Comité Recreatiesport Venray VENRAY 30 jaar geleden Tobbedanser! in Venray Eigen watervoor ziening voor zwembad Erkenning Peuter speelzaal Veulen Bezuiniging op straatverlichting Geslaagd weekend voor Smakterheid Werkloosheidscijfers nog steeds beneden de werkelijkheid Fanfares Hegelsom en Meterik samen op „generale" In het kader van de lustrumviering van het Comité Recreatiesport Venray is het comité voornemens om op 4 juli a.s. TOBBEDANSEN-WEDSTRIJDEN te organiseren in het gemeèntelijk combi-zwembad Venray. Hieraan kan door jong en oud worden deelgenomen (leeftijd vanaf 8 jaar). Het is de bedoeling dat de „TOBBE" door de deel nemers zelf worden ontworpen en samengesteld. Door het comité worden een aantal prijzen be schikbaar gesteld. Buiten een eerste t.m. derde prijs voor de winnaars zijn er ook nog prijzen voor de origineelste tobbe en voor degene die als pechvogel bij de wedstrijd de meeste tegenslag heeft ondervonden. DEELNAME AAN DE TOBBEDANSWEDSTRIJD GE SCHIEDT OP EIGEN RISICO. Tijdens deze aktiviteit zal door de Venrayse duik- vereniging „Najade" de helpende hand worden geboden. Het maximum aantal deelnemers per tobbe is vast gesteld op 2. Het inschrijfformulier voor het tobbedansen kan t.m. vrijdag 3 juli a.s. worden gehaald c.q. ingele verd aan de kassa van het gemeentelijk combi zwembad; tevens kan het inschrijfformulier uit Peel en Maas worden gebruikt. De wedstrijden starten om 14.00 uur v*$f- '"9 met Ru*** 6e Zwemvierdaagse Venray Venray staat weer centraal bij jong en oud, zowel bij recreanten, trimmers als ook voor de wedstrijdsporters, geduren de de weck van 29 juni tot en met 3 juli I98I in het kader van de Nationale Zwemvierdaagse in het gemeentelijk Combi-zwembad. Het is inmiddels de zesde maal dat het Comité Recrea tiesport Venray in samenwerking met het personeel van hel gemeentelijk Combi-bad en de zwemvereniging SPIO dit grootse zwemfestijn organiseert. De verwachtingen zijn hoog gespan nen, omdat dit jaar het deelnemersaan tal waarschijnlijk de 700 zal halen. Een terechte verwachting, want men heeft dit jaar een uitgebreid programma op gezet met diverse attrakties. Doordal het comité Recreatiesport Venray dit jaar haar eerste lustrum viert zijn er ver schillende aktiviieiten georganiseert (o.a. een zwem-insiuif, een reuze- Itichtmairas etc.). Verder kunnen er dit jaar voor het eerst medailles met goud 6 worden uitgereikt en wel aan de deelne mers die voor het 6e jaar aan deze zwemvierdaagse deelnemen. Evenals vorig jaar zal worden gestart in leeftijdsgroepen. De starttijden zijn als volgt ingedeeld: Leeftijd 10 jaar ouders: vanaf 17.00 uur. Leeftijd 10 jaar tot 16 jaar: vanaf 18.00 uur. Leeftijd 16 jaar en ouder: vanaf 19.00 uur. Kinderen onder de 10 jaar en bejaarden zwemmen per dag 250 meter; alle ande re deelnemers dienen per dag 500 meter af te leggen. INSCHRIJVING KN DEELNEMERS KOSTEN Iedere deelnenier(ster) ontvangt bij inschrijving een plastic knipkaartje, dat tijdens de zwemvierdaagse aan de zwemkleding bevestigd dient te worden en alle vier de dagen meegebracht moet worden. Inschrijven kan vanaf heden tot en met 30 juni aanstaande uitslui tend aan de kassa van het gemeentelijk Combi-Zembad, Parkweg 2 te Venray. De kosten die bij inschrijving voldaan dienen te worden, bedragen 5,75 per persoon, inclusief de entree gedurende deze 4 dagen. 