VERENIGINGSNIEIJWS Q1EB PEEL EN MAAS JUMMERSELO >NJ cav2f7mc ZONDAG M01DGR0SS-WEDS1RUD Venrayse Omroep Stichting EITERPEN1E11WS L.V.B. VENRAY Venray IN Venrays Mannenkoor St. Pe\^S Jeugdvef. Jen 7® PEEL EN MAAS ook üw krant Buurtvereniging St. Jozef A.s. donderdag 29 januari om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Idem op 5 februari. Zondag 22 maart gaan we ons lid Frans van Dooren opzoeken in Hel den alwaar we om 10 uur in het bejaardenhuis 'de Wietel' de eucha ristieviering gaan opluisteren met hierna Friischoppen. Zaterdag 7 febr. 15.00 uur opluis tering eucharistieviering b.g.v. 25- jarig huwelijksfeest van R. v. Mil- Giesbers in de Grote Kerk. Recep tie 19.30-20,30. HOFKOOR: Optreden Circus Mök 6, 7, 8, 13 en 14 februari. Zondag ochtendconcerten op 22 fébr. en 1 maart. Optreden in Heerlen op 20 febr. voor liefst 2000 mensen, waar bij de TROS en de ROZ aanwezig zullen zijn om opnamen te maken. Verder nog een optreden in het Vancentiushuis na de carnavals optocht. Afmelden Hofkoor bij Th. Jans sen, tel. 81079. Afmelden V.M.K. bij H. Gom- mans, tel. 82687 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 29 jan.: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 5 febr.: géén bestuursvergadering. 19.30 repetitie harmonieorkest Woensdag 11 febr.: serenade b.g.v. opening bankge bouw- Zondag 15 febr.: Joekskapel lenfest i val LEERLING ENOPLEIDING: Donderdag 29 jan.: 18.30 repetitie jeugdharmonie Zaterdag 31 jan-: 18.30 aanwezig zijn in foyer schouwburg i.v.m. jeugdzitting Hazekeutel Zaterdagmorgen 31 jan.: 10 30 theorie-examens Zaterdag 7 febr.: examens Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: VrUdag 30 jan.: 19.00 Perdstal i.v.m. serenade. Zondag 1 febr.: géén repetitie dirumiband. Ziie verdere agenda harmonie orkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken w\j ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11 tot 12 uur. Nu de nieuwe Prins Carnaval 1981 „er uit geblazen" is zaterdag j.l. maakt het korps zich op om vrijdag 30 jonuari a.s. aan de zil veren directeur van de LTS eer te bewijzen. Iedereen wordt om 18.15 uur aan de LTS verwacht- Zaterdag 31 jan. a.s. zal het korps traditiegetrouw medewerking verlenen aan de Jeugdzitting waar op de Jeugdprins 1981 bekend ge maakt zal worden. Het korps en de Miniretjes komep om 18.45 uur Sn de Schouwburg bijeen. Het eerste optreden is om 19.00 uur. Om 20.45 uur sluiten de Ma- joretten daarbij aan om het twee de optreden om 21.00 uur te ver zorgen Aansluitend hieraan volgt dan het Inhalen van de Jeugdprins 1961. Het bestuur vraagt aan alle le den: Toon je collegialiteit door op tijd en ledereen aanwezig te zijn. Vrijdag 30 januari: om 18.30 voor alten en sopranen om 19-15 voor tenoren en bassen Maandag 2 februari: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 3 februari: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 4 februari: om 18.30 „vrije repetitie" met aansluitend om 19.15 spelavond (hr. Remmers). Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104 Venray teL 81690. Geen rijbeurten Blitterswijdc Algemeen Willen alle koorleden er rekening mee houden dat we op saterdag 7 februari a.s. om 14-30 uur een H. Mis zingen in de Paterskerk. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 3 februari 19.30 uur re petitie voor de alten; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Zaterdag 7 februari, 15.00 uur medewerking 25 jarig huwelijks feest van onze leden dhr. en mevr. van Mil in de Grote Kerk- Aanslui tend gelegenheid tot feliciteren in de Burggraaf- Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mevr. W .Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 17 februari: 11.00 algemene ledenvergadering i.p.v. repetitie- Maandagavond 2 februari: 19.00 sopranen en zonder tegenbericht bestuurs vergadering ouderadviesraad bij de fam. van Winden en dat begint rond 20.15 uur Dinsdagavond 3 februari: 19.00 alten JONGERENORKEST .BOJEMA" Vrijdagavond 30 januari: 18.45 repetitie voor 't hele orkest. Stemming bestuursleden. Vrijdagavond 6 februari: 18.45 repetitie voor het hele or- kest- „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 31 januari: 16.30 Repetitie voor de hele groep P.S. Contributie betalen? Ja waarom niet. DAMESKOOR Woensdag 4 febr. om 20.00 uur repetitie in de school „De Essel" aan de Ursulastraat. Als U verhinderd bent, wilt U zich dan afmelden bij mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of bij mevr. v. d. Woerden, tel. 83659. Vrijdag 30 jan.: Vanavond gaan we met z'n allen dansen op alle soorten muziek. Er wordt zelfs een wedstrijd gehou den wie het be9te met de voetjes over de vloer kan. Jullie kunnen daarmee leuke prijsjes winnen- Zaterdag 31 jan. en zondag 1 febr.: Geopend vanaf 8 uur voor ieder een van 15 jaar en ouder. DANSKURSUS De danskursus voor beginners start zaterdag 31 januari. De gevorderden-cursus kan voor lopig helaas niet doorgaan. De deelnemers zijn gesplitst in 2 groepen: Groep 1: vanaf 16 jaar, aanvang 16.30 uur; groep 2: de rest van de beginners, aanvang 18.00 uur. Het kursusgeld bedraagt 35, per persoon en moet op de eerste les betaald worden. TAFELTENNIS Vanwege de danscursus begint het tafeltennissen voortaan pas om 19.30 uur. JERA *70 ORGANISEERT EEN GROOTS YSSELSTEYN8 D. J. -'CON COURS Dit voor beginnende discjookey's. Dit wordt gehouden op 24 januari (j.L), 7 februari (voorronde) en op zaterdag 21 februari finalewedstrijd. De winnaar mag zich noemen: „As pirant Alcoholvrij DJ Kampioen van Ysselsteyn". In de jury zetelt o-a. Frans Peekema van Veronica Omroep Organisatie en onder voor behoud een DJ van AVRO's Top- pop Disco Show. Belangstelling is nooit weg en U kunt tevens fris drank nuttigen daar wij draalen onder het motto: Zonder bier ook ▼eel plevier. PRINSENBAL A.S. ZATERDAG 31 JANUARI Voor de jeugd vanaf 14 jaar. Jeugdprins Ad I zal dan het scep ter voor het laatst zwaaien op deze grote balavond. Om 21.00 uur zal er weer een nieuwe Jeugdprins op het podium verschijnen. Wie wordt er dan Jeugdprins Carnaval 1981TTT Hoi NJN-ers. Afgelopen zaterdag heeft Paul Veldhoen van de NJN (Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie) afd. Eindhoven een lezing gehouden over NB (Natuurbescherming). Het was zeer interessant, er werd o.a. ge sproken over de manier waarop je bepaalde zaken over NB bij de ge meente moet aanpakken. Onze voorzitster Els van de Kam vraagt of de Zoka-gangers 1981 (zomer kamp) die in 't K.C. (kampcommis sie) willen zitten, of die e.l. (ex cursieleider) willen zijn op een ZOKA zo vlug mogelijk kontakt met haar op willen nemen, uiterlijk 3 februari. Haar telefoonnummer is '049324306. De kopijsluitingsdatum voor ons afdelingsblaadje Jeneverbes is ge pland op 4 maart. Het Dééblaadje van ons nieuwe Déé 13 (distrikt) heeft nog geen naam. Men twijfelt tussen de namen „Mosa Vivenda" levende maas) en „Limbo", het geen „het voorgeborchte van de hel" betekent. Reakties of nieuwe namen kan men kwijt bij Stefan Claessens, Mgr. Nolensstraat 5, tel. 82413. Nu 't exprom (excursieprogram- mal). Zaterdag 31 januari is het knot ten in het Maasheggenlandschap. Het vertrek is om 8 uur vanaf het schouwburgplein. Komt allen, 't is zeer goed werk (anders kun je dit typisch knotwilgenlandschap, wel afschrijven), én het spekt ook nog de afdelingskas; wij mogen het hout verkopen. Dit avond is het om half 8 braak- ballen uitpluizen van een ransuil in de school de Essel. Zondag 1 februari houdt Boena een SOVON-excursie (Stichting Or nithologisch Veld Onderzoek) naar zijn