SOMS SPORTIEF SOMS GEHLEED MODEHUIS EX "Satinesse" EERVOLLE UITNODIGING VOOR SCHUTTERIJ 'T ZANDAKKER EEN FORD FIESTA VOOR EEN TRIBUNE OP HET SPORTPARK 'DE WETTELING' Grote vlooienmarkt te Castenray MIMI-RAKKERS IN THEATER CARRE bij 200e uitzending van 'Stuif is in' Grote fancy-fair in Drukske PEEL EN MAAS Doctoraal examen Hudson "•lAA ORGEL COMITÉ VENRAY PARKEREN IN DRUKSKE Venlo Venray Gladde en transparante panty organisatie Oud-Limburgs Schuttersfeest Sedert enige dagen is het dagelijks bestuur van deze Venrayse Schutterij in het bezit van een zeer vererende uitnodiging van de O.L.S. federatie om het grootste jaarlijkse schutters- «ebeuren het Oud Limburgs Schut tersfeest te openen. Traditiegetrouw wordt jaarlijks op de eerste zondag van juli dit grootse schuttersfestijn georganiseerd. Een leest waaraan praktisch alle schutte rijen uit Belgisch en Nederlands Limburg deelnemen, d.w.z. ruim 150 verenigingen. De winnaar van het O.L.S. 1980 was de schutterij uit Dorne bij Maaseik, België. Aan deze schutterij valt daar om de eer te beurt om dit jaar dit prachtige feest te organiseren. VELE AUTORITEITEN De statige en plechtige opening van deze dag vindt zoals gebruikelijk plaats om 12.00 uur en wordt verricht door de Gouverneurs van de beide provincies, de Bisschoppen van Has selt en Roermond, alsmede een groot aantal autoriteiten. In de afgelopen jaren waren er bijzondere gasten zoals minister-president van Agt, de minis- ler van cultuur, het hoofd van Afcent In Brunssum. Eveneens volgens traditie vaardigen de 7 aaneengesloten bonden ieder één der aangesloten schutterijen af naar dit stijlvolle gebeuren, nu dus I Zandakker, Deze schutterijen marcheren in vol ornaat naar de schutterswei waar in carré wordt opgesteld rond de vlagge- masten als decor voor de officiële opening. Dit stijlvolle gebeuren met het hijsen van de vlaggen, het spelen van de volksliederen, het uitspreken van het openingsgebed en de toespra ken van de autoriteiten wordt gade geslagen door alle overige genodig den en grote aantallen schutters en toeschouwers. Later in de middag volgen dan de grote optocht, .de bijwedstrijden en de schietwedstrijden. IN VIJF JAAR AAN DE TOP In de ledenvergadering van maan dag 13 april zal voorzitter Joep Krij- nen zijn schutters de vraag voorleggen of men ja wil zeggen tegen deze zeer eervolle uitnodiging. Gezien de erva ringen met zijn schutters meent Joep dat de uitslag reeds vast staat. Schuterij "t Zandakker Gilde St. Jan is in luttele jaren uitgegroeid tot een volwaardige schutterij welke dank zij het stellen van de hoogste eisen qua aankleding en uitmonstering nu reeds grote waardering oogst in de schutterswereld. De geweldige inzet van de voorzitter, de deskundigheid van zijn mede-bestuurders en instruc teurs en de grote ijver van de overige leden, brengen Venray weer eens op het eerste plan. Er zal nu een periode van oefenen aanbreken voor deze schutterij. Dat haar schutters Venray in België op eminente wijze zullen presenteren staat bij velen reeds bij voorbaat vast. Succes gewenst. Overigens is een bezoek aan dit uitzonderlijk gebeuren óók voor niet- schutters de moeite van de reis meer dan waard. In 1980 waren er naar schatting 125.000 toeschouwersl Toen destijds het sportpark De Wie- i werd ingericht, gingen de gedach ten al uit naar een tribune langs het hoofdveld. Maar, omdat men meer naast had met het gereedmaken van de velden, kwam de bouw van een tribune op de tocht te staan. En on danks. dat er bij de officiële opening van gemeentewege nog even op