Peter Winnen 'n echte Ysselsteyncr PETER WINNEN met zijn eerste HULDE AAN 1 -*QJJR de F RANGE. N -4 VADER EN MOEDER WINNEN AA N „DE MEET" TE BOXMEER W'^-\;rr«?,-vr-V*y£ ■iï r\ ~vfx,,. ,jg „Peter Winnen, 'n echte Yssel- steyner", tot die konklusie kwam de voorzitter van de dorpsraad, de heer Philipsen, die als laatste van een aantal prominente sprekers tij dens de receptie in het gemeen schapshuis, Peter Winnen veel lof toezwaaide met zjjn behaald suc ces in de Tour de France 1981. Voor de heer Philipsen deden dat neg de voorzitter van de harmonie, burgemeester Defesche, pastoor van Uden en de voorzitter van de TWC De Kempen uit Valkenswaard. Burgemeester Defesche, die met zyn echtgenote en wethouder van Oers naar Ysselsteyn was gekomen, vertelde dat deze huldiging eerst ten gemeentehuize in Venray was gedacht boegeroep uit honder den kelen maar dat men dan niet op de medewerking v.an de Ysselsteynse bevolking kon reke nen. Daarom was het gemeente bestuur maar naar Ysselsteyn ge komen Hij bood behalve het gemeentewapen in keramiek, een oorkonde aan, waarin de prestaties van Peter in de Tour nog eens werden vastgelegd. Voordat men aan deze receptie tee was, was Peter met zijn ouders in een epen landauwer naar het gemeenschapshuis gebracht, onder begeleiding van fanfare De Poel- klank. de supportersclub en leden van de wielerclub. Honderden, mis schien wel duizenden belangstellen den stonden in Ysselsteyn te wach ten om ook een glimp op te van gen van hun wieleridcol, en zo mogelijk hem ook nog de hand te drukken, In het gemeenschapshuis was het dan ook een dringen van jewelste en daar hielp zell's het dringende verzoek van de cere moniemeester, cm de zaal te ver laten ,geer. moedertje-lief aan. En zo hebben Peter en zijn ouders en de voorzitter van de T.W.C. de Kempen honderden en honderden handen moeten drukken. En dat moet, zo zei men ons, evenveel inspanning gekost hebben als zijn befaamde zege op de l'Alpe d'Huez. Voor het overige laten we de fotos van deze huldiging voor zich zelf spreken. Eén van de vele opmerkingen in Ysselsteyn: Als Peter elk jaar in de Tour gaat winnen, wordt ons gemeenschapshuis veel te klein. Het werdt tijd dat de gemeente de uit breidingsplannen eens grondig gaat bestuderen Daags vóór de grandioze huldi ging in Ysselsteyn was onze ver slaggever bij de wielerronde van Boxmeer, waar hij een vraagge sprek had met de ouders van Ven- rays sportman van het jaar. Wij laten dat interview hieronder vol gen. Om half 2 was de supportersbus teruggekeerd in Ysselsteyn. Mid den in de nacht kwam men aan, slaapdronken, vol van nog niet verwerkte indrukken die men had opgedaan tijdens 't glorieuze be zoek aan de Tour-Fnish-stad Pa rijs, alwaar hun idool: Peter Win nen. gehuldigd werd vuor zijn ex- tra-vagante prestaties in de Tour de France 1981. ^Aan moeder Winnen was het nog steeds te merken; vader bleek niet mee te zijn geweest naar Parijs; om gezondheidsredenen bleef hij liever in zijn geliefde Ysselsteyn, cm aldaar nieuwe krachten op te doen voor dinsdagavond waar al weer nieuwe feestelijkheden het huishouden van de familie trach ten te ontregelen. Zij waren deze maandagavond naar Boxmeer gekomen, in gezel schap van 'n bezorgd familielid om aldaar de verrichtingen van hun zcon Peter gade te slaan die, nau- welijk aan slaap toegekomen, weer meest presteren. Moeder Winnen hield de langsflitsende meute nauw gezet in de gaten. „Als hem maar niets overkomt, als hij maar niet valt" waren haar steeds terugke rende woorden. Bang hoefde zij daarvoor overigens niet te zijn, want haar zoon hield zich, behou dens in enkele puntensprinlts erg rustig in 't peleton met grote na men. Bepaald trots waren beide ouders overigens wel toen premier Dries van Agt zijn felicitaties bij 't be gin van de course uitsprak tegen hun zoon en beiden namen volop deel aan deze huldiging. Zoiets overkomt 'n mens maar zelden en zeker niet door zo'n hooggeplaatst persoon en tussen deze uitzinnige menigte. Teen het allemaal wat rustiger werd en de coureurs hun snelle rondjes draaiden, Theo Koo- men zijn mond een tijdje wilde dicht houden, kreeg uw reporter de kans in alle rust met de ouders van Peter Winnen te praten. Op de vraag of 't privèleven van het gezin nu totaal ontregeld werd door de