telblok, de Bult. Vertrek 8 uur vanaf 't schouwburgplein. Tot op excursie, Marcal Nollen. L ourdeScom i té afd. Venray JAARVERGADERING We willen al onze medewerkers/ sters nog even herinneren aan de jaarvergadering, d'ie gehouden zal worden op maandag 16 februari a.s- om 20,00 uur in het parochiezaal tje van de Vredeskerk, Whistier- straat. In de loop van komende week krijgt men een persoonlijke uitno diging met agenda van de verga dering. Het bestuur hoopt op een grote opkomst. Wat betreft de Limburgse Bede vaart naar Lourdes van 28 mei t.m. 5 juni kan men zich nog opgeven Wil men verzekerd zijn om aan deze bedevaart te kunnen deelne men, dan is het raadzaam niet te lang te wachten met uw opgave. Opgave voor deelname kan geschie den tij dhr. G. Philipsen Goud smidstraat 42, tel- 04780-83575. Tot slot nog dit: Er zijn nog enkele Bernadetteboekjes verkrijg baar, eveneens bij dhr. Philipsen. Kosten/ 12.50. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Op de komende clubavond 5 fe bruari a.s. bespreekt men eigen werk. Thema voor deze avond is VOEDINGSMIDDELEN. Zowel fo to's als dia's zijn welkom. Belangstellenden zijn altijd wel kom, nieuwe leden met nieuwe ideeën kunnen zich naar hartelust bij onze vereniging uitleven. Beste tokkelvriendien. Even een klein berichtje van de bestuurstafel. Zaterdag 31 januari is het dan zover. De middag voor de gehandicapte kinderen mogelijk gemaakt door de geweldige op brengst van loterijen enz. tijdens de geslaagde recordpoging van de Pussycat en de Taranta. Van 14.00 tot 18.30 uur hebben we een compleet programma met levende muziek, waaronder een aantal bekende Nederlandse arties ten. 62 kinderen met ouders/verzor gers hopen we op deze manier een fijne middag, te bezorgen. Boven dien is er voor élk kind een her innering in de vorm van een kado- bon en een platenbon. U begrijpt dat het deze middag erg druk in' Bar-Café „De Klomp" is en we hopen dat U er begrip voor op kunt brengen dat dit een besloten middag is. Daarom willen wij U en Uw eventuele kennissen c.q. tokkel- vrienden uitnodigen om zaterdag avond allemaal naar Bar-Café ,De Klomp" te komen, waar U gezellig kunt dansen, een borreltje drinken of gewoon een praatje kunt maken en U kunt meedingen naar één van de mooie prijzen van de loterij. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkrroep Venray Het is een goede zaak dat het college van b. en w. vorige week heeft besloten om de fietsenstalling aan de Wilhelminastraat te ver plaatsen naar het trottoir bij Man- ders sanitair. Verscholen ligging en blokkerende auto's maakten de oude stalling inderdaad volstrekt onbruikbaar. Overigens valt er el ders in het centrum ook nog wel wat de verbeteren aan de fietsen- stallingsmogelijkheden. De situatie in de Grotestraat aan de kant van het Henseniusplein is iets verbeterd door de daar geplaatste rekken, maar de nog steeds tairijke fietsen, die geparkeerd staan rond post kantoor en den Engel, tonen aan, dat deze rekken echt niet toerei kend zijn. Verder ligt er een stal ling voor 150 fietsen achter het busstation, maar deze is door zijn ligging niet geschikt voor de fiet sers die het centrum van Venray bezoeken. Wellicht zouden de stal lingsmogelijkheden op de Passage kunnen worden uitgebreid en het ontbreken van een behoorlijke fiet senstalling op de Grote Markt is eigenlijk ook een vreemds zaak. Kortom, de gemeente doet zijn best, maar om het fietsen naar net cen trum echt aantrekkelijk te maken moeten er beslist meer cn betere stallingsmogelijkheden komen. De ENFB zal in een later stadium nog gedetailleerder op deze problema tiek ingaan. Voor inlichtingen: ENFB afdeling Venray Mambostraat 148, tel. 87494. Op zondag 25 januari hadden wij weer een QSL meeting. De belang stelling om QSL