Venrayse wegkruisen i GEMEENTEPRAAT ebberi VAMOS A VEE KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Smakt Rectoraat Veulen is NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting VAN 7 TOT EN MET 14 FEBRUARI Zaterdag: 19.00 nederlarvdse hoog mis. int. Johan Moorrees en overl. fam. fam. Hendricx-Peeters tfol Broers (vwg. buurt) Sef Poels (van Toos en Jacque). Zondag: vgfde zondag door het jaar. 8 00 leesmis, int. Bertha Ro vers; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Frans van Opbergen; 11.00 nederlandse hoog mis. int. ouders van Vegchel-Muy- sers fam. van Goch-Stein Leo van Kempen. Maandag: 9.00 oude stichtingen; 19.00 Antoon van Osch. Dinsdag: H. Scholistica, maagd. 9.00 bijzondere intentie; 19.00 Pe- tronella Janssen-van Dijck en Piet Camps (vwg. Schuttersgilde St. An na) Constant Pij ls. Woensdag: 9.00 Gerardus van Bracht; 19.00 overl. fam. Bouten- Verschuren Antoinette Maessen en fam. fam. Gommers-Sengers. Donderdag: 9.00 Johannes H. P. Janssen en echtgenote. Vrijdag: 9.00 bijzondere intentie (TD); 19.00 Vincent Pijls, Johanna Camps en Elisabeth Büchel. Zaterdag: H.H. Cyrillus, monnik en Methodius, bisschop. 9.00 Theo- dorus Pouwels Jan Swinkels en Jacoba Michels voor een over ledene; 19.00 Gerrit Thomassen Christina Vermeulen-Albers Jan Schwachöfer en opa Dijkmans Marinus Kelders en dochter Els. Mededelingen: Zondag inder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Karin Weyers en Astrid v. Keeken. j Pastor B. van Bronkhorst woont sinds 1 februari op Bingelkruid 29, tel. 88386. Op Grote Markt 10 woont nu pastor H. de Wit. Akolieten: Zaterdag. 19.00 M. v. Pelt en L. Truijen. Zondag: 8.00 Geert en Paul Fhn- senberg (lezeres: M. Janssen); 9.30 Henny Fassotte en Berend Kroft; 11.00 C. Hendriks en A. Noijens. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Ton van Ham en Sandra Wekking. Woensdag en vrijdag: 19.00 Maar- tje Huibers en Inge Truijen. Zondag 8 februari: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 ge zongen door de Zangers van Sint Frans; 18.00 avondmis I Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie Zaterdag: 17.00 gelegenheid om I te biechten. 18.30 avondmis. Mededeling: I Naar MEMISA hebben wij het I mooie bedrag van 1525,over kunnen maken. Hartelijk dank daarvoor. MLsintenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders van I Voghel-Muysers en Peter Muysers. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Anna Maas-Peters (v.w. de buurt); 10.15 levende en overl. fam. Wilmsen-Vos enjgt. Johannes Wijn hoven; 11.45 Konrad Thijssen en overt, fam.; 18.00 Sef Ponjce: Maandag 8 00 Mathilde Wasser en t.e.v. H. Geest; 19 00 overl. ouders Lucassen-Maassen en Pater I Fk)rentius. I Dinsdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 overl. ouders Kleuskens- Achlen en Thea Hendriks-van Els. Woensdag: 8 00 Elisa Gregoria Palm en t e.v. H. Geest; 19.00 Fran- cien Coopmans en overl fam. en Lamberlus de Lauw en zoon Peter- Donderdag: 8.00 overl. ouders Akkermans-Timmermans; 19.00 Ka kel Wijnen. Vrijdag: 8.00 Clarita Romijn- Snijders; 19.00 gezinsmis, Jan Jen- I neskens. Zaterdag: 8.00 voor een zalige dood. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Geert Claes en Eric Arts. j Zondag: 9.00 Peter en Martijn Smelt; 10.15 Hans van Geenen en Jacq. Smetsers; 11.45 Peter Schoen- maekers en Ricky Douwes; 19 00 Hans Kerstjens en Amoud Verhaeg. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar en Jhonnie Jans- Beken; 19.00 Leo en Johan Pou- wels. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 19.00 Martien Leenders en André Basten. VrUdaT 6 febr.: 14.30 Huwelijks mis vin Maria Smets en Harry van Niftrik. Zaterdag 7 febr.