mm^ERS TOERTOCHT acht van Oostrum XWCv JUDO VENRAÏ Voorjaar; een rijk decor voor 'n mooi plaatje. gjjVEP'E foto dom melskens Teakwon-Do oostrum Niet alleen in een hoek maar samen in 'n groep 1 jaar geleden Dom Melskens maakt het u gemakkelijk en voordelig 47' Komplete super 8 geluidsfilm uitrusting kompleet 999,- 5,50 1,75 549,- Dom Melskens verhuur service Nieuwe uitgave TOER- EN WIELERCLUB OOSTRUM ORGANISEERT Op zondag 26 april aanstaande organiseert Tour- en Wielerclub 0o9trum haar jaarlijkse toertocht de Acht van Oostrum. Dit is een vrije toertocht wat inhoudt dat men alléén mag fietsen of in groepjes. j)e afstand is tctaal 80 km, maar halverwege komt men weer door Oostrum, dus degenen die 80 km le lang vinden kunnen ook de hal afstand fietsen, De tocht voert !door de mooisite stukken van Noord Limburg en Brabant. Jan Kreutz de vereniging heeft daarop weer eens zijn uiterste best gedaan. Inschrijven kan men vanaf half acht 's morgens in het clublokaal, café-zaal de „Karklingel" (van Dijk) 'te Oostrum, aan de Mgr. Hanssenstraat. Gestart kan er worden tussen 8 en 9 uur. De inschrijfkosten bedra gen 5,en men ontvangt na be ëindiging van de tocht een fraaie herinnering. Er zal een materiaalwagen van onze vereniging rondrijden, dus mensen met pech, die zichzelf niet kunnen helpen, kunnen wel op as sistentie rekenen. Het is natuurlijk wel verstandig om reservemateriaal mee te nemen. Het is trouwens ook verstandig om je als gewone weg gebruiker te gedragen. In de afgelopen jaren is er grote 'langstelling voor onze toertocht _;weest en we verwachten ook dit ]aar heel wat deelnemers. TWEE TWEEDE EN TWEE DERDE PLAATSEN J.l. zondag,, 12 april, werden in N Enschede de Nederlandse Taekwon- J1 do kampioenschappen voor dames en junioren gehouden. Deze wed strijden werden georganiseerd door de Taekwon-do Bond Nederland (T.B.N.), die, zoals U wel zult we ten, officieel als enige Teakwon-do bond erkend is door het Ministerie van C.R.M. en de Nederlandse portfederatie (N.S.F.), Ruim 190 telnemers (ters) uit geheel Neder- nd deden aan deze kampioen- Chappen mee. Ook de taekwon-do ereniging „Tong-il" uit Venray eeft voor het eerst met een aantal ames en junioren meegedaan. Er erden twee 2e plaatsen en twee i plaatsen veroverd' in de volgen de categorieën, In de categorie junioren-A (van- if bruine band en hoger), gewiehts- 42 t.m. 48 kg., behaalde Wil ly Janssen (rood-zwarteband) uit Venray de 2e plaats. In dezelfde categorie, maar nu in gewichtsklasse 62 t.m. 68 kg. be haalde Willy Jacobs (zwarte band) uit Venray de 3e plaats. In de categorie Dames-A (vanaf de blauwe band en hoger), ge wichtsklasse 48 t.m. 56 kg., behaal de Carla Linders (bauw-rode band) uit Sevenum de 2e plaats en Ma rian Flinsenberg (rode band) uit Venray de 3e plaats. basket ball club «enraj Dames en Heren 1 gaan a.s. zater dag en zondag een internationaal toernooi spelen in het Belgische Luik. A.s. vrijdag op de training worden mededelingen gedaan t.a.v. rertrek enz. Dus allen op de trai ning. Iedereen moet zorgen dat hij op 26 en 26 april beschikbaar is tijdens ie feestelijkheden van ons eerste lustrum Vooral de 26e is het erg belangrijk omdat dan ook het in terne toernooi wordt gehouden. Jongens Welpen: Op dinsdag 21 april gaan jullie op toernooi in Lieshout. We willen graag dat jullie allemaal meegaan. Bijzonderheden worden nog mede