GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY UNIFORMITEIT OP DE ALGEMENE BEGRAAFPLAATS BOSCHHUIZEN GEMEENTELIJK COMBIBAD VENRAY GEMEENTERAAD KOMT DINSDAG A.S. WEER BIJEEN NU REAGEREN OP DEELPLAN GEZOND] HEIDSZORG SS Bij de openstelling enkele jaren geleden van de algemene begraaf plaats Boschhuizen is duidelijk geko zen voor uniformiteit, door ondere andere alleen het plaatsen van uni forme graftekens kruisen, zuiltjes en naamplaten mogelijk te maken. Gebleken is echter, dat op verschil lende manieren de uniformiteit ge weld wordt aangedaan, waardoor het gevaar ontstaat, dat de begraafplaats een minder mooie aanblik krijgt. KRUISEN EN ZUILTJES Door de gemeente is bepaald, dat een staand monument (kruis of zuil) op de algemene begraafplaats ver vaardigd moet zijn van Euville MB en voldoen aan de gestelde afmetin gen. Er mag geen opschrift (b.v. fir manaam) op worden aangebracht. Op de begraafplaats is geconsta teerd, dat diverse grafkruisen witge schilderd zijn met „tex", hetgeen ui teraard niet is toegestaan. Het witschilderen wordt mogelijk ingegeven op grond van het feit. dat na enige jaren de natuursteen algen- aanslag vertoont. Dit is echter gemakkelijk te verwij deren met het middel „algendood". NAAMPLATEN In de gemeentelijke richtlijnen is ten aanzien van de naamplaten ge steld, dat deze liggende platen van natuursteen materiaal naar keuze moeten zijn. Ook deze platen moeten voldoen aan de gestelde afmetingen. Bepaald is. dat deze hoogstens 5 cm boven het maaiveld mogen liggen. In de loop van de tijd is men er toe overgegaan om onder de natuur stenen naamplaat een betonnen plaat te legen om bij regenweer de naam plaat te beschermen tegen opspat tend zand. Het komt zelfs voor, dat te naamplaat aan de zijde van het kruis of zuiltje maar liefst 20 tot 30 cm boven het maaiveld zijn geplaatst, waardoor een rommelige indruk ont staat. Dit mag dus niet. BEPLATINGEN In de richtlijnen van b. en w. zijn nadere aanwijzingen gegeven t.a.v. de hoogte van de beplanting. Beplantingen, welke slechts zijn toe gestaan aan weerszijde van het graf monument, mogen niet hoger worden dan het staande grafteken. Ook hier tegen wordt in de praktijk dikwijls gezondigd. SIER- EN KUNSTVOORWERPEN Het plaatsen van sier- en kunstvoor werpen op het graf is toegestaan, in dien het betreft voorwerpen zoals kunstbloemen, kransen, foto's, gods lampjes etc. en mits de afmetingen van deze voorwerpen de normale pro porties niet te buiten gaan. Het plaat sen van voorwerpen naast het graf monument kan niet worden toege staan. Degenen, die sterk afwijken van de richtlijnen zullen door b. en w. worden verzocht het graf in de oude toestand terug te brengen. Men krijgt hiervoor dan twee maanden de tijd. Heeft men dan nog niet aan het verzoek vol daan, dan wordt tegen betaling de plantsoenendienst ingeschakeld. Overigens zal het eigenerbeweging nemen van maatregelen van gemeen tewege tot het uiterste worden be perkt. Wat dit laatste betreft is wel reeds regel, dat verwelkte bloemen, uit ei kaar gevallen kransen, allerlei soorten flessen en potten, na zekere tijd wor den verwijderd. Tenslotte: de kruisen en zuilen als mede de liggende platen kunnen via de gemeente worden betrokken, doch mogen ook elders worden besteld Maar zij zullen steeds aan de voor waarden betreffende de afmetingen moeten voldoen. Wanneer men nadere inlichtingen over het bovenstaande wil hebben, dan kan men hierover kontakt opnemen met de afdeling Bevolkingszaken of de gemeentelijke plantsoenendienst. VERKLARING VAN GEEN BEZWAAR Op 9 april 1981 hebben Gedeputeerde Staten van Limburg de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zo als bedoeld in artikel 50, lid 