65 Plussers krijgen op ver toon van een 65 pasje 50% reductie. Voor de deelname aan de zwemvier daagse (op eigen risico) is een zwemdi ploma vereist. Iedereen die de zwem vierdaagse met succes heeft voltooid krijgt een medaille (resp. brons, zilver, goud, goud 4, goud 5, goud 6) alsmede een herinneringssticker. VERKOOPARTIKELEN Dit jaar worden wederom de originele zwemvierdaagse T-shiris verkocht a 7,- en de zwemvierdaagse buttons'a 0,50. Tot ziens bij de Nationale Zwemvier daagse te Venray van 29 tot en met 3 juli 1981. Recreatieve school- z wemontmoetingen Op woensdag I juli 1981 organiseert het Gemeentelijk Combi-zwembad in samenwerking met de zwemvereniging Spio: recreatieve sehool/wemontmoe- tingen. voor de derde en vierde klassen, die deelnemen aan het schoolzwemmen. De inzet zijn twee wisselbekers, die in 1979 door de derde en vierde klas van de St. Lucia-school zijn gewonnen. In 1980 gingen de recreatieve zwemontmoctin- gen niet door in verband met de slechte weersomstandigheden. Door het recreatieve karakter van de ze schoolzwcmontmoeting kan er zowel door zwemmers als door niet-zwemmers aan worden deelgenomen. Niet-zwemmers spelen in het ondiepe bad een Klein duimpje-race, een bandenbrug-race, een glijbaan-race en een wedstrijd mat varen. In het diepe bad houden de zwem mers een badkuip-race, een kabelbaan race, wedstrijden waterpolo en vlotje varen. De derde klassers starten om 13.30 uur en de vierde klassers starten om 15.30 uur. Ouders en overige leerlingen hebben deze middag gratis toegang en kunnen hun school enthousiast aanmoe digen. Vorig weekend hebben de bewo ners van Ysselsteyn en ook andere belangstellenden kennis kunnen ne men van de vele veranderingen welke in het bijzonder de laat ste twee en een half jaar heb ben plaatsgevonden bij hun I.LTB. Deze coöperatie had daartoe een tweetal open dagen ingesteld, waar van zeer velen gebruik hebben ge maakt. Evenals het kerkdorp Ysselsieyn bestaat de plaatselijke LLTB dit jaar 60 jaar. Destijds oegon men het coöperatieve samenwerkings verband met een 20-lal gezinnen, thans zün dat er 200. Maar het was niet alleen hel a.s. 60-jarig jubileum, dat het bestuur deed besluiten enkele open dagen te organiseren. De laatste jaren zijn er in het bedrijf zoveel ver anderingen doorgevoerd en investe ringen gedaan, dat er van het vooroorlogse „pakhuis van de boe renbond"' wel helemaal niets meer is overgebleven Met Qewondering en interesse hebben de vele bezc e- kers dan ook kennis kunnen ne men van de modern iseringen en uitbreidingen welke hier hebben plaats gevonden. Diefstal uit personenauto Zondag worden 2 luidspreker- boxen uil de personenauto van A. uit Wanssum gestolen. De auto stond geparkeerd op de parkeer plaats nabij het ziekenhuis aan de Merseloseweg. Bouwwagen omver geduwd Tussen zaterdag en maandagmor gen hebben onbekenden een langs de Vculenseweg staande bouwwa gen. eigendom van de fifma C. uit Panningen, omgeduwd waarbij de wagen ondersteboven in oen sloot is terecht gekomen. Twee ruiten van die wagen waren vernield. Politiesporters suksesvol De leden van de politiesportver- eniging hebben op een vootballoor nooi te Venlo grote successen ge boekt. Aan die wedstrijden namen ploegen deel van de Autobahn Po lizei, van de Bundesgrenzschutz. van de gemeentepolitie uit Vicrsen. van beroepsbrandweren en van de Koninklijke Marechaussee. De Ven rayse ploeg versloeg in de finale- de ploeg van de Koninklijke Mare chaussee Venlo met 21 en be haalde daardoor de eerste plaats. De Venrayse ploeg kreeg ook de sportiviteitsbeker toebedeeld. Die bekers hebben nu een ereplaats ge kregen in do reeds welgevulde prijzenkasl. Diefstal fiets De voor café ,.De Steeg" slaande z.g. Omafiets, welke een waarde had van 450,werd gestolen. Vernieling aan auto Een inwoner van Venray deed aangifte van vernieling van zijn op de Kruisstraat geparkeerde per sonenauto, vermoedelijk op 16 juni gepleegd. Een vijftal jongeren, vermoede lijk van het Boschveldcollege. had deze auto als zitplaats