GEMEENTEPRAAT Hulp aan bedrijven in nood VAMOS A VER NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Regionale Dienstverleningscentra Kleinbedrijf. (RDK) Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Jehova's Getuigen GALLEN BIJ SPARREN De zelfstandige ondernemer heeft het tegenwoordig njet gemakkelijk. Econo misch gaat het hem niet voor de wind en de wetgeving op allerlei gebied maakt de zaken niet eenvoudiger. Maar de overheid is zich er wel goed van bewust dat de ondernemer in het kleinbedrijf een onmiskenbaar element is in onze sa menleving. Die samenleving zou er heel anders gaan uitzien als die kleine zelfstandige ondernemer zijn winkel of bedrijf maar eventjes aan de kant zou doen en het verder voor gezien zou houden. Daarom moet die kleine onderne mer kunnen blijven bestaan en als hij in moeilijkheden geraakt onder de arm worden gegrepen om hem overeipd te houden. Met het doel de individuele ondernemer snel en doelmatig vair advies te dienen, hem te begeleiden en de weg te wijzen zijn sinds kort dienstverleningscentra voor ondernemers in het kleinbedrijf werkzaam. Officieel heten die centra: Regionale Dienstverlenings centra Kleinbedrijf, afgekort RDK. Zaterdag 11 juli: 7 uur voor Sjef Verhoeven. Zondag 12 juli: 15e zondag door het jaar. 10.00 voor de parochia men en alle die op vakantie gaan. 11.30 Muysers-Verhaag. Maandag: feest van H. Henricus. 8.30 Peter Mathijs Gielen en over leden kinderen. Dinsdag: feest van Camillus de Leilis, ziekenverpleger. 8.30 Mar lden v. d. Zanden. Woensdag: feest van de H. Bona- ventura. 8.30 jgt. Egbertus Beckers en Petronella Klaasen. Donderdag: O.L. Vrouw v. d. Berg Karmel, Scapulier. 8.30 Mar- garetha Emonts. Vrijdag: 8.30 jgt. Peter Johan- nesc Ewals en Carolina Rambags. Zaterdag: feest van de H. Odilia, patrones van de blinden. 7 uur Mijnheer Kessels (door v. Bae- veren). Misdienaars: Zondag 10.00 en zaterdag Yolan- da Kousemaker en Natasja Arts; 11.30 Angelique v. d. Linden en Margo Rongen. Kollektanten: Zaterdag 7 uur J. Verhaag; zon dag 10.00 J. van Hoof; 11.30 uur Emonts. Kerk schoonmaken 16 juli: mevr. Janssen-Leyssen, Weth. Pubbenscr., mevr. de Mulder, Coppelenberg. Juist' gedachte: Verschillende parochianen komen in andere huizen deze zomer, nieu we als wel andere huizen. Als iemand er aan denkt om uw nuis in te laten zegenen, wees niet bang om er om te vragen. Graag gedaan. Als de Heer het huis niet bouwt, dan Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Janssen-Direks. Zondag: 10 uur tot int. van fam. Cox. Maandag: 8 uur tot int. van fam. v. d. Heuvel. Dinsdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Woensdag: 8 uur tot int. van fam. Cornelissen. Donderdag: 8 uur tot int. van fam. Derikx. Vrijdag: 13.30 Huwelijksmis van Johan Heuvelmans en Wilma Pee- ters. Zaterdag: 19 uur voor Tony Bot- den. Zondag 12 juli: 15e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm, voor kinderen van de zesde klas. Onder de H. Mis zullen zij het H. Vormsel ontvangen. Zondag om 9.45 Hgm. jgt. voor zal. Anna Vollenberg-van Rijswijck; 11.15 Hem. voor zal. Mariie Weys <C.). Maandag: 8 uur lsm. jgt. zal. Josué en Servatius Nabuurs. Dinsdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Wim van de Goor en zoon Jan. Woensdag: 8 uur lsm. zegen'ng gezin t.e.v. O.L. Vrouw en H. Ge- rardus; 's avonds om 7 uur lsm. uit dankbaarheid en voor zal. Sef Claessens en zoon Simon. Donderdag: 8 uur ism. overl. ouders (M.); om 2 uur PI. Hgm. en inzegening huwelijk bruidspaar Jeu Liitjens en Ria Mulders. Vrijdag: 8 uur lsm. jgt. afgest. fam. Hendrix-Leenders. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. tot bijz. intentie fam. van Rijs wijck-Wij nhoven. Akolieten voor 12 juli: P. Fleur- 'kens, L. Hendriks, Alb. Weijs. Misdienaars: Leyssen, Spreeuwen- iberg. Vijftiende zondag door het jaar, 12 juli 1981. Zondag: 8 uur H. Mis voor een overleden Zuster; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Pe ter Nellen (Heidseweg 67) en Jos Michels. Misdienaars van de week: Geert Poels en Willy van Well. Maandag: 8 uur H.Mis voor Wim Derikx en overleden familie leden Derikx-Voesten v.w. de Be jaarden. