GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting EMANCIPATIE-(NOTA), 1 ZOU WAT Verkeersmaatregelen bij Open Dagen van de Waterzuiveringsinstallatie GEMEENTE VIERLINGSBEEK HEEFT MEEVALLER VAN 800.000 - Werk aan de Welzijnswinkel Heeft U wel eens de volgende uitspraken gehoord: Het enige recht dat de vrouw- heeft is de aanrecht. Verder leren vooi meisjes is niet zo belangrijk. Zij gaan toch trouwen en hoeven dan alleen voor het huishouden te zorgen. Met vrouwen vergaderen is zo moeilijk. Zij zijn vaak zo emo tioneel. Wat vind ik dat verschrikkelijk, een dronken vrouw. Monteur of timmerman, dat is toch geen beroep voor 'n vrouw. Zc zou nog een hele rits van ge lijkluidende kreten kunnen worden opgesomd. Indien u als lezer het daarmee eens bent, dan vragen wjj u het volgende toch eens te lezen. Misschien zet u dit toch aan liet denken. Indien u het er niet mee eens bent, dan zal verdere aansporing om het volgende ie lezen nauwe lijks nodig zijn. Als u het gelezen heeft is het volgende nog wellicht van belang. U kunt, als u interesse hebt, het volledige plan bestellen bij de gemeente Venray, teL 83838, tst. 456. U kimt op dit plan reageren met opmerkingen, ideeën enz. eveneens bij de gemeente. U kunt met de samenstellers van het plan mondeling van ge dachten wisselen over de in houd en wel op wiensdag 8 juli a.s. om 19.36 uur op het gemeentehuis. U hoeft voor dit alles geen lid te zijn van een groep of orga nisatie. Ook als individuele bur ger bent u welkom. Emancipatie is een heel rein? be grip. In feite beteKer.t emancipatie het geven of «rijgen van gelijke rechten. In onze samenleving zijn neg heel wat mensen of groepen van mensen die minder rechten hebben dan anderen. Zeker als ie rechten vertaalt in feitelijke kan sen. En daar gaat hert toch om. In het emancipatie-plan is evenwel de emancipatie beperkt tot de groep vrouwen. Eigenlijk is het dan ook een plan voor vrouwen-emancipa tie. IS VROUWEN-EMANCIPATIE BELANGRIJK? Door de werkgroep, die dit plan heeft voorbereid wordt het volgen de geconstateerd: Reeds jaren geleden zijn er vrouwen geweest die geknokt hebben vor dezelfde rechten als de man. Op een aantal punten heeft dat ook succes opgeleverd (kiesrecht, geen ontslag meer bij huwelijk enz.). Hoewel het streven r.aar gelijke kansen voor vrouwen dus niet nieuw is, kan toch geconstateerd werden dat m.n. in de afgelopen jaren deze zaak opnieuw en fel in de aandacht is gekomen Wie herinnert zich b.v. niet de be kende dolle mina' s en meer van dit soort groepen? Ock in Venray is de afgelopen jaien meer beweging gekomen in en tussen de vrouwen-groe pen. Door het ministerie van CRM zijn in de afgelopen periode gelden vrijgemaakt voor het opzetten van emancipatie-activiteiten De ge meenten kunnen van dit geld ge bruik maken ais er plaatselijke activiteiten mee worden gesubsidi eerd. Kennelijk leeft er dus van alles bij de vrouwen. Men wil iets doen, ondernemen, nadenken enz. Als gemeente kan en mag je aan zo'n ontwikkeling niet vooi'bij gaan. Vandaar dat er pogingen zijn om een beetje in beeld en in kaart te brengen wat er allemaal gebeurt en hoe daarop ingesprongen kan worden. WELKE OPVATTINGEN LEVEN ER OVER EMANCIPATIE Als een gemeente zich met een zaak zoals vrouwen-emancipatie gaat bemoeien, is het erg belang rijk om goed na te denken over vragen als: in welk opzicht mag een ge meente zich hiermee bemoeien? wat kan een gemeente doen? wat zou je willen bereiken? Door de werkgroep is daarom een aantal zogenaamde grond-idee- en uitgewerkt (uitgangspunten). De meest belangrijke hiervan zijn: a. Nog steeds kun je constateren dat vrouwen vechten tegen het feit dat zij vaak als vanzelf sprekend een bepaalde plaats of rol vervullen in de samenleving, omdat zij vrouw zijn De werk groep is het ermee eens dat dit onjuist is In feite zou ook een vrouw moeten kunnen kiezen voor zaken op grond van aanleg en eigen voorkeur.. Omdat te kunnen bereiken meent de werkgroep dat het nodig is dat: vrouwen zich hiervan bewust worden; ook mannen zich hiervan be wust worden;- regels en wetten of voor schriften die