Tobbedansen in Venray PEEL EN MAAS >NJ MERSELO cav mc Venray l\l FDTERPENIEUWS Jeugdcentrum „De Springplank" UMBRA '69 Venrays Mannenkoor St. Pe\^S Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan A.s. donderdag 18 juni om 19.30 •epetitie voor le en 2e bassen en 50 om 20.00 voor 't gehele koor. Donderdag 25 juni om 19,30 re- 71 petitie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zondag 21 juni deelname aan de Jeugdvierdaagse. Verzamelen in Mannenkoorsweater om 12.30 uur bij sporthal de Wetteling. Zaterdag 4 juli opluistering Euch. )- viering bij gelegenheid van het 25- l jarig huwelijksfeest van ons lid M. 7, \arts. De receptie waarbij we na- 0 tuurlijk ook acte de presence geven 5( water. Overigens vieren nog twee om 19.00 uur in restaurant Vlak- ien binnenkort nun zilveren hu welijksfeest en wel Sjef Fleurkens ■jp 24 okt. en J. Hoedemakers op "1 okt. VAKANTIE: geen repetitie op 15, 1 23 en 30 juli. Reis Ahrweiler 23, 29 en 30 aug. 27 sept. Zondagochtendconcert. 29 nov. Scholenzangfestival. Afmelden: F van de Kruijf, Ca- imirhof 3, tel. 86Ó48 of de Burg graaf 81244. Diegenen die verhinderd zijn om 8| nee te gaan naar Ahrweiler dienen dit met spoed op te geven aan se kretaris Wim Smits. Een ontzettend goed optreden van de Venrayse formatie OBSES- SION op zaterdag 13 juni en een 4 le en 2e plaais in de steppenrace te Vierlingsbeek op 14 juni beteke ien niet dat we het nu rustig adaan gaan doen. Integendeel zelfs, n Het eerste wat nu op ons program- 51 ma staat is de Avondvierdaagse in 4 Venray. Ongeveer 20 van onze le den starten donderdag 18 juni en open dan iedere dag 15 km. De genen die meelopen moeten donder- lag om 17.00 uur bij JUM zijn. Vrijdag 19 juni gaan we met de thuisblijvers ergens in de Venrayse bossen picknicken. Allemaal op tijd aanwezig zijn en een goede fiets meebrengen. Zaterdag 20 juni kan iedereen van 15 jaar en ouders vanaf 20.00 uur bij ons terecht voor een avond vol steengoede muziek zoals je die nergens anders meer hoort. Zendag 21 juni zijn we van 20.00 tot 24.00 uur geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder. Woensdag 24 juni houden we -onze traditionele ouderavond. Een van de onderwerpen van gesprek is ons jaarlijkse zomerkamp van 13 t.m. 17 juli. In de pauze bieden wij de ouders een stukje muzikaal talent aan van eigen bodem. Ook met de kermis hebben we weer een boordevol programma. Vrijdag 26 juni een kermis-disco special voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar, aanvang 19.00 uur Zaterdag 27 juni wordt vanaf 20.00 uur bij ons kermis gevierd met iedereen van 15 jaar. en ouder die daar zin in heeft. Zondag 28 juni houden we van af 12.00 uur Matinee m.m.v. de groep KRATER. Entree 2.50. 's Avonds zijn we evegeens ge opend en kunnen vermoeide ker- misgangers bij ons tot rust komen onder het genot van een koel pilsje en een goed stukje muziek. Maandag 29 juni zijn we ge opend vanaf 20.00 uur voor ieder een van 15 jaar en ouder. Op de laatste kermisdag dinsdag 30 juni zijn we geopend vag 20.00 tot 24.00 uur voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zo zie je het maar weer, bij JUM in Merselo is van alles te be leven. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 23 juni, 19.30 uur repe titie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. oZndag 21 juni zullen wc deel nemen aan de vierdaagse. U kunt zich hirevoor opgeven bij: dhr. A. Clephas, Pr. Bernhardstraat 76, tel. 84418. Lour descomité afd. Venray Van de direktie van de Limburg se Bedevaart naar Lourdes ontvin gen we onderstaand schrijven, ter publikatie in dit blad. VENRAY MASSAAL NAAR LOURDES MET DE LIMBURGSE BEDEVAART Het was moeilijk om in de pe riode van 28 mei tot 5 juni in Lourdes rond te lopen zender iemand uit Venray tegen