SCHAKEN BILJARTEN JUDO Midgetgolf UNICEF op Braderie Venrayse Omroep Stiehting VENRAY nostrum 30 jaar geleden !EL EN MAAS AVOND-WANDEL VIERDAAGSE M.C.C. VENRAY PEEL EN MAAS „RODHE" GESLAAGDEN MARIANUM Gemeenteraad Meerlo-Wanssum ENERGIE KOMITEE VENRAY amateurs, veteranen en junio- hadden een vrije zondag. De ren gentlemen, adsipranten A, ranten B en jeugdrenners heb- een wedstrijd in Tegelen ge- Doordat de clubleden bij de ren ploegenbelangen hadden te rtigen, vielen ze buiten de Drees Willemssen is onze gentleman op het moment, werd 25e. de adspiranten A hadden we winnaars. Mare Derix uit en Rob Mulders hadden goed et en zaten in de kopgroep, eëindigden hun wedstrijd op ■esp. 7e en 12e plaats. De an- clubleden kwamen daarachter oepjes binnen, de adspiranten B zat weer Lemmen in de prijzen door worden. Michel Willemssen Wan Emons finishten in een die wat achterop geraakt de jeugd rijden nog Maurice trsen en Mare Siebers. Deze zijn erg jong voor die groep ebben nog niet dat wedstnjd- 1 en lef dat hun wat oudere Btrijdertjes hebben. Als ze een ie meegedraaid hebben zal dat Deter gaan. tourrenners zijn naar Berg en 'eest. Met tien man. Het goed dat er een volgwagcn was. want die heeft goede sten bewezen, aangezien er or.- ■g enkele de pijp aan Maarten Er was trouwens oen ste- wind en de afstand is ook niks. week rijden de tourren- om 8.00 uur voor een rit van •r 8 5km. uit Oostrum weg. irdt daarbij over Duits grond- gereden, dus de paspoorten irengen. INTERNE KOMPETITIE seizoen 1980-'81 dreigt een te werden voor Harry Coo- omdat hij tegen Ton Coop- winst in eigen hand had en verbonden zijn eerste licenschap. De huidige kam- Ccopmans echter wist de goede voortzetting te vin- en bovendien won hij de par- Hierdoor heeft Wim Jeuken de beste kansen, omdat hij Piet Rouvroye won. stand in groep 1: lolen 0 5 3 1 6'/s leuken 8 5 3 16 ipmans 10 3 4 3 5 rits 9 2 3 4 3'/* Wit 8 0 5 3 2 la juvroye 8 1 3 4 2Vs groep 2 maakte Harrie Wan- ■zelfde fout als Coolen door en- ichts van Alan Moss te ver- Door deze nederlaag werd Gommans le prijswinnaar in 2. Louwerse en Dokter deel de punten, stand in groep 2: Somma ns 9 6 2 1 7 Vannet 10 5 2 3 6 Kortenoeven 10 4 2 4 5 ouwerse 10 2 5 3 4 Va Dokter 9 2 3 4 3 »/t Moss 10 3 2 6 3 >0r de overwinning van Barry op G. Breukers blijft de span- stijgen in groep 3, want Pe- kwam tegen Seuren niet ver als remise, stand in groep 3: 'eters 10 6 2 2 7 tintjes 11 5 4 2 8 Pleit 10 5 2 3 6 ferhees 10 5 2 3 6 Ire u kers 8 4 1 3 4'/s leyer 11' 2 1 2 21 leuren 10 1 2 7 2 groep 4 i de strijd in het iel van Rob Groenendijk be- ltslagen finales Driebandentoer- B Idas: Lucassen L '68 8 0.641 Linders VOP 6 0 566 Jacobs L '67 6 0.473 Siebers L '67 4 0.533 U Dericks VOP 4 0 375 van Asten BCY 2 0.417 D klas: Aben DOS 10 0.360 Lenssen SNA 6 0.508 de Beer SNA 6 0.466 de Haart VOP 4 0.419 Deriet OGO 4 0.320 Hendriks OBK 0 0.268 F klas: Arts SNA 8 0 333 Hoevenaars OBK 6 0.460 Rcoymans OGO 6 0.413 Schaeffers OBK 4 0.260 Weerts DVB 4 0.178 de Haart VOP 2 0.234 proef is dit de eerste keer de V.B.B. een driebanden- organiseerde. Een toernooi door sommigen gezien werd als ontspanning na een zware ititie en persoonlijk kam- nschap, en te oordelen naar de hingen en de positieve ge en, mogen wij als bestuur zeg- dat het toernooi volledig ge- igd is. i sportiviteit en de gezelligheid den zeer hoog aangeschreven. als bestuur bedanken allen die dit toernooi hébben deelgeno- of meegewerkt en zeggen U ziens. i opgave voor de nieuwe com- lie moet uiterlijk 30 juni in bezit zijn. De wedstrijdleider. v Venrays weekblad Vanavond om half zes is de 23ste •Avondwandelvierdiaagse begonnen, vanaf sporthal „de