KRONIEK VAN EEN CARNAVALSWEEK FIIMMEUWS AGENDA De Welteling VEEL WERKLOOSHEID ONDER JEUGDIGE SCHOOLVERLATERS Volvo is in uw buurt TOPGARAGE C.V. I VOLVO Onttrekking aan openbaar verkeer Wijkcentrum Gratenstraat opgeheven G.A.P.M. van Loon Kamerbreed tapijt kreeg Prins Joos II in de nacht van zaterdag op zondag voor zijn woonhuis, over het tuinpad en trottoir gestoffeerd, als blijk dat men het niet helemaal eens was met de prinselijke ondersteuning van een boven-Moerdijks liedje, dat in de per soon van Barry Hughes, in een Ven- rayse woninginrichting, werd vertolkt met kamerbreed tapijt. Maar de „stun- ters" waren niet goed ingelicht, want ook het Piëlhaas*toestuur vond dat te veel commercie, en daarom bleef Prins Joos netjes thuis. De belang stelling voor Barry Hughes was er ech ter niet minder om, en menig kind en ouder kon met een foto met handte kening van de populaire Sparta-trainer huiswaarts keren Maar eer het zaterdagnacht was, was er op de voorgaande dagen toch ook i «el het een en ander gebeurd. Dat begon al donderdag, toen de LTS-di- j recteur A. Hijl door deken Theunissen j verrast werd met de mededeling dat hij de pauselijke onderscheiding in de i Silvester-orde had gekregen. In kleine 1 kring vond de overhandiging van deze i hoge onderscheiding plaats. Diezelfde donderdag hoorden drie Venrayers, resp. 18, 19 en 22 jaar oud. voor de rechtbank in Roermond, een jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Vorig jaar juni pleegden ze een over val op de vrouwelijke bewoners van een boerderijtje aan de Steegse Peel- weg. Een overval die hen mets ople verde. want de schrik sloeg hen om het hart, toen onverwacht de 74-jarige broer ten tonele verscheen. In paniek ging het drietal aan de haal. „Met pijn in het hart" gaat de ge meente akkoord met de plannen om in Nijmegen een psychiatrisch cen trum te stichten. Dat betekent voor Venray op de lange duur een vermindering van 250 arbeidspaatsen in de dienstensector. Men verwacht dat men de pijn van ontslagen kan voorkomen, door geen nieuwe aan stellingen te doen bij vacatures en door natuurlijk verloop. Tot die con clusie kwam de commissie van sociale zaken, volksgezondheid en maatschap pelijk werk, in haar vergadering van j.l. donderdag, Diezelfde commissie bleef er bij. dat men een vergoeding krijgt voor het commissiewerk, en niet voor niets gaat werken, zoals het com missielid Stappers uit het oogpunt van bezuiniging had voorgesteld. Ook had die commissie problemen met de aanstelling van weer een schoolarts, die de gemeente toch gauw weer I 8.000.per jaar gaat kosten. Men zal hierover eens een hartig woordje spreken met Het Groene Kruis Lim burg. En dan lekte vrijdag een vertrouwe lijk rapportje uit, van het onderzoek dal het LlOF instelt naar de noodzaak van de ontslagen bij Rank Xerox. De mensen die daarvoor verantwoordelijk waren, en het rapport zefs copieerden. werden geschorst. Op staande voet werd hiervoor ontslagen de heer Er- nens, voorheen voorzitter van de on dernemingsraad van Rank Xerox. Maar uitsluitsel op de vraag wie er omslagen gaat wqrden, is tot op he den nog niet gegeven. En we geloven niet dat zulks ook op korte termijn zal gebeuren. Zaterdag werden dan de laatste voorbereidingen getroffen voor drie dagen carnaval. Tijdens koude, win derige en ijzelnatte buien verzamelden zich in het gemeentehuis de prinse lijke dwaasheden uit onze gemeente met hun gevolg, om zich voor te stel len aan de