NATIONEN CUP 250 cc in VENRAY M V uusiam ét SPIO-NIEUWS Ruitersport Rabobank Q VC Phoenix'75 Hengelsport Midgetgolf BILJARTEN ebberi SOFT- EN HONKBAL „RODHE Onbezorgd genieten vaneen heerlijke vakantie! Wat dacht u bijvoorbeeld van: Twee weken vakantie voor de prijs van één! M.C.C. VENRAY Invaliden Sportclub Venray Omstreken TWEEDE PAASDAG jym, m Hlfc In navolging van M.C.V. Janslust organiseert M.C.C. Venray ook een Internationale Motocross, welke-ge houden zal worden op circuit De Peel aan de Midden Peelweg bij het vliegveld tussen Ysselsteyn en Vredepcel. Deze wedstrijd wordt een landen- wedstrijd met 6 teams uit 5 landen, welke 3 manches moeten rijden. De vertegenwoordigende landen die met hun sterkste teams voor de dag zullen komen zijn: België, Engeland, Duitsland, Zwitserland en Neder land dat thuis rijdend met 2 teams mag uitkomen. Voor het eerste Nederlandse team komen uit: kampioen 1980 Marjo v. d. Ven uit Someren; Jos Kunen uit Overloon; Geert Ben ders uit Venlo; Tiify v. d. Burgt uit Beek en Donk en Johan Stunpen- berg uit Druten- Dit Nederlandse team mag zeker tot de kanshebbers gerekend worden, samen met de Belgen die o.a. Europees kampioen Marcel Sannen in de gelederen heeft. Het Engelse (team dat vorig jaar in Preston de Nationen cup won, zal het nu heel erg moeilijk krijgen op de zware vaderlandse zandgrond. Ook aan start komen de 125 cc Senioren en Internationalen met diverse kanshebbers uit Venray en omgeving, zoals kampioen 1980 Toon Claessens uit Ysselsteyn; Sjaak Willems uit Deurne; Geert vr Goumans uit Leunen en Peter Wil- 'r lemse uit Venray. J] Verder deelnemende klassen zijn 125 cc promotie, 250 cc promotie en de 125 cc junioren. In elk van deze klassen komen diverse Venrayse deelnemers aan de start. Deze motocross die op 2e Paas dag zal plaatsvinden, staak onder auspiciën van Motorsport Organi- satie Nederland. Vanaf 10.00 uur j's morgens wordt er getraind en vervolgens de series en herkansin gen van de junioren afgewerkt. Om 13.00 uur volgt de opening met de voorstelling van de inter nationale deelnemers, waarna de stant gegeven zal worden voor de eerste manche van de wedstrijd om de Nationen Cup. Op de foto: Jos Kunen uit Over loon, dit jaar rijdend met N 2. WATERPOLO Uitslagen competitie-wedstrijden: 12 april Jongens Adspiranten in Maastricht: MZPC 2—Spio 1 1—10 MZPC 3—Spio 1 1—12 Activiteiten komend weekend: Gedurende beide Paasdagen orga niseren wij een groot waterpoio- toumooi in zwembad De Meerpaal te Venray. In dit tournooi gaan 27 teams van vereniging alom in het land de strijd aan om de Spio wisselbekers. Zondagmorgen 9.00 uur starten we met het deel-toumooi voor Da mps (2 poules), om 13.30 uur, ge volgd met het deel-toumooi voor Heren (2 poules). Maandagmorgen 10.00 uur gaat de jeugd in het strijdperk met. een deel-tournooi voor Jongens Adspi ranten (2 poules). Indien U het waterpolo-spel eens van nabij wil meemaken, heeft U thans de gelegenheid. Belangstellen den zijn welkom. Training 18/19 april. Wij verzoeken alle leden aan wezig te zijn op de training op zaterdagmiddag i.v.m. de team-in deling voor het Paas-toumooi. Training op zaterdag: 16.30-17.15 uur Jongens Adsp.; 17.15-18.00 uur Dames; 18.00-18.45 uur Heren.. Op zondag is er uiteraard geen training. Compctiieprogramma weekend 18 en 19 april 1981: Honkbaladspiranten. Honkbal juni oren «en Softballjunioren zijn vrij, eveneens zijn vrij Softballadspiran- ten. Voor de Honkbaladspiranten