MARKTPROBLEMEN M ebberink Hartelijke van Europese ontvangst wandelaars De Wetteling AGENDA Volvo is in uw buurt De Zwaan VASTEN ACTIE NOORD LIMBURG PYAMA'S I NACHTHEMD I EN TOPGARAGE G.V. IVOLVOI EXAMENKANDIDATEN GINGEN OVER DE SCHREEF PEEL EN MAAS VROUWEN VAN NEDERLAND, GOOI UWOUDE BH NIET WEG HIJ IS10 GULDEN WAARD! PLAYTEX Onder deze „kop" berichtten wij jrige week over ertkele marktpro blemen welke in de commissie voor indel- en middenstandszaken ter ifel waren gebracht, o.a. door de jjieer Ebberink namens de Markt- tof-winkeliers, en door de heer Jeijnders namens het bestuur van iet Winkelcentrum. Beide heren werden door wethouder G. Schols, joorzitter van genoemde commissie, n de gelegenheid gesteld hun pro bleem in de Marktcommissie nog eens naar voren te brengen, waar deze commissie een beslissing cou nemen. 'Hoewel de vergaderingen van de Marktcommissie niet openbaar zijn, [regen wij na informatie toch vol- fcende inlichtingen om onze lezers Ver de onderhavige kwestie op de Scogte te kunnen houden. MARKTJIOF De heer Ebberink verwoordde de placht van enkele Markthof-winke- Üers aan de Grote Markt, die cp marktdagen tegen de achterkant van een rij kramen kijken en te gen een of meer half op het trot toir geparkeerde auto's. Winkelend ijubliek komt er op die maandag morgen niet, en derhalve voelen die (winkeliers zich benadeeld. De heer Ebberink deed zijn zegje tó goed, dat de leden van de «Marktcommissie er geen oroblemen -nee hadden, dat de eerste rij kra nen werdt omgedraaid, zodat ze net het front naar het Markthof jekeerd staan. Voorzichtigheidshal ve had men eerst bij de betreffende marktkooplieden geïnformeerd en die hadden er geen moeite mee. Het 'winkelende publiek kan dus in de Üoekomst ook weer het trottoir voor de Markthof-winkels gebruiken. VISKRAAM Het bestuur van het Winkelcen trum Venray, had bij monde van gijn afgevaardigde, de heer Reijn- flers, al ettelijke malen geprotes teerd tegen het plaatsen van de vis kraam, tijdens de wekelijkse markt, ip „de kop" van de Grotestraat, labij café In den Engel. Terloops iad men ook problemen met de lloemenkraam op vrijdag en zater- lag, daar ter plaatse, én problemen met het „binnendringen'' van kra men in de Grotestraat nabij hot cude raadhuis. Ook de heer Reijnders mocht de- Ce klachten nog eens naar voren prengen in de Marktcommissie. Hij werd daarbij gesteund door de Voorzitter van het Winkelcentrum de heer van Opbergen. Voor het „opfleuren" van de Irotestraat was destijds de „bun- er" een grote sta-in-de-weg. Uit- indelijk werd het bouwsél dan ook esloopt en zouden er daar terrasjes 'orden aangelegd. Die terrasjes ijn er nog steeds niet wel we kelijks de viskraam. Die bederft jiet uitzicht daar en menigeen is niet op de visgeur gesteld De Marktcommissie kon er niet Kil komen.... Men weet geen al- Iternatieve standplaats voor deze fiskïaam. die daar een goede klan dizie heeft. Het zal zaak zijn, dat lowel de Marktcommissie als het pestuur van het Winkelcentrum overleg pleegt met de Stedebouw- kundige, om wellicht naast de aan te leggen terrasjes toch ook nog een standplaats voor de viskraam le behouden. Hier moet een com promis gevonden worden, in rede lijk overleg. TE VEEL KRAMEN Wat betreft het „binnendringen" van kramen in de Grotestraat, na bij het oude raadhuis, lagen de me ningen verdeeld. Het Winkelcen trum meent dat er te veel kramen op de Venrayse markt komen en dat die zeker niet in de Grotestraat thuis horen. Maar nu blijkt dat de Markt meester namens de Marktcommissie eens is gaan informeren bij de daar gevestigde winkeliers. Over liet al gemeen had men geen enkel be zwaar tegen deze kramen, mits men geen etalages „dichtbouwt" of een vrije doorgang belemmert. En daar zal beslist voor gewaakt worden I Marktstraat 5, Venray. telefoon 04780-8129^ 15 jaar Bejaarden- vereniging Zaterdagmiddag is door