dit belemmeren dienen te veranderen b. Vrouwen moeten zelf kunnen kiezen en bepalen wat zij wil len. Er mag dus niet opnieuw ingevuld worden voor hen wat goed of aan te bevelen is. De werkgroep meent dan ook dat: bij emancipatie de vrouwen zelf vooral actief moeten zijn; wel geaccepteerd moeten wor den dat er groepen zullen zijn die heel anders denken over emancipatie dan andere groepen; de gemeente erg voorzichtig meet zijn als het gaat cm wat de vrouwen willen. c. De werkgroep is er wel van overtuigd dat emancipatie niet bereikt kan werden als iedereen als toeschouwer toekijkt. Wat nodig is, is een actieve opstel ling van veel mensen, geïnspi reerd door ideeën die er overal leven, d. Tenslotte vindt de werkgroep dat emancipatie op een heel breed front betrekking heeft. Vandaar dat zij meent dat: in allerlei zogenaamde be leidssectoren aandacht voor de plaats van de vrouw no dig is (arbeid, onderwijs, vrije tijd enz.); allerlei maatschappelijke or ganisaties aandacht moeten geven aan deze zaak (b.v. arbeid-vakbonden, ondenvijs- school enz.). Men zal intussen A-el begrepen hebben, dat de emncipatie-nota een van de facetplannen is, welke ge maakt worden in het kader van de welzijnsplanning. Omdat het te veel ruimte zou vergen cm in een keer alles (of veel) hierover te vertellen, komen wij volgende week nader op dit plan terug. Met name zullen we dan dieper ingaanu om mogelijke taken en activiteiten van de gemeente en van de organisaties. Vernielingen door ruiters Rond de Pinksterdagen is de Ballonzuil op initiatief van de VW door de gemeente lijke plantsoenendienst opge knapt. De zuil zelf is schoon gemaakt, de voet gecemen teerd en de heuvel aange vuld. De' oude boomstronken zijn wegehaald en om de heuvel is een afrastering van rondhout aangebracht. In het najaar zal binnen de palis sade een aan de omgeving aangepaste beplanting worden aangebracht. Enkele dagen heeft de Bal lonzuil er prachtig bijgestaan totdat.ruiters ontdekten, dait de heuvel een mooie hin dernis voor paarden is De aangerichte ocnade is thans weer hersteld in de hoop, dat vernielingen zullen uit blijven. Ook de bloemperken in Westeinde zijn door ruiters vernield. Wanneer geconsta teerd wordt, dat ruiters ge meentelijke (of andermansi eigendommen vernielen, zul len maatregelen worden ge nomen. Naast een proces verbaal krijgt men tevens de rekening van herstel gepre senteerd. KERMIS MERSELO De kermis te Merselo begint op zaterdag 28 juni te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 30 juni te 24.00 uur. Op het kermisterrein in het cen trum worden de volgende attracties geplaatst: Autoscooter en BaBysport - exploi tant Boeken, Helmond. Schietsalon - exploitant A. Regter, Langenboom. Lijntrekspel en Bussenspel - ex ploitant Van Benthem, Berkel en Rodenrijs. Balco-rotor - exploitant v. Spron- sen, Delft. Nougat-suikerkraam - exploitant fa. Camps, Horst. Viskraam - exploitant Ototen, Ge- mert. De exploitanten mogen, met in achtneming van de openingstijden, hun attracties naar believen ope nen, maar op de volgende tijdstip pen dienen deze open te zijn: op zaterdag te 17.00 uur op zondag te 13.00 uur op maandag te 16.00 uur op dinsdag te 16.00 uur. Alleen voor de viskraam gelden af wijkende -tijden te weten: 18.00 u., 15.00 uur, 18.00 uur, 1'8.00 uur. Voor diverse attracties gelden af gesproken maximum-tarieven, te weten: autoscooter per 2-persoonwagen: 1 rit voor 1,4 ritten voor 3,7 ritten voor 5,15 ritten voor 10, kindervliegtuigmolen: 50 cent per rit; lijntrekspel: 75 cent per spel; balco-rotor: 25 en 50 cent per spel, naar keuze van de speel kast. Om tijdens de Open Dagen een goede verkeersafwikkeling te krij gen heeft de gemeente in samen werking met het Zuiveringschap een aantal tijdelijke verkeersmaat regelen genomen. Belangrijk is te weten, dat de aan de Metaalweg gelegen zuive ringsinstallatie ALLEEN voor het gemotoriseerde verkeer bereikbaar zal zijn vanaf de MAASHESE- WEG Dus NIET uit de richting OVERLOONSEWEG. De afvloeiing van het gemotori seerde verkeer zal gaan via de Metaalweg, Spurkt, Overloonseweg of via