n DOE MEE HELP C0ME0 HELPEN 4°5 JULI VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN GOEDE PRESTATIES VAN SOFTBALTEAMS JERUSALEM VENRAY BEDEVAART VOOR BLINDEN EN SLECHTHORENDEN VREDESMARS VIA VENRAY NAAR PARIJS Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray OUD PAPIER Parochie Ysselsteyn Parochie Leunen Rectoraat Veulen Parochie Merselo Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS Rectoraat Heide Rectoraat Vredepeel Jehova's Getuigen Volvo leasing is voordelig INGEZONDEN De softbalteams van scholengemeenschap Jerusalem zijn tijdens de Neder landse softbal kam pioenschappen goed voor de dag gekomen. Er werd een derde en vijfde plaats behaald. Op de Zuid Nederlandse kampioenschappen ging de hoofdprijs naar het jongensteam. Door het winnen van de Limburgse titel mochten beide teams deelnemen aan de strijd om de Nederlandse titel.Na moizame winst in de eerste wedstrijden wist ..Jerusalem" de finale te bereiken en wonnen deze overtuigend. De meisjes werden eerste in de verliezersronde en in de totale eindstand be haalden ze de zevende plaats. 28 11 11 Zaterdag 20 juni vertrok voor de 11 Jstc keer de Blinden en Slechtziende 11 Irocessie naar de Bedevaartplaats van H. Odclia Patrones van de Blinden aar Swcykhuisen een mooi Zuid- imburgs plaatsje gelegen op een berg, 65! ussen Sittard en Put. Om half elf werd 82Sje Pr cessie afgehaald aan een boerde- 70 Ij geheten ..Biezenhof", vanwaar Bis hop Gijzen, de pastoor van Sweykhui- 90<Kn. en nog een pastoor uit een nabij 55 plaatsje en een missionaris die pas voor .7 en paar maanden van Brazilië op va- ;antic was met de Harmonie, bruidjes tn kruis de Pelgrims tegemoet om sa- 2S men de Eucharistie te gaan vieren die 20 Om 11 uur begon. Het was een prachtige Eucharistie viering, celebrand was Mon- ,neur Gijzen, die werd geasissteerd ^Jdoor de pastoor en de 2 andere geestelij- ;en. De Gezangen en de H. Mis werden rerzorgd door de 4 Zingende Zusters in St. Anna Venray. Die hun gezangen zuivere tonen in Latijn en in Hollands lieten horen. Buitengewoon prachtig. Ik vind het jammer dat zij, die door om- 3" Handigheden verhinderd waren dit ge- hebben. De Zusters zongen zonder leleiding orgel. Na de H. Mis waren we te gast, verzorgd door het bestuur lykhuiscn, in een grote zaal waar de tafels gedekt stonden met belegde M broodjes, koffie of thee en na nog een snaassappel na het ontbijt, dat allen bijzonder goed.smaakie, want er waren veel pelgrims tot zelfs uit Wateringen bij Den Haag. Monsigneur Gijzen kwam ons allen persoonlijk de hand schudden en was bijzonder eenvoudig en aardig en vroeg heel belangstellend hoe het ging. In de Kerk had Monsigneur de Prcdika- lei verricht die ook bijzonder mooi was. Na het soepé brachten de Zusters van St. Anna weer de vrolijke noot er in, leuke liedjes die de mensen allemaal mee konden zingen. Ook Limburgse liedjes. Het was er in een woord reuze gezellig. En hiervoor zeg ik dank namens alle mensen aan de Zingende Zusters v. St. Anna. Om 3 uur gingen wc weer naar de Kerk, was er lof die de Zusters weer opluisterden met mooie liederen. Na het lof, ziekenzegen en verering van de rele- kwie van St. Odilia. Daarna gingen we weer naar het Pa rochiehuis waar de tafels gedekt ston den met heerlijke Limburgse koffie- broodjes en vla. Koffie, thee of limona de. Het was wederom in een woord; bui tengewoon. Daarom hartelijk dank aan de pastoor van Sweykhuisen, het feestcom- mitee en alle mensen van Sweykhuisen, die deze dag voor alle Pelgrims en ook de Zingende Zusters een onvergetelijke feestdag hebben gemaakt. Mevr. G.D. Inmiddels is de Vredesmars Kopen- agen-Parijs onder geweldige belang- telling van start gegaan. De gehele «treld-pers heeft notie genomen van een initiatief van slechts enkelen, om loor middel van een yoettocht uiting van afschuw te geven aan de atoombe- *apcning. Ook via de T.V. kon men 1 «nnis nemen van een protestbijeen- S ernst