kaartjes ie ruilen was zeer groot, er waren 500 stations aanwezig. Er waren zelfs stations uit het buitenland zoals Duitsland en België. Die ook bij de volgende meeting weer acte de presence geven. De Matador uit de lokatie Oirlo was er met een goed geslaagde stand over nieuwe zendapparatuur en diverse andere dingen. Er was ook een glasslijper aanwezig, je kon je JSL kaart in glas laten graveren. Daar langs stond de Havik met skipnaamplaatjes, en er was ook nog een stand met T-shirt bedruk ken. En natuurlijk verzorgde de Zwerver onze muziek, wat hem ook deze keer voor 100°/o gelukt is. Voorts mochten wij op onze QSL meeting diverse nieuwe leden ver welkomen. Tot slot willen we nog iedereen bedanken dSe aan deze middag hun medewerking verleenden. Dan nog even de QSL prijzen: de beker die door de Havik is ge schonken is gewonnen door de H 7. De andere bekers waren voor Ke telbinkie uit de lokatie Zeeland en Buddy Manta uit Venray. FOX HUNTER DROPPING Ja tokkelaars, we hebben op 7 februari een dropping ""m petto. Degenen die hieraan mee willen doen, kunnen zich opgeven t-m. 2 februari bij de Linke Loet, Luit- straat 41, tel. 86372. De kosten voor deze dropping is gratis voor leden en voor niet-leden 5, Je kunt in groepsverband mee doen (max. 4 personen). Hieraan zijn leuke prijsjes verbonden. We hopen op jullie opkomst. Oei, oei. SCHUTTERSGILDE „ST. ANNA" Al ligt in het winterseizoen het schieten stil, de maandelijkse ver gaderingen gaan gewoon door. Wij hopen ook nu weer dat alle leden aanwezig zullen zijn. De vergadering van fébi-uari is op 3 februari a.s., aanvang 20.00 uur in het gildehuis. Agenda: 1. Opening. 2. Notvilen- 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen: verslag van de jaarvergadering van de Kring van Gilden Land van Cuyk. 5. Rondvraag. 6. Kontributie. 7. Sluiting. Voor de leden van de L.V3. kring Venray is op maandag 2 fe bruari 1981 in zaal In den Engel te Venray een discussie-avond over de Gezondheidsdienst voor Dieren- Drs. J. H. H. van Lipsig zal het onderwerp nader toelichten. De avond begint om 20.00 uur. VRIJDAG 30 JANUARI 1981 Nr. 5 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Zondag 1 februari a.s. is het dan weer zover dat de M.C.V. „Jans- lust" uit Venray onder auspiciën van de KNMV en de FIM het aan durft om weer zo vroeg de opening van het internationaal motocross- seizoen in ons land te. gaan orga niseren. Sinds de oprichting in 1961 is dit al de 35e cross. Hiermee heeft men onderhand toch echt wel de klappen van de zweep leren kennen. Dat dit zo is bewijst het publiek wel dat in steeds grotere getallen naar de Venrayse cross op het Janslust-circuit komt. Het af gelopen jaar werd er op 3 februari een internationale cross georgani seerd met wel heel erg verschrik kelijk slecht weer. Toch wist de organisatie de dag toen af te slui ten met een batig saldo. Dit heeft toen dan ook de moed gegeven om met het zo vroeg organiseren door te moeten gaan. Ook de steun die men heeft van enkele grote spon sors werkt hier natuurlijk aan mee. Vele vedetten uit binnen- en bui tenland zullen de strijd in drie manches van elk 20 min. 2 ron den met elkaar aangaan om de fel begeerde „Rarnk Xerox Venray" trophee. Voor deze wedstrijd van allure bestaat van de kant van de landelijke pers bijzonder veel be langstelling, ook radio en t.v. zul len vrijwel zeker aanwezig zijn om Postbus 320 - Venray St- Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur „Nieuws en aktualiteiten", waar na het verzoekplatenprogramma. St. Servatius: psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: „Nieuws" en het programma „fijne luistermuziek". vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur „Nieuws en informaties", vervol gens het programma „fijne luis