uitgekozen Waardoor een deuk in de motor kap ontstond. Aan het verzoek zich van die auto te verwijderen werd geven gevolg, maar wel een grote mond gegeven. De politie kwam, maar zag geen jongens meer. Die hadden nu geen grote mond, maar wel veel haast om weg te komen. Inbraak in sacristie Onbekenden hebben zich toegang weten te verschaffen tot de sacris tie van de kerk in Merselo. Uit een aldaar hangende jas van de pas toor werd het rijbewijs en de agenda gestolen, maar file werden in de buurt van sacristie terug gevonden. Verder werd, in zover kon worden nagegaan, niets ver mist. Het is kennelijk om geld te doen geweest maar dat was veilig opgeborgen. Dankzij eendrachtige samenwer king is men »in Oostrum er in ge slaagd een speelterrein „uit de grond te stampen"' waarmee de bevolking en zeker de jeugd erg mee in zijn schik is. Ondanks het feit. dat men in Oostrum het gebruik van dit speel terrein het belangrijkste vindt, wil men toch ook enige feestelijkheden organiseren rond de opening op a.s. zaterdag, om 12 uur. Direkt na het min of meer officiële ge deelte is er een kindermarkt op het terrein bij de Watermolen. Om half drie is er een ballonwcdstrijd. terwijl op dat tijdstip ook de kin derkennis start, waaraan alle kin deren tot 12 jaar kunnen deel nemen. De feestelijkheden duren tot 5 uur n.m. Op de foto slechts een gedeelte van het zeer fraaie speelterrein met zijn verschillende attributen. Aan di' gemeen nud /al «ui. krediet worden .;eviaagd voor de aanschaf van een .-iwaardeie bron- jjomp ten behoeve «Jn liet gemeen telijk zwembad. Op zich zot dit niets bijzonders zijn omdat op de prioriteitenlijst vouv^ 1931 al een bedrag was opgenomen voor hei vervangen van de beslaande bo vengrondse bron pomp Hei bijzon- den- zit nu in de wens van b en w. ovi i te gaan lot de aan'eg van een zwaardere •-■nderwaierpomp. De huidige bronpomp, die aan vei vanging toe .s. wordt gebruikt voor het vullen va si ,<i.- Inn'.enbas- sins en voor het op peil houden van de waterstand tijdens het sei zoen. Het binnenbad e:i de v d-ere watervoorziening voor douches, drinkwater etc. ia aangewezen op de waterleiding. De aanschaf van een zwaardere ondu waterpomp bett kent, a:.-_ de gehele watervoorziening voor het zwembad kan wo-.din verzorgd. Een laboratoriumonderzoek heeft uitgewezen, dal het opgepompte water hiervoor uitstekend bruik baar is. Tegenover de méèrkosien staat een aanmerkelijk'-' bezuiniging op de kosten van w.it-r'.ev ering via de normale waterleiding Het zijn dus duidelijk kosten welke voor de baat uitgaan. Het college v i i b. en w heef! cp advies van de bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jonge renwerk de peuterspeelzaal „P'm- keltje" in Veulen erkend. Dat be tekent. dat hiervoor gemeentelijke subsidie wordt verstrekt. Er wordt daarbij van uitgegaan, dat de ak- liviteiten zullen gaan plaatsvinden in hel nog te realiseren jeugdge- bouw/vcrenigingsgebouw in Vt u- len. Daar waar mogelijk i.-. .vordt de.or de gemeente bezuinigd op de stiaat verlichting Zij Iaat daarbij het mes van twee kant -n snijden. Dcor het beperken ven hel aantal lichtmasten in nieuwe bestem mingsplannen ontstaat niet alleen een financieel voordeel, maar ook weidt daardoor op energie be spaard. Bij de uitwerking van de vijfde fase van hel bestemmingsplan Mer selo hoeft hel college daarom twee van de vier geplande lichtmasten laten vervallen aan de nog «tan te leggen weg nissen Có'iotdnrp en de Wethouder I'ubbenslr ia' In het midden va:i deze fase is een pleintje geprojecteerd waar weningen om worden gebouwd. lichtmasten komen''aan. aan het be gin en het einde van het pleintje. Aan de aan te leggen weg wor den in