Jiterlijke verzorging Reünie vijftigers UIT DE RAAD VAN MEERLO-WANSSUM Dak- en kookcursus OUD MERSELO IN BEELD GEBRACHT UIT DE RAAD VAN VIERLINGSBEEK Geen kabel T.V. in Bruske Bebouwde kom Leunen Woningbouw op de kerkdorpen UITSTEKEND REULTAAT VAN DMV CAMPINA VENRAY PEEL EN MAAS len nieuw vak op de scholengemeenschap Sancta Maria" in Deurne Nog geen beslissing over plaats woonwagenkamp Sinds augustus 1980 bestaat er de leerlingen van de scholen- emeenschap „Sancta Maria" te borne de mogelijkheid de richting onderwijskringen spreekt ten liever van differentiatie literlijke Verzorging te kiezen. En dat deze- mogelijkheid bestaat wel zeer uniek. Op slechts acht •holen in Nederland is deze dif- erentiatie in augustus 1980 van tart gegaan en Deurne is met Jaastricht in de zuidelijke regio de nigste plaats die het voorrecht ceit aan dit experiment te mogen leedoen. Dat het een voorrecht is lijkt wel uit het feit dat 64 scho rl in Nederland zich hadden op egeven voor deze nieuwe richting het LHNO-onderwijs. n het gebouw aan de Kruis- raat, in haar schitterend inge- cht lokaal dat ons meer aan •n kappers- of schoonheidssalon oet denken vertelt mevrouw rees van Steen, lerares Uiterlijke èrzorging, ons vol enthousiasme irer haar vak. Omdat het vak zich nog in het tperimentele stadium bevindt, be er nog geen methoden en les- oeken. Mevrouw van Steen hrijft al haar lessen zelf. Elke weken komt zij met andere «enten Uiterlijke Verzorging uit rt gehele land bijeen om aan de md van de leservaringen de te ilgen leermethoden bij te schaven zo nauwkeurig mogelijk op de erlingen af te stemmen. Maar al werk wordt ruimschoots ver red door het plezier en enthou- asme van de leerlingen die voor ae nieuwe richting gekozen heb- en, We vragen mevrouw van Steen at Uiterlijke Verzorging nu eigen- jkt inhoudt en welke leerlingen ch hiervoor op kunnen geven. Om met de laatste vraag te be- jnnen: iedere leerling die de eer- e twee jaar van het LHNO-school Mavo met succes heeft door- ipen, kan zonder problemen star en. Belangstelling voor het eigen Iterlijk en dat van anderen is wel eist, maar dit spreekt vanzelf, ider deze interesse zal geen leer- ng zich tot deze differentiatie angertokken voelen. Deze leerlingen nu krijgen, naast e algemene vakken, vier nieuwe akken op hun lesrooster. En wel: t thecrie en praktijk van Haar- traorging, Schoonheidsverzorging gczondheidskundc plus Winkel- wktük. Over al deze vakken weet Me- rouw van Steen ons heel wat te rertellen en het blijkt wel dat bij Ik onderdeel veel aan de orde :omt. Bij Haarverzorging bijvoorbeeld estuderen de leerlingen de funk- ies en eigenschappen van het aar, zij, leren het wassen, massa emethoden voor hoofdmassage, Irogen, föhnen, rollers indraaien, pkammen en kleurbehandeling en lies wat straks bij een beroeps- plieding tot kapper en kapster bod zal komen. Het onderdeel hygiëne komt na- aurlijk bij alle vier vakken aan e orde maar wel in het bijzon- ler bij het vak Schoonheidsverzor- ing. Evenals het reinigen van de Richtshuid, make-up en ontharen, Bnicure en voetverzorging de ken- van de verschillende cosmeti- che produkten en het gebruik van ie daarbij horende apparatuur. Gezondsheidskunde wil zeggen: les in lichaamsverzorging, li chaamshouding, voeding, kleding en schoeisel. Bij het vak Winkelpraktijk gaat het om de presentatie o.a. een verzorgd uiterlijk en verzorgd taai- gebruikt om verkoop, etaleren en het geven van service en goede adviezen bij de verkoop van cos metische produkten. Naast deze vier vakken wordt er natuurlijk ook les gegeven in de al eerder genoemde algemene vakken. Nederlands, Kennis der natuur onmisbaar voor de kennis voor haar- en lichaamsverzorging, En gels nuttig voor het lezen van bijsluiters van cosmetische artike len en buitenlandse vakliteratuur