AL5T WEER ELKE DAG ZONDAG WORDT MODEHUIS EX M JE SCHAKEN Midgetgolf Venrayse Omroep Stichting GEMEENTEPRAAT HOCKEY-VETERANEN VENRAY WONNEN LANDELIJKE BEKERFINALE GEVONDEN VOORWERPEN Venlo Venray PEEL EN MAAS „RODHE Timmermans NO III IIS IN \il HI 1)1 I IM.I DE (.1 M IN IK VENRAY Redactie: G. A. Schutte, Bureau voorlichting en inspraak VERKIEZINGS PROGRAMMA'S IN GEMEENTELIJKE „INFOTIEK" de bevolking van Venray de legenheid te geven kennis te ne- van de verkiezingsprogram- van de politieke partijen, rclke aan de komende verkiezin- deelnemen, is in de hal van 't emeentehuis hierover een speciale :estafel geplaatst. Ongeveer de elft van de door ons aangeschre- en politieke partijen heeft vol- aan aan ons verzoek om op deze rijze algemene informatie te ge en over de verkiezingsprogram- ïa's. Uiteraard wordt hierbij op een enkele wijze propaganda ge laakt voor of door de partijen. Het gaat dus alleen om een stuk Igemene informatie over de di- rerse verkiezingsprogramma's. In het kader van het twintig-ja- ig bestaan van Amnesty Interna- ional wordt in de week van 21 iei t.m. 4 juni in de Infotiek in hal van het raadhuis een ten- oonstelling gehouden over het perk van deze organisatie. Deze tentoonstelling is te be- ichtigen tijdens de openstellings- iren van het raadhuis. BOUWVERGUNNING VERLEEND Burgemeester en wethouders van fenray hebben in hun vergadering ^*an 13 mei 1981 voor de navolgen- Gi e bouwplannen bouwvergunning ~£- erleend. P» Ut Zij, die menen door de afgifte uib an een van deze bouwvergunin- jen rechtstreeks in hun belang te jjn getroffen, kunnen gedurende 0 dagen na datum van deze pu ll te ilicatie op grond van de Wet Ad- junistratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een da emotiveerd bezwaarschrift indie- len bij burgemeester en wethöu- Jers. het uitbreiden van de woning er9 an de Horsterweg 41 t.n.v. W. M. if, Classens; - het verbouwen van de woning an de Lcllebeekweg 24 t.n.v. J.H. Ifennekens - het uitbreiden van een varkens tal aan de Veulenseweg 31, t.n.v. Gebr. J. en B. Burgers; - het verbouwen van de woning an de Ringweg 8 t.n.v. G. J. H. Ilichels; r h - het verbouwen van de woning an de Eijkenhofweg 8, t.n.v. J. L. van Dijck; het bouwen van een loods aan e Twistweg 2, t.n.v. P. T. J. L. lotden; - het verbouwen van een woning de Eindstraat 25 t.n.v. J. H. 1 Rutten. Venray, 15 mei 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche lag everd 109 in; taalden vila •etitie dasse De 1 Jen nvi w ittent ken. wl toch Drong rfl" Het heren-veteranen A team van Hockeyclub Venray heeft zon- j.l. een unieke prestatie ge- »erd door de landelijke beker- lale, om de „Karei van Leuven ïranenbeker" te winnen. Een ïn op het toch al succesvolle oen, waarin zij tevens in de lelijke hoofdklasse voor vetera- jams. het kampioenschap be ien. De finale om de Karei ,a Leuven veteranenbeker werd Soest gespeeld tegen de vetera- uit GroningeA, dat in de kom- ie in de Hoofdbond promotie- se uitkomt, c finalewedstrijd was zeer span- id en beide teams deden niet si voor elkaar onder. Dankzij it reageren van Gerard Bok- wist Venray in de eerste helft op een verdiende 10 voor lag te komen. In het begin van tweede helft hadden de Grorun- het betere van het spel en *«ïn ze via een strafcomer gelijk komen. Een verlenging van 2 x minuut was uiteindelijk nood- k. Tijdens deze verlenging s Venray verdiend een straf- toegewezen en was het Afko •onbeek die beheerst, onhcrud- voor de doelman, de bal in Groningse doel pushte en daar- uee verdiend voor Venray, de tl overwinning zeker stelde. Venray blijft nu definitief in het 't van deze beker, omdat dit laatste seizoen was, dat de .keybond bekerwedstrijden or- iseerde. De gewijzigde kompe- istruktuur en uitbreiding van ■ei in populariteit toenemende aalhockeygebeuren, maken het in lassen van een bekerkompetitie in de toekomst niet meer mogelijk. Op de foto: staand vinx. H. *enninx, H Buytendijk, H. Fijne- A. Peiser, H. Wils. H. Lerou, Beek, J. Verhoeven, G. Bok- .Vooagrond: A. Schoonbeek, B. i, H. Foels, P. Min. ,i4t •4 lakelijk. kreeg dag iw^v v Schoonbeek «ar i het rek^bezi „jet niss Hoek app gani: l iet HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 7 april 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. H. M. Maessen, Peelweg 12 te Ysselsteyn- Venray. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uit breiden/wijzigen van een grondverzet- bedrijf ca., gelegen aan de Peelweg 12 te Ysselsteyn; dat op 13 april 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van JAKO BV, Metaalwarenbedrijf, Smakterweg 15 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a. uitbreiden/wijzigen van een metaalbe- wrekingsbedrijf waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, ge legen aan de Smakterweg 15 te Ven ray; dat op 16 april 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van L. H. H. Janssen. Molenhoek 14 te Oirlo-Ven- ray. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimveehouderij waarbij mest en meststoften worden bewaard, gelegen aan de Molenhoek 14 te Oirlo. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 15 juni 1981. elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 3 juni 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag. de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op. dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 15 mei 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, twee lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: G. Michels, Rinsweg 8 te Ys- selsteyn-Venray voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en kippenhou- derij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Ringweg 8 te Ysselsteyn-Venray. positief te beschikken onder voor waarden om gevaar .schade of hin der voor de omgeving te ondervan gen De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 29 mei 1981, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 15 mei 1981 Burgemeester en wethouders vnd. namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen HINDERWET Kennisgeving bekendmaking beschikking. Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne' maken bekend, dat door hen. onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen, op 6 mei 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van J. M. Claessens, Heidse Peel weg 16 te Ysselsteyn-Venray voor het uitbreiden en wijzigen van een kippenhouderij en varkensmesterij, waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Heidse Peelweg 4 6te Ysselsteyn De beschikking en alle ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray. ter inzage en wel van 15 mei tot 15 juni 1981, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donder dags van 16.30 uur tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 15 juni 1981 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrage: b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22. tweede lid, ot 28. eerste lid, onder c, van de Wet al- qemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende», die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staal is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28. eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 15 mei 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen. het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Tennisvereniging Ysselsteyn PINKSTERTOERNOOI 7 en 8 juni Met de Pinksterdagen spelen wij ons eerste tennistoernooi en wel het gemengd Pinksterdubbel. Men kan zich zowel als paar als enke ling opgeven, waarna uitwerking volgt. Opgave tot 16 mei bij vol gende personen: W Willems, tel. 393; Jos Jenniskens, tel. 04785-676 en Mart Stiphout, tel. 04832-353. Uitslag jeugdtoernooi zondag 3 mei: Finale groep 1: Hans KreyfeltP. Verstappen 5—3 Finale groep 2: Irene LitjensElly Kssels 113 ALGEMENE LEDEN VERGADERING 19 mei 1981 Het bestuur deelt medee dat Joke Peeters gezien de omstandigheden, niet langer als bestuurslid en pen ningmeester aan kan blijven Voor stel van het bestuur de kandidaat stelling van mej Annemie Spreeu- wenberg om als bestuurslid en pen ningmeester de taak van Joke in het bestuur over te nemen. Andere kandidaten vanuit de vereniging kunnen zich schriftelijk melden, uiterlijk 7 dagen voor de vergade ring bij de secretaresse: mevr. Jansen, Pioniersstraat 17, Yssel steyn. Interne kompetitie: In groep 1 eindigde het belang rijke treffen tussen Harrie Coolen en Wim Jeuken in een zwaar be vochten remise, zodat Harrie de beste vooruitzichten behoudt op de titel. Onderaan blijft het ook span nend omdat daar ook punten bin nen gehaald werden. Stand groep 1: H. Coolen 7 4 3 0 5% W. Jeuken 7 4 2 15 T. Coopmans 9 2 