GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting SPEELRUIMTE IN WIJK EN BUURT Financ. commissie adviseert over een nieuwe legesverordening Zet het huisvuil niet te vroeg buiten Vlak voor de kerstdagen deed de gemeente Venray de nota „Speel ruimte in buurt en wijk'1 het licht zien. Deze nota is het resultaat van de inspanningen van een werk groep uit de bestuurscommissie Sportzaken, Jeugd en Jongeren werk, die als opdracht had mee gekregen een aantal uitgangspunten voor het gemeentelijk beleid met betrekking tot dit onderwerp te formuleren. Na een korte inleiding wordt in de nota beschreven hoe we in de afgelopen jaren zijn gegroeid naar een woonomgeving, waarin mensen zich alleen nog maar prettig kun nen voelen, wanneer een aantal nieuwe elementen in die omgeving wordt ingebracht. De werkgroep pleit er voor deze situatie te voorkomen, en juist van af het begin van de ontwikkeling van de woonwijk rekening te hou den met de (re)kreatieve behoeften van de bewoners. Bewoners zijn dan kinderen en volwassenen die wel elk hun eigen wensen hebben, maar die wel degelijk op elkaar aansluiten. Mogelijkheden moeten er dan ook zijn voor jong en oud, in kombi- natie met elkaar. Bij voorkeur dus geen aparte, weggemoffelde speel- hoekjes voor kinderen, maar zoveel mogelijk natuurlijke elementen in brengen in de woonwijk. Kortom: de straat niet alleen voor auto's; de plantsoenen niet alleen om naar te kijken; "tuinen ook om in te spelen. Vervolgens worden in de nota inhoudelijke en procedurele uit gangspunten geformuleerd, op grond van de zojuist aangegeven basisgedachte. Verder wordt een draaiboek voor de aanpak van probleem(situaties) in nieuwe en bestaande wijken ge geven In het laatste hoofdstuk van de nota wordt een aantal knelpunten Op woensdag 4 februari om 17.15 uur komt de commissie voor fi nanciën en belastingen in open bare vergadering bücen in kamer 004 (b. en w.-kamer) van het raadhuis, liet wordt een pittige vergadering omdat over tal van mocilüke zaken advies moet wor den uitgebracht aan het college van b. en w. Dat gaat dan in de eerste plaats over de nieuwe legesverordening welke de ge meenteraad straks zal moeten vaststellen. De thans van kracht zijnde leges verordening dateert van 1972. Over het algemeen kan worden gesteld, dat na de goedkeuring van de verordening door de gemeenteraad in vergelijking met de huidige verordening meer zal moeten worden betaald voor van gemeen tewege bewezen diensten. Een uitzondering zal worden ge maakt voor de leges voor hinder wetvergunningen Hier is sprake van een forse verhoging omdat hier het beginsel „de vervuiler betaalt'* is toegepast, terwijl de nieuwe ta rieven tevens zijn afgestemd op de landelijke norm. Nieuw is ook dat men reeds bij het aanvragen van een hinderwet vergunning en een bouwvergunning zal moeten betalen. Toch worden niet alle leges ver hoogd. Lettende op de strekking van de Wet Openbaarheid van Be stuur (W.O.B.) zal het tarief van 1,per bladzijde of gedeelte daarvan voor afschriften of foto kopieën van stukken, tot 0.25 worden verlaagd. BAATBELASTING De commissie zal het college verder moeten adviseren over het voorstel aan de raad een baatbe lasting te gaan heffen in verband met de aanleg van trottoir aan de westzijde va nhet Nieuweind (tus sen Sint Odastraat en Noordsingel). In totaal moet vla de baatbelasting 5.285,— bij de gemeente terug komen. Dat betekent, dat aille aan- wonendën met elkaar gedurende 30 jaar 558,per jaar moeten gaan betalen omdat zij gebaat zijn bij de aanleg van dit trottoir- OVERIGE AGENDA Nadat het voorstel aan de raad tot vaststelling jaarrekening 1978 en 1979 van de Vleeskeuringsdienst Venray is besproken, zal de com missie zich bezighouden met de stand van zaken met betrekking tot de post „onvoorziene uitgaven" van de begroting over 1980 en 1981. Tenslotte wordt het onderdeel ge meentepolitie van de