Wetteling". Morgen, vrijdag i9 juni en zater dag 20 juni vertrekken we ook om 17.30 uur. Als U dat wilt. kunt U ook nog later starten en wel lot 19.00 uur. De afstanden die gewandeld kun nen worden zijn 5, 10 en 15 km en op zondag 21 juni is er ook een 20 km route uitgezet. Alle deel nemers ontvangen elke dag een traktatie en na afloop van de vier daagse een medaille en een avond vierdaagse sticker. Op zondag 21 juni zijn de start tijden als volgt: 20 km om 13.00 uur 15 km om 14.00 uur 10 km om 14.30 uur 5 km om 15.00 uur Het défilé van deze Avondvier daagse wordt opgeluisterd door een achttal muziekkorpsen uit Venray en kerkdorp enen uit Wanssum. Voor dit défilé stellen de deel nemers zich op in de Helfrichstraat. Het volgnummer voor het défilé staat op de achterzijde van de startkaart, terwijl de routebegelei ders herkenbaar aan de oranje band U ook uw plaats in de stoet kunnen aanwijzen. Om 16.45 uur vertrekt men van uit de Helfrichstraat via de Mer- seloseweg naar de Schouwburg, waar het défilé wordt afgenomen dcor de autcritei'ten. Daarna loopt men via de Leeuwstraat, Hense- niusstraat, Kruisstraat naar de sporthal. Daar zal door burgemees ter Defesche de prijzen uitgereikt worden aan de groepen die ge jureerd zijn. Alle andere groepen ontvangen daar een groepsherinne- rng en alle deelnemers krijgen daar hun welverdiende medaille Om de veiligheid van de kinde ren beter te kunnen waarborgen is er een eenrichtingsroute rondom de sporthal gemaakt. Ook de par keerplaatsen rondom de Wetteling zijn bijna geheel afgesloten. Ouders die kinderen naar de sporthal bren gen kunnen het beste gebruik ma ken van de fiets.. Is dat niet mo gelijk dan moet men er rekening mee houden dat men in de om geving van de sporthal alleen maar mag stoppen, maar niet parkeren. Men zal moeten uitwijken naar een andere plaats voor de auto, b.v. in het Brukske of in het centrum. Hopelijk blijft het de komende week mooi wandelweer. Verder ho pen we ook op een grote belang stelling van de Venrayse bevolking. Wanneer U niet in de gelegen heid bent om vier dagen te wan delen, kunt U ook voor één dag in schrijven. De kosten bedragen dan 2.50. Mocht U nog meer willen weten over deze Avondwandelvierdaag.-e dan kunt U terecht in sporthal de Wetteling, tel. 85333. JUDO VERENIGING VENRAY Op het grote en zware inter nationale toernooi van Judo Club Tilburg behaalde Arno Haegens bij de junioren in de klasse t.m. 58 kg. een mooie 3e plaats. Donderdag 18 en vrijdag 19 juni zijn er i.v.m. de jeugdavondvier- daagse geen judcflessen De selectietrainingen op zaterdag 20 juni gaan gewoon door. Willen degenen, die zich hebben opgegeven voor de vierdaagse, er voor zorgen om vooral op tijd bij sporthal de Wetteling te zijn. Voor alle wandelaars mooi wandelweer en veel wandelgenot. KAMPIOENSCROSS 125 cc TE MAURIK Op een erg stoffig en keihard circuit vna de motorclub Beusi- chem was het de jonge Peter Wil- lemse die de meeste kampioens- punten mee naar Venray nam. In de le manche na het vallen van het starthek zat Jack Willems 4e. Peter Willemse 7e en Toon Claes- sens ergens in het middenveld, na dat hij was ingesloten bij de start. Peter reed een knappe race en wist Sjaak zelfs met nog twee ron den te rijden te passeren. Door problemen met achterblijvers zat er geen 3e plaats meer in. Sjaak werd konstant rijdend 5e en Toon wist zich na zijn slechte start, goed naar voren te werken, maar moest later weer terrein prijs geven door een onwillige versnel lingsbak, hij werd uiteindelijk nog 10e. De 2e manche gaf ten goede start voor onze jongens. Dit keer was er weer een hoofdrol voor Peter die in de 4e ronde zelfs op de 2e plaats terecht