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Nel lie Claessens-Derikx. Woensdag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Harrie Muijsers. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Nellie Claessens-Derikx. Zaterdag 11 juli: 19.00 Avondr mis voor Gerrit Koopmans en fam. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees t.z.i.10.00 Hoogmis voor overl. ouders Philipsen en Piet van der Lee en voor overl. fam. Verstegen- van Kempen. Maandag: 8,45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en voor de levende en overledenen van de fam. Hesemans-Douven en Corry Hesemans. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor een moeder en dochter en uit dank baarheid. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor bijz. intentie voor Karin Wouters, fam. Hoefna gels, fam. Weerdehburg en E. G. van Lieshout. Donderdag: 8.45 H. Mis voor Cor ry Hesemans en Mhr. Peters. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor Broeders en Zus ters religieuzen en voor een goede verkering. De oude kapel van St. Jozef heeft van binnen een opknapbeurt gekregen. Daarom zal er steeds door de week van 's maandags tot en met vrijdags een H. Mis gelezen worden. Een RDK-kantoor om-de-hoek Er zijn in totaal in ons land 22 RDK's met 35 regionale kantoren die ieder een ei gen werkterrein hebben, dat overeen komt met het werkgebied van de Ka mers van Koophandel en fabrieken. Er is dus. bij wijze van spreken, altijd een RDK kantoor om-de-hoek, midden in het aktiegebied van de ondernemer, waar hij voor zijn bedrijfspuzzles dage lijks terecht kan. Daar kan hij te weten komen waér en hóé hij ergens moet zijn om zonder omwegen in de kortst moge lijke tijd zijn problemen op te lossen.. Het RDK is als het ware een centrale informatiebron voor alles wat de onder nemer in het kleinbedrijf aangaat. In Venlo is het RDK-kantoor in het gebouw van de Kamer van Koophan del en fabrieken, Deken van Oppen singel 23. Individuele hulpverlening De taak van het RDK ligt in het bijzonder op het terrein van de individuele hulp verlening, waarbij de ondernemer in het kleinbedrijf wordt opgevangen als hij zakelijke problemen of moeilijkheden heeft. Het RDK is in staat de onderne mer in de regio snel en doelmatig te adviseren, te begeleiden en de weg te wijzen in diverse overheidsfaciliteiten. Er wordt veel aandacht besteed aan de sociale aspecten van de ondernemer en zijn gezin. Het RDK heeft daarnaast een signalerende functie in de regio als zich bijvoorbeeld probleemsituaties" gaan voordoen. Wanneer en waarvoor naar het RDK? Ondernemers, die in het kleinbedrijf werkzaam zijn en die in moeilijkheden verkeren of dreigen te komen wordt een eerste opvang geboden. Als een kleine ondernemer bijvoorbeeld in aanmerking wenst te komen voor een door de Staat gegarandeerd krediet een vermogens- versterkings-krediet, een bedrijfskre- diet, een krediet voor een samenwer kingsproject of een bijzondere hypothe caire geldlening, wijst het RDK de weg. Wilt u gebruik maken van de Rijks groepsregeling zelfstandigen (Rz), om dat u vindt, dat een financiële injektie uw bedrijf er weer bovenop zal helpen. Hiermede willen wij u uitnodi gen voor een openbare Bij bel toe spraak met als thema: Zult u de laatste dagen overleven" in de Ko ninkrijkszaal van de Jehovah's Ge tuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 12 juli om 10.00 uur v.m. Geen collecte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo, el dia 12 de julio, a las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, Misa con cantos y platica en Cas- tellano, antcipando la fiesta de Nuestra Senora del Carmen por- que el dia 16 de julio muchos ya estaran de vaeaciones, Aunque no quedaremos muchos continuaremos la Misa dominical también duran te el tiempo de las vaeaciones. El Padre Juan estarê cada dia a su disposici-n entre las doce y la una en Overloonseweg 2; en su casa en Geysteren después de aviso pre- vio por teléfono (04784-1253). Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Aquellos que van de vaeaciones pidan por su información el fol- leto 'VACACIONES' editaöo por los sindicatos. Antes de irse de vaea ciones pidale a su patrono una carta que debe contener lo siguien- te: que usted tra ba ja en su empre- sa; que usted esta de vaeaciones; la fecha en que finalizan sus va eaciones. Llévese, si va de vaeacio nes en ooche, una carta verde valedera. Deje a sus familiares, vecinos o patrono su dirección de vacacciones y los da tos de su segu- to. Hasta la vista. wendt u dan tot het RDK. Als u met uw bedrijf moet stoppen, en bedrijfsbeëin diging wilt aanvragen; u van de Rijks groepsregeling oudere zelfstandigen (Roz), van de Algemene Arbeidsonge schiktheidswet (AAW) of andere voor zieningen gebruik wilt maken, kan het RDK u helpen. Rijksgroepsregeling zelfstandigen De Rijksgroepsregeling zelfstandigen biedt de mogelijkheid financiële hulp te verlenen aan zelfstandigen, die in tijde lijke financiële moeilijkheden verkeren. Deze hulp kan worden verstrekt in de vorm van een periodieke uitkering of een bedrijfskapitaal. Het bedrijfskapi taal kan worden verstrekt in de vorm van. een rentedragende lening, een renteloze lening of een bedrag om niet. De voorwaarden om voor deze hulp in aanmerking te komen zijn o.a.: - men moet rechtmatig gevestigd zijn; - er moet sprake zijn van een levens vatbaar bedrijf; - financiële hulp via de normale kana len moet onmogelijk zijn; - men dient een redelijke tijd als zelf standige gevestigd te zijn Het RDK kan de kleine zelfstandige hel pen bij het aanvragen van financiële hulp in het kader van deze rijksgroeps regeling. Men kan zich ook rechtstreeks wenden tot burgemeester en wethou ders van zijn woonplaats, omdat het college van B en W belast is met de uitvoering van deze regeling. Burge meester en wethouders worden in deze geadviseerd door een ..Plaatselijke Commissie Zelfstandigen". Het RDK verleent als bemiddelende in stantie diensten, zowel aan de betrok ken middenstander als aan de Ge meentelijke Sociale Dienst. De functio narissen van het RDK adviseren door rapportering aan B en W en adviseren binnen de Plaatselijke Commissie Zelf standigen namens het Ministerie van Economische Zaken. Oudere zelfstandigen Ook is er een regeling voor oudere zelf standigen. Deze voorziet in een aan vullende uitkering voor ondernemers van tenminste 58 en nog geen 65 jaar oud Deze ondernemers worden in staat gesteld om ook in de toekomst uit hun bedrijf of beroep een inkomen te halen van tenminste de helft van het voor dat jaar geldende minimum inkomen voor zelfstandigen (f 14.900,-). De onder nemer moet dan de arbeidstijd vrijwel geheel of gedeeltelijk gebruiken om zijn beroep of bedrijf uit te oefenenen. De periodieke uitkering is een aanvul ling van het geschatte netto-inkomen tot het niveau van de algemeen noodzake lijke kosten van bestaan volgens de Al gemene Bijstandswet. Het voor beroep of bedrijf vrijgestelde vermogen moet beneden de 148.900,- blijven. De on dernemer moet èr wel rekening mee houden, dat het eventueel teveel be taalde moet worden teruggegeven. De aanvragen voor deze regeling die nen te worden gericht aan het Ge meentebestuur. Het RDK kan hierin bemiddelend optreden. Ontwikkeling en Sanering Het is ook mogelijk dat een kleine on derneming enigszins moet groeien in dien zij wil kunnen blijven bestaan. Hier voor kan individuele bedrijfsontwikke lingshulp worden geboden. Hulp is eveneens mogelijk bij verplaatsing van het bedrijf, omschakeling op een andere branche, verbreding van de bedrijfsacti viteiten en verbetering van het onder nemersschap. De hulp bestaat uit subsidie voor de kosten verbonden aan: hulp bij finan ciering, bedrijfsadvisering en verplaat sing of omschakeling van het bedrijf. De voorwaarden om voor deze hulp in aanmerking te komen zijn: - tenminste drie jaar het bedrijf onaf gebroken hebben uitgeoefend; - een fiscaal inkomen uit het bedrijf hebben dat binnen de door de stich ting Ontwikkeling en Sanering vast te stellen grenzen ligt. Aanvragen om ontwikkelingshulp moeten worden ingediend bij de Stichting Ontwikkeling en Sanering, Osdorpplein 4 te Amsterdam. Tele foon 020-198777. Bedrijfsbeëindiging Uitgangspunt van de regeling Bedrijfs beëindigingshulp is dat door beëindi ging van ondernemingen de mogelijk heden van de overblijvende onderne mers worden vergroot en aldus de structuur van het midden- en kleinbedrijf wordt verbeterd. De regeling