BOEK VAN DE MAAND Grotestraat 68 Venray tot en met 9 mei 22,50 daarna 17,— duurder doch zolang de voorraad strekt VASTEN- AKTIE NOORD LIMBURG Negende „Mars voor Europa" komt maandag in Venray Koopavond verplaatst boekhandel v.d. Munckhof Maandagmiddag tussen vjjf en half zes worden op het raadhuis van Venray de deelnemers aan de negende mars voor Europa officieel door het gemeentebestuur ontvangen. Op hun tocht van Hannover naar Brussel vertrek ken zü 's morgens om negen uur uit Kevelaer voor een tocht van 24 km. naar Venray. De volgende dag gaat men via Helmond. Eind hoven naar Eersel om vandaar naar Brussel te wandelen. De „Mars voor Europa" heeft ten doel de Europese gedachte uit te dragen. Al negen jaar starten in verschillende landen wandelaars met Brussel als einddoel. Op donderdag 2 april is de groep, die Venray aandoet, in Hannover gestart voor een wandeltocht van in totaal 347 km. Onder de wan delaars bevinden zich behalve Duit- serse ook Italianen Belgen en Ne derlanders. Ongeveer gelijktijdig zijn groepen wandelaars van start gegaan in Italië Liechtenstein Zwitserland, Denemarken, Engeland en Frank rijk. Allen komen op donderdag 16 april in Brussel aan. De deelnemers worden onderweg op de verschillende gemeentehuizen ontvangen waarbij de eenwording van Europa in vr^de en vrijheid het centrale onderwerp van bespre king zal zijn. PROGRAMMA Enkele Venrayse „lange aisland- lopers" zullen a.s. maandagmorgen om negen uur het gezelschap van ongeveer 25 wandelaars en wande- laarsters in Kevelaer afhalen. Na in de Well se Hut gerust en gegeten te hebben gaat het riching Venray. Leden van de gezamenlijke Ven rayse wandelverenigingen wachten maandagmiddag cm half vijf het gezelschap in Oestrum op om de laatste loodjes te helpen verlichten. Tussen vijf en half zes volgt de officiële entvangst cp het raadhuis. Na een avondmaaltijd aange boden door de V.V.V rust men uit van de vermoeiende tocht om de volgende morgen richting Eersel te vertekken. Gevraagd: 20.000,voor varkensteelt in Nieuw-Guinea Het land Papoea Nieuw-Guinea, pas in 1975 onafhankelijk geworden nadat het lange tijd bestuurd was geweest door Australië, is rijk aan delfstoffen (goud, koper) en be schikt over een agrarische infra structuur die vooral gericht is op de teelt van exportgewassen zoals koffie, cacao en copra. Het grootste deel van het economische gebeuren is in handen van buitenlanders (in hoofdzaak Australische onderne mers), terwijl het land voor zijn verdere ontwikkeling eveneens in belangijke mate afhankelijk is van internationale ondernemingen en kredietverleners. Van de bevolking (ruim 3 miljoen mensen, in een land zo groot als Frankrijk) leeft momenteel nog bij na 90 procent op het platteland, aangewezen op zelf voorzien ings- landbouw. In sociaal-economisch opzicht leeft Papoea Nieuw-Guinea met zijn plm. 700 stammen en evenzovele talen nog grotendeels in het stenen tijdperk. De snelle ont wikkeling der „rendabele"' gebie den (de streken met plantages en ertsvoorraden) leidt tot culturele spanningen, aanzienlijke migraties, het doorbreken van stamverbanden en situaties van ongelijkheid. Hoe wel de regering tracht deze niet meer te stoppen „vooruitgang" daarom zo geleidelijk mogelijk te doen verlopen, wordt het tempo meestal aangegeven door degenen die in het land de economische touwtjes in handen hebben, name lijk de buitenlandse investeerders. Belangrijk is dat in Papoea Nieuw-Guinea de primitieve bin nenlanden zo snel mogelijk een aan gepast proces van ontwikkeling krijgen op gebieden als landbouw, onderwijs en gezondheidszorg, om leegloop naar de steden te voorko men. In de provincie Manus is men daarom op kerkelijk initiatief be gonnen met varkensteelt en de pro- duktie van kunstmest uit voedsel- afval en gras. Daarvoor heeft de Papitalai-missie aan Noord-Limburg een vastenaktiebijdrage van 20.000 gulden gevraagd. Hulp die een evenwichtige vooruitgang mogelijk maakt. Vastenaktie Noord-Limburg, giro 225.79.19, Venlo. Parochies, scholen, vereni gingen enz. die in verband met de landelijke Vastenaktie 1981 behoefte hebben aan het vertonen van een of meer dere dia-series, kunnen deze gratis bestellen bij: zuster Marie-Thérèse Portegies, Loe- vestraat 10, Horst, tel. 04709- 4854. In totaal zijn 4 series 25 stuks, met begeleiden de tekst) beschikbaar, over de onderwerpen: voedsel, le