principe woningwetwonin gen en bejaardenwoningen ge bouwd, doch de bédoelmg is hier ook premie A en vrije •.ectorwonin- gen Ie realiseren opdat c«-n zo ge varieerd mogelijke woningbouw zal ontslaan UIT PEEL EN MAAS van 30 juni 1031 - nr. 26 De gemeenteraad discussieerde lang over het betalen van school geld dcor grote gezinnen Omdat de gemeente Venray noodlijdend was, gold vcór de heiting van school geld voor lager en voortgezet lager onderwijs het vermenigvuldigcijfer 2 In een adres van de Bcnd voor het Gezin wgrd gepleit voor het hanteren van het vermcnigvuldig- cijfer 1. omdat de grote gezinnen de dupe dreigden lc- worden. De raadsvoorzitter beloofde bij Gede puteerde Staten en de minister aan de bel te trekken maar wees er op. dat het overgrote deel van het werk zal moeten worden gedaan door de Tweede Kamer en wel heel in het bijzonder door de KVP- fraclie. Tijdens deze vergaier.ng brak een ..groot moment" aan. De raad kon n.l. van de Zusters l'rsuiinen een strook van .2 tct 2'.'? meter langs dc Maasheseweg aankopen waardoor de weg kon worden ver breed en vanaf de school een trot toir aangelegd De gemeente moest dan wel de muur naar achteren plaatsen en een gedeelte van de Hiepterbos aan de zusters afstaan. Dat laatste tegen het zere been van enkele raadsleden, die liever geen prikkeldraad zagen in dit ge deelte van het Venrayse natuur schoon. De heer Odenhoven be treurde het. dat men op deze plaats dan niet meer tot in hei hart (van het natuurschoon) kon doordringen. De burgemeester zei, dat de heer Odenhoven niet over harten moest praten, want dan belandt men van zelf op liefde en juist met net oog hierop meende hij sluiting van dc weg te moeten aanbevelen.... Het pand van bakker Custers aan de Markt 9 werd een van de grootste krepcerschandalen ge noemd omdat daar dagelijks al drie jaar lang mensen in levens gevaar verkeren Geantwoord werd, dat iemand uit Den Haag zou ko men kijken. Het 1'/«-jarig dochtertje van de fam. van R. aan de Kruisstraat viel in een teil water. De kleine was bewusteloos en men vreesde het ergste. In het ziekenhuis bleek het allemaal nog al mee te vallen. Vrijdagmiddag zal burgemeester Defesche omstreeks 17..10 uur offi cieel het Orthopedisch atelier G. Litjens, ana dc Odaslraa' -.penen. De heer Litjens is reeds twee jaar als zelfstandig orthopedisch schoenfabrikant werkzaam. Zijn atelier was tot voor koit in oen noodgebouw gehuisvest. De toc- vcor orthopedisch schoeisel nood- nemende belangstel i.ng en orders zaakte hem en zijn omp igiun- schoonzoon dhr. Ewaits uit te zien naar een beteer huisvesting. Dat heeft men gevonden i:i riante nieuwbouw in dc grote tuin van de heer Litjens Op de begane grond zijn het atelier, kantoor, keuken'ie ed, ge vestigd In de kelder is de opslag vcqorzien van het leder ei; de fcurnituren, alsmede van de lees ten van reeds gemaakt orthope disch schoeisel, dat voor nabestel lingen kan worden gebruik: De beide firmanten, dikwijls ge steund door enkele par'.'.imers, ma ken alle leesten en schoenen ge heel in eigen bedrijf Een interes sante nieuwigheid is het maken van voetafdrukken via in de grond verzenken apparatuur De patiënt/ klant behoeft dus niet meer op een verhoging te worden geplaats' kan zenodig zelfs in zijn invaliden wagentje blijven zitten. Kennelijk In het weekend \an 13 en 14 juni is het sportveidje in de wijk Smaklcrhcide geopend. Als bestuur van «le wijkraad mo gen we spreken van i en weige slaagd weekend. Om twee uur za terdagsmiddags opende wethouder van Oers het sportveld, waarna de kinderen hiervan gebruik konden maken. De spellen die we gcoiga- niscerc'. hadden waren naar ieders tevredenheid en kinderen, maar ook de