bijna 500 leden van de Bejaardenvereniging Venray het 15-jarig bestaansfeest gevierd. Dit ha'd plaats in het Socio Centrum van Rank Xerox, waar vooraf Pastoor W. Geerits als gees telijk adviseur een Eucharistievie ring verzorgde. De muzikale omlijs ting was van het Venrays Mannen koor. Bejaardenvereniging is feitelijk 'n verkeerd woord, omdat de officiële betiteling luidt: Vereniging van Ouderen en Gepensioneerden van Venray-kom. Tijdens de receptie werdén twee leden van het eerste uur gehuldigd met een gouden insigne. Dat waren de heren Thei Voermans en Pietje Maas. Namens de Unie van Bejaar denverenigingen in het Roermondse Bisdom waren de heren Van Wij nen en Hein Emonts aanwezig. De ze laatste mocht de gouden insignes opspelden, terwijl Br. Maturus Laans de daarbij behorende oor konden uitreikte. Thei Voermans, die ook namens Pietje Maas dankte voor deze on derscheiding, herdacht met emotio neel woorden de onlangs overleden mede-oprichter van Eyck. Namens het gemeentebestuur gaf wethouder Schols acte de presence. Op de receptie waren ook de initiatiefnemers van destijds aan wezig: de toenmalige huisarts dok ter Coenen, de heer W. Kremer en A. de Kroon. Zij slaagden er in om met Johan Lichteveld van SVV en Jaap Kersten de beschikking te krijgen over de ontmoetingsruimte van SW op het terrein van Kers ten. Deze laatste zorgde dat het er warm was, en dat er gekaart kon worden. Ook werden er St. Ni- colaasfeestjes gehouden en andere festiviteiten gevierd. Daarbij mag ook niet onvermeld blijven het aan deel van Karei Wijnen. Een perfecte organisatie met be hulp van de Rank Xerox-keuken zorgde voor een welvoorziene kof fietafel bij dit derde lustrum. Later zorgde de Joekskapel Blaos urn op voor toepasselijke muziek en toen die op de nostalgische toer gingen was de stemming er hele maal.' Door plaatsgebrek vanwege een overvloed aan kopij moes ten wij deze week enkele bij dragen laten liggen, o.a. onze rubriek Venrayse wegkruisen. Ook gebruikt iJy Tel. 81032 Venray Nu v.aTj 10.500,- In de nacht van vorige week don derdag op vrijdag zou een aantal jleerlingen van de eindexamenklas- ■sen van het Boschveldcollege over dachten op het grasveld van deze .school. I Omstreeks een uur 's nachts werd door bewoners van de Kruisstraat bij de politie geklaagd over „enor me herrie en rotzooi" veroorzaakt door deze leerlingen. Toen een po litiepatrouille arriveerde, bleek een aantal leerlingen onder invloed van ^alcohol te verkeren: Aanwezige be- "woners van de Kruisstraat waren inmiddels zó over hun toeren dat het op een handgemeen dreigde uit te draaien. De politie verzocht de jongeren de rust te bewaren en geen herrie meer te maken. De meeste leerlingen verwijderden zich, maar enkele waren het er niet mee eens. Aanvankelijk werd een jongen aangehouden, omdat hij ook na gedane vordering weigerde weg te .gaan. f Omstreeks drie uur die nacht stelde de politie vast, dat een aan tal jongeren zich in het Boschveld- yollege bevond. De conciërge was niet te bereiken. Bij onderzoek aan de achterzijde van het gebouw, liep een tiental jongens weg. Een deur was geforceerd. In de school waren asbakken omver gegooid, een glas ruit vernield en op de bovenverdie ping was met een brandslang ge spoten. Drie personen werdén aan gehouden en naar het politiebureau overgebracht. Om tien over vier verzamelde zich een vijftiental jongeren bij het politiebureau in de Wilhelmina- straat Zij eisten al schreeuwende om een gesprek. Toen hen door de politie gevorderd werd zich te ver wijderen, gaven de meesten daar aan gevolg. Een der weigeraars bleek militair fte zijn en werd na aanhouding overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Omstreeks half zeven die morgen werden de aangehoudenen op vrije voeten gesteld, met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt. Door T. H. werd vrijdagmorgen aangifte