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: Gerard de Bruyn. Zondag 8 febr.: Gezongen euch. viering om 10.00 u. Kindercrèche wordt verzorgd door Usha Sanichar, Trudy Vullings. Misintentie: mevr. Hermans; overl. fam. Kunen-van Rens; dhr. Sef Ponjée. Woensdag 11 febr.: Euch. viering om 19.00 uur. Vijfde zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Jacoba Engels voor overl. Comelis Mattijssen voor overl. Huberta Janssen-Hendriks (fam.). Samen zingen we nederlandse lie deren. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Theo Bom; 9.00 leesmis voor overl. Annie Litjens-Schreurs (buurt) leesmis uit dankbaarheid (K.); 10.00 hoogmis voor overl. ouders Daniëls- Jacobs voor overl. familie Phi- lipsen-v. d. Berg en kinderen. Ne derlandse gezangen met het kerke lijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Jan Barents (familie); 18.30 avondmis voor overl. Henk Bouw- mans. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. vader (Tr.); 19.00 avondmis voor overl. Petronella van Els-Brouwers ifbuurt). Dinsdag: H. Scholastica, maagd. 8.00 leesmis tot zegen in een gezin; 19.00 avondmis voor overl. ouders Voermans-Leijssen voor overl. fam. Fijneman-De Jong. Woensdag: O.L. Vrouw van Lour- des. 8.00 voor overl. familie van Thiel-Teeuwen; 19.00 avondmis voor overl. Piet Vermeltfoort. Donderdag: 8.00 leesmis voor le venden en overledenen van de fa milie de Haart-Creemers; 19.00 uur avondmis voor overl. Mia Willemse- van Helden. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. familie Heidens-Smits; 15.00 plech tige huwelijksinzegening en eucha ristieviering voor het bruidspaar Flinsenberg-Barents; 19.00 avond mis voor overl. ouders Jeuken-Stip- hout. Zaterdag: H.H. Cyrillus, monnik en Methodius, bisschop. 8.00 lees mis vcor overl. familie van Ger- ven-van Rhijn; 19.00 avondmis tot zekere intentie (W.) voor overl. Antoon van den Heuvel voor overl. Huberta Janssen-Hendriks (yamilie). Mededelingen: 1. Zendag onder de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak by de kerk. Leidster: mej. Brigitte Leenaerts. 2. De kollekte voor de MEMISA heeft het mooie bedrag van 2.320,33 opgebracht. Hartelijk dank. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 C. v. d. Brand, R. Aben; 9.00 R. Beerkens, M. Janssen; 1000 Th. Urselman, A. Millen, Th. Houwen; 11.30 J. Dommeck, P. van Weert; 18.30 F. Vercauteren, P. Arts- Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 S. Rongen, G. Hout, 19.00 U. van Weert, E. Smits. Donderdag, vrijdag, zaterdag 8.00 R. Barents, P. van Dinter; 19 00 R Duivenvoorde, T. Franken. Zondag 8 februari a.s. wordt de prediking in de dienst van tien uur in de aula van Den Hoebert aan dc Wcstsingel gehouden door Prof. Dr. N. T. Bakker uit Roosendaal. De eerste kollekte is bestemd voör het plaatselijk jeugdwerk, de tweeed voor de kerk. Na de dienst het uitgestelde kof- 'fie-halfuurtje in de koffiekamer. Zaterdag: 19.00 Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrees. Zondag: 8.30 Pieter Hendrik Jans sen ;10.00 overl. ouders Jeuken- Jcuken en zoon Louis (Gem. Koor). Maandag: 9.00 uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 overl. fam. Derks- Peeters. Woensdag: 9.00 ter ere van O.L. Vrouw van Banneux en Mgr. Sa- velberg. Donderdag: 9.00 Maria Joosten- Camps. Vrijdag: 9.00 gest. jaardienst fa milie van Heijster; 15.00 uit dank baarheid bij 40-jarig huwelijk de Kleijn-Herregraven. Zaterdag: 19.00 Jan Haegens. Misdienaars beurten: Zaterdag: 19.00 Paul Donders. Frits Dupont, René Theeuwen, Jur- gen van Soest. Zondag: 8.30 Paul Janssen, Ro land Tacken, Michel van Dijk, Sjackie Wilmsen; 10.00 Ronny Pel- zer, Hans Holtackers, Jan Rutten, Roel Folkerts. Vrijdag: 15.00 Ivo Franssen, Leon Hendrix. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Glaassens. Zondag: 10 uur tot int. van fam. van Vegchel. Maandag: 8 uur v. overl. fam. Loenen. Dinsdag: 8 uur te rere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Woensdag: 8 uur voor Hr. van Deutekom. Vrijdag: 8 uur v. overl. ouders Janssen-Timmermans. Zaterdag: 19 uur voor bijzondere intentie. Zondag: 8 uur H. Mis voor Zus ter Angela. 10 uur Hoogmis: jaar getijde voor Betje Ewals-Fleuren en voor Johannes Hendricus van Kempen en Ger van Kempen-Frie- sen. Het zangkoor van Groendngen zingt deze Hoogmis. Akolieten: Bert Janssen (Groeneweg) en Theo Nel len. Misdienaars van de week: John ny en Marco van Kempen. Maandag: 8 uur geen H. Mis; 19.15 Avondmis voor Nellie Claes- sens-Derikx v.w. L.V.B. Dinsdag: H Scholastica, maagd. 8 uur H. Mis t.e.v. H. Antonius uit dankbaarheid v.w. verhoring van gebed. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peetere-Janssen. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Jacoba Michels-Jacobs en Piet Mi chels. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Nellie Claessens-Derïkx van neven en nicht van Vegchel. Zaterdag 7 febr.: 19 uur zondags dienst gest. Hgm. Gerard Opheij, Hendrica Nooyen en dochter Petro nella OpHeij; Truus Guffens-Swin- kels (koll.); Jos Driessen en overl. familie Driessen-Timmermans; overl. fam. Kusters-Vogelsangs (kinderkoor). Zondag: vijfde zondag door het jaar. 8.30 lsm. voor «en overledene (R): 10 uur Hgm. maanddienst Martinus Hub. Stevens; maand dienst Mathijs Geurts; gest. Hgm. Jac. Bots, Maria Dings en Anna Maria van Arsen; gest. Hgm. Jos Versleijen; gest. Hgm. Gerard Hub. Kemmelings en Petronella Wilh. Ewals, uit dankbaarheid (H). Dinsdag: H. Scholastica, maagd. 18 uur lsm. uit dankbaarheid b.g.v. 80ste verjaardag (O.). Woensdag: O.L. Vrouw van Lour- des. 8 uur lsm. Maria Heidens- Snellen en overl. fam. Heldens- Snefllen. Donderdag: H. Gertrudis v. Nij- vel. 8 uur overl. vader (L.); bijzon- diere intentie (K.V.). Vrijdag: 14.30 pl. Huw. mis voor Bruidspaar Jan Gommans en Petra van Els. Zaterdag: H.H. Cyrillus en Me thodius. 19 uur zondagsdienst: mnd. Theodorus Hub. Peeters; maandd. Maria Heidens-Snellen; jrd. Johan nes van Dijk; Truus Guffens-Swin- kels (koll.); tot zekere intentie ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes. (Dameskoor). Misdienaars: Luc Vennekens en Rob Weys; Edwin Dinghs en Hans van de Ven; Hoogmis: Marcel Duy- kers en Urban Vollenbergh. Zaterdag: 19.00 jgt. voor Willem Tielen, Lamberdina Weys, Gertru- da Linders en Piet Thielen. Zondag: 8.00 ter ere van de H. Gerardus; 10.00 jgt. voor overl. ouders Cox-Janssen. Maandag: 19.00 overl. fam. Strij- bos-Strijbos. Dinsdag:' 8.00 overl. fam. van Kuyck-Verrijdt. Woensdag: 8.00 uit dankbaarheid jegens allen die de kerkgemeen schap van Castenray hoe dan ook steunen. Tevens tot int. van de offeraars. Donderdag: 8.00 voor de genezing van een zieke (R.). Vrijdag: 8.00 voor overl. ouders V er hoeven-Houben. Zaterdag: 19.00 gezongen H. Mis tot int. van de familie Classens- Vissers. Zaterdag: 14.00 zilveren huwelijk Breugelmans-Radt; 19.00 lsm. v. overl. fam. Heldens-v. d. Sterren maandd v. Jacomina de Mulder- Hendrix lsm. v. Helm Claessens Zondag: 8.00 lsm. voor Jozef Croijmans, echtg. en Martinn Croij. mans lsm. v. Hendrina Jennis- kens-Voermans (vanw. de buurt); 10.00 hgm. v. Jan Heintjes en echtg. wcekd. v. Johanna Weijs-Wijnen; 11.15 maandd v Harry Heesen lsm v. Jan Loenen lsm. v. Harry 'Manders (vanw. van Mogenstraat). Maandag: 10.00 maandd. v. Jozef en Gerrit Claassens lsm. v An- ny Litjens-Schreurs (W). Dinsdag: 19.00 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers maandd. voor Eduard en Stans Dielz. Woensdag: 19.00 lsm. voor Frans van Bavel (vanw. de buurt) lsm. t.e.v. O.L. Vrouw (H).