Tekenen het oog krijgen voor vorm en kleur. Al deze vak ken dragen er toe bij dat later bij het volgen van een beroepsoplei ding weinig moeilijkheden zullen worden ondervonden. Aardrijkskunde geschiedenis en maatschappijleer dragen bij tot een algemene ontwikkeling bij het be roep van een kapster, schoonheids specialiste of welk beroep in de sfeer van uiterlijke verzorging dan ook, onmisbaar is. Een belangrijke vraag aan Me vrouw van Steen is natuurlijk wel ke mogelijkheden er voor de leer lingen zijn na deze LHNO-richting. Nu, dat zijn er heel wat! Aller eerst maken de leerlingen veel meer kans tot een kappersdag school toegelaten te worden of via het leerlingenstelsel een opleiding tot kapster te volgen. Van belang is hierbij te vermelden dat in de zeer nabije toekomst de kappers- scholen hun toelatingseisen zullen verhogen. De differentiatie Uiter lijke Verzorging geeft de leerlingen dan een grote voorsprong op ande re kandidaten. Ook de beroepsopleiding tot schoonheidsspecialiste, verkoopster, van cosmetica, manicure, pedicure, toneelkapster en grimeuse behoren tot de keuze mogelijkheden. Ook voor meisjes die zich aangetrokken voleen tot het beroep van foto model of mannequin is deze diffe rentiatie een heel goede start. Het grote nut van twee jaar werken in deze nieuwe LHNO- richting is dat de leerlingen gedu rende deze tijd zelf kunnen on dervinden of ze aanleg voor een van deze beroepen hebben en of er voor hen geen onoverkomelijke bezwaren zijn. Een overgevoelig heid voor bepaalde cosmetische produkten kan het volgen van bij voorbeeld een kapstersopleiding on mogelijk maken. Het risico dat aan een dure beroepsopleiding begon nen wordt die na een paar maan den moet worden afgebroken, be hoort dan tot het verleden. Maar ook als een leerling niet voor een van de eerder genoemde beroepsopleidingen kiest, zal deze ook in andere beroepen plezier hebben van de kennis die in deze twee jaar is opgedaan. Bij het be roep van bijvoorbeeld zieken- of bejaardenverzorgster is kennis van haar- en schoonheidsverzorging 'n groot voordeel. En dan is het goed kunnen ver zorgen van hot eigenuiterlijk van belang bij het uitoefenen van welk beroep dan ook nog niet genoemd. Wel waarschuw^ Mevrouw van Steen dat de twee jaar Uiterlijke Verzorging niet alleen maar leuk en gezellig is. „Alles wordt hier volgens de regels geleerd", zo ver telde zij ons. „Aan de hygiëne, Hoewel de gemeenteraad van Meerlc-Wanssum pas in de vol gende raadsvergadering zal pra ten over de woonwagenproble- matiek, werd dit onderwerp al tijdens de jongste raadsvergade ring tijdens de rondvraag aange sneden. Over de lokatie werd uitvoerig gesproken, ofschoon hierover nog niets met zekerheid is te zeggen. Men sprak er zijn bevreemding en ergernis over uit, dat de lo- katiecommissie niets meer van zich heeft laten horen. Wel is bekend, dat dat die lo- katiecommissie het voorstel van het college van b. en w. heeft af gewezen, zonder echt kontakt te hebben gehad met het college. De raad liet de heer Beterams maar praten, toen hij zei, dat de lokatie aan de rand van de samen leving volgens hem geen goede zaak was. Baron de Weichs de Wenne meende, dat de heer Bete rams wel anders zou praten, wan neer de lokatie bij hem in de buurt, b.v. op een open terrein na bij de Wanssumse kerk, zou worden gelegd. Ook de raadsvoorzitter vond het geen goede zaak de lokatie mid den in kernen te leggen. Dat wil len de woonwagenbewoners zelf ook niet, zei 'hij. Wanneer de raad in de volgende vergadering over de woonwagenproblematiek zal praten, onthoudt het college zich van commentaar, omdat het nog steeds wacht op het antwoord van de lokatiecommissie. BOUW GEMEENTEHUIS Ook de bouw van het nieuwe ge meentehuis kwam tijdens de rond vraag ter sprake. Na Pasen zal het college