overweldigende pu bliciteit rond hun fietsende zoon, gaf moeder Winnen als antwoord: „Ontregeld wordt 't zeker niet door deze publiciteit, 't rumoer m huis, de talrijke telefoontjes, de stroom van bloemen; 't hoort er schijnbaar bij, de mensen zijn natuurlijk dol enthousiast, maar 't zal wel spoedig ophouden, komen we weer in ons normale doen, hoewel ik toch wel geniet van deze plotselinge bekend heid." Zich plotseling weer naar het koersverloop toedraaiend laat ze zich voor de zoveelste keer ont vallen: „Als er maar niets met hem gebeurt, als hij maar n'iet valt". Dhr. Winnen had inmiddels plaatsgenomen in een gemakkelijke stoel en liet schijnbaar gelaten de ovaties van 't duizendkoppige pu bliek over zich heen gaan. „Van nature ben ik 't liefst in een rustige omgeving, houd ik van rust om me heen. Alleen wat de laatste tijd betreft is 't niet nor maal meer. Ik begrijp evenwel heel goed dat de feestelijke toe stand om Peters' suksessen er nu eenmaal bijhoren en geniet er uiteraard ook van. Ben, evenals mijn zoon, in staat dit alles te rela tiveren, het betrekkelijke van plot selinge roem in te zien. Je hebt deze bedachtzaamheid wellicht ge merkt tijdens de radio- en t.v.- interviews tijdens de Tour. Ik ver trouw er op en weet zeker dat Peter de aanstaande weelde en 't jachtige leven wel aan kan, omdat hij zeer voorzichtig leeft, alles wel op zich af laat komen, maar de betrekkelijkheid ervan inziet. Hij houdt er ook de stelregel op na, wellicht komt dit door zijn peda gogische opleiding, dat 't verkeerd is veel te praten maar weinig te zeggen. Volgens mij is 't inderdaad een keihard beroep, maar hij weet op tijd afstand te nemen, doei dit in samenwerking me', zijn voortref felijke ploegbaas; is zeil' niet erg belust op publiciteit en weet in middels dat roem van korte duur kan zijn". Was U zelf niet graag naar Pa rijs gegaan om daar te genieten van de aankomst van Peter, de hul diging op de hoogste treden van 't ere-schavot? „Ik ken vanwege mijn niet zo beste gezondheidstoestand deze reis niet meemaken. Hoewel ik graag had gewild. Ik zal j= een frappant verhaaltje vertellen Wij hadden 'n meerdaagse reis naar Parijs aange boden gekregen door Hendricx schcenhandel in de Grotestraat. In vond 't vanzelfsprekend heel fijn deze geste, maar kon er helaas door genoemde gezondheidstoes'and geen gebruik van maken, helaas! Toch heeft het de familie Win nen bevreemd, dal de regionale en plaatselijke pers zo weinig aan dacht had in 't verleden omtrent de prestatie van hun zoon in de Vredescours (2e plaats). Toen hoor de je niemand en nu wil Jan en alleman 't naadje van de kous we ten, wordt 't huis platgelopen door mensen van de meest uiteenlopen de media. Toch zijn we wel blij met 't artikel in Peel en Maas van vorige week, dat mag je gerust weten!'1 Op 1 augustus a.s. is Peter net 1 jaar professional en ligt wellicht een ander groots feilt voor hem in 't verschiet. Ziet U hem als po tentieel winnaar van 'n volgende Tour de France? „Dat is moeilijk te zeggen, hij leeft volledig voor de wielersport, heeft door zijn gevormde opleiding niet de neiging over 'i paard te worden getild; ik heb goede ver wachtingen voor de toekomfst, we zullen 't wel zien!" Hij zal in de nabije toekomst wel weinig thuis zijn, er zal vrij wel dagelijks gekoerst moeten wor den in binnen- en buitenland. Gaat U of mevr. steeds mee? „Nee hoor, dat is onbegonnen werk. Ik verwacht overigens dat Peter m samenwerking met zijn sportdirelcteur een verantwoord programma uitstippel», zodat er ook nog wat tijd overblijft 'n keer thuis te zijn." Ik realiseer me dat de laatste ronde aanstaande is en keer me weer naar moeder Winnen die schijnbaar blij is dat haar zoon niet bij 't zeer rap spurtende drie tal is die in volle vaart op de finish afkomt. Na afloop werden de ouders Winnen volledig opge slokt door 't duizendkoppige pu bliek dat uitzinnig de 2 nieuwe idolen bejubelde. Roem kan van korte duur zijn! EEN ding is zeker, waar Peter Winnen aan de start verschijnt, stoiicijns zal hij de fe licitaties in ontvangst nemen, uit gekiende antwoorden geven op tal loze vragen en datgene bena drukken wat vader Winnen reeds zei: „In feite zijn we allen op rust gesteld!" 't Moge zo zijn, alhoewel?? k r i vV

Peel en Maas | 1981 | | pagina 5