GEMEENTEPRAAT 1 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting et\Nem^ IANMELDEN LEERLINGEN VOOR OPEN BARE SCHOOL LANDWEERT MEDEWERKER PLANTSOENEN Vanaf heden t.m. dinsdag 26 ju- I a.s. kan men tijdens de kantoor- ren bij de afdeling onderwjjsza- ;en op het raadhuis (kamer 220) erecht voor het aangeven van >erlingen voor de nieuwe openba- e kleuter- en lagere school in bd weert. Bij de aangifte behoren de ou- lers het trouwboekje mee te bern- *n. Openbaar onderwijs gaat uit van [elijkwaardigheid van alle levens- iouwelijke en maatschappelijke imingen. Op die manier kan de leerling en levensbeschouwing opbouwen l van daaruit een eigen inbreng lebben Uiteraard met respect en [rip voor anderen. Het schoolteam van deze nieuwe ipenbare school de derde in 'enray onderstreept in de eer- Ite plaats de doelstellingen van 't ipenbaar onderwijs. Hieraan zal Lodra daaraan behoefte bestaat, litgebreidt tot zes lokalen. De kleuterschool start met twee okalen en een speelzaal- De lagere school krijgt in eerste nstantie vier lokalen, maar wordt odra daar behoefte bestaat, uitgc- ireidt tot zes lokalen. De nieuwe school wordt gebouwd Commissie werkgelegenheid vergadert op 24 juni a.s. De commissie voor de werkgele- ïnheid komt op woensdag 24 juni i1 openbare vergadering bijeen in Ukamer 126 van het raadhuis. Aan vang 17.00 uur. Tijdens deze vergadering zal de leer P. Vosbeek een toelichting [even op het z g P.O.L. project. P.O.L staat voor Praktijk Oriën- erendc Leerwerkplaatsen. De mi- ilster heeft voor Venray een ex perimenteel arbeidsproject vrijge- [even. dat als enige in Neder- Uid een bedrijfsmatig karakter zal krijgen. In dit project wordt een twin- igtal werklozen een baan geboden n a.) een produktie-reparatiewerk- ilaats, b.) een klussen- en onder- loudsdienst en c.) een administra tieve dienst van het project. Het ministerie st£jt hiervoor geld «schikbaar waar tegenover moet staan, dat het project na een peri ode van vier jaar zich zelf moet kunnen bedruipen. Op de vergadering kan men na dere toelichting beluisteren. Verder zal behandeld worden de fiota regionaal-economisch beleid, waarvoor een samenvatting van leze regeringsnota alsmede een concept-reactie van het COREO als [esprekslof kunnen dienen. Tenslotte zal gesproken worden iver de activiteiten ter stimulering kleinschalige bedrijvigheid, toarvoor intussen in Venray de nodige particuliere Initiatieven zijn enomen. De gemeente heeft het plan in andweert de panden Stationsweg 19 en Smakterveldweg 8 te ver- uren aan opstartende bedrijfjes. Stratenmaker deed examen Er zullen ongetwijfeld mensen zijn, die zich maandagmiddag en dinsdag hebben afgevraagd waar om nu juist die paar vierkante eters van de Schoolstraat nabij "Ide parkeerplaatsen van de schouw burg moesten word-.n afgezet. Lastig op maandag, lastig ook op linsdag omdat uitgerekend naast die plek de A.N.W.B. wagen stond. 1 Het antwoord op de vraag die ons overigens herhaalde malen rerd gesteld dat hier een slecht lukje bestrating lag. De gemeen- tlijke stratenmaker Wiet Hegger dezelfde, die de gemeentevlag in ierbestrating bij het oorlogsmonu- nent heeft uitgevoerd) moest exa- nen doen. Hiervoor moet hij een Doeilijk stukje bestraten temidden Hn verkeer. Nadat er het nodige Verkeer was overgereden werd het •tratenmakerswerk beoordeeld. door bouwmij Janssen onder ar chitectuur van Architecten- en In genieursbureau Ir. Duijsens b.v. te Kerkrade. De leerlingen starten het nieuwe schooljaar in de openbare school De Flierefluit in het Brukske om dan vlak voor de herfstvakantie gezamenlijk naar 't nieuwe school gebouw in Landweert (Boterbloem 47) te verhuizen. Zoals bekend zijn momenteel 2 scholen in aanbouw. Naast de openbare kleuter- en lagere school wordt een nieuwe katholieke kleu ter- en basisschool gebouwd ter vervanging van de St. Ursula- school aan de Raadhuisstraat. Over beide onderwijsvoorzienin gen is een folder verschenen, wel ke verkrijgbaar is op het