Venrayse wegkruisen VAMOS A VER VENRAY KERKELIJKE DIENSTEN 30 jaar geleden Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk OUD PAPIER Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt HET WORDT WEER CARNAVAL GROOT ALDEWIEVERBAL VAN 31 JANUARI TOT EN MET 7 FEBRUARI Aanstaande zaterdag, 31 januari, is om 19.00 uur weer een viering voor jongeren van 12 t.m. 17 jaar in het zaaltje onder de sakristie van de Grote Kerk. Het thema zal deze keer zijn: „Speel geen rol, maar leef!" Voorganger: pater Faloo. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis (kinderkoor) int. Marinus en Els Kelders Theodor Droesen en echtgenoten, Antoon Poels en Theo dora Foels Nol Broers (vwg buurt) Sef Ponjée. Zondag: vierde zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. Peter van Meijel, 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Herman Ebberink fam. Hen-, drikus Arts en Jacoba H. Janssen Sef Poels Frans van Opbergen; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk overl. ouders Cox-Deckers, Antoon en Gerrie Chris Thijssen uit dankbaarheid (v- G.). Maandag: Opdracht van de Heer in de tempel - Maria Lichtmis. 9.00 oude stichtingen bijzondere inten tie; 19.00 ouders Coenen-Hout- ackers ouders Arts-Comelissen. gen (zusters P) bijzondere inten- Dinsdag: 9.00 Frans van Opber- tie (TD); 19.00 Wim v. d. Munck- hof en overl. fam. Willem Seu- ren en overl. fam- Woensdag: 9.00 Peter Hub Jans sen en dochter Leonarda overl. ouders Schols-Leers; 19.00 Jacob Gassens en Anna Gossens. Donderdag: H. Agatha, maagd en martelares. 9.00 prof. A. van Dijck en ouders Martinus Wilhelmus Wijnhoven en Maria Roelofs. Vrijdag: H H. Paulus Miai en ge zellen. Eerste vrijdag toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 9.00 Theo dora Jacoba Poels en Mathijs Smits Peter Wagemans en Gertruda Geurtjens; 19 00 Francisca Hendri- ka v. d Munckhof Gerard Pou- wels Constant Pijls. Zaterdag: 9.00 Harrie Messe- jmaeckers overl. ouders Bouten van Megen en Huberta van Megen; 15.00 25-jarig huwelijksfeest v- Mil- Giesbcrs; 19.00 Johan Moorrees en overl fam fam. Hendricx-Pee- ters Nol Broers (vwg. buurt) - Sef Poels (Toos en Jacques). Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leir- sters: Mariëtte van Aarssen en Anny Driessen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, wordt de heilige Com munie gebracht aan de zieken. Huwelijksafkondiging: Marianne Philipsen (Ovorloon) en Jan Janssen. Akelicten: Zaterdag: 19 00 T. Verbeek cn W Bistervels. Zondag: 8.00 Nard Kronenberg en Eric van Gervcn (lozer: J. Wek king); 9:30 Piet er Hermus en Bor- nadette Corzilius; 11.00 T. de Bruyn cn G. de Groot. Misdienaars: Maandag cn dinsdag: 19.00 Bas Houba en Sammie Huibers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Tom Kengcn en Henri Willems. Zondag 1 februari: H Missen: 7.30, 9.00. 