MODEHUIS EX jeugdmode GEMEENTEPRAAT STRAATMAN 1 GEMEENTELIJKE AANDACHT VOOR HET GROEN IN BRUKSKE STRENG TOEZICHT OP VELLEN OF BESCHADIGEN VAN BOMEN OUSTERS l Broekmans Paaseieren I ~BlE voor uw drukwerken vd Munckhof gemeente venray Lentebode Op 24 en 25 april gesloten wegens familie-omst. stienstra (K venray tx NOTITIES I Ml 1)1.1)1.1 IV.I W DE (.1 Mi l ME VENRAY Redactie: G.A. Schütte, Bureau voorlichting en inspraak „Milieubeheer Brukske" heeft de aandacht van het college van b. en w, gevestigd op het onderhoud van het groen en de aanwezigheid van ,eel zwerfvuil in de groenvoorzienin gen in de woonwijk Brukske. Minder gelukkig is Milieubeheer Brukske met het gebruik van onkruidbestrijdings middelen met hét oog op de volks gezondheid. Wat het zwerfvuil betreft wordt meegedeeld, dat op één zater dagmorgen op het stukje groen tussen ge Kiosk en ,,de bult" door Milieu beheer Brukske en de hulp van en- schoolkinderen tien zakken vuil weggehaald. Om Brukske schoon t» houden, wordt de hulp van de ge meente ingeroepen. In hun antwoord stellen b. en w. dat de wijk Brukske met zijn vele groen bijzondere aandacht heeft. Met name aan het beheer en onderhoud van dit groen wordt veel zorg be reed. Met betreking tot de onkruidbestrij- dlng wordt opgemerkt, dat voor het {lagen van een jonge beplanting het vooral in het beginstadium het stadium totdat de beplanting gesloten van belang is, dat het onkruid voldoende wordt bestreden. In Brukske heeft men het onkruid streden met de voor het openbaar ien toegestane middelen en hoe- ilheden. Nu de beplanting zich voldoende heeft onwikkeld, heeft een eerste dunning plaatsgevonden. Waar dit maar enigzins mogelijk was, heeft men het vrijgekomen tak- hout in de beplanting laten liggen, zodat dit weer in het natuurlijke kringloopproces kan worden opgeno men. Daardoor zal onkruidbestrijding op grote schaal in de toekomst in Bruk ske niet meer nodig zijn. Er kan zich dan spontaan een kruidenvegetatie ontwikkelen. Op intensief gebruikte grasmatten zal echter onkruidbestrijding en be mesting noodzakelijk blijven. Wat betreft de aanwezigheid van zwerfvuil in Brukske herinnert het col lege er aan, dat in het voorjaar van 1980 een volledige schoonmaakbeurt is gehouden. Verondersteld wordt, dat het zwerfvuil afkomstig is van de wijkbewoners zelf. Geadviseerd wordt door middel van acties in de wijk b.v. door de wijkraad de wijk bewoners op hun eigen verantwoorde lijkheid ie wijzen. Overigens is de gemeente van plan met ingang van medio 1981 de vuil- verwijdering tussen de beplanting in tensief ter hand te gaan nemen. Vrijwel wekelijks wordt het college vin b. en w. geconfronteerd met vra gen om toestemming tot het vellen vin bomen en even regelmatig wordt het college op de hoogte gebracht vin het beschadigen of zonder toe- ilemming vellen van een of meerdere bomen. Het toezicht hierop wordt zo wel door de politie als door de amb- lenaren van de plantsoenendienst uit- [evoerd. In de afgelopen maanden i herhaaldelijk geconstateerd, dat een dergelijk toezicht alleszinsnodig Is. Diverse malen Is door de politie pro ces verbaal opgemaakt, wanneer bo men zonder gemeentelijke toestem ming waren geveld. Bovendien wordt In vrijwel alle gevallen de clande- illene bomenvellers een herplant plicht opgelegd. Op de hoek van de Gunnenweg en de Sparrendreef was er sprake van een economisch delict toen daar zon der kapvergunning een houtsingel met breedte van tien meter een totaal van ongeveer 22 ha bos was irooid. Op een perceel nabij Roland werd net vellen zonder vergunning van grove dennen ontdekt. De eigenaar verklaarde niet op de hoogte te zijn het feit, dat voor velling van deze dennen een kapvergunning was ver eist en verklaarde bereid te zijn op een nabijgelegen perceel vervangende beplanting aan te brengen. In verband met het veel voorkomen van hakken zonder vergunning lijkt het ons goed nader in tegaan op hetgeen wel en niet mag met betrek- ving tot het vellen van bomen. VERBOD Over het algemeen kao worden ge steld, dat het verboden is zonder ver gunning van