is er zaterdag trainen vanaf 10.00 uur. Zaterdag 18 april begint voor het Honkbalpupill'enteam hun eerste competittiewedstrijd en wel tegen H.S.C. Nuenen .aanvang is om 11.00 uur en 12.15 uur op het ter rein aan de Zuidsingel. Bijeenkomst om 09.45 uur bij het veld. De Softballsenioren zijn dit week end ook vrij. De Honkbalsenioren spelen op 2e PJaasdag een toernooi in Maas tricht om de officieuse „Limburg- Cup", reeds 3 maal door Venray gewonnen. Vertrek is om 08.00 uur bij café Klomp aan de Langstraat. Ob 09.45 wordt eenieder op het veld in Maastricht verwacht in of ficieel tenue voor de opening. Uitslagen afgelopen weekend: Softballjunioren Venray—MULO (Helmond) 153 Wij speelden vandaag onze laatste oefenwedstrijd tegen MULO. In on ze eerste slagbeurt gingen we er al meteen flink tegen aan en we scoorden meteen al 4 punten waar MULO maar een punt tegenover zette: 41. In de derde inning luk te het niet meer zo goed. We kre gen toen 4 punten tegen, intussen was het 7-7. We hadden afgespro ken dat we zouden proberen om de laatste 20 minuten nog alleen aan slag te blijven, en dat lukte vrij aardig. Met dank aan scheidsrechter (ster) Trudy, en over twee weken hoop ik dat iedereen weer fit is voor de competitie. De softballsenioren speelden uit tegen Geldrop, een gelijkwaardige tegenstander op papier uitkomend in dezelfde klasse waar wij ook in spelen, maar geen competitietegen stander. Er werd over deze tegen stander gelopen; een goede gene rale repetitie voor de competitie. De honkbalsenioren speelden in Venlo niet onverdienstelijk en wer den daar tweede door geveld te zijn in de finale tegen Knuppelaars die 2 homeruns sloogen. Mochten er nog meisjes van 17 jaar en ouder, met belangstelling voor softbal! zijn, we kunnen nog versterking gebruiken. Dan tot ziens op de training woensdagavond om 18.45 uur op het sportveld aan de Zuidsingel. De Honkbaladspiranten speelden tegen de Junioren vatn BI. Wings een goede wedstrijd en werd er wel verloren, maar dit. zegt niets. Van het bestuur: Willen de vol gende personen nog een pasfoto in leveren bij hun teamleiders: Softballsenioren: M. Verheugen. Honkbalsenioren: L. Verdonk, M. van Els. Honkbaljunioren: C. v. Lare. Honkbalpupillen: M. Huys, ,S. Francken, E. Martens, H. Mairtens. Deze moet ingeleverd zijn voor het begin van de competitie. ENRAY Volksvijand nr. 1 momenteel is hart- en vaatziekten. Hij krijgt min der kans als men regelmatig zorgt voor wat 'extra beweging. Helaas wordt er op de dreigende toestand van „bewegingsarmoede" vaak hart- handig ingespeeld door het aan prijzen van allerlei middelen en produkten, die het bezwaar van te weinig beweging zouden opheffen. We moeten onszelf niet voor de gek houden, dergelijke middeltjes hebben geen of nauwelijks zin. Echte medicijnen helpen helaas pas als het eigenlijk al te laat is. Een wat meer bewuste, afwisselende levenswijze met voldoende li chaamsbeweging kan al die narig heid helpen voorkomen. Om 1 kg. lichaamsgewicht-vet kwijt te raken heeft men ongeveer 2000 liter zuurstof nodig, bij het ademen nemen we per minuut de volgende hoeveelheden op: zittend V* liter; wandelend: li liter; trim mend: 2 liter. Pas bij flinke inspanning ver- verbrandt uw lichaamsvet door middel van toegevoerde zuurstof. Gewichtsafname gaat op deze ma nier weliswaar vrij langzaam, maar zeker. 