- Donderdag: 1900 lsm. v. Anna Bouten lsm. voor Maria Buijssen- Lamers en Anna Bos-Smed'ts. Vrijdag: 18.30 lsm. voor Jacomina dc Mulder-Hendrix (vanw. bejaar den) lsm. v. Johanna Weïjs-Wij- nen (vanw. bejaarden); 19.00 weekd. v. Hendrina Jenniskens lsm. voor overl. fam. Willems-Loonen. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Sjeng Philipsen voor een 80-jarige lsm. voor Helm Claessens. Misdienaar: 19.00 Twan Hegger. Akolieten: za. 19.00 R. Kuenen en W. Emonts; zo. 8.00 J. Janssen; 1000 A Reintjes, Th. v. Kempen en R Duijkers; 11.15 T. en M. Hee sen. Huwelüksafk.: Huub v. Haandel (Bakel) en Antonet van Vegchel. Overleden: Hendrina Jenniskens- Voermans. Parochievergadering: zoals ieder jaar houden we dit jaar ook weer onze parochievergadering en wel op woensdag 11 maart a.s. in het ge meenschapshuis. Daar wordt U aangeboden een overzicht van in komsten en uitgaven van onze pa rochie over 1980. U kunt dan uiter aard zelf ook met voorstellen ko men. Te zijner tijd zal een agenda in de Ruuper bekend gemaakt wor den. Memisa: De opbrengst van de kollekte voor de Memisa aan de kerkdeur was 409,60. Alle gevers hartelijk dank. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor overl. ouders Geurts-Peeters en Sjaak Loonen. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Philipsen-Peters10.00 H. Mis voor Martien Hendriks; 11.30 H. Mis voor Marian van Haperen. Maandag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. Wilmsen. Dinsdag: 8.00 gest. H. Mis voor Godfried Vermeulen en Gertruda Jent j ens. Woensdag: 8.00 H. Mis voor een overledene. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Nic. van Beers. Vrijdag: 19.00 weekd. voor Jan Hendrix. Zaterdag: 19.00 H. Mis uit dank baarheid en voor overl. fam. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Joost van Elzak- ker en Jos Bovee. Zondag: 8.30 Roel Emonts en Rob Koonings; 10.00 Peter Peeters en Wilfried van Dijk; 11.30 Willy Hendriks en Karei Dekkers. Weekdagen: Ko Flinsenberg en Fmacis v. d. Hoff. Mededeling: De opbrengst van de kollekte voor MEMISA was geweldig! Een record van 2235,Allen heel hartelijk dank. Zaterdag 7 febr.: Eerste zaterdag van de maand. Bijzonder toegewijd aan het bidden voor roepingen tot het priesterschap en het religieuze leven. Er zal ergens een H. Mis voor dat doel gelezen worden. 7 u. Gez. Mis voor Petronella Hendriks- Poels. Zondag: 5e zondag door het jaar. 10.00 gez. H. Mis voor Joh. van Osch-Janssen; 11.30 overleden ou ders Noyen-Arts. Maandag: 8.30 jgt. Petrus Joh. Marcellis, Johanna Poels. Dinsdag: feest van de H. Scho lastica. 8.30 jgt. Hubertus Janssen, echtgenote en zoon Henricus. Woensdag: feest van O.L. Vrouw van Lourdes. Schoolmis 1, 2, 3 klas. 8.30 H. Mis voor Joh. van Keyste- ren. Donderdag: 8.30 gest. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen. Vrijdag: Bisschopswijding van Bisschop Gijsen (1972). 8.30 jgt. Comelis Pluk en Petronella Ewals. Zaterdag: feest van St. Cyrillus en Methodius. 7 uur gez. H. Mis voor Joh. Pubben-Janssen. Misdienaars: Zondag: 10.00 Henri Jacobs en Leon van Dijk, ook woensdag en zaterdag; 11.30 Harm Hendriks en Stan Verhaag. Koliektan ten: Zaterdag om 7 uur Arts; zondag 10.00 Hendriks; 11.30 Ewals. Zaterdag 7 febr.: 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans, John van Vegchel, Jan Rouwens en fam. Weerdenburg. Zondag: 9.00 H. Mis te Holthees voor de levende en overleden leden van het O.L. Vrouwe Gilde en tot int. van fam Ermers-Verstegen; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Philipsen. Maandag: 8.45 H Mis voor de overledenen van de Carmel en fam. Wcerdenburg. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid. Woensdag: 4e van de negen woensdagen voor het feest van St. Jozef .8.45 H. Mis t.e.vv. de H. Jozef vcor fam. van Lieshout en Weerdenburg. Donderdag: 8.45 H. Mis voor ze gen over onze huisgezinnen- Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart. Zondag 8 febr. 5e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor overl. fam. Nabuurs-van Dijck. Zondag: 9.45 Hgm. voor overl. fam. Kunen-van Rens; 11.15 Hgm. tot bijz. int. fam. Geurts-Arts. Maandag: 8 uur lsm zal. Sef Lin ders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur lsm. af gest. fam. Jenneskens-Poels. Woensdag: 8 uur lsm. tot bijz. in tentie fam. Creemers. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ber van Ooi en zoon Wim. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Wim van de Goor. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. ouders Leyssen-Vollenberg. Akolieten: Wiljo Fleurkens, Leon Reintjes, Ron Weys. Misdienaars: Geurts, van Dongen. De nieuwe generatie |SBS55* gezondheids- ondergoed NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once y cuarto, en nuestra capilla, Over- loonseweg 2, Misa con cantos y platica en Castellano. Después de la Misa reunion en la salita del convento con un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Siguen los cursos y el programa en el Centro. Felicitamos a nuestro asistente social Sr D Julian Mar tinez y a su Sra Da Angelïnes con su segundo hijo que se llemara Nils. Hasta la vista! Houten kruis met ste nen corpus aan de Steegse Peelweg. Eigen dom van de kinderen Bomm. Nadat de boer derij in 1932 was ge bouwd, werd een jaar later het kruis opge richt door Johanna Be- cklet, een tante van de familie Bomm, als dank voor de genezing na een langdurige ziekte. Het kruis stond vroeger op de kruising Steegse iPeelwegBegijnenhof weg. Deze laatste weg is met de ruilverkave ling verlegd. Vorig jaar Leunse kermis hebben onverlaten het corpus zwaar beschadigd. Een arm was afgerukt en met het bordje INRI verdwenen. Maar nog diezelfde nacht keerden de daders op de dwa lingen huns weegs te rug, met de gestolen voorwerpen. Kruis van uitgewas sen beton op de split sing Lemmenweg-Deur- neseweg. Danig ver weerd houten corpus siert het kruis. Was vroeger eigendom van de familie van Meijel. Het kruis werd ge plaatst in 1918, bij de bouw van de boerderij. Bij de herverkaveling werd het kruis ver plaatst en staat nu op gemeentegrond. Huidige bewoners twij felen aan hun eigen domsrechten. Vroeger was er bij het kruis ook 'n offerblok ge- 2* plaatst en een bordje met het opschrift: „Zo heeft God de wereld bemind, dat Hij Zijn Eeuwige Zoon heeft ge geven. Offert voor de zielen in het vage vuur en tot afwering van besmettelijke ziek ten." Van 12 t.m. 17 februari EXPOSITIE STADS VERNIEUWING Vanaf donderdag 12 tot en met dins dag 17 februari a.s. wordt in de hal van hel raadhuis de tentoonstelling „Stadsvernieuwing" gehouden. Deze expositie is een onderdeel van de stadsvernieuwingscampagne, welke in 22 landen, die zijn aangesloten bij de Raad van Europa, wordt gehouden. In Nederland worden de activiteiten in het kader van deze campagne ge- gecoördineerd door een nationaal co mité. De Kring Noord en Midden Limburg van de Bond van Nederland se Architecten (B.N.A.) heeft deze kans aangegrepen om in eigen streek de aandacht te vestigen op dit onder werp. De Venrayse B-N A. architecten, de heren C. Colsen. H. Lerou en A. Reichert hebben in samenwerking met het Bureau Voorlichting en Inspraak van de gemeente het initiatief geno men om ook in Venray