11.45; hoogmis 10.15 ge zongen dcor Crescendo; 18 00 uur avondmis Extro kollekte voor het werk van MEMISA. Maandag: Opdracht van de Heer in de tempel. Na de avondmis van 19.00 is er gelegenheid om de Bla- öuszegen te ontvangen. Dinsdag: H. Blasius Na de H. Missen gelegenheid om de Blasius- zegen te ontvangen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 14.30 gez. H. Mis bg.v het 50-jarig kloosterjubileum van zuster Thomasa Fronsen; 17.00 ge legenheid om te biechten; 18.30 u. avondmis. Mededeling: WU bevelen de kollekte van dit weekend bUwmder bU II aan. De opbrengst is voor het mooie werk van de Medische Missie Aktie de MEMISA. Meer dan vijftig jaar is MEMISA een groot goed geweest voor missionarissen missie-artsen en voor miljoenen mensen, die zwaar onderbedeeld rijn 'n de ge zondheidszorg- DankzU uw hulp hoopt MEMISA weer een jaar lang menselijk leed te kunnen verzach ten. Mislntentles: Zaterdag: 18.30 Zuster Benvenuta en fam. Bakker en Peter Muysers. Zondag: 7.30 Anna Maas-Peters en voor de parochie; 9.00 voor de overledenen (offerbus); 10.15 jgt. Gerardus Versteegen en Anna en Maria Jansscen; 11.45 Mechtilda Maas-Derkx (v.w. de buurt); 18-00 uit dankbaarheid (J.); Jan van Daal; Jan Arts. Maandag: 8.00 overl. fam. Am- brosius; 19.00 overleden moeder. Dinsdag: 8.00 Selida Virginia Ro- jer; 19.00 Wim v- d. Munckhof en overl. fam. Woensdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans19.00 Cor Vink (Derde Ohde). Donderdag: 800 overleden fami lie en overl. fam. Jansen-Huijbers; 19.00 overl- fam. Peters-Arts. Vrijdag: 8.00 Jos Linders; 19.00 gezinsmis; Giel Troisfontaine (Bin nendienst PTT). Zaterdag: 800 Antoinette Ram melman-Elsevier en Eva Wilhel- helmina Rojer; 14.30 uit dankbaar heid bij een gouden kloosterjubi- Jleum. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Peter en Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Hans van Geenen en Jacq. Smetsers; 10.15 Peter Schoenmaekers en Ricky Douwes; 1145 Hans Kerstjens en Amoud Verhaeg; 18.00 Willy v. d. Bekerom en Geert Koppes. Maandag wo^psdag, vrijdag: 8.00 Marcel Bastiaans; 19 00 Robert Arts en Tonnie Vermeulen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Martien Leenders. Dinsdag en donderdag: 19.00 Ron nie Windrath en Twannie Peeters. Zaterdag: 14.30 Leo en Johan Pouwels. Zaterdag 31 jan. Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: dhr. T. Zegers (van wege Invalidenbond afd. Venray); overl fam. Coppis-Giielen. Zondag 1 febr.: Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche bulski, Ellen Geruits, Lydia v. d. wordt verzorgd door Yvonne Cy- Bosch. Misintentie: dhr. W. van den Munckhof en overl. fam. Woensdag 4 febr-: Euch. viering om 19.00 uur. Vierde zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Jan Barents (buurt) voor overl. Jacobus Versteegen als zeswekendienst voor overl. Annle Litjens-Schreurs en voor overl. Pierer Litjens. Samen zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor gene zing van ernstige zieken; 9 00 lees mis voor overl. Piet Swinkels; 10.0 Ohoogmis voor overl ouders Sjef Jacobs en Hendrina Daniels voor overl. Martinus Bonants voor overL Rombout Appels. Het gemengd kerkelijk zangkoor van Kronenberg komt in deze hoogmis zingen. 11.30 leesmis voor overl. familie van de Bekerom voor overl. Annelies Beterams, 18.30 avondmis voor overl Leo Janssen en zonen Bert en Piet. Maandag: Feest van Maria Licht mis. 8 00 voor overl. familie Jen- neskens-Muijsers; 19.00 avondmis voor overl. Petronella van Els- Brouwers. Dinsdag: 8 00 leesmis voor overl. familie Janssen-Weerts; 19.00 uur avondmis voor overl. familie Bou ten-van Megen en Huberta van Megen Woensdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid voor goede afloop van gijzeling in Iran en Italië; 1900 u. avondmis voor overl Martien Poels voor overl. Trees van Oers-Mul- der. Donderdag: H. Agatha, maagd cn martelares. 