kwam en langzaam naar de koploper Marchal toe ging. Maar echt bedreigen kon Peter hem toch niet, zodat hij keurig 2e werd. Met Toon ging het nu ook beter op zijn reserve motor, gekregen van broer Wim. Na zich in de loop van de wedstrijd enkele plaat sen verbeterd te hebben, werd Toon als 4e afgevlagd. Sjaak die bij een valpartij be trokken raakte wist zich snel na een flinke achterstand nog op te werken tot een 8e plaats. In het dagklassement werd Pe ter 3e, Sjaak 6e en Toon 7e. Stand Nederlands kampioenschap: 1 Ron Marchal 222 p. 2 Ben Scheeres 193 p. 3 Toon Claessens 185 p. 6 Sjaak Willems 129 p. 10 Peter Willemse 103 p. M.G.C. VLAKWATER Uitslagen bondscompclitie: Mierlo 2Vlakwater 1 8—® Ons eerste team had j.l. zondag in de uitwedslnjd tegen Mierlo 2 duidelijk een „oif-dayMet uit zondering van de laatstq ronde (één punt verschil) gingen alle ron den met groot verscnil verloren. Alleen G. Vermeulen speelde een „klasse apart'*, terwijl de overige teamleden in hot geheel niet uit de verf kwamen. H. Peeters en G. Janssen misten zelfs de A-limiet. Al met al een zwart*.- dag voor ons eerste team, maar met hun teamgeest zullen ze in de volgende competitiehelft, die eind augus'us start, toch weer sterk terugkomen, Maasbree 1Vlakwater 2 62 Het naar Maasbree getogen twee de team moest haar meerdere er kennen in de thuisclub. Slechts de derde ronde wist ons 2e te winnen. Met één punt verschil Jan Litjens en G. Voermans speelden een ster ke partij, waar daarentegen ver toonden H. Hekrens en Jo Litjens Jans resp. zwak en zéér zwak spel. Voor het 2e team gaat de compe titie begin september verder. On danks het verlies van j.l. zondag zullen zij er dan weer met frisse moed tegenaan gaan. A.s. weekend zullen G Janssen en H Peeters in Ede op de korte baan de eerste helft spelen van de nationale allround-kampioenschap pen. We wensen hen alle succes toe! een abonnement waard TENNISCLUB VENRAY KAMPIOENEN Evenals het vorige jaar zijn wederom 4 teams van T.C. Rodhc kampioen geworden in hun afde ling. n.l. Juniorenteam Landelijke ccmp., Juniorenteam Peel en Maas ccmp en de 2 damesteams dis- trictscomp. Het juniorenteam Landelijke com petitie, dat zaterdag 13 juni verder speelde voor het landskampioen schap heeft jammer genoeg deze wedstrijd verloren tegen Horst. Er werd goed partij gegeven, maar Horst wist de punten binnen te halen. Het jongensteam Peel en Maas comp. hoeft verder geen wedstrijd tegen andere kampioensteams te spelen. De damesteams, districtscompe titie, die vorig jaar reeds naar een hogere klasse promoveerden, heb ben dit jaar (9 juni) eveneens met grote cijfers hun promotiewedstrij den gewonnen. Dames 1 zal nu het komende jaar in de 3e klasse uit komen en Dames 2 in de 4e klasse. De uitslagen van de competitie en promotiewedstrijden zijn als volgt: Rodhe 1Horst 2 50 Dames districtcompetitie: ACC 1 (Herten)—Rodhe 1 0—5 (promotiewedstrijd) Venray 4Rodhe 2 05 Rodhe 2Electron 2 41 (promotiewedstrijd) Landelijk junioren: HorstRodhe (landskamp.) 80 Kring junioren meisjes: BroekhuizenRodhe 13 ArcenRodhe 1J Onderlinge competitie gem. t.m. 17 jaar: Team 1Team 3 13 Programma: Kring junioren meisjes: Woensdag 17 juni: RodheVelden 1 Woensdag 24 juni: RodheBroekhuizen Onderlinge competitie senioren: zondag 21 juni, aanvang 17.00 uur Toernooi senioren 13 - 14 juni: Het seniorentoernooi is, mede zij dank bij het prachtige weer, een zeer geslaagd toeriioi geweest. Daar er een doorschuifsysteem gehan teerd werd speelde men steeds met een andere partner. De deel name was erg groot, daarom een extra dank aan de organisatoren. Laatste uitslagen ranglijstcompe titie D.C. Venray. BakkerNoyens 20 