toeschouwende mensen be leefden hier veel pleziei aan De jeugd van 5 t.m. |,iar had den we verdeeld in zes groepjes. Deze speelden in zeskampvorm, on der leiding van een leidster. De greep VVV eindigde hier als eer ste De groep van 10 t m. In (1(5) jaar hadden allerlei balspelen te spelen. Deze jeugd was verdeeld in groepen aan de hand van hun leeftijd. Hier won de groep van de li-jarigen. De zendag daarop hadden we een vGotbalinstuif georganiseerd. Ook dit was zeer geslaagd. Zowel de jeugd als de wat ouderen konden hieraan deelnemen. Het hoogtepunt was echter toch wel de wedstrijd van de veteranen De twee oudsten onder hen, dhr. Gcurljens (61) en dhr. Verheijen (55) verdedigden -ui>( -iRKij .tapooui uoo S|R pop unq deren. Dat er toch nog doelpunten vielen was pure pech. In deze wed strijd werd- echter wel eens doping gepleegd (flesje bier) maar mis schien is dal wel begrijpelijk. Een uur is ook lang voor de veteranen De scheidsrechter dhr L. Janssen hield echter nauwlettend een oog je in het zeil en leidde de wed strijd op een uitstekende wijze. Met was een zeer sportieve wedstrijd, maar hij moest toch vaak wat al te fanatieke spelers in toom houden. Na afloop van deze wedstrijd wa ren de spelers uitgeput en zochten hun verkoeling aan de „drank- tank". Al met al kunnen we zeggen dat deze twee dagen naar ieders tevre denheid verlopen zijn De wijkbewoners hebben zeer veel plezier beleefd aan dit week end. maar we willen hen toch niet vc-rgeten te bedanken voor hun spontaan aangeboden hulp en ge zelligheid. Dit is voor ons een sti mulans om nog eens zo iets te eiganiseren. We welen nu dat we kunnen rekenen op onze wijkbewo ners. Ruit voordeur ingegooid De ruit van de voordeur van de familie T. werd ingegooid. Omtrent motief en de daders tast de politie in het duister. Windbuks gestolen Ten nadele van T. werd een windbuks met vizier gestolen. De ze vertegenwoordigt een waarde van ruim 500 gulden. Diefstallen Uit de achtertuin van een wo ning aan de Serenadestraat werd een tuinparasol gestolen. B. deed aangifte van diefstal van 4 wieldoppen van zijn Ford personenauto, welke hij aan de Randenrade had geparkeerd. De slechte arbcidsmarktsituatic in Venray vertoont nog sieeds een stijgende lijn, terwijl in de officiële cijfers, zoals die bijvoorbeeld over de maand mei werden verstrekt, nog steeds geen rekening is gehou den met de massa-ontslagen bij Rank Xerox Evenmin zijn die cij fers verwerkt de te verwachten c.q. aangevraagde ontslagen bij autobus- onderneming van Ham; bij de broodfabriek Rongen te Öirlo. en de vorige week aangekondigde ont slagen bij het cartonnagerabnek Gebr. Laurensse Enigzins opmerkelijk is het con cert. dat a.s zaterdag 27 juni om 20.00 uur in de Venrayse schouw burg „De Beejekurf' ten gehore wordt gebracht. De beide fanfares St. Hubertus uit Hegelsom en Con cordia uit Meterik zullen o.a. hun concourswerken presenteren. Beide korpsen zijn afkomstig uit de ge meente Horst en spelen in de ere- afdeling. Beide zullen deze zomer (resp 18 en 26 juli) deelnemen aan het Wereld Muziek Concours (WMC) in Kerkrade en zullen daar o.m. uit „An Essex Overture" (Ja cob/Ham) uitvoeren. Beide lieten zich onlangs beluisteren en beoor delen op het Middenlimburgs toer nooi in Linne en hier eindigt dit rijtje van overeenkomsten, want, terwijl Hubertus het predikaat „zeer goed" verwierf, moest Con cordia met de kwalificatie „goed" huiswaarts keren. Mocht er overi gens sprake zijn van rivaliteit lus sen beide korpsen, dan is die van een wel zeer gezonde soort, gezien ook de hechte vriendschap ('ie zij al jaren onderhouden. Ondanks het gebrek aan deze cijfers veelal te wijten aan het uitblijven van de officiële