ge attendeerd werd, bleven de plannen in de kast liggen. Intussen werden wel de financiële middelen van de ge meente veel beperkter, en zonder „eigen-doen-werk" zou men heden ten dage de bouw van een tribune wel mogen vergeten Maar SW is met dat „eigen-doen- werk" begonnen door een groot- acheepse loterij op touw te zetten, waardoor de financiën voor een flink gedeelte bij elkaar gebracht kunnen worden. Huis aan huis worden de lo ten aangeboden, terwijl ook in Siga renmagazijn Jansen op de Grote Harkt en bij de Lektuurhal in de Qrotestraat loten te koop zullen zijn. Vier loten voor slechts een tientje, met kans op een prachtige Ford Fiësta, die u intussen kunt bewonde ren op de parkeerplaats van Garage van Haren, Maar natuurlijk zijn er ook nog andere prijzen aan deze lo terij verbonden. Zo staat er een prachtige kleuren-televisie klaar voor de tweede prijs; een meerdaagse reis naar Londen of Parijs als derde prijs; twee race-fietsen voor de vierde en vijfde prijs. En tot slot nog een 25-tal troostprijzen. Men rekent natuurlijk op de volle medewerking van het publiek om deze loten verkocht te krijgen. En dat moet dan binnen enkele maanden tijds ge beuren. want op 30 september heeft de trekking plaats en weet u of u een Ford Fiësta of een van de andere prachtige prijzen rijker bent geworden. Als alles meezit en ook de gemeente vroeger gedane toezeggingen gestand doet, kan de tribune met 600 zit plaatsen voor het seizoen 1982-83 geplaatst worden. Binnen het tijdsbestek van één week is al de helft van het aantal loten aan de man gebracht.... Bestjuurder reed door Een 26-jarige autobezitter had zijn auto voor zijn woning aan de Kennedystraat geparkeerd. Hij hoorde vanuit zijn woning een klap, ging kijken en zag een rode auto wegrijden, maar hij ontdekte ook dat zijn auto zwaar beschadigd was. De veroorzaker reed door zonder zijn identiteit bekend te maken. Mishandeling Een 35-jarige inwoner uit Meer- io deed aapgifte van mishandeling in een bar in Venray. De Meerlo- naar liep een gebroken neus en een blauw oog op. Hij moest zich onder medische behandeling stellen. Te gen een 19-jarige Venraynaar werd Procesverbaal terzake mishandeling opgemaakt. Even een sigaar aansteken Dat het even opsteken van een sigaar voor een autobestuurder ge vaarlijk kan zijn ondervond een 33-jarige man toen hij op de Over- loonseweg al rijdende een sigaar wilde opsteken. Hij verloor de con trole over zijn auto en botste tegen een langs de weg staande boom. Het liep nog goed voor hem af, al leen werd zijn auto zwaar bescha- Diefstal van 4500 Een 36-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van een geld bedrag van 4500 gulden. De dader is vermoedelijk met een valse sleutel binnen gekomen en heeft na het vinden van de sleutel van de brandkast in de aangrenzende kantoorruimte, weinig moeite gehad met het openen daarvan. op zondag 12 april om 14.00 uur in het Gemeenschapshuis De L.V.B. afd. Castenray organi seert op deze dag weer de tradi tionele vlooienmarkt. Op zaterdag 11 april zullen de dames een rondgang houden in hec dorp om alle mogelijke spullen op te halen. En zij willen dit op zon dag 12 april in een grote gezellige vlooienmarkt aan de man (vrouw) bren/gen. Ook is er voldoende koffie, be legde broodjes, bier en frisdrank aanwezig, zodat niemand honger of dorst hoeft te lijden. De zaal gaat open om 24.00 uur, waarna meteen met de verkoop gestart zal wordpn. De opbrengst is ten bate van de L.V.B. Houdt deze datum vrij en kom naar het Gemeenschapshuis aan de Matthiasstraat te