gedeeld, in ieder geval brood en drinken meenemen en een goed hu meur. Als begeleiding gaan mee Pa trick en Richard. De trainingen gaan gewoon door tot en met de laatste week van Minitrainers cursus; Deze is toegewezen aan onze club. Deze wordt gehouden op 13, 20 en 2' juni en 4 en 11 juli. Alle deel nemers krijgen nog een persoonlijk bericht. Theorie in de Wetteling; Praktijk op Servaas. In Echt waren onze wedstrijd renners succesvol. Mat Siebers uit Deurne zat al wij vroeg in een kopgroep van vier bij de amateurs, welke kopgroep standhield tot het eind. In de eindspurt werd hij met een half wiel verschil tweede. Jo Martens reed in een van de laatste ronden lek en kon dus niet meer voor een van de ereplaatsen in aanmerking komen. Bij de senioren was Piet Engber- sen aktief. In het begin van de wedstrijd trachtte hij al weg te ko men, maar werd teruggepakt. Bij de daaropvolgende demarage zat hij weer en met zes man reden ze voor de grote groep uit. Op de streep was Piet zesde. De anderen reden hun wedstrijd in het peleton uit. Drees Willemssen eindigde bij de gentlemen ook in het peleton. In het Paasweekend worden er wedstrijden georganiseerd in Beesel, HaeLen en Maasbrachterbeek. Daar bij kunnen alle categorieën, behal ve de jeugd, in aktie komen. Paasmaandag 20 april wordt voor de ifcrimmers het eerste deel van de clubkampioenschappen verreden. De eerste deelnemer zal om 9.00 uur starten. Denk eraan, om voor het kampioenschap in aanmerking te komen, dient men aan alle onder delen van het kampioenschap deel te nemen. JUDO VERENIGING VENRAY Zondag 12 april organiseerde Ju do Ver. Venray haar jaarlijkse gro te toernooi, ditmaal voor jongens. Vele belangstellenden hadden de weg naar sporthal de Wetteling gevonden en waren getuige van degelijk en goed judowerk. Voor dit toernooi hadden zo'n 550 judoka's zich laten inschrijven door diverse vereniigngen uit het gehele land. Wethouder van Oers opende 's morgens dit spektakel en gaf het sein groen voor de popelende jeugd. Deze lieten zich niet onbetuigd en streden fel om de hoogste plaats. Diverse Verurayse judoka's bewezen hier wederom hun kunnen en tra den zegevierend u'it de strijd tevoor schijn. Organisatorisch zat het weer goed in elkaar en de vereniging kan terug zien op een geslaagd evene ment De navolgende spelers uit Venray betraden het erepodium: Maarten van Gestel 3e prijs Coen Custers le prijs Paul Spee 2e prijs Luuc Reynders 2e prijs Richard Jacobs le prijs Gerard v. d. Velde le prijs Pascal van Weert 2e prijs Bttiêne Voesten le prijs Geert Jan Wismans le prijs Ronnie Smits le prijs Robert de la Roy le prijs Mark Gritner 2e prijs Ronnie Mulder 2e prijs Hennie de la Roy le prijs VROUWEN IN DE OVERGANG (VIDO) Ook in Venray is een VIDO-groep, wist u wal? VIDO is een zelfhulpgroep voor vrouwen die problemen hebben met de overgang. Bij de VIDO bespreken de vrou wen eikaars problemen en helpen zo elkaar door de moeilijkheden heen. De overgangsjaren kunnen moei lijk zijn, met klachten en onlust gevoelens, angst gevoelens en de pressies. Als vrouwen in de mid delbare leeftijd deze klachten heb ben, heet dat ze in de overgang zijn. Vrouwen die bij de VIDO zijn helpen elkaar, ze zijn afwisselend de helpsters en de geholpenen, men helpt zichzelf door anderen te hel pen. Door iemand te helpen krijg je je eigen problemen beter onder de knie. Omdat ze als