CERKELIJKE DIENSTEN VAMOSAVER l ebberink Parochie Oirlo Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius 'arochie Paterskerk Parochie Vredeskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt Jehova's Getuigen Mis in de Wilberts- kapel in het bos „BEKIJK HET MAAR..." 50 jaar „Venrayse kerk" in Eindhoven Frans koor op bezoek Vrijdag: 14.00 H. Mis bij gele edheid van het 40-jarig huwelijk ruidspaar Peeters-Arts. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog- iis (kinderkoor) int. Wim van den [unckhof en overl. lam. Piet labuurs Nol Broers b.g.v. een ;operen bruiloft. Zondag: hoogfeest Sacramentsdag. ,00 leesmis, int. Gertruda Zwe- en-Oijmans; 9.30 gregoriaanse oogmis, int. Christina Vermeulen- [erman Ebberink Frans van Op- ibers Ans Swinkels-v. Dijck ergen; 11.00 nederlandse hoogmis it Huub van Rijt Theodora linsenberg-v. d. Boogaard (vwg. e buurt). Maandag: 9.00 oude stichtingen Hendrik Keijsers; 19.00 overl. im. Janssen-Huybers en Arnold anssen. Dinsdag: 9.00 bijzondere intentie 19.00 overl. fam. Coppes- Icrgman Woensdag: Geboorte van de H. channes de Doper. 9.00 Peter Jan utten, echtgenote en overl. kin eren overl. ouders; 19.00 Theo- ora Flinsenberg-v. d. Boogaard, verl ouders Aben-v. d. Mond. Donderdag: 9.00 bijzondere inten- ie. Vrijdag: H. Hart van Jezus. 9.00 verl. parochianen; 19.00 Thij besten (buurtver. St. Jozef). Zaterdag: 9-00 uit dankbaarheid; 9.00 Florence van Kuyk overl. uders Driessen-Wagemakers ohannes Willems. Mededelingen: ■Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: José van Gerven en Mie- ke Janssen. - Huwelijksaikondiging: Monique Sars (Roermond) en Theo Schrooten. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Peter Thijssen en jset Jacobs; lezer: A. Noijens. Zondag: 8.U0 Erik Wekking en as Houba, lezer: M. Janssen; 9.30 ees v. d. Helm en John van Bers; 1.00 Petran Poels en Sammie Hui- ers, lezer: C. Hendriks. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Peter hijssen en Liset Jacobs. Woensdag en vrijdag: 19.00 Bas louba en Sammie Huibers. Zaterdag 20 juni: 18.30 Euch. lering, int. voor overl. ouders, lisdicnaais: Arno en Bennie Klein (vermeen. Zondag 21 juni: Sacramentsdag. 30 hoogmis (gregoriaans) uit ankbaarneid Misdienaars: Wilbert lalkx en Freek Dirkx. Door de week: Iedere dag euch. iering om 18.30 uur, behalve roensdag. Zondag 21 juni: Viering van icramentsdag. H. Missen: 7.30, 00, 11.4b; hoogmis 10.15 gezongen oor Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: Feest van het H. Hart tn Jezus. 19.00 avondmis om Gods >gen te vragen over de gezinnen an de parocnie. Zateiaag: 17.00 gelegenheid om e biechten; 18.30 avondmis. Misintenlies: Zaterdag: 18.30 Hein van Lierop overl. ouders Oudenhoven-Evers Frans Hendriks (buurt). Zondag: 7.30 voor de parochie; 00 Louis Linders (buurij, 10.15 verl ram. van Bakel-Wijnhoven Wim Verleijsdonk; 11.45 Gertru- a Jenneskens-Deenen Jacques an Knee overl. ouders Wetnly- an der Stegen; 18.00 Jan Arts. Maandag: 8.00 overl. fam. Am- rosius; 19.00 Antonette Jansseq- linsenoerg (buurt). Dinsdag: 8.00 ioi zekere inten- ie (H.); 19.00 Karei Hendrix en verl. ïam. Woensdag: 8.00 overl. ouders ikkermans-Timmermans; 19.00 Cor rink. Donderdag: 8.00 tot zekere inten- ie (H.); 19.00 Piet Spee-v. Osch n overl. kinderen. Vrijdag: 8.00 fam. Janssen-Kel- ers; iy.00 gezinsmis, Piet Camps. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Arts- anssen. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en •eter Schoenmaekers. Zondag: 9.00 Arnoud Verhaeg en ians Kerstjens; 10.15 Willy v, d. tekerom en Geert Koppes; 11.45 nc Arts en Geert Claes; 18.00 'eter en Martijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 lartien Leenders; 19.00 Leo en Jo- ian Pouwels. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 André Basten. Dinsdag en donderdag: 19.00 Ton- lie Vermeulen. Hoogfeest van Sacramentsdag. Zaterdag. 19.00 avondmis voor verl. Peter Pelzer voor overl. 'rans Stevens en zoon Leo als aardienst voor mevr. van Zijden n familie Lensen voor overl. 'iet Vermeulen voor overl. Thei r. d. Pasch voor genezing van en zieke moeder. Meerstemmige lederen van het dameskoor „Ven- rode". Zondag: 8.00 voor overt. Pierre Thijssen voor overl. Martinus Toonen en Harry van Grlnsven; 00 leesmis voor overl. vader 'hileen en kinderen voor overl. Teng van Gerven; 10.00 hoogmis voor overl. vader Leo Snijders 'oor overl. Wilhelmus van de Ven 1 voor overl. Comeïis Matthijssen voor overl. fam. van Ham-Bod- den; 11.30 leesmis voor overl. ouders Baeten-Martens voor overl. Theodorus van Ooi; 18.30 avondmis voor overl. Wim Philip- sen (buurt) voor overl. Leo Janssen en zonen Piet en Gert. Na alle H.H. Missen van Sacra mentsdag wordt een korte aanbid ding gehouden en de zegen met het Allerheiligste gegeven. Omdat het vandaag ook Vader dag is wordt in alle H.H, Missen gebeden voor zegen in onze gezin nen en voor het behoud van de werkgelegenheid. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Bakens; 19.00 avondmis voor overl. ouders Janssen-de Bruijn en zoon Johan en dochter Anna. Dinsdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (Th.); 19.00 avondmis v. cverl. familie Daniels-Munsters. Wcensdag: Hoogfeest va nde Ge boomte van de H. Johannes de Do per. 8.00 leesmis voor overl. Jan van Heijster; 19.00 avondmis voor overl. Bér Philipsen voor overl. Jchan Clephas. Donderdag: 8.00 leesmis voor cverl. Maria Derks; 16.00 avond mis voor overl. ouders Emiel Beer- kens en Gertruda Pelzer voor cverl. Maria van Maris-Relouw. Vrijdag: Hoogfeest van het H. Hart van Jezus. 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-v. Rhijn; 14.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de cuders Janssen-de Mulder in de kapel van Veltum; 19.00 avondmis vcor cverl. familie Tijssen-Pelzcr voor overl. Agatha Theuvenet- Rcsbak. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. cuders de Mulder-Aerts; 14.00 pl. huwelijksinzegening en eucharistie viering voor 't bruidspaar Steeghs- Thuijls in "de kapel van Veltum; 19.00 avondmis voor overl. fam. Rouvrcye-Ritzen voor overl. Nol Broers (H. L.). Zang van het kin derkoor. Mededelingen: 1. Zendag ender de mis van half twaalf kleutercrêche in de kleu terschool vlak bü de kerk. Leid ster: Mientje Kusters. 2. We hebben voor de komende weken weinig misintenties meer. vooral cp de dagen door de week. Misschien wilt u nog een mis laten opdragen voor een overledene! Ock misintentie gel den zjjn voor het goed funk- ticncren van de kerk belangrijk. 3. De Pinksterkcllekte voor de Ne derlandse missionarissen heeft het mcoie bedrag van bijna 22000,opgebracht. Dank voor uw bijdrage namens de missio narissen. Misdienaars en Akolieten: Zendag: 8.00 R. Aben, M. Jans sen; 9.00 R. Beerkens, Th. Houwen. 