BerhituTijssen 11 KennisWester 02 GoorenJacobs 1l VerstegenKappel 20 AlblasScholte 20 Op de valreep boekte Noyens zijn eerste en enige verliespartij te gen Bakker. Laatstgenoemde speel de een zeer slagvaardige partij, zo dat Noyens in het eindspel de pro blemen niet meer overzag en in tijdnood de remise variant miste. Deze belangrijke overwinning be zorgt Bakker die weliswaar nog twee uitgestelde partijen heeft toch vrijwel zeker van de derde prijs. Arie Wester besloot de competi tie met een verdiende zege op Kennis en verzekerde zich daar door van de tweede plaats. In de tweede groep behaalde Gooren wederom een goed resul taat door Jacobs remise af te dwingen. Ook Alblas en Verstegen eindigen vermoedelijk in de prijzen. Er moeten nog enkele hangpar- tijen worden uitgespeeld en daarna volgt de definitieve eindrangschik king. Volgende week maandag 22 juni is het bestuursvergadering, aan vang 19.30 uur. BIOLOGISCHE SCHOOL:Petra van Dijk, Henk Heijk; Gertje Klaasen; John Linders, Peter van Opbergen; Jan Parijs; Robert Poen; Henk Thuyls; Twan Versieyen; Mariêl Weys; Pieter Zwambach; Els Rohde; Edwin Coppus; Marina van Es; Henriëtte Frederix, Tonnie van Riet; Dorris Smits; Marian ne v.d. Ven; Wilma v.d. Ven; Jan Ver hoeven; Paul Vergeldt; Mariëlle Ver- heyen. L.E.A.O.: Jolanda van Aarssen; Marie-José van Bakel; Henny Bierens; Peter v.d. Broek; Rob v.d. Broek; Marian Peter Ernst; Jacqueline Keijsers; Edith de Keyzer; John Lemmen; Berrie Min- ten; Ton Oudenhoven; Mariet Janssen; Monique Janssen: Marianne Monique van Lin; Anita Martens; Mi randa Michels; Astrid Munten; Eugenia de Riet; Els van Rijswijck; Patty Schar- renberg; Marjo Schoeber; Trudy Smits; Carla Thielen; Gerry Voermans: Carla Vollenberg; Ine Smals; Karin Piet Willemsen; Hendry Wilmsen; Fati- ha Aouaj; Edith Akihary; Mary van Bergen; Els Bloemen; Janine v.d. Boom: Mayli Brouèrius van Nidek; Miranda Collaerts; Marianne Coumans; Annemie van Els; Nellie Hesen; Jacint- ha Janssen; Lizette Claessens; Chris- tma Dechnar; Sandra Francis; Petula Janssen; Ad de Klein; Jolanda Linders; Jolanda Lommen; Dorry Mooren; Petra van Rhee; Dewa Chandikurmi. L.H.N.O.: Bemie Bouten; Yvonne van Cuyck; Christa van Els; Carla Hendriks; Franca Jans-Beken; Ria Janssen; Annie Jilisen; Anja van Kempen; Rikie Poels; Genie Rongen; Wilma Bens; Petra Duijkers: Astrid Fleuren; Ria Heidens; Carla Jacobs; Margo Jacobs; Ingrid Kelders; Trudy van Kempen; Karin Loenen; Marijke van Meijel; Annet Nellissen; Franka Peeters; Linda Roth; Marlies Siebers; Petra van Veghel; Hetty v.d. Vorst; Anita Vullings; Reggie Wijen- berg; José Wismans; Anita Borghs; Matty Comelissen; Anita Creemers; José Fleurkens; Chantal Franssen; Monique Henckes; Anita Hendriks; Margret Hendriks; Gabriella Janssen; Monique Jenniskens, Angelique Klein- Overmeen; Jacqueline Koonings; Els Maessen; Arna Michels; Diana Mulder; Anita Peeters; Irma Ponjes; Agnes Reijnders, Anka v.d. Berg; Petra Be- uersbergen; Angelique bonants; colin- da Effing; Hennie Huybers, Miriam Huijbers; Anita Kleeven; Henriètte Kleeven; Anita Lenssen; Ine Michels; Karin Munten, Jacqueline Nelissen; Gertie relouw; Belinda Swaghoven; Fmacis Tanner;Miriam Verschuuren. I.H.N.O: Truus v. Boxtel; Wilma v. Boxtel; Ilse Gommans; Sita Jagroep; Henny Ja cobs; Wilma Koenen; Jeanette Krijnen; Annemie Mulder; Gemma Rutten; Marga Snadérs, Patricia Temborg; Helma Willems; Hermi Osch; Trudy van Dijk. De raad der gemeente Meerlo- Wanssum nam in recordtempo zonder hoofdelijke stemming de volgende besluiten. Het bedrag per leerling word vast gesteld op f. 422,75 waar inbegre pen een bedrag van f. 39,95 voor ad ministratiekosten. De vergoeding voor het