gedaan van vermissing van zes terrasstoelen a 60,per stuk. De stoelen werden verbrand aange troffen nabij het Boschveldcollege. In diezelfde nacht werden in de Grotestraat de meeste vuilnisbak ken omver geworpen en takken van bomen getrokken Inspekteur Sietsma van de Ven rayse politie is zeer slecht te spre ken over de begeleiding en het toe zicht op deze jongeren door de schoolleiding. Volgens hem was die op de hoogte van bepaalde ontwik kelingen in de examentijd, en had men maatregelen moeten nemen. Het laatste woord hierover is nog niet gesproken. Dodelijk verkeersongeval Vrijdagavond omstreeks 7 uur is door onverklaarbare oorzaak de 18- jarige Elisabeth M. H. Weys uit Veulen op de Veulenseweg met haar motor tegen de tuinmuur van de rectorswoning gebotst. Zwaar gewond werd zij naar het zieken huis te Venray vervoerd waar ze later op de avond aan de bekomen verwondingen is overleden. Beroving op straat J. S. deed aangifte van diefstal van zijn portemonnaie met 400 gul den inhoud. Vanaf het busstation liep hij met een ongeveer 30-jarige man naar de Langeweg waar de hem onbekende man hem vroeg of hij 5 gulden kon wisselen. Hij had de portemonnaie nog maar net uit zijn zak of deze werd hem uit zijn handen gegrist en de man rende weg. Een zoekaktie haalde niets uit, de onbekende was in geen vel den of wegen te bespeuren. Goedkope sigaretten J. deed aangifte van bedrog, Men had middels metalen plaatjes ter dikte van een gulden drie pak jes sigaretten uit de automaat op de Grote Markt gehaald. Diefstal appelboompjes J. C. deed aangifte van diefstal van 35 stuks eenjarige appelboomp jes, staande aan de Wusterweg, Vernieling M. W. deed aangifte van ver nieling van een polyester-zitje van zijn motor. Dat werd bekrast met een scherp voorwerp. De motor stond in de gang van de flat Hu- benhof. Diefstallen Een niet afgesloten groene herenfiets, in de fietsenstalling van het Boschveldcollege, bleek verdwe nen te zijn. Een fiets welke wel afgeslo ten stond bij het paviljoen Den Heuvel van St, Anna was gestolen. Het slot was van de fiets verwij derd; dat werd ter plaatse aange troffen. Een op de hoek Hagelweg Molenklef geplaatste herenfiets, bleek zaterdag eveneens gestolen te zijn. Uit de kleedkamerd van sport hal de Wetteling werd een porte monnaie met een bankbiljet van een tientje en wat kleingeld ver mist. De inhoud van een andere ook daar gestolen portemonnaie le verde nog een lagere buit op. Om dat de diefstallen hebben plaats ge vonden vrijdagmiddag tussen kwart over drie en tien over vier vraagt ae politie mogelijke getuigen zich met haar in verbinding te twillen stellen. Door uitsnijding van een glas plaat van de sigarettenautomaat aan de muur van het restaurant van St. Anna konden een aantal pakjes sigaretten worden ont vreemd. Tevens werden de trek laden van de automaat vernield. Welk geldbedrag verdwenen is, kon niet worden medegedeeld. Door tot nog toe onverklaar bare oorzaak werd in het herstel lingsoord Pascalis fotoapparatuur ter waarde van 2200,gestolen. Er waren geen aanwijsbare sporen van inbraak te ontdekken. Wilde koe Op verzoek van slagerij Ver- koeyen werd politieassistentie ge vraagd voor een wild geworden koe welke in een veewagen op het bedrijfsterrein vah de slagerij ver bleef. Vier pistoolschoten in de kop van de koe hadden niet het gewens te resultaat, maar met een kogel uit een karabijn werd de koe ten- slobte geveld en konden de slagers hun werk beginnen. Motorrijder gewond Op de grens van Venray en Horst vond zondagmorgen omstreeks kwart over elf een verkeersongeval plaats waarbij een motorrijder ern stig gewond werd en naar het Ven rayse ziekenhuis moest worden ver voerd. In de bocht was de motor rijder in een slip geraakt en voor dat hij zijn motor weer onder con trole had, had hij een verkeers- paaltje geraakt en kwam ten val. De Venrayse politie