Opperpiëlhaas burgemees ter Defesche er de installatie-plech tigheid bij te wonen. De gebruikelijke carnavalistische toe spraken van Vorst. Prins en Opper piëlhaas deden het weer buitenge woon. Met alle respekt voor Temke. r wat doen we nog met een Hor stenaar in de buut van Circus Mok. ais we zelf „zonne goeie, hebbe" in de persoon van Harrie Defesche Subliem! Het Maastrichts dialect ne men we wel op de koop toe En dan natuurlijk niet te vergeten de Merselose Tien Hoenselaar, die als voorzitter van de Vorstenraad on voorbereid achter de microfoon geno digd werd. Zo'n carnavalistische saw- wel kunnen verkopen, is gewoon een gave En dan gingen de Kerkdorp-prinsen met rasse schreden huiswaarts, om daar veelal te recipiëren onder hun eigen volk. Recepties die op vele plaatsen uren duurden, door de ge weldige belangstelling van de zijde van het publiek. In tegenstelling tot het koude weer van zaterdagmiddag, was het zondag morgen stralend lenteweer. De be wolking nam tegen het middaguur wel toe, en er dreigden enkele uren later zelfs donkere wolken, maar we hielden het droog. De kinderoptocht in Ven ray en de optochten op de kerkdorpen Een fotoreportage over 't carnavalsgebeuren elders in dit blad konden mede daardoor best geslaagd genoemd worden. Het is ondoenlijk al deze optochten te beschrijven. De foto's in dit blad moeten onze lezers maar een beeld geven van al het fraais wat ons urenlang voorbijreed. In Venray-centrum deden de gewij zigde openingstijden van de Schouw burg vreemd en verwarrend aan. Op het moment dat de Prins op het bor des van het oude gemeentehuis ge huldigd werd. ging de schouwburg sluiten. Zo kon het voorkomen dat er aan het begin van de inhuldiging meer joekskapellen op de Grote Markt wa ren dan publiekMaar op dat moment verzamelden zich wel hon derden carnavalisten op het schouw- burgpein, velen al wachtende op de kinderoptocht. Ergens een regiefoutje? Onzekerheid ontstond er echter toen na de kinderoptocht de schouwburg nog een uur gesloten bleef en eerst om half vijf open ging voor de prin selijke receptie. We kregen de indruk dat veel publiek intussen vertrokken was Overigens het besluit van de Schouw burg-directie om de 16 en 17-jarigen na 10.00 uur 's avonds uit de schouw burg te weren, roept natuurlijk wel problemen op. In de feesttent van de Hazekeutels op het terrein van de Gouden Leeuw zijn ze ook niet ge wenst. Die is trouwens om 10 uur ook al dicht. We kunnen ons voorstellen dat er veel ouders zijn, die het rond slenteren van hun jeugd, op dit uur van de dag, niet zo op prijs stellen. En 16 en 17-jarigen om tien uur thuis te laten komen, lijkt ons ook geen haalbare kaart. Zoals te doen gebruikelijk werden op de prinselijke recepties de nodige carnavalistische onderscheidingen uit gereikt. Allemaal aan mensen die be reid zijn veel (heel veel) van hun vrije tijd beschikbaar te stellen voor een goede carnavalsviering; of op een an dere manier hun bijdragen leveren, aan de organisatie van het carnavals- gebeuren. Ééntje willen we er noe men: Cor Reinders sr. Hij kreeg in Het Schuttersveld de medaille in de Orde van de Schutteraar Een jaar lijks slechts eenmaal uit te reiken onderscheiding. De heer Reinders verzorgt al jarenlang de feestelijke orkestmuziek voor de bejaarden in Het Schuttersveld. En dan besloot een zacht regen buitje die zondagavond de eerste car navalsdag. Maandagmorgen: een troosteloze hemel hield de zon verborgen en rond het