'Het zal niet direkt opvallen, maar reken er maar op, dat het regelmatig buiten zijn uw huid goed doet. De huid, wel het groot ste orgaan van het lichaam vaart er wel bij, wanneer de zuurstof voorziening op een hoger peil komt. Onie aktiviteiten: Zaterdagmorgen 18 april duurloop 6 of 10 km op het Ballonzuil cir cuit. Vertrek om 7.15 uur vanaf Cooperbaan. Zondagmorgen 19 april loop-, trim- en speloefeningen, vertrek om 9 u. vanaf Overloon ,e,D Vers". Woensdagavond om 18.45 uur vertrek vanaf Geysterse Bossen voor loop-, trim- en speloefeningen. Verzamelen 5 minuten voor aan gegeven vertrektijden. Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel. 85384. TENNISCLUB VENRAY T.C. Rodhe heeft m.i.v. 1 april j.l. de beschikking over 3 banen in het tennispark „Landweert" aan de Smakterveldweg. De afgelopen 2 weken is er al volop gespeeld en getraind. Ook zijn de openingstoernooien, 4/5 april junioren en 11/12 april senioren al weer voorbij. Tijdens het junio- renloernooi was het weer nog erg koud, tijdens het seniorentoernooi daarentegen was het heerlijk weer, zodat iedereen zowel van het spel als de zon kon genieten. De junioren speelden een toernooi waarbij alleen enkelspelen gespeeld werden. De senioren speelden een mixed-dubbel toernooi, waarbij per dag van partner gewisseld werd. Het aantal gewonnen games werd per persoon geteld. De winnaar bij de junioren waren: 1. André Janssen 2. Armand Hofijzer 3. Luc Zuddhof 1. Ellen Hoek 2. Marjolein Reynders 3. Loranze Lemmers Astrid Schoonderbeek De winnaars bij de senioren waren: 1. Diny Hoek 2. Ans Schellens 3. Petra Sengers 1. Luc Bouwens 2 Gerard Bastiaans 3. Bert Hoek De poedelprijs bij de senioren werd gewonnen door Gerda v. d. Molengraft en Gerrit Schoonder beek. COMPETITIE In het seizoen 1981 neemt T.C. Rodhe met 10 teams deel aan de competitie. Daarnaast nemen nog 6 junioren teams deel aan de onderlinge com- peitie. (Dit is een halve competitie, binnen de vereniging). Het Landelijk gemengd team zon dag komt uit in de 4e 4e klasse. Het Herenteam zondag speelt 5e klasse, daarnaast op zondag een landelijk gemeng juniorenteam t,m. 17 jaar. Op zaterdag spelen in het district mee: 1 Herenteam senioren 4e 'klasse 1 Gemengd team junioren t.m. 17 jaar, 4e klasse. 1 Jongensteam t.m. 17 jaar. Op woensdagmiddag spelen: 1 jongensteam (t.m. 12 jaar in de Kring Peel en Maas en 1 meisjes team t.m. 12 jaar in de kring Nrd. Limburg. Verder nog 2 damesteams, resp. 4e en 5e klasse, in het District op dinsdag. Op woensdag 22 april start de Peel en Maascompetitie. Dit jon gensteam speelt dan thuis tegen Loonse Duinen 1 uit Overloon, aan vang 13.30 uur. De overige teams starten op 25/ 26/28 april. Het meisjegteam t.m. 12 jaar start op 20 mei. Het verdere programma en de uitslagen zullen iedere week in dit blad bekend gemaakt worden. Kring-Jeugdkampioenschappen 1982 Tijdens de paasweek doen 10 ju nioren mee aan de Kringkampioen schappen die op verschillende par ken in Nrd. Limburg gehouden wor den. Allen hebben reeds bericht ontvangen betreffende speeltijden enz. Wij wensen hen en alle compeitie- spelers tijdens hun competitie veel succes. L.R.V. ST. IS1DOKUS Uitslagen kringwedstrijd te Yssel steyn zondag j.l. Ring 5 Dressuur L I: P. Brengers met Formosa 121 p. 3e Ring 7 Dressuur L I: M. Rutten met Marco 126 p. - 2e pr. Ring 8 Dressuur L I: Ch. L. Tseng m. Atleet 128 p. 4c pr. Ring 9 Dressuur L I: P. Brenger m. Rabbit 126 p. 2e pr. Ring 2 Dressuur B II: Me. A. van Schijndel met Sooraet 132 pnt. 6e prijs Springen kla sseB: Mej. E.Thomassen