b. en w. een houtopstand (hakhout of één of meer bomen) te vellen anders dan bij wijze van dun ning. Dit verbod is niet van toepassing a. wegbeplantingen en eenrijige be plantingen op of langs landbouw gronden, beide voor zover bestaan de uit populieren en wilgen; b. vruchtbomen en windschermen om boomgaarden; fijnsparren, niet ouder dan twaalf jaar, bestemd om te dienen als kerstbomen en geteeld op daarvoor in het bijzonder bestemde terrei nen; i. kweekgoed. Het maakt niet uit of deze beplan tingen binnen of buiten de bebouwde kom voorkomen. Ten aanzien van houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwon- dernemingen en als zodanig ook bij bet Bosschap staan geregistreerd en gelegen zijn buiten de bebouwde kom, is het verbod slechts van toe passing op houtopstanden, welke een zelfstandige eenheid vormen. Daarbij ia bepaald, dat deze eenheid geen grotere oppervlakte dan 10 aren mag beslaan of in geval van rijbeplan- tlngen gerekend over het totale aantal rijen niet meer dan 20 bomen om.- vatten. BOSWET Behalve met de gemeentelijke kap- verordening, kan men ook te maken krijgen met de Boswet, welke regels stelt ten aanzien van houtopstanden buiten de bebouwde kom met uitzon dering van: a. de hierboven genoemde door de gemeente gestelde uitzonderingen; b. Italiaanse populierlinde, paarde- kastanje en treurwilg; c. normale dunningen; d. periodiek vellen van griend- en hakhout; 9. houtopstand op erven en in tui nen; houtopstanden geheel op zrchzelf staand van niet groter dan 10 aren of in rijenverband van niet meer dan 20 bomen. Voor deze uitzonderingen worden echter wél in de gemeentelijke kap- verordening regels gesteld. Omdat zowel de gemeentelijke kap- verordening als de Boswet van toe- Passing kan zijn bij het vellen van bomen, doet men er goed aan om moeilijkheden te voorkomen bij iedere voorgenomen velling eerst con tact op te nemen met de gemeentelij ke plantsoenendienst. BESCHADIGINGEN In de gemeentelijke kapverordening wordt ook gesteld, dat het ook ver boden is handelingen te verrichten, welke de dood of ernstige beschadi gingen van houtopstanden ten gevolge kunnen hebben". Deze „handelingen" kunnen ook bestaan uit het niet treffen van maat regelen' welke de dood of ernstige beschadigingen van houtopstanden ten gevolge hebben. Ook op dit punt zijn de laatste tijd tal van gevallen geconstateerd. In de meeste gevallen worden de beschadigingen veroorzaakt door in de wei lopende paarden of koeien. In tal van gevallen heeft het col lege van b. en w. een nalatige eige naar aangeschreven en hem verplicht voorzieningen te treffen ter voorko ming van verdere schade. Bij nalatigheid wordt proces ver baal opgemaakt en indien het nodig wordt geoordeeld, komt het zelfs voor, dat men tot herplant wordt verplicht. BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd plan bouwvergunning te ver lenen voor het bouwen van een 2e bedrijfs woning aan de Lollebeekweg 27, t.n.v. W. en P. Geerets; het plaatsen van een kunstwerk aan de Julianasingel ter hoogte van busstation Zuid-Ooster, t.n.v. gemeen te Ven ray; het bouwen van een ligboxenstal aan de Meerselse Peel 10, t.n.v. J. M. M. Michels; het verbouwen van het pand Raad huisstraat 10 t.b.v. een kapsalon, t.n.v. Leo Nooyen B.V.; het bouwen van een clublokaal aan de Kempweg, t.n.v. Bestuur Tennis club Venray; het verbouwen en uitbreiden van het gemeenschapshuis aan de Water molenstraat 6, t.n.v. Stichting Ge meenschapshuis Oostrum; het verbouwen van de woning aan de Albionstraat 40, t.n.v. J. Jenniskens; het vernieuwen en veranderen van een loods aan de Koepas 8, t.n.v. Th. Jacobs; het uitbreiden van de woning aan de Weth. Reintjesstraat 29, t.n.v. H. Geurts; het uitbreiden van de woning aan de Midden Peelweg 9. t.n.v. P. Wil- lems; het verbouwen van een woning aan de Jan Henssenstraa.t 2 tot winkel t.n.v. W. A. O. van Soest; het verbouwen van het pand aan de Eindstraat 25, t.n.v. J. Rutten; het vernieuwen en veranderen van een hobby/fietsruimte aan de Maas- heseweg 33. t.n.v. W. J. A. Seuren; het vernieuwen en uitbreiden van bedrijfsruimte aan de Laagriebroek- seweg 22, t.n.v. J. Willems; het bouwen van een mengvoeder- bedrijf aan de Deputé Petersstraat op de plaats van de huidige tuinbouw- loods t.n.v. Saweco. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 21 april 1981 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201. van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgmeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 17 april 1981 De burgemeester van Venray. mr. H. J. M. Defesche BOUWVERGUNNING VERLEEND Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 15 april 1981 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het uitbreiden van de woning aan de Vollenbergstraat 24, t.n.v. W. J. J. Sassen; het bouwen van een fietsenberging aan de Langeweg 47, t.n.v. J. v. d. Geer; het bouwen van een woning aan de Past. Verheggenstraat 2, t.n.v. G. J. W. Smits; het bouwen van een schoorsteen kanaal aan de Pavanestraat 83, t.n.v. S. Marinkovic; het bouwen van een dienstwoning aan de Timmermannsweg 97 tnv de Stichting Jeugd Buitenverblijven; het inwendig verbouwen van het winkelpand aan de Grote Markt 5, t.n.v. Exploitatie Maatschappij Venro de b.v.; het uitbreiden van een garage aan de St. Catharinastraat 6, t.n.v. W.A.J. Janssen; het bouwen van een gymnastiek lokaal met kleedruimten op de hoek Hemonystraat/Tolstraat t.n.v. Stichting Beroepsonderwijs Venray e.o.; het bouwen van 28 premie-A-wo- ningen in het bestemmingsplan Land- weert, t.n.v. Woningbouwvereniging Noord-Limburg. Venray, 17 april 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur van Venray brengt hierbij, ter uitvoe ring van het bepaalde in artikel 80 van de Onteigeningswet, Ier openbare kennis, dat ingaande 21 april 1981, gedurende één maand ter gemeente secretarie, Raadhuisstraat 1, afdeling IIID, kamer 202, voor eenieder ter in zage ligt een uitgewerfkt plan tot ont eigening in het belang van de ruim telijke ontwikkeling en van de volks huisvesting, ten name van de gemeen te Venray, van ongebouwd eigendom, als aangegeven op een grondtekening en lijst, vermeldende het kadastrale nummer en grootte van het te ontei genen perceel en de namen van de eigenaars en mede-eigenaars volgens de registers van het kadaster. De onteigening strekt ter verkrijging van de beschikking over eigendom, bestemd voor de bouw van eenge zinshuizen met de bijbehorende ga rages en bergingen en de qua aard •en afmeting passende andere bouw werken en voor de bijbehorende voorzieningen als rijwegen, bermen, voetpaden, parkeerplaatsen, openba re nutsvoorzieningen groenvoorzie ningen en tuinen en benodigd ter uit voering voor het bestemmingsplan Oirlo, vastgesteld bij raadsbesluit van 28 november, nr. R 102, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Lim burg bij besluit van 20 november 1979, 1e afdeling nr. Bi 3498 en welk plan met uitzondering van een op de plankaart aangegeven gedeelte en en kele gedeelten van de bijbehorende voorschriften onherroepelijk is ge worden, Belanghebbenden kunnen uiterlijk binnen veertien dagen na verloop van bovengenoemde termijn hun bezwaren schriftelijk aan het gemeentebestuur opgeven. Venray. 17 april 1981 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Let op het ver lopen van uw rijbewijs Iedere houder van een rij bewijs weet althans be hoort te weten dat het rijbewijs vijf jaar geldig is. Voordat de vijf jaar zijn ver lopen dient men op het raad huis het rijbewijs te laten verlengen voor de duur van -vijf jaar. Doet men dat niet op tijd, dan kan men danig in de problemen komen. Nu is het wel zo, dat men binnen een jaar na het ver lopen van het rijbewijs dit belangrijke papier nog kan laten verlengen, maar vanaf de datum van verlopen is men niet in het bezit van een GELDIG rijbewijs. De problemen kunnen dan ont staan b.v. bij politiecontrole, maar ook bij verzekerings maatschappijen, die voor een autoverzekering een geldig rijbewijs eisen. Laat men een rijbewijs lan ger dan één jaar verlopen, dan zijn de poppen eerst goed aan het dansen. Men zal dan opnieuw rij-examen