overleg plegen met de Sa menwerkende Venrayse Architec ten (S.A.V.). De exacte stichtings- kosten konden nog niet worden ge noemd -maar zullen zo werd verondersteld aanzienlijk zijn. Uiteraard zal de commissie, die de bouw voorbereidt en begeleidt op de hoogte worden gehouden van de gang van zaken. Wanneer de bouw van de sport hal in de raad zal komen, is nog niet bekend. Wel zal daarover eerst in de financi81e commissie worden gepraat. Alle gegevens zijn nog niet binnen. Hel zal aan de com missie liggen of hierover binnen kort in de raad kan worden gedis cussieerd. Overigens zal het col lege de urgentie van de bouw van het gemeentehuis en de sporthal scheiden. OVERIGE AGENDA Binnen acht minuten werden de volgende voorstellen door de raad goedgekeurd Het verlenen van medewer king voor de aanschaf van een schrijfmachine t.b.v. de Stichting Katholiek Onderwijs te Geysteren. vakbekwaamheid en gedrag wor den hier hoge eisen gesteld. Het is echt niet alleen wat prutsen aan eikaars gezicht en wat babbelen over mode en een mooi uiterlijk! Een gedegen voorbereiding tot een van de beroepen in de uiterlijke verzorgingssfeer staat hier echt centraal. Maar de leerling die voor deze richting bij ons kiest zal er haar hele leven plezier hebben, waar of in welk vak hij of zij ook terecht komt"! Daar er bijna geen schoolfoto's leer zijn van de dertiger en veer tiger jaren, willen we, omdait er teveel belangstelling voor is, de foto's die we hebben, graag voor f publiceren, zodat U nog een her- taering hebt aan uw schooltijd. Ook willen wij een misverstand it de weg ruimen, als zou men op wn foto moeten staan, om aan de Sunie te mogen deelnemen. Dit is iet juist, want er zijn tientallen rouwen die niet op een foto staan, laar wel op de kleuter- en lagere ehool hebben gezeten in die tijd. f kunt zich nog opven. tot 30 april. Er wordt ook steeds gevraagd door de mannen van 50 jaar, waar- zij er niet bij horen. Wij dach- fcn dat de mannen niet zo'n inte- hadden voor een reuinie, maar het tegendeel is waar. Daar om willen wij misschen, over enige tijd, iets voor hen organiseren, maar dat leest U dan wel in deze krant. Ook bij deze foto hebben we niet alle namen kunnen achterhalen. Als U weet wie de onbekenden zijn, willen we dat graag van U vernemen. Uw reakties kunt U stu ren of bellen naar: Mia Willems- Smits, Irenestraat 9. 5825 CA Over- loon, tel. 04788-252. Rectificatie. Het meisje op de vorige foto aangeduid als Agnes Theuws, is Riet Janssen, zij woon de in de Jan Hensenstraat van 1930 tot 1939; de onbekende is haar zus Corry. Op bovenstaande foto: bovenste rij: Nout Cremers t, Toon Thuyls, Ger- rit Janssen, Thijs Smits. Piet Inge- pas, Jan Peeters, Tom Michels, Piet Steerneman, Karei Hendriks t, Bert Janssen, Jan van Leipzig; tweede rij: Lambert Kelders, Sraar Aarts, Hubèr Schaeffers, onbekend, Leo Kusters t, onbekend, Theo Voermans, Jo van Els, Ben Geurts, Tom Janssen t, derde rij: Frans Poels, onbekend, Jeu Groenen, Jan Beerkens, Pierre Camps; Harry Wijnhoven, Jo Peeters, onbekend, Leo Pouwels, Harry Beerkens, An- toon Willems; vierde rij: Harry Cornelissen, Theo Sijbers, Cor van Duynhoven, Greet van Hooft, on bekend, Jet Barents Bep Key- zers t, Marie Litjens, Jo Beerkens, Mien Peeters, Sraar Janssen; vijfde rij: Jos v. d. Bekerom, Mien v. Bo ven, Tiny Schreurs, Door Janssen, Grada Pijpers?, onbekend, Door Rooyackers, Mia Trommar, Mariet Linders en Annie Bouten. Medewerking voor de bouw van een nieuwe basisschool in Swolgen. Het verstrekken van inves teringssubsidies aan de Tienrayse Fanfare 2.015,en de Fanfare „Eendracht" te Meerlo 1.208, Het college kan overgaan tot aankoop van 100 exemplaren van het door het raadslid P. Beterams geschreven boek „Blitterswijck, Noordlimburgs dorp met rijke his torie". Het gemeentebestuur