enrayse wegkruisen VAMOS A VEB POLITIERECHTER ERKELIJKE DIENSTEN Srote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen PEEL EN MAAS Parochie Ysselsteyn Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt Jehova's Getuigen Boekenstand in Vredeskerk FEDERATIE SOLISTEN CONCOURS TE CASTENRAY VAN 25 APRIL TOT EN MET 2 MEI dot Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog- (kinderkoor), int. overl. fam. Laar-de Wit Marinus Kel- (buurt) Jan en Grad van !5t. iondag; Tweede zondag van Pa- 8.00 leesmis, int. overleden arochianen; 9.30 gregoriaanse loogmis, init. Wilhelmus Janssen German Ebberink Frans van Op- M-Sergen Thij Voesten; 11.00 neder- adse hoogmis, int Har Pouwels en Jretha Kassing Karei Jeuken buurtvereniging St. Jozef). Maandag: H. Petrus Canisius, jester en kerkleraar. 9.00 oude lichtingen ouders Oudenhoven- hj /tonen en overl. kinderen, 19.00 n, ff. Broers, echtgenote en overl. kin- o ieren Maria Gertruda Cleophas- d Lichtenveld. Dinsdag: 9.00 bijzondere inten- e; 19.00 overl, ouders Schols- jpe Leers Fun Odenhoven en zoon ólat Jan overl. fam. van Goch-Stein. vat Woensdag: H. Catharina van Sie- keitga, maagd en kerklerares. 9.00 bij- pndere intentie (C.)19.00 Roland Geenen en zoon Jo Thij Voesten (buurt). Donderdag: 9.00 Aratoon Feijen, chtgenote en heerzoon Rie Wol- e-Grcelkens. u. Vrijdag: eerst evrijdag van de naand .toegewijd aan het H. Hart Jezus. 9.00 pastoor J. Thielen: 'c 15.00 40-jarig huwelijksfeest van r0^|de Laar-de Wit; 19.00 Karei Jeu- en (buurtvereniging St. Jozef). Zaterdag: H. Athanasius, bis hop en kerkleraar. 9.00 Piet lanssen Harire Messemaeckers uit dankbaarheid (S.)11.00 le- tende en overleden leden van het ;t. Anna-Gilde.19.00 Johan Moor- eés en overl. fam. fam. van Joch-Stein Marinus Kelders Juurt) overl. fam. Bouten-Ver- svJ «huren- ooivar Mededelingen: -Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Karin Weijers en Astrid van Keeken. 1 ^-Huwelijksafkondiging: Gerda Willems (Overloon) en Peter v. d. Hoogenhof Maria Pools (Merselo) en John Bonants. Vrijdag is eerste vrijdag van de maand en wordt de heilige Communie gebracht aan de zie ken. Vrijdag begint de meimaand, die bijzonder is toegewijd aan de maagd Maria, de Moeder van Jezus Christus. Akolieten: 184lZatredag: 19.00 Erik en Jolanda leerkens, lezer: L. Truijen. Zondag: 8.00 Bas Houba en Erik rekking, lezer: G. Regli; 9.30 Kees d. Helm en John van Bers; 11.00 Bran Poels en Sammie Huibers, tzer: M. van Pelt. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Tom lengen en Henri Willems. Woensdag en vrijdag: 19.00 Karin ■men en Berti Bouten. Zaterdag 25 april: 18.30 Euch. viering. Int. voor levende en over leden leden van de Personeelsver eniging. Misdienaars: Gert-Jan Wismans en Harm v. d. Bosoh. Zondag 26 april: Tweede zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis. Int.: /overl. ouders van Huet-Bongers. Misdienaars: Freek Dirkx en Arno Klein Overmeen. Door de week: elke dag avond mis behalve woensdag. De kollekte voor de Landelijke Vastenaktie heeft 1881,60 opge bracht. Alle gevers hartelijk dank. Zondag 26 april: Beloken Pasen. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoog mis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Dinsdag: 3e dinsdag van de An- toniusnoveen. 19.00 avondmis met voorbeden'voor eigen en aanbevo len intenties. Vrijdag; Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus; 9.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie; Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Zindag 26 april kunt u uw vas- tenzakje nog inleveren. Daarna sluiten we de Vastenaktie 1981 af. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Dorothea Hen- driks-Vermeulen (buurt). Zondag: 7.30 voor de parochie overledenen (offerbus); 9.00 overl. ouders Stoks en zoon Piet; 10.15 Johannes en Helena Helden; 11.45 overl. ouders; 18.00 overl. oudei^ van den Heuvel-Oosthoek. Maandag: 8.00 voor een goede toekomst van de jeugd; 19.00 Hen- drika Kleuskens-Achten. Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius 19.00 Johanna Veldhuizen-v.d. Heu vel t.e.v. St. Antonius (A.) tot zekere intentie. Woensdag: 8.00 overl. fam. Am- brosius; 19.00 overl. ouders Fren- ken-Drijsdale overl. ouders Bas- ten-Bonamts. Donderdag: 8.00 overl. fam. Pe ters-Arts; 19.00 Willebrordus Ak kermans Toos Hendricx-Rutten., Vrijdag: 8.00 overl, oudei's Ak- kermnas-Timmermans; 19.00 ge zinsmis; fam. Spring in 't Veld, Geurts en Konings. Zaterdag: 8.00 Selida Virginia Rojer en Constant Rojer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Peter en Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Jacq Smetsers en Hans van Geenen; 10.15 Ricky Dou- wes en Peter Schoenmaekers; 11.45 Arnou'd Verhacg cn Hans Kerst- jens; 18.00 Willy v. d. Bekerom en Geert Koppes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Leo eh Johan Pouwels; 19.00 Twannie Peeters en Martien Leen- ders. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar en Marcel' Bastiaans. Dinsdag en donderdag: 19.00 Ron nie Windrath en André Basten. Houten kruis zonder orpus, aan de Weide- »eg te Leunen, staande tp een betonnen voet. Kruis werd opgericht nagedachtenis aan fans Michels uit Mer- elo, die daar in de uurt op 3 november J44 door de Duitsers »erd doorgeschoten. Frans Michels voerde Is lid van de verzets- rganisatie L.O. een ipdracht uit voor de ;ealliceerden. In 1972 werd het truis gerestaureerd en P zijn huidige stand- laats neergezet. Op betonnen voet staat e inscriptie „Hij stierf oor zijn land''. Elke eerdere aanduiding ont wekt Houten kruis zonder corpus op de Dr. Kort- mannstraat op de schei ding met de Smakter- weg. Na de oorlog werd het oude kruis met oud corpus danig in verval opgeruimd. Na de reconstructie van de weg werd een klein plantsoentje te gen de bosrand aange legd. Vissers Wegen bouw plaatste daarin 'n nieuw houten kruis; een corpus werd' echter niet aangebracht. Omdat dit punt een bijzondere speelplaats voor de jeugd is, ver trouwt men het niet om alsnog een corpus aan te brengen. Zaterdag 25 april: Euch. viering om 19.00 u. met muzikale omlijs ting van het jongerenkoor uit Overloon o.l.v. Jaap Verhoef. Geen kindercrèche. Misintentie: voor de parochie. Zondag 26 april: Gezongen euch. viering om 10.00 u. Kindercrèche wordt verzorgd door mevr. Wolf, Margo Franssen. Misintentie: Dhr. Chr .v. Megen. t Woensdag 29 april: Euch. viering om 19.00 u. Misintentie: Johan Camps; Dhr. Lemmen. Tweede zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. Willem Swinkels en voor de familie Swin- kels-Borghs. Samen zingen we ne derlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. ouders de Mulder-Aerts; 9.00 lees mis uit dankbaarheid ter ere van 0.L. Vrouw; 10.00 hoogmis voor overl. Maria Derks voor ovrel. familie van Ham-Bodden. Neder landse gezangen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. Jan Evers (fam. van Gerwen-Ja- cobs) voor het verkrijgen van priesterroepingen; 18.30 avondmis voor Sjeng de Bruijn (buurt). Maandag: H. Petrus Canisius, priester. 8.00 leesmis tot zekere in tentie; 19.00 avondmis voor overl. ouders Janssen- de Bruijn en zoon Jchan en dochter Anna. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven'-van Rhijn; 19.00 avondmis uit dankbaarheid bij de geboorte van een kind. Woensdag: H. Catharina van Sie na, maagd en lerares. 8.00 leesmis voor overl. Jo van Winkel; 14.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van de ouders Strijbosch-van Dijck in de kapel van Veltum; 19.00 avondmis voor overl. familie Koppes-Pijpers en kinderen en ome Toon. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Derks; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Bonants vcor overl. Piet Vermeltfoort. Vrijdag: Feest van St. Jozef, Ar beider en ook eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de ver ering van het H. Hart. 8.00 lees mis voor cverl. familie Thielen- Hendriks; 15.00 plechtige eucharis tieviering uit dankbaarheid bij ge legenheid van het 25-jarig huwe lijksfeest van de ouders Hermans- Hufs; 19.00 avondmis uit dank baarheid te rere van O.L. Vrouw (fam. v. G.). Zaterdag: H. Athanasius, bis schop en kerkleraar. 8.00 leesmis vcoi cverl. familie van Gerven-van Rhijn; 17.00 (5 uur n.m.) Plechtige eucharistieviering waaronder toe diening van het H. Sacrament van het Vormsel aan de kinderen van de zesde klas van de basisscholen van onze parochie, door Mgr. A. Castermans, vicaris-generaal van ons bisdom. Zangdoor het Jonge renkoor met begeleiding van het orkest .19.00 avondmis voor overl. Huberta Janssen-Hendriks. Mededelingen: 1. In het weekend van a.s. zater dag en zondag staan achter in de kerk godsdienstige boeken en boekjes uitgestald. Deze zjjn vooral bedoeld als geschenken voor de kinderen die in mei hun eerste H. Communie doen. U kunt ze na de mis inzien en bestellen. Ze worden dna tijdig bij u thuis bezorgd. Geef eens een godsdienstig boek! 2. De maand mie, die a.s. vrijdag begint is van oudsher toegewijd aan de verering van de H. Maagd Maria. Wil deze verering in ere houden door uw kinderen er op te wijzen en door zelf ook eens een mis door de week te komen bijwonen. 3. De volgende week. zaterdag 2 mei, komt Mgr. Castermans het H. Vormsel toedienen aan de kinderen van de zesde klas van onze basisscholen om 5 uur n.m. Voor iedere vormeling en hun vader en moeder zijn drie plaat sen gereserveerd. Maar ook alle andere familieleden van deze vormelingen zyn in deze dienst welkom. De kerk is groot ge noeg om ieder een plaats te geven. 4. Zondag onder de mis van half twaalf kleutercrêche in de kleu terschool vlak bjj de kerk. Leid ster: Mej. Mientje Kusters. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 W. Aben, J. Lins- kens; 9.00 R. Beerkens, M. Janssen; 10.00 S. Fijneman, M. Fijneman, Th. Houwen; 11.30 O. Geurts. M. van Ampting; 18.30 G. Krijnen, P. Arts. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 R. Siebers, H. Boom; 19.00 P. van Dinter, R. Duivenvoorde. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 5. Achten, B. Trimbos; 19.00 U. v. Weert, R. Barents. Zondag 26 april, Beloken Pasen, om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel. Predikant is Ds. J. L. Mager uit Roermond. Koliekten voor het plaatselijk kerkewerk en de diakonie. In de Hervormde Kerk te Blit- terswijck geen dienst. Zaterdag: 18.00 voor levende en overleden leden van de fam. Ach ten; 19.00 Jubileum van de Visclub „*t Alvertje". Francisca Manders- Emons overl. fam. Min-Verbeek. Zondag: 8.30 Piet Rutten (v.w. neven en nichten); 10.00 overl. ouders Jeuken-Jeuken en zoon Louis Jacoba van Bommel-van Enckevort uit dankbaarheid (Gem. Koor). Maandag: 9.00 Mathilde Custers Peeters. Dinsdag: 9.00 Broeder Drabbels en overl. familie. Woensdag: 9.00 gest. jaard. Theo- dorus Verheijen en Elis. v. d. Wa ter en Hendrina van Dijk. Donderdag: 9.00 Toon van Cuijck; 15.00 voor het Bruidspaar Janssen- Slangen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven; 15.00 voor het bruids paar Rooymans-Peeters. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Ma- dou-v. d. Eisen overl. fam. Di- reks-Hellegers Nelly Pluk-Claes- sen. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 18.00 Sjackie Wilmsen, Ronny Pelzer; 19.00 Paul Janssen, Roland Tacken. Zondag: 8.30 Michel van Dijk, Hans Holtackers; 10.00 Jan Rutten, Leon Hendrix, Roel Folkerts, Donderdag: 15.00 Ivo Franssen, Frits Dupont. Vrijdag: 15.00 Sjackie Wilmsen, Hans Holtackers. Zaterdag: 14.30 pl. gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwelijksjubileum echtpaar J. Driessen-Timmermans, tevens voor zoon Jos Driessen; 19.00 gez. H. Mis jaard. Peter Joh. Baten; mnd. Mat. Hub. Bots; mnd. Theodora Wilmssen-Opheij; Truus Guffens- Swinkels (koll.); Jan Speijken (koll.) (kinderkoor). Zondag: 8.30 lsm. st. Hendrikus Thielen, Maria Geurts; 10.00 Hoog mis jaard. Hendrik Baten; Toos ÏJuykers Jenniskens (koll.). Dinsdag: 19.00 gez. H. Mis tot zekere intentie en Theo Willemsen Opheij. Woensdag: 8.00 H. Mis st Johan Lemmen en Petronella Emonts. Donderdag: 19.00 H. Uur en H. Eucharistie, st. Gerard Peters; Theodora Willemsen-Opheij (koll.). Vrjjdag: eerste vrijdag van de maand, viering H. Hart van Je zus en begin van de meimaand ter ere van H. Maria. 9.00 Communie zieken; 19,00 gez. H. Mis st. Baten- Jeurissen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis, J. Speijken (koll.), Theodora Willem sen-Opheij (koll.) (Dameskoor Misdienaars: Mike en Patrick Kleeven; Mark Donders en Marcel Classens; in Hoogmis: Luc Venne- kens en Rob Weys. Zaterdag: 19.00 jrd. Hendricus en Elisabeth Strijbos. Zondag: 8.00 bij gelegenheid van een verjaardag (Ph.); 10.00 jrd. v. Engelbert Emonts en Maria en zoon Martinus Geurts. Maandag: 19.00 uur. Dinsdag: 8.00 uur. Woensdag. 8.00 tot intentie van hen die hiervoor in deze H. Mis offeren. Donderdag: 8.00 uur. (Maandag t.m. donderdag geen persoonlijke intentie opgegeven). Vrijdag: .eerste vrijdag van de maand. Vanaf 9 uur: ziekencom munie overl. ouders Verhoeven- Houben. Zaterdag: 19.00 Lei Heidens. Beloken Pasen. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten jrd. voor Jozef Croij- mans en ech>tg. en Martin Croij- mans lsm. voor fam. Geurts-Lit- jens. Zondag: 8.00 lsm. v. Sjeng Phi- lipsen maandd. v. Ine Janssen; 10.00 hgm. als jaard v. Johanna Verheijen-Loonen hgm. v. Hen drina Jenniskens-Voermans en echtg.; 11.15 lsm .als jrd. v. Jean Holtackers lsm. v. Mia Langen- kamp-Litjens (vanw. de buurt) weekd. v. Frans van Bavel en Eli sabeth van Nieuwenhoven-Weekers. Maandag: 19.00 lsm. v. Antoon Verheijen lsm. uit dankbaarheid (H.); 19.30 lsm. v. fam. J'anssen- Achten lsm. v. pater Loenen. Dinsdag: 19.00 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers maandd. voor Ellly Loonen en Elly van Berlo. Woensdag: 7.30 gest. jrd. voor Antoon Meijers en echtg. gest. jrd. v. Ant., Nella en Dora Emons. Donderdag: 7.30 gest. jrd. v. Mar tinus Claessens, echtg en zoon Ge rard gest. jrd- voor Henricus Gussen en Lamberdina Takken. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 maandd. v. Jozef Croijmans, echt. en Martin Croijmans lsm. tot bijz. intentie (P.); 14.30 zilve ren huwelijk Manders-Litjens; 19.00 maandd. v. Herman van Leipsig maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtg. en Johanna Verheijen- Loonen. Zaterdag: 14.00 huwelijk Clas- sens-Croijmans; 19.00 weekd. voor Anna* Bouten jrd. v. Martin Mi chels lsm. v. Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx. Misdienaar: 19.00 Twan Hegger. Akolieten: za 19.00 Twan Hegger en Roel Janssen; zo 8.00 H. van Rhee; 10.00 W. Emonts,, R. Kuenen en W. Heidens; 11.15 R. Duijkers en W. van Meijel. Vastenaktie: de bussen voor de vastenaktie blijven staan tot en met zondag 25 april. Als u uw bijdrage nog niet gegeven hebt, doe het dan alsnog. De mens uit de derde wereld is er u dankbaar voor. Gedoopt: Kuenen Jeroen; Leijen- deckers Davy; Peeters Carolien. Huwelyksafk.: Classens Henk (Castenray) en Maria Croijmans. uw Venrays weekblad Zaterdag: 16.00 H. Mis ui;t dank baarheid b.g.v. het 25-jarig bestaan van de Fa. Klomp; 19.00 H. Mis voor Gerrit Thoone. Zondag: 8.30 H. Mis voor Jacob Arts en overl. ouders; 10.00 H. Mis voor overl. fam Michels-Lamers; 11.30 H. Mis voor Frans Geven. Maandag: 19.00 H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Mar tien Hendriks en overl. fam. Hen- driks-Fleurkens; 16.00 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. het 40-jarig hu welijk van P. Spreeuwenberg en G. van Hoof (Kinderkoor!). Woensdag: 8.00 jgt. v. H. van Lipzig. Donflferdag: 8.00 H. Mis voor Martinus van Asseldonk. Vrijdag: 14.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het 25-jarig huw. van dhr. en mevr. van Hugten; 19.00 1. H. Mis v. fam. Philipsen- Nijssen; 2. H. Mis voor Maria van Soest-Swinkels, fam. Smedts-Dinghs dochter Elisabeth en Theo v. Soest. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Hendrikus Hellegers en Maria Cre- mers. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Willy Hendriks en Karei Dekkers. Zondag: 8.30 Peter Peeters; 10.00 Rob Koonings en Roel Emonts; 11.30 Ko Flinsertberg en Francis v. d. Hoff; weekdagen: Joost v. Elzakker en Jos Bovee. Mededelingen: In de week van 25 april 2 mei hebben wij in onze parochie de col lecte voor de Hartstichting. U ont vangt daarvoor een zakje thuis voor een bijdrage, welke U in het weekend van 2 en 3 mei kunt stop pen in de bus achter in d^ kerk. 2. Ik wil de misdienaars en de kinderen van het kinderkoor alvast laten weten dat we op 26 mei een uitstapje gaan maken naar het ponypark in Slagharen. Dat is dinsdags in de vakantieweek van Hemelvaart. Nadere berichten vol gen nog. Tweede zondag na Pasen, 26 april Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis: jaargetijde voor de overleden ou- des Pcels-Michels en voor Johan nes en Hendrikus van Kempen en Ger van Kempen-Friesen. Akolie ten: Geert van Meijel en Patick Vollenberg. Misdienaas van de week: Berrie Fleuren en Martien Jenniskens. Kerkdeurkollekte voor het Neder lands Astma Fonds. Maandag: 8 uur H. Mis voor Nel lie Claessens-Derikx. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Huisman-Paulus en zoons Toon en Jan. Woensdag: 8 uur geen H. Mis; 14.30 plechtige Jubileummis b.g.v. 40-jarig huwelijksfeest van het bruidspaar Grad Derikx en Drika Derikx-van Vegchel. Donderdag: 8 uur' H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Nellie Claessens-Derikx. Zondag 26 april Beloken Pasen, 2e zondag van Pasen. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers. Zondag: 9.45 Hgm. overl. - fam. Aarts-Roosen; 11.15 2e zesweken- dienst Marlie Weys. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Burgers-Heesen. Dinsdag: 3e dinsdag ter ere van H. Antonius van Padua. 8 uur lsm. -ter ere van H. Antonius van Pa dua (int. offerblok). Woensdag: 8 uur lsm. zal. Sef Linedrs en overl. ouders. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ber. van Ooi en zoon Wim. Vrijdag 1 mei, maand bijz. toe gewijd aan H. Maagd Maria. Eer ste vrijdag van de maand, toege wijd aan H. Hart. 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart van Jezus. Zaterdag: Priesterzaterdag, bijz. H. Mis voor Paus en Bisschoppen 's avonds om 7 uur Hgm. ter ere van de H. Maagd Maria, int. wel doeners kapel Lorbaan. Akolieten voor 26 april: W. Fleurkens, L. Reintjes, R. Weys. Misdienaars: Reintjes, Backer. Zaterdag 25 april: 7 uur gez. Mis voor familie van Lankvelt-Giesbers. Zondag 26 april: 10.00 gez. Mis jgt. Maria Arts-Emons; 11.30 jgt. J. van Dijck-Hcedemakers, Mart. van Dijck-Steegs en To van Dijck. Maandag: feestdag van Petrus Canisius. 8.30 jgt. Jac. Poels, Mar tinus Arts, Martinus Poels en Jo hanna Wismans. Dinsdag: feest van Petrus Chanel. 8.30 Lambert van Meyel, Lauren- tia Noyen; 2 uur Jubileummis fam. Thijssen (50). Woensdag: feest van Catharina van Siena, Schoolmis 12 3 klassen. 8.30 overleden fam. Hoedemakers- Gooren. Donderdag: feest van St. Pius V, Paus 8.30 overleden fam. Thissen. Vrijdag 1 mei, feest van St. Jo zef de Arbeider Eerste vrijdag van de maand. 8.30 Mis ter ere van het H. Hart voor degenen die geofferd hebben; 2.30 Huwelijksmis Bo- nants-Poels. Zaterdag: Eerste zaterdag, Pries terzaterdag. Er zal een H. Mis op gedragen worden voor priesterroe pingen en roepingen tot het reli gieuze leven. 7 uur gez. Mis over leden familie Eyssen-Voncken. Misdienaars; zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag: 10.00 Harm Hendriks en Stan Verhaag; 11.30 Jolanda Kousemaker en Na- tasja Arts. Koliek tanten: zaterdag 7 uur Hen driks; zondag 10.00 Ewals; 11.30 J. Verhaag. Kerk schoonmaken 29 april: me vrouw Jacobs-Lormans, Grootdorp Mevrouw Peeters, Haag. 1. Kollekte Vastenaktie: 2900,—. Hartelijk dank aan iedereen. 2. Mej. Mien Pubben is door de Bisschop benoemd tot nieuw lid van het Kerkbestuur in plaats van de heer J. Pubben, die ont slag genomen heeft en die door de Bisscrop in de ontslagbrief hartelijk bedankt is voor het vele werk dat hij in 13 jaar tijd voor de kerk gedaan heeft. Ook wij zijn J. Pubben zeer dank baar voor alles wat hij gedaan heeft. Hij was een zeer gewaar deerde medewerker en had altijd tijd als er iets gedaan moest worden. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Bloemen. Zondag: 10 uur tot int. van fam. Janssen-Direks. Maandag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Geurts en dochter. Dinsdag: 8 uur t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Woensdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Donderdag: 8 uur voor Frans Geven. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8 uur v. Maria Peeters- Hakvoort en Thea de dochter. Zaterdag: 19 uur voor de paro chie. Toediening van het H. Vorm sel. Zaterdag 25 april: 19.00 Avond mis voor Bertus Mulder en Circa Mulder-Willems, Piet Wismans, Jan Rouwens en tot zekere intentie fam. Bakx. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees t.z.i.; 10.00 Hoogmis voor overl. echtgenoot en voor een fam. en tot zegen voor gezin en kinderen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Carmel en fam. Vossen. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor gene zing van een ernstige zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor een jarige moeder, fam. Linders en van Lies hout. Donderdag: 8,45 H. Mis voor Lcuisa Waps-Verweer en baronesse van Hugenpoth. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor Anne ke Janssen uit dankbaarheid, voor een 25-jarig jubileum en voor een goede uitkomst van examen. Eerste vrijdag ziekencommunie. Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Rein blijven voor de dienst van God", in de Ko ninkrijkszaal van de Jehovah's Ge tuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 26 april cm 10 uur v.m. Geen collecte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el do- mingo in Albis; se puede cumplir con los deberes pascuales: a las once y cuarto Misa con cantos y platica en Castellano. Después de la Misa reunion en la salita del Convento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES E nel calendario de nuestro Club Espanol muchas actividadès son programadas. El Padre Juan, como miembro.. de la comision munici pal de Estranjeros llama su aten- ción benévola en una reunion especial de esta comisión: el sa- bado el dia 2 de mayo a las cinco de la tarde en El Centro Espanol. Todos son invitados; todos recibi- ran una invitación personal del Ayuantamiento. Esperamos que sera un reunion completa de todos los Espanoles. Hasta la vista! Op zaterdag 25 en zondag 26 april is .er weer een boekenstand in d eVredeskerk. In verband met de a.s. Eerste Communie is er een ruime keuze bokeen voor de kin deren. De opennigstijden zijn: voor en na de Ha Missen (zondagavond, niet). Op zaterdag 25 en zondag 26april a.s. organiseert de Fanfare „Dorps klank" uit Castenray onder aus piciën van de Federatie van Mu ziekgezelschappen in de Gemeen te Venray het jaarlijks Federatief Solistenconcours. Aan dit concours nemen muzi kanten deel van alle Venrayse Hafa-verenigingen, te weten de fan fares van Castenray, Leunen-Veu- len-Heide, Merselo, Oirlo en Yssel steyn en de harmonieën van Oos trum en Venray. Er valt dit jaar een record aan tal aanmeldingen te noteren. Liefst 155 deelnemers verdeeld over 136 optredens hebben zich voor dit concours laten inschrijven. Behal ve een overweldigende deelname in de Jeugdafdeling (46 optredens) zijn ook de andere afdelingen goed vertegenwoordigd. De Vierde Af- delnig telt 17 optredens, de Drde afdeling 24, de Tweede afdeling 11, de Eerste- afdeling 9, de afdeling Uitmuntendheid 11, de Ere afdeling en de Superieure afdeling heeft liefst 12 optreden, een ten opzich te van voorgaande jaren ongekend aantal. Het organisatiecomité dat reeds enkele maanden druk in touw is om een en ander goed te doen slagen, is dan ook duidelijk in haar nopjes om de weerklank die 'het binnen de deelnemende verehigignen heeft gevonden. Dhr. Piet Kingma uit Venlo heeft zich bereid verklaard de jurering tijdens het Solistenconcours op zich te nemen en zijn deskundigheid en jarenlange ervaring op dit gebied staan bong voor een juiste beoor deling van de ten gehore gebrachte muziekwerken. Voor de pianobegeleiding heeft de Venrayse Muziekfederatie be- slag weten te leggen op de goede diensten van de heren Toon Schel lens en JoopKranen, respectieve lijk uit Venray en Venlo. Beiden hebben reeds meerdere malen op voortreffelijke wijze gezorgd voor een uitstekende ondersteuning van de solisten uit Venray en kerkdor pen. Het Federatief Solistenconcours, dat gehouden wordt in het Ge- meencshapshuis te Castenray, be gint op zaterdag om 12.30 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Daar na zal de Oirlose Jeugdkapel „De Kelderband" zorgen voor een gezel lige voortzettoing van de avond. Op zondag wordt begonnen om 12.00 uur 's middags en zal even eens om ongeveer 21,00 uur de laatste prijsuitreiking plaatsvinden. Daarna zal de Bloaskapel van Har monie „Sub Matris Tutela" te Oos trum borg staan voor