lotgenoten met de zelfde belangen bij elkaar zijn, krijgen ze een gevoel van verbon denheid, ze horen weer ergens bij. Vrouwen in de overgangsjaren komen bewust of onbewust, terecht op een van de belangrijkste breek punten in hun leven, waarop ze moeten kiezen tussen doorgaan op de oude voet, of veranderen met de moeilijke konsekwenties van dien. Er is veel moed, durf en kracht voor nodig om te verande ren. De vrouwen zelf zijn de meest aangewezenen om elkaar hierbij te helpen. Dit kan in een VIDO-groep. waar je leert van jezelf en van de anderen. Ock worden vrouwen door het deelnemen aan een VIDO-groep zelfstandiger, durven beter uit te komen voor hun eigen mening en voelen zichzelf waardevoller. VIDO heeft aandacht voor licha melijke klachten en probeert alter natieve vormen te vinden om daar aan te werken. Het medicijn gebruik van vrou wen in de middelbare leeftijd is erg groot, veel vrouwen gebruiken slaap- of kalmeringsmiddelen.) VIDO probeert door bijvoorbeeld ontspanningsoefeningen en adem halingsoefeningen te stimuleren op deze manier het medicijn gebruik terug te brengen, of door voorlich ting te geven omtrent het medicijn gebruik door deskundigen. Het motto van VIDO is: We moe ten elkaar helpen, niet alleen in een hoek maar samen in een groep! Vrouwen kunnen leren anders met hun problemen om te gaan, hetgeen zij uiteindelijk zelf moeten doen. Er kan een heilzame werking uitgaan van een goed gesprek. Het weten, dait iemand naar je luistert is in deze tijd van haastig en jach tig langs elkaar heen leven een enorme steun. Wanneer u interesse heeft bel of kom langs, iedere donderdagmiddag van half twee tot half vier. Voor inlichtingen over VIDO of foldermateriaal en aanmeldingen: p/a Werkgroep VIDO, Overloonseweg 4, Venray, telefoon 04780-84163. UIT PEEL EN MAAS van zaterdag 21 april 1951 - nr. 16 Jean van Bergen, een begaafd Venrays kunstenaar, is overleden. Een merkwaardig mens is heenge gaan. Iemand met een grote tech nische knobbel en grote begaafd heid in tekenen en schilderen. Hij zal voortleven in zijn werken, die hij met zoveel liefde heeft gescha pen. camera Sankyo 201 XL-S projektor Sankyo 301 S projektie scherm 125 x 125 cm viewer Goko 9 plakpers Fujica tafel 2 bladen Statieven reeds vanaf 59,- Tassen reeds vanaf Volautomatische geluids camera met ingebouwde belichtingsmeter Ingebouwde richtmicrofoon voorzien van een volautomatische geluids regelaar. Inclusief tas Speciale atdrukken 10 x 15 cm kleur van negatief I j" Speciaal voor de maand april! Fuijca film Volautomatische spiegelreflex met diafragma voorkeuze en elektronische sluiter. Standaard 1.8x50 mm objektief. Inclusief batterij Video opname en afspeelapparatuur Komplete films op video band Super 8 films Boxmeer Venray Deurne Gennep Steenstraat 150. Schoolstraat 15. Stationstraat 27 Duivenakker. 08855-1471 04780-83467 04930-5088 08851-6826 De nieuwe Focus Elsevier Foto en Film Encyclopedie verschijnt over enkele maanden. Een must voor iedere amateur en vakman zo veelzijdig, een onmisbaar naslagwerk, normaal prijs 199,- Nu intekenen geeft een voordeel van 30,- Inschrijfprijs 169,- Aanbiedingen zolang de voorraad strekt Prijzen geldié Vn mei 1981 Op eerste kermisdag, 20 mei a.s., zal het in Leunen groot, feest zijn. Dan bestaat de fanfare St. Caitha- rina 30 jaar en dan zullen de bloe metjes nog eens builten gezet wor