raadhuis bij de receptie en de afdeling on derwijszaken, bij de woningbouw vereniging. de bibliotheek en het wijkgezondheidscentrum in Land weert. Onderzoek naar verhuisbewegingen In het kader van de tweede fase van het gewestelijk structuurplan wordt op het ogenblik een onder zoek gehouden naar de verhuis bewegingen in het gebied van het geweu Noord Limburg. Het doel daarvan is te komen lot een nadere onderbouwing van de doelstelling om de woningbouw in de steden te concentreren oftewel de verstedelijking van het platte land tegen te gaan Deze doelstel ling heeft tot gevolg, dat een deel van de nieuwbouw op het platte land naar de stad moet worden overgeheveld- D:t houdt in, dat on geveer 15% van de nieuwbouw van het platteland naar de stad zal moeten worden overgeheveld. Thans is men dan bezig om na te gaan hoeveel personen binnen het gewest zijn verhuisd van het ene dorp naar het andere of van een dorp naar een stad Steekproefsgewijze is een aantal mensen, dat in de loop der jaren is verhuisd, benaderd. Zij hebben een enquêteformulier ontvangen, dat ingevuld dient te worden teruggezonden naar het Gewest in Venlc. Niet teruggezonden formu lieren zullen binnenkort worden opgehaald door de gemeente. Maar. bij het aanwijzen van Öe te enquêteren personen is een inmiddels verouderd gemeentelijk register gehanteerd van de jaren 1974 tjn. 1980. Het betreft hierr een eenmalig register, dat verder niet wordt bijgehouden. Het kan dus voorkomen, dat het formulier is geadresseerd aan mensen, die in tussen wéér zijn verhuisd of erger neg aan mensen, die in middels kunnen zijn overleden. Voor deze onvolkomenheid in hel gehanteerde systeem wordt begrip gevraagd. Bij foute adressering ge lieve men het ontvangen formulier terug te zenden naar het Gewest Noord-Limburg, Lambertusplein 47, 5921 JK Venlo-Blerick Commissie Sociale Zaken vergadert De commissie voor sociale zaken, maatschappelijk werk en volksge zondheid komt op donderdag 25 ju ni in openbare vergadering bijeen. Aanvang 17 uur. Gesproken zal worden over het ontwerpplan „Activiteiten voor mensen zonder werk", de ontwik kelingen met Detrekking tot S.T.U.W, en de experimentele ar beidsprojecten. Voor nadere inlichtingen over dit laatste onderwerp verwijzen wij naar hetgeen elders op deze pagina is geschreven bij de aankondiging van de vergadering van de com missie voor de werkgelegenheid. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Bij de onderafdeling plantsoenen en bebossing van gemeentewerken is een vakature ontstaan voor een die in hoofdzaak zal worden ingezet bij de aanleg en het onderhoud van het openbaar groen in een sektor van de gemeente. Er wordt als regel gewerkt In groepsverband. Kandidaten dienen in het bezit te zijn van het diploma „vakbekwaam hove nier" of een daarmee te vergelijken opleiding, eventueel vergevorderde studie daarvoor. Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en bedraagt b^j aanstelling maximaal 2220.bruto per maand. Doorgroei tot 2562, behoort tot de mogelijkheden. Sollicitaties kunnen worden gericht aan het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 500, 5800 AM VENRAY, binnen 10 dagen na het ver schijnen van dit blad en onder vermelding van het vakaturenummer PZ-193. Paspoorten in de vakantie Veel inwoners zullen al bezig zijn met het treilen van voorberei dingen voor hun aanstaande va kantie. Voor degenen, die daarbij een ander land bezoeken, is het volgende erg belangrijk. Niet voor alle (West-Europese) landen is een geldig paspoort no dig; men mag naar een aantal landen reizen met een paspoort, dat nog geen vijf jaar is verlopen. Wanneer men echter in het bui tenland kontant geld wil opnemen dient men zich te kunnen legiti meren met een GELDIG PAS POORT. Overigens is het in meer dere gevallen gewenst te beschik ken over een GELDIG paspoort. In verband hiermede is het raad zaam de geldigheidsduur van uw paspoort tijdig na te gaan. Mocht die intussen verlopen zijn, dan