middaguur sijpelde de regen al neer. tot schrik van de velen die aan de grote optocht gingen deelnemen. En ook tot schrik van de vele duizen den die naar de Venrayse optocht kwamen kijken. Gelukkig zette de re gen niet door en hielden we het de gehele optocht droog. Op het einde kwam zelfs een waterig zonnetje ach ter de wolken vandaan Opnieuw be leefde Venray een mooie carnavalsop tocht met een rijke deelname uit de kerkdorpen, maar ook met een keur aan grote en kleine groepen. En de jaarlijks terugkerende sportieve strijd tussen Leunen en Yssesteyn om de mooiste prinsenwagen, werd weer ge wonnen door de Knöllekes uit Leunen. Evenals in andere jaren vielen in vergelijking met de wagens uit de kerkdorpen, de Venrayse Prinsewagen en de Jeugdprinsewagen uit de toon. Het zou goed zijn. wanneer deze wagens ook in de competitie zouden meedoen, in paats van „buiten mede dinging" mee te rijden. Voor het overige moeten onze foto's u deze fraaie optocht weer in herinne ring roepen. Opvallend waren de dou blures in aetherpiraten en de bezuini gingen ('n stap terug). Of de route wijziging van de optocht als geslaagd genoemd mag worden, laten we aan het oordeel van de optochtcommissie over. Ons leek dat er veel chaufleur- kunst van de tractorbestuurders ge vraagd werd. Overigens was het jammer dat er grote gaten vielen in de optocht. Ook dat moet de optochtcommissie in het vervolg (beter) ter hand nemen. Het experimentele café in de Burg graaf, zonder oorverdovende muziek, maar voor een gezellig samenzijn „met 'n voordracht en 'n mop" mag zeker geslaagd genoemd worden. Het was er druk. Alleen jammer dat de geluidsinstallatie vanuit het zaaltje niet verder reikte dan juist dat zaal tje Voor velen gingen de voor drachten nu verloren. Maar los daar van. het carnavalscafé is voor herha ling vatbaar. Maar moet het een twee de Circus Mök worden? De regen in de nacht van maandag op dinsdag bezorgde de gemeentelijke stratenreinigers veel extra werk. Alles wat maar leek op serpentines, confet ti en stickers zat vastgeplakt op stra ten en trottoirs. Zelfs de veegmachine kon slechts het meest „grove" vuil van het wegdek krijgen. Dat Venray toch wel weer een beetje toonbaar werd, verdient een applaus voor onze stratenvegers. Op deze laatste dag van de carna val werd in Venray en op de meeste kerkdorpen de boerebruiloft gevierd. Het aantal deelnemers stijgt met de jaren. En waar men vroeger deze brui loft kon besluiten met een boeremoes- maaltijd of met koffie en pruumkes- mik, is dat organisatorisch bijna met meer te verwezenlijken door het grote aantal deelnemers oftewel bruilofts gasten. Jammer dat de voortdurende regen een domper op de briuloftsfeesten zette. De parapluies kwamen dit jaar bijzonder goed van pas. In Ysselsteyn trok dinsdagmiddag de mooiste optocht welke men ooit in 't Piëlreuzenland heeft gezien. Nie min der dan vijftig deelnemende groepen en wagens deden mee. Jammer, dat men dit jaar aan één zijde van het dorp moest blijven, in verband met het verbod de drukke Peelweg over te steken. Maar duizenden omzoomden de wegen aan de oostzijde van de Midden Peelweg en genoten van wat Ysselsteyn te bieden had. Ysselsteynse optocht De Ysselsteynse optocht wordt ieder jaar beter èn groter. Het is nog niet zo lang geleden, dat dit Piëlreuzendorp zich tevreden stel de met het laten rondtrekken van rokende en stinkende wagens. Maar de laatste jaren is dit wel veranderd. De Ysselsteynse op tocht