35 Jaar Duits Soldatenkerkhof 1 fèt&ï" AGENDA De Wetteling Inalfa twee dagen examencentrum GROTE FANCY FAIR C0ME0 HELP MEE kwm&ïn.é 'LV f't f INGEZONDEN OUD PAPIER Ruilbeurs GEVONDEN VOORWERPEN lasst!»: -Is i" Dit jaar is het 35 jaar geleden dat op de Paardenkop te Yssel- steyn begonnen werd met de aan leg van het kerkhof voor alle in Nederland gesneuvelde Duitse sol daten. Wij hebben in het verleden meer malen aandacht geschonken aan de totstandkoming van dit kerkhof voor Duitse gesneuvelden. Nu wij willen wij in het kort nog even aan die geschiedenis herinneren. „Hij die meester is van het slag veld heeft ook de zorg voor 'de doden". Nederland wilde die bepa ling, welke in de conventie van Genève is vastgelegd uitvoeren. Ook de Amerikaanse en Engelse bevrijders hielden zich aan die be paling. Zo kwam het z.v. op het Ameri kaanse kerkhof in Margraten meer dan 3000 Duitse gesneuvelden een laatste rustplaats vonden. Ook wa ren op andere plaatsen in Neder land verzamelkerkhcven aangelegd. Toen echter de wapenstilstand kwam wilden de Engelsen, Ameri kanen en Canadezen wel de zorg voor hun eigen doden op zich ne men, maar schoven de zorg voor de Duitse doden van zich af. Ne derland wilde zich niet aan de verantwoordelijkheid onttrekken. Aanvankelijk wilde men in Ne derland drie verzamelkerkhoven voor Duitse gesneuvelden aanleg gen, maar omdat het nodig bleek die kerkhoven toch in de nabijheid van de Duitse grens aan te leg gen, werd uiteindelijk toch voor één kerkhof besloten. In Ysselsteyn was een kamp voor Duitse krijgsgevangenen (in het voormalige justitiekamp) en in die buurt was een nog woest, onont gonnen. Peelterrein van 28 ha groot. Het Venrayse gemeentebe- sctuur was bereid die grond voor twee en een halve cent per meter aan de Nederlandse regering te verkopen. De Amerikanen leverden bestek en tekening voor het aan te leggen kerkhof dat een getrou we copie was van het Amerikaan se kerkhof in Margraten. Maar die Amerikanen leverden ook het zwa re materieel voor de ontginning van die woeste grond. In de zomer van 1946 werden de eerste stoffelijke resten aange voerd waarbij de 3000 aanvankelijk in Margraten begraven soldaten de eerste grote groep was. In de eer ste tijd werden de graven door burgers aangelegd en drie kregen voor die graafwerkzaamheden een prijs uitbetaald van 75 cent. Over die tijd zou veel te vertellen zijn over het hoe en op welke wijze de transporten plaats vonden en waar bij een Duitse krijgsgevangene in een lege kist wist te ontsnappen. In april 1948 werd de toenmalige luitenant Timmermans belast met de dagelijkse leiding. Aan hem is het te danken, dat het kerkhof eer der klaar was om de Duitse nabe staanden te ontvangen dan aanvan kelijk werd gedacht. Het was ver boden terrein en de poorten moch ten niet voor bezoekers worden ge opend. Die toestand was onhoud baar én na veel publiciteit, ook door ons blad, kwam aan deze on houdbare toestand eeri einde. Zo is er het verhaal van de Duitse oorlogsweduwe die een verre iels had gemaakt naar Ysselsteyn om het graf van haar man te bezoe ken en de poort gesloten vond. Ysselsteynse boerenjongens kwa men en knipten de draad van de afrastering door. Zo kon de oor logsweduwe het graf van haar man bezoeken. Dat was waarschijnlijk de drup pel die de emmer deed overlopen. Het ministerie gaf toestemming tot opening, zij het dan beperkt. Maar het was intussen wel 1952 gewor den. De winkelsluitingswet in Venray werd aangepast aan de bezoekers van dit kerkhof. De familie Wis- mans opende aan de Timmer- mannsweg een koffiehuis en „Ven ray Vooruit" bouwde een koffie huis dat nu nog door de heer van Ham