8, van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, verzonden, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een varkensstal aan de Puttenweg 108, t.n.v. A.G.Th. Jenniskens; hef bouwen van een woning aan de St. Jozeflaan op perceel A 2367 (ged.), t.n.v. V.G.R.C. Gerrits; het bouwen van een varkensstal aan de Overbroekseweg 8, t.n.v. R. Jilessen; het bouwen van een woning aan de Kerkweg op perceel M 508(ged., t.n.v. H.M. Pouwels het herbouwen van het pand Bos- huizerweg 4 t.n.v. A, Goumans Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze ver klaringen van geen bezwaar recht streeks in hun belang zijn getroffen, kunnen binnen 30 dagen na boven aangehaalde verzenddatum op grond van de Wet Admistratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen AROB een bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Limburg te Maastricht. Venray, 24 april 1981 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray roepen serieuze gegadigden op voor de exploitatie van de consumptie-kiosk in het openlucht zwembad te Venray voor het seizoen 1981 (1 mei tot 1 september) Gedacht wordt aan een bekwaam persoon, dit in staat is de kiosk, met inachtneming van de gestelde voorwaarden en bepalingen, te exploiteren Gegadigden worden verzocht voor 27 april a.s. in te schrijven onder ver melding van de nodige gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewonnen bij de bedrijfsleider Sport accommodaties, de heer J. Emons, tel. 82069. Bezoek alleen na afspraak. PARKWEG 2 VENRAY TELEFOON 04780-82069 Verkoop seizoenabonnementen Het Combibad Venray opent op 1 mei a.s. de poorten van het buitenbad. Verkoop van seizoenabonnementen vanaf HEDEN aan de kassa van het zwembad. Openingstijden kassa TOT 1 MEI: ma., di., do., vr. van 16.45 tot 18.45 uur. Woensdag en zaterdag van 13.30 tot 15.30 uur. NA 1 MEI: ma. t.m. za. van 10.00 tot 18.00 uur. Tarieven GEZINSABONNEMENTEN Geldig voor het hele gezin 107, PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Personen tot 16 jaar 32,50 Personen vanaf 16 jaar 50,50 Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei tot 1 september, uitsluitend voor het buitenbad. Op dinsdag 28 april a.s. zal de ge meenteraad van Venray 's avonds om zeven uur in openbare vergadering bijeenkomen ter afhandeling van een op het eerste gezicht weinig spectaculaire agenda. Na afloop van de vergadering zal, zoals gewoonlijk, het puoliek ae gelegenheid krijgen met net college van b. en w. en de raad te discussiëren over hetgeen er aeze avond behandeld is. Een van de punten, waarbij onge twijfeld uitvoerig zal woraen stilge staan, zal het versiag onderzoek Cul tureel Centrum Venray zijn. Zoals bekend werd tijdens de be handeling van de begroting voor 1980 door de raad aangedrongen op een onderzoek naar de noodzaak om de gemeentelijke subsidie te verhogen. Een werkgroep, die zich daarmee heett beziggehouden, heeft- tevens en kele aanbevelingen gedaan. Deze zul len met de kanttekeningen van het college tijdens 0e raaasvergadering aan oe orde worden gesteld. Verder vermeldt de agenda de vol gende voorstellen:' Driemaandelijkse aanpassing van de begroting voor 1981. Aanpassing presentiegelden le den stembureau s. Door de gemeente raad werd het bedrag gesteld op 87,hetgeen hetzelfde is als voor 1980. Om te voorkomen, dat jaarlijks een besluit moet worden genomen wordt de raad voorgesteld de ver goeding te koppelen aan 'het bedrag, dat de commissieleden zijnde niet- raadsleden voor het bijwonen van een vergadering krijgen. Wijziging rechtspositieregeling ge- meentepersoneel. Het verlenen van medewerking ten behoeve van het thermisch isole ren van 59 woningen aan de Door manstraat, Kempweg, Montgomery- straat, Helfrichstraat en