vakonderwijs werd comform het voorstel aangeno men. De bouwregistratieverordening werd aangepast en vastgesteld. Van H. Speil te Tienray werd een stuk grond aangekocht. De raad had geen bezwaren tegen verkoop van een per ceel grond met daarop staand Wehr- machthuisje, aan W. Janssen welke binnenkort in het huwelijk zal treden met een inwoonster van Swolgen. Aan A. van Lipsig en G. Heijligers werd een stukje grond verkocht. Met de Stichting Nieuwland te Gey- steren werden enkele grondtransacties aangegaan waardoor weer natuur schoon voor de gemeenschap moesten bewaard blijven. Mede om rekenkundige verschillen het voorstel om de stichting Broekberg te Wanssum te subsidieeren. terugnemen. De commissie van financiën kan haar huiswerk overdoen. Er zal getracht worden ook mededeling te doen welke subsidies de Broekberg in haar bestaan reeds heeft ontvangen. Het nagezonden voorstel tot verkoop van een pand aan de Meerlosewg aan H.v.d. Munchof kreeg de medewerking van de raad, nadat bevestigd was dat er een beperkte gebruiksmogelijkheid op dat pand zal blijven rusten. Bij de mededelingen zei de raads voorzitter dat de Sociale dienst van de Maasdorpen gaarne de raadsleden" uitnodigt voor een bezoek nu het gebouw in gebruik is genomen Van het Gewestbestuur was de medede ling ontvangen dat personeel van het Gewest ook niet aan de raadsleden mededelingen doen. Dat was ook niet gebeurd na het bezoek van de woonwagenlokatiecommissie. Betreurd werd wel dat er toen geen nabespre king heeft plaats gevonden en getracht zal worden dat in de toekomst te voorkomen. De volgende raadsvergadering zal op 13 juli plaatsvinden. Wegens vakantie zal in Augustus de raadsvergadering vervallen. NOVUM Geen der raadsleden wilde van de gelegenheid gebruik maken tot het stellen van vragen. Een novum in de raadsvergaderingen van de gemeen te Meerlo-Wanssum waar graag ieder raadslid zijn wensen rond zijn eigen kerktoren naar voren brengt. Vernielingen Met een grote baksteen werd ruit van 'n woning aan de Teeuw- enhofweg aan diggelen gegooid. De vernieling vond plaats tijdens af wezigheid van de benadeelde in de nacht van zondag óp maandag en werd maandagmorgen ontdekt. Schade 750,—. Een inwoner van Venray deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Kempweg geparkeerde au to. Vernield werden de buitenan tenne en een buitenspiegel. Op vrijdag 19 en zaterdag 20 juni zal op de braderie te Venray ook UNICEF met -een .«tand aanwezig zijn. 'UNICEF wil op deze manier graag wat meer bekendheid geven aan haar werkzaamheden in ca. 130 landen over de gehele wereld. Het kopen van UNICF.F-artike- len, o.a. wenskaarten, puzzels, cor respondentiepapier, kookboeken, bouwapkketten. T-shirts, spaarpot ten. geeft UNICEF de mogelijkheid hun hulp te blijven geven er zelfs uit te breiden. UNICEF is het kinderfonds van de Ver. Naties, een internationale organisatie, met als doelstelling een betere toekomst op le bouwen voor kinderen van vóór de geboorte tot zij volwassen zijn voor zichzelf kunnen zorgen. UNICEF werkt binnen het kader van het eigen nationale plan van een ontwikkelingsland en doet dit zender onderscheid naar ras. natio naliteit, gelcof of politieke overtui ging. UNICEF geeft in principe géén geld, maar verschaft materialen, medische apparatuur, geneesmidde len, vcedsel, leeimiddelen, kraam klinieken, consultatiebureau'*, geeft voorlichtingsmateriaal, helpt bij het inrichten van gezondheidscentra en helpt bij het opstellen van plan nen en programma's. UNICEF werkt, in ontwikkelings landen, zelf met weinig deskundi gen, maar doet hierivoor een be roep cp de gespec ia leerde organi saties binnen de VN. o.a. de