wordt geëxploiteerd. Twintig jaar geleden kwam van uit Beieren een groep Duitse jon geren, die zich in het kader van de aktie „Verzoening over de Gra ven" wilde inzetten op een solda tenkerkhof. De jongeren offerden hun vakantie op om door het wer ken op het kerkhof land envolk te leren kennen, maar ook om de achtergronden van die oorlog te kunnen achterhalen en begrijpen. Sindsdien komen jaarlijks jonge ren op de Duitse dodenakker. MGR. KOHL 50 JAAR PRIESTER Het komende weekend viert in Ronbruck (Neder Beieren) Mgr. Kohl zijn gouden priesterfeest. Het is met name deze Duitse priester die als de bruggenbouwer tussen de Duitse jeugd en de Ysselsteynse jeugd heeft gefungeerd. Hij kreeg de gevraagde steun van de toen malige pastoor Sef Janssen en die steun was de Duitse organisatie, Volksbund' Deutsche Kriegsgraber- fürsorge veel waard. Immers de Ysselsteynse pastoor reikte de hand van verzoening terwijl hij zelf een slachtoffer was van het Hitler re giem. Twintig jaar heeft nu die Duit se jeugd gewerkt op het kerkhof en hieruit zijn vele goede en blij vende kontakten van vriendschap ontstaan.. De Beierse jeugd werd vervan gen door de jeugd van Baden Wurttenberg en al meer dan 10 jaar is Peter Müller uit het Duitse Pio- chingen algemeen leider. Dit jaar zal een einde komen aan de vervanging van de kruizen; een karwei waarbij ook de Duitse jongeren een werkzaam aandeel hebben gehad, maar ook de vrij willigers van de Bundeswehr. Het was een gigantisch karwei om de meer dan 31.000 kruizen te ver vangen. Overigens is het ook vijf jaar geleden dat het beheer en onder houd in Duitse handen is overge gaan. Het beste zou de herdenking kunnen plaatsvinden tijdens werk zaamheden van de Duitse jeugd. De eerste groep zijn jongens en meisjes uit Ettenheim. Deze zullen van 8 tot 22 juli op het kerkhof werkzaam zijn, terwijl de aflossing van 22 juli tot 5 augutus werk zaam is en afkomstig is uit Auin- gen. Beide groepen bestaan uit 30 personen. Door een tekort aan vaklui, met name lakspuiters, heeft Inalfa in 1979 zelf die opleiding ter hand ge nomen. Dit ging in samenwerking met de Stichting Vakopleiding Schilders en Stucadoorsbedrijf en met het Ge westelijk Arbeidsbureau Venray. De eerste om op te kunnen lei den voor een erkend diploma en het G.A.B. voor het aantrekken van leerlingen en als bemiddeling voor een rijkssubsidie van deze mensen. Met 11 kandidaten werd toen ge start. al spoedig, selecteerde zich deze groep en vielen er 4 af. Met 7 kandidaten is verder gegaan en hebben allen inmiddels examen ge daan. De cursus hield in een theoretisch en een praktisch deel, de theorie werd grotendeels in Eindhoven ge geven op de Streekschool voor be roeps begeleidend onderwijs, dat was een volle dag in de week. Een combinatie van theorie en praktijklessen werden in het be drijf zelf gegeven, geheel buiten het produktiegebeuren was ook een dag per week. Resterende drie dagen werd pro- duktief gewerkt. In dezelfde conferentieruimte waar 2 jaar geleden de leerover eenkomsten werden getekend, door bedrijf, Stichting Vakopleiding en leerling, werden nu de diploma's uitgereikt. Naast 2 dagen theoretisch exa men in Vught, werden de praktijk examens in het bedrijf afgenomen. Dezelfde instanties die aanwezig waren bij het tekenen van de leer overeenkomst waren ook bij de diploma-uitreiking aanwezig. Na een welkom door de heer Berkhout namens de direktie van Inalfa, girtg men over tot het be kend maken van de resultaten. De voorzitter van de examen commissie, de heer Croymans, kon heel kort wezen, allen waren ge slaagd. Na deze mededeling ging hij over tot het uitreiken van de diploma's. Aan