10.00 A. Millen. Th. Urselman, S Fijneman; 11.30 J. Dommeck, U. van Weert; 18.30 M. Fijneman, P. Arts. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 H. Boom, M. v. d Heuvel; 19.00 B. Verstegen, G. Hout. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 3.00 F. Vercauteren, P. van Dinter; 19.00 E. Smits, R. Poels. Vrijdag 19 juni: Huwelijksmis om 15.00 u. van dhr. de Klein en mej. Relouw. Zaterdag 20 juni: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: voor de parochie. Zendag 21 juni: Euch. viering met koorzang om 10.00 uur. Kin dercrèche wordt verzorgd door Trudy Vullings en Lydia v. d. Bosch. Misintentie: overl. hr. P. J. Wesselaar Wcensdag 24 juni: Euch. viering cm 19.00 uur. Zondag 21 juni a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel en om elf uur viering van het H. Avondmaal in de Hervormde Kerk aan de Maas- weg te Blitterswijck. Predikant in beide diensten is Ds. J. Heine. De koliekten zijn bestemd voor de diakonie en het algemeen ker- kewerk. Zaterdag: 14.00 voor het bruids paar van Hapelen-Willems (Da meskoor); 19.00 overl. familie Si- kes-Rutten Harry Reijnders Bert Daniëls (v.w. vrienden en vriendinnen) Harry Achten uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw (Jongerenkoor). Zondag: 8.30 Gertruda Janssen- Peeters; 19.00 Openluchtmis op Trans Cedron - Sacramentsproces sie. Pierre Jacobs Jan Hulsman Lena Camps-Driessen (Gemengd Koor en Harmonie). Maandag: 9.00 voor een genezing. Dinsdag: 9.00 tot eerherstel ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Woensdag: 9.00 Pierre Vandeven- ne. Donderdag: 9.00 Math Basten (v.w. de buurt). Vrijdag: 9.00 Broeder Drabbels en overl. familie. Zaterdag: 1900 overl. familie Min-Verbeek gest. jaard. familie Verheijen-Hendrix Maria Joosten- Camps Piet en Harry Hermans Math. Basten (v.w. de oude buurt Wester Thienweg). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Paul Janssen, Ro land Tacken, René Theeuwen, Sjackie Wilmse. Zondag: 8.30 Ronny Reijnders, Michel Ghielen, Paul Beerkens, Bas Kühnen; 10.00 Ivo Franssen, Frits Duponit, Ronny Pelzer, Hans Holtackers, Jan Rutten, Roel Fol- kerts, Clemens Weijs, Ronald Hoex. Sacramentszondag. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Da meskoor). maandd. Truus Guffens- Swinkels; St. Engelbertus Lenssen en cuders; jaard. Matthias Duyf. Zondag: 8.30 H. Mis tot zekere intentie; 10.00 pl. Hoogmis gevolgd door Sacramentsprocessie over de Haalakker. Int. Theodora Willem- sen-Ophey (koll.)Toos Duykers- Jenniskens (koll.) en Teng Steeghs. Dinsdag: 8,00 H. Mis st. Willem Hesen en Anna Mathea Janssen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochianen. Donderdag: 8.00 H. Mis tot zeke re intentie. Vrijdag 8.00 H. Mis st. Hendrik Houwen en Margaretha Boyens. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (kin derkoor) Jaard. Jos Driessen, Jan Speyken (koll.); maandd. Theodora Willemsen-Öphey. Misdienaars: Marcel Duykers en Urban Vollenbergh; Mike en Pa trick Kleeven; in hoogmis: Mark Donders en Macel Classens. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers- Vullings. Zondag: 8 00 voor alle vader in onze parochie; 10.00 uur voor het geestedlijk en tijdelijk welzijn van alle parochianen, t.e.v, O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Na de hoogmis Sacramentsprocessie. Maandag: 1900 Matthias Vollen bergh. Dinsdag: 8.00 Misintentie: zie vcorbeden. Wcensdag: 8.00 tct intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 overl. fam. Tie- len-Thielen-Smits. Vrijdag: 8.00 Dora Willemsen- Martens. Zaterdag' 19.00 Leida Duykcrs- Vullings. Sacramentsdag. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten, Geriit Bouten en overl. fam. weekd. v. Frans Rongen lsm. v. Jozef en Gerrit Classens i fam. Geurts-Litjens. Zondag: 8.00 maandd. v. Mathijs Litjens en echtgenote, 10.00 hgm. v. Eduard en Stans Dietz Elisa beth v. Nieuwenhoven-Weekers en Frans van Bavel; 11.15 lsm voor Martin Jilesen Gerard Thijssen Harry Heesen, Maandag: 19.00 lsm. v. Frans Rongen (vanw. Gussenstraat) lsm. voor cveil. fam. Peeters-Verhallc. Dinsdag. 19.00 weekd. voor Ma ria Loonen-Scheffers gest. jrd. t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdduren de Bijstand. Woensdag: 7 30 maandd. v. Ja- coba Vogelsangs-Botdcn. Dcndeidag: 19.00 maandd. voor Ine Janssen gest. jrd. voor Mar- tinus Direks en Agnes Direks- Bomm. Vrijdag: 19.00 Ism. v. Mia Lan- genkamp-Litjens (vanw. buurt) gest. jrd. ter ere van H. Hart. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten weekd. v. Frans Rongen lsm. v. overl. fam. He!dens-v. d. Sterren Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx. Misdienaars: 19.00 André Peeters. Akolieten: za 19.00 André Pee ters en Roel Janssen; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 W. Heidens, Tw. Hegger en L. Peeters; 11.15 Mart en Tonn Heesen. Huweljjksafk.: Pieler Lucassen en Annemie Hendrix. Gedoopt: Classens Bianca. Zondag 21 juni: Sacramentsdag. Zaterdagavond cm 7 uur Hgm. overl. fam- van Ool-Houben. Zendag: om 9.45 Hgm. jgt. voor zal. Ger Hendrix en echtg.; 11.15 Hgm. voor zal. Marlie Weys van een vriend. Maandag: 8 uur lsm. overl. Joh. Broekmans, echtg. en overl. fam. Dinsdag: 8 uur lsm. uit dank baarheid fam. Muysers. Woensdag: 8 uur lsm. overl. ouders Koenen-Janssen. Donderdag 8 uur lsm. overl. fam. van Wylick-Engelen Steeg. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Sef Lin- deis en overl. ouders. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt zal. Leo Heidens en echtg. Akolieten voor 21 juni: Chr. van Dongen, D. Janssen, E. van der Ligt. Misdienaars: Leyssen. Spreeu- wenberg. Sacramentsdag, 21 juni 1981. Zondag: 8 uur H Mis voor de overleden ouders Evers-Clevers, zoon Jan en zoon Theo en Huber- tus Jans; 10 uur Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Henricus Eibers en Maria Manders. Misdie naar van de Hoogmis: Johnny en Willy van Well, André Swinkels Marco van Kempen, Geert Poels, en Jos Geurts. Misdienaars van de week: Bertie Fleuren en, Martien Jenniskens. Maandag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Woensdag: Geboorte van de H. Johannes de Doper. 8 uur H. Mis voor Johannes Mommen, Maria Seijkens en Piet Lomme. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Nellie Claessens-Derikx. Vrijdag: H. Hart van Jezus. 8 u. H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Zaterdag: 7.15 Avondmis tot int. van le Hobbyvlub b.g.v. het 10-ja- rig bestaan. Zaterdag: 19.00 jgt. v. Martinus Strijbos. Zondag: Sacramentsdag. 