gemeentebe groting 1981 nog eens nader onder de loep genomen. Commisle voor werkgelegenheid De oorspronkelijk voor 4 februari geplande vergadering van de raads commissie voor de werkgelegenheid, kan niet doorgaan. Als nieuwe da tum is vastgesteld: dinsdag 17 fe bruari a.s om 16.00 uur in kamer 126. opgesomd. De belangrijkste zullen we hier weergeven: Het probleem om via een krea- tief ontwerper de door de be woners naar voren gebrachte wensen en ideeën te „vertalen" naar een konkreet plan; de betrokkenheid van de zelf werkzaamheid van de bewoners laat vaak te wensen over. Voor begeleiding bij het denken over vernieuwing en tijdens de konkrete uitvoering ontbreekt vaak de benodigde mankracht. Opstellen van een programma van eisen voor nieuwe bestem mingsplannen ta.v. speelruimte kan nog niet met inschakeling van de (toekomstige) bewoners. Hier kan slechts gebruik worden gemaakt van de in nota gefor muleerde uitgangspunten en eisen. De financiën voor renovatie en aanleg van nieuwe voorzienin gen zijn vaak ontoereikend. Overbesp^ing van trapvelden, waardoor het gras geen kansen krijgt om goed door te groeien. Meervoudig gebruik van school terreinen en sportvelden is vaak moeilijk in verband met vemie- tting e.d. Wel worden door de werkgroep suggesties aangedragen als oplos sing voor de knelpunten- Het is voor de werkgroep inte ressant om te weten hoe u er over denkt. Eind december werd de nota toe gezonden aan alle dorps- en wijk raden in de gemeente, met het ver zoek om een reaktie. De mogelijkheid voor inspraak staat echter voor iedereen open. Maak van deze gelegenheid ge bruik!!! U kunt nog tot 12 februari rea geren op de nota, die verkrijgbaar is op kamer 1.07 van het raadhuis. Op 12 februan wordt de nota door de bestuurscommissie in open bare vergadering behandeld. Het kan niet genoeg worden her haald: op de dag, waarop de vuilnis wagen zijn route door de ge meente maakt mag het vuil NIET VOOR 7.00 UUR 's MOR GENS aan do Wog worden ge plaatst en het vuil mag niet NA ZONS ONDERGANG aan de weg staan. Enige bewoners van BrukSke, die de avond tevoren het huisvuil aan de straatkant hadden gezet, heb ben tot hun schade en schande de nadelige gevolgen daarvan onder vonden. Een onbekende heeft er kennelijk zijn pleziertje aan be leefd om in het avondlijk of nach telijk duister aan de straat staan de vuilniszakken op te laden en el ders in de gemeente leeg te gooien. De politie slaagde er in de „afzen ders" van het vuil op te sporen. Zij werden verplicht hoewel zij zelf niet schuldig waren aan het clandestien storten de rommel op te ruimen. Mede om dergelijke „grapjassen" niet de kans te geven om in overtreding zijnde mede burgers op deze manier te pakken is het goed wéér te herinneren aan beide bovenstaande verboden Bo vendien kan het een proces verbaal schelen. Commissie voor openbare werken De commissie openbare werken komt op dinsdag 3 februari a.s. om 19.00 uur in kamer 127 van het raadhuis in openbare vergadering bijeen om het college van b. en w. over een aantal punten te advise ren. Als eerste punt wordt het ad vies van de commissie gevraagd over het wijzigen van de erfpacht- overeenkomst met de Stichting Jeugdbuitenverblijven te Austerlitz (betreft „De Peelhaas" in Yssel- steyn). Vervolgens moet worden geadvi seerd over het beschikbaarstellen door de gemeenteraad van een kre diet voor de aanleg van een dorps plein en het uitvoeren van open bare wecken in het bestemmings plan Castenray- De gemeenteraad stelde in november 1977 de Lo zingsverordening riolering vast. In verband met aanpassingen zal deze verordening door een nieuwe moe ten worden vervangen. Ook hier over wordt het advies van de com missie gevraagd. Nadat de ontbinding van een koopovereenkomst m.b.t. verkoop grond in Landweert aan de heer P. Flinsenberg is behandeld, zal gesproken worden over verkoop aan de woningbouwvereniging van