dit examen deed ook een mee uit St. Oedenrode vna het bedrijf ODA.. Hierna feliciteerde de heer Berk hout de acht geslaagden met het behaalde diploma. In het bijzon der feliciteerde hij de leermeester, de heer Croijmans, die was ge slaagd door deze cursus tot een zo goed einde te brgen. Hij dankte verder allen die hadden bijgedra gen aan het slagen van deze op leiding. De heer Vranken, consulent van de Stichting Vakopleiding, dankte de direktie voor het beschikbaar stellen van de ruimte voor het examen en de voorbereidingen die daar voor nodig waren- Hij dankte voor de prettige sa menwerking die er 2 jaar was ge weest en was verheugd met dit re sultaat. Hii hoopte dat er moge lijkheden zouden zijn om door te gaan met deze cursus en wees de geslaagden erop dat ze de moge- lijkhid hadden om na deze oplei ding aspirant-vakman, verder te gaan voor vakman. De heer Versieyen sprak namens het G.A.B. en feliciteerde bedrijf en geslaagden met dit resultaat. De opzet en het gehele verloop van deze cursus was voortreffelijk ge weest Hij zegde toe dat het G.A.B. gaarne bereid was aan een nieuw opleidinksprojekt mee te willen werken. Inalfa had bewezen dat het kon, dat het nuttig was en een voorbeeld mocht worden ge noemd voor veel andere bedrijven. Met een woord van dank door de heer Hermans, een van de geslaag den. dankte hij namens de ge slaagden voor de gelegenheid die zij hadden gehad deze cursus te mogen vol'gen, sloot hij de rij der sprekers. Na dit alles kon men eindigen met dezelfde woorden van de naam van het opleidingsblad van de stichting: GOED GERAAKT! Naast deze opleiding doet Inalfa al jarenlang aan opleiding, o.a. via Bemetel. Velen zijn in de loop der jaren opgeleid voor bankwerker, gereedschapsmaker, draaier, Derser, gereedschap- en profielslijpers enz. Ook wordt in de kosten bijge dragen bij schriftelijke cursusen. Het is gebleken dat dit niet aileen nuttig is, doch ook noodzakelijk voor het goed functioneren van een bedrijf. De geslaagden zijn: H. G. Eggen, Venray; J. M. M. Hermans, Venray; W. M. H. T. Janssen, Venray; J. L. M. M. Lins- sen, Well; J. G. Meurs, Venray; A. H. G. Poels, Vredepeel; M. E. M. Wijnhoven, Bergen. Foto: Onder toeziend oog van de examencommissie wordt de lak ge mengd. GESLAAGDE PICK-NICK VOOR DE BEJAARDEN De tweede picknick voor de be jaarden uit de gemeente Venray welke vorige week dinsdag werd gehouden, is een groot succes ge worden. Het weer werkte .fantas tisch mee zodat de grote tent ei genlijk een overbodige luxe was Maar men durfde het risico niet te nemen omdat vorig jaar de pick nick wegens slecht weer enkele ke ren moest worden uitgesteld. De Venrayse bejaarden hebben zich deze middag uitstekend geamuseerd met de verschillende kermisachtige toestanden in de tuinen rond Het Schuttersveld en niet te vergeten bij de verschillende eet- en drink- tentjes en de dansvloer. Een eve nement, dat voor herhaling vatbaar is en slaagde vanwege de goede organisatie en de hulp van vele vrijwillig(st)ers. Levensgevaarlijk gewond Het bejaarde echtpaar D. uit Ven ray reed per fiets op de Stations weg richting Oostrum. Ter hoogte van de Smakterveldweg wildé het echtpaar linksaf. Men sorteerde voor, terwijl uit de richting Oos trum een personenauto kwam, be stuurd door de 28-jange B. uit Oestrum. De vrouw bleef staan, maar haar man stak juist voor de tegeemoetkomende auto de weg ever. De autobestuurder trachtte door krachtig remmen een aanrij ding te voorkomen maar dat ge lukte niet. De fietser kwam op de motorkap terecht en werd nog en kele meters meegenomen waarna hij op het wegdek viel. Hij liep dusdanige verwondingen op dat zijn toestand