8.00 leesmis voor overl. ouders Harry Arts en Catharina Cu ij pers voor overl. familie Rö- gels-Bouten; 19.00 avondmis voor overl Peter Pelzer. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het II. Ilart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 14.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Hancn-Huijbors, 15.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruids paar Thijssen-Benning; 19 00 avond mis voor overl. familie Effing-van Gd ls. Zaterdag: 8.00 leesmis tot gene zing van zieken (H1600 leesmis uit dankbaarheid bij gelegenheid van 70ste verjaardag; 1900 avond mis voor overl. Jacoba Engels voor overl. Cornells Matthijssen. Mededelingen: 1. Maandag 2 febr. wordt eigen lijk het feest van Maria Licht mis gevierd. Maar omdat weinig gelovigen dan in staat zUn om een H. Mis bij te wonen zullen we in het weekend (a.s. zater dagavond en zondag) aan dit feest bijzondere aandacht schen ken. Daarom zullen we in deze H-H. Missen kaarsen wijden. Na de diensten kunt u gewijde kaarsen kopen. Ook zal ni deze H.H. Missen de Blasius-zegen worden uitgedeeld, (tegen keelziekten). 2. Na alle H.H. Missen van zater dagavond en zondag wordt de jaarlijkse kollekte voor de ME MISA gehouden aan de kerk deuren. In het „Internationale Jaar voor de Gehandicapten" wil de Me dische Missie Aktie vooral de gehandicapten helpen van derde wereld. Wij bevelen deze kollek te bijzonder bij u aan. 3. Zondag onder de mis van 11.30 kleutercrêche In de kleuterschool vlak bU de kerk. Leidsters: Christel Verslejjen en Jolanda van Nies. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 P. van Weert, T. Franken; 9.00 R. Beerkens, M. Jans sen; 10.00 A- Millen, Th. Houwen, Th .Urselman; 11.30 J. Dommeck, C. de Bruyn; 18.30 M. Fijneman, G. Krijnen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 R. Clephas, H Boom; 19.00 B. Trimbos, R. Siebers. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 P. Arts, Fa Vercauteren; 19.00 P. v. Dinter, W. Aben. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Zondag 1 februari a.s. om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert aan de WestsingeL Predi kant is Ds. G. Nagel uit Valkens- waard. De koliekten zijn bestemd voor de diakonie en het plaatselijk ker- kewerk. Na afloop gezamenlijk koffie drinken in de koffiekamer. Zaterdag: 19.00 jaardienst Antoon Tacken en Wilhelmina Janssen overl. familie Stappers, Nel Arts en Chris van Aarssen. Zondag: 8.30 Theo Cayips en Anna Verhoeven; 10 00 jaardienst Martien Moorrees gest. jaardienst Leo Hendrix en Maria Hendrix- Geurts Piet Rutten (Gem. koor). Maandag: 9.00 overl. familie Rut- ten-Koekel koren. Dinsdag: 9.00 Marie Louise van den Brandt-Weijs. Woensdag: 9.00 Pierre Vamdeven- ne. Donderdag: 9.00 gest- jaardienst Frans Poels en echtgenote. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrees (Gem. Koor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Paul Donders, Sjackie Wilmsen, Leon Hendrix, Hans Holtackers. Zondag: 8,30 Jan Rutten, Paul Janssen, Ronny Pelzer. Roland Tacken; 10.00 Frits Dupont, Roel Folkerts, René Willems, Ivo Frans- Ben Zaterdag 31 jan. H. Johannes Don Bosco. 