zal het boek uitgeven als relatiegeschenk. Binnenkort komt het boek in de handel tegen de prijs 25, Tenslotte sloot de raad een ruil overeenkomst met de heer De Ruy- ter voor het verleggen van een ilandbouwweg. Bij de rondlvraag toonde de heer Aerts zich dankbaar voor het ver beteren van de bewegwijzering bij de nieuwe brug WellWanssum. Tenslotte werd door het college meegedeeld, dat procesverbaal zal worden opgemaakt indien er zon der vergunning wordt gekapt. Bij het verlenen van een kapvergun- ning zullen de normen van de bos- wet worden gehanteerd. Diabetes vereniging De diabetes vereniging nederland organiseert dit najaar een bak- en kookkursus in de gemeente Ven- ray. De kursus welke bestemd is voor diabeten en andere belangstellen den, staat onder auspiciën van de centrale DVN Utrecht, en wordt verzorgd door de afd. Venlo, met medewerking van een diëtiste en een docent van de huishoudschool. De deelnemers aan deze kursus leren alles wat met dieet te ma ken heeft, zelf, volgens de toege stane voedings-recepten en maal- tijd-koderingen, klaar te maken, en leert de diabeet, dat men best zelf eens een lekker hapje kan bakken of koken. Dat er voor de aktiviteit veel belangstelling bestaat bewijst wel het feit dat in Tegelen reeds een kursus is volgeboekt en een twee de al een aantal inschrijvingen heeft genoteerd. Daar de organisatoren de voor bereidingen van deze kursus voor de grote zomervakanties afgerond moeten hebben, verzoeken zij eventuele gegadigden, vóór 1 mei kontakt op te nemen met mevr. Mia Peeters, Laar 4, 5593 RB Maas- bree, tel. 04767-2157. De deelnemerskosten bedragen voor elke deelnemer 7.50. Symbolische subsidie van 500,— voor de vrijwillige hulpdienst Sind senkele jaren draait in de gemetene Vierlingsbeek de vrij willige hulpdienst. Deze bestaat uit een aantal idealisten, dat zon der vergoeding vrije tijd be schikbaar stelt voor degenen, die hulp behoeven. Uitgaven als verzekering, autokosten en tele foonkosten zijn echter uitgaven, waarvan verondersteld mag wor den, dat deze de vrywilKgheid te boven gaan. Vandaar, dat de hulpdienst Dij de gemeente aan klopte om een subsidie voor 1981 tot een bedrag van 2.000, Op advies van de commissie wel zijn was het college van b. en w. bereid de raad een subsidie van 975,voor te stellen. Het pakte evenwel anders uit voor de vrijwillige hulpverleners. De Overioonse fraktie, met mevr. Mcnnée als woordvoerdster, zei wel blij. te zijn met het werk van de hulpdienst, doch zij wilde niet ver der gaan dan een sympathie-sub sidie van 500,Haar fraktie- genoot ivremers ging nóg verder. Hij wilde geen subsidie verlenen, omdat de gemeente op de kleintjes had te passen. Van de Maaskantse fraktie was de nespor vna de raad, de heer Aarts, tegen iedere vorm van sub sidiëring omdat het hier gaat om vrijwilligerswerk. Mear mevr. van Bergen en dé heren Koopmans en Litjens van dezelfde fraktie vonden de vrijwil lige hulpdienst een groot goed, waaraan zeker steun zou moeten worden gegeven. Volgens hen kosten gemeenschap pelijke regeling de gemeente jaar lijks tienduizenden guldens. Nu gaat het hier over een bedrag van enkele honderden guldens, spraken deze raadsleden over muggenzifte rij. Ook de beide wethouders bleken Het gemeentebestuur heefit van het ministerie van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk een afwijzing gekregen op zijn verzoek om een machtiging ten behoeve van het uitzenden van Statische beeld informatie in de wijk Brukske. Het was de bedoeling om via het centraal antennesysteem in de wijk geschreven informatie te verstrek ken. Hiervoor werd door de ge meenteraad reeds een krediet be schikbaar gesteld. Omdat de intentie tot het over brengen van lokale kabelprogram ma's ook elders in het land ak- tueel is, vindt hierover overleg plaats