bouwgrond in Castenray voor de bouw van twee premie A-wonin gen, drie bejaardenwoningen en drie woningwetwoningen. Tenslotte moet worden geadvi seerd over het beschikbaar stellen van een krediet van 7.000,ten behoeve van het plaatsen van glas- containers. Schoolraad vergadert Op donderdag 29 januari &.S. komt de schoolraad voor het open baar kleuter- en basisonderwijs bijeen om het bedrag per leerling 1981 te bespreken. De vergadering begint om 19.00 uur en is op kamer K-19 van het raadhuis. Hierbij is iedereen van harte wel kom. Commissie voor cultuur Op maandag 2 februari a.s- komt de commissie voor cultuur bijeen om 17.00 uur in kamer 126 van het raadhuis. De volgende punten, waarover geadviseerd moet worden aan het college van b. en w. komen aan de orde: Voorstel tot het verlenen van een garantiesubsidie tot maximaal 6.000,voor drie tentoonstellin gen van de Stichting Venrayse Kunstkring; bespreking voorstel straatnaamgeving in Vlakwater 2 en industrieterrein Smakterheide; gedachtenwisseling over subsidië ring L.S.O. Rose Vlek in commissies Het uitwerkingsplan voor de z.g. Rose Vlek van het Centrumplan. is vrijwel gereed voor ter visielegging. Daaraan voorafgaand zal het advies worden gevraagd van de Commis sie voor Openbare Werk en de Centrumplancommissie. Dit zal ge beuren in een openbare commissie vergadering op donderdag 5 febr. 'a.s. om 19.00 uur. Collectekalender 7 februari: Jeugdcamavalsvereni- ging De Hazekeutel (plaatselijke a kt ie in het kader van het jeugd- collectewezen). Alleen voor deze aktie is een collectevergunning verleend- Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Planberaad vergadert Op maandag 2 februari a.s. zal Planberaad om 20 uur vergaderen in kamer 126 van het raadhuis. Verkeerslichten De commissie voor verkeer houdt op maandag 2 februari a.s. een openbare vergadering. Deze bijeen komst wordt gehouden in vergader kamer 127 van het raadhuis en be gint om 16.30 uur. De commissie zal het college van b. en w. moeten adviseren over de plannen tot het plaatsen van verkeerslichten op de kruising Mer- selloscweg/ Westsingel. Hiervoor zal straks aan de raad een krediet van 75-000,moeten worden gevraagd. Militaire oefeningen In de komende weken worden twee militaire oefeningen in de ge meente Venray gehouden. Op 3 en 4 februari wordt door het lie Pantserinfanterie-bataljon een vertragingsoefening gehouden, waarbij gebruik wordt gemaakt van bestaande wegen- Het 41ste Verbindingsbataljon uit Harderwijk houdt van 9 t.m. 13 februari een verbindingsoefening in en rond Oirlo. Hiervoor zal op het terrein van de voormalige basis school een straalverbindingsmast worden opgestdld. Onderzoek naar Openbaar Vervoer in Venray De Adviesgroep Verkeer en Vervoer is momenteel bezig met een onderzoek naar het funktioneren van hel open baar autobusvervoer in onze gemeente. Dit onderzoek i3 opgezet in samenwerking met de Zuid Ooster, de Rüks Verkeers In spectie en de gemeente Ven ray. Het doel is te komen tot een optimalisering van het Openbaar Vervoer voor de korte en lange termijn. Met andere woorden: een onderzoek naar een betere opzet van het autobusvervoer door wegnemen van knelpun ten, b.v. ten aanzien van de dienstregeling, of meer ser vice door ook de nieuwe wij ken in de dienstregeling op te nemen etc. Door middel van een en quête onder de reizigers wil het A.G.V- achtei halen waar de problemen liggen. Verwacht mag worden dat lang niet iedereen die iets op te merken heeft over het Openbaar Vervoer door deze enquête bereikt wordt. Aan deze greep de vraag: zet uw opmerkingen op papier en stuur ze naar: Onderzoek Openbaar Vervoer Venray Antwoordnummer 31 5800VB Venray Een postzegel is niet nodig. Concept deelplan maatschappelijke dienstverlening Nu het concept-deelplan maat schappelijke dienstverlening klaar is kan de inspraakprocedure van start gaan. Schriftelijke reacties hierop kunnen voor 20 februari worden ingezonden. Daarnaast wordt een algemene inspraakbijeen komst gehouden op donderdag 5 maart a s. om 16.00 uur in het raad thuis. Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voor bereiding zijnd plan bouwver gunning te verlenen voor: de verbouw van een woonhuis, staande Eijkenhofweg 8 t.n.v. K. L- G. van Dijck, Teeuwenhof- weg 1; het bouwen van een loods op het industrieterrein „De Witte Ven nen'', t.n.v. H. P. J. Voermans, Leunseweg 20; het uitbreiden van de woning Oranjestraat 6, t.n.v. C M. van Hoof, Oranjestraat 6; het uitbreiden van een stalling staande Heidseweg 68, t.n.v. Th. Nellen, Heidseweg 6; het verbouwen van de 'voning Dr. Poelsstraat 16, t.n-v. Th. van Raay, Dr. Poelsstraat 16; het uitbreiden van een varkens stal aan de Timmermannsweg 66 t.n.v. A. Vriens, Timmer mannsweg 66; het uitbreiden van een varkens stal, Ringweg 10, t.n.v- G. M. J. van Dijde, Ringweg 10. Burgemeester en wethouders zijl voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 2 februari 1981 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 8.00 tot 12.00 uur. Ge durende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 30 januari 1981 De burgemeesteiT&n Venray, mr. H J M. Defesche Zwemlessen voor particulieren Met ingang van 16 februari a.s. starten in het overdekte gedeelte van het Gemeentelijk Combi-Zwem- (bad zwemlessen voor particulieren. Aan vangsleef t(jd kinderen die vóór 1 maart 1981 zes jaar zijn en personen van 16 jaar en ouder. Cursusduur: 24 lessen, 2x per week Kosten: 71.50 voor kinderen tot 16 jaar en 92,50 v.a. 16 jaar, inclusief entree. Opleiding: A en B diploma. Inschrijven: vanaf heden aan de kassa van het Gemeentelijk Combi-bad, Parkweg 2 te Venray. Lestijden/groepen (kinderen): 1. maandag 17.00-17.30 donderdag 17.00-17.30 2 maandag 17.30-18.00 donderdag 17.30-18.00 3. dinsdag 17.00-17.30 vrijdag 17.30-18.00 5. woensdag 16.00-16 30 zaterdag 11.00-11.30 6. woensdag 16.30-17.00 zaterdag 11.30-12.00 7- woensdag 17.00-17.30 zaterdag 12.00-12.30 8. woensdag 17.30-T8.00 zaterdag 12.30-13.00 Leeftijden/groepen: personen 16 jaar en ouder. 1. maandag 20 00-20.30 donderdag 200.00-20.30 2. maandag 20.30-21.00 donderdag 20.30-21.00 TIJDELIJKE VERKEERSMAAT REGELEN Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 21 januari 1981, waar bij in verband met het houden van een internationale motorcross nabij Janslust, tijdelijke verkeersmaatregelen zijn genomen: Op 1 februari 1981 van 10.00 tot 18.00 uur of zoveel korter of lan ger als in verband met de om standigheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is. beroepen aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin- Venray, 23 januari 1931. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secreaaris Nieuws over het facetplan voor cultuur De werkgroep facetplan voor cultuur komt woensdag 4 februari a s. weer bijeen. De vergadering begint om 16.30 uur en is op ka mer 126 van het raadhuis. Er zal gesproken worden de be leidsvoornemens, waarbij met name aandacht besteed zal worden aan de prioriteiten. De vergadering is voor iedereen toegankelijk. Verklaringen van geen bezwaar Van Gedeputeerde Staten van Limburg zijn de navolgende ver klaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8, van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, ontvangen, welke zijn ver eist voor het verlenen van de ge vraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van 2 silo's aan de Witte Vennenweg 6 t.n.v. Nesilé Nederlandl; het uitbreiden van het winkel pand Schoolstraat 15 t.n.v. D- A. Melskens; het oprichten van een tennis- accommodatie nabij de Smakter- veldweg 8 t.n.v. H. var. Hars kamp; het uitbreiden van een varkens stal aan de Timme:mannsY/eg 54 t.n v. J. A. Lemmens; het bouwen van een varkens stal aan de Kempkensberg 30 t.n.v. F. A. P. Franken; het bouwen van een varkensstal aan het Rotven 3 t.n v. Th. Phi- lipsen. Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun be lang te zijn getroffen, kunnen ge durende 30 daêen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Limburg te Maastricht. Venray, 30 januari 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J- M. Defesche Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 28 januari 1981 voor de na volgende bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het verbouwen van de woning, Oirloseweg 1, t.n.v. Mévr- G. H. Kurvers-Philipsen; het verbouwen van de woning, bouw van garage en sloop van een kippenhok, Maasheseweg 35, Ln.v. J. W. J. Verbruggen; het bouwen van een hobby-kas, Moostdijk 11, tn.v. A. P. A. Leeyen; het uitbreiden van de fokvar- kensstal, Steegse Peelweg 24, Ln.v. A. J. Theunis; het bouwen van een woning plus garage, Vosseveen 12, t.n.v. M- H. M. Janssen; het intern verbouwen van het winkelpand, Grotestraat 9b, t.n.v. J. M M. Neeteson; het verbouwen van het winkel pand, Markt 5, tn.v. Exploitatie Maatschappij Venrode b.v.; indeling bedrijfsgebouwen tb.v. kantoren, Maasheseweg 75, t-n.v. Nelipak Verpakkingsindustrie b.v.; het bouwen van een woonhuis in het bestemmingsplan Vlak water II, t.n.v. J. W- H. Kem pen; het uitbreiden van de varkens stal, Lollebeekweg 22, t-n.v. P. A. W Jeuken; het verbouwen van de berging, Merseloseweg 105, t.n.v. V. J. Maassen; het uitbreiden van de woning en bedrijfsruimte, Heidseweg 59, t.n.v- J. J. M. Janssen; het bouwen van 2 pluimveestal len en 1 loods, Steegse Peelweg 73, t.n.v. S. M. J. Michels; het bouwen van een woonhuis, Litsenbergweg 23, tn.v. W. A. M. Gommans; het vergroten van de berging, St. Catharinastraat 21, t.n.v. W. H. van Osch; het bouwen van een woning, Matterhomlaan 16, Ln-v. J. M. ten Brinke; het bouwen van een pluimvee stal, Timmermannsweg 128, t.n.v. P. Wmierns. Venray, 30 januari 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J- M. Defesche .Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Commissie voor onderwijs Op dinsdag 3 februari vergadert de commissie voor onderwijs, vor- èiingswerk en recreatie in het openbaar in kamer 19 van het raadhuis. Aanvang 16.30 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: bespreking ontwerp-raadsvoor- stel inzake subsidiëring van al- fabetiseringswerk in de regio Noordelijk Noord Limburg; bespreking van het beleidsplan voor de Muziekschool Venray; verzoek aan de minister om „De Flierefluit'1 voor het jaar 1981 in bijzondere omstandigheden te verklaren; bespreking van de raadsvoor stellen: vaststelling van het bedrag per leerling voor het g-l.o.; vaststelling van het bedrag per leerling ter bestrijding van de administratiekosten voor 1981; vaststelling bedrag per leerling tb.v. het M.L.K. onderwijs en de L-O.M.-school. WATERWINNING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 10 van de Grondwaterwet Waterlei dingbedrijven ter secretarie van hun gemeente vanaf 2 februari 1981 gedurende twee maanden voor een ieder ter inzage wordt neergelegd een aanvraag met bijbehorende stukken van de N.V. Waterleiding Maatschappij Limburg te Maastricht om vergunning, als bedoeld in ar tikel 2. lid 1, van aangehaalde wet, van 3 november 1976, om vergun ning voor het stichten van een waterwinplaats aan de Breevenne- weg op het perceel kadastraal be kend gemeente Venray, sectie P, no. 11. Gedurende de termijn van ter- inzagelegging kunnen belangheb benden schriftelijk bezwaren indie nen tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning bij Burgemees ter en Wethouders der gemeente, binnen welke het onroerend goed, waarop de bezwaren betrekking hebben, is gelegen Het recht op schadevergoeding, als bedoeld in artikel 6 der aangehaalde wet, blijft bestaan, ook indien geen bezwaar schrift is ingediend. Op maandag, 18 mei 1981 om 14.00 uur zal ter secretarie van de gemeente Venray een openbare zit