19 uur zondagsdienst: gest. Hgm. Jan Bern. Custer's en Wil helmina Vergeldt; Truus Guffens- Swinkels (kolL); overl. fam. Dircks- Wismans. Zondag 1 febr. vierde zondag door het jaar- 8.30 lsm. voor de parochie; 10 uur Hgm. maandd. Mechtilde Zegers-v. d. Meer; Mat- thijs Gcurts (fam.); gest. Hgm. Ger Kessels en Elisabeth Heiligers. Dit weekend zal de meer op brengst van de kollekte voor de Memisa zijn. Achter in de kerk hangt voor de Memisa een offer blok. daar kunt u ook uw gave in doen. Maandag: Opdracht van de Heer in de tempel. Maria Lichtmis- 19.00 Hoogmis Petrus Antonius Freriks. Na de H. Mis zal de blasiuszegcn gegeven worden. Dinsdag: II. Blasius. 8 uur gest. Ism. Mathias Beurkens en Johan nes de Mulder. Na de H. Mis zal )de blasiuszegcn gegeven worden. Woensdag: 8 uur lsm tot zekere intentie t.e.v, O.L. Vrouw (G.). Donderdag: H. Agatha, maagd en martelares. 19 uur H. Uur, waar onder H. Mis het uitstelling van het Allerheiligste Gest. Hgm. Jo han Verstegen en Johanna Cleofas. Vrijdag: eerste vrydag van de maand. Om 9 uur H. Communie naar de zieken. 19 uur gest. Hgm. Ifam. Baeten-Jeurilssen. Zaterdag: 19 uur zondagsdienst: gest. Hgm. Gerard Ophey, Hen- drika Nooyen en dochter Petronella Ophey, Truus Guffens-Swinkels (Ja*)!.) te zendag door het jaar. Misdienaars: Marcel Duykers en Urban Vollenbergh; Mike en Pa trick Kleeven; Hoogmis: Mark Donders en Marcel Classens. Zaterdag: 19.00 tot int. van de fam. Phi'lipsen-Hoedemakers t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand Zondag: 8.00 Hendrik Philipsen; 10.00 overleden fam. Duy kers-Ram- bags. Maandag: 19.00 om genezing van een zieke (R.). Dinsdag: 8 00 om genezing van een zieke (R.). Woensdag: 8.00 geen H Mis; 2.00 tot int. van het bruidspaar Hanny Wismans en Leo Dirks. Donderdag: 8.00 jrd. Antoon Steeghs. Vrijdag: 8.00 Josephina Seykens- Collin Eerste vrydag van de maand. 9.00 Zieken-communie. Zaterdag: 19 00 jrd. voor Willem Tielen, Lamberdina Weys, Gertruda Linders en Piet Thielen. Vierde zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand, bij zondere kollekte voor onze eigen kerk. WU blijven op uw steun re kenen; zonder deze kan uw kerk niet rondkomen, vooral In de win terse maanden piet. Zaterdag; 19,00 lsm. v. Gerard Jenniskens-Vissers Jacomuna de Mulder-Hendrix (vanw. de buurt) Helm Glaessens. Zondag: 8.00 maandd. v- Jacoba Vogelsangs-Botden gest. jrd. v. Henri Weijs, echtg. en overl, kin deren; 10.00 hgm. als gest. jrd. voor Antoon van Osch en Gertruda Kus- ters Eerw zuster Jeanne; 11.15 lsm v. To Duijkers-Tacken lsm. v. Anny Litjens-Schreurs mnd. v. Johanna Wijnen-Weijs. Maandag: 18.30 (half zeven) lsm. v. Gerard van Dijck lsm .tot bijz- intentie (G.); 19 00 lsm. v. Frans v. Bavel (vanw. buurt) gest. jrd. v. Martinus en Theodora Derks Dinsdag: 19.00 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers maandd. voor Elly Loonen en Elïy van Berlo. Woensdag: 19.00 lsm. voor Harry Martens, echtg., dochter Petronella en kleinzoon Harry Antoon Ver- heijen-Loonen. Donderdag: 19.00 weekd. v- An na Bouten maandd. v. Ant, en Bern. Loonen, beide echtg. en Jo hanna Verheij-en-Loonen. Vrijdag: eerste vrijdag van da maand, toegewijd aan het H. Hart. 14.00 zilveren huwelijk Janssen-De- rickx; 1830 gest. jrd. v. Theod. van Opbergen maandd. v. Herman v. Leipzig; 19.00 maandd. v. Leo Loo nen en