Castenray, om een of méér vlooien te vangen. Tot ziens op 12 april a.s. Volgende week zaterdag heeft in Theater Carré te Amsterdam de 100e uitzending plaats van het be kende jeugdprogramma „Stuif es in". Aan dit grootse jubileum programma werken o.a. ook de Venrayse Minirakkers mee, onder leiding van Gerrit Janssen. Met in totaal 21 mini-brommers zullen ze acte de presence geven. Het is dan de derde maal dat de Minirakkers in een programma van „Stuif es in" te zien zijn. Dat ge beurde bij opnamen in Abcoude en Dussen en nu dan in het Theater Carré te Amsterdam. Dat zal dan tevens de eerste keer zijn dat 'n Venrayse groep in dit alom be kende theater voor het voetlicht komt. Als extra attractie nemen de Mi nirakkers een minibrommer met zijspan mee, welke behalve voor uit ook achteruit kan rijden. Op zaterdag 12 april a.s. organi seert de Werkgroep Rekreatie een grote fancy-fair in het wijkcentrum „de Kiosk". Van 's morgens tien tot 's mid dags vijf uur kan jong en oud aan zijn trekken komen. De werkgroep heeft gezorgd voor zeker twaalf spelen waar men zijn of haar geluk kan beproeven. II kunt sjoelen, ringwerpen, kegelen, darts spelen, er is zelfs een grab belton, en noem maar op. En dat voor slechts een kwartje per spel. En elke keer prijs natuurlijk. Dus bent U zaterdag toch aan het winkelen, wip dan even met uw gezin binnen in het wijkcen trum „de Kiosk", in Brukske. een abonnement waard fv\ De FNV werkt aan uw werk. Werkt u ook mee met het FNV? Zoals u in de afgelopen tijd gezien 'heeft in dit blad heeft de FNV getracht om gedurende een aantal weken, te beginnen met de werk- gelegenheidsmanifestatie, de aan dacht op zich gevestigd te houden. Nou letten een heel jaar lang, jaar in jaar uit wel de leden op de FNV, maar deze vijf weken waren speciaal op diegenen gericht, die nog geen lid zijn van de FNV. Om u als Noord Limburgers, die zo langzaam aan ook het werkloos heidscijfer met een noodgang om hoog ziet schieten, bewust te ma ken van de problemen, die ook hier in uw direkte omgeving leven. De FNV denkt mee, op velerlei plaatsen binnen uw werk, binnen uw school, binnen uw gemeente, binnen de gezondheidszorg enz. Overal waar het maar democra tisch toegaat wil en kan de FNV meedenken. Maar daar zijn wel le den voor nodig! Nu weten wij oqk dat in de huidige economische si tuatie niet een ieder zo maar even de 15,of meer guldens op tafel kan leggen per maand, maar die genen die het wel kunnen, zouden dan wel samen met het FNV kun nen zorgen dat die anderen het ook zouden kunnen. Om u te laten zien hoe belangrijk de FNV het vindt dat meerdere mensen lid wor den van die vereniging komen op 9, 10 en 11 april Wim Kok, Wim Spit, Arie Groeneveldt, Cees Schel ling en nog enige andere voorzit ters van verschillende FNV bonden naar Limburg. Drie dagen lang in formatie halen en brengen, in dis cussie gaan en proberen enige ac ceptabele oplossingen aan te dra gen voor de. problemen die in dit land en zeker ook in deze provin cie bestaan. Op 11 april wordt in het Staargebouw te Maastricht dit werkbezoek afgesloten. Deze dag begint om 9.30 uur en eindigt s middags met een ludiek gebeuren, op het Vrijthof te Maastricht. Denk ook mee, wordt lid van het FNV. Vul de bon dn die elders in dit blad staat. Steegse Peelweg was zwaar bevuild Mannen van de Venrayse brand weer zijn geruime tijd bezig ge weest met hel schoonspuiten van een zwaar vervuilde Steegse Peel weg. Die bevuiling was veroor zaakt door een tractor met dubbe le wielen welke vanaf de land bouwgrond de weg was op gegaan