8.30 H. Mis voor overl. fam. Mulders- Maessen; 10.30 H. Mis voor overl. ouders Poels-Reimes. Tijdens de H. Mis is er processie. Maandag: 19.00 H. Mis voor Ray mond van Asten namens neven en niditen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jacob Arts en overl. ouders. Woensdag: 8.00 H. Mis voor overl. l'am, Claessens-Zanders. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. parochianen: Marian v. Ha peren, Jan Hendrix, Jeu van Ass, Fransje Vriens en Raymond van Asten. Vrijdag: 13.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. 25 jarig huweiijk van dhr. en mevr. Swinkels-Jans- sen; 19.00 maandd. v. Marian van Haperen. Zaterdag. 14.30 H Mis uit dank baarheid b.g.v. het 40-jarig huwe lijk van dhr. en mevr. Poels-Ja- cobs; 19.00 1. H. Mis voor Jeu van Ass namens de buurt; 2. H. Mis voor overl. fam. Arts-Spreeuwen- berg. Misdienaars opgelet!! Zaterdag: 19.00 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff. Zondag: 8 30 Joost v. Elzakker en Jos Bovee; 10.30 Alle misdie naars. Mededelingen: 1. A.s. zondag is het Sacraments dag. Dan trekken we in proces sie met het Allerheiligste door het dorp. De H. Mis begint in de kerk en die vervolgen we na de processie op het rust- altaar bij J. van Gassel. Hopen- lijk nemen vele parochianen deel aan deze viering. 2. Wilt U de boekjes voor deze viering na de H. Mis bij het rustaltaar inleveren? 3.) In het weekend van 27 en 28 juni zijn pastoor Janssen en ik naar het 50-jarig priesterfeest van Mgr. Kohl in Bonbrouck. Pater De Hosson neemt dan en kele dagen waar. Zaterdag 20 juni: 7 uur H. Mis Zondag 21 juni: Sacramentsdag, voor Muysers-Michels. 8.30 H. Mis voor Johannes Jans sen en Johanna Janssen; 10.00 Ge rardus van Enckevort en overleden fam. Na de Hoogmis Sacraments processie door het dorp. Tracht er bij te zijn en laat het een uiting zijn van ons geloof in de H. Eucha ristie. Maandag: feest van H. John Fisher en Thomas Moore. 8.30 Pe trus Mathijs Gielen en overleden kinderen. Dinsdag: 8.30 jgt. Huberta van Dijck. Woensdag: feest van de Geboor te van St. Jan de Doper, patroon van de parochie Vandaag is het 90 jaar geleden dat de tegenwoor dige kerk is ingezegend. Schoo'.mis voor 1-2-3 klassen. 8.30 Lambert van Meyel en Laurentia Noyens. Donderdag: feest van H. Wil helmus. 8.30 Martien v. d. Zanden. Vrijdag; feest van hel H. Hart. 8.30 jgt. Eerwaarde Zuster Wis- mans. Zaterdag 27 juni: feest van Cy- rillus van Alexandrië. Jongerenmis. Thema: Toekomst. 7 uur Mis voor Pierre Zwitserlood. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag en zaterdag: Petri van Hoof en Chantal Wilms; 11.30 Henri Ja cobs en Leon van Dijck. Kollektanten: zaterdag: 7 uur Ewals; zondag: 10.00 Arts; 11.30 Hendrix. Kerk schoonmaken 25 juni: mevr. van Tilburg, Past. Vercoulenstraal; mevr. Hermsen, Pastoor Vercoulen- straat. Mededeling: Nog hartelijk dank aan Teng Emonts en Ben en Hans van Meyel voor de geweldige hulp bij de ten toonstelling op tweede Pinksterdag. Een dezer dagen zult u allen een folder ontvangen omtrent de inze gening van de kerk 90 jaar geleden en ook een beetje geschiedenis van de kerk. Zaterdag: 19 uur voor Simon van Vegchel en bijzondere intentie. Zondag: 10 uur voor Henk Na- buurs. Maandag. 8 uur ter ere van H. Hart. Dinsdag: 8 uur tot int. van fam. v. d. Heuvel. Wcensdag: 8 uur voor overl. fam. Arts-Kuypers. Donderdag: 8 uur voor Frans Geven. Vrijdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Peeters-Janssen. Zaterdag 20 juni: 19.00 Avondmis uit dankbaarheid en voor fam. Weerdenburg. Zondag: Hoogfeest van Sacra mentsdag. 