is een carnavalistisch ge beuren van hoge kwaliteit met prachtige wagens, originele ideeën en keurig gekostumeerde groepen waarbij de jeugd zich be paald niet onbetuigd laat. Geen wonder, dat de optocht duizen den bezoekers van overal van daan trekt. Als Venrayer kun je het jam mer vinden, dat Ysselsteyn niet deelneemt aan de Venrayse op tocht op maandag, zoals de meeste andere kerkdorpen wel doen. Leunen, Oostrum en Mer- selo zijn hiervan de voorbeelden. Wanneer Ysselsteyn zich zou aansluiten bij de Venrayse op tocht zou deze ongetwijfeld kun nen uitgroeien tot de beste en de mooiste van Noord Limburg. Maardan zouden de Piël- reuzen moeten besluiten hun op tocht op zondag te houden, zoals de andere kerkdorpen om dan op maandag in Venray mee te trek ken. In ieder egval hebben de Piëlreuzen dan wel tweemaal ple zier van hun werk en hun deel name. Een punt van overweging? Ook in Oirlo is de carnaval dit jaar afgesloten met de traditionele boerenbruiloft. De organisatie van dit gebeuren was in handen van de Deputé Petersstraat, de Dionysiusstraat en de Haalakker. Als gasten waren dinsdagmiddag bij de boerenbruiloft uitgenodigd Circus Papa und Pepe Kotaio. Op kolderieke wijze werd in een circusshow een varken en een geit gepresenteerd. Later bleek dat deze twee dieren het symbool waren van het bruidspaar dat als klap op de vuurpijl uit een enorme toverdoos te voorschijn werd getoverd door de circusdirecteur Pepe Kotaio. Als bruidspaar presenteerden zich Theodorus Bigmans en Geitmans Ans in het „normale" leven Thei Wismans en Ans Eickmans. Na het officiële gedeete volgde er nog een drukbezochte receptie en vierde Oirlo tot in de late uurtjes de boerenbruiloft 1981. Maar niet alleen in Oirlo vierde men feest tot in de kleine uurtjes. Na de klok van twaalf uur werd op menig paats het carnavalsfeest onver droten voortgezet. We geloven niet, dat de kasteleins mogen klagen. Nooit geweten dat zoveel mensen op zo weinig vierkante meters konden wor den samengepaktEn dan te be denken dat voor velen 't herrmgschelle weer een herhaling is van drie daag carnaval PRIJZEN IN DE CARNAVALS OPTOCHT Joekskapellen: 1. De Plaarzèk 2. Troostprijs 3. Jats-Merie Eenlingen/Paren: 1. De politie bezuinigt 2. De Léste 3 Receptie Kleine groepen: 1. De groei is d'r uit 2 Ziede geej mit karneval ók 3. 110 Jaar ballonzuil 4. Ik loëp Midden groepen: 1 Badminton 2. Gruune blèdjes 3. Enne treej trug en toch vurruut 4. Trug uut Grote groepen: i 1. Micky en Maxi Mouse 2. Weej make d'r enne poppekast van 4. Energieke eskimo's Wagens categorie 2 (bedrijfswagens): 1. Phoenix Wagens categorie 1: 1. Kijk even voor zeven 2. Vliegveld De Piel 3. 't Hingt mej vort de kèl uut Prinsenwagens: 1. Leunen Prinsenwagens jeugd: 1. Knölleke Leunen 2. Spuriemökke Oirlo Vernielingen W. de V. uit Venray deed aangifte van vernieling van zijn auto-antenne, een ruitenwisser en een buitenspiegel. Zijn auto stond geparkeerd aan de Oranjestraat. G, C. deed aangifte van ver nieling van oen brilleglas. Om trent de schade en mogelijke dader kon niets naders worden medege deeld. Drankgebruik Opvallend rijgedrag was oor zaak dat Venrays politie weer het bekende pijpje moest gaan gebrui ken. Een 31-jarige bestuurder uit Venray en een 22-jarige bestuurder uit Gennep moesten na dat pijpje blazen ook de bloedproef onder gaan. Een 20-jarige bestuurder uit Horst kreeg met de tweede anderen een rijverbod opgelegd. De bestuur ders uit Venray en