termuziek". Tot slot van dit pro gramma „Zomaar muziek" met het verzoekplatenprogramma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 u- het programma „Fijne luistermu ziek". vrijdag van 15.00 tot 16.00 u. het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethstreekziekenhuis Ven ray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „Fijne luister muziek".» donderdag van 10.15 tot 11.45 u.: speciaal programma voor de jeugdige luisteraars, vervolgens „Nieuws en ak tualiteiten" daarna het „verzoekplaten- programmal"- Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Eventueel kunt U ook een for muliertje vragen bij het afdelings hoofd om dan een plaatje aan te vragen en/of een muzikale groet te doen. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, nummer van de kamer, en de afdeling van het betreffende ziekenhuis van diegene voor wie de plaat is bestemd, maar ook wie de afzender is. verslag te doen. Om al deze men sen van de pers zo vlug mogelijk van iedere uitslag te voorzien zal de Rank Xerox met haar kopieer- service aanwezig zijn, wat toch ook weer een fantastische service is. Voor de toeschouwers zal er een tent van 600 m2 geplaatst worden met verwarming. Wat het circuit betreft heeft men er dit naai alles aan gedaan om de veiligheid van publiek en renners zo goed moge lijk voor elkaar te heoben. Een groot gedeelte van de baan is ver breed, terwijl er in bijna alle bui tenbochten extra beschermwallen zijn aangelegd. De afrastering be staat bijna voor een derde van het circuit uit een permanente afzet ting, verder worden er veel drang hekken gebruikt en de nodige ba len stro. Ongeveer 30 baancommis sarissen staan opgesteld om de renners op tijd op een eventueel ongeval te wijzen. Oök het Rode Kruis afdeling Venray is met de nodige manschappen en het nodi ge materieel aanwezig om als nodig snel en goed in te kun nen grijpen. U ziec dus dat overal de nodige aandacht wordt ge schonken. Het parkeren van uw vervoer middel zal gratis zijn om de ver- keersdoorstroming zo vlot mogelijk te kunnen laten verlopen. De trainingen vinden plaats tus sen 10.00 en 12.00 uur, terwijl de eerste start om 13.00 uur is met meteen de internationalen. Gezien het sterk gekontrakteerde rennersveld is het moeilijk voor spellen wie ditmaal in het bezit zal komen van de „Rank Xerox Ven ray1' trophee. Eerdei e winnaars waren: de Fin Heikki Mikkola, de Engelsman Graham Noyce en onze «igen Gerrit WolsLnk uit Laren. Alleen al het deelnemen van alle Nederlandse internationalen waar borgt een spannende wedstrijd. Ge rard Rond en Kees v. d. Ven kam pioen in respectievelijk 500 cc en 250 cc klasse zijn aan het eind van het vorige seizoen overgestapt op het Oostenrijkse merk KTM. Bei den zullen willen laten zien wat ze met het nieuwe materiaal kunnen presteren. Vooral van Kees v. d. Ven wordt veel verwacht, gezien zijn mooie tweede plaats in het Vrijdag 30 januari as. houden wij onze jaarlijkse feestavond in zaal In den Engel, Poststraat, aan vang 20.00 uur. We weten dat vele reeds lang uitzien naar deze jaarlijks terug kerende feestelijke bijeenkomst. Het bestuur heeft d'an ook niets nage laten om de aanwezigen het naar de Zin te maken. Men meent over uiterst goede muzikanten te be schikken, die garant staan voor een avond met veel gezelligheid. Buurtvereniging St. Jozef werd in 1945 opgericht en is nog steeds springlevend. Onder de bezielende leiding van Jan Bastiaans gaat men reeds nu voorbereidingen treffen voor het 40-jarig bestaan wat een groots festijn moet wordien. We wensen allen een heel pret- Itige avond. SUCCESVOL KORENCONCERT IN OVERLOON Het korenconcert wat de Ge mengde Zangvereniging Logeko uit Overloon, had georganiseerd, is zeer succesvol verlopen. De koren brachten een geva