8.30 H. Mis te Holthees voor Gerardus Gooren; 10.00 Plech tige Hoogmis t.e.v. het sacraments feest, opgeluisterd door onze fan- Nellen. Johanna Kempen, Antoon fare, intenties voor overl. ouders Coppus en voor welzijn van alle vaders. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor overl. ouders en man. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef int voor alle pel grims uit Stein. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Gerrits-Oudenhoven. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het feest van het Allerheiligste Hart van Jezus. Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „De vloed van Noachs dagen heeft betekenis voor ons", in de Koninkrijkszaal van de Jehovah's Getuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zon dag 21 juni om 10.00 uur v.m. Geen collecte, geen plaatsengeld. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Op dinsdag 30 juni a.s. zal Oirlo weer in het teken staan van een gouden bruiloft De buurtschap Haalakker en wat daarbij behoort, is reeds maandenlang bezig om dat feest met de nodige pracht en praal te vieren. Oirio is de laatste jaren nogal rijk gezegend met gou den paren en de onderlinge wed ijver van de .-erschillende buurt schappen maakt het de feestvieren de families alleen nog maar plezie riger. Wij brachten een bezoek bij dat gouden paar, HERMAN PHILIP SEN (82), beter bekend als Koe nen Maan en TON VAN DE VEN (72) in de riante bejaardenwening Haalakker 69 om uit hun mond hun levensverhaal te vernemen. De gouden bruidegom is geboren en getogen in Klein Oirlo of beter gezegd daar waar het Mclenvold de afscheiding is tussen Klein Oirlo en Castenray. De ouders hidden een Duits pachtbedrijf, dat in de tijd van zijn jeugd ongeveer 20 Alléén 's woensdags in de maan den juni, juli en augustus is er 's avonds cm 8 uur een H. Mis in de Wilberts-kapel in de Geystersc bossen. Grote dansavond in 't Brukske Op veler verzoek za' op 27 juni a.s. in hot wijkcentrum De Kiosk een groots opgezette dansavond plaatsvinden. De organisatie is in handen van de werkgroep recreatie, die bij voldoende belangstelling in de toekomst vaker een dergelijke avond zal organiseren. Vcor de muzikale verzorging is een in Venray en omstreken zeer bekend orkest aangetrokken, ter wijl de bezoekers zich op deze avond eveneens kunnen vermaken met het debuutoptreden van twee amateur parodisten uit Venray.. Kaerten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij de bekende voor verkoopadressen en op 27 juni van af 20.00 uur bij het wijkcentrum. AAA/ KOINJTAKT {JJÜL GROEP W\J VENBAY Wij zijn in wijkcentrum 't Bruk ske van start gegaan. Iedere dins dagmiddag van 2 tot 5 uur kan de wao-er terecht. Wat wordt het: 'n praatje maken of 'n kaartje leg gen? Dammen, schaken of iets an ders gezelligs doen? Je kunt er ta feltennissen en straks biljarten. Graag hadden wij dal de wao-er eens een kijkje kwam nemen naar deze aktiviteit van en door wao- ers opgezet. Je bent welkom, en voel je thuis in de aaw/wao kon- taktgroep. Je bent het niet alleen, drempelvrees hoeft niet. Je kunt er toch niks aan doen, dat je wao-er bent? Wij willen onze spelacccmmoda- tie in dit wijkcentrum uitbreiden, als wao-er(s) naar deze kontakt- middag komen! Van wao-ers voor wao-ers, zowel dames als heren, het zijn er velen, „noodgedwongen". Voor inlichtingen: Herman Nooyen telefoon 04780-87498. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo celebramos la fiesta de Corpus Christi. A las once y cuarto en punto Misa dia7 logada. Es también el dia del Pa dre; por eso ofreceremos esta Misa por las intenciones de todos los padres de familia de nuestra co- lonia. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES También los ninos esparioles par- ticiparan en el Jeugd-vierdaagse; esperamos que tiendran aplauso igual como el ano pasado. El dia 21, el domingo después de la Misa, los mayores de nuestra lonia van a caminar veinte kilómetros; sali- da del Centro a las doce y media asi que todos que quieren {meden asistir a la Misa dominical. Felici- dades en este dia del padre de la parte del Padre Juan. Hasta la vista. hectare groot was. Dat was voor die tijd een groot bedrijf. Uitbrei ding van dat bedrijf vond plaats en dus nam het werk bok toe. Hard werken was ook op pacht bedrijven schering en inslag. Dat bedrijf is na de tweede wereld oorlog in handen gekomen van de Staat der Nederlanden, die het aan Castenrayse boeren heeft verkocht. Dat was vijandelijk bezit en rond die tijd zijn vele Duitse bezittingen op dezelfe wijze verkocht. De gouden bruid is geboren en getogen op Boschhuizen als dochter van een landbouwer. Als 13-jarig meisje moest ze „uit gaan dienen" tot ze in Oirlo haar mar. leerde kennen; een kennismaking voor het leven. Na hun trouwen in 1931 werd er een boerderijtje gepacht en later gekocht in Klein Oirlo en daar heeft men gesjouwd en ge ploeterd tot 1960 toen er verhuisd werd naar Wellerlooi waar een kippenbedrijf werd gerund tot 1974 Mede door de inzet van het toen- Op 26 juni a.s. zal in de schouw burg ..De Beejckurf" de musical ..Bekijk het maar opgevoerd wor den door leerlingen van de dr. Poelsschool en kleuterschool Jeru salem. Op initiatief varj. Jeerkraehter. en cuders is dit gebeuren, na maan denlange inspanning, tot stand ge komen. Met vereende krachten werd gewerkt aan decors, kos tuums, instuderen van teksten, liedjes en bewegingen. Vanuit het midden der ouders bood een ware amateur-regisseur spontaan zijn diensten aan en maakte zowaar een draaiboek dat bij eenieder de drang tot prestatie opwekte. En wat de spelers betreft, zij waren steeds van de partij. On danks het fijne zwemweer, het ver jaardagspartijtje of clubje, werd er gestudeerd en gerepeteerd niet gro te inzet. Daarom dan ook willen wij ieder een die hier belangstelling voor heeft, uitnodigen om van deze uit voering van de musical „Bekijk het maar'1 getuige te zijn. Plaatsbewijzen kan men verkrij gen door kontakt op te nemen met een van de leerkrachten van de dr. Poelsschool, Laagewcg 92, tel. 83261. 'SWÊAtSHIRTS(®)| POLOBLOESEN-7 Marktstraat 5. Venray. telefoon 04780-81294 Peary Disco Top Tien, nr. 12, 20 juni 1981. 