het lijf te lopen. De Limburgse Bedevaart, die in die periode voor de 92e keer in Lourdes was telde n.l. on der haar deelnemers een kleine HONDERD Venrayers. Dat is een aantal uit EEN plaats dat het vermelden waard is Het Lourdescomité Venray is bijzónder aktief en de resultaten zijn duide lijk zichtbaar. Door de inspanningen van de le den van het Comité was hel moge lijk weer een dertigtal zieken gra tis of met flinke reduktie te laten meegaan. De groep was zodanig groot dat het niet mogelijk was hem in EEN hotel onder te brengen, maar wel logeerden ze in twee hotels naast elkaar gelegen, zodat er goed kon- takt was men alles gezamenlijk kon ondernemen. Het is bijzonder prettig werken met de leiding van het Comité. In de voorbereidingsperiode is er veel vuldig kontakt, zowel persoonlijk als telefonisch en schriftelijk. De aanmeldingen komen ruim op tijd binnen, met de financiële af wikkeling is er geen enkel pro bleem en men is zelfs zo ver ge gaan dat men zelf zorgt voor ka merindeling en treimndcling, zodat optimaal rekening kan worden ge houden met de wensen van de deelnemers. Een organisatie als de Limburgse kan zich geen betere samenwerking wensen. Het Bestuur van de Limburgse Bedevaart naar Lourdes sperekt de hoop uit dat het Comité Venray, dat zo veel oged doet voor zieken en andere deelnemers, tot in leng te van jaren mag blijven groeien en dat de vele aktiviteiten die men organiseert, kaartverkoop, bloemen- „Tobbedansen" zoals dit op 4 juli In Venray te zien zal zijn in het gem. combi-zwembad. In het kader van de lustrumviering van het Comité Recreatiesport Venray is het comité voornemens om op 4 juli a.s.. TOBBEDANSEN-WEDSTRIJDEN te organiseren in het gemeentelijk combi-zwembad Venray. Hieraan kan door jong en oud worden deelgenomen (leeftijd vanaf 8 jaar). Het is de bedoeling dat de „TOBBE" door de deel nemers zelf worden ontworpen en samengesteld. Door het comité worden een aantal prijzen be schikbaar gesteld. Buiten een eerste t.m. derde prijs voor de winnaars zijn er ook nog prijzen voor de origineelste tobbe en voor degene die als pechvogel bij de wedstrijd de meeste tegenslag heeft ondervonden. DEELNAME AAN DE TOBBEDANSWEDSTRIJD GE SCHIEDT OP EIGEN RISICO. Tijdens deze aktiviteit zal door de Venrayse duik- vereniging „Najade" de helpende hand worden geboden. Het maximum aantal deelnemers per tobbe is vast gesteld op 2. Het Inschrijfformulier voor het tobbedansen kan t.m. vrijdag 3 juli a.s. worden gehaald c.q. ingele verd aan de kassa van het gemeentelijk combi zwembad; tevens kan het inschrijfformulier uit Peel en Maas worden gebruikt. De wedstrijden starten om 14.00 uur. INSCHRIJFFORMULIER TOBBEDANSEN Naam deelnemer: Woonplaats: Leeftijd: Gebruikt materiaal: Bij 2 personen: Naam 2e deelnemer: Adres: Woonplaats: Leeftijd: akties, huis-aan-huis kollektes en wat al niet meer om hel voor de zieke mens uit Venray mogelijk te maken een bedevaart naar Maria's genadeoord mee te maken door do Venrayse gemeenschap steeds ge steund zal worden. Wij willen het Lourdescomité Venray ten voorbeeld stellen aan andere plaatsen en wensen dat naar hun voorbeeld ook daar ster ke en ijverige comité's zullen groeien die mee zullen helpen om te doen wal Maria aar. de H. Ber- nadelte heeft gezegd: Ik wil dat men n processies hierheen komt. Drs. J. H. L. A. Janssen, Dir. Limburgse Bedevaart naar Lourdes. KOLLEKTE Volgende week is het dan zover. Dan wordt er in de gemeente Ven ray huis-aan-huis geollekteerd ten bate van het Lourdes Liefdewerk in de gemeente Venray. Stel de vele' vrijwilligers, die zich hirevoor weer belangeloos inzetten, niet teleur en steun deze kollekte, zodat we ook volgend jaar weer een flink aantal zieken anar Lour des kunnen laten gaan. Cok dit jaar is weer uit diverse