wordt u geadviseerd een nieuw paspoort aan te vragen of uw hui dig (verlopen) paspoort te laten verlengen. U kunt daarvoor terecht bij de afdeling bevolkingszaken op de werkdagen van 9 lot 12 uur en op donderdagmiddag van 4 tol 5.30 uur. Momentcel duurt het ongeveer 1 week voordal men over een nieuw of verlengd paspoort kan beschik ken. Maatregelen tegen het clandestien vuilstorten Ondanks herhaalde waarschuwin gen wordt er nog maar steeds her en der in de gemeente clandestien vuil gestort. De resultaten daarvan zijn maar al te vaak te zien in de bossen en in het buitengebied In vele gevallen slaag» de dienst gemeentewerken er in de dader op te speren, want er is dikwijls wel een aanwijzing, die in de richting van de vuilstcrter wijst. In dat ge val kan hij zelf weer opruimen ut de gepresenteerde rekening beta len plus een boete. Als de dader niet gevonden wordt moet de gemeenschap voor het op ruimen betalen en dat is natuur lijk een trieste zaak. Hoe het ook zij: men kan ver zekerd zijn van streng optreden tegen clandestiene vuilstorters. GLASCONTAINERS Omdat het ook maar al te dik wijls voorkomt, dat men zich in de bossen en het buitengebied van partijen flessen ontdoet is het gcod nog eens te wijzen op de aanwe zigheid binnen de gemeente Ven ray van dertien glascontainers op elf plaatsen. Waarom ver met de lege flessen sjouwen, wanneer een container in de buurt staat? Berekend is, dat intussen onge veer 30% van het wegwerpglas, dat in de huishoudens wordt ge bruikt. in de glascontainer terecht komt. Dat is in Venray ongeveer 300 ton per jaar. Het grote voordeel van hot col lectief inzamelen van glas in de containers is, dat daardoor plm. 275 kg per m2 minder op de regio nale stortplaats terecht komt. Lan ger gebruik dus van de stortplaats. De beladers van de vuilnisop haaldienst hebben minder kans op verwondingen en daarnaast is het belangrijk te weten, dat het glas voor recycling in aanmerking komt. Dat betekent aanzienlijke energie besparingen op het aanmaken van nieuw glas. Bouwvergunning aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van hot geldende plan cq. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd plan bouw- verguning te verlenen voor: het uitbreiden van een berg ruimte aan de Zuiderbergweg 5, t.n.v. H. Graat; het uitbreiden van de woning Merseloseweg 89b, t.n.v. G. Stip hout; het vernieuwen van een hob- by/fietsenruimte aan de Maashese- weg 33, t.n.v. W. J. A. Seuren; het bouwen van een garage aan de Eijkenhofweg 8, t.n.v. J. L. G. van Dijck; het uitbreiden van een var kensstal aan de Laagheidseweg 30, t.n.v. J. P. M. van Dijck; het uitbreiden van de woning Nieuwlandstraat 24, t.n.v. Th. v.d. Bekerom; het uitbreiden van de woning Kiekweg 21, tn.v. M. van Ass; het bouwen van een bedrijfs ruimte aan de Meerselsepeel l, Ln.v. M. J. Meulendijks; het uitbreiden van de woning Moderatostraat 6. t.n.v. H. Zegers; het bouwen van een varkens stal aan de Matthiasstraat 3, t.n.v. H. Willemsen; het bouwen van 10 premie- koopwoningen, t.n.v. woningbouw vereniging Noord-Limburg. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 22 juni 1981 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter in zage bij de afdeling ruimtelijke or dening, kamer 201 van het raad huis, geopend van 9.00 tot 12.00 u. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 19 juni 1981 De burgemeester van Venray mr. H. J. M. Defesche Inspraak Opbouwwerk In drie vcorgaande artike len hebben we in dit blad aandacht besteed aan de in houd van het in concept ge reed zijnde DEELPLAN OP BOUWWERK, als onderdeel van het Welzijnsplan van de gemeente Venray. Zoals reeds aangekondigd, vindt over dit deelplan een HOORZITTING plaats, en wel op maandag 22 juni a.s. De bijeenkomst wordt ge houden in de burgerzaal van het raadhuis en begint om 20.00 uur. Belanghebbenden en be- Kermis Heide op 20 21 22 en 23 juni 1981 De kermis le Heide begint op zaterdag 20 juni te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 