Metaalweg, Spurkt, Energie weg, Smakterveldweg. Paul Burg manstraat, Maasheseweg. De omlegging wordt door middel van borden aangegeven. Het bovenstaande houdt tevens in, dat in verband met een vlotte verkeersafwikkeling voor een aan tal straten eenrichtingsverkeer gaat gelden. Dat is dan voor de Metaal weg, het gedeelte Spurkt tussen de Nijverheidsstraat en de Overloonse weg, de Energieweg en het gedeel te Smakterweg tussen de Energie weg en de Paul BurgmanstraaL Wielrijders behoeven zich in dit geval niets van het eenrichtings verkeer aan te trekken. De onverharde Smakterweg tus sen de Energieweg en de Metaal weg en tussen de Metaalweg en de Nijverheidsstraat zijn afgesloten voor alle verkeer met uitzondering van de wielrijders. Aan beide zijden van de Spurkt tussen de Nijverheidsstraat en de Overloonseweg en aan beide zijden van de Energieweg geldt een stop verbod. PARKEREN Tijdens de open dagen kan men de auto kwijt in de brede bermen aan beide zijden van Me Metaalweg, Bij tekort aan parkeerruimte kan er geparkeerd worden aan één zij de van de onverharde Smakterweg, op het gedeelte tussen de Energie weg en de Nijverheidsstraat. Overigens zullen mensen van het Zuiveringsschap aanwezig zijn op aanwijzingen te geven, wanneer dit nodig is. Wanneer iedereen zich houdt aan de dan geldende verkeersmaatre gelen, dan behoeft geen enkele stagnatie op te treden. Gemeente stelt 'n verkeersspreekuur in Mei ingang van september a.s. zal by wijze van proef voor de duur van één jaar een verkeers spreekuur worden ingesteld. Op iedere laatste donderdag van de maand van 10.00 tot 12.30 uur zal dan iedereen, die problemen heeft met het verkeer in Venray, de gelegenheid krijgen deze mon deling toe te lichten bjj de ge meentelijke verkeersdeskundigen. Ruim tien jaar is binnen de ge meentelijke organisatie een werk groep verkeersmaatregelen werk zaam. Deze probeert voor allerlei kleine en tijdelijke verkeersproble men een oplossing te vinden. In deze werkgroep hebben zitting me dewerkers van de gemeentelijke afdelingen Openbare orde en vei ligheid, Openbare werken en de Gemeentepol i tie. In de afgelopen jaren is het aan tal brieven van inwoners, waarin verkeersproblemen worden gesigna leerd, sterk toegenomen. Het beant woorden en de verdere afdoening daarvan nemen uiteraard steeds meer tijd in beslag. Om directer te kunnen inspelen op ideeën en/of klachten van de burgers, lijkt een mondelinge be handeling een efficiënte methode. Het college van b. en w. vindt het daarom noodzakelijk, dat de inwoners van de gemeente de ge legenheid krijgen op een vast tijd stip en een vaste plaats met hun klachten en/of ideeën terecht kun nen. Vandaar de instelling van een verkeersspreekuur, dat voorlopig voor de duur van één jaar wordt gehouden. Slaagt de proef, dan zal het definitief worden. Men wacht met het instellen van het verkeersspreekuur tot na de vakanties. Om een goede voorbereiding op de verkeersproblematiek waarover men wil praten, mogelijk «te maken is het gewenst tevoren een af spraak te maken met de secretaris van de werkgroep verkeersmaatre gelen, de heer W. Gossens toestel 159 of de heer G Rutten, toestel Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Rectificatie HINDERWET Vorige week werd melding ge maakt van het aanvragen van een hinderwetvergunning door W. H. Philipsen, Ringweg 12 te Yssel- steyn. Hierin werd gesteld dat deze ver gunning had op het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij, waarbij met en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Potte- venweg 12 te Ysselsteyn. De adresaanduiding is echter fout omdat het betreffende perceel nog niet genummerd is. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 juni 1981 voor de navol gende bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze pu blicatie cp grond van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een kippenhok aan Kleindorp 15, tnv HJMM Schoenmakers; het uitbreiden van de woning aan de Peelweg 9, tnv PJH Wil- lems; het verbouwen van de winkel aan de Merselosewog 20, tnv mevr. CTG Vranken-Peeiers; het bouwen van een rundveestal aan de Timmermannsweg 41, tnv HCJ de Wit; het bouwen van een clublokaal aan Grcotdorp 50, tnv Sportvereni ging Merselo; het bouwen van een woning aan de Gildestraat 28, tnv B-Vier Vastgoed BV; het bouwen van een varkensstal aan de Overbroekseweg 8, tnv mevr. RP Jilessen; het maken van eer. terrasover kapping aan de Sanshofstraat 46, tnv JGP van Daal; het maken van een terrasover kapping aan de Sanshofstraat 48, tnv TJ van Sphinter; het verbouwen van de bar aan de Stationsweg 16, tnv PAL Tim mermans; het bouwen van een tuinhuisje aan Bingelkruid 7, tnv JHM van Vegchel. Venray, 26 juni 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Vergadering comm. ruimtel. ordening op 2 juli a.s. De openbare vergadering van de commissie voor de ruimtelijke or dening en volkshuisvesting wordt niet zoals aanvankelijk de be doeling was op maandag 29 ju ni gehouden, maar op DONDER DAG 2 JULI a.s. om 19.30 uur in de burgerzaal van het raadhuis. De vergadeiing begint met een hoorzitting, waarbij de bewoners van de „meander-woningen" aan de Polkastraat en Rumbastraat zijn uitgenodigd. Van een twintigtal bewoners is een bezwaarschrift ontvangen te gen de uitbreidingsmogelijkheden van deze woningen. De bewoneis van dit complex van 48 woningen zijn uitgenodigd hun mening over dez* aanbouw- kwestie naar voren te komen bren gen. Daarna zal het advies van de commissie v/orden gevraagd over het vaststellen van een herziene exploitatie-opzet van het. bestem mingsplan Lardweert. Tenslotte worden nadere mede delingen gedaan over de definitieve bouwplan van 170 woningen in de tweede fase van Landweert. Gedeelte van Leunseweg tijdelijk afgesloten In verband het werkzaamheden aan de toren van de Paterskerk zal op dinsdag 30 juni a.s. het gedeel te van de Leunseweg tussen de Zuidsingel en de Paterskerk tijde lijk voor alle verkeer worden af gesloten. Het verkeer zal worden omgeleid via Zuidsingel en Lang straat. De beide bushaltes op de Leunse weg nabij het voormalige Gymna sium zullen dan worden verplaatst naar de Zuidsingel nabij Beerkens Banden. Dinsdag a.s. géén auto's parkeren aan Julianasingel Dinsdag a.s. krijgt de Juliana singel een oppervlaktel ehandeling. In verband daarmee wordt men verzocht op die dag tussen 7 en 12 uur geen auto's langs deze weg te parkeren om te voorkomen, dat zü teerspatlcn meekrijgen. De werkzaamheden zullen in etappes worden uitgevoerd, zodat het doorgaande verkeer niet be hoeft te worden omgeleid Collectekalender juli 1981 11 juli: Jeugdopvang Drum- en Showband Venray e.o. (plaatselijke aktie in het kader van het jeugd- ccllectewezen). Alleen voor deze aktie is een ccllectevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: W C. Geurts, Ysselsteynseweg 55 om vergunning het cx. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var- kensfekkerij en -mesterij en rund veehouderij waar mest en mest stoffen werden opgeslagen. Adres inrichting: Ysselsteynseweg 55, ka dastraal gemeente Venray sectie M9, nr. 424. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te hcuden op woensdag 15 juli 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, Raadhuisstraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray 26 juni 1981 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne: maken bekend: dat op 18 mei 1981 bij hen een aan vraag is ingekomen van H. Arts, Twist- weg 17 te Vredepeel-Venray, voor een vergunn. ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundvee-, var kens- en nertsenhouderij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Twistweg 17 te Vrede peel-Venray. dat op 19 mei 1981 bij hen een aan vraag is ingekomen van mevr. R. Jile- sen-v.d. Steeg. Overbroekseweg 8 te Leunen-Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het ex art. 6ae, uitbreiden/wijzigen van een var kensfokkerij waarbij meste en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan Overbroekseweg 8 te Leunen-Venray. den bewaard, gelegen aan de Rouwkui- enweg 44 te Ysselsteyn-Venray De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 26 juli 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 1200 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een Dpenbare zitting op 15 juli 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag. de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op. dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 26 juni 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Vergaderingen van gemeenteraad en div. commissies Gemeenteraad 7 juli (11 augustus ender voorbehoud). Commissie voor openbare wer ken 14' juli. Commissie onderwijs, vormings werk en recreatie 30 juni., Commissie verkeer op 6 juli en 10 augustus. Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting op 2 juli en 6 augustus. Commissie sociale zaken e.d. op 9 juli en 27 augustus. Commissie financiën en belastin gen op 1 juli en 12 augustus. Bestuurscommissie sportzaken, jeugd- en jongerenwerk op 9 juli en 13 augustus. Commissie cultuur op 29 juni. Alle vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het raad huis. Tijdstip van aanvang en de agenda worden in de week vooraf gaande aan de vergadering bekend gemaakt in deze rubriek. Agenda en notulen treft u aan in de fnfotiek in de hal van het raad huis. Wijzigingen in het vergadersche ma zijn mogelijk. Paspoorten in de vakantie Veel inwoners zullen al bezig zijn met het treffen van voorberei dingen voor hun aanstaande va kantie. Voor degenen, die daarbij een ander land bezoeken, is het volgende erg belangrijk. Niet voor alle (West-Europese) landen is een geldig paspoort no dig; men mag naar een aantal landen reizen met een paspoort, dat nog geen vijf jaar is verlopen. Wanneer men echter in het bui tenland kontant geld wil opnemen dient men zich te kunnen legiti meren met een GELDIG PAS POORT. Overigens is het in meer dere gevallen gewenst te beschik ken over een GELDIG paspoort, In verband hiermede is het raad zaam de geldigheidsduur van uw paspoort tijdig na te gaan. Moei die intussen verlopen zijn, dai wordt u geadviseerd een nieuw paspoort aan te vragen of uw hui dig (verlopen) paspoort te laten verlengen. U kunt daarvoor terecht bij dt afdeling bevolkingszaken op de werkdagen van 9 tot 12 uur en op donderdagmiddag van 4 tot 5.30 uur. Momenteel duurt het ongeveer week voordat men over een nieuw of verlengd paspoort kan beschik ken. an De slotwijziging van de gewone dienst over de begroting had de gemeente een aardig voordeeltje van 800.000,- op geleverd waarvoor de raadsleden dank baar waren. Er moest wel veel gepraat worden over de bestemming van dat be drag. Het college had voorgesteld om daarvan een bedrag van 6 ton te reserve ren voor de op handen zijnde verbou wing en uitbreiding van het gemeente huis en de rest te reserveren voor wel zijnsvoorzieningen. De Maaskantse fractie wilde een bedrag van 40.000,- reserveren voor groenvoorzieningen in Holthees en Maashees. Er was schorsing nodig voor beraad waarna de raad ge noegen nam met de door het college voorgestelde reserveringen. MOTIE KLEEDLOKAAL HOLTHEES De erbarmelijke staat waarin de kleedlokalen van de sportvereniging in Holthees verkeren was voor de Maas kantse fractrie aanleiding om bij monde van fractie voorzitter L. Litjens een mo tie in stemming te brengen. Hierin werd het college gevraagd voor oktober met een voorstel te komen tot bouw van een permanent kleedlokaal omdat renovatie van de huidige lokalen onverantwoord zou zijn. Die motie vond het college te ver gaan omdat het daarin een soort motie van wantrouwen ten opzichte van het beleid proefde. Dat was zeker niet het geval. Mede omdat er nog bespre kingen met het Venrayse gemeente bestuur zijn over mede financiering werd die motie ontraden. Nu staan die slechte kleedlokalen in Holthees en niet in Overloon waardoor die fractie haar steun aan die motie niet kon geven. Dat deed wel wethouder Ronnes en daar door staakten de stemmen. De volgende vergadering zal die motie wel weer aan de orde komen. Als er dan zó gestemd wordt, zal die motie de meerderheid wellicht halen omdat nu het raaadslid Ophey van de Maaskantse fractie afwe zig was. De nota SPORTBELEID was aanlei ding voor veel woorden, vooral