rieerd, muzikaal hoogstaand pro gramma. Men kan wel vaststellen, dat over het algemeen de koor zang een stijgende tendens ver toont. Vooral het jongerenkoor uit Wan- roy stal de harten van de ruim tweehonderdvijftig aanwezigen en oogstte met hun optreden een staande ovatie. Een dergelijk concert is zeker voor herhaling vatbaar. M.C.V. Janslust moet tot zijn spijt mededelen dat ex-we reldkampioen Graham Noyce niet mee zal doen aan de Venrayse cross. Ondanks dat men al weken zijn handteke ning voor akkoord in huis heeft, kreeg men telefonisch bericht uit Amerika, dat Gra ham Noyce in opdracht van zijn baas Honda, naar Japan moet komen- wereldkampioenschay 230 cc 1980. Ook dat Kees uit het nabije Bakél komt zal hieraanmeewerken, te meer ook dat hij weet dat in Ven ray al zijn supporters zijn ver richtingen nauwlettend in de gaten houden. Veel tegenstand van eigen bodem zal er in elk geval geleverd wor den door o.a. Toon Karsmakcrs, Klaas Poppinga, Gerrit Wolsink, Peter Herlings, Frans Sigmans, Math Ghielen, Ad Verstegen, Ben nie Wilken, Henk van Mierlo, Peter Groeneveld, Dinand Zijlstra enz. Zeker veel tegenstand en vuur werk zullen we van de nodige bui ten landers kunnen verwachten. Vooral de Engelsman Graham Noy ce wereldkampioen 500 cc 1979 zal willen laten zien op zijn fabrieks Honda dat hij er in 1981 weer he lemaal bijhoort. Het voorbije sei zoen is voor hem dooi enkele bles sures nogal ongelukkig verlopen. Toch wist hij nog op een mooie 8e plaats in het W.K. terecht te ko men. Velen zullen zich nog her inneren dat Graham in 1979 op de 4e februari in Venray aan de start verscheen zonder dat men dit van tevoren wist en dat hij toen op ongenaakbare wijze wis', te winnen, toen zelfs van Heikki Mikkola. Graham liet toen na afloop ook weten aan de organisatie bijzonder graag terug te zullen komen. We zijn benieuwd hoe hij hei er dit maal vanaf zal brengen. Andere grootmeesters uit het buitenland zijn o.a. de Frans kam pioen en Suzuki fabrieksrijder Jean Jacques Bruno geducht Grand Prix rijder, de Finse kampioen en steeds beeter draaiende in de Grand Prix Tapani Pikarainen, de Engelse kampioen Geoff Mayes met zijn landgenoot Steven Beamisch, de Duitse kampioen Ludwig Reinbold en de nog altijd goed meedraaiende Maico Grand Prix coureur Herbert Schmi'fcz; uit Zweden de twee top pers Berti Ovgard en Cnrister Nys- tröm en uit België Jean Paul Min- gels, winnaar van de Zweedse Grand Prix. Wat de Belgische we reldkampioen 250 cc George Jobé betreft kunnen we U vertellen dat de organisatie met Jobé zelf aan het begin van afgelopen week alles rond had en dat enkele dagen ge leden de Belgische Motor Bond te lefonisch Iaat weten dat Jobé in geen geval op 1 februari het land uit mag. Jammer, maar de aan trekkelijkheid en de spanning zal er weinig of niets minder om zijn. Als bijprogramma is gekozen voor de nieuwe superklasse, wekle in Venray zijn primeur beleeft. Ook in deze klasse vele goede beken de namen o.a.: Peter v. d. Nieu- wenhof, Jappie de Jong, Jo en Ad Lammers Jos Klumper, Peter Schepers, ^Martien v. d. Boer, Kees Roelands, Ami Bosch, Arjan Brou wer en het talent uit Nieuw-Ber- gen Johnny Ponjee op Honda. Johnny is voor dit jaar opgenomen in het Camel Grand Prix team 125 cc. Hierdoor zal hij aan alle Grand' Prix 125 cc in en misschien zelffe buiten Europa deelnemen- In 1979 wist Johnny Ponjee in Ven ray de 125 cc klasse en in 1980 de 250 cc klasse te wannen. We zijn benieuwd of hij dit huzarenstuk ook nu tussen de zwaardere jon gens kan uithalen. Verder komen aan tie start de 250 cc junioren. Beide twee laatst genoemde klas sen verrijden ieder twee manches op het zware Janslust-circuit wat gelegen is aan de Deurneseweg. Tot zondag.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9