tussen het ministerie van C.R.M. en het departement van Verkeer en Waterstaat. Het ziet er naar uit, dat een beslissing hier over nog wel enige tijd op zich zal laten wachten, waardoor in dit stadium door het ministerie de ver zochte toestemming niet kan wor den verleend. In 1976 werd bij raadsbesluit de nieuwe dorpsgrenzen binnen de ge meente Venray vastgesteld. Voor Leunen werd de dorpsgrens vast gesteld op een punt tussen de pan den Leunseweg 53 en 55. Eind 1980 werd door de provin cie de aanduiding van de bebouw de kom geplaatst nabij de noorde lijke afrit van de Deumeseweg, waardoor de bewoners van de pan den Leunseweg 20, 55 en 57 net gevoel hebben gekregen weer bij Venray te zijn ingedeeld. Deze mensen, die zich altijd al met de gemeenschap Leunen verbonden hebben gevoeld, ervaren dit als een amputatie van het deelhebben aan die leefgemeenschap. Op verzoek van de dorpsraad en de betreffende bewoners heeft het college van b. en w. aan gedepu teerde staten van Limburg ge vraagd de borden bebouwde kom te verplaatsen naar hot punt tus sen de panden Leunseweg 53 en 55. een verdeelde mening te hebben. Wethouder van de Pas steunde het voorstel van de Overioonse fraktie. De heer Litjens vroeg zich af, waarom de heer Kremers, als hij op de kleintjes wilde passen, in een eerdere vergadering niet tegen het voorstel van verhoging van de vergoeding van de raadsleden had gestemd. Het raadswerk in Vier lingsbeek is ook vrijwilligerswerk. Nadat cp voorstel van de heer Koopmans de vergadering was ge schorst, bleken de frakties niet dichter bij elkaar te zijn gekomen. Het voorstel van b, en w. om 975,te geven, werd verworpen. Wethouder van de Pas stemde te gen het voorstel van het college. De heer Crooymans van de Over ioonse fraktie had in de vergade ring van de commissie welzijn zich achter het collegevoorstel ge schaard. maar volgens zijn stem verklaring was hij thans „bekeerd". Het door mevr. Monnée inge diende voorstel om een subsidie van 500,te geven, kreeg wel de instemming van de raad, al vroeg wethouder Ronnes de aante kening cm principiële redenen te hebben tegengestemd. ONDERWIJSBEGELEIDINGS DIENST Hoewel de raad eerst in een la ter stadium een beslissing zal ne men over deelname aan de On derwijsbegeleidingsdienst (O.B.D.), stelde de raad nu al, dat deze dien9t de gemeente veel geld zal gaan kosten. De heer Aarts had reeds een andere naam voor O.B.D. bedacht n.l. „Onze Betalings Dienst"„Wij moeten daaraan ons goede geld uitgeven (terwijl wij de reinigingsrechten en de honden belasting moeten verhogen" zo zei hij. Maar zijn fraktiegenote mevr. van Bergen vond het een goede in vestering. OVERIGE AGENDA De raad nam genoegen met de onderlinge regeling, welke is ge troffen tussen de gemeenten Ven ray en Vierlringsbeek. Indien er een wijziging komt in de bestem ming van de blokhut in Holthees, dan zal de beschikbaargesteld in vesteringssubsidie moeten worden terugbetaald. Een bedrag van 1.114,werd beschikbaar gesteld voor het aan schaffen van spelmateriaal voor de kleuterklas in Vortum-Mullem. De raad verleende medewerking aan de richting van de verbouwde 'leidsterskamer van de kleuter school te Vierlingsbeek. Wel zette de heer Aarts hierbij enkele vraagtekens. Vergeleken bij vroeger was er nu sprake van een paleis. Naast de papierenhand- doekjesautomaat ontbreekt nu nog een automaat om ze in de watten te leggen, zei hij. Als alles goed gaat zouden er binnen nu en drie jaar zo'n 200 woningen op de kerkdorpen ge bouwd moeten worden. Tot die kon- klusie komt het Dorpsradenoverleg Venray naar aanleiding van een op alle kerkdorpen (behalve Oostrum) gehouden enquête. Op de gestelde vraag of men binnen drie jaar een woning wil huren of een goedkope premiewoning wil bouwen, kwamen 154 bevestigende antwoorden bin nen