VERENIGINGSNIEUWS PEEL EN MAAS UMBRA '69 JIM MERSE10 GROTE FANCY FAIR PUZZEL DOE MEE EI1TERPENIEIIWS Jeugdcentrum „DeSpringpIank" KLASSE-FOTO VAN VROEGER cav27mc L.V.B. VENRAY I.V.N. I Venrays 1 Mannenkoor St. Pe\^S PEEL EN MAAS jongerenkoor Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Frans van de Kamp Financieringen „TUSSEN MMS EN PEEL" A.s. donderdag 2 juli om 19.30 uur repetitie voor le en 2e bassen en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Na de repetitie korte ver gadering muziekcommissie. A.s. zaterdag 4 juli opluistering Eucharistieviering in de Grote Kerk om 14.00 uur b.g.v. 25-jarig huwe lijksfeest van M. Aarté-Theuws. Verzamelen in uniform om 13.45 bij de kerk. 's Avonds opluiste- .ring receptie om 19.00 uur in Res taurant Vlakwater. Verzamelen al daar in uniform om 19.00 uur. Donderdag 9 juli om 19.30 repe titie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Hierna is wegens vakantie de eerstvolgende repetitie op donder dag 6 augustus. Afmelden bij F. van der Kruijf, Casimirhof 3,. tel. 86848 of De Burggraaf. Donderdag 2 juli: 19.30 repetitie harmonieorkest. Donderdag 9 juli: 19.30 uur korte repetitie met om 20.30 uur gezellig samenzijn met barbeque als afsluiting van de repetities voor de vakantie. De dames van de leden zijn ook van harte welkom en hierbij tevens uitgenodigd. Donderdag 13 augustus: Eerste repetitieavond na de va kantie. Let op: tijdens de vakantie-periode worden twee serenades gebracht aan gouden bruidsparen. Bekend making via deze rubriek. Vrijdag 17 juli is de eerste en wel in het gemeenschapshuis te Oostrum. Bijeenkomst aldaar te 19.30 uur. Er zijn dan al leden op vakantie maar we doen een dringend be roep op de overigens aanwezig te zijn. Dinsdag 7 juli: 18.30 uur bestuursvergadering kantoor notaris Kooien, i.v.m. harmoniefeesten. Agenda: Vrijdag 7 aug. serenade gouden bruidspaar. Zondag 23 augustus, zondagochtend concert St. Anna - 11 00 uur. Periode 10 t.m. 13 sept. Harmonie- feesten met Oude Beroependag 13 sept. Zondag 27 september: muziekfees ten te Ysselsteyn. 13 december: zondagochtendconcert in foyer schouwburg. 16 januari 1982: Prinsenproklama- tie. 20 maart 1982: gemeentelijk mu- ziektoernooi. In najaar verder nog uitwisse lingsconcert met Horst en Blerick in Venray. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 2 juli: 18.30 uur repe titie jeugdharmonie. tevens laatste repetitie voor de vakantie. Start na de vakantie op donderdag 20 aug. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zendag 5 juli: repetitie 10.30 uur. Laatste repetitie voor de vakantie. Donderdag 9 juli: zie harmonie orkest. Voor verdere gegevens raadplege men de agenda. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wij ook nog aan de oud- papier-aktie. Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11 tot 12 uur. Agenda: Vrijdag 3 juli: 19.00 voor alle koorleden. Maandag 6 juli: 18.30 voor de alten en soplanen. Woensdag 8 juli: 18.30 voor de alten en sopranen en aansluitend om 19.30 voor de jonge bassen en tenoren. Eventueleafmeldingensecretariaat Langstraat 104, Verray, tel. 81690. Algemeen: De extra repetities op woensdag avond voor de jonge bassen en tenoren blijken niet alleen nodig te zijn maar leveren ook goede resultaten op. Wel is het van be lang dat alle jonge bassen en teno ren ook komen. Iedereen heeft inmiddels een ex tra mededelingenblad gekregen. We vragen van deze mededelingen goed kennis te nemen en de ge vraagde medewerking te vei lenen. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Zaterdag j.l. heeft het korps medewerking verleend aan de „Open Dag" van de nieuwe Water zuiveringsinstallatie aan de Metaal- weg. De belangstelling, zowel voor het nieuwe bedrijf als voor het korps, was bijzonder groot. Op 12 juli a.s. zal het korps een optreden verzorgen op de Kruuze van 14.00 - 15.00 uur. De aktiviteiten van het korps zijn en blijven nog steeds en steeds meer gericht op de nieuwe óhow, die St. Petrus Banden instudeert. Veel belangstelling schijnt ie be staan voor de eerste m3joretten- sticks. Besloten is deze te koop aan te bieden voor geïnteresseerden. Voor tien gulden wordt men eige naar of eigenaresse van een der gelijk kleinood. uw Venrays weekblad VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdag 4 juli is er weer een jongerenmis o.l.v. Jean-Marie Bertholee, met medewerking van orkest. Dit is onze laatste jonge renviering van dit seizoen. Alle leden worden om 6 uur ver wacht in het parochiezaaltje. Als je een goede reden hebt om niet te kernen, meld je dan af bij een van de bestuursleden. •Wij sluiten dit seizoen af met een feestavond, die na de jongeren viering gehouden zal worden in wijkgebouw „Den Hoender" aan de Ursulastraat. Wij bedanken alle le den en orkest voor hun inzet en hopen jullie weer allemaal terug te zien na de vakantie. We wensen jullie een prettige vakantie. Het bestuur. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Door het zich plotseling terug trekken van verschillende koor leden moeten wij onze plannen voor het komende weekend enigszins veranderen. Daarom vertrekken we a.s. ZATERDAGMORGEN om 11.00 uur vanaf het Boschveldcollege met de fiets. We maken dan een flinke fietstocht vergeet vooral niet om brood mee te nemen en komen rond 17.00 uur bij de „Turfhoeve" in Sevenum. Wat daar gaat gebeu ren moet je zelf maar raden Tot ziens zaterdagmorgen. DAMESKOOR Woensdag 8 juli 20.00 uur onze laatste repetitie voor het hele koor vóór de zomervakantie. Woensdag 12 augustus beginnen we weer. Tegen die tijd herinneren wij U er in dit blad tijdig aan. Allen een fijne vakantie toege wenst met veel rust en mooi weer, met als U op reis gaat, een behou den thuiskomst! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 7 juli, 19.30 repetitie voor de alten; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula straat. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of mevr. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159. HOLTHEES - SMAKT De senior drumbandleden hebben i.v.m. het aanbreken van de vakan tieperiode afgelopen maandag (29 juni) de laatste repetitie géhad. De afsluiting van het voorseizoen is voor de aspirant drumbandleden a.s. met een repetitie in zaal ,,'t Trefpunt". Aanvang 10.30 uur. De eerstvolgende repetitie is voor de senior drumbandleden op maan dag 10 aug., terwijl dit voor de aspirant drumbandleden op zater dag 15 aug. zal zijn. Meisjes blijft de berichtgeving in „Peel en Maas" volgen i.v.m. event, optredens n.a.v. bijzondere gebeur tenissen in de regio. Het bestuur wenst jullie allen een plezierige en zonnige vakantie periode toe. PEARLY DISCO TOP 10 nr. 14 - 4 juli 1981 1 (2) Pino D'ongio - Ma quale idea 2 (1) Gap Band - Humpin' 3 (4) Fantasy - Joire too late 4 (3) K.I.D. - Don't stop 5 (5) Whispers - I can make it better. 6 (8) Thunderstorm - Finley Grand pa. 7 (-) Odyssey - Going back to my roots 8 (9) Kool and the Gang - Love Festival 9 (6) Jesse Green - 1, 2. 3 Let's go Tip: Stars get ready (Stars on 45, nr. 2) Na alle kermisdrukte gaan we deze week weer gewoon verder met ons programma. Allereerst moeten we nog even het mooie resultaat vermelden wat we behaalden tijdens de avond vierdaagse in Venray. Een 2e prijs op de 15 km is toch iets waar je als wandelaar trots op mag zijn. Vrijdag 3 juli hebben we v/eer een avondvullend programma voor iedereen van 15 jaar en ouder. Je kunt je dan ook nog opgeven voor ons zomerkamp in Swalman Zaterdag 4 juli zijn we vanaf 8 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 5 juli kunnen de mensen met diezelfde leeftijd van 8 tot 12 uur bij ons terecht. help comeo helpen 4 en 5 juli Beste luitjes. A.s. vrijdag is er geen club avond. In plaats daarvan hebben we zaterdag onze slotdag en dat belooft iets groots te worden. Neem je eigen boterhammen mee, voor drinken