23 juni te 24.00 uur Op het kermisterrein bij de kerk worden de volgende attracties ge plaatst: Autoscooter en BaBysport - exploi tant Bccken, Helmond. Schielsalon - exploitant A. Regter, Langenboom. Lijntrekspel en Bussenspel - ex ploitant Van Benthem. Berkel en Rodenrijs. Balco-rotor - exploitant v. Spron- Nougat-suikerkraam - exploitant sen, Delft, fa. Camps, Horst. Frituur-snackwagen - exploitant mevr. Van Lokven, Milsbeek. De exploitanten mogen hun at tracties naar believen openen, maar cp de volgende tijdstippen dienen deze open te zijn. op zaterdag te 17.00 uur cp zondag te 13.00 uur cp maandag le 16.00 uur cp dinsdag te 16.00 uur. Vcor diverse attracties gelden af gesproken maximum-tarieven, te welen: autoscooter per 2-persoonwagen: 1 rit voor 1,4 ritten voor 3.—, 7 ritten voor 5,15 ritten voor I 10,—; babyspert: 50 cent per rit; lijntrekspel: 75 cent per spel; balco-rotcr: 25 en 50 cent per spel, naar keuze van de speel kast. Commissie cultuur vergadert 29 juni De commissie voor cultuur komt op maandag 29 juni a.s. om 17.00 uur in kamer 127 van het raadhuis in openbare vergadering bijeen. Tijdens deze bijeenkomst wordt de commissie het concept-plan voor cultuur aangeboden waarna het ter bespreking wordt gesteld. De commissie zal zich verder be zighouden met de beleidsnota Cul tureel Centrum De Beejekurf. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 17 juni 1981 voor de navolgen de bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publi catie op grond van de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheids beschikkingen (AROB) een gemoti veerd bezwaarschrilt indienen bij burgemeester en wethouders. het verbouwen van de loods aan de St. Servatiusweg 6. t.n.v. Gebr. Claessens; het uitbreiden van het woon huis aan de Beukenlaan 9a, t.n.v. G. J. Jans-Beken; het bouwen van een magazijn en overdekte laad/losplaats aan de Maasheseweg 75, t.n.v. Nelipak Verpakkingsindustrie E.V.; het uitbreiden van de woning en garage aan de Hubertusstraat 20 t.n.v. H. H M. Terhaag; het uitbreiden van de garage aan de Hubertusstraat 22, t.n.v A. P. W. L. Willems: het slopen van de berging en het bouwen van een garage/hobby- ruimte aan de Hogeweg 2, t.n.v. J. H. M. Bastiaans; het plaatsen van een 27 Mc antenne aan Mackenhof 19, t.n.v. M. J. H. van Rijt; het plaatsen van een fietsen stalling aan de Henn Dunantstraat 11, t.n.v. Stichting Koninkrijksza len; het bouwen van een bedrijfs gebouw aan de Hulst 4, t.n.v. het Transportbedrijf Jeurïssen; het bouwen van een woonhuis aan de Moerslag 20, t.n.v. J. A. M. Jaspers; het bouwen van een woonhuis aan de Langeweg 66, t.n.v. Mej. C. P. H. T. Arts; het verbouwen van het woon huis en het uitbreiden van de ga rage/berging aan de Hoofdstraat 24, t.n.v. J. J. H. Steeghs; het bouwen van 7 stuks pre fab onderkomens, 2 st. prefab om vormergebouwen en 1 st. prefab trafogebouw bij vliegbasis „De Peel", t.n.v. Hoofd Arrondissement Zuid van het BABOV; het bouwen van een praktijk ruimte aan de Stationsweg 139, t.n.v. J. Effing. Venray, 19 juni 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Verklaringen van geen bezwaar Gedeputeerde Staten van Lim burg hebben op 4 juni 1981 aan het gemeentebestuur verzonden de navclgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke .zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van etalages aan de passage Grote Markt/School straat t.n.v. Van de Koppel Meu belen Venlo BV. Tegelseweg 59 te Venlo; het bouwen v.tn een rundvee- ligboxenstal aan dc- Veulenseweg 57, t.n.v L. A. J. Snoeks, Kenne dy baan 58 te Oss, het bouwen van een kippen hok aan het Kleintiorp 15, t n.v. H. J. M. M. Schoenmakers, Klein- dorp 15 te Merselo. Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB een be zwaarschrift indienen bij Gedepu teerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waaruinnen eeu evt bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 19 juni 1981 De burgemeester van Venray, mr. H J. M. Defesche HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, twee lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: P. J. Smits, Ommezwanksedijk 20 te Deurne, vcor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor hel oprichten, in werking brengen en in werking houden van een loon- werkersbedrijf met opslag van oliën, vettten en dieselbrandstof, gelegen aan het Industrieterrein te Ysselsteyn-Venray, positief te be schikken onder voorwaarden om gevaar, schade cf hinder voor de omgeving te ondervangen. Autobedrijf Van Gorp Venray BV., Horsterweg 10a te Leunen- Venray voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een automobiel- en garagebedrijf, gelegen aan de Horsterweg 10a te Leunen-Venray, positief te beschik ken ender voorwaarden om gevaar, schade cf hinder vcor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 3 juli 1981, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken- Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 19 juni 1981 Burgemeester en wethouders vnd. namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G Janssen HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders yan Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat-op 19 mei 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. v. Tilburg, Beekweg 58 te Merselo-Venray, voor 'n vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex- art. 6a, uitbreiding/wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Beekweg 58 te Merselo-Venray. dat op 19 mei 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Cornelis- sen, Ripseweg 6 te Vredepeel-Venray. voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij en -mesterij waarbij mest en mestestoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Twistweg 7 te Vre depeel-Venray. dat op 18 mei 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van P. J. C. Thijssen, Rouwkuilenweg 14 te Yssel- steyn-Venray, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een pluimvee houderij waar mest en meststoffen wor den bewaard, gelegen aan de Rouwkui lenweg 44 e tYsselsteyn-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 19 juli 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient. kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 8 juli 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag. de aanvrager en de overige aan wezigen Zij vestigen er tenslotte de aandacht op. dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont. dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 19 juni 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G Janssen HINDERWET Buraemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te onder vangen, op 10 juni 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van G. Michels, Ring weg 8 te Ysselsteyn-Venray, voor het ex art. 6a. uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en kippenhouderij waar mest en meststoffen worden be waard, gelegen aan de Ringweg 8 te Ysselsteyn-Venray. De beschikking en alle ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray. ter inzage en wel van 19 juni tot 19 juli 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 uur tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid. van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 19 juli 1981 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20. 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste Hd, onder c, van de Wet al- qemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren nebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staal is geweest overeenkomstig artikel 20. 