1 2) Gap Band-Humpin' 2(5) Pino D'angio 3 4) K.IJD. 4 1) Carol Jaieni - Hit 'n run lover 5 9) Fantasy - You'er too late 6(3) Lakeside 7 (10) Daniël Sahuleka 8 Whispers - I can make it better 9 Thunderstorm - Funky grandpa 10 Lime - Your love Tip: Kool The Gang - Love festival. Pearly Disco agenda: Zaterdag 20 juni1 19.30 uur en zondag 21 ju ni, 14.00 uur: Discoclub Brukske. malige raadslid Teng van der Ster ren en wethouder Schels kon men terugkeren naar Oirlo, waar de riante bejaardenwoningen aan de Haalakker voor bewoning gereed waren Dat ze bovenaan op de lijst stonden genoteerd bleek wel uit het feit, dat ze de eerste bejaarden woning kregen toebedeeld Met nostalgie kijkt het paar te rug naar de ondanks alles toch goeie'1 oude tijd, waar veel vriendschap te bespeuren viel, waar men meer dan vandaag voor elkaar over heeft Uit hun huwelijk bleven 8 kin deren in leven en deze zullen met 13 kleinkinderen en 1 achterklein kind het gouden feest meemaken. De dag zal worden begonnen met een plechtige Eucharistieviering in de parochiekerk. In zaal „De Ruif" wordt de verdere dag op de gebrui kelijke manier doorgebracht. Van half acht tot half negen krijgt iedereen de gelegenheid gouden paar en familie geluk te wensen. Dinsdag j.l. heeft Radio Brabant in zijn middagprogramma aandacht geschonken aan het 50-jarig be staan van de H Hart-kerk te Eind hoven, aan de Ploegstraat in de wijk Gestel. Met enige feeslelijk heid zal o.a. op 26 juni a.s. dit „jubileum" herdacht worden. Deze H. Hart-kerk werd in 1930/ 31 gebouwd door het Venrayse aannemingsbedrijf H. Oudenhoven Lzn. Als onderaannemer voor het lood-, zink- en sanitairwerk was eveneens een Vénrays bedrijf inge schakeld, de firma M. Poels-Schaef- fers, destijds gevestigd in de Gro testraat, waar nu het pand Van Opbergen staat. Er zijn vermoede lijk nog enkele Venrayse bouwvak kers in leven, die destijds aan deze toch niet geringe klus meegewerkt hebben. Pater Tilly, de huidige pastor van de H. Hart-parochie, verklaar de vcor Radio Brabant, deze kerk een mooi gebouw te vinden, erg sfeervol als plaats van samenkomst voor de mensen. Hij zei, dat er na hem geen nieuwe pastor voor de ze kleine parochie beschikbaar zal zijn. Er moeten nu mensen bereid gevonden worden, or.geleid te wor den om straks in de gebedsdiensten e.d voor te gaan. In de parochie zelf, is er een aarzelende belang stelling voor datgene wat volgens Paster Tilly noodzakelijk is Op zondag 28 juni a.s. zal het Franse koor LES PETITS CHAN TEURS D'ESTAIMPUIS, o.l.v. Ge rard Dervaux een bezoek brengen aan Venray. Dit koor bestaat uit een 45-tal jongens en jongemannen en be hoort tot die internaatskoren waar van bekend is, dat ze over uitste kend stemmenmateriaal beschikken. In zijn nu 20-jarig bestaan heeft dit koor een duizendtal concerten verzorgd, niet alleen in vrijwel al le landen van Europa, waar ook ver daarbuiten, zoals: Amerika, Canada, Mexico, de Antillen, Syrië, Libanon, Jordanië, Israël. In 1967 won het de eerste prijs op het internationale festival in Loreto (Italië), een prestatie die in 1976 in Brussel nog eens herhaald werd. In 1972 mocht hef zich het beste koor van alle Franse colleges noe men .Les Peti'ts Chanteurs D'Es- taimpuis werden ook al tweemaal uitgenodigd om op het kerstfeest in de Basiliek van Bethlehem de Nachtmis te zingen. Het repertoire omvat meerstem mige muziek uit de 15e en 16e eeuw, met een voorkeur voor com ponisten uit de Renaissance. Maar ook muziek van deze tijd is dit koor niet vreemd. Op zondag 28 juni a.s. zal dit koor in de PATERSKERK de Hoog mis (om 10.15 uur) muzikaal op luisteren. Om 11.30 uur zal het verder nog een concert verzorgen voor de bejaarden in het bejaarden centrum Het Schuttersveld.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11