levensgevaarlijk ge noemd werd. Mogelijk dat door de bocht in de weg ter plaatse de be jaarde fietser te laa*. de tegemoet komende auto heeft opgemerkt. Grote vlooien- en antiekmarkt Oirlo Op zondag 5 juli a.s. wordt door de Muziekvereniging Ons Genoe gen te Oirlo. in het kader van de jaarlijkse aktiviteiten. wederom 'n grote vlooien- en antiekmarkt ge organiseerd welke zal plaatsvinden in de Tuinbouwloods gelegen aan de Dep. Petersstraat (nabij spoor lijn) te Oirlo. Deze jaarlijkse vlooienmarkt mocht zich in voorgaande jaren in een enorme belangstelling verheugen. Ook dit jaar is men er wederom in geslaagd, om een grote hoeveel- spullen op te halen, welke op deze heid en verscheidenheid van oude dag op de rommelmarkt c.q. vei ling verkocht zullen worden. De loods is gecpend vanaf 13.00 uur ter bezichtiging van de te vei len spullen, en voor de verkoop bij de rommelmarkt. De veiling zal om ongeveer 14.00 uur aanvangen. Vermeld zij nog dat een" buffet aanwezig is, zodat ook voor het in wendige is gezorgd. Een bezoek aan deze rommel markt is voor de liefhebbers zeker de moeite waard. 4 en 5 juli sportterrein st Servatius Expositie in Venray Wederom is in bar Pirn's Place te Venray de mogelijkheid aange grepen kleine kunst in brede vorm aan het publiek te tonen. Han Siebers (foto's) en Jacques Kuypers (pentekeningen) zijn twee Venrayse amateurs die hun kunnen presenteren met diverse werkstuk ken. Han Siebers is er met natuurfo to's uit de omgeving vertegenwoor digd die zo verrassend mooi zijn dat de kijkers zich in het verre vreemde wanen. Het zijn moment opnamen van een natuurlijke een heid die men zelden zo met het blote oog kan zien. De pentekeningen van Jacques Kuypers variëren van- het strakke rechtlijnige denken met de pen tot het futuristische sciencefiction achtige van de dromer in de toe komst. Deze expositie is tijdens de avonduren te bezichtigen t.m. eind juli in Pim's Place, Stationsweg 16 te Venray. Bedrijfsongeval Tijdens reparatiewerkzaamheden werd de 50-jarige v. H. op een metaalwarenfabriek alhier dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Mogelijk zal hij enkele stukjes van enkele vingers moeten missen. Met zijn linkerhand kwam hij onder een z.g. excenterpers terecht terwijl per abuis het bedieningspedaal in wer king kwam. De arbeidsinspectie stelt in samenwerking met de po litie een onderzoek in. Diefstal en heling Vrijdag werd een Venrayer door de politie aangehouden terzake diefstal van een decoupeerzaag uit een winkel in Venray Die zaag was reeds doorverkocht aan een inwoner van Uden. Ook deze werd aangehouden. Het tweetal kreeg proces verbaal aangezegd maar werd na verhoor huiswaarts ge zonden. KAKKERLAKKEN Naar aanleiding van de misver standen omtrent de bestrijding van kakkerlakken in <ie flats Haam- makerstraat het volgende. Vele bewoners van de flats wa ren nogal gepikeerd en voelen zich voor schut gezet als minder prope re en nette mensen vanwege het feit dat ze deze beestjes in huis hadden. Ze werden daar over aan gesproken en gehekeld zowel op straat als in de winkel enz. Hatelijke opmerkingen werden hoofdzakelijk gemaakt door onwe tende en domlne figuren die met enig leedvermaak hun spelletje spelen. Het krijgen van kakkerlakken in huis in een besmet gebied heeft met netheid en hygiëne in huis totaal niets te ma'ken. De bewoners van een flat zijn echter kwetsbaar der omdat alle wooneenheden ver tikaal met elkaar in verbinding staan. Als slechte bewoning of slecht poetsen en vettigheid in huis zouden betekenen dat de be woner kakkerlakken kreeg, was in vele zogenaamde rijtjes huizen de ramp niet te overzien. Tenslotte