Vele centimeters hoog lag de voch tige grond op het wegdek; een groot gevaar voor bijvoorbeeld bromfietsers. De weg is ter plaat se niet verlicht. De veroorzaker kon worden opgespoord en de rekening welke hij van de gemeente gepre senteerd zal krijgen zal er niet om liegen. Aan de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg slaagde voor het Doctoraal Examen Economische Wetenschappen, richting „Bedrijfs economie" mej. Riekske Jans te Oostrum-Venray. Een beenlengte beter GROTE MARKT 21 - VENRAY TELEFOON 04780-86750 Ook dit jaar organiseert het Or gelcomité Venray weer enige con certen in de Grote Kerk. 7 mei speelt Remy Syriër, m.m.v. Mia Schoonbrood (sopraan). 4 juni komt Albert de Klerk naar Venray. In september is er nog een con cert. Hierover worden nog onder handelingen gevoerd. We komen nader op deze con certen terug met de nodige infor maties. Jeugd in kampvuur gestoord Georganiseerde jeugd was in de buurt van de Westsingel een kamp vuur aan het houden, van verza meld dor hout. Dat gebeurt enkele malen per jaar op een open stuk temidden van het struikgewas aan de bosrand van het Odapark, Nu werd de brandweer gebeld door verontruste buurtbewoners van de Westsingel, die meenden, dat een bermbrand was uitgebroken. Ven- rays brandweer rukte uit en vanaf de Westsingel werd een waterslang op die vermeende bermbrand ge zet en werd het vuur gedoofd. Toen eerst kwam de werkelijke oorzaak van dat vuur aan het licht. Maar het was te laat. Voor dat kamp vuur was geen vergunning afge geven anders waren de brandweer lieden op de hoogte geweest. Jam mer maar wel eens les voor de toe komst. Wie gedacht heeft, dat na de uit voerige controle van het verkeers- commssielid van Soest de parkeer problemen van vrachtwagens in het Brukske tot het verleden zouden behoren, heeft het helemaal mis. De paar vrachtwagens c.q. -com binaties die er destijds werden aan getroffen zijn vrijwel allemaal uil- geweken naar de binnenstraten van deze wijk. Daarmee is wel de ring weg vrij gekomen maar zijn de binnenstraten die men feitelijk als woonerven zou willen aanduiden, nu tot parkeerplaats van deze dik wijls zware kolossen geworden. Dit is nauurlijk nooit de bedoeling ge weest. De reeds eerder aangekondigde maatregelen het visueel versmallen van de ringweg door het aflijnen van rijwielpaden links en rechts, zal volgende maand zijn beslag krijgen. Het zal dan nog niet moge lijk zijn de verkeersdrempels op te ruimen en te vervangen door over steekplaatsen. Het zal bij fietspaden aan weers zijden van de ringweg totaal on mogelijk worden daar nog vracht wagens te parkeren. Het probleem van parkeren in de binnenstraten wordt dan nog urgenter. De ge meente gaat de hum bekende vracht wagenchauffeurs of -eigenaren be naderen om gezamenlijk tot een oplossing te komen. Men heeft en kele alternatieven maar het gaat zich om dé medewerking van die vrachtwagenchauffeurs. Als alternatief werd deze week nog aangedragen het parkeerterrein bij het gemeentehuis, juist voor de Ursulaschool. Maar daar is slechts een eenvoudige kiezelverharding aangebracht, waarin de draaiende en kerende vrachtwagencombinaties binnen de kortste keren grote spo ren getrokken zullen 'hebben. Eerder aangedragen alternatieven als parkeren bij de Zuivelfabriek, op de terreinen van de Rank, langs de Henri Dunantstraat enz. enz. hebben niet tot een oplossing bij gedragen. Dat we allemaal wat moeten inleveren, heeft de mode nieuwe inspiratie gegeven. Dus maakten de ontwerpers uitgekiende kreaties die met ver schillende kombinaties