Dempseystraat door de woningbouwvereniging „Nrd. Limburg". Overdracht van grond aan de LOM-school 't Groenewold. Verkoop van grond aan de St. Beroepsonderwijs Venray e.o. Het gaat hier om ca. 1595 m2 gemeente grond, gelegen op de hoek van de Hemoney- en de Tolstraat. Hierop zal een uitbreiding van de LTS worden gerealiseerd. Aankoop van ca. 540 m2 grond in het bestemmingsplan Landweert HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 18 maart 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van Sa- weco B.A., Dep. Petersstraat 30 te Oirlo-Venray voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzigen van een meng- voederbedrijf gelegen aan de Deputé Petersstraat 30 te Oirlo-Venray. dat op 25 maart 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van M Smits, Gildestraat 23 te Holthees- Vierlingsbeek voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het op richten, in werking brengen en in werking houden van een konstruktie- bedrijf voor staalwerken gelegen aan de Industrieweg (ongenummerd) te Venray. dat op 25 maart 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van gebr. J. en W. Peeters, Heidsepeelweg 60 te Ysselsteyn-Venray voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij met tijdelijke opslag van mest en meststoffen en gebruik van electromotoren met een gezame- lijk vermogen van meer dan 1,5 Kw gelegen aan de Heidsepeelweg 60 te Ysselsteyn-Venray. dat op 26 maart 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Graat, Zuiderbergweg 5 te Oostrum- Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een plantenkweek- en ver- koopbedrijf gelegen aan de Zuider bergweg 5 te Oostrum-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray ter inzage en wel tot 24 mei 1981. elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 13 mei 1981, om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 24 april 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen de heer A. E. C. Lucassen te Venray. Verdaging beslissing vaststelling bestemingspian Buitengebied met in gang van 25 mei a.s. met tenminste 3 maanden. Beschikbaarstellen van een kre diet ten behoeve van de aanschaf van een motorcarrier. Uitbreiding van de schoolartsen- dienst met een negende schoolarts. Het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van meubilair fen behoeve van de K.O. component van -de experimentele basisschool De Meent. Idem voor het treffen van diver se voorzieningen ten behoeve van de l.o.-component van deze school. Idem voor het aanschaffen van 6 bordstellingen ten behoeve van de la gere school De Kemp en voor het aanschaffen van een methode ge schiedenis voor deze school. Deelnemen aan acquisitiecam pagne LIOF-Provincie-Gemeenten. Het gaat hier om het voeren van een ge zamenlijke campagne voor het aan trekken van nieuwe bedrijven en in stellingen via heel concrete en aan sprekende voorlichting. Invoeren van een bouwregistratie- verordening. Vaststelling herziene exploitatie-op zetten voor de bestemingsplannen Oostrum, Oirlo, Castenray, Leunen, Ysselsteyn, Merselo en Heide. Voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de rekeningen van de dienst gemeentewerken en van het gemeentelijk grondbedrijf over 't jaar 1978. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c. van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Gebr. Jenniskens b.v., Weide- weg 7 te Leunen-Venray voor vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Gelegen aan de Weideweg 7 te Leu nen positief te beschikken onder de voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen, waarbij een maximum wordt gesteld aan het aantal te houden varkens. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray ter inzage en wel tot 8 mei 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12^00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-be schikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 24 april 1981 Burgemeester en wethouders vnd.. namens dezen. het hoofd van algemene zaken en kabinet A. L. G. Janssen GEMEENTELIJK COMBI-ZWEMBAD Vrij zwemmen in de Paasvakantie Donderdag en vrijdag van 7.00 tot 8.30 uur en 13.30 tot 16.00 uur speel- instuif. 's Avonds en zaterdags normale openingstijden. In de Paasvakantie iedere middag speelinstuif. Vergaderschema MEI JUNI Raadsvergadering; 28 april, 12 mei (bij gebleken noodzaak) 2 juni. Bestuurscommissie sportzaken, jeugd en jongerenwerk: 14 mei, 11 juni. Commissie financiën en belastingen: 6 mei, 3 juni. Commissie onderwijs, vorming en recreatie: 12 mei, 9 juni. Commissie openbare werken: 12 mei, 9 juni. Commissie verkeer: 4 mei, 1 juni. Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting: 7 mei, 4 juni. Commissie sociale zaken, volksge zondheid en maatschappelijk werk: 21 mei, 25 juni. Commissie werkgelegenheid: 18 juni. Commissie handel en middenstands zaken: 16 juni. Commissie voor cultuur: 1 juni. Alle vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden op het raadhuis. Tijdstip van aanvang en agenda, worden in de week voorafgaand aan de vergadering, gepubliceerd in de rubriek „Gemeentepraat". BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om - in afwij king van het geldende plan c.q. voor uitlopend op een in voorbereiding zijnd plan bouwvergunning te ver lenen voor: het vergroten van een rundveestal aan de Nachtegaalweg 4 t.n.v. H.P.A. Peeters; het Douwen van een machineloods aan de Veulenseweg op perceel N 333 t.n.v. M.W.H. Claessens; het gedeeltelijk verbouwen van een horeca-Dedrijfspand aan de Hofstraat 4 t.n.v. P.J.H. van Meyel. het plaatsen van een houten tuin- berging aan de Morenahof 2 t.n.v. F. van Lieshout; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Puttenweg 67 t.n.v. J.M. Stevens; het bouwen van een opslagloods en hobbykas aan de Pauwweg op perceel R 539 t.n.v. A Pouwels het verbouwen van de bijkeuken en berging aan de Hoenderstraat 94 t.n.v. H Arts Burgemeester en wethouders zijn voor nemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplan nen liggen met ingang van 27 april 1981 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester e" wethouders wor den ingediend. Venray, 24 april 1981. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche SPREEKUUR WETH. VAN OERS VERVALT In verband met de afwezigheid van wethouder van Oers zullen de spreek uren in de periode van 27 april t.m. 23 mei vervallen Voor dringende gevallen kunt u zich wenden tot de resp. afdelingen op het raadhuis: de afd. onderwijs en sport en de afdeling welzijn. SPREEKUREN WETH. RUTTEN VERVALLEN Het spreekuur van weth. mw. Rutten- Tielen op maandag 27 april (sociale zaken) en dinsdag 28 april (huis- vestigingszaken) zal vervallen. In dringende gevallen kunt u zich wenden tót de afdeling sociale zaken of de woningbouwvereniging Noord Limburg. MELDEN EN OPHALEN VAN DESTRUKTIEMAT. KONINGINNEDAG In verband met Koninginnedag 30 april, zijn er enige wijzigingen in de tijden van melden en ophalen van des- truktiematerialen. De volgende wijzigingen gelden voor: Vaten: (melden met destruktienr.) De ruote van 30 april wordt gere den op 1 mei; meldingen op 1 mei voor 11.00 uur, worden nog dezelfde dag gehaald. Grote kadavers: Op 30 april worden geen kadavers opgehaald. Meldingen van 29 april en 1 mei voor 11.00 uur worden op 1 mei verwerkt. Op 30 april is geen melding mogelijk. GROOT SPELLENCIRCUS SPORTINSTUIF IN DE WETTELING VRIJDAG 24 APRIL ledereen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar kan aan deze instuif deelnemen. Georganiseerd worden o.a. trampoline springen, hockey, voetbal, etc. Medewerking en organisatie: Poo ling Recreatiesport, Comité Recreatie sport, Gymnastiekvereniging St. Chris- toffel. Aanvang 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Entree: 1,50 per persoon voor 'n halve dag en 2,50 per persoon voor de hele dag. Als absolute knaller op deze dag vinden er ballonnenwedstrijden plaats, dit ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het Comité Recreatie sport Venray. De officiële viering van dit lustrum vindt plaats tijdens de Zwemvierdaag- se-week. Werk aan de welzijnswinkel Door de gemeente Venray wordt driftig gewerkt aan het gemeentelijk welzijnsplan. Dit welzijnsplan zal in het najaar 1981 worden samengesteld uit een aantal deelplannen. Een van deze deelplannen is het plan voor de ge zondheidszorg dat nu in concept ge reed is. Het plan gezondheidszorg is opge steld door de „werkgroep volksge zondheid", in deze werkgroep hebben zitting leden van de commissie socia le zaken, volksgezondheid en maat schappelijk werk .vertegenwoordigers van instellingen op het terrein van de gezondheidszorg en de gemeente Venray. GEZONDHEIDSZORG Over een paar weken zullen we dit plan uitgebreid belichten in deze rubriek, we willen nu al aangeven wat de werkgroep onder gezondheidszorg verstaat en wat de onderwerpen van het facetplan zijn. Gezondheidszorg is het geheel van activiteiten en voorzieningen dat be oogt een toestand van volledige li chamelijk, psychisch en sociaal wel zijn te realiseren. Waarbij het volgens de werkgroep gaat om activiteiten en voorzieningen op het terrein van „voorkomen en beter worden". In het facetplan zijn beleidsvoorne mens geformuleerd t.a.v. de eerste lijnsgezondheidszorg en de basisge zondheidszorg. De eerstelijnsgezondheidszorg om vat onder andere huisartsen, huis tandartsen, fisiotherapeuten, wijkver pleging, maatschappelijk werk. gezins zorg e.d. De basisgezondheidszorg is zorg die uitgaat van particuliere organisaties of de overheid ten behoeve van indi viduen en groepen individuen, ver blijvend in hun eigen omgeving (dus niet opgenomen in een inrichting, zie kenhuis e.d.). Deze laatste is voorkomend van aard b.v. bestrijding tuberculose, on derzoek baarmoederhalskanker, zorg voor hygiëne e.d. INSPRAAK De werkgroep heeft het plan ge stuurd aan diverse instanties en in- BOUWVERGUNNING VERLEEND Burgemeester en wethouders van Ven ray hebben in hun vergadering van 22 april 1981 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang zijn getrof fen, kunnen gedurende 30 dagen na. datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen AROB een gemotiveerd bezwaarschrift in dien bij burgemeester en wethouders. het plaatsen van een 27 MC-anten- ne aan de Vivaldistraat 34. t.n.v. W.L. R. Heijmans; ht uitbreiden van een rundveestal aan de Horsterweg 29 t.n.v. GA. Luijkx; het bouwen van een woning aan de Hoogriebroekseweg 4, t.n.v. M.L. van Zeeland. het bouwen van een woning aan de Meerselsepeel 7a t.n.v. A.G.M. Backus; het uitbreiden van een woning aan de Oirloseweg 7, t.n.v. P.G.A. Ousters; het bouwen van een loods aan de Ysselsteynseweg 79. t.n.v. F.M.E. Jenniskens; het bouwen van een tuinhuisje aan de Allegrostraat 13, t.n.v. P.L.H. Stienstra; het veranderen van een schutting aan de Kerkweg 5, t.n.v G.J.J. Kuenen het bouwen van een garage aan de van Broekhuizenstraat 15, t.n.v. J.G.M. Cornelissen. het bouwen van een garage aan de Hoofdstraat 10b, t.n.v. H.A.H. Rongen; het uitbreiden van een woning aan de Kennedeystraat 2, t.n.v. J. T. Michels; het wijzigen van de zijgevel aan de Pr. Irenestraat 15. t.n.v. F.H.J. Jansbeken; het