>NJ 0 PEEL EN MAAS PvdA ebberink Jeugdcentrum „DeSpringplank" HVK VERENIGINGSNM1WS Venrays VL Mannenkoor ITERPENIEUWS Limbra '69 Venray IN JlIM MEBSELO O.J.C. DE BARAK WIJK NOORD-WEST 1 De Zonnebloem Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan PEEL EN MAAS ijk VOEDINGS BOND FNV Buurtvereniging St. Jozef cav mc Nieuws uit Overloon St. Pe\^S A.s. donderdag 9 april om 20.00 ;UUr repetitie voor het gehele koor. A.s. zaterdag 11 april opluiste ring Eucharistieviering in de kan tine van Rank Xerox b.g.v. 15-jarig bestaan van Bejaardenvereniging Venraq. Aanvang Eucharistieviering 15.00 uur. Verzamelen in uniform 'om 14.30 uur bij de ingang van Rank Xerox. Donderdag 16 april om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Maandag 27 april bestuursverga dering in de Burggraaf. Diegenen die interesse hebben deze vergade ring bij te wonen gaarne even mel den bij het bestuur. Afmelden voorlopig nog bij dhr. H. Gommans tel. 82687 of de Burg graaf tel. 81244. Donderdag 9 april 19.30 uur re petitie harmonieorkest. Donderdag 16 april 19.30 u. idem. Denken wij aan het inleveren •an de carnavalskostuums. Maandag 13 afcril a.s. moet de container weer geladen worden met oud papier. Harmoniekorps is aan de beurt. Vanaf 18.00 uur. Graag wat vrijwilligers. Niet steeds de zelfden. Voorlopige agenda: 30 april aubade Koninginnedag. 4 mei dodenherdenking. 5 mei feestconcert b.g.v. nationale feestdag. 17 mei en 24 mei Communiefeesten met opluistering H. Mis in Grote Kerk. Donderdag 7 mei: algemene leden vergadering. Zondag 21 juni: intocht jeugd- vierdaagse. Zondag 22 november: gemeentelijk muziektoernooi in foyer schouw burg. In najaar uitwisselingsconcert met Horst en Blerick in Venray. in december zondagochtendconcert i de schouwburg op 13 december. LEERLINGENOFLEIDING: Donderdag 9 april 18.30 repetitie jeugdharmonie - Inleveren carna valskostuums. Donderdag 16 april: 18.30 repe- tie jeugdharmonie. Solistenconcours te Castenray: 25 cn 26 april a.s. Concert op Koninginnedag - 30 april 1981. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 12 april gezamenlijke re petitie in Holthees. Vertrek 10.00 uur Perdstal. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 8682 4. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wy ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond nw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11 tot 12 uur. Agenda: Vrijdag 10 april: om 19.00 uur voor alle koorleden. Zaterdag 11 april: 5" om 18..00 vertrek naar Meijel (zie algemeen). Zondag 12 april: j: Palmzondag Hoogmis om 10.15 in de Paterskerk. Maandag 13 april: om 18.30 voor de alten. Dinsdag 14 april: om 18.30 voor de sopranen. Woensdag 15 april: om 18.30 „vrije repetitie" met aansluitend om 19.15 „spelavond" (Hr. Jansen) Donderdag 16 april: Witte Donderdag om 19.30 avond dienst in de Paterskerk. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel, 81690. Algemeen: Onze complimenten aan het koor en dhr. Wijnhoven voor het optre den tijdens de H. Mis afgelopen vrijdag. A.s zaterdag vertrekken we om 18.00 uur vanaf het Kennedyplein. Denk er om: in uniform en op tijd aanwezig. Verder doen we een beroep op de koorleden om tijdens de vieringen van de Goede Week aanwezig te zijn. Waar blijven de ingevulde stro ken voor het weekend bezoek, aan Kleef? HOLTHEES A.s. zondag 12 april gezamenlijke tepetitie met Euterpe om 10.30 uur 'n zaal Trefpunt. Maandag 13 april: om 19.30 we kelijkse repetitie. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 14 april, 20.00 uur jaar vergadering in zaal in den Engel, 'Poststraat. Dinsdag 21 april 19.30 repetitie voor de tenoren; om 20.00 uur voor het hele koor. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 12 april: 10.30 tenoren èn bassen 11.00 het hele koor Tijdens de vakanties vervallen alle repetities. Na de vakantie moet er wel even doorgewerkt worden i.v.m. te geven uitvoe ringen o.a. op 16 en 17 mei. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrydagavnod 10 april: 18.45 het hele orkest. Geen repetities tijdens de vakan tie. Maar daarna wordt er wel weer flink gerepeteerd i.v.m. ons optreden van 17 mei in de Schouwburg. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 11 april: 16.30 gezamenlijke repetitie. „AGEVOLE" Zaterdagmiddag 11 april: Tijdens de vakantie zullen de re petities voor Saltarello gewoon doorgang vinden o.l.v. Willy Jans sen i.v.m. ons optreden in Neer- pelt. N.B. Contributie betalen, nou je bent niet goed als je dat nog niet gedaan hebt. DAMESKOOR Woensdag 15 april om 19.15 uur partijrepetitie voor de mezzo-sopra nen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de alten erbij. Zondag 19 april (Eerste Paasdag) zingen we om 11.30 uur in de Vre- deskerk tijdens de Mis. Op het priesterkoor; in uniform. Weest U 11.15 uur in het zaaltje aanwe zig. Woensdag 22 april om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen; om 20.15 uur komen dan de ande ren. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding bij mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of bij mevr. v.d. Waer- den, tel. 83659. St .Petrus Banden heeft het so listenconcours te Broekhuizen vorst en de Majorettenmeeting in „de Wetteling" achter de rug. Er wer den gunstige resultaten behaald. Twee leden, Frans Driessen en Eric Willems zijn uitgenodigd deel te nemen aan de landskampioenschap pen. Zij behaalden op het solisten- concours een ruime eerste prijs en aangezien niemand in die afdeling promoveerde worden zij op grond van hun prestaties uitgenodigd voor deze landelijke kampioenschappen. Op de Marjorettenmeeting waren de resultaten eveneens zeer gunstig voor Angèle Goeman, Francien Ei bers, Desiré Janssen, Vera Hazen, en Yvonne Verbrugge; eveneens voor het trio Delene van den Munckhof, Manuela Bron en Ma rion Kusters. Zaterdag 11 april a.s. neemt het korps deel aan een Festival in Gennep. Vertrek aan de LTS om 20.30 uur per eigen vervoer. Maandag 14 april zal St. Petrus Banden de internationale wande laars binnen halen. Vertrek om 17.15 uur vanaf de LTS. Verder is het korps uitgenodigd de ,open dag'' van Waterzuiverings installatie op zaterdag 27 juni op te luisteren en wel van 11.30 tot 12.00 uur aan de Metaalweg te Venray. Hoi NJN-ers Zaterdagavond begint er om 8 u. in de Esse! een dia-avond over slakken, spinnen en vlinders. Onze NS (natuurhistorisch sekretaris) Ma rion zal er e.e.a. bij vertellen. Het is beslist de moeite waard. Verder kun je bij Marion nu weer nieuwe NJN-artikelen bestellen. Zondag is er een excursie van Marion naar de Griendtsveense Peel (vertrek 8 uur vanaf het schouwburgplein). Marcel. Vrydag 10 april: Vanavond een hele avond vol disco-muziek voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar. Van 7 tot 10 uur zijn jullie welkom. Zaterdag 11 april: Vanaf 8 uur geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder. Zendag 12 april: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Dansles: Zaterdag 11 april begint groep 1 om half 5; groep 2 begint om 6 uur. Wij mogen ons verheugen in de groeiende belangstelling van de jeugd voor onze programma's. Ons ledenaanbal is stijgend en de be langstelling voor onze disco is groot te noemen: Dat stimuleert ook weer de leiding om door te gaan met het maken van program ma's. Voor a.s. zaterdag is onze jaar lijkse ouderavond gepland. Alle ouders en belangstellenden zijn welkom cm half acht. De leiding en leden hebben weer het een en ander in elkaar gezet wat een goe de avond belooft te worden. Dus ouders komt met uw kinderen een avond gezellig samen doorbrengen. Ons jaarlijks kamp heeft ook al zijn voorbereidingen. We gaan van 18 - 25 juli naar Reusel. Leden die mee gaan kunnen zich nu al op geven bij de leiding op de club avond. Ook zaterdag kan hierover gepraat worden. Pearly Disco Top 10 nr. 2 11 april 1981 1. The Jacksons - Can you feel it. 2. Kool on the Gang - Take it to the top. 3. Spargo - One night affair. 4. Gap Band - Burn rubber. 5. Ottawam - Hands up. 6. Whispers - It's a love thing. 7. Frankie Smith - Double dutch bus. 8. Earth, wind fire - And love goes on. 9. Yarbrough and Peoples - Don't stop the music. 10. Viola Willis - Upon the roof. TIP: T.S. Monk - Bon bon vie. AGENDA: Zaterdag 11 april 19.30 Discoclub „Pearly" Brukske. Zondag 12 april: géén disco. Zaterdag 18 april: 19.00 jeugdcen trum „De Springplank". Zondag 19 april: 14.00 jeugdcen trum' „De Springplank". Maandag 20 april: 14.00 discoclub „Pearly" (extra). Vrijdag 24 april 19.30 u. discoclub „Pearly" (extra). Zaterdag 25 april 19.30 en zondag 26 april 14100 discoclub „Pearly". presenteert woensdag 15 april om 10 uur de Engelse top vrouwenformatie ,THE ANDROIDS OF MU" De muziek van „The Mu" is aan de experimentele kant en valt in het boekje van d'e non-conformis- trese muziek, hun teksten gaan meestal over vrouwen, hun erva ringen en problemen. De debuut L.P. van de Androids of Mu „Blood Robots" verscheen eind vorig jaar op het onafhanke lijke Fuch off label. En zojuist is hun nieuwe single „What happened to sex" uitgeko- a De wijkraad organiseert voor haar wijkbewoners en andere be langstellenden een toepmorgen in het wijkgebouw „Den Hoender", Ursulastraat. Per ronde heeft U de kans om 10 verse eieren te winnen. De inleg is 1,— per ronde. Dit vindt plaats op zondag 12 april, vanaf 10.00 tot 14.00 uur. KONTAKTDAGEN: Zondag 12 april bij Hein en Elisa v. d. Wildt. Bijeenkomst afslag Veulenseweg bij het kapelletje in Leunen om 10.30 uur. Zondag 10 mei bij Jan Litjens, Lifra cultures, Lorbaan 12a, Veulen om 10.30 uur. Zondag 14 juni bij W. Basfiaans, Moostdijk 1, Ysselsteyn om 10.30 u. Inzake de kollektieve verzeke ring voor imkers, staat in het maandblad bijenteelt van maart j.l. een schrijven om goede notitie van te nemen. REGIO VENRAY Dinsdag 14 april, 14.00 uur in zaal In den Engel, houden wij een Paas viering met als thema: ..NA ELKE GOEDE VRIJDAG KÓMT EEN PASEN". Na afloop gezellig samenzijn on der het genot van een kopje koffie. Verder zullen wij samen nog een lentelied instuderen en U andere entspanning bieden. Tot dinsdag in den Engel. Zondag' 12 april nemen de leden van schutterij 't Zandakker deel aan de onderlinge dekenale schiet wedstrijden te Grubbenvorst. Daar toe