nog iets over de pro testen tegen de bestrijdingsaktie door enkele bewoners die volkomen ondeskundig domme opmerkingen meenden te moeten maken. Wat anders te denken van degene die in de krant heeft laten zetten dat de woningbouwvereniging beter toe zicht moet houden op de bewoning van de flats en ook op de omge ving, maar zelf weigert mee te helpen aan de bestrijding van de plaag. Inderdaad: TRIEST. L. Halmans Aan Peel en Maas, Naar mijn bescheiden mening heeft er practisch mets in de kran ten gestaan over het slagen van de muziekfeesten in Merselo, en het grote succes van de „Aid Merselse Dag". Zou het niet aardig zijn als dit deze week alsnog in Peel en Maas beschreven wordt en hulde wordt gebracht aan de geweldige inzet van zovele vrijwilligers die zó, mede voor het welslagen zorg den. 'n Woord van lof voor deze geweldige samenwerking in deze kleine gemeenschap Merselo, is toch nog wel op zijn plaats. U be steedde achteraf toch ook nog aan dacht aan de geslaagde wandel vierdaagse. Eveneens 'n evenement van fijne samenwerking. C.H. Antwoord vin Je redaktie: Het klinkt afgezaagd, maar het is evengoed waar: plaatsgebrek be let ons dikwijls een nabeschouwing te geven van gebeurtenissen in on ze gemeente, waaraan wij uiter aard wel de nodige aandacht voor af gegeven hebben. Een nabe schouwing van de wandelvierdaag se was noodzakelijk om de totale uitslag te kunnen vermelden. Ove rigens zijn we het volkomen met U eens dat onderlinge samenwer king en gemeenschapszin zoals in Merselo getoond, alle respect en aandacht verdient. Maar in de we tenschap dat bijna negentig ver schillende Venrayse verenigingen, organisaties e.d. vrij regelmatig van de redaktiekolommen in "Peel en Maas gebruik maken, moeten we nogal eens selecterend optre denEn dat, ondanks het feit dat onze abonné's in het afgelopen halfjaar 24 pagina's méér in de bus kregen dan in he eerste half jaar van 1980. Dus bijna 1 pagina per week méér en dat notabene voor 90 procent aan uitgebreider redactioneel nieuws TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Gegevens voor deze rubriek kunnen wekelijks tot dinsdags 12 uur gratis worden opgegeven aan het bureau van dit blad: Grotestraat 68, Venray JULI 4 en 5 juli 1981: Fancy-fair Comeo, Venray, voor de gehandicapten in de derde wereld. 4, 5, 6, en 7 juli: Kermis in Ysselsteyn. 8 juli: 50-f dansavond zaal De Klomp, Venray. 15 t.m. 18 juli: Fietsvierdaagse „De Peel". 15 juli: 50+ dansavond zaal Arts Merselo 18 t.m. 21 juli: Vredefeesten in Vredepeel. 20 juli: Jaarmarkt Venray. 21 tot en met 24 juli: Kindervakantiewerk. 21 t.m. 25 juli: Jeugdwielerrronde Noord Limb, met op 22 juli: 50+ dansavond zaal De Klomp, Venray. 25 juli: tijdrit in Ysselsteyn. 27 tct en met 31 juli: Kindervakantiewerk. 29 juli: 50+ dansavond zaal Arts Merselo AUGUSTUS 1 t.m. 5 augustus: Kermis in Venray. 9 augustus: Autocrosswedstrijden te Oirlo. 12 augustus: 50+ dansavond zaal Arts Merselo 19 augustus: 50+ dansavond zaal Arts Merselo 23 augustus: Ruiterwedstrijden in Ysselsteyn. 23 augustus: Schietconcours van de geweer- schutterskring Land van Cuyk. Schietterrein Endepoel. 26 augustus: 50+ dansavond zaal Arts Merselo SEPTEMBER 4 t.m. 6 september: Zomermuziekfeesten Fanfare en Drumband te Oirlo. 5 september: Taptoe Venray 1981, 21.00 uur. 10 t.m. 13 september: Harmoniefeesten Venray 1981 met op zondag 13 september „Oude Beroepen-manifestatie". 