in Oostrum werd geen enquête gehouden, omdat daar telkenjare 20 woningen worden gebouwd, ter wijl er 55 mensen uit Oostrum op de lijst van woningzoekenden voor komens Op veel kerkdorpen zal het een probleem zijn om genoeg bouw grond /ter beschikking te krijgen. Enerzijds is de ruimte voor dorps- uitbreiding bijna helemaal benut, anderzijds zijn de nieuwe bestem mingsplannen niet goedgekeurd. Gezien de geringe vraag naar eigen woningbouw zullen er plaatselijk ook nog wel bestemmingsplannen gewijzigd moeten wórden- Wethouder Schols zegde toe met alle macht deze zaak aan te zullen pakken, maar kon uiteraard niets definitiefs beloven. Foto: Eén van de laatste kudde sch apen. Naast de uitgave van een ka lender met fato's van het Merselo van vroeger is het comité Muziek feesten in Merselo erin geslaagd om ook een serie ansichtkaarten uit te geven. Het comité heeft ervaren, dat het aantal foto's van situaties van vroeger erg schaars is. Het aan vankelijke idee om een boekje uit te geven heeft men voor diit jaar niet kunnen uitwerken. Personen, die foto's van Merselo van vroeger hebben, worden bij deze gevraagd om hierover kontakt op te nemen met Dré van de Venne of Henk Knol. De 12 ansichtkaarten geven een afwisselend beeld van oudere boer derijen, van een sacramentsproces sie door het onverharde Groot dorp en het oogsten van graan. De ansichtkaarten zijn te verkrij gen in de Boekhandels van van den Munckhof en Messemaeckers, de Lektuurhal en de winkels in Merselo. Nu de bedrijfsresultaten van het zuivelconcern DMV Campina, hoofdkantoor te Veghel, bekend zijn, blijkt hoe uitstekend de zui- velvestiging te Venray in 1980 heeft geboerd. De hoeveelheid grondstof die het bedrijf in 1980 verwerkte was 120 miljoen kg. melk, alsmede 6 mil joen kg. room, ontvangen van het zusterbedrijf te Rijke voort waaruit werd bereid 8,5 miljoen kg. boter. Hiermede was de boterproduktie- stijging ten opzichte van 1979 5%. Verkocht werden daarnaast 110 miljoen kg. ondermelk en 10 mil joen kg. karnemelk aan andere vestigingen van het ocncern. Het totale omzetbedrag in 1980 bedroeg 100 miljoen en deze om zetten werden bereikt met een personeelsbezetting van 55 perso nen Tevens werd uitgebracht het rap port „Efficiëncy-signalering ëind- produkt boter 1980", waarin kwa litatieve en rendamentsgegevens zijn verwerkt van de 8 boterpro- duktie-bedrijven van het DMV - Campina concern. In dit rapport komt het boterproduktie-bedrijf Venray als beste uit de bus. Ook bij de rangschikking der bedrijven voor wat betreft de kwaliteit van de geleverde ondermelk en karne melk nam het bedrijf Venray de eerste plaats in. Dit uitzonderlijk gunstige resul taat werd bereikt in een goed sa menspel en door goede prestaties van het gehele personeel. Een felicitatie aan de direktie, bedrijfsleiding en een speciale ge lukwens aan de batermakers en overige medewerkers van het be drijf is dan ook zeker op zijn plaats. Licht gewond Een fietser welke vanaf het Hen- seniusplein de Schoolstraat wilde oversteken verleende daar geen voorrang en werd door een perso nenauto aangereden. Aanvankelijk werd de ambulance gewaarschuwd maar die bleek niet nodig te zijn, omdat de fietser maar lichte ver wondingen opliep. Kikkers vangen is verboden Tijdens controle welke Venrays politie in samenwerking met een controleur van de Natuurbescher mingswet heeft gehouden is komen vast te staan dat er regelmatig kikkers worden gevangen welke leven in de overstortvijver tegen over het Brukske. Omdat de kik kers enkele jaren geleden op de lijst van de beschermde diersoor ten zijn geplaatst, is het hebben en het vangen van kikkers verbo-, den. Er staat een straf op van 10.000 gulden, waaruit blijkt dat het de Overheid ernst is deze die ren, waarvan er ook in Venray nog enkele zeldzame soorten