nu eens sportief, dan weer gekleed zijn. Kijk even welke kanten u met dit zwierige ensemble uit kunt Met 'n T-shirt krijgt u de zomer in het hoofd en met een sjieke bloes gaat u naar een receptie. Als u het hesje een keer in de kast laat vermoeden uw vriendinnen wellicht dat u de loterij gewonnen hebt En dan is dit nog maar één voor beeld uit onze slimme kollektie. Tweedelig f 189- Vleesstraat 14 Grotestraat 5 3 077-12351 04780-82881 Gegevens voor deze rubriek kunnen wekelijks tot dinsdags 12 uur gratis worden opgegeven aan het bureau van dit blad: Grotestraat 68, Venray APRIL 11 april: 15-jarig bestaan Bej a arden ver eniging Venray. 11 april: Fancy-Fair in Wijkcentrum De Kiosk BrukSke. 11 april: 15-jarig bestaan Bejaardenvereni ging Venray. 12 april: Vlooienmarkt Gemeenschapshuis Castenray t.b.v. L.V.B. 18 april: Sporthal De Wetfeling Nationaal Tafeltennistoernooi voor invaliden georganiseerd door Invaliden- sportbond in samenwerking met T.T.V. „Red Stars". 19 april: Jeugdtafeltennistoemooi voor de jeugd uit Gelderland, Brabant en Limburg. 19 april Autocross Veulen ACC 't Veule 20 april: Motocross Vfedepeel MCC Ven ray 20 april: Ruiterwedstrijden Industrieweg ruiter- en ponyclub St. Jan 20 april: Tafeltennistoernooi voor senioren uit Gelderland, Brabant en Lim burg. 20 april: Ponykringwedstrijden R/uiterdub Merselo. 21 april: Scholierentafeltennistoernooi van af de 3e klas. 23 april: De Wets winkel in wijkcentrum Brukske. 25 en 26 april: Federatief Solisten Concours te Castenray. Organisatie Fanfare Dorpsklank. 25, 26 en 27 april: Dorpsfeest in Veulen i.v.m. vijf tigjarig bestaan van de school. 26 april: Wandeltocht van de Wandelsport- federatie. Start in Merselo van 10 - 14 uur. 26 april: Hippisch concours Industrieweg ruitervereniging Nobel 26 april: Ruiterconcours „Nobel" te Oos trum. 30 april Creatief evenement Grotestraat en Grote Markt Oranjepomité en Muziekschool/Vrije Academie 30 april: Koninginnedag. 10 jarig bestaan Muziekschool Venray. 10-jarig bestaan Vrije Akademie Venray. MEI 9-12 mei: Kermis Oirlo 11 mei Voorlichtingsavond Lourdesreis in De Kruuze, 19.30 uur 14 mei: Biologische winkel in wijkcen trum Brukske. 16 mei: Rommelmarkt in wijkcentrum Brukske. 16 mei: Circus Mariska. Twee voorstel lingen in tent op terrein van voormalige Gouden Leeuw. 16 mei: CDA-campagne in Schouwburg. Spreker minister G. Braks. 17 mei: Circus Mariska matinee. 17 mei: Oprichtingsfietstocht van de Ech te Nederlandse Fietsersbond afd. Venray. 23 mei: Verkiezingsoptocht CDA. Bezoek van premier A. van Agt. 23 mei: Toernooi en feestavond SV Oos trum. 24 mei: Wielerronde Oostrum. 28 mei: Polio-toernooi voetbalclubs. 30 mei: Majorettenshow door D.S.V. JUNI 4 t.m. 8 juni: Muziekfeesten te Merselo. 18 t.m. 21 juni: Vredefeesten in Vïedepeel. 18 t.m. 21 juni: Jeugdvierdaagse Venray. 20 juni: Mini veldvoetbaTtoemooi op Ser- vatius-terrein aan de Oostsingel. JULI 21 t.m. 25 juli: Jeugdwielerronde Nrd. Limburg. AUGUSTUS 9 augustus: Autocrosswedstrijden te Oirlo. 4 Lm. 6 september: Zomermuziekfeesten Fanfare en Drumband te Oirlo. Aanhouding Op verzoek van de rijkspolitie te Horst werd alhier aangehouden een 26-jarige Venraynaar, terzake dief stal onder verzwarende omstandig heden. De man werd overgegeven aan de rijkspolitie te Horst voor verder onderzoek. Vernieling Van twee auto's welke aan de Leunseweg waren geparkeerd wer den de auto-antennes afgebroken. De eigenaren afkomstig uit Venray en Valkenswtard zitten met de schade.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13