den. De 700 nederlanders die begin 1949 naar Brazilië emireerden, blij ken in hulpbehoevende omstandig heden te verkeren. De Fazenda Ri- beiraro in de staat Sao Paulo krijgt van de nederlandse regering een garantielening van 2,5 miljoen gul den. Zoals bekend zijn onder deze emigranten ook Venrayers. Fanfare de Peelklank in Yssel- steyn houdt dit weekend een fancy- fair. Niet alleen de jongeren, maar ook de ouderen worden tot een be zoek uitgenodigd. Huub de Jong adverteerde, dat hij is aangesteld voor het ophalen van ledige cementzakken bij aan nemers en handelaren in bouw materialen. De hoogste dagprijs wordt betaald. Gegevens voor deze rubriek kunnen wekelijks tot dinsdags 12 uur gratis worden opgegeven aan het bureau van dit blad: Grotestraat 68, Venray APRIL 18 april: Sporthal De Wetteling Nationaal Tafeltennistoemooi voor invaliden georganiseerd door Invaliden- sportbond in samenwerking met T.T.V. „Red Stars". 19 april: Jeugdtaf el tennistoernooi voor de jeugd uit Gelderland, Brabant en Limburg. 19 april Autocross Veulen ACC 't Veule 19 april: Waterpolo toernooi om 9.00 en 13.30 uur in de Meerpaal (Ser- vatius). 20 april: Waterpolotoernooi om 10.00 uur in de Meerpaal (Servatius). 20 april: Nationen Cup 250 cc, terrein Ba- kelsedijk, bij het vliegveld, aan vang trainen 10 uur; wedstrijd 13.00 uur. 20 april: Kringwedstrijd voor pony's door Ruiterclub St. Jan, in de Spurkt, aanvang 10 uur. 20 april: Tafeltennistoemooi voor senioren uit Gelderland, Brabant en Lim burg. 20 april: Ponykringwedstrijden Ruiterclub Merselo. 21 april: Scholierentafeltennistoemooi van af de 3e klas. 21 april: Lezing door F. Kool voor de le den van de Adelbert vereniging en belangstellenden. Aanvang: 20.15 Restaurant Vlakwater. 23 april: De Wetswinkel in wijkcentrum Brukske. 24 april: Receptie 25-jarige Hengelsportver eniging 't Alvertje in café van Dijk te Oogtrum. 25 en 26 april: Federatief Solisten Concours te Castenray. Organisatie Fanfare Dorpsklank. 25, 26 en 27 april: Dorpsfeest in Veulen i.v.m. vijf tigjarig bestaan van de school. 26 april: Wandeltocht van de Wandelsport federatie. Start in Merselo van 10 - 14 uur. 26 april: Hippisch concours Industrieweg rui tervereniging Nobel 26 april: Ruiterconcours „Nobel" te Oos trum. 26 april: Toertocht „Acht van Oostrum". Starten tussen 8 en 9 uur. 30 april: Creatief evenement Grotestraat en Grote Markt Oranjecomité en Muziekschool/Vrije Academie 30 april: Koninginnedag. 10 jarig bestaan Muziekschool Venray. 10-jarig bestaan Vrije Akademie Venray. MEI 2 mei: Officiële opening wijkgezondheids centrum Landweert. 2 mei: Statiedag Koningschieten Schut tersgilde St. Anna om 3 uur aan de Endepoel. 7 mei: St. Petrus Bandenkerk orgedcon- cert door Remy Syriër m.m.v. Mia Schoonbrood 9-12 mei: Kermis Oirlo 11 mei Voorlichtingsavond Lourdesreis in De Kruuze, 19.30 uur 14 mei: Biologische winkel in wijkcen trum Brukske. 16 mei: Rommelmarkt in wijkcentrum Brukske. 16 mei: Circus Mariska. Twee voorstel lingen in tent op terrein van voormalige Gouden Leeuw. 16 mei: CDA-campagne in Sohouwburg. Spreker minister G. Braks. 17 mei: Circus Mariska matinee. 17 mei: Oprichtingsfietstocht van de Ech te Nederlandse Fietsersbond afd. Venray. 22 t.m. 24 mei: Viswa, vistentoonstelling. 23 mei: Verkiezingsoptocht CDA. Bezoek van premier A. van Agt.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9