21 of 22. tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wofden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 19 juni 1981 Burgemeester en wethouders vnd.. namens dezen. het hoofd van algemene zaken en kabinet. A. L. G. Janssen 6e ZWEM VIERDAAGSE VENRAY 1981 óe **$3^ met GEM. COMBI-ZWEMBAD VENRAY van 29 juni t.m. 3 juli Deelenmerskosten 5,75 p.p. incl. entree gedurende 4 dagen; 65 plus sers krijgen op vertoon van 65-plus pas 50% reduktie Starttijden: maandag t.m. vrijdag 17.00 20.00 urn- Organisatie: Gem. Combi-zwembad Venray en Zwemvereniging Spio Inschrijven: vanaf heden t.m. 30 juni aan de kassa van het Gem. zwembad, Parkweg 2 te Venray Voor deelname (op eigen risico) is een zwemdiploma gewenst. Aktiviteiten voor mensen zonder werk In het kader van de welzijns planning heeft de daarvoor inge stelde werkgroep net deelplan „Ac tiviteiten voor mensen zonder werk" afgerond. Over de inhoud van dit plan hebben intussen twee inspraakron des plaatsgevonden zodat het thans aan de commissie voor sociale za ken c a. ter bespreking wordt aan geboden. In het eerste hoofdstuk van het rapport wordt in het kort geschetst welke vraagstukken met het werk loos-zijn samenhangen. Die proble men zijn zeker niet gering, wan neer men weet, dar de werkloos heidsfondsen uitgeput raken, de toeloop van werklozen naar hulp verleningsinstanties steeds toeneemt en de zorg rond het werkloosheids probleem steeds groter wordt. De samenstellers van het plan zijn van mening, dat voor de mensen zonder werk activiteiten moeten worden ontplooid. Hierbij gaan de gedachten uit naar een z.g. „Twee sporenbeleid1': a) Het arbeidsgerichte spoor waarbij de activiteiten zijn gericht op het instandhouden van de ar- beidsbereidheid en het bevorderen van de werkgelegenheid, leer-stage- projecten en experimentele arbeids plaatsen; b) Het sociaal-culurele werk waarbij de activiteiten dan betrek king hebben op vrije tijdsbesteding, hobbies, vrijwilligerswerk etc. Hoe men een en ander denkt te kunnen realiseren is uitvoerig in het plan beschreven evenals de fi nanciële gevolgen van een en an der. Degenen, die meer ever het deel plan „Activiteiten voor mensen zonder werk" kunnen dit afhalen bij de Afd. II-A van het raadhuis cf het inzien in de ïnfotiek in de hal van het raadhuis. Koga-Miyata een bijzondere fiets... Een Koga-Miyata fiets is met alleen mooi ■wFmaar vooral ook erg goed in gebruik ■F 4 Dal 9eld'voor de W ^4 racefietsen maar ook modellen. r«rrl vl Wij hebben deze licht st '£3 V gewicht kwaliteits- b' ü-:M- lietsen voor u klaar l speciaalzaak en wij I W adviseren u graag. HANDMADE PRECISION Vader wat dacht U van een racefiets? Weg met dat buikje! Nu bij aankoop van een KogajMyata Pet - Shirt - B«>ek GRATIS Rijwielhandel Stoelen in brand gestoken Maandagmiddag omstreeks vijf uur werd voor de Hema in de Grotestraat ontdekt,, dat een tuinstoel met kussen in brand stond. Personeel van de Hema bluste de brandende stoel, maar deze bleek door de brand toch geheel vernield te zijn. Nu in de afgelopen weken reeds twee maal op een dergelijke manier stoe len in brand zijn geraakt, wordt ver ondersteld dat opzet in het spel is. Diefstal uit personenauto Zondag werden 2 luidsprekerbox en uit de personenauto van A. uit Wanssum gestolen. De auto stond ge parkeerd op de parkeerplaats nabij het ziekenhuis. Bouwwagen omver geduwd Tussen zaterdag en maandagmor gen hebben onbekenden een langs de Veulenseweg staande bouwwagen, ei gendom van de firma C. uit Panningen omgeduwd, waarbij de wagen onder ste boven in de sloot terecht is ge komen.. Aanhouding na vernieling Maandagavond werden tijdens de Leunse kermis omstreeks kwart over zeven enkele fietsen vernield en be schadigd. De daders konden door ge tuigen aan de politie worden doorge geven. Toen de politie de daders aan hield trachtte de 19 jarige P. uit Leunen een der daders te ontzetten. Voor dat verzet werd hij aangehouden maar dat kon eerst nadat de politie geweld had gebruikt. P. werd naar het politiebureau overgebracht en voor na der verhoor ingesloten. De 22 jarige C uit Venray werd aan gehouden terzake de vernieling, maar twee andere daders wisten tijdens de schermutselingen te ontkomen, maar omdat ze bekend zijn zullen ze alsnog worden aangehouden.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13