wordt gezorgd. Zorg wel voor een goede fiets en breng ook je zwemspullen mee Wij wensen de ouders en kinde ren een fijne vakantie toe. Groetjes, leiding. Drum- en Showband Venray en omgeving Afgelopen zaterdag nam Monique Martens uit Oostrum deel aan de Europesese kampioenschappen twir- len. Zij behaalde van de 28 deel neemsters de 14e plaats. Mooi ge daan en namens DSV van harte gefeliciteerd Monique. A.s. zaterdag zal vanwege de be haalde resultaten: 6 juni twirlteam landskampioenschappen de zilveren medaille; 14 juni drumband deel name aan het bondsconcours le prijs met de beker Voor het hoogst aantal punten; 6 juni werd Mo nique Martens landskampioen, gou den medaille, D.S.V. recipiëren in 't Trumke aan de Leunseweg 2A van 19.30 tot 20.30 uur, daarna ge zellig samenzijn. Iedereen is van harte welkom. Nieuwe leden kunnen zich aan melden telefonisch 86196 of op de repetities aan de Leunseweg 2A tijdens de oefeningen. EINDSTAND KAMPIOEN- SCHIETEN 1981 Na een spannende strijd over 8 zondagen, met in totaal 48 schoten, is de kampioen van ons gilde van 1981 bekend geworden. De wissel beker. die vorig jaar gewonnen werd door Wim Rongen, is dit jaar in handen gekomen van Fred Ba- rends. De uitslag is als volgt: punten 1 Fred Barents 42 2 Harrie Rongen 40 3 Antoon v. d. Broek 40 4 Pieter v. d. Broek 39 5 Jan Wiliems 37 6 Herman Janssen 36 7 Piet Volleberg 35 8 Jo Reynders 33 9 Hans Vermeulen 31 10 Nel Wiliems 31 11 Jep Jansen 31 12 Martien Hendriks 31 13 Mieke Rongen 30 14 Peter Wiliems sh. 23 15 Gerrit Mulder 28 16 Nel Malta 27 17 Peter Wiliems jr. 25 18 Carla Riteco 25 19 Jef Beckers 24 20 Leen Wiliems 22 21 Joos van' Gerven 22 22 Annie Vermeulen 21 23 Roel Kreemer 20 24 Frans Boogerts 16 De prijzen in de Extra Ronde wer den behaald door: 1 Harrie Rongen 2 Jan Wiliems 3 Antoon v. d. Broek 4 Peter Wiliems jr. 5 Carla Riteco 6 Gerrit Mulder De prijzen in de Extra Ronde voor de jeugdleden werden behaald door: 1 Marcel Vermeulen 2 Miranda Vermeulen 3 Anja Wiliems KALBECK-GOGH Zondag a.s. gaan we per bus naar Kalbeek, voor een liefdadig heidsoptreden. Alle leden worden om 13.15 uur in uniform in het gildehuis verwacht. Denk aan de passen en/of toeristenkaarten. LEDENVERGADERING Dinsdag 7 juli houden we in ons gildehuis de maandelijkse ledenver gadering. De aanvang is 20.00 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Contributie. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Zondag 5 juli gaat onze schutte rij gilde St. Jan als vertegenwoor diger van de O.L.S.-federatie deel nemen aan het schuttersfestijn in Dorne (België). Als voorproefje werd reeds deel genomen aan de wedstrijden te Panningen, waar ons zestal (in een stromende regen) met een tweede plaats beloond werd. Ook de schutters bij het drietal-schieten vielen dik in de geldprijzen. Als laatste voorbereiding op „De Grote Dag" is er zaterdag nog een grootse oefening in de Wieën, bij Stoks Molen. Het bestuur verwacht zondag een daverend succes! industriebond KLACHTENBUREAU INDUSTRIEBOND F.N.V. AFD. VENRAY Als lid van de Industriebond F.N.V. kan men in de periode van af 19 juli tot 8 augustus voor ont slag en beroepszaken terecht bij P. Hendriks, De Aldenweg 9, Ven ray, tel. 85143. Om niet tevergeefs te komen, gaarne eerst telefonische afspraak. GELD NODIG? KAN U HELPEN BEL 87575 VRIJDAG 3 JULI 1981 Nr. 27 HONDERDENTWEEDE JAARGANG In onze Info van 6 februari 1981 informeerden wij U- over de aan stelling van een tweede beroeps kracht bij het Open Bejaardenwerk te Venray. Thans is na onder ling overleg het werk tussen beide functionarissen verdeeld. Het grete voordeel hiervan is dat er nu een duidelijke, werkbare en prak tische werkverdeling van de dage lijkse gang van zakën is gemaakt. - In grete lijnen is hierbij uitgegaan van de vier belangrijkste aan dachtspunten in het werken voor en met bejaarden, t.w. zorg, huis vesting, ontspanning en vorming. De heer P. Ruland