ontslag vergunning is de situatie in Ven ray en de regio meer dan bedroe vend De werkloosheidspercentages van beiden naderen c.ie van Zuid- Limburg en zullen straks zeker daar boven gaan. Landelijk daalde in mei het aan tal mannelijke werklozen met bij na l"'o ten opzichte van april. In Limburg was die daling nog iets sterker: l,7°/o t.o.v. april. In Ven ray daarentegen was er sprake van een stijging, en ten opzichte van april wel met 4,4"»; in de regio was dat percentage 3,5°/<i. CIJFERS Het meest duidelijk wordt het aantal mannelijke werklozen, in dien we de vergelijkende cijfers publiceren Zo was cat aantal per 1 juni in Venray 1202, Dat waren 51 werlozen meer dan per 1 mei j.l. en liefst 647 meer dan per 1 ju ni van het vorig jaar. En daarmee is procentueel in Venray de groot ste stijging in één jaar ten opzichte van a ndere Limburgse arbiedsbu- reau's geconstaterd. Bij de werkloze vrouwen moch ten we in mei gelukkig slechts een kleine vermeerdering constatreen van 5! Ten opzichte van 1 juni vorig jaar steeg het aantal werk- loz evrouwen in Venray van 411 tot 598 nu. SCHOOLVERLATERS Volgens het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Limburg is in mei reeds op bescheiden schaal de inschrijving van de schoolverlaters op gang gekomen. Dit heeft zowel betrekking op de mannen als de vrouwen. Zonder meer mag verwacht worden dat zowel deze maand als de volgende een blijvende stijging zal vertonen wat betreft het aantal jeugdige werklozen. voldoet dit nieuwe atelier aan een grote behoefte want de bestellin gen blijven binnen stromen. Een gelukkige omstandigheid is hierbij dat orthopedisch schoeisel in het ziekenfondspakket is opgenomen. De eerset aanschaf is namelijk geen kleinigheid: naar gelang de voet afwijkingen zijn schoenen van 1000,tot 1500,per paar geen uitzonderingen. De beide firmanten verwachten door die toenemende opdrachten einde dit jaar nog een full-time kracht te kunnen aannemen. Dat is ook al geen sinecure, wam de opleiding tot orthopedisch schoen maker duurt liefst acht jaar. po/tunctte Vakantietip 2 naadloze stretch beha's van£39#TTvoor f30,-. In wit en skin. Cups A enB. Art.nr. 720-62. Grote belangstelling informatieavond m.b.t. f ietscross- gebeuren Onder zeer grote belangstelling is o pmaandag 15 juni j.l. in zaal „In den Engel" een informatie avond gehouden m.b.t. het fiets- cross-gebeuren in het algemeen, en tot het oprichten van een fiets- crossclub in Venray in het bijzon der. De heren Jans e'n de Kort van de K.N.W.U. vertoonden films over deze milieu vriendelijke, spectacu laire sport. Eveneens hebben zij een duide lijke uiteenzetting gegeven over het te gebruiken materiaal, alsmede over de veiligheidseisen die gesteld worden om het fietscrossen zo vei- li gmogelijk te maken. Tijdens deze bijeenkomst hebben zich ruim 30 aspirantleden aange meld, alsmede een klein aantal vrij willigers voor de werkgroep, wat een stimulans is om door te gaan. Daarom heeft de werkgroep be sloten om op dinsdag 30 juni 's avonds om 20.00 uur wederom een bijeenkomst te houden. Nu speciaal voor de ouders' van de toe komstige renners, om te komen tot de oprichting van een fietscross- vereniging. Een van de agendapunten zal zijn: het kiezen van een voorlopig bestuur. Eveneens zal ter sprake komen: de aansluiting bij de K.N.W.U. De werkgroep hoopt op een gro te opkomst van de ouders van de aspirantleden, en natuurlijk zijn die ouders van harte welkom die hun kinderen nog niet hebben aange meld. Eventuele nadere informatie kunt U verkrijgen bij: Rijwielhandel Poels of bij dhr. Klein Overmeen, Serenadestraat 46, Venray, tel. 83725.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13