reakties gebleken, hoe intens men heeft ge noten van deze bedevaart en gees telijk heeft verrijkt. Men zal hier nog lang met voldoening aan terug denken. Daarom: laat dit werk een goededoorgang vinden door de kollekte van volgende week te steunen. Want veis zieken kijken al lang uit om ook naar Lourdes te mogen gaan. Zij vooral zullen U dankbaar zijn. BIJENZWERMEN Oo kdiit jaar is door de imkers vereniging een „bijenwacht" inge steld om eventuele bijenzwermen te scheppen. Deze bijenwacht be staat uil: A. Muller, Ooster Thienweg 16a. Oestrum, tel. 84272; A. van Goch, Overloonseweg 46, Venray, tel. 82389; J. Jacobs. Langstraat 77, Venray, tel. 81213; J. Claessens, Servatiusweg 6, Venray, tel. «1109; M van Ooyen, Oploseweg 5, Over- loon. Voorts kan een melding via de politie of gemeente worden door gegeven. WAARSCHUWING: Bij een imker is gekonstateerd. dat alle vliegbijen dood voor de bijenwoningen lagen als gevolg van bespuiting met insektenverdelgings- middqelen in open bloesem. Daarom: Spuit nooit in open bloesem! Zondag j.l. nam een afvaardi ging van ons gilde deel aan een schietconcours te Sambeek. Ons korps behaalde er de 7e prijs, ter wijl F. Barends en A. v. d. Broek een le en een 7e prijs behaalden op het onderdeel Vrije Hand. 4fr" Zondag 21 juni a.s. zal ons ge hele gilde deelnemen aan de Vrije Gildedag te Sambeek. Vertrektijd per eigen auto om 12.00 uur. Wc hopen dat iedereen op tijd aanwe zig zal zijn, in-"uniform! Zondagmiddag 28 juni, vanaf 13.30 uur wordt er op het schietterrein de laatste zondag kampioen ge schoten. Deze datum is in de plaats gekemen van zondag 12 juli. Zondag 5 juli a.s. zullen we op uitnodiging van het Kringbestuur weer de tuinfeesten bijwonen op Kasteel Kalbeek (Duitsland). De vertrektijd wordt nog nader be kend gemaakt, maar de reis wordt per bus gemaakt. We hopen dat iedereen zijn/haar paspoort en/of toeristenkaar in or de en bij zich heeft. VRIJDAG 19 JUNI 1981 Nr. 25 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Hobby-middag In verband met de avondvier daagse is besloten de hobbymidd'ag wat eerder te beginnen. Om 13 uur gaat de deur open en we sluiten deze weer om 16 uur. Avond-vierdaagse Zoals reeds eerder in ons vere- nigingsnieuws stond verzorgd dt CAV ook dit jaar weer de com municatie tussen rust en start tij- deens de avond-vierdaagse. Er zal gebruik gemaakt worden van ka naal 9. We wrllen nogmaals ieder een vragen ons hierbij te helpen en kanaal 9 schoon te houden. Bij voorbaait hartelijk dank. Opgave nieuwe leden Delta Lima, Harpstraat 6; Sierra 99, Klarinetstraat 35; Pinky, Moni- kesstraat 10; Bullshit, Ouverture- straat 45; Pussycat, Pavanestr. 47. Copy voor QRV inleveren op de Harpstraat 6. Eventuele vragen tel. 88546. Afgelopen zondag woonde een deputatie van een Scoutingclub uit het Duitse Roermersheim de repe titie bü- De beoordeling was zeer positief en het is nagenoeg zeker dat St. Petrus Banden op 1 en 5 oktober a.s. muzikale medewerking zal verlenen aan de opening van het nieuwe gemeenschapshuis in deze plaats in de Eifel. Volgens de Duitse gasten was het optreden een grote attraktie en voor het korps is het een waar dige afsluiting van het seizoen. Zondag 21 juni e k. zal het korps medewerking verlenen bij de in tocht van de vierdaagse. Zaterdag 27 juni zal het korps aanwezig zijn op de „open dag1" van de Waterzuiveringsinstallatie aan de Metaalweg 11-12. 