F.A.O. (vcedselorganisatiej, de V/H O 'de wereldgezondheidsorganisatie), de UNESCO (erg. voor opvoeding en onderwijs). UNICEF leidt bij ieder projekt mensen op uit de betreffende lan den zelf, zoals gezondheidswerkers, voedselvoorlïchters, leerkrachten etc. UNICEF is voor haar werkzaam heden geheel afhankelijk van vrij willige bijdragen. Circa 75"'o hier van wordt gegeven door regeringen van de bij de V.N aangesloten landen (dus ook ontwikkelingslan den). De resterende 25"/o komen van particuliere bijdragen, akties, giften en vetKOop van UNICEF- artikelen. UNICEF is dus bij uitstek een organisatie, waarin wordt samen gewerkt, en niet alleen maar een hulporganisatie. Postbus 320 - Venray St- Anna: psychiatrisch centrum Venray: Maandag van 15.00 tot 16.30 u. programma „non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Woensdag: van 10.00 tot 10.45 uur het programma „fijne luis- termuziek". Vrijdag van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en ac tualiteiten" waarna het „ver- zoekplatenprogramma". St. Servatius: psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur „Nieuws en informaties1', vervol gens het programma „fijne luis- termuziek". Tot slot van dit pro gramma „Zomaar muziek'1 met het verzoekplatenprogramma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: maandag van 14.00 tot 15.00 u. een muziekprogramma „Houwen- Zo", een muziekprogramma ver zorgd door Nol Houwén. dinsdag van 15.00 tot 16.00 u- het programma „Fijne luistermu- ziek". vrijdag van 15.00 tot 16.00 u. het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethstreekziekenhuis Ven ray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „Fijne luister- muziek".- donderdag van 10.15 tot 11.45 U-: speciaal programma voor de jeugdige luisteraars, vervolgens „Nieuws en infor maties", daarna het „verzoekplaiten- programmd''- Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Mogen wij U wel verzoeken, wan neer U via postbus ons om een verzoekje vraagt, op uw envelop pe een postzegel van 0.65 te plakken, anders hebben wij steeds strafport te betalen! Eventueel kunt U ook een for muliertje vragen bij het afdelings hoofd om dan een plaatje aan te vragen en/of een muzikale groet te doen. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, nummer van de kamer, en de afdeling van het betreffende ziekenhuis van diegene voor wie de plaat/groet is bestemd, maar ook wie de afzender is. Inbraken Tijdens de Pinksterdagen heeft de Venrayse recherche en politie druk werk gehad met verschillen de aangiften van inbraken. Nadat onbekende daders de ruiten hadden verwijderd van een bouwkeet op het terrein van het psychiatrisch centrum St. Serva tius, werden verschillende gereed schappen ter waarde van t 2.000. gestolen. Vanuit een bouwplaats in plan Landweert werden nadat een toe gangsdeur geforceerd was ten na dele van drie bedrijven gereed schappen gestolen ter waarde van 1500 gulden. Met een breekwerktuig werd toegang verkregen tot het gemeen schapshuis te Leunen. Ook tot een ander lokaal werd op grove wijze toegang verkregen. Het is de da ders kennelijk om geld te doen ge weest want zover er kon worden nagegaan worden er geen goederen vermist. Het lukte kennelijk niet om middels forcering toegang te verkrijgen tot een garagebedrijf in Leunen. De daders hebben toen maar een kantoorraam ingeslagen. Ook hier zijn de daders kennelijk op geld uit geweest, maar dat was er niet aanwezig. Zakkenrollen Twee personen wilden zich bij een inwoners van Venray overtui gen van de goede kwaliteit van de stof van zijn colbertjas. Tijdens dat „onderzoek" wisten de daders zijn portefeuille mee te nemen en wat erger was ook de inhoud. Wat