omdat daarin waren vastgelegd de huren van de tennisverenigingen van Vierlingsbeek en van Overloon. Ook bij die behande ling werd schorsing gevraagd. De Maas kantse fractie verweet het college dat er geen uniformiteit is. De gevraagde huur van 14.240,- vond zij te hoog en 10.000 gulden vond deze fractie volgens haar berekeningen hoog genoeg. De Overloonse fractie kwam met een voor stel om een bedrag vast te stellen van 11.700,-. Het voorstel werd in stem ming gebracht maar de heren Koop- mans, Janssen en Litjens van de Maas kantse fractie bleken principieel tegen te blijven. HAMERSTUKKEN Brandkranen kunnen worden aange bracht nabij Holthees en in Maashees, hetgeen de gemeente ƒ9.121,- gaat kosten. Nieuwe straatnamen werden aan het register toegevoegd. In Overloon komen nu: Loonse Hei en Hazenweg, in Maas hees de namen Hogeweg en Genterweg, in Groeningen de Passtraat, de Kiekuut- weg, Maarsven en Biesplanken. In de toekomst zal de dorpsraad van Maas hees bij de straatnaamgeving worden in geschakeld. Het huurkontrakt met de tennisvere niging Loonse Duinen" zal de volgen de raadsvergadering aan de orde ko men. Het college nam het voorstel terug om de tennisvereniging de gelegenheid te geven dat kontrakt te bestuderen. De verdaging vaststelling bestemmingsplan 2e herziening te Overloon was voor de raad geen probleem. Inmiddels heeft het college van GS bericht van geen be zwaar afgegeven. Groeningen is nog groener geworden door de uitvoering van het beplan tingsplan en dat dorp zal zijn naam eer blijven aandoen. Nu alle bouwterreinen in de Klcffen te Overloon zijn uitgegeven had de raad geen moeite een bedrag van 59.499,- beschikbaar te stellen voor het bouw rijpmaken. De Huiderstraat kan ook verder bouwrijp worden gemaakt en daarvoor werd een bedrag van ruim 34.000,- beschikbaar gesteld. De Vierlingsbeekse tafeltennisvereni ging kreeg de toestemming tot aanschaf van 2 tafeltennistafels over te gaan. Men stelde daarvoor een bedrag van 1.500,- beschikbaar. Er is nog altijd een batig saldo bij dc jaarlijkse opbrengst van het hout uit het gemeentelijk bosbezit. De inkomsten hadden 113.000,- bedragen en de uit gaven 90.000,-. RONDVRAAG Wethouder Ronnes was het er nid mee eens dat het sportveld te Maashcö niet goed zou zijn verbeterd, maar hi wilde wel een onderzoek laten instellen. De Blokhut te Maashees was steeds ma eigen middelen onderhouden maar m staat de jeugdbeweging voor een te gro te uitgave. Wethouder Ronnes zal bekij ken wat de gemeente zal kunnen doen. Drank, geen rijbewijs, niet verzekerd De Venrayse politie moest 17-jarige autobestuurder uit Ven ray in het bekende pijpje late: blazen. Later werd hem de bloeé proef afgenomen. Uiteraard bleei de bestuurder niet in het bea! van een rijbewijs te zijn, en wa de auto niet verzekerd. Met rijverbod en aanzegging dat de no dige processenverbaal zullen wor den opgemaakt werd hij huiswaart gezonden. Diefstal fiets Mej. V. uit Venray deed aangifti van diefstal van haar fiets, welta zij op het kermisterrein te Leun« had geplaatst. Voet tussen ketting De 24-jarige B. kwam op Maasheseweg ter hoogte van Rank Xerox met zijn voet tussen de kev ting van zijn fiets, waardoor M de macht over het stuur verloof en tegen een auto botste. Gewond werd hij naar het ziekenhuis over gebracht, maar na daar behandeld te zijn kon hij naar huis wordet overgebracht. Rijden onder invloed Een Boxmeerse bestuurder een personenauto werd verball seerd terzake het rijden onder in vloed van een stof, die de rijvaat» digheid kan verminderen. De be stuurder bleek in het bezit te zijl van hasj, welke in beslag weid genomen. Oorlogssouvenler In het gemeenteplantsoen aan dt Mambostraat werd een 25 pondfl rookgranaat gevonden. Dat oorlog» souvenier werd door de politie vei lig gesteld en later ontfermde df E.O.D. zich erover. Vernieling Door de gemeente werd aangif' te gedaan van vernieling van dril bloembakken, die op de vluchtheu vel stonden bij garage van Harei aan de Raadhuisstraat. Ook daarin aanwezige bloemen werden vernield.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 12