Gennep kregen procesverbaal terzake het rijden onder invloed aangezegd. Diefstal antieke klokken Zondagmorgen kwam F. v. L., wonende aan de Beukenlaan, tot de voor hem mindër aangename ont dekking dat onbevoegden zich via de achterzijde van de woning toe gang hadden weten te verschaffen. Ontvreemd werden Ï0 antieke klok ken. welke een waarde vertegen woordigen van bijna 10.000 gulden. Licht gewond Op de Leunseweg stak plotseling van achter een lijnbus een dame de weg op en een 19-jarige auto bestuurder uit Venray kon de dame niet meer ontwijken. Zij werd door de auto geschept. Overge bracht naar het ziekenhuis bleek bij onderzoek aldaar de verwondin gen mee te vallen en kon zij naar huis worden overgebracht. Lichte schade aan de auto. Ook gebruikt Tel. 81032 Venray Nu v.a.~f 10.500,— B. en w. hebben besloten de procedure te starten voor het ont trekken aan het openbaar verkeer van het gedeelte van de Hardeweg tussen Kempweg en Karpatenlaan. In het bestemmingsplan Westein de heeft dit weggedeelte een groen- bestemming gekregen. Tevens zal hier een voetpad worden aange legd'. In plaats van de op te heffen verbinding is een alternatieve rou te via Tatralaan en Matterhorn- laan aanwezig. Mishandeling Een 36-jarige Venrayer deed aan gifte van mishandeling gepleegd in een bar in Venray. Die mishan deling zou zijn gepleegd door een manspersoon zonder vaste woon- of verblijfplaats. De Venraynaar liep o.a. een bloedneus op. Hij had met een ander persoon woorden gekregen over „Hollanders'' en „Tukkers". Zonder verdere aanlei ding had toen de Venraynaar de klappen te incasseren gekregen. De recherche heeft de zaak in onder zoek. Schoorsteenbrand Via de alarmlijn 011 te Eindho ven werd er schoorsteenbrand ge meld in een woning aan de Cop- pelenberg te Merselo. Venray's brandweer werd gealarmeerd, maar toen de politie arriveerde bleek de bewoner de brand reeds zelf te hebben geblust. Alleen de schoor steenpijp van de open haard liep schade op, maar tegen die schade is de bewoner verzekerd. Poging tot inbraak F F. deed aangifte van poging tot inbraak en vernieling van zijn in aanbouw zijnde woning aan de Overloonseweg. Vermoedelijk is het de dader(s) te doen geweest om kanaries, welke in een volière za ten. Toegang werd verkregen door vernieling van een ruit van een dubbele deur. Het slot van de vo lière was vernield. Maar geen der aanwezige kanaries werd meege nomen. Het vermoeden bestaat, dat de dader, of een van de daders, gewond' is geraakt, omdat er bloed sporen werden aangetroffen. Licht gewond Een 24-jarige autobestuurder reed over de Jan Poelsweg te Ys selsteyn. Een 57-jarige autobestuur der verleende hem, komende vanaf het Lovinckplein, geen voorrang. Bij de daardoor ontstane botsing werd de eerste bestuurder gewond en werd naar het ziekenhuis over gebracht. Bij onderzoek aldaar ble ken de verwondingen mee te val len en kon hij naar huis wordën overgebracht Overigens liepen de auto's behoorlijke schade op. DE werkloosheid bereikte in het begin van dit jaar een naoorlogs record met 350.000 officieel geregistreerde werkzoekenden. Eén van de meest schrijnende aspecten van deze omvangrijke werkloosheid is het ge geven, dat onder de werklozen zoveel jeugdige schoolverlaters zijn. In oktober vorig jaar waren er bijna 50.000 werkzoekende schoolverlaters in ons land en een groot deel van hen heeft nog geen werk gevonden. Het probleem van de jeugdwerkloosheid draagt dus allerminst een tij