moeten afleggen, waarvoor men dan eerst weer rijlessen zal moe ten nemen. Omdat voorkomen ook hier beter is dan genezen, is het goed vandaag nog even op het rijbewijs te kijken naar de datum van verlopen. Dat zou wel eens een heleboel narigheid kunnen schelen Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Tuinzaden, bloemzaden, keukenkruiden Dahlia's, lelies, liatris, enz. POOTAARDAPPELEN ZAAIZADEN en ZAAIGRANEN ZEEUWSE KLEI AARDAPPELEN Zaden Aardappelen B.V. Oirlo Oirloseweg 7 tel. 04787-282 DE ZAAK DIE U VERTROUWDEN GEEFT 'n begrip voor kwaliteit: elk ei wordt in eigen chocolaterie vervaardigd van de fijnste cou verture, vervolgens gevuld met BROEKMANS bonbons en chocolade eitjes. Een passende strik van zijden lint vcolijkt het geheel op tot een echt voorjaarskado. n BROEKMANS PATISSERIE T-SHIRT DE LUXE De mode kan maar niet genoeg krijgen van het ongekompliceerde vlotte T-shirt En u kunt er bij wijze van spreken niet genoeg van hebben. Want 'n T- shirt past in de zomer letterlijk overal bij. Daarom maakte "Larix" voor de verwende T-shirt fans het T-shirt de luxe. Puur katoen. Het mooiste van het mooiste en toch eenvoudig. Kunt u nog kiezen uit vijf modellen en een regenboog van kleuren. Mooier kan haast niet Afgebeeld model f 59,50. Poplin rok met ritsen en ceintuur f 98,-. Vleesstraat 14 Grotestraat 53 Venlo Venray 077 12351 04780-82881 raadhuisstraat 1 telefoon 04780-83838.1 corresp. adres: postbus 500. 5800 AM VENRAY "1 ds yp* °-v. ;\CJ J. -O i Vü 1 \_^y U1 (gj J AÜ SJ >ui -*-5*'j 1 I Vól JV, 131 Vi>-r 1 vXaVv j d 1c) Crv> (j-uJ 1 'Aj Uii) 1 1)1 o V 1)1 Crs ^_XJ Uj, f \_jc ^(sj J_jP J 1 -Kast) 1 3 V/ iüi <sJ 3—^ Aanbieding tot 30 april Krantenbak chroom f 19,95 Witte 8-kantige bloempotten v.a. 6,95 Badbox en afvalbak 20, Jute vliegengordijnen 34,95 B.K. pannen 10% korting Roomstellen vanaf 8,50 6 Eierdopjes en zandloper, hout 4, Grote afvalbak Sunwaren 15,95 Gebakstellen 13-delig vanaf 25, Hapjespan met Teflon f 20, Alles in glaswerk voor interessante prijzen. Huishoud-Kado-Shop Nieuwlandstraat 18 5801 VE Venray Telefoon 04780-82742 Parkeren voor de deur. Blitterswijck: Vrijst. woonboerderij met c.v., en totaal 1.080 m2 grond. Met o.a. kamer ensuite (36 m2), 2 kamers resp. 4.40x3.60 en 6.50x5.70/3.70, grote keuken met inbouwapp., bijk., berging, 2 badkamers, 4 slks., grote zolder. Vraagprijs 225.000,k.k. Inruil van uw huidige woning mogelijk. Maashees: Moderne halfvrijstaande midden standswon. met c.v., berging en tuin op het zuiden. Met o.a. woonk., keuken, 3 slks., badk. met ligbad, bergzolder. Sanitair in kl., thermopane beglazing op de begane grond. Vraagprijs 119.000,k.k. Meerlo Modern halfvrijstaand woonhuis m c.v., garage en flinke tuin. Ind. o.a.: leef ruimte 78 m2; berging 8.50x3.10; kelder; 4 slaapkamers; compl. inger. badkamer. Hoog afwerkingsniveau. Vraagprijs 165.000,kk. Venray: Modern woonhuis met c.v., garage en tuin. Met L-vormige woon/eetk. (30 m2), 3 slks.; badk.; zolder. Vr.p. 118.0Q0,kk. Venray: Modern halfvr.st. woonh. met c.v. garage en aangelegde tuin. Met o.a. ruime living (35 m2), keuken met moderne inr., 3 slks., badk. Vraagprijs 125.000,k.k. Venray: Moderne halfvrijst. middenst. won. met c.v.. garage en tuin. Bevat o.a. ruime living, keuken, 4 slks., badk., bergzolder. Vraagprijs 135.000,k.k. Venray Herenhuis, gunstig gelegen nabij centrum. Met o.a. 2 kamers; keuken; bijkeu ken; 7 slaapk.; douche. Vraagprijs 185.000,kk. Venray: Drive-in woning met c.v. en aange legde tuin, niet ver van het centrum. Met grote woonk., grote keuken, 3 slks., badk., studeer/werkk., en garage. Vraagprijs 129.000,k.k. Hypotheekrente 9 5 jaar vast. Voor nadere informatie en bezichtiging en informatie over andere parvden: Patersstraat 19 5801 AT Venray Tel. 04780- 84438. Na kantooruren: 04780-83710 Mei vesllglngen In Roermond, Weerl, Venlo bank 153907754 ned Enkele aspergesorteerders(sters) tevens verzorger ('s avonds) Tuinbouwver. Leunen Veulenseweg 4, Leunen, tel. 04780-82082 tussen 11-12 uur.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 15