biedt de mogelijkheid om wegens derving van inkomsten na be drijfsbeëindiging gedurende maximaal 2 jaren een financiële tegemoetkoming te krijgen. Ondernemers van 58 jaar en ouder kunnen deze zelfs ontvangen tot hun 65e jaar. De uitkering, die in princi pe 75% van het voormalig inkomen uit arbeid bedraagt, zal een netto inkomen opleveren, dat tenminste overeenkomt met dat van degene die een volledige, bijstandsuitkering ontvangt. Mannen zowel als vrouwen Kunnen gelijke rechten ontlenen aan de regeling be drijfsbeëindigingshulp. Voor een aanvulling van een negatief vermogen bij de bedrijfsbeëindiging voor ondernemers van 63 jaar en ouder geldt een eenmalige uitkering van maximaal 10 000,- De voorwaarde waaraan voldaan moet worden zijn: - de ondernemer dient de leeftijd van 65 jaar nog met te hebben bereikt: Onderzoek naar verhuisbewegingen In het kader van de tweede fase van het gewestelijk structuurplan wordt op het ogenblik een onder zoek gehouden naar de verhuis bewegingen in het gebied van hel gewcil Noord Limburg. Het doel daarvan is te komen tol een nadere onderbouwing van do doelstelling om de woningbouw in de steden te concentreren oftewel de verstedelijking van het platte land tegen te gaan. Deze doelstel ling heeft tot gevolg, dat een doel van de nieuwbouw op hel platte land naar de stad moet worden overgeheveld. Dit houdt in. dat on geveer 15"/o van de nieuwbouw van het platteland naar de stad zal moeten worden overgeheveld. Thans .s men dan bezig om na te gaan hoeveel personen binnen het gewest zijn verhuisd van het ene dorp naar het andere of van een dorp naar Ren stad. Steekproefsgewijze 'is een aantal mensen, dat in de loop der jaren is verhuisd, benaderd. Zij hebben een enquêteformulier ontvangen, dat ingevulJ dient te worden teruggezonden naar het Gewest in Venlc Niet teruggezonden formu lieren zullen binnenkort worden c-pgehaald door de gemeente. Maarbij het aanwijzen van de te enquêteren personen is een inmiddels verouderd gemeentelijk register gehanteerd van de jaren 1974 tjn. 1980. Het betreft hierr een eenmalig register, dat verder niet wordt bijgehouden. Het kan dus voorkomen, dat het formulier is geadresseerd aan mensen, die in tussen wéér zijn verhuisd of erger neg aan mensen, die in middels kunnen zijn overleden Voor deze onvolkomenheid in het gehanteerde systeem wordt begrip gevraagd. Bij foute adressering ge lieve men het ontvangen formulier terug te zenden naar het Gewest Noord-Limburg, Lambertusplein 47, 5921 JK Venlo-Blerick. Spreekuren wethouders vervallen In de vakantiemaanden koml een aantal spreekuren van wethouders te vervallen. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Wethouder mevr. A. Rut- tén-Tielen houdt geen spreek uur voor sociale zaken op de maandagen 13, 20 en 27 juli en 3 aug. en geen spreek uur voor huisvestingszaken op de dinsdagen 28 juli eli 4 augustus. Wethouder J. Loonen houdt geen spreekuur op de maan dagen 13 en 20 juli. Wethouder J. van Oers houdt geen spreekuur op de maandagen 27 juli, 3 en 10 augustus. Sport accommodaties gesloten Met ingang van 13 juli tot 10 augustus zijn alle gemeentelijke gymzalen in Venray, Oostrum en Ysselsteyn gesloten. I>e sporthal De Wetteling blijft gedurende de periode 13 juli tot 10 augustus voor verhuur geopend. Inlichtingen omtrent verhuur bij het Bureau Sportzaken en Recrea tie, tel. 83838, toestel 244. - men dient de laatste 5 jaren vooraf gaande aan de aanvraag rechtmatig te zijn gevestigd; - op het tijdstip van de aanvraag dient het bedrijf nog feitelijk uitgeoefend te worden en voort te duren totdat de beslissing op de aanvraag is ontvan gen; Aanvragen: Voor aanvragen in 1981 mag in 1979 het fiscaal inkomen uit de onderneming niet meer hebben bedragen dan 36.400,-. Aanvragen om bedrijfs beëindigingshulp kunnen bij het RDK worden ingediend. Voor nadere informatie omtrent ge noemde regelingen kunt u terecht bij: Stichting RDK Limburg, Deken van Op pensingel 23 5911 AA Venlo. tel. 077-46872. Als men dat wenst kan een medewerker van het RDK de ondernemer thuis be zoeken. De Rijksomroepsregeling Zelfstandigen en de Rijksgroepsregeling Oudere Zelf standigen, alsmede de regeling Be drijfsbeëindigingshulp (sanering) zijn volgens het hoofd van het Regionaal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf Limburg, de heer L. Trienes, bij de on dernemer te weinig bekend. De dien sten van het RDK zijn in principe voor de ondernemer gratis. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 8 juli 1981 voor de navol gende bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze pu blicatie op grond van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het verbouwen van de woning aan het Bergkwartier 12, t.n.v. F. Kooy; het bouwen van een schutting en een tuinhuisje aan de Krui denlaan 32, t.n.v. B. H. J. Lins- kens; het uitbreiden van de mestvar- kensstal aan de Straat 11a, t-n.v. P. M. P. M. Poels; het plaatsen van een scheidings muur aan de Binnenhof 2, t.n.v. A. W. H. v. d. Boogaard; het bouwen van een opslag loods en een hobbykas aan de Pauweg 12 t.n.v. A. G. W. Pou- wels; het maken van een dakkapel aan de Allegrostraat Tl t.n.v. P. H. Janssen; het maken van een afdak aan de Lindenstraat 14 t.n.v. G. H. Lins- sen; het slopen van twee bergingen en het bouwen van een garage en een hobbyruimte, aan de Beekweg 30, t.n.v. J. F. M. Driessen; het verbouwen van de woning aan de Randenrade 4, t.n.v. L. A. Nelissen; het bouwen van een hobbykas aan de Langeweg 110, t.n.v. J. M. Schwachöfer; het bouwen van een tuinber- ging aan de Gildestraat 18, t.n.v. A. van Horick; het verbouwen en uitbreiden van de woning tb.v. gehandicapte en bouwen van een berging aan de Westsingel d, t.n.v. de Wo ningbouwvereniging; het bouwen van een tuinhuisje aan de Rochusstraat 28, t.n.v. M. J. A. Zandbergen;' het bouwen van een garage aan de Stationsweg 101, t.n.v. M. G. M. Gommans; het verbouwen van de produc tie ruimte aan de Maasheseweg 89-91, t.n.v. Rank Xerox Ma nufacturing (Ned.) b.v.; het bouwen van een woonhuis aan de Ysselsteynseweg 100, t.n.v. J. T. H. Teunissen. Venray, 10 juli 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Kort-parkeren in Patersstraat Reeds geruime tijd geleden heeft het college van b. en w. het be sluit genomen om in de Paters straat alleen kort parkeren toe te staan. In verband met de bouw van de appartementen op het terrein tus sen Patersstraat en Henseniusstraat is de uitvoering van dit besluit op geschort. Dezer dagen, zijn nu ter uitvoe ring van dat besluit de borden geplaatst waardoor men voor de duur van maximaal 30 minuten in de Patersstraat mag parikeren. De plantsoenendienst wijst de eigenaren van kerstdennen, sitka- en douglassparren op het hier en daar voorkomen van de Sparappel- galluis. Vanaf april kan men aan de ba sis van de winterknoppen de stam moeders van deze wolluizen vin den, die opvallen door een witte massa van wasdraden. De gal, die enigszins op een kleine ananas lijkt, ontwikkelt zich daarna aan de basis van de jonge scheut, die over het algemeen kort blijft en na een verkleuring af sterft. In de gal zijn intussen de eieren afgelegd. Hieruit ontwikkelen zich larven én tegen augustus gevleu gelde luizen, die zich dan over an dere sparren verspreiden. Ook bij de sitka- en douglasspar- ren komen galluizen voor, die ech ter een langgerekte sikkelvormige galvorming veroorzaken. De schade in bossen en plant soenen is economisch van weinig betekenis, zodat bestrijding daar geen aanbeveling verdient, temeer daar het gebruik van insecticiden ook de natuurlijke vijanden doodt. In kwekerijen en bij kerstbomen teelt kan de aantasting wel na delige gevolgen hebben. Bestrijding kan dan geschieden door de gallen te plukken en te vernietigen voordat deze zich ope nen en de luizen gaan uitvliegen (vóór augustus dus). Verder is bestrijding mogelijk met vruchtbomencarbolineum in de maanden februari en maart bij drcog maar vorstvrij weer. Inlichtingen hierover worden ver strekt dcor de Plantenziektakun- dige dienst in Wageningen of Ven lo of door de plantsoenendienst van de gemeente, tel. 83838 toestel 318. Aanpassing van de tarieven voor uit te voeren werken In verband met opgetreden kos tenstijgingen, heeft het gemeente bestuur van Venray van het Mi nisterie van Economische Zaken toestemming gekregen, om de ta rieven voor het uitvoeren van on derstaande werkzaamheden met de voor overheidstarieven