heeft op zich genomen alle taken en funkties die betrekking hebben op: a. de zorg-funktie; deze is spe ciaal gericht op de noodsituatie van de bejaarde. Dit houdt in: dagelijks spreekuur in „De Clockert" Berg weg 4 alhier, telefoon 82996 van 9.00 tot 10.00 uur, het opmaken van sociale rapporten t.b.v. oude ren, contacten onderhouden met te huizen en instellingen; samenwer ken met de Indicatie-commissie in verband met plaatsing van ouderen in een verzorgingstehuis; met het Algemeen Maatschappelijk werk, de Gezinszorg, de gezondheidszorg, de sociaal Psychiatrische Dienst, de Maaltijdendienst, het plaatselijk vrijwilligerswerk, alsmede het be geleiden van een vaste groep vrij willige medewerkers en samenwer kingsverbanden. b. de huisvesting. Het opmaker- van sociale rapporten naar aanlei ding van aanvragen voor huisves ting voor ouderen, het doen van voordrachten en/of het adviseren aan de Woningbouwvereniging Nrd. Limburg bij toewijzing van bejaar denwoningen in de wijk, hetzelfde aan de Toewijzingscommissie Flat Schuttersveld in verband met toe wijzingen in die flat, alsmede aan de Opnemingscommissie van het verzorgingstehuis Het Schutters veld. Vervolgens het begeleiden en ondersteunen van de Werkgroep Bestudering Woonruimten voor Ouderen (onderzoek en advisering). Mej, Th. Janssen heeft op zich genomen alle taken en funkties die betrekking hebben op: c. de ontspanning (recreatie). Dit houdt onder meer in de begeleiding van het Meer Bewegen voor Oude ren (t.w. gymnastiek, volksdansen en zwemmen). Hiertoe onderhoudt zij geregeld contact met de leidsters en de contact-personen; ook onder houdt zij contact met de clubs van biljarters, het kegelen, het hand- boogschieten, de handenarbeid e.a. Vervolgens regelt zij de financiële aangelegenheden, de materialen en de verschillende ruimtes waar de ouderen elkaar kunnen ontmoeten. d. De vorming (educatie): Dit houdt onder meer in het verzor gen en ondersteunen van gespreks groepen, kadercursussen, cursussen pré-pensionering, andere do.or ou deren gewenste cursussen .»f ver volgcursussen, onde-houdt contac ten met het Plaatselijk Educatief Centrum Horst/Venray, de Stich ting Samenlevings Opbouw, het Buurtwerk en de dorps- en wijk raden. Ook adviseert en onder steunt zij de bejaardenverenigin gen van Venray alsuok de Centrale van Bejaardenverenigingen van Venray. Mej. Th. Janssen zal voorname lijk te bereiken zijn in „De Wiek slag", Mozartstraat 20a, alhier, te lefoon 86706. Wat wij voor ogen hebben is het. streven naar een zo volledig moge lijk welzijn voor Ouderen. Wat wij hopen is dat deze taak- en funktieverdeling bijdraagt tot bezielend vervullen van het eigen lijke werk, n.l. hulpverlening aan ouderen die hulp van buitenaf no dig hebben. De kookcursus is ten einde. De volgende personen zijn geslaagd: J. Arts, Th. van de Pas, P. Pouwels en M. Teunissen uit Ysselsteyn; P Baken. P Carlier, zr. Emma nuel. J. Hanen, W. Imm.ng, C. Pee- ters, zr. Theodolfa, J. de Wolf en Chr. Wijnhoven uit Venray; M. Bartels uit Oirlo; P. Classens en P. Keijzers uit Castenray; P. Cus- ters, H. Verheyen en L. Weijs uit Oostrum; en A. Hellegers en H. Baltussen uit Leunen. Met dank aan mevrouw L. Lin- ders-Termont en Scholengemeen schap Marianum, die van het ge heel een groot succes maakten! Hopelijk kan in het komend sei zoen weer een cursus koken voor ouderen starten. Wij hopen op Uw medewerking. Een echte ouderwetse ontspan ningsavond voor alle 50plussers is weer georganiseerd en wel op woensdag 8 juli en 22 juli a.s. vanaf half acht in „De Klemp" aan de Langstraat en op woensdag 15 juli en 29 juli a.s. om half acht in zaal Arts te Merselo. De muziek wordt verzorgd door „Discotheek Hollands Glorie". Op deze foto staan zelfs drie tot zes kinderen uit één gezin. Er zijn wel twee tweelingen bij. De Zus ters van de St. Ursulaschool, dach ten toen ook al economisch en zet ten meerdere kinderen uit een ge zin op een foto. Dan behoefde men maar een foto te kopen. Zo komt het voor dat U op an dere foto's, die nog in de krant komen, meisjes .terug ziet, maar dan in hun eigen klas. Wilt U nog inlichtingen over deze foto. dan kunt U bellen naar 04788- 252. Hier volgen de namen. Bovenste rij v.l.n.r. Thea Hendriks, Bertha Janssen, Nelly Janssen, Truus Jans sen, onbekend, Cobie Hendriks, Corrie Hendriks, Grada Hendriks, Martha Hendriks, Mia van Hooft, D.rika van Hooft, Jet van Hooft, Alda Kupers, Truus van Kessel. 