verzamelen om 13.30 uur bij het Gildehuis, café Klomp. Er wordt niet in uniform opgetreden. A.s. maandag 13 april wordt er egn ledenvergadering gehouden in het Gildehuis. Aanvang 20.30 uur. Dhr. H. Thissen, lid van het S.A.S. komt dan spreken over de normen. Verder wordt het meifeest winkelcentrum aan de orde gesteld, alsmede Koningschieten en opening schutterswijk. Het bestuur verwacht een goede opkomst van de dames- en heren leden. uw Venrays weekblad men en wordt in Engeland zeer goed ontvangen. Ze vertellen over zichzelf: Als we op het podium staan willen we op de eerste plaats dat iedereen zich goed amuseert, dat er gelachen en gedanst wordt en daarom spelen we lekker swingend, er stevig tegenaan en laten plaats om binnen het patroon ook nog te experimen teren zodat onze muziek iedere keer net iets anders is Dus ais je eens 'n top band aan het werk wilt zien en 4 vrouwen stevig wilt zien swingen, kom dan woensdag 15 april naar de Brak en de entree is, zoals altijd, ook nu er een duur- ders band is, 2% gulden. De Brak, Leunseweg 2D Venray tel. 04780-84736 Op de foto de helft van The Mu. Links: Bess - Rechts: Cozmic VRIJDAG 10 APRIL 1981 Nr. 15 HONDERDENTWEEDE JAARGANG LEZING MET LICHTBEELDEN OVER JAN DE BEIJER Leden en introducé's worden a.s. maandag 13 april om 20.00 uur verwacht in de foyer van de schouwburg. Guide de Werd, direc teur van het museum „Hans Koek koek" in Kleef houdt dan een le zing met lichtbeelden over de schil der/tekenaar Jan de Beijer. Jan de Beijer is in 1703 geboren in Emmerik waar hij ook zijn jeugd heeft doorgebracht. In 1731 wordt hij vermeld, als tekenaar, in 'het reisverslag van Cornelis Pronk, een bekend Amsterdamse topogra fische tekenaar, die hem in dit jaar in Emmerik heeft bezocht. Jan de Beijer heeft gewoond in Vier lingsbeek en heeft veel getekend in deze regio. Hij is in 1780 te Emmerik overleden. AFDELINGSVERGADERING 10 april, vrijdagavond, 8 uur, in het wijkcentrum KIOSK, Brukslke. Agenda: 1Opening. 2. Ingekomen/uitgaande stukken en mededelingen. 3. Verslag kongres gewestelijke vergadering e.d. 4. Tweede Kamer verkiezingen/ verkiezingskampagne in Venray. 5. Rondvraag en sluiting. Half april start de veririezings- kampagne. Er staan een boel akti- viteiten op het programma. Op de ze vergadering worden hierover mededelingen gedaan. As.s. maandag 13 april bestaat weer de gelegenheid om vakantie bonnen voor de landbouw in te le veren bij H. Minten, Overloonse- weg 51 te Venray van 18.30 tot 21.00 uur. Gaarne bank- of giro- rekeningnummer meebrengen. Voor vakbondsleden laatste betalingsbe wijs of de wikkel van het vak hondsblad meebrengen. Ingeleverd kunnen worden alle bonnen met opdruk „geldig tot april '81" boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray De Echte Nederlandse Fietsers bond is tegen het plan van de ANWB, NS en het Rijk om meer parkeerplaatsen bij de spoorweg stations aan te leggen. Met dit z.g. Parkeer- en Reissysteem wil men meer automobilisten de trein inlok ken, Daar is tot 1984 een bedrag van enkele tientallen miljoenen guldens voor uitgetrokken. De ENFB wil dat geld hoofdzakelijk besteden aan het uitbreiden van fietsenstallingen bij stations, tun nels bij de stations en verbetering van de toevoerroutes. Verder moet het makkelijker gemaakt worden om de fiets in de trein mee te ne men. Volgens de bond wordt de omgeving van de stations door de komst van meer auto's