>NJ 4-5 JULI GROTE FANCY FAIR 00E MEE VAMOS A VER Sweatshirts^ ebberink Venray IN KERKELIJKE DIENSTEN ENERGIE KOMITEE VENRAY Nieuws uit Overloon St. Theobaldusgilde Overloon Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Parochie Oostrum Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Rectoraat Veulen Jehova's Getuigen 1polobloesen Aanrijdingen Hoi N.J.N'ers/sters. Wie afgelopen weekend niet naar de dialezing geweest is, heeft iets gemist. Het was een erg goede le zing, waarbij erg veel verteld werd over de reptielen en amphibieën van Nederland. Ondanks de lage opkomst was het zeer geslaagd en waarschijnlijk komen er nog wel vaker van deze lezingen. De uit- pluisavcnd is helemaal niet doorge gaan omdat er om 8 uur nog maar drie mensen waren en langer wachten dus geen zin had. De vol gende dag waren er wederom maar drie mensen voor op excursie, maar dit zou te wijten kunnen zijn aan het overtollige hemelwater. Dat is dan weer het overzicht van de af gelopen week,wat niet zo'n opti mistisch beeld geeft van de gang van zaken bij onze afd. Komend weekend is er maar een excursie o.l.v. Henk naar de Griendtseveense Peel, waar hij gaat werken aan een onderzoekje. Er worden zweefvliegen gevangen en gedetermineerd en gekeken aan welke planten ze kennelijk de voorkeur geven. Zo dat was de laatste keer dat ik het stukje schrijf voor de zomervakantie. Iemand anders neemt het van mij over. Hoi, Marion. KORREKTIE „BIJENWACHT" Bij de politie en gemeente heeft de imkersvereniging een lijst met namen ingeleverd om overlast van een eventuele bijenzwerm te ver helpen. Deze bijenwacht bestaat uit: Hr. A. Muller, Ooster Thienweg 16a Oostrum, tel. 84273; Hr. A. van Goch, Overloonseweg 45 Venray. tel. 82389; Hr J. Jacobs. Langstraat 77, Ven ray, tel. 81213; Hr. J. Claessens. Servatiusweg 6, Venray, tel. 81109; Hr. M. van Ooyen, Oploseweg 5, Overloon. Hr. H. van Ass, Litsenbergweg 6, Ysselsteyn, tel. 04785-684. De jaarlijkse honingsligerdemon- stratie is dit jaar weer meer be zocht. Belangstelling voor het leven van de honingbij en produkten uit de bijenhouderij neemt ook toe. Ook andere natuurprodukten en vlechtwerk van natuurlijk mate riaal. was weer keurig verzorgd. Evenals vorig jaar vonden de Im kers en bezoekers een gastvrij ont haal bij dhr. Toon Poels (Thuyls- hof) aan de Langstraat in Venray. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Op de laatste vergadering voor de vakantie hebben we ons bezig gehouden met de evaluatie van de oprichtingsfietstocht (17-5) en de fietsdriedaagse (23-5 tot 25-5). De oprichtingsdag is als zeer positief ervaren: de route van de tocht was mooi en de deelname bevredigend. Bij de organisatie van de fietsdrie daagse waren we zijdelings betrok ken. maar ook hier was er enige belangstelling voor de ENFB (but tons en stickers). Of het allemaal veel nieuwe aktieve leden oplevert valt nog te bezien, maar in ieder geval wordt onze naam bekend. Overigens vinden een aantal le den dat we niet alleen met re creatief fietsen bezig moeten zijn: het kost erg veel tijd en het past maar gedeeltelijk in onze doelstel ling. Een of twee keer per jaar een tocht (mee)-organiseren lijkt de meesten genoeg. In september zul len we nog meehelpen aan de kerkdorpenfietstocht. Tot besluit van dit seizoen hebben we een aan tal werkgroepen opgericht, die na tie vakantie aktief zullen gaan worden. Het spreekt vanzelf dat ieder die zin heeft om mee te doen zich aan kan melden op het kon- taktadres van de Echte Nederland se Fietsersbond te Venray (Mambo- straat 148 tel. 87484): werkgroep „rechtsaf vrij'1, werkgroep „Roze Vlek", werkgroep „50 is te veel", werkgroep „bewaking fietspaden plan" en tenslotte werkgroep „knel punten Venray". Er is nog veel FIETS-werk te doen in het nieuwe seizoen! Zaterdag 4 juli staat 't energie- komité met een kraampje in de Grotestraat. U kunt' daar informa tie krijgen over: kernenergie energie alternatieve energie Verder kunt U daar stickers, buttons, affiches, tassen kopen. U kunt hier ook meer inlichtingen krijgen over de giroblauwaktie. Tevens kunt U Inlichtingen vra gen over informatieavonden e.d. Het kraampje staat er tussen tussen 10.00 en 16.00 uur. Lour descomité afd. Venray HET WAS WEER EEN GEWELDIGE WEEK Afgelopen week stond in het te ken van de jaarlijkse huis-aan-huis kollekte in de gemeente Venray ten bate van het Lourdes Liefdewerk in onze regio. Waren we aanvankelijk mis schien wat sceptisch, maar nu ook deze aktie is afgerond, kunnen we alleen maar met grote dankbaar heid hierop terugzien. De opbrengst van deze kollekte bedraagt niet minder dan 8.143,63. Onze dankbaarheid gaat dan ook uit naar allen die deze kollekte zo gul steunden, maar ook naar de ruim 70 kolporteurs-tripes die de afgelopen week ontzettend veel en goed werk verzet hebben Tevens mogen wij hierin zien dat het Lourdes Liefdewerk in de ge meente Venray nog volop le^ft en dat geeft ons de moed om door te gaan. Alle routes zijn gespecifi ceerd, zodat de medewerkers(sters) precies kunnen zien wat ze in hun wijk/dorp bijeen gebracht hebben. Het is zonder meer geweldig! Dit betekent dat er volgend jaar weer 10 zieken van de kollekte-opbrengst naar Lourdes kunnen. SEPTEMBER-BEDEVAART Begin september kunt U weer met de Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Men kan zich hiervoor opgeven bij G. Philipsen, Goud smidstraat 42, tel. 04780-83375. Ook voor alle gewenste inlichtingen betreffende Lourdes-reizen kan men hier terecht. BUURTVERENIGING „DE VIERHOORN" Op zondag 5 juli organiseert de buurtvereniging een fiets-oriëntatie- tocht voor het hele gezin. Iedereen mag aan deze rit deelnemen. De afstanden zijn: 15 en 25 km. De kosten zijn slechts 1,per per soon. Inschrijven en start vanaf 14.00 tot 14.30 uur bij café Jo Voesten, Vierlingsbeekseweg 5, Overloon. Leden kunnen de rit gratis mee maken. Daar de vereniging geen donatie of loterij houdt, kunt u op deze sportieve manier ons steunen. SPELLENCIRCUS VOOR DE JEUGD VAN OVERLOON Nadat er vorig jaar met het ko- ningschieten geen jeugdspelen zijn geweest v.w. de Gildefeesten toen, heeft het bestuur gemeend dit jaar weer iets voor de jeugd te moeten doen. Dit zal gebeuren in de vorm van een spellencircus. En wie zal dit beter kunnen or ganiseren als „Jong Talent", een vereniging die elk jaar in de va kantieweken iets voor de Overloon- se jeugd organiseert. Ook nu zijn ze druk bezig met het organiseren van de vakantieweek. Toch hebben ze nog tijd gevonden om op ver zoek van het Gilde de organisatie hiervan ook op zich te nemen. Het programma is dan ook geheel in handen gegeven van Jong Talent, die ook de spellen en de spelregels vaststellen. De spelen zullen dit jaar wor den gehouden op het terrein aan de Stevensbeekseweg, dit vanwege het feit dat het terrein bij het Gildehuis net opnieuw is ingezaaid. De bijeenkomst voor zaterdag 4 juli is om half 10 en zal rond half 1 afgelopen zijn. Deze spelen zijn bedoeld voor alle kinderen van Overloon die de lagere school nog niet hebben ver laten. Ook zullen deze kinderen net als vanouds weer worden ge trakteerd door het Gilde. Ook zijn aan deze spelen weer diverse mooie prijzen verbonden. KONINGSCHIETEN Het St. Theobaldusgilde viert op zaterdag 4 juli en zondag 5 juli het feest van haar patroonheilige, die