m. Oswald 2e pr. Springen klasse L: M. Rutten met Smoky 10e prijs Springen klasse M: P. Basten met Brian 2e prijs W. v. Dijck met Rabbit 4e prijs Springen klasse Z: W. v. Dijck met Formosa 2e prijs RUITER- EN PONYCLUB ST. JAN MERSELO Het ruiterseizoen is weer begon nen met de eerste Kringwedstrijd voor de ponys te Castenray op 5 april. Uitslag hiervan is: Geslaagd voor de B proef Britte Janssen, Petra Jacobs, tevens 3e pr. Conny Duinhoven, Geriti en Anita Gellings, Harold en Atrid Janssen. Allemaal igeslaagd. Proficiat. Uitslag dressuur L I: Gerry Clephas le prijs Hugo van Hetlden 3e prijs Uitslag kringwedstrijd 12 april Ysselsteyn J. Janssen drssuur Oannij 2e pr. M II 122 punten; LI met Trama- lanl 129 ppnt, 4e prijs; met sprin gen zwaar le pr. A. v. d. Kreëke Dressuur met Robbert le prijs L I 132 pnt; 3e pr. springen B. B. Hennekens dressuur met Pala dijn 4e pr. L I 119 pnt. B. Biesterveld dressuur met Jas- mina 6e pr. LI 122 pnit. J. Arts dressur met Captain Mac 3e pr. L I 130 pnt, A. Arts dressuur met Plothas 2e pr. 126 pnt.; 10e pr. springen B. J .Vrolijk gesalagd voor de B proef met 2 paarden. Tevens 7e pr. met Tamara springen B. Mooi be gin, hopelijk geen half werk. Ruiter- en Ponyclub St. Jan or ganiseert 2e Paasdag een kringwed strijd voor ponys gehouden in de Spurkt, aanvang 10 uur. Toegang gratis. geld en goede raad Bijvoorbeeld: een 15-daagse vliegreis naar Benidormv.a. 565,- 15 dagen in het Sauerland; U verblijft in een 4-kamer bungalow; v.a. 595,- en nog vele andere bestemmingen volgens de formule 2 WEKEN VOOR DE PRIJS VAN 1 en 3 WEKEN VOOR DE PRIJS VAN 2 s.8946 m.8947 Phoenix 1Meterik 2 In deze wedstrijd moest Phoenix proberen de tweede plaats op de ranglijst en daarmee het irecht op het spelen van promotie/diegradatie- wedstrijden veilig te stellen. Het Meterikse team daarentegen kon, indien men zou winnen, nog de dreigende degradatie ontlopen, vol doende redenen dus om een felle wedstrijd te verwachten. Dat zou echter wel heel anders gaan. In een warme zaal werden de eerste en tweede set zeer simpel- tjes gewonnen door Phoenix. De Meterikse heren hadden zich ken nelijk al neergelegd bij degradatie, want ze speelden slordig, flauwtjes en stapelden fout op fout. Een 2- voudige setwinst voor de paarsen en wel met 15-4 en 15-5 was het logische gevolg. Phoenix ging het nu ook zeer kalmaan doen en zo werd de derde set toch nog „span nend". Beide teams deden niet voor elkaar onder en gingen gelijk op. Bij een stand van 14-13 had Phoe nix moeten toeslaan maar het laat ste punt werd (nog) niet gescoord. Ook Meterik kwam op set-ploint. maar ook zij faalden in de afwer king. Zo ging men door tot de stand 19-18 was bereikt. Toen vond Phoenix het welletjes en scoorde men het laatste punt qm zodoende deze derde set (te winnen met de historische cijfers 20-18 Door deze 3—O^èverwinning is het eerste herenteam voor het eerst in haar geschiedenis, in de tweede klasse op de tweede plaats geëin digd, een plaats die recht geeft op het spelen van promotie/degradailie- wedstrijden. Het tot nu toe voor treffelijke seizoen krijgt dus nog een zeer spannend slot; we houden jullie op de hoogte. Het le damesteam heeft afgelo pen zaterdag ook gewonnen en wel van Concordia met de cijfers 30. Het 2e damesteam verloor helaas van Velden met 30. Hun kansen op het kampioenschap zijn nu ook verloren gegaan, miaar houdt de moed erin dames, en ga door. JARIGE HENGELSPORT VERENIGING Omdat een