die inhoud was, wilde de politie ons. hangende het onderzoek, niet mededelen. Drank in bestuurders Een Venrayse en een Eindhoven- se autobestuurder moesten na het blazen in het bekende pijpje, de bloedproef ondergaan. De politie konstateerde alcoholgebruik. Met een rijverbod en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt werden zij huiswaarts ge zonden. Verdovende middelen De Venrayse politie kontroieerde een truck van Amerikaanse make lij, voorzien van een buitenlands kenteken. De inzittenden van het. voertuig bleken militairen van het Amerikaanse leger te zijn en wa ren voor oefening in Wellerlooi ge stationeerd. Een onderzoek in het voertuig werd een geringe hoeveel heid hasj i20 gram) aangetroffen. De militairen zijn overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Die zullen voor verdere afhande ling zorg dragen. De Venrayse politie betrapte op heterdaad een inwoonster van Venray en een inwoner van Well terwijl ze bezig waren met diefstal van goederen uit een niet afgeslo ten personenauto. Bij de inwoner van Welle werd ook nog een ge ringe hoeveelheid hasj aangetrof fen. De gestolen goederen zijn aan de rechtmatige eigenaar ter hand gesteld, de verdovende middelen zijn in beslag genomen. Tegen hel tweetal 'zal procesverbaal worden opgemaakt. Brandje Een oud vervallen kippenhok aan de St. Servatiusweg. sinds kort eigendom van de gemeente, stond in brand. De Venrayse brandweer wist uitbreiding van de brand te voorkomen. De schade bleef dan ook beperkt tot het krot. Oorzaak van de brand onbekend. Diefstal H. H. deed aangifte van diefstal van de antenne van zijn nabij de visvijver aan .de Wanssumseweg geparkeerde personenauto. Geen visitekaartje Na terugkeer bij haar aan de Merseloseweg geparkeerde perso nenauto ontdekte de eigenaresse dat haar voertuig tijdens het parkeren een behoorlijke deuk had opgelo pen. De veroorzaker is zonder zijn visitekaartje achter te laten door gereden. Materiële schade Het niet verlenen van voorrang was op de kruising Langstraat Deumeseweg oorzaak dat de per- sonenautos bestuurd door een 46- jarige Venraynaar en een 26-jarige bestuurder uit Eindhoven met el kaar in botsing kwamen. Op de LeunsewegAccacia- straat was onvoldoende opletten oorzaak dat de personenauto's be stuurd door een 69-jarige en een 46-jarige met elkaar in botsing kwamen, maar in beide gevallen bleef het bij materiële schade. Vernieling Een 17-jarige Venrayse bromfiets- eigenaar kwam tot de minder aan gename ontdekking dat de koppe- lingShandel van zijn bromfiets ver nield was. Van de dader geen spoor. Verkeerscontrole Venrays politie hield op de West singel en Stationsweg een ver keerscontrole. Het viel hen op. dat de technische staat van de voertui gen (vooral de banden en uitlaten) nogal eens te wensen overlaat. Er werden 19 bekeuringen uitgereikt, terwijl een auto uit het verkeer werd genomen gezien de veelheid van technische gebreken. Verder bleek een bestuurder geen geldig deel III te kunnen la ten zien, Zesmaal werden gladde banden gekonstateerd; tienmaal een lekke uitlaat en tweemaal tech nische gebreken aan een bromfiets. Gezien de droevige uitslag van de ze controle, zal de politie op kor te termijn weer een dergelijke con trole houden. Diefstal uit personenauto's Een inwoner van Boxmeer deed aangifte van diefstal vanuit zijn vermoedelijk niet afgesloten auto op de parkeerplaats van de vcormalige Gouden Leeuw. Gesto len werd een radio-cassette-recor der ter waarde van 525,Moge lijk kunnen eventuele getuigen van deze diefstal zich in verbinding snellen met de politie. Een inwoner van Vierlings beek deed aangifte van diefstal door middel van braak uit