echtg. gest. jrd. v. Mart- tinnus Peeters, beide echtg. en overl fam. Zaterdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Heldens-v.d. Sterren mnd. v. Jacomina de Mulder-Hendrix •lsm. Helm Claessens. Misdienaar: 19-00 Roel Janssen. Akolieten: za. 19.00 Tj. Jennis- kensen H. van Rhee; zo. 8.00 J. Janssen; 10.00 R. Kuenen, W. Emonts en W. Heidens; 11-15 Luc Peeters en Olaf Terpstra. Overleden: Huberta Janssen-Hen- driks; Frans van Bavel. Huwelyksafk.: Huub van Haan del (Bakel en Antonette v. Veg- chel. Memisa: Dit weekend is er na alle H. Missen een kollekte voor de Medische Missie Aktie aan de kerkdeur. Helpt de mensen in nood. Zaterdag: 19,00 H. Mis tot intentie van de vormelingen en voor Jan Spree uwen berg Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Peeters-Verhaegh; 10.00 gest. jgt. voor Albertus Verheijen, Pe tronella Verheijen-Peeters en Wil lem Verheijen; 11.30 H, Mis voor Toon Marcel/lis. Maandag: 19.00 H Mis voor Ge rardus Coenen en Aleida Coenen- Spreeuweniberg. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Pouwels-Voesten. Woensdag: 8.00 jgt. voor Harrie Vergeldt; 14.00 H. Mis uit dank baarheid bg.v. het 25-jarig huw. van dhr. en mevr. Martens-Fleur- kens. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Philipsen-iNijssen. Vrijdag: 14.00 H. Mis uit dank baarheid b.g v. het 25-jarig huw. van dhr. en mevr. Philipsen-Peters; 19.00 H. Mis voor overl. fam. Arts- Theunissen en dochter Diny. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor overl. ouders Geurts-Peeters en Sjaak Loonen Misdienaars: Zaterdag: 19.00 John Michels en Rob Stevens. Zondag: 8.30 Jos Bovee en Joost v. Elzakker; 10.00 Roel Emonts en Rob Koonings; 11.30 Peter Peeters en Wilfried van Dijk. Weekdagen: Willy Hendriks en Karei Dekkers. Mededelingen: 1Het komende weekend is de tweede kolilekte voor MEMISA. 2. Dinsdag 3 febr is het feest van de H Blasius, de patroon tegen keelziekten. Na de H. Mis is er gelegenheid voor de Blasius zegen. Zaterdag 31 jan.: Kollekte eerste zondag van do maand 7 uur gez. Mis voor Wilhelmus Gellings. Zondag 1 febr.: Eerste zondag van de maand kollekte. 10.04 gez. Mis voor fam. Eysseh-Vonken; 11.30 voor Pierre Zwitserlood. Maandag: Maria Lichtmis. 8.30 H. Mis voor Johanna Pubben- Uanssen Dinsdag: feest van de H. Blasius, patroon Legen keelziekten. 8.30 H. Mis voor Margaretha Emonts. Woensdag: Schoolmis 4-5-6. 8.30 H. Mis voor vrouw van Rijswijck- Verhoeven. Donderdag: feestdag van St. Aga tha, martelares. 8 30 jgt. Willem van Rijswijck, Helena Litjens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Feest van de Japanse mar telaren. 8.30 H. Mis voor hen die offeren ter ere van het H. Hart. Zaterdag: 7 uur gez. H. Mis voor Petronella Hendrfks-JPoels. Misdienaars: Zondag 10 00, woensdag en zater dag. Perti van Hoof en Chantal Williams; 11.30 Henri Jacobs en (Leon van Dijck. Kollektanten: Zaterdag om 7 uur Emonts; zon dag 10.00 Arts; 11.30 Hendriks. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Mennen-Mutsers. Zondag: 10 uur voor Henk Na- ibuurs. Maandag: 8 uur v. overl. fam- Loenen. Dinsdag: 8 uur tot int. van fam. Cornelissen-Hendriks. Woensdag: 8 uur tot int. van fam. Derikx. Donderdag: 8 uur voor bijz. in tentie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand- 8.30 v. Hendr. Vullings- Janssen, Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. CQaassens. Zondag 1 febr. 4e zondag door het jaar Kollekte voor de Memisa, Medische Missie Aiktie. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dank fam. Fleurkens-Aarts. Zondag: 9.45 Hgm. gest. jgt. zal. Math. Geurts en beide echtg.; 11-15 Hgm. overl. fam. Drabbels-Klaas- sen-Van Meyel. Maandag: Opdracht van de Heer in de tempel - Maria Lichtmis. 8 uur lsm. overt, fam. Fleurkens- Janssen. Woensdag: 8 uur lsm- zal. Sef Linders en overl. ouders. Donderdag: 8 uur lsm. zal Ben van Ooi en zoon Wim. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart. Om 8 uur lsm. voor zal. Jan van den Aker. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm voor onze Ned. Kerkprovin cie. 's Avonds om 7 uur Hgm. overl. fam. Nabuurs-van Dijck. Akolieten voor 1 febr.: P. Fleur- kens Leo Hendriks, Alb. Weys. Misdienaars: Reintjes, Pracker. Vierde zondag door 't jaar. 1 febr. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Ewals-Fleu- ren; 9 uur H. Mis tot int. van de familie Voesten-Gielen. Kerkdeur- kollekte voor de MEMISA- Misdienaars van de week: Johnny Claessens en Maurice Engbersen. Maandag: Opdracht van de Heer in de tempel - Maria Lichtmis. 8 uur H. Mis voor Peter van Meijel. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels. Woensdag: 8 uur H. Mis tot int. van de familie Geurts-Geilings. Donderdag: H. Agatha, maagd en martelares. 8 uur H Mis voor Lien Peeters-Janssen. Vrijdag: H.H. Paulus Miki en ge zellen, martelaren Eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor de overleden ouders Engelbertus Nel- llen en Helena Rutten. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Nel! ie Claessens-Derfkx. Zaterdag 31 jan.: 19.00 Avondmis voor fam. v. d. Heiden en fam. Weerdenburg. Zondag: 8-30 H. Mis te Holthees voor Nelly Peters-Fleuren en fam. v, d. Heiden; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Geurts, Pierre Koop- mans en fam., fam. Weerdenburg en fam. Buyzen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel- Dinsdag: 8.45 H. Mis voor tsm. Weerdenburg, fam. Alink en overl. zuster. Woensdag:! 3e woensdag ter voor bereiding van het feest van St Jozef. 8.45 H. Mis t.e-v. de H. Jo zef voor fam. Weerdenburg en van Lieshout. Donderdag: 8.45 H. Mis voor de weldoeners van St. Jozef. Vrijdag: 845 H Mis ter ere van het heilig Hart; 14.30 H Mis ter gelegenheid van het 25 jarig huwe lijksfeest van Gerrit Coppis en Mia Holtmeulen. NOTICIAS RELIBIOSAS El domingo proximo celebramos la fiesta de Ja Purificación de Nuestra Sehora; a las once y cuar- to benedicción de las velas y en continuaciOn Misa con müsica y platica en Castellano. Después de la Misa en la salita del convento, Overloonseweg 2, reunion con un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sabado pasado, desde las seis de la noche, en el Centro tres de nuestros companeros se han despe- dado de nuestro grupo para mar- charse el viemes proximo definti- vamente a Espana. La asistencia numerosa de muchos E^spanoles de todo el Norte de Limburgo y varios regalos de despedida les han mos- trado a estos como ha sido apre- ciada su preseneia entre nosotros. Que vayan bien y hasta la vista! UIT PEEL EN MAAS van zaterdag 27 januari 1951 - nr. 4 Tijdens de komende carnavals dagen is de sluitingstijd