aantal verwoede hen- gelsporters het 25 jaar geleden no dig vonden om de sportvisserij een beter aanzicht te geven, is op 22 april 1956 H.S.V. ,,'t Alvertje'' te Oostrum in oprichting gegaan. Nu 25 jaar later kan de vereniging zich beroemen op één van de grootste hengelsportvereni gingen in Noord-Limburg. Om dit heugelijke feit te vieren zal in clubhuis Café van Dijk op vrijdag 24 april een receptie zijn voor genodigden met aansluitend een feestavond voor alle leden met hun dames. M.G.C. VLAKWATER Tijdens het onlangs georganiseer de Prestatieplak-toernooi wist Desi- rée v. d. Boom met grote over macht de wisseltrophee te verove ren. Bovendien ontvingen ook alle andere deelnemers een attentie. Het was weer een geslaagde start van het seizoen en wij willen Desirée van harte feliciteren met dit succes! Inmiddels zijn ook de onderlinge en de bondscompetitie van start ge gaan. De uitslagen van j.l. zondag zijn als volgt: Vlakwater 1Mierlo 2 80 Met grote overmacht wist het eerste team de gasten verweer te geven. Slechts de derde ronde wist Mierlo tot op 2 punten te naderen. Alle spelers behaalden hun A-li- mlet. Vlakwater 2Maasbree 1 8O Ook het 2e team had geen pro bleem om het bezoekende Maasbree zonder punten huiswaarts te sturen. De geblesseerde Jan Litjens vond in A. v. d. Boom een zeer goede vervanger met 109 punten. H. Hek- rens en Jo Litjens-Jans volgden goed met resp. 110 en 114 punten. A.s. weekend zullen enkele spe lers het Paastoemooi te Geleen be zoeken. We wensen hun veel suc ces! V.B.B. De eindstrijd 5e klas werd op gezellige en sportieve wijze ge speeld en georganiseerd door Leu nen '67 op 7, 9 en 11 april. Er werd goed gespeeld, want 15 van de 21 partijen eindigden in 2 Oof minder beurten. Op de tweede speeldag kreeg men al een inzicht, wie voor de eerste drie plaatsen zouden strijden. H. Daniëls speelde die dag 1 par tij gelijk en verloor 1 partij, maar wist op de derde dag 1 partij te winnen, waardoor hij de derde plaats voor zich opeiste. Voor de beslissing van de eersite en tweede plaats, moest gewacht worden tot zaterdagmiddag de laat ste partij gespeeld werd door A. Gommans en J. van Vugt. Beid'e spelers hadden toen elk 10 match- punten. A. Gommans moest in de 20e beurt met 24 caramboles genoegen nemen met de tweede plaats. J. van Vught speelde een konstante partij en maakte in de 20e beurt zijn 38 te spelen caramboles vol en werd kampioen. De publieke belangstelling was goed. De stand is: 1. J. v. Vugt 't Anker 12 2.036 2. A. Gommans OBK 10 1,895 3 H. Daniëls SNA 7 1 770 4. G. Vermeulen SNA 6 1.726 5 G. van Houdt L '67 33 1.386 H v. d. Heuvel SNA 2 1.570 7. N. DeriCks-van Asten VOP 2 1.276 Op 16, 17 en 18 april zullen de finales 4e klas worden gespeeld en georganiseerd door H.G.L. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Uitslagen van de afgelopen week: Heren: Lyceum 2VC Ceylden 2 30 Dames: Lyceum 2Set Point 30 AspargosLyceum 2 13 Door de bovenstaande resultaten heeft ons tweede damesteam een beslissingswedstrijd weten te for ceren voor de bezetting van de 9e of 10e plaats op de ranglijst. Win nen de dames zaterdag de beslis singswedstrijd tegen (wederom) As pargos uit. Grubbenvorst, dan wordt het klassebehoud veilig gesteld. Bij verlies zal het damesteam in de periode 'tussen 25 april en 2 mei promotie/degradatie wedstrijden moeten spelen, maar we hopen dat onze dames het niet zo ver laten komen. Mits men het hoofd koel kan houden en tot het