2e rij: Net Huisman, Mia Maas, Mia Huisman, Puk Litjens, Antoi- net Hendriks, Dien Lemmen, Mien Lemmen, Truus Barents, Jet Ba rents, Til Barents, Fien van Es, Toos van Es, Truus van Es, Mia van Aarsen, Jacquelien van Aar- sen. 3e rij: Margriet Kupers. Wil- lemien Kupers, Gonny Janssen, Miet Claessen, Miet Hendriks, Door Hendriks, Nelly Ewals, Anny Coe- nen, Nelly v. d. Putten, Bep v. d. Putten, Mimi van Es, Jo van Es, Elly van Es. 4e rij: Nel van Hooft, Zus Aarts, Truus Aarts, An Aarts, Nel Aarts, Marie Fleurkens, An Fleurkens, Bets Fleurkens, Gien Fleurkens. LEDENVERGADERING Op zaterdag 11 juli is er weer een ledenvergadering in het ge bouw aan de Antoniusstraat 3a. Aanvang 20.30 uur. Op deze ver gadering nemen wij afscheid van onze voorzitter Snoopy. Wij ver wachten dan ook dat iedereen standby is om hem te bedanken. Tot dan. HOBBY-MIDDAG Onze wekelijkse hob.bymiddag wordt steeds intensiever bezocht. Het gaat dus goed en het bestuur heeft gemeend de aktiviteiten uit te moeten breiden. Zaterdag wordt, begonnen met het maken van een kapstok onder de deskundige lei ding van ome Piet (Rose Collie) en zal Lady Tamara een groep gaan vormen die zich bezig houdt met het knopen van kleedjes en andere handwerkaktiviteiten. Bo vendien zoeken wij een aantal hob byisten die voor de vereniging een prijzenkast willen maken. Deze is inmiddels hard nodig. Iedereen die zich niet interesseert voor deze hobby-aktiviteiten kan gewoon langs komen en gezellig een praat je maken of een kaartje leggen. Dus mensen kom zaterdag alle maal en neem gerust de kinderen mee, want zelfs de kleinsten wor den bezig gehouden. Zorg echter wel dat ze oude kleren aan heb ben. OPGAVE NIEUWE LEDEN Delia Lima - Harpstraat Siërra 99, Klarinetstraat 35; Pinky, Mon nikenstraat 10; Buil Shit, Ouver turestraat 45 en Pussycat, Pavane straat 47. Vragen? Bel dan 88546. Bye Bye en Zwaai Zwaai. LEDENVERGADERING Donderdag 9 juli ledenvergade ring in wijkgebouw den Hoender, Ursulastraat 2 om 20.00 uur. We hopen dat jullie allemaal thuis blijven. FIETS VOSSENJACHT Zondag j.l. was het dan weer zo ver, na enkele voorbereidingen van de fietsmobiel trok de caravan van 14 deelnemers, opgeruimd en nog niet moe, naar de richting van de vos, die zich echter goed verstopt had. Maar er waren goede jagers bij, want die hadden de vos bin nen een half uur. De Lady-prijs was gewonnen door Lady Krullebol. En de Ladys Linke Loet en Orka waren ver dwaald. De organisatie heeft hen teruggevonden in Geysteren. De volgende fiets-vossenjacht is na de vakantie. Tot dan. Oei, oei. VOETBALLEN Afgelopen zaterdag hebben onze jongens gevoetbald tegen de 27 mc club uit Uden. We hebben de wed strijd verloren met 31. De volgende wedstrijd is op 11 juli tegen 't Huukske. Oei, oei. Dinsdag 7 juli wordt er weer ge fietst bij goed weer. Wij vertrek ken om kwart over twee bij het gemeentehuis, hopende op een goe de opkomst. Het bestuur. De afdeling Venray-Geysteren van het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie houdt a.s. zon dag 5 juli een excursie in het Loo- beekdal. Gestart wordt 8.00 uur vanaf kruising KiekwegHandrik. Komend vanaf Venray te bereiken via de manege! Vanaf Deurnese weg inrit Kiekweg! Het „natte element" in deze tocht vereist dat deelnemers aangepast schoeisel dlragen. Liefhebbers, net I.V.N.-leden zijn eveneens van harte welkom!

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9