delijk karakter. Vooral bepaalde groepen van schoolverlaters hebben het moeilijk op de arbeidsmarkt. Te denken valt aan slachtoffers van een verkeerde schoolkeuze en aan jongelui, die hun studie of cursus niet hebben afgemaakt. EIND 1980 AL 145.000 JEUGDIGE WERKLOZEN HET mag dan tragisch zijn dat oudere mensen (zeg boven de vijftig) in Nederland nauwelijks meer aan de slag kunnen komen, minstens zo schrijnend is het feit dat tienduizen den schoolverlaters geen baan kun nen vinden. Duizenden jongeren zit ten zelfs al langer dan een jaar zonder werk en de ervaring leert dat hoe langer men werkloos blijft, des te geringer de kans is nog ooit een baan te krijgen. De kans dat de jeugdwerk loosheid in de komende jaren verder zal stijgen is bovendien zeer groot. De openstaande vraag naar arbeidskrach ten is immers in het laatste jaar zeer sterk afgenomen en de consequenties daarvan komen voor een belangrijk deel neer op de hoofden van jeugdige werkzoekenden. Mogelijk zal de ver laging van het verplichte minimum jeugdloon per 1 januari van dit jaar de kansen op werk voor jongeren be neden de 23 jaar iets doen toenemen, maar zekerheid daarover bestaat er nog allerminst. Dat 'minder loon' zal leiden tot 'meer arbeidsplaatsen', is vooralsnog niet meer dan een hypo these. Dat de werkloosheid ook en vooral onder jongeren heeft toegeslagen, kan gemakkelijk met cijfers worden aangetoond. In 1975. aan het begin van de huidige economische recessie, waren et in ons land 75.000 werkloze jongeren (24 jaar en jonger). In 1979 was dat al opgelopen tot 95,000 en in 1980 liep de werkloosheid onder deze groep zelfs op tot 145.000! Ongeveer een/derde van deze groep bestaat uit jeugdige schoolverlaters, die dus nog nooit gewerkt hebben. DROPOUTS' IN 'Het Weekblad Nederlands Ge nootschap van Leraren' wordt uiteen gezet welke jeugdige schoolverlaters de grootste kans maken om werkloos te blijven. Tot de meest kwetsbaren op dat punt behoren zij, die voortijdig het voortgezet onderwijs verlaten. Kortom de school niet afmaken. Er zijn nogal wat leerlingen, die hun studie voortijdig staken, te weten ongeveer 33.000 per jaar. Deze 'drop outs' blijken zeer moeilijk aan werk te komen en zo zij werk vinden, lopen zij een grotere kans om werkloos te wor den dan anderen, Kortom, ouders dienen te beseffen dat het geen geringe zaak is, als één van hun kinderen een instelling van voortgezet onderwijs vroegtijdig ver laat Dat kan voor de toekomst van dat kind zeer tragische consequenties hebben. Het Instituut voor Toegepas te Sociologie te Nijmegen heeft kort geleden op dit gebied een studie verricht, waarin duidelijk wordt ge maakt hoe groot het aantal afvallers is bij diverse onderwijsrichtingen. Bij het Voorbereidend Wetenschappelijk On derwijs, HAVO en Lager Beroeps Onderwijs maakt ongeveer 30% van de leerlingen de opleiding niet af, bij de MAVO bedraagt dat percentage twintig: Het gaat hier dus om vele dui zenden leerlingen, die door hun voor tijdig schoolverlaten hun toekomst kansen aanzienlijk zien verminderd, zeker in deze tijd nu het werk schaars is geworden in Nederland. MAVO-ers MOEILIJK PLAATSBAAR HET loont dus in ieder geval de moeite om te streven naar minder afvallers bij de diverse onderwijsinrichtingen. Het Instituut voor Toegepaste Sociologie pleit onder meer voor integratie van kleuter- lager- en voortgezet onder wijs, verkleining van de klassen, indi vidualisering van het onderwijs, schoolpsychologische