plaatsen van een 27-MC an tenne aan de Meester de Haanstraat 1 t.n.v. W.J.J. Geurts; het bouwen van twee garages aan het Dorperveld 13-19 t.n.v. de wo ningbouwvereniging; de herbouw van een door brand vewoeste woning aan de Boshuizerweg 4, t.n.v. A.J.A.M. Goumans; het verbouwen van een kantoor pand aan de Patersstraat 16. t.n.v. v d. Putt, Brummelhuis en Broekmans; het plaatsen van een open haard aan de Marimbastraat 37, t.n.v. J. H. M. Bouten; het bouwen van een hobby-ruimte aan de Sanshofstraat 20, t.n.v. G. J. P. Lamers; het bouwen van een hobby-kas aan de Peter Janssenweg 26, t.n.v. J. J. G. O. Reijnders; het bouwen van -een carport aan het Lovinckplein 11, t.n.v A- J- H. Wismans-; het bouwen van een R.K. Basis school aan de Boterbloem 47 (be stemmingsplan Landweert), t.n.v. het Gemeentebestuur. Venray, 24 april 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche stellingen die werkzaam zijn op tuf# terrein van de gezondheidszorg, i het verzoek hun mening te geven het facetplan. Ook de dorps- en wijkraden hebben met hetzelfde dot een exemplaar toegezonden gekreget ue Niet alleen de genoemde groepe Le< kunen reageren op het conceptpl» 1 ar Iedere geintereseerde inwoner v Venray kan zijn of haar mening Kt baar maken aan de werkgroep. Voor de geïnteresseerde is dan een exemplaar van het deelplan w krijgbaar bij de heer Suilen op raadhuis (kamer 107). Bovendien kunt u het deelplan oc lezen in de Infotiek in de hal van raadhuis. Wel is het zo dat de reacties 'c 5" het plan voor 15 mei bij de werkgrot binnen moet zijn. (Toezenden aan d -Kl heer Suilen.) di GEEN OPHALEN HUISVUIL OP KO NINGINNEDAG Op 30 april a.s. zal geen huisviJ worden opgehaald. Zoals gebruiken moet u uw huisvuil op sparen tot d eerst volgende ronde van de huisvut ophaaldienst, die volgens het gt bruikelijke schema wordt gereden. 5 ME In tegenstelling met eerdere berichte zal op 5 mei, bevrijdingsdag, di huisvuilophaaldienst WEL het hu» vuil komen halen. ledereen die gewoon is op dinsdag zijn vuil na 7.00 uur 'sochtends a de straat te zetten kan dit nu dan 0 doen. REGIONALE STORTPLAAT De regionale stortplaats is op Koni ginnedag ook gesloten. De stortplaa zal wel op zaterdag 2 mei extra op« zijn. van 9.00-12.00 uur en van 12.3E tot 17.00 uur, voor het storten va: puin en afbraakmateriaal De regionale stortplaats vindt u Horst-America. Op 5 mei zal de stortplaats normad^ geopend zijn. F* Als u buren heeft die geen ne< lands kunnen lezen, wilt u ze dair het bericht over het huisvuil vertell«pe| Let op het ver lopen van uw rijbewijs Iedere houder van een rij bewijs weet althans be hoort te weten dat het rijbewijs vijf jaar geldig is. Voordat de vijf jaar zijn ver lopen dient men op het raad huis het rijbewijs te laten verlengen voor de duur van vijf jaar. Doet men dat niet op tijd, dan kan men danig in de problemen komen. Nu is het wel zo, dat men binnen een jaar na het ver lopen van het rijbewijs dit belangrijke papier nog kan laten verlengen, maar.... vanaf de datum van verlopen is men niet .n het bezit van een GELDIG rijbewijs. De problemen kunnen dan ont staan b.v. bij politiecontrole, maar ook bij verzekerings maatschappijen, die voor een autoverzekering een geldig rijbewijs eisen. Laat men een rijbewijs lan ger dan één jaar verlopen, dan zijn de poppen eerst goed aan het dansen. Men zal dan opnieuw rij-examen moeten afleggen, waarvoor men dan eerst weer rijlessen zal moe- ten nemen. Omdat voorkomen ook hier beter is dan genezen, is het goed vandaag nog even op het rijbewijs te kijken naar de datum van verlopen. Dat zou wel eens een heleboel narigheid kunnen schelen. Vragen...? Wendt u i de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1981 | | pagina 12