12 juli a.s. zal het korps voor het laatste voor de vakantie optre den in „De Kruuze" en wel van 14.00-15.00 uur. Het bestuur wil nogmaals aan dringen op trcuw repetitiebezoek; vcoral met het oog cp de nieuw in te studeren show. Hoi N.J.N.ers/slers. Afgelopen zondag was er een ex cursie naar de Hamert met een erg lage opkomst, slechts 3 mensen. Gezien werd o.a. eenjarige hard- blcem, grete wilde tijm en rapun- relklokje. Inmiddels heb je (hoop ik) een formulier van de Feno- Bingo gekregen. Dit moet zo gauw mogelijk opgestuurd worden naar Han Olff, maar je kunt het ook even bij mij langs brengen. Komenw weekend is er in Grub- benverst een libeiL-nweekend. Het begint vrijdagavond, als je wilt kernen, meet je vw het hele weekend brood meenemen. Ock is er zendag nog een combi excursie naar de Castenrayse ven nen, om 10 uur bij de Casienrayse vennen, of om half 10 vanaf het schuwburgplein. Volgende week zijn er ook weer 2 holavonden, te weten vrijdag 26 juni een dialezing over repLielen en amphiebieën om 8 uur door iemand uit Roermond en zaterdag 27 juni een uitpluisuvond o.l.v. Ste fan om 7 uur. Zo, dat was het weer, tot op ex- Hoi, Marion. P.S. Uiterste inleverdatum kopij voor de Jeneverbes op zondag 22 juni. Donderdag 18 juni: 19.30 repetitie harmonieorkest. Zondag 21 juni: Intocht jeugdvierdaagse. Bijeen komst om 16.30 uur schouwburg plein voor opluistering défilé. Beige hemd en rode das. Donderdag 25 juni: Concert Schuttersveld. Bijeen komst aldaar om 19.45 uur. Wit hemd en zwarte vlinderdas. Agenda: Zondag 21 juni: intocht jeugd vierdaagse. Donderdag 25 juni: concert in/na bij bejaardencentrum Schutters veld. Vrijdag 17 juli: Serenade gouden bruiloft. Vrijdag 7 aug.: idem. Zondag 23 augustus: zondagochtend concert St. Anna - 11.00 uur. Periode 10 t.m. 13 sept. Harmonie feesten met Oude Beroependag 13 sept. Gemeentelijk muziektoeinooi van 22 november 1931 is naar halfvas ten 1982 uitgesteld. 13 december: zondagochtendconcert in foyer schuwburg. In najaar verder nog uitwisse lingsconcert met Horst en Blerick in Venray. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 18 juni: géén repe titie jeugdharmonie i.v.m. jeugd vierdaagse. Donderdag 25 juni: 18.30 repetitie jeugdharmonie. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 21 juni: géén repetitie i.v.m. intocht jeugdvierdaagse. Bij eenkomst om 16.30 uur schouw burgplein. Zondag 28 juni: 10.30 repetitie. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82802 drumband bij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wü ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11 tot 12 uur. Op zaterdag 13 juni is de voor het eerst uitgeloofde Jacques Mols trofee voor Venrayse zestallen van verenigingen en gelegenheidsgroe- pen gewonnen door de luchtbuks vereniging „De Roos'1 uit Leunen. De 2e prijs werd gewonnen door het zestal van de Rotary uit Ven ray. Mede door het mooie weer is het een plezierige middag gewoi - den. Zoals gebruikelijk hadden dc schutters voor een aangepaste ver frissing gezorgd. Vermeld zij, dat er kontakten zijn gelegd om in de toekomst ook voor de gehandicapten van Ven* ray en omstreken een aangepaste schietwedstrijd te organiseren. Op donderdag 18 juni a.s. wor den alle leden van enze schutterij met de tamboers en fluiters in uniform gekleed verwacht op le receptie van de firma Andriessen te Helmond. Daartoe wordt er om 19.00 uur verzameld bij het Gilde- huis café Klomp, alhier. Op zondag 21 juni a.s. neemt onze schutterij deel aan het twee de Bondsfeest te Venlo, waar het Akkermansgilde onze gastheer zal zijn. De leden verzamelen zich daartoe om 12.45 uur bij het Gilde- huis. Na het succesvolle begin op het eerste Bondsfeest te Siebenge- wald hopen we ook in Venlo de ncdige prijzen te behalen. Fietsvossenjacht Ja tokkelaars jullie kunen je bakje weer luisterrijk op je fiets monteren, want we hebben weer een fietsvossenjacht. Deze willen we op zaterdag 28 juni organise ren. Bij slecht weer wordt hij een zondag uitgesteld. We hopen dat jullie weer allemaal aanwezig zul len zijn. Deze keer hebben we ook een extra prijs voor de Lady's, dus Lady's zet hem op. Voetballen