25, 26 en 27 september: Viering 60-jarig bestaan van Ys selsteyn. m openbare bibliotheek v/enray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Vechten voor je werk. Over zicht van de problemen bij werkloosheid in Nederland de a rbeidsvoorzieningsregelingen. Valkenburg, T. Bejaarden in het ziekenhuis; over de gevoelens van de bejaadde patiënt in het ziekenhuis. Zeëgers, M. Gezag en misdaad; menselijke problemen in het strafrecht en daarbuiten, Valère, V. Wie niet eten wil is gek. Een meisje van 15 jaar ver telt hoe ze in een kliniek werd behandeld omdat ze niet meer wilde eten. Hoffmann, I. Vlot koken, lekker eten; smakelijke gerechten in 30 minuten. Brickell, Chr. Snoeien; hagen, fruitbomen, kleinfruit, bladver liezende bomen, groen blijvende bomen, leibomen, heesters, ro zen. Seabrook, P. Uw complete tuin- boek; alles wat u moet weten over uw tuin, planten, bomen en kamerplanten. Russische misdaadverhalen; F. M. Dostojevski, M. Koesmin, N. Leskov enz. Dominicus, J. Portret vap. Thai land; reisbeschrijving. Kreuk, W. de Belgische Arden nen; reisgids. Zondag 5 juli a.s. is er in hotel De Burggraaf weer een ruilbeurs in alle dingen waarin verzameld wordt, zoals postzegels, munten, sigarenbandjes etc. Het ruilen duurt van 10.00 tot 13.00 uur en de toegang is gratis. van 22 tm. 28 juni 1981 Zes sleutels in zwart etui, waar van twee sleutels verm. Opel sleu tels zijn. Bruine sleutel etui met 4 sleutels, 3 Lips. Sleutelbos in zwart etui, waarvan 3 huisdeur sleutels en een vreemde vierhoeki ge sleutel. Gebreide witte jas. Zil verkleurige dameshorloge, zwarte wijzerplaat en leren bandje. Een bankbiljet van 10, Voor informatie kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeentepolitie Venray, Grote straat 1. Tel. 04780-84883 toestel 30. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen van Loon, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz G. VAN LOON Julianasingel 11, tel. 83700 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen: Bloemen, Schraven, Franken, Lankveld, Wittgen, van Thiel. en de Muinck Keizer E. DE MUINCK KEYZER Mgr. Nolensstraat 2 - telefoon 80305 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America tel. 04764 - 707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgéns van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar B. RUYTEN telefoon 81383 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. E. VAN NEERVEN telefoon 04780 - 81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. KAMERBEMIDDELINGSBURO De Clockert, Venray, Tel. 83100 Openingstijden: maandag 9-12 uur; dinsdag 15.00-19.00 uur; vrijdag 12.00-15.00 uur. KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHUI.!* Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. SPEEKUUR DIËTISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merselosewee 23. Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpcrs Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert. volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of kr aamcentrum horst-venray telefoon 04709-1324 ned. ver. van rheuma- pati Enten afd. limburg Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds INFORMATIEWINKEL BRUKSKE Elke donderdag van 19.00 - 20.00 uur in het wijkgebouw De Kiosk. m.a.s.j. maatschappelijk advies sentrum voor jongeren Hoenderstraat 33 te Venray Tel. 04780-85251 Geopend: van maandag t.m. don derdag van 10.00-19.00 uur; op vrijdag van 10.00-21.00 uur. PROGRAMMA SPORTHAL van vrijdag 3 tm. donderdag 9 juli Vrijdag 3 juli: geen programma. Zaterdag 4 juli: 17.00-18.00 Bowling Bistro Ven ray zaalv. vr. Zondag 5 juli: 09.30-12.00 Badminton. Maandag 6 juli: geen programma. Dinsdag 7 juli: 21.00-23.00 Badminton. Woensdag 8 juli: 19.30-22.30 Badminton. 22.30-23.30 de Wetteling zaalv. vr. Donderdag 9 juli: 21.30-22.30 Veronica zaalv. vr.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3