in Kopenhagen voordat de vre- >mars van start ging. Voorts verklaar- fl Je de Evangelische Kerk van Duitsland llach tegen plaatsing van kernraketten in iropa. Deze verklaring op dit ogenblik eft alles te maken met de bedoeling *an de Vredesmars. Steeds méér organi ses, Kerkelijk als Humaan, gaan er- loc over om een helder en duidelijk landpunt tegen de kernbewapening in nemen. Het is geen kleinigheid wat er in 1945 Hyroshima en Nagasaki bij het tot :ploffing brengen van twee aioom- imen. Nu nog, vele tientallen jaren :r, zit men nog met de rampzalige ge- Igcn. Daarom is de inspiratie van de [redesmars nobel, maar vooral dwin- id. Dwingend omdat er onder geen ;ele omstandigheid een derde atoom- >m mag vallen. Want bij die gelegen- id zal dat uitlopen op de totale vernie ling van de mensheid. Daarom zullen •enden mensen aansluiten bij die Jesmars van tachtig vrouwen uit de Scandinavische landen. Het zal één groot pleidooi worden voor een veilige vrede. Daarom zijn wij blij om daad werkelijk een bijdrage te leveren door de organisatie op ons te nemen voor dat deel van de mars vanaf de grens in Well tot en met de overnachting in Venray. In Well bij de grensovergang komt de Vredesmars ons land binnen, en daar zal een passende verwelkoming plaats vinden door hoge en vooraanstaande gezagsdragers. Vanaf de grens is het de plaats waar een wellicht grote groep Nederlandse mensen aansluit, om de mars door Ne derland gestalte te geven. Vooral voor veel jongeren is dit een heerlijk evene ment om een internationale gedachten- wisseling te hebben met Deense, Noor se, Zweedse, Finse. IJslandse, Groen- landse, Engelse en Duitse mensen. Omdat de tocht door Duitsland al veel aansluiting van meelopers krijgt is het een zaak om daarvoor onderdak, verzorging, voeding etc. te organiseren. U zult begrijpen dat het voor de tachtig vrouwen reeds geregeld is, maar voor die grote stoet van duizenden meelo pers, is het moeilijk. Daarom vraagt de werkgroep dat ieder in de komende we ken een steentje zal bijdragen om deze gigantische klus goed te laten verlopen. Vooral van de instellingen en autoritei ten wordt goede hulp verwacht, want nogmaals, deze duizenden mensen her bergen en verzorgen, is geen kleinig heid. Wij vragen welwillend uw attentie in elke vorm. Nadere informatie voor het meedoen en de rest van het feestprogramma volgt spoedig. Voor organisaties, clubs of groepen die mee willen doen kunnen di- rekte informatie krijgen van de heer v/d Berg, tel.: 04780-84145. van 27 juni tot en met 4 juli Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis. int. Florence van Kuyk overl, ouders Driessen-Wagemakers Johannes Willems. Zendag Dertiende zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. Theodo ra Flinsenberg-v. d. Boogaard; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhel mus Janssen Frans van Opber gen Thij Voesten (collegas plant soenendienst) Martin Weijmans levende en overleden leden Schut terij 't Zandakker .gilde St Jan. 11.00 nederlandse hoogmis (kinder koor), int. overleden parochianen. Maandag H.H. Petius cn Paulus, apostelen. Hoogfeest. 9.00 oude stichtingen Hein van Son en overl fam.; 19.00 familie Wismans. Dinsdag: 9.00 Jozef Aarts en An- toinetta Janssen; 19.00 Thij Voes- ten (buurtver. St. Jozef). Woensdag: 9 00 bijzondere inten tie; 19.00 Jacob Gossens en Anna Gossens. Donderdag 9.00 Louis Westen. Vrijdag: H. Tomas, apostel. 9.00 Piet Janssen en overl. fam.; 15.00 25-jarig huwelijksfeest Alards-Ver- heijen; 19.00 Handrie Jans-Beken en zoon Arnold Wim Vermeulen Thij Voesten (vwg. neven en nichten). Zaterdag: 9.00 Helena Arnoldina Haenraets en deken Haenraets Harrie Messemaeckers; 14.00 25-ja- rig huwelijksfeest Aarts-Theuws; 19 00 Johan Moorrees er. overl. fiam. overl. fam. Bouten-Verschuren Constant Pijls Theodora Flinsen berg-v. d. Boogaard. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11 00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Annemie van Meijel en Kitty Cleven. In verband met hei feest van St -Jan (24 juni) zal in de hoog mis om 9.30 uur Schutterij 't Zandakker. Gilde St. Jan in vol ornaat aantreden. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Karin Bloemen en Berti Bouten, lezer: A. Regli. Zendag: 8.00 Tom Kengen en Leon Stoffels, lezer: J. Wekking; 9.30 Mare Linskens en Bernadette Corzilius; 11.00 Manon Vuilings en Hemi Willems, lezer L. Trijen. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Erik en Jolanda Beerkens. Woensdag en vrijdag: 19.00 ?/Iaar- tje Huibers en Inge Truijen. Vrijdag: 25-jarig huwelijk: Ton van Ham en Sandra Wekking. Zaterdag; 14.00 25 jarig huwelijk: Nicole Schwachöfer en Colette Teunissen. Zaterdag 27 juni: 1830 Eucharis tieviering, int. voor A v. d. Eijn- den, Misdienaars: Hans Hebben en Gert-Jan Wismar.s. Zondag 28 juni: !3e zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis (gregoriaans- nederlands), int. overl. ouders. Mis dienaars: Freek D'.rkx en Peter Janssen. De kcllektes zijn bestemd voor het werk van Comc-o, comité mis sie- en ontwikkelingshulp van St. Servatius. Door de week: elke dag eucha ristieviering om 18.30, uur behalve woensdag. Zondag 28 juni: li. Missen: 7.30, 9.00, 11.45, hoogmis 10.15 gezongen door Petits Chanteurs D'Estaimpuis uit Frankrijk; 18.00 avondmis. Maandag: Feest van de apostelen Petrus en Paulus. Vrijdag: eerste vnjdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie Zaterdag: 18.00 gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis. Mededelingen: Deze zondag komt het jongens koor uit Noord Picardie .Frankryk: Petits Chanteurs DEstaimpuis de hoogmis in onze kerk zingen Het vorig jaar waren de Zangers van St Frans by hen tc gast, dit jaar komen ztf naar Venray Zy zingen de Missa Aeterna Christi munera van Palestrina en verschillende meerstemmige gezangen Zy verdie nen onze warme belangstelling. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Antonetta Jans- sen-Flinsenberg Hub Stevens (Ma rijkestraat). Zondag: 730 voor de parochie; 9.00 overl fam. .-vmbrosius; 10.15 Felix Peters; 11.45 familie Janssen; 18.00 tot zekere intentie (E.). Maandag: 3.00 tot zekere intentie (H.)19.00 levende en cverl. fam. Wijnen-Wijnhoven er. Frans Hen driks. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Peters- Arts; 19.00 Hub Stevens iBejaar- denbond). Woensdag: 8.00 overl. ouders Akkermans-Timmermans; 19.00 Ger Wijnen-Wijnhoven (Bejaardenbond). Donderdag: 8.00 Selida Virginia Rojer en Constant Rojer; 19.00 Gertruda Jenneskens-Deenen. Vnjdag: 8.00 Antoinette Rammel- man-Elsevier en Eva Wilhelmina Rojer; 19.00 gezinsmis, overL ouders Poels-van Dooren. Zaterdag: 8.00 Mathilde Wasser en t.e.v. H. Geest. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Jacq. Smetsers en Hans van Geenen. Zondag: 9.00 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers; 10.15 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens; 11.45 Willy v. d. Bekerom en Geert Kop- pes; 18.00 Geert Claes en Erio Arts. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Ronnie Windrath en Marcel Bastiaans. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Leo en Johan Pouwels. Dinsdag en donderdag: 19.00 u. Martien Leenders. Zaterdag 27 juni: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: Piet Kruysen. Zondag 28 juni: Gezinsviering met kinderkoor. Het thema van deze viering is Vakantie! Waar ligt t land? Kindercrèche wordt ver zorgd door Mevr. Wolf en Miriam Claessens. Woensdag 1 juli: Euch. viering om 19.00 uur. Dertiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. familie Rouvroye-Ritzen voor overl. Nol Broers (H. L.). Onder deze mis zingt het kinder koor de Vredesklokjes. Het kinder koor heeft een nieuwe dirigente: Mevr. Arts-de Haas en een nieuwe organiste: Mevr. Strybosch-Nor- bruis. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Richard van Dijk; 9.00 leesmis voor overl. Wim Philipsen (buurt); 10.00 hoogmis voor overl. familie Bouten van Megen en Huberta van Megen voor overl. Rombout Appels voor cverl. Huberta Janssen-Hen- driks. Deze hoogmis wordt opge luisterd door zang van het ensem ble „Pentecoste", studenten van het conservatorium in Tilburg en van de muziekschool. We vragen hier voor graag uw byzondere belang stelling. 11.30 leesmis voor overl. Maria van Gerven-Cuppen voor overl. moeder Annie Fiinsenberg en Jeanne van de Wouw; 18.30 avondmis voor overl. Petronella Siebers en zoon Guus voor overl. Frans Hendriks (Th.). Maandag: Hoogfeest van de H.H. Petrus en Paulus, apostelen. 8.00 leesmis voor overl. familie Ver- heijen-van de Voort; 19.00 avond mis voor overl. ouders Gommans- Bouten en broeder Gommans. Dinsdag: 8,00 leesmis vdor overl. August van Bergen; 19.00 avond mis voor overl. Sjang Hendriks en familie Franssen-Coenen. Woensdag: 8.00 leesmis tot bij zondere intentie (Th.); 15.00 plech tige eucharistieviering uit dank baarheid bij gelegenheid van het 45-jarig huwelijksfeest van de ou ders HullemanSmits, in de kapel van Vel'tum; 19.00 avondmis voor overl. Peter Pelzer als jaargetijde voor overl. ouders Spee-Seegers en kinderen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Vullings-Martens en familie Arts-Mantens; 19.00 avond mis voor het slagen in een examen. Vrydag: Eerste vrydag van de maand, toegewijd aan de verering van het II. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 15.30 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Schoenmakers-Beekers in de kapel van Veltum; 19.00 uur avondmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van den Berg-van der Schaal; 16.00 plechtige eucharistie viering uit dankbaarheid bij ge legenheid van het 25-jarig huwe lijksfeest van de ouders Bakker- de Jong; 19.00 avondmis voor overl. Gerardus van Hoof als jaardienst voor overl. Piet Wismans. (Jonge renkoor met als thema VAKAN TIE). Mededeling: Zondag onder de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak by de kerk. Leidster: Marjo Rouvroye. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 J. Dommeck, T. Franken; 9.00 B. Verstegen. B. Trimbos; 10.00 M. Fijneman, S. Fij neman, Th. Urselman; 11.30 Th. Houwen, A. Millen; 18.30 P. Arts, F. Vercauteren. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 J. Rongen. S. Rongen; 19.00 W. Aben, J. Linskens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 M. v. Genugten, T. Franken; 19.00 R. Duivenvoorde, R. Siebers. Zondagmorgen 28 juni a.s. om half tien doopdienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. Predikant is Ds. J. Heine, die om elf uur voorgaat in de Hervorm de Kerk aan de Maasweg te Blit- terswijek. van 13.00 tot2330 uur sportterrein st Servatius Zaterdag: 19.00 over!, familie Min-Verbeek gest. jaard. familie Verheijen-Hendrix Maria Joosten- Camps Piet en Harry Hermans Math Basten (v.w. de oude buurt Wester Thienweg). Zondag: 8.30 Jan v. d. Berg; 10.00 Bert Daniels (v.w. het per soneel van de wasserij St. Servaas) Gertruda Janssen-Peeters Harry Valckx (v.w. de buurt) Lena Camps-Driessen (v.w. de kaartclub) (Gem. Koor). Maandag: 9.00 voor een vriend. Dinsdag: 9.00 tot eerherstel t.e.v het Onbevlekt Hart van Maria. Woensdag: 9.00 Voor 'n genezing. Donderdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Vrijdag: 9.00 Broeder Drabbels en overl. familie. Zaterdag: 19.00 GEZINSMIS. Jan Haegens Antoon Tacken en Wil helmina Janssen Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrees Math Basten (v.w. de familie Janssen) Lena Camps-Dr:essen (Kinderkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 René Theeuwen, Frits Dupont, Ronny Pelzer, Hans Holtackers. Zendag: 8 30 Koen Litjens. J^n Rutten. Sjackie 'Wilmsen, Roel Fol- kerts; 10 uur Harm van Huet, Cle mens Weijs, Bram Linskens, San- der Martens. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (kin derkoor), jaardiens: .los Driessen Jan Speijken (koll.) maanddienst Theodora Willemsen-Opheij. Zondag: 8.30 H. Mis voor do pa rochie; 10.00 Hojgmis overleden ouders Geurts Spreeuwenberg Gerrit, Mathijs Geurts en Harry Gcumans. Dinsdag: 15.30 Piech'-ige gez H. Mis b.g.v. 50 jarige echtvereniging Philipsen-v. d. Ven. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 19.00 H. Uur en H. Euoharistie int. st. Hendrina Lit jens, Thecdora Janssen, Agnes Geurts en Maria Baeten. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan verering H. Hart van Jezus. 19 00 H Mis t.e.v. H. Hart. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (da meskoor), jaardienst Jozef Baten Thecdora Willemsen Opheij (koll.) tot zekere intentie Toos Duy- kers-Jenniskens (vrienden). Misdienaars: Luc Vennekens en Rcb Weys; Edwin Dinghs en Ste fan Bloemen; in hoogmis: Marcel Duykers en Urban Vollenbergh. Zaterdag. 11.00 Leida Duykers- Vullings Zondag: 800 te.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (best. door P. Rieter); 10.00 voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van alle parochianen. Maandag: geen H. Mis. Dinsdag: 19.00 (avondm't) overl. fam Strijbos-Strijbos. Woensdag: 8.00 jrd. voor Louis Roelofs. Tevens int. van offeraars. Donderdag: 8,00 overl. fam. Cel- lings-Verhoeven. Vrijdag: eerste vrydag van de maand. Om 9.00 uur zieken-com- munie; 2.00 uit dankbaarheid b.g.v zilveren huwelijk fam. Wismans-j Strijbos. Zaterdag: 19.00 zeswekendienst voor Leida Duykers-Vullings. Te vens uit dankbaarheid b.g.v. de verjaardag van een huwelijk. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Zaterdag: 14.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het 40-jarig huw. van fam. Poels-Jacobs; 19.00 1. H. Mis v. Jeu van Ass namens de buurt; 2. H. Mis v. overl. fam. Arts-Spreeuwenberg. Zondag: 8.30 H Mis v. overl. fam. van Soest-Moors; 10.00 1. gest. jgt. voor Petrus van Well en overl. echtgenotes; 2. jgt. v. Mevr. Swin- kels-Heiligers; 11.30 H. Mis voor Petrus Franken. Maandag: 19.00 H. Mis voor Jan Hendrix namens fam. v. d. Weijer. Dinsdag: 8.00 1. H. Mis v. overl. fam. Fleurkens-Zanders; 2. H. Mis tol zekere intentie. Woensdag: 8.00 H Mis voor Ge rard Vuilings en Hendrika Vul- lings-Janssen. Donderdag: 8.00 gest. H. Mis voor Godefridus Vermeulen en Gertruda Jehtjens. Vrijdag: Eerste vrijdag. 19.00 H. Mis voor overl. fam. van Djjck- Driessen. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ray mond, van Asten namens buurtver eniging. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Joost van Elzak- ker en Jos Bovee. Zondag: 8.30 WiUy Hendriks en Karei Dekkers; 10.00 Peter Pee- ters en Wilfried van Dijk; 11.30 Rob Koonings en Roel Emonts. Weekdagen: Ko Fiinsenberg en Francis v. d. Hoff. Mededelingen: 1. Ik ben zeer dankbaar dat de Sacramentsprocessie zo goed verlopen is. De opkomst was ge weldig goed. Volgend jaar zul len we het nog feestelijker pro- 'beren te doen. 2. Op kermis-maandag 6 juli is er 's morgens om 8 uur een H. Mis in plaats van 's avonds om 7 u. Dertiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Frans Rongen overl. fam. Heidens-v d. Sterren Helm Claessens en Nelly Claessens-De- rikx. Zondag: 8.00 maandd. v. Chris Gooren en echtgenote; 10.00 hgm. voor Elisabeth van Nieuwenhoven- Weekers en Frans v. Bavel gest. jrd. v. Peter Joh. v. Rens en Ger truda v. Rens Litjens; 11.15 gest. jrd. overl. ouders Lïtjens-Reintjes weekd. v. Maria Loonen-Schef- fers. Maandag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Peeters-Verhalle Gerard Smits, Hendrina Meijers en doch ter. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Mia Lan- genkamp-Litjens (vanw. fam. Bal- tussen) gest. jrd. v. Piet Weijs, overl. ouders en Jo Weijs. Woensdag: 830 gest jrd v. Hen drik Marcellis en echt. Eduard Asselberghs en echtgenote. Donderdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Arts-Niessen Frans Rongen (vanw. Gussenstr.). Vrijdag: Eerste vrydag van de maand toegewyd aan het H. Hart. 7.30 maandd. v. fam. Loonen-van Rens gest. jrd. v. Martinus Claessens; 19.00 lsm. uit dankbaar- hied (Z.) lsm. v. Gertruda Jen- niskens-Droesen. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten weekd. v. Frans Rongen Helm Claessens en Ne:ly Claes- sens-Derikx. Misdienaar: Roel Janssen. Akolieten: za 19.00 G. Voermans en Th. van Kempen; zo 8.00 Tj. Jenniskens; 10.00 R Kuenen, W. Emonts en O. Terpstra. Huwelyksafk.: Pieter Lucassen en Annemie Hendrix. Zendag 28 juni: 13e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. voor zal. Leo Heidens en echtg. Zendag: 9.45 Hgm. zal. Petr.nel- la Ida van Staveren van Son; 11.15 Hgm. voor zal. Marlie Weys v.w. buurt. Maandag: 8 uur lsm. jgt. zal. Leo Geelen en Harrie. Dinsdag: 8 uur lsm. tot bijz. in1 tentie fam. Burgers. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. Drabbels-Klaassen-van Meyel. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. ouders. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 8 uur bijz. intentie ter ere van H. Hart van Jezus. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. voor genezing H Vader; 's avonds om 7 uur Hgm. overl. fam. Fleur kens-A arts. Akolieten voor 28 juni: H. Cle ven, H. Reintjes, H. en P. Timmer mans. Misdienaars: Remtjes, Backer. Zaterdag 27 juni: 7 uur Jonge renmis. Thema: „de toekomst". We zouden het zeer .waarderen als heel veel jongeren er bij tegenwoordig zouden zijn. Intentie: Pierre Zwit- serlood. Zondag 28 juni: 13e zondag door het jaar. Kermisdagen. 10.00 Bev- nard Gielen; 11.30 Cornells en Jo hannes Muysers. Maandag: feest van Petrus en Paulus, Apostelen. Gedenk de Paus en de Kerk in uw gebeden. 8.30' jgt. Johannes, Henncus Aris en echtgenote en kinderen. Dinsdag: H. Eerste Martelaren van Rome. 8.30 jgt. Antoon Poels en Cath. van Dooren. Woensdag: Schoolmis 4-5-6 klas sen. 8.30 ter ere van het H. Hart (jgt). Donderdag: 8.30 Muysers-Michels. Vrijdag: Feest van St. Thomas Eerste vrijdag van de maand. 8.30 ter ere van het H. Hart voor de genen die geofferd hebben. 2.30 u. Huwelijksmis Jacobs-van Aerle. Zaterdag 4 juli: eerste zaterdag van de maand, Priesterzaterdag. Er zal een H. Mis gelezen worden voor roepingen tot het priester schap en God-toegewijde leven. 7 uur Gezinsmis „Vakantie". Inten tie Henk van Meyel. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag, vrijdag en zaterdag: Henri Ja cobs en Leon van Dijck; 11.30 Harm Hendriks en Stan Verhaag. Kollektanten: zaterdagavond 7 u. Arts; zondag 10.00 Hendriks; 11.30 J. Verhaag. Kerk schoonmaken 2 juli: mevr. Hermsen, Past. Vercoulenstraat; mevr. Janssen-Berents, Past. Ver coulenstraat. Hartelijk dank aan iedereen, die meegewerkt heeft en deelgenomen aan de Sacramentsprocessie op zon dag 21 juni. Zaterdag 27 juni: 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans, John van Veghel en voor Piet Wismans. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Johanna Mulder-Zegers; 10.00 Hoogmis voor welzijn van ons rec toraat voor onze vader de Paus en tot int. van Oma. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en tot int. van een kloosterling. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor een ernstige zieke, voor een kleinzoon tot herstel van een hersenletsel. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef tot zegen over werk van zoon, fam. Hoefnagels, fam. Weerdenburg en voor van Lieshout. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Smeets, tante Corrie, tot int. van een priester. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het heilig Hart. voor een jarige moeder voor fam. Alink en voor fam. Rij ken-van Hees; 13.30 H. Mis t.g.v. het huwelijk van Wil Ermers en Winand Derks-v. d. Ven. een abonnement waard Dertiende zondag door het jaar. Zondag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid; 10 uur Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Wim De- rikx en Jan Janssen. Akolieten: Martien Poels en Riek Gielens. Misdienaars van de week: Leon Janssen en Johnr.y Rongen. Maandag: H.H. Petrus en Paulus, apostelen. 