ook patroonheilige van de pa rochie Overloon is. Zaterdag 4 juli zal er gestreden worden om de koningstitel, 's Mor gens om 6 uur zal er op enkele plaatsen in het dorp de reveille worden geblazen. In de namiddag zal men naar de Bossenhoek trek ken voor het koningschieten, dat een van de hoogtepunten is van dit feest, aanvang 15.30 uur. Ook de dames en de leden van de drumband zullen onder elkaar op een vogel schieten. Na het bekend worden van de nieuwe koning zullen er in de Lin deboom enkele losse flodders wor den afgeschoten, ten teken dat het Gilde weer een nieuwe koning heeft. Nadat de nieuwe koning en koningin is afgehaald, zullen in het Gildehuis de traditionele ceremo niën plaatsvinden, zoals het over- vendelen en de aanbieding van de erewijn. Hierna wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om het nieuwe koningspaar te feliciteren. Ook zal als vanouds de schoolgaan de jeugd worden getrakteerd door het nieuwe koningspaar. Zondag 5 juli zal er een H. Mis worden opgedragen, verzorgd met Gilde-eer voor de levende en over leden Gildebroeders en Gildezus- ers. van 4 t.m. 11 juli Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis (kinderkoor), int. Johan Moor rees en ovetrl. fam. overl, fam. Bouten-Verschuren Constant Pijls Theodora Flinsenberg-v. d. Boo gaard. Zondag: Veertiende zondag loor het jaar. 8.00 leesrhis, int. Antoon Janssen Karei Jeuken (buur (.ver. St. Jozef); 9.30 gregoriaanse hoog mis. int. Wilhelmus Janssen Her man Ebberink Frans van Opber gen; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Teng Manders Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk ouders Cox- Deckers Cor Vink. Maandag: 9.00 oude stichtingen bijzondere intentie; 19.00 Josephina Franssen-Rutten. Dinsdag: 9.00 Antoon van Rijs wijk, echtgenote en overl. kinderen; 19.00 fam. Hendricx-Peeters. Woensdag: 9.00 bijzondere inten tie; 19.00 Gertruda van Meijel- Truyen Theodora Flinsenberg- v. d. Boogaard (v.w. buurt). Donderdag: H.H. Martelaren van Gorcum. 9.00 overl. ouders Kers- ten-Daniëls en zoon Piet. Vrijdag: 9.00 voor een overledene; 15.00 25-jarig huwelijksfeest Ver- meulen-Sijbers; 19.00 overl. fam. Bouten-Hagens Petronella Jans- sen-vari Dijck. Zaterdag: H. Benedictus Abt, pa troon van Europa. 9.00 Zuster v. d. Berg; 11.00 huwelijkssluiting Ellen Hendricx en Jos Janssen; 19.00 Ja cob JansSen en Anna Janssen- Wijnhcven en Marietje van Over- veld Maria Oudenhoven, ouders en overl. broers en zussen Her man Gerrits en Elisbaeth Hermans overl. fam. Claessens-v. d. Ven. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Marictte van Aarssen er. Anny Driessen. Huwelijksafkondiging: Ellen Hendricx en Jos Janssen Ria Jansen en Louis Wijnhoven. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Petran Poels en Erik Wekking, lezer: T. Verbeek. Zondag: 8.00 Geert en Paul Flin- senberg, lezer: A. Noyens: 9.30 Nard Kronenberg en Eric van Ger- ven; 11.00 Peter Thqsseii en Liset Jacobs, lezer: G. Regli. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Nico le Schwachöfer en Colette Teunis- sen. Wcensdag en vrijdag: 19.00 Tom van Ham en Sandra Wekking. Vrijdag: 15.00 25 jaar huwelijk: Nicole Schwachöfer en Colette Teu- nissen. Zaterdag: 11.00 huwelijksviering: Maartje Huibers en Inge Truijen. Zaterdag 4 juli: 18.30 Eucharis tieviering int. overl. Hr. Peters. Misdienaars: Bennie en Arno Klein Overmeen. Zendag 5 juli: 14e zondag door het jaar. 930 Hoogmis (nederlands gezongen), int. fam. Maessen- Theeuws. Misdienaars: Wilbert Valkx en Peter Janssen. De kollektes zijn voor de pro- jekten van Comeo, comité missie en ontwikkelingshulp van St. Ser vatius. Door de week elke dag eucharis tieviering o'm 18.30, behalve woens dag. Zondag 5 juli: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Harrie Lenssen overl. ouders Oudenhoven-Evers. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 overl. ouders van Veghel- Muysers; 10.15 tot zekere intentie; 11.45 Konrad Thijssen en overl. fam.; 18.00 Willibrordus Akker mans. Maandag: 8.00 Jos Linders; 19.00 Ger Wijnen-Wijnhoven (Derde Or de). Dinsdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. Woensdag: 8.00 overl. fam. Am- brosius; 19.00 Johanna Huberta La- mers. Donderdag: 8.00 Elisa Gregoria Palm en t.e.v. de H. Geest; 19.00 Marie Wijnhoven. Vrijdag: 8.00 Clarita Romijn-Snij- ders; 19.00 gezinsmis: overledenen (offerbus). Zaterdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Peter en Martij n Smelt. Zondag: 9.00 Jacq Smetsers en Hans van Geenen; 10.15 Ricky Dou- wes en Peter Schoenmaekers; 11.45 Arnoud Verhaeg en Hans Kerst- jens; 18.00 Willy v. d. Bekerom en Geert Koppes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Ronnie Windrath; 19.00 André Bas ten. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Tonnie Vermeulen. Dinsdag en donderdag: 19.00 Pe pijn Dobbelaar. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Zaterdag 4 juli: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: G'erard de Bruin. Zondag 5 juli: Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Mechtild van Casteren en Yvonne Cybulski. Mis intentie: overl. hr. P .J. Wetselaar /om vrede over een gezin. Woensdag 8 juli: Euch. viering om 19.00 uur. Donderdag 9 juli: Huwelijksvie ring om 14.00 uur van dhr. Jeuc- ken en mej. Haegens. Veertiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Jongerenmis met als thema: „Vakantie". Het jonge renkoor „Chrisko" met begeleiding van het orkest zal in deze mis zin gen en jongeren zullen de teksten zeggen. Intentie: vcor overl. I.eo- nardus van Hoof als jaardienst voor overl. Piet Wismans. Zendag: 8.00 leesmis voor overl. Harry Arts en Catharina Cuijpers voor overl. familie Willems-Tijs- sen; 9.00 leesmis voor overl. Maria Derks; 10.00 hoogmis voor overl. familie van Rossum-Janssen. Gre goriaanse gezangen met volkszang met het kerkelyk zangkoor. 11,30 leesmis voor overl. Jan Steeghs als jaargetijde voor overl. ouders Piet Baeten en Petronella Martens; 18.30 avondmis voor overl. Wim Philipsen (buurt). Maandag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Ja cobs. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Agnes van Ass; 19.00 avondmis voor overl. Jan Thielen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. familie Verheijen-v. d. Voort; 19.00 avondmis voor overl. familie Bouten-van Megen en Huberta van Megen. Donderdag: Feest van de H.H. Martelaren van Gorcum. 8.00 lees mis voor overl. Piet Lomme; 11.00 einde schooljaar kinderen basis school „De Kemp"; 14.30 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de ouders Pee- ters-Pouwels in de kapel van Vel- tum; 19.00 avondmis voor overl. Harry van Els en overl. ouders voor overl .Teng van Gerven. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts vcor overl. ouders en familieleden; 19.00 avondmis voor overl. Harry Custers. Zaterdag: H. Benedictus, abt, patroon van Europa. 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Bakens; 19.00 avondmis voor overl. Antoon van den Heuvel voor overl. Huberta Janssen-Hendriks. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak by de kerk. Leidsters: Christel Versleyen en Jolanda van Nies. 2. In alle H.H. Missen van het weekend 4 en 5 juli wordt ge preekt door Ton Huygen, als arts werkzaam in Tanzania. Na de H.H. Missen kollekte voor zijn ziekenhuis. Zie artikel hierover elders in dit blad. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 R. Aben, M. Jans sen; 9.00 R. Beerkens, Th. Houwer;; 10.00 A. Millen, S. Fijneman, Th. Urselman; 11.30 J. Dommeck, B. Trimbos; 18.30 M. Fijneman, F. Vercauteren. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 J. Comejo, 9. Smits; 19.00 G. Krij- nen, R. Barents. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 R. Oomens, R. Clephas; 19.00 G Hout. H. Boom. Zondag 5 juli a.s, om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel en om elf uur gezinsdienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck, als afsluiting van het seizoen kin- dernevendienst 1980/1981. De deelnemende kinderen ver trekken zaterdagmiddag om drie uur vanaf De Hommel en blijven daar tot zondag. Predikant in beide diensten is Ds. J. Heine. Koliek ten voor het diakonaats- projekt en eigen kerkewerk. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Da meskoor). Jaard. Jozef Baten, Toos Duijkers-Jenniskens (vrienden), Theodora Willemsen-Opheij (koll.) en tot zekere intentie. Zondag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie; 10.00 Hoogmis Jan Nelis- sen, st. Pieter Jozef Gelissen, Jo sephina Bekkers, Petronella v. d. Heijden en Maria Bekkers. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor over ledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overleden familie; 19.30 leesmis voor Sef Claessens en zoon Simon. Vrijdag: 14.00 pl. gez. H. Mis b.g.v. 25-jarig huwelijksjubileum echtpaar J. Peeters-Janssen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis te vens Gezinsmis, verzorgd door de kinderen van de basisschool 3e en 4e klas. Int. overl. familie Peeters- Janssen, Theodora Willemsen-Op heij (koll.). Zaterdag: 19.00 Gezinsmis. Jan Haegens Antoon Tacken en Wïl- helmina Janssen Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrees Math Basten (vw. familie Jans sen) Lena Camps-Drxessen i Ma ria Johanna Op 't Veld-Braun (vw. de buurt) (Kinderkoor). Zendag: 8.30 Piet Rutten (vw. de familie Rutten); 10.00 overl. familic- Brceren-Kersten Gertruda Jans- sen-Peeters (vw. de buurt) jaar- dienst Piet Dupont (Gem. Koor). Maandag: geen Heilige Mis. Dinsdag: 9.00 Bert Daniels (vw. de familie Rongen). Wcensdag: 9.00 cvert. ouders Piet Camps en Gerarda Vermeulen. Donderdag: 9.00 uit dankbaarheid. Vrijdag: 9.00 gest. jaardienst Pe trus, Johannes Achten; 14.00 voor het bruidspaar Gooren-Swemers. Zaterdag: 19.00 Ben. Daniels Johannes Rongen Uii dankbaar heid Math Basten. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Paul Janssen, Rcland Tacken, Ivo Franssen.'Koen Litjens. Zondag: 8.30 Wilbert Kusters, Bas Kuhnen, Paul Beerkens, Ro nald Hoex; 10.00 Michel Ghielen. Willem Vollenberg, Ronny Reijn- ders, Ron Versleijen. Vijrdag (10 juli): 14.00 Robin Oudenhoven, Sjonnie van Cuijck. Misdienaars: Mike en Patrick Kleeven; Mark Donders en Marcel Classens; in hoogmis: Luc Venne- kens en Rob Weys. Zaterdag: 19.00 zeswekendienst voor Leida Duykers-Vullings. Te vens uit dankbaartieid b.g.v. de verjaardag van een huwelijk. Zendag: 8.00 overl. ouders Jans- sen-Emcnts en zoon Pierre; 10.00 Jacoba Dinghs-van de Beuken ijrd.) Maandag: Geen H. Mis. Dinsdag: 8.00 overl. fam. van Kuyck-Verrijdt. Tevens intentie of feraars. Donderdag: 8.00 Josephina Sey- kens-Collin. Vrijdag: 8.00 jrd. voor Peter Joh. Dinghs. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers- Vullings (besteld door fam. Vul- lings). Veertiende zondag door het jaar. Eerste zenda^ van de maand; daar om is er zaterdag en zondag een bijzondere kollekte voor onze eigen kerk. Wjj staan voor de reparatie van het dak van de nieuwe kerk. Reden waarom wjj o.a. deze kol lekte aanbevelen. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis b.g.v. het einde van het schooljaar. Weekd. v. Anna Bouten Frans Rcngen Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx. Zondag: 8.00 gest. jrd. voor Ma thijs Litjens en echtg. lsm. voor overl. fam. Leijssen-v. d. Wallen fam. Weijs; 10.00 hgm. als gest. jrd voor Gerard Tijssen Henri Direks; 11.15 maandd. v. Eduard en Stans Dietz weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Maandag: 19.00 Ism. v. Johannes Swinkels lsm. v. Maria Achten- van Dijck en overl. ouders; 19.30 lsm. v. overl. ouders Litjens-Keij- sers en Mia Langenkamp-Litjens. Dinsdag: 19.00 maanda. v. Frans van Bavel en Elis. van Nieuwen- hcven-Weekers maanddienst voor Ant. en Bern. Loonen, beide echtg. en Johanna Verheijeu-Loonen. Woensdag: 19.30 hgm. uit dank baarheid. Donderdag: 7.30 maandd. voor past. de Bot lsm. t.e.v. H. Hart offer). Vrijdag: 14.30 Huwelijk Lucas- sen-Hendrix; 19.00 maandd. v. Her man van Leipsig overl. kinderen en ouders Baltussen-Loonen Zaterdag: 19.00 weekd v. Anna Bcuten weekd. v. Frans Rongen /lsm. v. Antoon Voermans. Misdienaars: 19.00 Twan Hegger. Akolieten: za 19.00 Tw. Hegger en André Peeters; zo 8.00 Tj. Jen- niskens; 10.00 R. Janssen, L. Pee ters en W. Heidens; 11.15 W. Emonts en R. Kuenen. Gedoopt: van Tilburg Inge. Overleden: Swinkels Johannes. Huweljjksafk.: Pieter Lucassen en Annemie Hendrix; Jacques Reijn- ders (Maashees) en Elly Reintjes; Henk Hendriks (Veulen) en José Croijmans. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. Ray mond van Asten namens buurtver eniging. Zondag: 8.30 H. Mis t.e.v. H. Ge rardus; 10.00 gest. jgt. voor Hen- ricus van Lipzig, Catharina van Lipzig-Geurts en Maria van Lipzig- Wihnsen; 1.30 gest. jgt. voor Jo hanna Wismans-van Vegchel. Maandag: 8.00 maandd. v. Jeu van Ass. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jaccb Arts en overl. ouders. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Gon- da Baghus. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Martien Hendriks. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Ma rian van Haperen namens vrien dinnen. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ge rardus v. d. Munckhof en Wilhel mus Bollen en Hendrina de echt genote. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Willy Hendriks en Karei Dekkers. Zondag: 8.30 Peter Peeters en Wilfried van Dijk; 10.00 Rob Koo nings en Roel Emonts; 11.30 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff. Weekdagen: Joost v. Elzakker en Jos Bovee. Mededelingen: 1. Op kermis-maandag is de H. Mis 's morgens om 8 uur en is er 's avonds geen H. Mis. 2. Vanwege de vakantie is er van af 6 juli tot half aug. in het weekend geen preek. 3. Op zondagmorgen 12 juli wil onze fanfare graag een concert geven voor haar vriendenkring en voor alle dorpsgenoten. 7/e hopen op mooi weer. dan spelen ze op het Lovinckplein. Maar nog meer hopen we op uw aller aanwezigheid. En in verband met dit concert hebben we dan de H. Mis van half twaalf ver plaatst naar 11 uur. Direct daar na begint het concert. sportterrein st Servatius van 13.00 tot 23.30 uur Zaterdag 4 juli, Priesterzaterdag. 7 uur Gezinsmis „Vakantie". We zouden wensen dat zoveel mogelijk schoolkinderen met hun ouders de ze H. Mis bijwonen. Intentie: Henk van Meyel. Vandaag en morgen speciale kol lekte voor de Kerk. Eerste zondag van de maand. Zondag 5 juli: 14e zondag door het jaar. 10.00 Johannes van Osch- Janssen; 11.30 jgt. Coenradus Claas- sen en echtgenote. Maandag, feest van H. Maria Goretti. 