uiterste wil gaan, zit er, evenals afgelopen zaterdag, winst in. De beslissingswedstrijd van da mes 1 tegen Bongarts SVL voor de bezetting van de 2e plaats in de promotieklasse hangt op het mo ment dat we dit schrijven aan een zijden draadje omdat spelveirdeel- ster Ingrid van Raay die dag ook uit moet komen voor het distrikts- juniorenteam. Volgens de prioritei tenlijst van de NEVOBO hebben distriktswedstrijden voorrang op be slissingswedstrijden. Het is dus best wel mogelijk dat deze wedstrijd verzet wordt naar een andere da tum, maar er blijven weinig moge lijkheden over, want zoals gezegd begint op 25 april de promotie- kompetitie tussen de nummers 2 uit de distrikiten 22 en 24 voor een evenituelè plaats in de derde divisie. Maar zover is het nog lang niet. Allereerst zou dan Bongaerts SVL overwonnen moeten worden, maar daar hebben we een hard hoofd in. Desondanks wensen we onze dames véél sukses. Zoals je ziet staat er zaterdag voor onze klub héél wat op het spel. Dames 1 en 2 rekenen dan ook op een grote schare supporters. Autobezitters die nog plaats over hebben én supporters die niet we ten hoe ze ook per trein in Reuver kunnen komen, worden verzocht om vrijdagmiddag kontakt op te nemen met Tonny Voermans (tel. 85982) die zal trachten het een en ander te coördineren. Als alles gewoon doorgaat ziet het programma er voor onze ver eniging als volgt uit: 13.30 Bonigarts SVLLyceum 1 19.30 AspargosLyceum 2 Beide wedstrijden worden gespeeld in de sporthal in Reuver. KAMPIOENSCROSS 125 cc TE WELL Op de 2e kampioenswedstrijd voor het 125 cc M.O.N. kampioenschap is geen der MCC Venray rijders in de punten gereden. Na een redelijke start van Geert Gcumans en Toon Claessens en een matige start van Peter WilJemse en Sjaak Willems, werd Toon in de 2e ronde al uit de baan gereden, zo dat er voor hem al geen goede klassering meer in zat. Geert verdween al in de 4e ron de van het strijdtoneel, evenals Sjaak Willems die zijn slechte start aan het goed maken was, maar in de 9e ronde lang naar de kant moest met mechanische problemen. Peter Willemse eindigde op de 27e plaats. In de 2e manche hadden alle Venrayse deelnemers een slechte start. Toon en Sjaak gingen in sneltreinvaart naar voren, waarna Sjaak op een 7e plaats liggend werd uitgeschakeld. Toon viel halverwege de wed strijd, maar zette de strijd ondanks grote achterstand voort net achter koploper Marchal. Hij passeerde Marchal even later en wist zelfs nog van hem weg telopen. Hiermee demonstreerde Toon dat, hij toch wel In een goede vorm steekt, maar nog geen geluk heeft. Geert en Peter eindigden ook net buiten de punten. In de 125 cc promotieklasse ein digden Rudy v. d. Putten en Peter Boom rond de 20e plaats. In de 500 cc promotieklasse ein digde Jan Bardoel na in elke man che een goede start gehad te heb ben op een 11e en 15e plaats. Peter Gommans heeft duidelijk moeite met het tempo en eindigde in de achterhoede. Bij de 125 cc junioren haalden Ad Janssen en Jos Pijpers en Peter Dhamis de finale. Peter Dhamis was tot in d'e voor laatste ronde leider maar door een valpartij in de laatste ronde viel hij terug naar de 12e plaats. Ad Janssen werd 20e en Jos Pijpers viel uit. Peter Stiphout werd 2e bij de 500 cc junioren in Beek en Donk. P.S. Willen de leden niet ver geten om op vrijdag of zaterdag mee te helpen met het opbouwen van het circuit. Vele handen ma ken licht werk. De nieuwe generatie iBSBSjSS! gezondheids- ondergoed 