 nr. 761, aan b.v. Autobus- Tou ringcar- en Taxibedrijf G. van Ham.-Venray, Maasheseweg 73 te Venray tct uiterlijk 1 september 1983 vergunning is verleend voor de uitvoering van groepsvervoer binnen de gemeente, te weten het vervoer van leerlingen van de scho len voor buitengewoon onderwijs De Essel en 't Groenewold van huis naar school v.v. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit, dat bij voorraad uit voerbaar is (hetgeen wil zeggen dat een eventueel in te stellen be roep geen schorsende werking heeft), binnen dertig dagen na de ze bekendmaking beroep aanteke nen. Het beroepschrift wordt ge richt aan het college van gedepu teerde staten van Limburg te Maastricht. Venray. 24 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Pcels, secretaris Nu we een periode met groai- zaam weer achter de rug hebben even aandacht voor het volgende. De hagen, struiken en bomen langs de wegen zijn flink gegroeid. Op sommige plaa en is zelfs een woeker toestand omstaan. Op zich is diit geen probleem. Alleen als het verkeer op de weg of de voetganger op het trottoir wordt gehinderd i.= er wel een probleem. Volgens de politieverordening rr.cg groen langs wegen (ook trot toirs) geen schade, hinder of ge vaar opleveren voor de gebruiker va.i de weg. is dit wel het geval aan is de eigenaar van het „groen" verantwoordelijk. De laatste tijd zien wc steeds meer ..groen" dat een gevaar op levert. Zaak is dus eens te kijken of uw struik, boom of haag een sneei- beurt nodig heeft. Want voorkomen is altijd nog beter dan.. Als de weergoden meewerken zal op dinsdag 28 juli op de vliegbasis De Peel een geluidsmeting plaats vinden. 's Middags zal gedurende 2 pe rioden van elk 50 minuten één en gels straalvliegtuig overvliegen. Bedoeling is dan het geluid, ver oorzaakt door een Jaguar-straal vliegtuig van het Engelse leger, te meten. Mocht vanwege weersomstandig heden die dag niet gevlogen kun nen worden, dan wordt het gebeu ren verschov ennaar donderdag 30 juli a.s. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, twee- lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Garagebedrijf G.H.V. b.v., Sta tionsweg 183 te Oostrum-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uit breiden/wijzigen van een herstel inrichting voor motorvoertuigen annex verkooppunt voor motor brandstoffen, waaronder L.P.G., gelegen aan de Stationsweg 183 te Oostrum-Vernray, positief te be schikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 7 augustus 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 24 juli 1981 Burgemeester en wethouders vnd. namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, J. A. P. M. Gommans HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 13 juli 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van W. H. Phi- lipsen, Ringweg 12 te Ysselsteyn-Ven- ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan te Pottevenweg (ongenum merd) te Ysselsteyn-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 24 aug. 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 12 aug. 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag. de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 24 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet. J. A. P. M. Gommans Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 juli 1981 voor de navol gende bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze pu blicatie op grond van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het maken van een dakkapel aan de Allegrcstraat 26, t.n.v. J M. W. Christiaens; 'het maken van een dakkapel aan de Allegrostraat 28, t.n.v. M. J. J. Ruitten; het uitbreiden van de woning aan de Nieuwlandstraat 24. tn.v. T. M. v. d. Bekerom; Ket verbouwen van de woning aan de Oostsingel 10, t.n.v. H. J. A. van Loo; het plaatsen van een trafohuis je in Vlakwater II, t.n.v. PLEM; het overkappen van de binnen plaats aan de Stationsweg 5, t.n.v. Van Dam Naaimachine handel; het uitbreiden en verbouwen van de ligboxenstal aan de Laagheidseweg 23, t.n.v. J. T. van Well; het maken van een terrüsover- kapping en een raam aan de Allegrcstraat 11, t.n.v. P. H. Janssen; bet uitbreiden van de woning aan de Dr. Poelsstraat 16, tn.v. T. J. van Raay; het verbouwen van de woning aan de Stationsweg 145, t.n.v. J. G. H. Ewals; het maken van een hobby-kas aan de Randenrade 31, t.n.v. P. J. A. Classens; het maken van een pergola aan de Mgr. Hanssenstraai 47, ;.n.v. J. J. Verheijen; het maken