onveiliger voor fietsers en voetgangers en dreigen sommige buslijnen op het platteland te verdwijnen bij gebrek aan bestelling. Door het fietsen naar het sta tion aantrekkelijker te maken ver wacht de ENFB twintig procent meer treinreizigers te trekken. Bijr na de helft van de treinreizigers komt nu al per fiets naar het sta tion. Voor meer inlichtingen: (Echte Ne derlandse Fietserbond werkgroep Venray, Mambostraat 148, tel. 87494. huisvrouwenkontakt brukske Woensdagavond 15 april hebben we een programma voor u dat goed past bij de komende pasen. Onder de titel: „kip en ei", komen men sen van het produktschap voor en misschien ook wel proeven, wat pluimvee en eieren ons laten zien, u altijd met kip en eieren kunt doen. Zij kunnen ook een heerlijk gevulde kip klaarmaken en braden en, als u geluk hebt, mag u die mee naar huis nemen, want hij wordt verloot. We beginnen om 8 uur in het wijkcentrum. Mannen zijn ook van harte welkom en de kosten zijn 3,een kopje koffie of thee inbegrepen. Denkt u aan de jaarlijkse rom melmarkt? Op. zaterdag 9 mei ko men we uw spulletjes, die u niet meer gebruiken kunt, ophalen en 16 mei is weer onze oergezellige rommelmarkt. Begin mei hebben we weer een kreatieve morgen. Wilt u hiervoor restjes verschillende soorten touw, en pitten bewaren? Tot ziens. KIENEN Geachte leden en niet-leden. Op vrijdag 10 april gaan wij voor het laatst kienen in dit seizoen. Wij hopen dat onze leden ons weer komen steunen, zodat we een goed einde aan dit winterseizoen kun nen geven en dat we onze kas weer wat kunnen aanvullen voor ons 40- jarig bestaan. (Daar hebben we nogal wat geld voor nodig). De kienavond wordt gehouden in ons clubhuis, dus bij oafé Sijbers, Merseloseweg 36, Venray, op vrij dag 10 april 1981, aanvang 20.00 u. De kienprijzen bestaan voorna melijk uit levensmiddelen. De kaarten kosten: losse kaart 2.50; serie van 4 f 10,serie van 6 f 12.50 Iedereen is welkom! Lour descomité afd. Venray Ieder mens zou minstens ééns in zyn leven „Lourdes" moeten meemaken. Ook u! Onder deze slogan presenteert de Limburgse Bedevaart naar Lourdes zich al vele jaren. Dat de belang stelling dit jaar weer bijzonder groot is, hebt u verleden week al in dit blad kunnen lezen. De afd. Venray bereikte namelijk twee re cords zowel wat het totaal aantal pelgrims voor één bedevaart betreft als het aantal zieken. We hebben ook reeds meldi&g gemaakt van het feit dat de hotels Fr. d'Assise en Madonna volgeboekt zijn. Er blijkt echter nog voldoende plaats te zijn in andere hotels. De direktie van de Limburgse Bede vaart naar Lourdes heeft ons dan ook .toestemming gegeven nog door te gaan met inschrijvingen. Er kan nog geboekt worden voor zowel vliegreis als per trein. Neem even kontakt op met dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. Ook voor alle inlichtingen is dat uw adres. BUS-KOLLEKTE Van 22 - 27 juni houden wij onze huis-aan-huis kollekte. We hebben hiervoor in totaal 60 medeweikers- sters nodig. We hopen dat velen zich hiervoor beschikbaar willen stellen. Men kan zich als kollek- tant(e) opgeven bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575 of bij H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. VOORLICHTINGSAVOND Pelgrims en zieken, die op 28 mei a.s. mee naar Lourdes gaan, verzoe ken wij om maandagavond 11 mei vrij te houden voor een voorlich tingsavond in Huize „De Kruuze". We beginnen dan om 19.30 uur met een eucharistieviering; waarna men uitgebreide inlichtingen verkrijgt. Als gast is op deze avond aanwezig de heer L. Werson- Men krijgt nog een persoonlijke uitnodiging. Mocht men iemand vergeten, men gelieve dan deze publikatie als uitnodiging te be schouwen. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Drum- en Showband Venray en omgeving Op het zondag j.l. gehouden so listenconcours voor majoretten, be haalden onze leden in: 2e divisie: Doriaq van Rhee 47 p. 2e prijs; Silvia van Lin 48 p. Ie prijs. Ie divisie: Trio Kitty, Margret Scholtz en Gladys Kröh met 48 p. Ie prijs. Ere-divisie: Monique van Lin 48 p. Ie prijs; Monique Martens 50Va p, le prijs; Janine v. d. Boom 51 p. le prijs met promotie; Gerry Peeters 51 p. le prijs met promotie; Els Koonings 51 p. le prijs met pro motie. Namens bestuur en leden alle deelnemers van harte gefeliciteerd met de behaalde resultaten^ Zaterdag 11 april gaat de drum band deelnemen aan het drumband festival te Gennep. Zaterdag 18 april: deelname door twirlteam. Voorrondes landskam pioenschappen groepen te Nunspeet. Zaterdag 25 april: deelname zes solisten en duo's te Den Haag. Dames, ook jullie veel succes en hopelijk plaatsing voor de natio nale kamnioenschappen. LEDENVERGADERING Vrijdag j.l. was er weer een ledenvergadering. Ondanks de ma tige opkomst deed het ons goed te bemerken, dat de beginselen van de CAV nog steeds weerklank vin den bij de serieuze C.B.-ers. Onze leden danken wij dan ook voor het begrip en de steun die zij het bestuur schenken. De harde en moeilijke besluiten van de afgelo pen tijd bleken de volledige instem ming van de aanwezige leden te hebben. Dankzij de aanwezigheid van de ze leden zijn wij tot besluiten ge komen die vooral met betrekking tot de besluitvorming belangrijke wijzigingen met zich meebrengen en de leden meer inspraak geven. Dit om bij afwezigheid van een groot aantal leden toch tot beslui ten te kunnen komen. Hetgeen al léén positief kan uitwerken in het belang van de vereniging en de leden. Verder werden met algemene instemming de Pusycast en Bullshit als vaste bestuursleden geïnstal leerd. Over 2 weken is er weer een ledenvergadering. Daarna zal er om de 4 weken een vergadering plaats vinden. Tot dan en vanavond veel kijk plezier bij „Dallas". Bye, bye en zwaai, zwaai. PORTRETAViOND donderdagavond 16 april a.s. Op deze clubavond worden de le den in de gelegenheid gesteld por tretopnamen te maken van aanwe zige modellen. Vergeêt dus niet Uw statief en camera mee te nemen! In verband met koninginnedag vervalt de clubavond van 30 april. Op 10 april a.s. worden in de Oranjerie te Roermond de bes te werkstukken uit de Bondsfoto- wedstrijd 1981 besproken. Aanvang van deze avond 20.00 uur. WERKKLEDING» i 1 KOMT VAN r ,mA Marktstraat 5, Venray, telefoon 04780-81294^ K.V.O. Zij die 'a.s. woensdag mee willen naar de bowllingavond (aanvang 19.30 uur), worden verzocht zich spoedig op te geven bij de sekreta- resse. Er zijn nog drie treinbedevaarten naar Lourdes, waar dit jaar het Eucharistische Congres plaatsvindt en wel van 4 tot 11 mei; 26 juli tot 2 aug. en van 14 -tot 20 okt. In het retraitehuis te Uden wor den ontmoetingsdagen georganiseerd voor weduwen en wel op 26 mei en 2 juni, voor de „jongere" groep en op 27 mei, 3 en 4 juni voor de „oudere" groep. Inlichtingen, bij de sekretaresse.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11