een gezellige muzikale voortzetting van de avond. De entree is op beide dagen 2.50 voor personen boven de 14 jaar. Voor kinderen t.m. 14 jaari bedraagt de toegangsprijs op beide dagen slechts 1, De Castenrayse fanfare heeft kosten noch moeiten gespaard om zowel solisten als toehoorders een bijzonder aangenaam en sfeervol verblijf in het Castenrayse ge meenschapshuis te bezorgen. DE jeugdige verdachte trok het tafelkleed, dat zij bij wijze van mantel droeg, wat strakker om haar tengere schouders en keek de politierechter vermoeid aan. Tijdens het voorlezen van de dagvaarding liet zij het met koperrode haren getooide hoofd hangen en met haar ongeschoeide voet streek zij langs een welgevormde linker kuit. Het bleek dat zij tijdens het kraken van een pand, dat tot op dat moment tot de 'oude leegstand' behoorde, niet alleen de deur van het betrokken perceel, maar ook het hoofd van een mede-kraker gekraakt had. Toen de zittende magistraat het woord tot haar richtte, kwam zeer langzaam haar hoofd omhoog. Moedeloos bleef haar blik op hem rusten met een onuit gesproken wantrouwen en zonder enige hoop op begrip of misschien een mild oordeel. Er ging een intens gevoel van uitzichtloosheid van haar uit, wat in schrijnende tegenstelling was met de uiterlijke kenmerken van haar ver gevor derde zwangerschap. De rechter keek haar recht aan en zei: 'Is het waar, dat u een medekraker, iemand die dus net zoveel - of misschien net zo min - recht had op het bewuste pand, met een breekijzer op het hoofd heeft geslagen. Zelfs zó erg, dat deze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd?' Met een lege blik staarde de verdachte de rechter enkele seconden aan, toen bewoog zij langzaam bevestigend haar hoofd. De zittende magistraat schraapte zijn keel en vroeg: 'Heeft u nog iets tot uw verdediging aan te voeren?' De verdachte rechtte haar rug nu en met een enigszins hese, maar welluidend onverwacht beschaafde stem zei ze: 'Ik was radeloos. Waarom behoef ik u niet te vertellen, al was het toen nog niet zo duidelijk te zien als nu. Van vrienden had ik gehoord dat het huisje leeg stond. Mijn vriend en ik zijn er toen meteen naar toe gegaan met de bedoeling het te kraken. We kwamen er tegelijkertijd aan met iemand die we kenden en die wist wat wij van plan waren. Het bleek dat hij dezelfde bedoeling had en ons voor had willen zijn. En dat terwijl hij op de hoogte was van de toestand en wist dat wij het harder nodig hadden dan hij. Toen hij mij de weg wilde versperren, welde een verstikkend gevoel van wanhoop in mij op en eer ik het wist, had ik geslagen. Met het u bekende resul taat.' Toen zij uitgesproken was, liet zij het hoofd weer hangen. Zij had gesproken met een volkomen uitdrukkingloos gezicht. Alsof zij de rechter op geen enkele manier wilde beïnvloeden. De officier laakte het kraken van huizen en had geen pardon met haar. Vooral niet als dit ook nog gepaard ging met geweld. Hij vond daarom een stevige les wel op zijn plaats en jïiste twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en f300,-- gulden boete. De politierechter vroeg haar of ze nog in het betrokken pand woonde. Zij knikte bevestigend en zei: 'Het gaat nu iets beter. Mijn aanstaande verdient nu ook af en toe wat.' Met een resoluut gebaar vonniste de rechter toen. 'We laten de boete vallen en maken er één week voorwaardelijk van. Wegens die geweldpleging natuurlijk,' zei hij zonder haar aan te kijken. Met een zweem van een glimlach op haar bleke gezicht verliet zij de rechtzaal.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13