behoefde geen onderzoek te doen. Dat was een taak van hun collega's van de rijkspolitie uit Horst. De motor was namelijk op Horster gebied in een slip geraakt, terwijl het slachtoffer op Venrays gebied terecht kwam. De Venrayse ambulance was snel ter plaatse om het slachtoffer naar het Venrayse ziekenhuis te vervoe ren. Paaswandeling Voor Eerste Paasdag heeft de Im kersvereniging Horst e.o. in samen werking met Staatsbosbeheer weer een oriëntatiewandeling uitgestip peld in het natuurreservaat ,,'t Schuitwater", dat gelegen is tus sen Broekhuizen en Horst-Melders- lo. De wandeling heeft ook dit jaar weer een feestelijk tintje, omdat de modelbijenstand ,,'t Zoemhukske" te 'Horst 10 jaar bestaat. Vandaar, dat elke deelnemer een pen met op schrift ontvangt. Men wandelt langs de oude Maas- arm, die nu bestaat uit het Schuit water en het Broekhuizerbroek. Langs het fraaie dal komt men op de hogere zandgronden met zijn naald- en loolDomen afgewisseld met heidevelden. Dit jaar is de na tuur er al ver, omdat het mooie voorjaarsweer zo vroeg begonnen is. Aan de hand van een eenvoudige route-beschrijving wandelt men en lost men de vragen op, die betrek king hebben op de omringende na tuur. De best gekiasseerden ontvan gen een prijs thuis. De wandeling heeft dit jaar een lengte van "iets meer. dan vijf kilo meter. Er kan woéden gelopen in groepjes of individueel. Halverwege kan men pauzeren om een fris drank of een warme slok te nutti gen Starten kan men tussen 10.00 en 15.30 uur, terwijl de kosten van deelname voor volwassenen 2.50 en voor kinderen 1,bedragen, Inschrijving vindt plaats bij de start. De start en het einde van de wandeling zijn gelegen aan de par keerplaats aan de weg Horst-Mel- derslo naar Broekhuizen, de Broek- huizerdijk genaamd. Basisscholen voet bal kampioen schappen georganiseerd door gemeentepolitie Venray Bij de vorige week gehouden KNVB Basisscholen voetbalkam pioenschappen 1981 werden de vol gende eindstanden bereikt: In poule A werd De Foekepoit le, de Claraschool 2e. In poule B werd Coninxhcf le, de Franciscusschool 2e. Om de 3e en 4e plaats voetbal den de Clara- en de Franciscus school. De uitslag werd 00. Na strafschoppen won de Claraschool. Bij de finale om de le en 2e plaats tussen Foekepot en Coninxhof werd de uitslag 11. Na strafschoppen won De Foekepot. Eindstand dus: 1. De Foekepot 2. Coninxhof 3. Claraschool 4. Franciscusschool Buiten het KNVB kampioen- schapstoernooi werd ook nog door 7 basisscholen gestreden om de „politiebeker''. De eindstand was hier: 1. Mariaschool, Oirlo 2. De Meent, Leunen 3. De Hommel, Venray 4. Regina Pacis, -Vredepeel In de kantine van sportpark De Wieën werden de diverse prijzen uitgereikt en de 6 scheidsrechters in de bloemetjes gezet. Bijna ÏOO auto's ondeugdelijk afgesloten In het kader van de aktie „voor koming misdrijven'' heeft de Ven rayse politie met assistentie van de reservepolitie het afgelopen week end weer een controle uitgevoerd op het al dan niet afsluiten van de langs de weg geparkeerde voer tuigen. Deze keer werd controle gehou den in de wijk Brukske. Van de in totaal 455 auto's welke werden gecontroleerd bleken er 93 niet vol doende afgesloten te zijn. Dikwijls lagen er waardevolle papieren en apparatuur voor het grijpen. De eigenaars werden van de controle in kennis gesteld middels een folder over de aktie „Voorkoming van mis drijven" welke in de auto's werd achter gelaten. Dit is de tweede keer dat de po litie een dergelijke controle heeft uitgevoerd. Omdat de score zo hoog is, wordt overwogen binnenkort voor een derde maal te gaan con troleren. Dan zal men echter geen folder aantreffen, maar het verzoek zich op het politiebureau te melden voor het betalen van een boete. Het niet afsluiten van een geparkeerd' motorvoertuig op de openbare weg is namelijk bij de algemene politie verordening van Venray strafbaar