van de openbare vermakelijkheden als volgt vastgesteld: zondag 24 uur; maandag 0.30 uur voor de kom en 24 uur voor de kerkdorpen; dins dag 23.30 uur, Aanbesteed werd het bouwen van een winkelpand met limonade- fabriek voor de Gebr. Clephas aan de Patersstraat. Laagste inschrijver was J- Raedts uit Oostrum voor 71.920—. Ondanks de kolennood zal er toch een extra trein rijden voor de Stille Omgang te Amsterdam. Op de Maas te Well sloeg de gier- pont van de kabel. Elf opvarenden beleefden een angstig avontuur, tot na een stuurloze vaart van een half uur de pont in Geysteren vei lig aan lager wal kon worden vast gelegde Toneelvereniging Vondel in Cas tenray bracht „De kerstnacht van een bandiet" op de planken. In Veulen presenteerde Zang- en To neelvereniging ,,'t Heidebloempje" een voorstelling in drie bedrijven onder de titel „Ik heb gezondigd". UIT PEEL EN MAAS van zaterdag 3 februari 1951 nr. 5 In een redaktioneel artikel over Carnaval wordt een beroep gedaan op de bevolking om deze feest dagen niet tot een aanfluiting en bespotting te maken. Geen dagen van zondig genot. Het spreekwoord: „In een huis waar men feestviert, zit de duivel op de stoep", bevat jammer genoeg veel trieste waar heid J. P. A. Nelissen kreeg opdrach ten uit Frankrijk voor het bouwen van ziekenhuizen. Begin april zal men starten met de werkzaam heden in Muhlhouse. De Wederopbouwtoarak aan de Merselose-wegKruitweg werd door de gemeente verhuurd aan de N.V. Beeren en Zn. De gemeenteraad ging er mee ak koord dat de gemeente een hypo theek nam op het bedrijf van Her- Houten kruis met -«■■mm- .tr, oud stenen beeld, eigen- dom van de familie Jenniskens, Horsterweg 15 te Leunen. Vermoe delijk ongeveer hon derd jaar geleden opge richt. De juiste aanlei ding daartoe is niet meer te achterhalen. Bij het terugtrekken van de Duitse troepen in de tweede wereld oorlog werden het kruis en het corpus be schadigd. Beeldhouwer Piet van Dongen res taureerde het beeld ter wijl een nieuw kruis hout geplaatst werd. Regelmatig worden kruis en beeld geverfd; de spijkerwonden met rode verf geaccentu eerd. En zo kon het ge beuren dat een toeval- llige voorbijganger meende dat er 'n won der was gebeurd; zo „levensecht" leek het iHloed Houten kruis aan de Castenrayseweg nabij Klein Oirlo. Vermoede lijk opgericht eindle vo rige eeuw door een Duits grafelijk echt paar dat daar een boer derij in eigendom had. De bewoners van die boerderij, de familie Strijbos, had de zorg voor het onderhoud. Ongetwijfeld was dankbaarheid voor een verkregen gunst aan leiding daar een kruis op te richten. Een of ferblok aan het kruis had als bijzondere in tentie de verering van de H. Brigitta, patrones tegen veeziekten. Het oude corpus, waarvan de waarde slechts bij benadering is te bepalen, is veilig heidshalve geplaatst in de kerk van Castenray- Mevr. Emely Gossens- van Bragt maakte een nieuw fraai corpus dat sindsdien het kruis siert. VOORPROGRAMMA'S VENRAY Zaterdag 31 januari: Jeugdzitting Foyer Schouwburg Vrijdag 6 februari: Circus Mök Schouwburg Zaterdag 7 februari: Circus Mök Schouwburg Zondag 8 februari: Circus Mök Schouwburg Woensdag 11 februari: Circus Mök Bejaarden/Invaliden Schouwburg Vrijdag 13 februari: Circus Mök Schouwburg Zaterdag 14 februari: Circus Mök Schouwburg Zondag 15 februari: Joekskapellen Festival (uitreiking onderscheidingen) Schouwburg Vrijdag 20 februari: Hockeybal in Prinsenhof, aanvang 20.33 uur. Zaterdag 21 februari: Vorste (gehuwden) bal Prinsenhof Zondag 22 februari: Ochtendconcert en uitreiking A.P.K.