toegestane norm van 5% te verhogen. In verband met deze verhoging zullen met ingang van heden de onderstaande nieuwe tarieven gel den: voor ricolaansluitingen: aansluting 0 12'/» cf 0 16 185,- (incl. BTW) aansluiting 0 20 607,— (incl. BTW) aansluiting 0 25 790,incl. BTW) aansluiting V* 30 945,incl. BTW) maken van inritten voör particu lieren, niet breder van 5 meter (in ritten voor bedrijfsmatig gebruik volgens aparte prijsopgave) 442, (incl. BTW) herstellen van bestrating (géén BTW-heffing): tegel- en klinkerbeStrating 21,75 per m2 kei- en gootbestrating 28,35 per m2 kantlaagbestrating 4,75 per ml trottoirbanden stellen 8,60 per ml gesloten wegdek herstellen 1 62,per m2 sierbestrating 62,per m2 Zoals gebruikelijk, zullen aan vragen voor het maken van riool aansluitingen en inritten eerst dan in behandeling worden genomen, nadat het tarief aan de gemeen!e is betaald. Né uitvoering van het werk zal door de gemeente alsnog een factuur worden gestuurd, met afzonderlijke vermelding van het BTW-bedrag. Geen vergadering com. openb. werken De aanvankelijk voor dinsdag 14 juli a.s. geplande openbare ver gadering van de commissie voer openbare werken gaat niet door. De eerstvolgende vergadering van deze commissie wordt gehouden op dinsdag 1 september. Huivesting van buitenlanders Het bericht over de sluiting van de pensions voor buitenlanders is aanleiding geweest tot enig mis verstand. De buitenlandse werknemers hebben door de sluiting van de pensions GEEN voorrang bij de toewijzing van woningen op de Venrayse woningzoekenden. Ook bij de toewijzing van woon ruimte aan buitenlanders geldt de datum van inschrijving bij de wo ningbouwvereniging. Reeds geruime tijd geleden zijn de buitenlanders er op geatten deerd dat zij zich voor een woning moesten laten inschrijven, hetgeen ook is gebeurd. De meeste pension bewoners waren reeds langer in geschreven als woningzoekende. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 23 juni 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. van Hoof, Twistweg 10 te Vredepeel-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij en -mesterij waarbij mest en mestestoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Twistweg 10 te Vredepeel- Venray. dat op 15 juni 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. v. d. Beuken, Kempweg 36 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een garage annex wasstraat waar electromotoren met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw worden gebruikt en waar brondstof wordt opgeslagen, ge legen aan de Kempweg 23A te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119. Raadhuisstraat 1 te Ven ray ter inzage en wel op 10 aug. 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare ziteing op 29 juli 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag. de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op. dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te'dienen. Venray. 10 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G, Janssen HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en weihouders van Venray, gelet op artikel 24, twee lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: M. M. Trommelen, Timmer- mannsweg 114 te Ysselsteyn-Ven ray. voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een rundveehou derij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Timmermannsweg 114 te Yssel- steyn-Venray, positief te beschik ken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. M. van de Winkel, Spurkt 12 'te Smakt-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en var- kensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard, gelegen aan de Spurkt 12 te Smakt-Ven ray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, sch?do of hinder voor de omgeving te onder vangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 24 juli 1981. elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 10 juli 1981 Burgemeester en wethouders vnd. namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen ATTENTIE Elders in dit blad is nog een gemeentelijke publicatie in- gevolge de Hinderwet (artikel 31) opgenomen.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 10