ting worden gehouden, waarop voor belanghebbenden die tegen het verlenen van de gevraagde ver gunning schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, gelegenheid bestaat de ingediende bezwaren mondeling toe te lichten en overleg te plegen met de aanvrager Venray, 30 januari 1981 Namens het college van burge meester en wethouders voornoemd, mr H.J.M Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: B. Bonants, Spurkt 13, Venray om vergunning tot het wijzigen van een varkensmesterij en pluim- veemesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt. Adres in richting: Spurkt 13, kadastraal ge meente Venray sectie A nr- 2496. J. Houben agrarisch bedrijf B.V., Ysselsteynseweg 76, Y9sel- steyn om vergunning ex ari. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/ wijzigen van een varkenshouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Yssel- seteynseweg (ongen.) Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie M3, nr. 461. G. van Leuken, Poststraat 13- 15, Venray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een Chi nees-Indisch restaurant waar voe- dings en genotmiddelen in oliën en vetten worden gebakken- Adres in richting Poststraat 13-15, kadas traal gemeente Venray sectie C nr. 8543 (ged). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 18 februari 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, Raadhuisstraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 30 januari 1981 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingenmilieuhygiëne maken bekend. dat op 22 december 1980 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.A. Valckx, Spurkterdijk 12, Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor 't oprichten, in werking brengen en in wer king houden van een rundveehouderij waar mest en meststoffen worden be waard, gelegen aan Spurkterdijk 12 te Venray; dat op 30 december 1980 bij hen een aanvraag is ingekomen van Autobedrijf Van Gorp Venray B.V., Horsterweg 10a, Leunen-Venray voor een verguning inge volge de Hinderweet voor het uitbreiden /wijzigen van een automobiel- en garage bedrijf, gelegen aan Horsterweg 10a te LeunenVenray; dat op 31 december 1980 bij hen een aanvraag is binnengekomen van P. J. Smits, Ommezwanksedijk 20, Deurne, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een loonwerkersbedrijf met opslag van oli ën, vetten en dieselbrandstof; gelegen aan industrietereïn te Yselsteyn-Venray; De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 1 maart 1981, 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 18 febr. 1981. om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo~- venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is gewe.est, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 30 januari 1981. Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet. A. L. G. Janssen HINDERWET Kennisgeving bekendmaking beschikking. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat door hen onder voor waarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op 21 januari 1981 verguning is verleend inge volge de hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van P.J. van Duynhoven, Meidoornstraat 14, Boekei, voor het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een timermanswerk plaats, gelegen aan Joh. van Wytten- horstweg 18. Vredepeel-Venray. De beschikking en alle ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 30 januari 1981 tot 1 maart 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 1 maart 1981 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28. eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staal is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze dalum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 30 januari 1981. Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L G. Janssen

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13