leven, te beschermen. De controleur vaai de Natuurbescherming en de po litie doen een dringend verzoek op ouders en onderwijskrachten om met name de jeugd er op te wij zen dat zij kikkers met rust moe ten laten. Kinderen die nog kikkers in hun bezit hebben, worden verzocht die weer in hun natuurlijke omgeving terug te zetten. Venrays politie heeft enkele oudere en jongere personen aangehouden die in het bezit waren van kikkers. Deze zijn nu met een waarschuwing huis waarts gezonden, nadat de politie had toegezien dat de dieren weer in de omgeving waar ze gevangen waren, werden teruggezet. Oorlogstuig Een inwoner van Venray deed aangifte van het vinden van oor logstuig aan de Deurneseweg. De mannen van de E.O.D. hebben zich daarover ontfermd. Meisje kwam tussen spaken C. uit Venray reed met zijn race fiets over de Rooseveltstraat. Op de stang van zijn fiets zat de 19- jarige jongedame V. en deze kwam plotseling met haar voet tussen de spaken van de fiets. De be stuurder kon het evenwicht niet houden en beiden kwamen ten val. De jongedame moest met verschil lende verwondingen naar het zie kenhuis worden vervoerd. - Diefstal van tulpen Nu er steeds meer en grotere bollenvelden het Venrayse land een prachtig aanzicht geven, blijkt ook die bloemenpracht aantrek kingskracht te hebben voor dege nen die het niet zo nauw nemen met andermans eigendom. Ver schillende inwoners van Venray brachten een bezoek aan de in bloei staande tulpenvelden aan de Deurneseweg-Heidseweg. Ze had den voor het plukken van die tul pen geen toestemming van de eige naar en waren hogelijk verbaasd dat de Venray9e politie de tul pen'in beslag nam en hun proces verbaal aanzegde. De in beslag ge nomen bloemen werden later naar het ziekenhuis gébracht. Het plukken van tulpen, anders dan door deskundigen, is schade lijk voor de bolvorming en juist daarvoor zijn die tulpen op kon- trakt gepoot. Het zijn nu dure tul pen voor de plukkers geworden. Valse naam Op 13 februari j.l. werd door een politiepatrouille een bromfiet ser aangehouden voor een ver keersovertreding. Hij bleek een bromfiets te berijden welke voor zien was van een verzekerings plaatje afkomstig van een gesto len bromfiets. Hij gaf toen, naar nu is gebleken, een valse naam op. De politiepatrouille hield de knaap nu opnieuw aan en kwam tot de waren identiteit. Hij kreeg nu een extra procesverbaal terza ke het opgeven van een valse naam. Inbraak Namens de stuurgroep jeugd werkloosheid werd aangifte gedaan van inbraak in de ontmoetings ruimte aan de St. Antoniusstraat Ontvreemd werden: een lastrafo, een dambord met damstenen, schaakstenen, speelkaarten, suiker klontjes, klok, laskap en dobbel stenen met beker. Toegang werd verkregen door het inslaan van een ruit. Vernieling C. S. deed aangifte van ver nieling van éen winkelruit aan de Eindstraat. De schade bedraagt 750 •gulden. Materiële schade Op het parkeerterrein van de Gouden Leeuw vond een aanrijding plaats tussen een bedrijfsvoertuig en een geparkeerde personenauto. Toen de bestuurder van het be drijfsvoertuig achteruit zette let te hij onvoldoende op, waardoor de botsing ontstond. Op de kruising bij de kerk in Oirlo werden de voorrangsregels niet in acht genomen waardoor een botsing ontstond tussen twee personenauto's. Ook hier bleef de schade beperkt bij materiële. Bij het nemen van een bocht in de Klarinetstraat lette een auto bestuurder onvoldoende op en daar door botste zijn auto (tegen een muurtje van een woning. Wat lich te schade aan de auto en zware schade aan het muurtje. Vernieling T.' uit Ysselsteyn deed aan gifte van vernieling aan zijn per sonenauto. Onverlaten hadden over zijn geparkeerde auto gelopen, waardoor deuken in het dak wa ren ontstaan. ook UW weekblad

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11