van een tuinberging aan het Dorperveld 11, t.n.v. P. A. van Hoof; het maken van 2 duivenhokken aan de Stationsweg 179, i.n.v. A. T. H. Linssen; het uitbreiden van de woning aan de Andantestraat 9 t.n v. A. G. H. M. ClaessensJ het maken van een tuinberging aan de Pr. Hendrikstraat 15, t.n.v. T. J. M. van Stiphout; het maken van 2 bedrijfswonin gen aan de Lollebeekweg 27, t.n.v. Maatschap W. en P. Gee- rets; het maken van 2 dug-outs op sportpark Heesakker, t.n.v. de Sportstichting Oirlo-Castenray. Venray, 24 juli 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Verklaringen van geen bezwaar Gedeputeerde Staten van Lim burg hebben op 15 juli 1981 aan het gemeentebestuur verzonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlener, van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een woning aan de Albionstraat op perceel N 757, t.n.v. C. Jeuken, Dempsey- straat 11 te Venray; het bouwen van een winkel en kantoorruimte aan de Pa ters straat op de percelen C 9514- 9515, t.n.v. Stienstra Roermond BV, Mindërbroedersingel 8 te Rcermcnd; 'het herbouwen van de woning aan de Veulenseweg 2 op per ceel N 313, t n.v. P. G. Janssen. Horsterweg 4a te Leunen. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtsstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovenge noemde verzenddatum. Venray, 24 juli 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne, maken bekend, dat door hen, on der voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. op 15 juli 1981 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van H. Rutten. Past. Gerardsstraat 15 te Oirlo-Venray. voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een aanne mersbedrijf met timmerwerkplaats waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Past. Ge rardsstraat 15 te Oirlo-Venray. maken bekend,-dat door hen, on der voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 15 juli 1981 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van H.A. Valckx Spurkterdijk 12 te Oostrum-Venray, /oor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij waar mest en mesetstoffen worden bewaard, gelegen aan de Spurk terdijk 12 te Oostrum-Venray. maken bekend, dat door hen, on der voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen op 15 juli 1981 vergunning is ver leend in gevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van H. Tonnaer, Ontginningsweg 1 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij en varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden be waard en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Ontginningsweg 1 te Ysselsteyn-Venray. maken bekend, dat door hen, on der voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 15 juli 1981 vergunning is ver leend in gevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van G. J. M. Janssen, Heidseweg 66 te Heide-Venray voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens mesterij waar mest en meststoffen wor den bewaard, gelegen aan de Deurnese- weg (ongenummerd) te Heide-Venray. De beschikking en alle ter zake zijn- LAAT NIET ALS DANK De gemeente Venray heeft vele m2 parken, bosjes e.d. Denkt u maar eens aan de wijken als Brukske, Vcltum, maar ook aan West en de dorpen. Onderhoud van dit zogenaamde groen is zeer kostbaar. Om de kosten enigzins te drukken worden de perken e.d. eenmaal per jaar gron dig schoongemaakt. Dayrnaast ccntrcleert de reinigingsdienst regelmatig en haalt het erg ste vuil weg. Maa* helaas moeten we ccnstateren dat deze schoon maakbeurten een omgekeerde reactie oproepen. Vele men sen gaan er plotseling van uit dat de gemeente het weg geworpen vuil wel weer op ruimt. Zij vergelen helaas de over last die zü omwonenden en wandelaars bezorgen met hun weggeworpen rommel, papier, blikjes e.d. Dus neem uw afval mee naar huis. Stop het in een vuilniszak en u bent het ook kwijt. Opgeruimd staat netjes niet waar, ook in Venray. de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray. ter inzage en wel van 14 juli 1981 tot 24 augustus 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid. van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 24 augustus 1981 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c. van de Wet al- qemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staaf is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 24 juli 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, J. A. P. M. Gommans

Peel en Maas | 1981 | | pagina 8