diensten, bij scholing onderwijzend personeel en dergelijke, waardoor het aantal vroeg tijdige schoolverlaters vermoedelijk al fors teruggedrongen kan worden. Maar onder de jeugdige schoolverla ters zijn er meer kwetsbare groepen dan alleen de vroegtijdige schoolver laters. Zo blijken jongelui met een MAVO-diploma steeds moeilijker aan de slag te komen in een baan, die aan sluit bij hun opleidingsniveau. Zij staan naar verhouding het langst ingeschreven bij een arbeidsbureau. Wat dat betreft zijn de kansen voor hen, die een lager beroepsopleiding hebben gevolgd, heel wat beter. Zij die een technische opleiding hebben gehad, slagen er vaak sneller in een baan te vinden dan zij, die bijvoor beeld in de administratieve sector werk zoeken. Zo langzamerhand krij gen we teveel mensen met HAVO en MAVO en de komende ontwikkelin gen zoals de invoering van de mini- electronica (chips) zal de werkgele genheid in de administratieve sector nog verder aantasten, terwijk mogelijk de werkgelegenheid in de technische sector hierdoor juist zal toenemen. In verband met het feit, dat de Stichting Wijkcentrum Veltum is opgeheven, heeft het college van b. en w. besloten het huurcontract met de Woningbouwvereniging Noord Limburg ten behoeve van het pand Gratenstraat, 6 per 16 april op te heffen. Dit pand werd gedeeltelijk als wijkcentrum gebruikt. De belangen van het nieuwe wijkcentrum worden thans behar tigd door de onlangs opgerichte Wijk vereniging Veltum. De eerste besprekingen tussen gemeentebe stuur en de wijkvereniging hier over hebben reeds plaatsgevonden. Politie was weer cowboy Camavalsdinsdag moesten Ven rayse politiemannen weer in aktie komen voor een viertal loslopende paarden in de buuTt van Ende poel. Al waren die paarden niet van een halster voorzien, het ge lukte de politie toch hen te vangen en naar de eigenaar te brengen. Baldadige jeugd moet de toegang tot de weide hebben opengemaakt. Hondje tegen auto Op de kruising Lemmenweg Deurneseweg liep een hondje plot seling de weg over en de autobe stuurder B. uit Venray kon "net dier niet meer ontwijken. Het hondje werd gewond en door een dierenarts behandeld, waarna het naar het asiel werd overgebracht. De eigenaar van het hondje kon nog niet worden achterhaald. De auto werd licht beschadigd. Dronken bestuurder Opvallend rijgedrag was oorzaak dat de politie een onderzoek in stelde bij een 44-jarige Venrayse autobestuurder. Het bleek dat die man behoorlijk gedronken had. Na pijpje blazen en de bloedproef kreeg hij een rijverbod en de aan zegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt. Vernielingen Een groene PTT brievenbus aan de Timmermannsweg te Yssel steyn werd vernield, waarschijnlijk door dronken jongelui. Enkele verlichtingsarmaturen en lampfittingen werden op het schouwburgplein vernield aange troffen. Baldadigheid Een 27-jarige man uit Scherpen- zeel weet nu zeker dat het stuk gooien van een bierglas tegen een gevel hem een procesverbaal op leverde. Want daar is de Venrayse politie niet van gediend. Diefstal P. B. uit Veghel kwam bij de Venrayse politie aangifte doen van diefstal van een spiegelreflex fotocamera ter waarde van 800,-. De fotocamera zat in een reistas die in een niet afgesloten kleed hokje lag van het zwembad „Meer- dal" te Horst-America. Geen visitekaartje Bij terugkeer op de parkeer haven tegenover ALmonda, ontdek te een 29jarige mevr. uit Venray dat haar auto was beschadigd1 door een