zijn op de parkeerplaats bij het ziekenhuis staande auto. Toegang werd ver kregen door forcering van het por tier. Gestolen werd een radio-cas sette-recorder en 4 casettebandjes. Voorts was door ruw geweld scha de toegebracht aan de tunnelbak. Ook indien van deze diefstal ge tuigen zijn, worden ze dringend verzocht zich in verbinding te wil len stellen met de politie. Nog steeds te snel Er werden snelheidscontroles ge houden op de Heidseweg, 12 auto mobilisten en 2 bromfietsers kre gen er een bekeuring. Op de Over- loonseweg werden 13 automobilis ten en 1 bromfietser verbaliseerd. Snelheden werden gemeten van 61 tot 85 km per uur. Geslaagd feestje Een drietal jongelui, na het mid dernachtelijk uur huiswaarts ke rend van een fuif ter ere van een behaald diploma, kregen in de Kortestraat ongenoegen. Dat onge noegen dachten ze het best tot uit drukking te brengen door het ver nielen van drie grote etalageruiten en nog enkele kleine raampjes. Vervolgens werd op de hoek van de Patersstraat nogmaals een ruit ingegooid van een optiekzaak. De politie wist de daders aan te hou den. De schade wordt geschat op 10.000,Voor de jongelui een dure les, waar financieel de ouders wel voor zullen moeten opdraven. DEMONSTRATIE ALMELO A.s. zaterdag 20 juni vertrekt er een bus vanuit Venray naar de de monstratie in Almelo. Vertrek om 10.10 uur voor de Zuid Ooster bus station. In Almelo staat een verrijkings deze fabriek vormt een heel be- fabriek (of ultracentrifuge fabriek), langrijke schakel in de atoom- industrie. N.l. het uranium dat uit de mijnen (Namibië) komt bezit slechts 0.7°/o splijtbaar materiaal en dat wordt in een verrijkingsfabriek verrijkt tot 3°/o zodat het gebruikt kan worden in een kerncentrale. Bij verrijking tot 90°/o is het ura nium bruikbaar voor atoombom men. Iedereen die aan deze demon stratie mee wil doen of die meer informatie wil kan kontalct opne men met de Wereldwinkel, Markt straat 8. Deze is geopend vrijdags avonds tussen 7 en 9 uur of bellen naar het volgende telefoonnummer 64145. UIT PEEL EN MAAS VAN 23 JUNI 1951 - nr. 25 Op weg naar de start van de bouw van de nieuwe elektrische centrale in Buggenum, deed het college van Provinciale Staten Venray aan. Er werd een bezoek gebracht aan de Peeion tginningen rond Ysselsteyn, aan Sint Anna en de Grote Kerk. Veel tijd om zich met de echte Venrayse problema tiek te bemoeien had het hoge ge zelschap niet. Dr. Bloemen vierde zijn vijfen twintig jarig jubileum als arts in Venray. Vanuit verre omtrek kwam men om deze sympathieke dokter te feliciteren. Gouverneur mr. dr. F. Houben bracht met dr. Beel, oud-minister president en enkele ambtenaren een bezoek aan Venray in verband met moeilijkheden rond de weder opbouw. In Leunen werd ten drievoudige bruiloft gevierd van de drie ge broeders van der Hulst, met resp. de dames Nelly Janssen uiit Veulen, Alie van Staveren uit Veulen en Tilly Reintjes uit Leunen. Twee broers vertrokken daarop met hun bruiden naar Nieuw Zeeland. Mgr. Hanssen wijdde in Geijste- ren de nieuwe Sint Willibordus- keric in, hoewel het de bedoeling was, dat dit zou worden gedaan door mgr. Lemmens. Bij J. W. Kessels, dameskapper aan dqe Langstraat konden de da mes terecht voor een Newliok per manent voor 5,Thomassen ad verteerde met kamgaren herenpan talons van 28,en heren colbert- costuums van 65, Het Sint Anna gilde stond in deze week aan de vooravond van zijn 425-jarig bestaan; een viering met dansen, een receptie en een grote optocht, waaraan 23 gilden en schutterijen deelnamen. Verder kermisvermakelijkheden op het feestterrein tegenover het Sint Jo zefklooster.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 7