gesteld. een abonnement waard Dit weekend gaat de Joekskapel „Blaos um op" een reisje maken naar Biersdorf in de Zuid-Eiffel. En natuurlijk nemen de muzikanten hun echtgenotes mee. Voor zover bekend is dit de eerste Venrayse Joekskapel welke in het buitenland optreedt in uniform en met het vaandel. Dit optreden zal voornamelijk be staan uit het opluisteren van het bekende Frühschoppen en het mu zikaal verzorgen van een dans avond. Deze Joekskapel werd in september 1978 opgericht en telt 13 leden. Afgelopen zaterdag bestond in de Vrije Akademie de mogelijkheid om van brooddeeg paashaasjes en haantjes te maken. Deze werden gebakken, waarna ze 's middags in diverse kleuren werden beschilderd. Takken werden versierd met ge kleurd papier, waarin de gebakken Hotel - Restaurant Bodega kreaties werden gehangen. A.s. zaterdag is er in de Vrije Akademie eieren beschilderen van 9.30 tot 11.30 uur en van 13.30 - 15.30 uur. Wel gekookte eieren meenemen. 2.50 per deelnemer per keer. GROTE MARKT 2a-4 VENRAY TEL. 04780-86969 Tijdens de Paasdagen is ons restaurant geopend van 18.00 tot 22.00 uur. Paasmenu's vanaf 27,50. „Zoals Venray ons heeft ontvan gen, was werkelijk hartverwar mend. Zoiets hebben wij nog niet veel meegemaakt", zei de heer Kcnrad Rieger uit Bonn, de grote man achter de jaarlijkse Mars voor Europa. Voor deze ontvangst had de ge meente, samen met de plaatselijke V.V.V. gezorgd. Maandagmorgen om negen uur werden de lange-afstand- wandelaars Piet Jacobs en Jan Rij broek naar Kevelaer gebracht om met de groep van ongeveer 25 Duit sers, Italianen en enkele andere na tionaliteiten naar Venray te bege leiden. Het gezelschap was op 2 april vanuit Hannover vertrokken met als einddoel Brussel, de stad van de Europese Gemeenschap. Ongeveer gelijktijdig waren groe pen wandelaars uit andere Europese steden gestart met Brussel als be stemming. Op deze manier willen zij hun aktiviteit demonstreren, dat voor het bereiken van Europese eenheid iets moet worden gedaan. Zij doen, dit door het brengen van een per soonlijke inzet en een financieel offer. Onderwég maken zij. kennis met de gewoonten in andere landen en maken zij vriendschap met an dere wandelaars. Onderweg ervaren zij, dat men in geval van moeilijk heden de steun van anderen niet kan ontberen. De Venrayse gidsen Jacobs en Rijbroek maakten van de gelegen heid gebruik om de deelnemers aan de Mars voor Europa tevens iets van het landschapsschoon te laten zien. Zij weken van de route af om dewandelaars de Rosmolen en de Geysterse bossen te laten zien. Intussen werden de Europese wandelaars al een uur lang opge wacht bij café Halfweg door een vertegenwoordiging van de Wandel sportfederatie Venray. In kleurige en fleurige kledij stonden ter ver welkoming klaar „De Natuurvrien den" uit Merselo, „De Belhamels" uit Leunen, „De Doorzetters" uit Venray en de Venrayse bejaarden, die de enthousiaste wandelaars bloemen aanboden. Op weg naar Venray werd het tot ongeveer 200 wandelaars opge lopen gezelschap muzikaal verwel komd door het Drum- en Show korps „Petrus Banden", compleet met majoretten. Dit onthaal in Ven ray door wandelaars en muziek werd .bijzonder gewaardeerd. Op het raadhuis werden de wan delaars officieel ontvangen door wethouder J. van Oers. Hij vond het plezierig, dat Venray als Euro pese gemeente op deze vroege avond mocht getuigen van het ge zamenlijke streven naar de eenwor ding van Europa. Ook deze ontvangst viel zeer in de smaak bij de wandelaars, die de volgende dag in Helmond en Eindhoven werden ontvangen op weg naar Eersel, Vandaar gaat de laatste etappe naar Brussel. Brigadier slaagde als eerste De Venrayse brigadier Dirk Krqu- wel is als eerste politieman in Ne derland geslaagd voor „keurmees ter zware bedrijfsvoertuigen". De opgedane kennis denkt hij als po litieman bij controles op de weg goed te kunnen