8.30 jgt. Mathias Manders en Rosina Theresia Shan en overl. dochter. Dinsdag: H. Maagd Maria, O.L. Vrouwe van Den Bosch. 8.30 jgt. Thecdorus Hendrix en Wilhc-lmina Engelen. Wcensdag: Schoolmis 1-2-3 klas sen. 8.30 jgt. overleden ouders van Rijswijck-Klaassen en overleden kind. Donderdag: H.H. Martelaren van Gorcum. 8.30 Johanna Pubben- Janssen. Vrijdag: 8.30 fam. van Dijck-van Rijswijck; 2.30 Huwelijk De Mul der-Selders. Zaterdag 11 juli: feest van St. Benedictus, patroon van Europa. 7 uur H. Mis voor Sjef Verhoe ven. Misdienaars: zendag 10.00, woens dag, vrijdag en zaterdag: Harm Hendriks en Stan Verhaag; 11.30 Yolanda Kousemaker en Natasja Arts. Kcllektanten: zaterdag 7 uur Hen drix; zondag 10.00 J. Verhaag; 11.30 J. v. Hoof. Kerk schoonmaken 9 juli: mevr. Janssen-Berents, Past. Vercoulen- straat en Mevr. Jansser.-Leijssen, Weth. Pubbenstraat. N.B. Vakanties gaan beginnen. Zou het niet mogelijk zijn, dat soms ook enige kinderen naar de H. Mis om 8.30 uur komen? Als ge op vakantie gaat. mag ook de Heer iets meer van uw tijd hebben? Ge vindt overal wel ge legenheid om een H. Eucharistie bij te wonen. Als ge bij die gele genheden leuke dingen ziet, die we hier ook zouden kunnen toepassen, vergeet niet ons te informeren. Prettige vakantie voor iedereen! Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Botden. Zondag: 10 uur voor Piet Vogel- sangs. Maandag: 8 uur tot int. van fam. v. d. Heuvel. Dinsdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Woensdag: 8 uur tot int. van Hr. Peeters. Donderdag: 8 uur voor overl. ouders Janssen-Winnen. Vrijdag: 8 uur tot int. van fam. Derikx. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Janssen-Direks. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis voor Johannes en Hendricus van Kempen en Ger. van Kempen-Frie- sen. Akolieten: Bert Maas en Ton Michels. Misdienaars van de week: Mark Koonings en Aron Voermans. Maandag: 8 uur H. Mis voor een overleden Zuster. Dinsdag: uur H. Mis voor Nel lie Claessens-Derikx. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Donderdag: H.H. Martelaren, van Gorcum. 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Lien Peeters-Janssen. Zaterdag 4 juli: 19.00 Avondmis voor fam. Goumans-Pouwels, Jan Rouwens v.b.i. en fam. Weerden- burg. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees voor fam. v. d. Heyden en voor de zieken; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Geurts, overl. ouders Philipsen-Verpoort, fam. Buyzen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel uit dankbaarheid en voor Corry Hese mans. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Schuurmans-Smeets voor onze overledenen en voor de intentie van een fam. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor fam. Maas-van Ges tel, fam. Hoefnagels, voor fam. Weerdenburg en E. van Lieshout. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid en voor fam. Lorks-Schee- pers, Corry Hesemans. Vrijdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid en voor de intenties van Stein. Zondag 5 juli 14e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. Fleurkens-Aarts. Zendag: 10.30 Hoogmis met sa cramentsprocessie. Eerste deel H. Mis in kerk: na de voorbeden sa cramentsprocessie. Wij trekken rend het pleintje, gaan dan achter de school; 't tweede deel der H. Mis met uitstelling van het Aller heiligste wordt daar met zegen af gesloten. De fanfare zal aanwezig zijn. De intentie van de H. Mis is voor zal. Marlie Weys best. door ooms en tantes, neven en nichten. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Geurts-Ambrosius. Dinsdag: 8 uur lsm. overl; fam. Fleurkens-Janssen. Woensdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. fam. Mulders-van Kempen. Donderdag: 8 uur lsm. overi. fam. Bovee-Broekmans. Vrijdag: 9 uur lsm. tot intentie voor Banu, afsluiting schooljaar. Zaterdagavond om 7 uur pl. Hgm. tot intentie van de Vormelingen. Onder de H. Mis zullen de leerlin gen van de zesde klassen het H. Vormsel ontvangen door Mgr. Cas termans. Akolieten voor 5 juli: H. Cleven, H. en P. Timmermans, H. Reintjes. Misdienaars: Geurts-van Dongen. De openbare Bijbeltoespraak in de koninkrijkszaal van de Jehovah's Getuigen gaat -komende zondag niet door i.v.m. een congres van de Jehovah's Getuigen in het PSV- stadion te Eindhoven. U bent van harte welkom te komen luisteren naar de Bijbeltoespraken in het thema van „Koninkrijksloyaliteit" d.w.z. onwankelbare gehechtheid aan Gods rijk. (Onze Vader!) Tijden: donderdag, zaterdag en zendag van 10.00 uur v.m. tot 16.00 uur n.m. Toegang is gratis. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo el dia 5 de juMo, en neustra capilla, Overloon seweg 2 en Venray, Misa con can tos y platica en Castellano. Des- pués de la Misa reunicn, con un cafelito, en la sala del convento. Felicidades de la parte del Padre Juan para todos que han hecho su examen final y animo por los de- mas; también el 5° premio en Avondvierdaagse nes da animo por el futuro. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES En una sesión festiva en nuestro Centro nos hemos despedido de nuestra Maestra, la Sra Da Maria Teresa Wieringa Arrieta. es una pérdjda para nosotros en Venray pero sera un privilegó para los ninos en 's Hertogenbosch. Mu- chisimas gracias. Da Teresa, y has ta la vista. A ver si tendremos otra maestra! La dirección nueva de la Sra Da Maria Teresa Wieringa Arrieta es: Tweede Hervendreef 52 - 5232 JD 's Hertogenbosch y su teléfono: 073 - 414411. A ver si la juventud que ha bailado tan bien en la fista de su despedida va a llamarla o escribirle una tarjeta! 1-u~u I Marktstraat 5. Venray. telefoon M780-81294 Geslaagd Aan de juridische faculteit van de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen (bestuurswetenschappelijke studie richting) de heer J. P. M. (Jan) Houba te Venray. Aan de opleidingsschool der Rijkspolitie te Harlingen slaagde Ilse van Mil voor het politie- diploma A en werd bevorderd tot wachtmeester. José Baltussen uit Leunen is aan de Nijmeegse Universiteit ge slaagd voor het doctoraal examen Nederlandse taal en letterkunde. Aan de stadsacademie voor toegepaste kunsten te Maastricht slaagde voor het diploma Kunst onderwijs (plastisohe vormgeving) de Venrayer Henk Bexkens. Voor de spreekvaardigheidsexa- mens Engels, volgens de opleidin gen van de Stichting Talenprak- •tikum Venray, slaagden de volgen de Venrayse kandidaten: de heer en mevr. Rutten-van Loon; A. E. van Dalen, M. Dimouni, G. P. En gelen, R. E. de Rambelje, J. H. Aben, J. H. Boom, mevr. E. Reijen, L. P. Gommans, R. F. Hitipeuw, H. L. Strijbos, M. L. Wijnhoven, L. A. Willems, mevr. G. Fuchs- v. d. Beuken, mevr. G. Huijs-Gie- lens, G. Jongen, M. Ramirez-Lopez, A. M. van Tilburg. Het niet verlenen van voor rang op de kruising HoopwegAan den Dril was oorzaak dat twee per sonenauto's uit Venray met elkaar in botsing kwamen. Een 18-jarige autobestuurder keek op de Overloonseweg méér naar de plaats gehad hebbende brand bij boerderij S. dan naar het wegtracé. Zo kwam zijn auto via de wegberm tegen een boom terecht. De bestuurder kon nog van geluk spreken dat hij bij dit bot sing geen noemenswaardig letsel opliep. Wel behoorlijke schade aan de auto.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11