ruime aan dacht te geven aan de vele aspecten van Stadsvernieuwing. Als basismateriaal hebben zij ge bruik gemaakt van de reizende ten tentoonstelling van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning. waarin de stadsvernieuwing in de zich daarbij voordoende proble matiek in grote Nederlandse steden worden belicht. VENRAYSE ASPECTEN Een gedeelte van de expositie is geheel gewijd aan Venrayse aspecten. Hoewel een groot verschil bestaat tussen stadsvernieuwing in de grote steden en die in Venray, zijn de sa menstellers er tóch in geslaagd een duidelijk overzicht te geven over de veranderingen welke in Venray in de loop der jaren tot stand zijn geko men en waardoor het aanzien van de plaats totaal is veranderd op het ge bied van architectuur en stedebouw. Als vergelijkingsmateriaal hebben de samenstellers zich bediend van oude foto's, welke gemaakt zijn tussen 1900 en 1960. De grote veranderingen in Venray- zijn namelijk hoofdzakelijk tot stand gekomen direct na de oorlog in ver band met de wederopbouw van het zwaar verwoeste dorp en daarna in de zestiger en zeventiger jaren toen met name Venray's centrum een to taal ander gezicht heeft gekregen. De Venrayse fotograaf Harrie Stult- jens heeft in opdracht van de initia tiefnemers foto's gemaakt van plek ken. waarvan oude foto's voorhanden waren. Wanneer men beide foto's naast el kaar ziet. krijgt men een duidelijk overzicht van het nieuwe stadsgezicht van Venray. Men zou dus kunnen zeggen, dat Venray zich op deze expositie ove rigens niet zonder trots haar nieuwe gezicht wil laten zien met daarnaast een stukje nostalgie van hoe het eens is geweest De tentoonstelling, die al te be zichtigen is geweest in Venlo, Roer mond en Weert, is enkele weken ge leden officieel geopend in Venlo, en heeft in deze plaatsen grote belang stelling getrokken. Ook in Venray wordt grote belangstelling verwacht. De expositie is geopend tijdens kantooruren (van 9-12 en van 14-17 uur). Ook op zaterdag 14 februari zal de tentoonstelling op deze uren ge opend zijn. Tijdens deze openstellingsuren zal deskundige toelichting worden gege ven door B.N.A.-architecten. Tevens zal men kunnen kennisma ken met stadsvernieuwingsprojecten welke in Venlo, Weert en Roermond zijn gerealiseerd of binnenkort in uit voering komen, zoals b v. het nieuwe congrescentrum in Venlo. VERZENDING DESTRUCTIE- BONNEN Tot voor kort werden door de af deling Bevolkingszaken de zogenaam de destructiebonnen van de Chemi sche bedrijven te Son maandelijks toegezonden aan de leveranciers van destructiemateriaal. In verband met de verdere stijgende portokosten is besloten deze verzen ding voortaan eenmaal per 3 maanden te verzorgen. Daarbij zal door de verzending van de bonnen onder andere in ja nuari er rekening mee worden ge houden, dat men tijdig over deze ge gevens kan beschikken in verband met het samenstellen van de bedrijfs- cijfers. In de maanden april, juli en okto ber zullen de volgende verzendingen van destructiebonnen verzorgd wor den. De burgemeester van Venray. mr. H. J. M. Defesche HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Od de secretarie van de gemeente Venrav ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: N.V. Nederlandse Spoorwegen, Moreelsepark 1, Utrecht om ver gunning tot het uitbreiden van een hoogspanningsgebouwtje met diesel motor noodstroomagregaat. Adres inrichting Stationsemplacement, ka dastraal gemeente Venray sectie S nr. 666. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 25 februari 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, Raadhuisstraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Wie wil Vietnamese vluchtelingene begeleiden in Venray? De gemeente Venray zal een aan deel leveren in de opvang van de Vietnamese bootvluchtelingen. In totaal zullen 15-20 personen naar onze gemeente komen; De eersten van deze groep wonen reeds in Ven ray. De gemeente is op zoek naar per sonen die deze vluchtelingen willen opvangen en begeleiden in de eerste maanden na hun huisvesting in Ven ray. Doel van de begeleiding is er voor te zorgen dat de Vietnamese vluchte lingen zelfstandig kunnen funktioneren in de Venrayse samenleving. Opname van „vreemdelingen" in 'n stad of dorp brengt nogal wat vraag stukken met zich mee: vraagpunten op het terrein van levensonderhoud, wonen, gezondheid, scholing, taai. werk, opname in het sociale milieu van Venray. De kontaktpersonen zullen vooral betrokken zijn bij: eerste opvang; wegwijsmaken van de vluchtelingen in de plaatselijke situatie (winkels, postkantoor, openbaar vervoer e.d.) de vluchteling kennis laten maken met de nederlandse leef- en woon- gewoonten; de vluchteling leren om te gaan met geld; een introduktie van de vluchteling in de plaatselijke sportvereniging, een vrouwenvereniging of een hob byclub e.d. Hebt u een paar uur in de week over en u wilt de begeleiding van 'n paar van de vluchtelingen op u ne men, bel dan ot schrijf naar de heer P. Vosbeek, Raadhuisstraat 1, Venray telefoon 83838. Extra vergadering Commissie Sociale Zaken Op dinsdag 10 februari a.s. om 17 uur wordt in kamer 127 van het raad huis een extra openbare vergadering gehouden van de commissie voor so ciale zaken, volksgezondheid en maat schappelijk werk. Deze vergadering is ingelast omdat een aantal commissieleden de verga dering van 29 januari j.l. voortijdig moesten verlaten. Het gevolg was. dat een aantal agendapunten niet meer kon worden afgewerk. De agenda voor dinsdag a.s. vermeldt: voorzetting van het debat over het deelplan gecoördineerd bejaar- denwerk en vaststelling van het plan; rondvraag. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 4 februari 1981 voor de navolgende bouwplannen bouwverguning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getrof fen. kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (arob) een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een broeikastje a. de Nieuwlandstraat 8, tnv G.J. Claes sens; het verbouwen van de woning En- poel 1, tnv J.H. Hoedemakers: het uitbreiden van het winkelpand aan Schoolstraat 15, tnv Dom Mels- kens; het bouwen van twee kunststof silo's aan de Wite Vennenweg 6, tnv Nestlé Nederland b.v.; het verbouwen en uitbreiden van de woning aan de Tunnelweg 8, tnv Mej. P.A.M. Strijbos; het bouwen van een berging en een scheidingsmuur aan de Steegse Peelweg 33, tnv A.J.G. Weijs; het bouwen van een berging aan de Langeweg 45, tnv J.W.J. Basten; het uitbreiden van een hobbyruim te aan de Hogeweg 18. tnv G.J.M. Bastiaans; het bouwen van een hobby-kasje aan de Heidseweg 67, tnv S.M. Nel len; het bouwen van een tuinhuisje en berging aan de Peter Janssenweg 24, tnv J.H.M. Ewals; het bouwen van een trafohuisje in het bestemmingsplan De Hulst, tnv N.V. PLEM. Venray, 6 februari 1981 Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om - in af wijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd plan bouwvergunning te ver lenen voor: het bouwen van een krotvervan- gende woning aan het Kleindorp 12, tnv F.J.P.H. Muysers; het verbouwen van een schuur tot woning aan de Stationsweg 177 tnv P.Th.A.J. Linssen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 9 februari 1981 gedurende veertien da gen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij bur gemeester en wethouders. Venray, 6 februari 1981 Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11