gebruiken. PROGRAMMA SPORTHAL van 17 t.m. 23 april 1981 Vrydag 17 april: VEVOVO toernooi 09.00- ±13.30 u. Volleybal, Basketbal, Handbal, Voetbal. Zaterdag 18 april: Rank Xerox Tafeltennistoernooi (N.I.S.) 09.00-±18.00 u. Zondag 19 april: Rank Xerox Ta fel tennis toernooi (Jeugd) 09.00-120.00 u. Maandag 20 april: Rank Xerox Tafeltennistoernooi (Senioren) 09.00-118.00 u. Dinsdag 21 april: Tafeltennistoernooi voor basis scholen 09.00-16.00 u. 18.00-21.00 VC Rooy tr, 21.00-23.00 Badminton Woensdag 22 april: Handibaltoernooi basisscholen 09.00-16.30 uur 19.30-22.30 Badminton 22.30-23.30 de Wetteling zaalv. vr. Donderdag 23 april: 19.00-20.30 VC Rooy tr. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen van Loon, Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz P. F. CORVER Oostingel 6, Venray, tel. 81393 tweede Paasdag G. VAN LOON Julianasingel 11, tel. 83700 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 tweede Paasdag TH. LANKVELD Langstraat 76, telefoon 83558 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de 'genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar C. VAN GEMERT, telefoon 80700 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. C. Peeters-Janssen tel. 04780-81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van •jnn 007,1 W 00'9I In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. Gevraagd: f 42.000,voor boerenbank op Salomon-eilanden Vlak ten noorden van het eiland Nieuw-Guinea in de Stille Zuidzee liggen de Salomons-eilanden (300.000 bewoners) die behoren tot de meest achtergebleven gebieden van de hele Pasific. De geldecono mie is er pas enkele jaren geleden ingevoerd ter vervanging van de traditionele ruilhandel. Hoewel er geen honger wordt geleden leven de mensen ver beneden enig rede lijk niveau van welvaart. De rege ring doet veel moeite om vooral de landbouw tot een zodanige ontwik keling te brengen dat de boeren ook kunnen produceren voor de ex port (cocosprodukten, veeteelt en visvangst), maar het land heeft een groot .gebrek aan kapitaalkracht. In samenwerking met kerkelijke instellingen is op het eiland Santa Isabel een systeem van boerenleen bank) es opgezet om deze geleide- loijke vooruitgang mogelijk te ma ken. De bevolking, die voorheen geen geld gekend heeft, wordt door middel van intensieve voorlichting en begeleiding vertrouwd gemaakt met het moderne kredietwezen., De Isabel Development Company waarin alle instanties op dit ge bied samenwerken, heeft de werk- gevraagd om een bijdrage van groep Vastenaktie Noord-Limburg 42.000voor deze aktiviteiten om de opzet van „credit unions'' en de deskundige begeleiding van de deelnemers gedurende twee jaar mogelijk te maken. Met deze oproep tot solidariteit aan de bevolking van Noord-Limburg besluiten, wij de reeks artikeltjes in dit blad met de Vastenaktie 1981. Wij hebben projekten in Senegal Kenya, Bra zilië Opper-Volta, Ethiopië, Papoea Nieuw-Guiea en de Salomons-eilan den op ons genomen, ten bedrage van ongevear 300.000 gulden. Vorig jaar bracht de aktie in Noord- Limburg 384.000,op, waarvoor nog onze hartelijke dank. Dit jaar staat de aktie in het teken van honger en voedsel. Vastenaktie 'Noord-Limburg, giro 225.79.19 Venlo. Parochies, scholen, vereni gingen enz. die in verband met de landelijke Vastenaktie 1981 behoefte hebben aan het vertonen van een of meer dere dia-series, kunnen deze gratis bestellen bij: zuster Marie-Thérèse Portegies, Loe- vestraat 10, Horst, tel. 04709- 4854. In totaal zijn 4 series (a 25 stuks, met begeleiden de tekst) beschikbaar, over de onderwerpen: voedsel, le ven in het dorp, gezond heidszorg en ontwikkeling. Ze zijn opgenomen in Papoea Nieuw-Guinea. Bij aankoop van een nieuwe Playtex BH: direktlOguldenterug bij inlevering van uw oudeBH. Van welk merk dan ook. geldig t/m 9 mei 1981

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3