Afgelopen weekend hadden we aan. een voetbaltoernooi in de lo catie Veghel meegedaan. Van de 12 clubs zijn we op een 9e plaats ge ëindigd. Zaterdag 30 juni hopen we aan het kleinveldtoernooi mee te doen. Dus kom donderdagavond weer ailemaa.l trainen, want dat hebben jullie toch wel nodig. Jeugdvierdaagse Degenen die interesse hebben om de laatste dag 25 km mee te lopen kunnen zich nog opgeven. Bel even 88435, na 17 uur. Tandem oriëntatietocht Bij voldoende deelname willen we in de vakantie een tandem ori ëntatietocht organiseren. Voor de tandem hoeven jullie niet te zor gen, want die hebben we genoeg in voorraad. Dus diegenen die hier aan mee willen doen, lid of geen lid, kunnen zich opgeven, uiterlijk tot 30 juni, tel. 88435, na 17 uur. Hallo luitjes, a.s. Vrijdag wordt de avond ver zorgd door groep 4, dus: Henk, Willy, Paul en Twan. We hopen dat diegene die niet meelopen met de avondvierdaagse wel naar de club toe komen. Zaterdagavond gaan we er weer een gezellige avond van maken. We wensen alle sportieve deel nemers aan de avondvierdaagse veel wandelplezier toe. Denken jullie aan het kampfor mulier, als pje het nog niet inge leverd hebt. Groetjes, leiding Springplank. Jongerenkoor Capriccio Ondertussen heb je de „Baexem- brief" ontvangen hoop ik zorg dan nu dat je mee kunt gaan en dat je alles in orde hebt wan neer we vertrekken. Jongerenorkest Bojema Donderdag 18 juni 19.00 uur: aanwezig zijn op Het Schutters veld. Het concert op Het Schut tersveld is tevens het einde van 't seizoen. Zorg er voor dat je je or kestmap inlevert. Agévole Vrijdagavond 19 juni: tussen 19.00 en 20.30 repetitie. Saltarello i Zaterdag 20 juni: GEEN REPE- TITfE. DAMESKOOR Zaterdag 20 juni zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk, tijdens de avendmis; boven bi; het orgel. Woensdag 24 juni om 19.45 uur partij-repetitie voor de alten. Om ongeveer 20-15 uur komen dan de sopranen en de mezzo's erbij. Zaterdag 27 juni zingen we om 19.00 uur in Het Schuttersveld de avondmis; in uniform! Woensdag 1 juli en 8 juli repe titie om 20.00 uur voor het hele koor. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v.d. Waer- den, tel. 83659, o faan mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. SMAKT - HOLTHEES Programma: Zaterdag 20 juni half elf, weke lijkse repetitie van de aspirant drumband-leden o.l.v. dhr. H. van Els in zaal 't Trefpunt te Hollthees. Zondag 21 juni: optreden te Oos trum samen met de plaatselijke harmonie i.v.m. de afsluiting van de jeugdvierdaagse. Tijdstip en vertrek: vier uur v.a. zaal 't Trefpunt te Holthees. Maandag 22 juni: half acht, we kelijkse repetitie van de drumband leden o.l.v. dhr. van Els Agenda: Vrijdag 19 juni: geen repetitie in verband met de avondvierdaagse. Zaterdag 20 juni: om 11.00 uur repetitie voor alle koorleden. Maandag 22 juni: om 18.30 uur voor alten en sopranen. Woensdag 34 juni: om 18.30 uur voor alten en sopranen; om 19.30 uur voor de (jongere) tenoren en bassen. Algemeen Het is voor de komende Oosten rijk-reis noodzakelijk dat extra re petities worden ingelast. Van ie dereen wordt verwacht dat aan deze repetities wordt deelgenomen. SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD Drum- en Showband Venray en omgeving Op het j.l. zondag gehouden bondsconcours voor drumbands te Holtz-Kerkrade behaalde onze band in de tweede divisie een le prijs met 200 punten, tevens de beker voor het hoogste aantal punlten in die divisie. Van harte gefeliciteerd. Zaterdag j.l. traden alle groepen op bij St. Vincentius. Het volgende optreden is geppland op 24 augus- ,tus te Zeilberg. Na de vakantie starten w: weer met de opleiding voor nieuwe le den. U kunt zich vanaf heden op geven: Itel. 86106.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9