4 3 4 P Rouvroye 6 1 3 2 2% J. de Wit 6 0 4 2 2 F. Smits 112 4 2 In groep 2 gaat 'het alleen nog maar tussen Wil Gommans en Wan- net. De rest is in strijd tegen de gradatie. Stand groep 2: W. Gommans 6 5 1 0 5% H. Wannet 7 5 115% G. Kortenoeven 8 3 1 4 3% W. Dokter 7 2 2 3 3 J. Lcuwerse 7 1 3 3 2% A. Moss 9 12 6 2 Jan Reintjes is in groep 3 op dreef, want door achtereenvolgens Breukers en Verhees een heel en een half punt af te pakken, gaat Peters riant aan de leiding. Seu- ren is waarschijnlijk gedoemd te degraderen. Stand groep 3: L. Peeters 7 6 0 1 6 J Reintjes 8 4 1 3 4% M. Verhees 6 3 2 1 4 G. Breukers 6 3 1 3 3% B. Pleit 7 2 2 3 3 H Meyer 9 2 1 6 2% W. Seuren 7 115 Vh Doordat Rob Groenendijk van Friits Frederiks won is hier alles al zo goed als beslist. Stand groep 4: R. Groenendijk 8 7 1 0 7 Va F. Frederiks 5 5 0 4 5 J Smits 6 3 0 3 3 T. Druiven 7 3 0 4 3 H, Mooren 7 2 0 5 2 G, Cajdwell 6 1 1 4 IV* J. W. de Wit 6 1 1 5 1% van 27 april ton. 3 mei 1981 Twee kratten inh. lege flessen E 10. Zilverkleurige armband dames model quartshorloge, merk Honda. Kleine Zwarte portemonnaie met rits inhoudende 18,Bruine kin- derportemonnaie, met twee ritsen inhoud 2.90. Hond, ras Fox Ter rier, kleur wit, bruin-zwart. Voor informatie kunt u zich wen den tot de administratie van de Gemeentepolitie Venray, Grote straat 1. Tel, 04780-84888 toestel 30. bin, K. ten Lerou Het zit zo. Naarmate er méér zon komt willen we wat minder aantrekken, maar wordt de keus weer kleiner. Daar doen we deze zomer dus wat aan. Bij ons vindt u nu een bloeiende kollektie zomerjurken voor alle maten. Voldoende luchtig om van de zon te genieten en voldoende gekleed om overal gezien te mogen worden. Het afgebeeld model van onvervalste katoenen Boussac-stof in de maten 40 t/m 48. f 139,-. Meesstraat 14 Grotestraat 53 077 12351 04780-82881 Speelgroep Stevensbeek speelt TRAMLIJN BEGEERTE „Speelgroep Stevensbeek" is zich na het wagenspel „pierlala" van Jan Naaikens aan het voorberei den op een nieuw avondvullend stuk: Tramlijn Begeerte De regie van dit stuk is in han den van Frans Mulders. „Tramlijn Begeerte" is te zien op donderdag 14 mei in de Schouwburg in Cuyk (aanvang 20.30 uur) en op 17 mei (a.s. zondag) in de schouwburg in Venray, aanvang 20.15 uur. Voor inlichtingen over het stuk kunt U terecht bij: Sophie Lomme- Janssen, Anthoniuspark 2. St. An- thonis tel. 08858-2569). ENRAY (Overgenomen uit NSF Trimwijzer nr. 96). Trimmen, dat doen vele duizen den Nederlanders. De een doet het een of tweemaal per week omdat trimmen gewoon lekker is. Je wordt er weer eens eoht moe van. Anderen doen het om alleen of samen met anderen een poosje lekker aktief in de natuur bezig te zijn. Weer andaren trimmen, omdat ze van lekker eten houden, en daardoor dikker worden. Tóch wil len zij er niets voor laten staan. Trimmen is voor hen een uitste kende methode om die extra pond jes kwijt te raken. Maar met trim men houd je óók je lichaam in konditie. Vele mensen denken daar net zo over. Een zittend leven bevordert hun spierkracht en uithoudingsver mogen bepaald niet. Daardoor wor den ze sneller moe. Trimmen hèlpt daartegen. Al deze mensen hebben ieder hun eigen reden om te gaan trimmen, en eigenlijk hebben ze allemaal gelijk. Er zijn ook mensen die gaan trimmen omdat ze denken, dat een flinke portie lichamelijke aktiviteit per week het risico op hart- en vaatziekten waaronder het hartinfarct vermindert. Jammer genoeg valt er dat dat btereft geen garantie te geven. Wel is herhaaldelijk aangetoond, dat bij groepen mensen die zware lichame lijke aktiviteiten verrichten minder hart- en vaatziekten voorkomen dan onder mensen die minder aktief zijn. Maar een duidelijk ver band tussen het regelmatig leve ren van zware inspanning en een verlaagd percentage hartinfarcten is nooit bewezen. Zijn de andere redenen die hierboven werden genoemd eigenlijk niet voldoende om te blijven trimmen? Of bent U misschien nog niet begonnen? Waarschijnlijk is het daarvoor dan NU de tijd. Onze aktiviteiten: Zaterdagmorgen 16 mei duurloop 6 of 10 km op het Ballonzuil cir cuit Vertrek om 7.15 uur vanaf Cooperbaan. Zondagmorgen 17 mei, loop-, trim- en speloefeningen, vertrek om 9 uur vanaf Lorbaan. Woensdagavond om 18.45 uur vertrek vanaf wandelpad Geystè ren voor loop-, trim- en spoeloefe- ningen. Verzamelen 5 minuten voor aan gegeven vertrektijden. Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel. 85384. ook UW weekblad boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend M.G.C. VLAKWATER Uitslag bondscompetitie: Vlakwater 1Cuyk 1 62 Ons eerste team was jJ. zon dag goed op dreef; samen maakten zij ronden van 97 96 en 96. Helaas moesten ze de tweede ronde met 108 punten aan de tegenstander la ten. H. Peeters was met 96 punten de beste speler terwijl ook H. Lens- sen met 98 G. Janssen met 99 en G. Vermeulen met 103 eveneens top „scoorden". Geleen 3Vlakwater 2 44 Ons tweede team heeft ondanks wat tegenvallende persoonlijke re sultaten toch een gelijkspel uit het vuur gesleept. Zij wisten de 2e en 3e ronde te winnen. H. Hekrens speelde met 113 een goede „klasse apart", terwijl G. Voermans met 135 punten duidelijk een „off-day" had. Dit weekend vinden in Maasbree en Baarlo de Nationale kampioen schappen plaats. Deelnemers uit geheel Nederland, waaronder uit Venray binden daar de strijd aan om het nationaal kampioenschap en een plaats in het nationale team. Wij wensen hierbij alle Ven- rayse deelnemers veel succes toe! Ongetwijfeld zullen dit ook de tal rijke supporters wensen. TENNISCLUB VENRAY Competitie: De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Landelijk gemengd-team 4e klasse: Deurne 2Rodhe 1 53 Landelijk Heren 5e klasse: RodheGemert 2 Landelijk Junioren: RodheLottum District junioren-gemengd: VCT (Venlo)—Rodhe District junioren jongens: RodheMookerheide District Heren: Venray 2Rodhe District Dames: Rodhe 1Broekhuizen 1 Grubbenvorst 3Rodhe 2 Peel en Maas junioren jongens: RodheVierlingsbeek 31 Kring-junioren meisjes: Deze competitie start op woensdag 20 mei (zie programma). Oonderlinge comp. gemengd: Team 2—Team 3 3—1 5—1 6—2 2—3 2—2 2—4 3—2 2—3 Het programma voor de komende week is als volgt: Zaterdag 16 mei: District junioren gemengd Velden 2Rodhe 9.30 District junioren jongens: RodheBroekhuizen 9.30 District Heren: Toni do (Baarlo)Rodhe 13.00 Zondag 17 mei: Landelijk gemengd-team Rodhe 1Blerick 4 10.00 Landelijk Herenteam Loonse DuinenRodhe 10,00 Landelijk Juniorenteam vrij. Dinsdag 19 mei: District Dames Rodhe 1—Wiekslag 1 930 Velden 2—Rodhe 2 930 Woensdag 20 mei: Peel en Maas jun jongens Rodhe—Mill 1 1330 Kring junioren meiisjes RodheA reen 1400 Vrijdag 15 mei: Onderlinge comp. gemengd tm 14 j. Team 3Team 1 16.00 er is geen beter adres Kaldenkerkerweg 3, Venlo, tel. 077-17646 Langstraat 64a, Venray, tel. 04780-80671 Postbus 320 - Venray St- Anna: psychiatrisch centrum Venray: Maandag van 15.00 tot 16.30 u. programma „non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Woensdag: van 10.00 tot 10.45 uur het programma „fijne luis- termuziek". Vrijdag van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en ac tualiteiten" waarna heit „ver- zoekplatenprogramma". St. Servatius: psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur „Nieuws en informaties", vervol gens het programma „fijne luis- termuziek"'. Tot slot van dit pro gramma „Zomaar muziek'' met het verzoekplatenprogramma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: maandag van 14.00 tot 15.00 u, een muziekprogramma „Houwen- Zo", een muziekprogramma ver zorgd door Nol Houwen. dinsdag van 15.00 tot 16.00 u- het programma „Fijne luistermu- ziek". vrijdag van 15.00 tot 16.00 u. het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethstreekziekenhuis Ven ray: te beluisteren via kanaal 4 dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „Fijne luister- muziek".- donderdag van 10.15 tot 11.45 u.: speciaal programma voor de jeugdige luisteraars, vervolgens „Nieuws en infor maties", daarna het „verzoekplaten- programma''- Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Mogen wij U wel verzoeken, wan neer U via postbus ons om een verzoekje vraagt, op uw envelop pe een postzegel van 0.65 te plakken, anders hebben wij steeds strafport te betalen! Eventueel kunt U ook een for muliertje vragen bij het afdelings hoofd om dan een plaatje aan te vragen en/of een muzikale groet te doen. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, nummer van de kamer, en de afdeling van het betreffende ziekenhuis van diegene voor wie de plaat/groet is bestemd, maar ook wie de afzender is.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13