8 uur H. Mis voor Har rie Muijsers. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden van Vegchel1- Lemmen. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Nelle Claessens-Derikx. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor Wilhel mus Voesten. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Lien Peeters-Janssen. Zaterdag: 19 uur tot int van fam. Peeters-Janssen. Zondag: 10 uur tot int. van fam. Bol. Maandag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Duykers. Dinsdag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Geurts en dochter. Woensdag: 8 uur voor Jac. Lu cassen. Donderdag: 8 uur voor Frans Geven. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 tot int. van Hr. Pee- ters. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Bolden. Hiermede willen wij u uitnodigen ycor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Respect voor auto riteit is een bescherming voor u", in de Koninkrijkszaal van de Je hovah's Getuigen. Adres: Her.ri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zon dag 28 juni om 10.00 uur v.m. Geen collecte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El demingo proximo, a las once y cuarto, en nuestra capilla. Over Iconseweg 2, Misa con cantos y platica en Castellano. Después de la Misa reunion en la salita del convento ccn un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES La participaci7n en el Jeugdvier- daagse ha sido otra vez un éxito; también para los mayores que han han hecho un paseo de 20 k:lo- metros! Felicidades y hasta la vis ta! Bel even met Topgarage cv afdeling lease »l. 81032 VENRAY I VOLVO In een artikel van 5 juni 1981 stelt de redaktie van Peel en Maas dat het verzorgingsniveau van het openbaar vervoer in het Venrayse steeds slechter wordt. Zij komt dan met de opmerking: „Laat een par ticulier bedrijf het maar doen". Ik zou daarbij twee kanttekenin gen willen maken: 1. welke particulier kan tweemaal per uur heen en terug van Vel tum naar het N-S.-station voor de prijs van 0.746 (strippen-" kaart van 5,60)? 2. Is het de redaktie bekend, dat als het aan de minister van verkeer en waterstaat zou lig gen (het normeringssysteem) meerdere lijnen zouden moeten verdwijnen, maar dat alleen door toedoen van de chauffeurs en management-team van de Zuid-Ooster men de huidige lij nen nog steeds heeft? Mocht de redaktie denken, dat de zeven personeelsleden van Van Ham dan misschien wel in dienst zouden kunnen blijven, zou ik een wedervraag willen stellen. Wat denkt u te gaan doen met de chauffeurs van de ZAid Ooster? Allemaal de 'buurtbus op, zodat ook enige dorpen in de agglomeratie een betere verbinding krijgen? Dat zou best leuk zijn, maar daarop mogen alleen W.A.O.-ers en/of W.W.-ers rijden, omdat dat vrijwil ligerswerk is. Het is zo gemakkelijk neerge schreven ,dat Venray het zelf wel doet, maar zo eenvoudig als Peel en Maas het voorstelt, is het na tuurlijk niet. Naam van de schryver ter redaktie bekend. Noot van de redaktie: We hebben in het bewuste arti- kel(tje) alleen maar gewezen pp het slechter worden van de verbin dingen en daardoor het verminde ren van de service aan het publiek en daarbij als vergelijking de par ticuliere „stadsbus" van vroeger aangehaald. Met het bovenstaande zitten we midden in de vicieuze cirkel. Met het slechter worden van de verbin dingen en daardoor het verminde ren van de service aan het publiek zou het reizigersaanbod wel eens zodanig kunnen teruglopen, dat de Zuid Ooster moet overgaan tot op heffing van lijnen en het ontslaan van chauffeurs en dan is er mis schien ook geen buurtbus meer waar de werkloze chauffeurs als vrijwilligers op kunnen dienst doen.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11