ander voertuig. Die bestuurder had geen visitekaartje achter ge laten. De politie hoopt dat even tuele getuigen zich zullen melden. Die beschadiging heeft plaats ge vonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. Ree stak weg over Een 38-jarige autobestuurder uit Venray reed over de Beekweg. Ter hoogte van Dalland renden vanuit het struikgewas 2 reeën de weg over. Het eerste dier kon de be stuurder ontwijken, het tweede liep tegen het achterportier van de auto. De auto werd beschadigd, maar het ree liep weg in de strui ken en kon niet achterhaald wor den.» BEROEMDE FILM „The Shining" IN VENRAY Stanley Kubrick die reeds vele malen opzien baarde met meester lijke films als Dr. Strangelove en Cloackwork Orange, brengt nu een opzienbarende thriller waarbij men ervan getuige is, hoe JACK NI- CHELSON langzaam gek wordt Deze film sloeg overal in als een bom en dat is ook niet verwon derlijk. Zelden zal men zo aan zijn stoel genageld zijn dan in deze superspannende film. Kortom het is een film die geen filmliefhebber mag missen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz P. F. CORVER Oostingel 6, Venray, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43, telefoon 82824 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonisce afspraahk, neemt waar C. VAN GEMERT, telefoon 80700 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. E. VAN NEERVEN telefoon 04780-81269 SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. KAMERBEMIDDELINGSBURO De Clockert, Venray, TeL 83100 Openingstijden: maandag 9-12 uur; dinsdag 15.00-19.00 uur; vrijdag 12.00-15.00 uur. m.i.v. 01-03-1981 wordt de praktijk van J. M. L. BECKERS voortgezet door: Huisarts JULIANASINGEL 11 5802 AS VENRAY TELEFOON 83700 NAGEKOMEN GEMEENTEPRAAT BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat bij hun besluit van 25 februari 1981 nr. 170 aan A. G. M. van deri Beu ken, Kempweg 36 te Venray tot uiterlijk 31 juli 1981 vergunning is verleend voor de uitvoering van groepsvervoer binnen de gemeente, te weten het vervoer van leerlin gen van de scholen voor buiten gewoon onderwijs De Essel en t Groenewold op schooldagen, van diverse huisadressen c.q. opstap plaats naar deze scholen, respec tievelijk gelegen aan de St. Ursula- straat en het Groenewoldsepad en terug. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit bekend gemaakt is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt gericht aan het college van gedeputeerde staten van Limburg, Bouillonstraat la, 6211 LH Maastricht Venray, 5 maart 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd), mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J. M. Poels, secretaris PROGRAMMA SPORTHAL Vrijdag 6 maart: zaal voetbalcompetitie 20.30 Stappers 2E.J.P. 3 21.30 de LelieBamev. Eierh. Zaterdag 7 maart: 09.00-14.00 Rank Xerox voetbal toernooi, 6 teams 14.00-16.00 Batu-Badaun 16.30-17.30 L. Cox zaalv. vr. 17.30-18.30 Lamers zaalv vr. 18.30-20.30 Jumpers basketbal- competitie: Heren 1Super Shot 2 Jongens 3Rush Foto 2 20.30-21.30 v. Dijk zaalv. vr. 21.30-22.30 Funny Fashion zaalv. Zondag 8 maart: 09.30-12.00 Badminton 12.00-17.00 Manual handbal comp. jeugd 17.00 Wijk Zuid Maandag 9 maart: 18.00-21.30 VC Rooy tr. Dinsdag 10 maart: 18.00.21.30 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 11 maart: 19.30-22.30 Badminton 22.30-23.30 de Wetteling 2— PTT Horst Donderdag 12 maart: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3