ven in het dorp, gezond heidszorg en ontwikkeling. Ze zijn opgenomen in Papoea Nieuw-Guinea. In verband met Goede Vriji wordt de koopavond verplai naar donderdag 16 april. Koninginnedag, donderdag april, zijn alle zaken verplicht sloten. Diefstal van ram M. uit Ysselsteyn deed aai van diefstal van zijn beste fc ram uit een weide waar di' schapen liepen. De fokram h< een waarde van 1000 gulden. Over de grens gezi Terzake illegaal verblijf in Nt derland werd te Venray aangehoo den een 30-jarige buitenlander. werd via Schiphol naar zijn lai teruggebracht, in dit geval Pakii tan. Onvoldoende opletten Een 20-jarige Venraynaar reed o de Schoolstraat vanaf een parkeer plaats de rijbaan op, terwijl op di moment een 54-jarige autobestuur ster uit Venray bezig was vam een verlaagd trottoir, aan de over zijde, achteruit, eveneens de rij baan op wilde rijden. Bij de i stane botsing bleef het bij mak riële schade. Meisjes gewond Twee meisjes op een bromfiel gezeten en beiden afkomstig ui Venray werden zaterdagavond m verwondingen overgebracht nat het ziekenhuis. De bestuurster reo zonder voldoende op te letten q de Albionstraat plotseling naar di overzijde van de weg. Op dat nu ment was een 26-jarige autob» stuurder uit Venray niet meer staat die bromfiets te ontwijka omdat hij die reeds te dicht gen» derd was. Bij onderzoek in he ziekenhuis bleken de verwondinga toch mee te vallen en konden di meisjes later naar huis worda overgebracht, digd. Diefstallen B. deed aangifte van diefstal vat een geluidstoren en een kleurenteü visie uit een caravan staande op ea camping te Venray. De toegangsdei van de caravan was vernield. De eig» naar is woonachtig in Den Haag. Namens aannemer V. werd aa» gifte gedaan van diefstal van 200 n licht- en krachtkabel vanaf een bou» werk aan de Vullingsstraat. Een 17-jarige Venrayse jong» dame deed aangifte van diefstal haar portemonnaie uit haar jaszak de kapstok van het kleedlokaal zwembad „De Meerpaal". In de pof' temonnaie zat een bedrag van 58 den. Vernielingen C. J. deed aangifte van vemi» ling van zijn aan de Grote Markt g» plaatste sigarettenautomaat. Schadi bedraagt meer dan 300 gulden. Weer sneuvelde een ruit van df kleuterschool aan de Beukenlaan. Voor de tweede keer werd»» aan de geparkeerde auto van een woner van de Oranjestraat beschadi gingen aangericht. Nu werd de linl buitenspiegel vernield. Aan de Rabobank te Castenraf werd een ruit vernield. P. v. K. deed aangifte van nieling van drie ruiten van zijn ning. Maximum snelheid De politie hield snelheidscontrc op de Albionstraat. Henri Dum straat en Noordsingel. 40 bestuurd weten nu dat ze te snel hebben g» reden. Snelheden werden gemeW van 61 tot 85 km.. Licht gewond Onvoldoende opletten van i bromfietsbestuurder op de Wilhelm! straat was oorzaak dat hij tegen eer auto botste, bestuurd door een 3* jarige Venlonaar. De bromfietser wei licht gewond terwijl beide voertuig» schade opliepen. Materiële schade Een 19-jarige autobestuurder komstig uit Belfeld lette onvoldoendi op toen hij vanuit een inrit de Mgr. Hanssenstraat opreed. Daardoor oflf stond een botsing met een andefl auto. Een 30-jarige bestuurder van ee« personenauto met caravan, kon dea combinatie niet onder controle h< den toen hij vanaf de afrit Leuns» weg op de Deurneseweg richting Wanssum wilde gaan. De caravan b» gon te slingeren, sloeg over de en sleepte de auto mee. Het blei bij materiële schade. Fietser gewond Een 28-jarige man uit Beek 8» Donk en een 30-jarige man uit G» mert fietsten ieder op een racefie# over het fietspad langs de Middfl» Peelweg. Nabij de vliegbasis „Dt Peel" blokkeerde het voorwiel van dl fietser uit Beek en Donk De ma' sloeg voorover en kwam ongelukkil op de grond terecht. Met een diep» snijwond in voorhoofd en klacht»» over pijn in zijn borstkas werd hi per ambulance naar het ziekenhui vervoerd. Botsing Een 27-jarige autobestuurster ri met haar auto vrijdagmorgen even elf uur over de Oude Oostrumsew»! in de richting Julianasingel. Ter hoog te van perceel nr. 7 stond een pf sonenauto geparkeerd. Uit de rich ting Julianasingel naderde met h» ge snelheid een personenauto waf van de identiteit tot nog toe onbekefl is gebleven. Om niet met die pers» nenauto in botsing te komen week i uit maar kwam toen in botsing de geparkeerde auto.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 16