1^2222222 D.C. VENRAY VERSLAAT VENLO In de driekamp-competitie om het clubkampioenschap van Noord Lim burg heeft Venray een overtuigen de overwinning behaald tegen de Venlose dammers en daarmee haar tegenvallende prestatie met een ge lijkspel tegen D.C. Helden volledig vergoed. De kans op het kampioenschap is nu volledig aanwezig, mits de goe de vorm, waarin de Venrayers ver keren, zich voortzet. De overwinning verliep zeer re gelmatig. Een taktische opstelling zorgde ervoor, dajt de hogere bord spelers Berhitu en van Bommel die nu legen de laagste borden van Venlo uitkwamen, al spoedig vier punten hadden vergaard. Een uur later volgde Bakker dit voorbeeld, toen zijn tegenstander een blunder maakte. Kennis had het moeilijker kwam eerst een schijf achter, maar wist zich later door een listige ze venslag veilig te stellen voor de winst. Het dreigde op een debacle voor de Venlonaren uit te lopen, want ook Zaal stond op winst. Maar deze liet zijn voordeel ver loren gaan en geraakte daarna vol komen het spoor bijster in een to taal ontredderde stand. De hoogste drie borden hadden belangrijk meer tijd nodig. Op bord drie hield Tijs- sen lang stand, maar maakte in een dammen-eindspel een jammer lijke fout, zodat ook hij verloor. Beter presteerde Wester., In de fraaiste pantij van de wedstrijd! ma noeuvreerde hij zijn sterke tegen stander in een kansloos eindspel. Tijdnood deed de rest en zo kwam Venray op 10 punten. Daar bleef het nog niet bij. Noyens speelde op het eerste bord een klassieke partij tegen de Venlose kampioen. Deze kreeg veel problemen met een randsehijf wat in het eindspel re sulteerde in een damdoorbraak van de Venrayer. Janssen verdedigde zich echter uitstekend en wist zo doende op het nippertje nog een remise uit het vuur te slepen. De gedetailleerde uitslagen: D.C. Venlo - D.C. Venray 1. G. JanssenA. Noyens 21 2. A. AdringaA. Wester 02 3. W. StrijbosM. Tijssen 20 4. J. HovensM. Bakker 02 5. H. DommeckA. Kennis 02 6. H. v. d. Burgt—Th. Zaal 2—0 7. P. van AstenM. Berhitu 02 8. P. v. KeysterenW. v. Bommel 2 15—11 SJOELCLUB I.S.C. „DE SCHUUVERS" Op zaterdag 4 aipril namens 20 leden van onze sjoelclub deel aan een goed georganiseerd (toernooi te Velden. Er werden weer goede re sultaten geboekt. Harry Hermans eindigde in klasse B Heren op de vijfde plaats en mocht een medail le mee naar Venray nemen. 'De dames Mathey, van Dijck en Hermans eindigden dn de hoogste, klasse, maar konden niet tegen de sterke concurrentie op. Het volgende grote toernooi is op 16 mei te Sevenum. Programma voor 25/26 april en 2 en 3 mei 1981: Dames pup. 25 april: PopeyeManual 16.00 vertrek 15.00 2 mei ManualWitterihorst 14.00 Dames asp. 25 april: Eksplosion 2Manual 15.30, vertrek 14.30 2 mei Blerick 2Manual 2 12.45, vertrek 11.45 Dames jun. 26 april: ManualDes '59 13.15 3 mei MSV 1—Manual 15.00 v. 14.00 Dames sen. 26 april: EHV 1—Manual 13.45 vertrek 12.45 3 mei MerefeldiiaManual 15,30 vertrek 14.30 Heren pup. 25 april: Blerick 1Manual 1'5.30 v. 14.30 Heren asp. 25 april: ManualBlerick 1 14.00 2 mei Heldia-Manual 13.15 v. 12.15 Heren jun. 26 april: Blerick 2Manual 15.00 v. 14.00 3 med ManualHeidia 11.45 Heren sen. 26 april: BlerickManual 1 16.00 v. 15.00 3 mei Manual 1Heldia 13.00 Heren sen. 26 april: Manual 2HVM 2 14.00 3 mei Bevo 2Manual 2 12.00 ver trek 11.00 Wil iedereen die adreswijzigingen enz. heeft deze melden bij Theo Stuart.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 7