- plak, Foyer Schouwburg Zaterdag 28 februari: Installatie prins in gemeentehuis (voor genodigden) Hofbal in Prinsenhof en Foyer Schouwburg Zondag, maandag, dinsdag 1, 2 en 3 maart: Carnaval. LEUNEN Vrijdag 30 januari: Invalidenbal Gemeenschapshuis Zaterdag 31 januari: Aid Prinsenbal Gemeenschapshuis en bekendmaking boerenbruidspaar Zaterdag 7 februari: Prinsenbal Gemeenschapshuis Zondag 8 februari: Jeugdprinsenbal Gemeenschapshuis Zaterdag 14 februari: Vorstenhal Gemeenschapshuis en receptie Vorst Jan Martens, 11 jaar vorst Zondag 15 februari: Jeugdvorstenbal Gemeenschapshuis Vrijdag 20 februari: Jeugdreceptie café De Herberg Zaterdag 21 februari: Aid Wieverbal Gemeenschapshuis Zaterdag 28 februari: Receptie van de Prins in Café P. Martens mus Brandkasten aan de Oude Oos- trumseweg, groot 15.000,met een rente van 4°/«. Den Haag heeft weer nieuwe eisen gesteld voor de bouw van een Ambachtschool hier in Venray. Er zullen nieuwe plannen gemaakt moeten worden. Voorlopig zal men dus nog onderricht moeten blijven geven in de oude schoollokalen aan de Merseloseweg to. het Luxor Theater. In de gemeenteraad brachten en kele raadsleden klachten naar vo ren. Zo heeft men op de Over loonseweg en de Beekweg nog steeds geen gas. En de noodwonin gen aan de Merseloseweg zijn nog verstoken van electriciteit. Sn dat na vijf en 'n half jaar bevrijding. Binnenkort krijgt de gemeente teen wegschaaf CASTENRAY Zaterdag 31 januari: Receptie Prins Vrijdag 6 februari: 50+ bal Zaterdag 7 februari: Jeugdprinsenbal Donderdag 12 februari: Zitting Vrijdag 13 februari: Zitting Vrijdag 20 februari: Aid Wieverbal Zaterdag 28 februari: Jeugdbal Zondag 1 maart: Optocht 2 uur. Van 2 tot 5 uur Jeugdbal. 8 uur bal Maandag 2 maart: 16.30 tot 20.30 uur jeugdbal. 20.30 uur bal. Dinsdag 3 maart: 11 tot 2 uur kinderbal. 8 uur boe renbruiloft OOSTRUM Vrijdag 30 januari: Carnavalsavond in „Spraland" Zaterdag 31 januari: Aldewieverbai Gemeenschapshuis Zaterdag 7 februari: Jeugd Prinsenbal zaal De Karklingel Zaterdag 14 februari: Prinsenbal Gemeenschapshuis Zaterdag 21 februari: Prinsenreceptie zaal De Karklingel Vrijdag 27 februari: Schoolcarnaval OIRLO Zaterdag 31 januari: Prinsenbal Zaterdag 14 februari: Aldewieverbai Zondag 22 februari: Receptie prins MERSELO Zaterdag 7 februari: Prinsenbal Vrijdag 13 februari: Jeugd Prinsenbal Zaterdag 21 februari: Aid Wieverbal YSSELSTEYN Zaterdag 31 januari: Jeugd Prinsenbal De Koel Zondag 8 februari: Boerebruiloft Vrijdag 20 februari: Aid Wieverbal Gemeenschapshuis DE KARKLINGELS OOSTRUM Zaterdagavond zal in het Parochie huis een groot Aldewieverbai plaatsvinden. Tijdens dit bal zal ceremoniemeester Gerrit Reintjes het boerenbruidspaar 1981 bekend maken. De organisatie boerenbrui loft is in handen van toneelvereni ging De Vlasbloem. De in het nieuw gestoken Eyken- hofkapel zal een en ander muzikaal omlijsten. De aanvang is 20.00 uur. Ook Paschalis zal Prins Harrie II met zijn gevolg z'n opwachting ma ken en wel op vrijdag 30 januari. Bijeenkomst 18.30 café Vermeulen- Datum Prinsenbal is niet 13 fe bruari maar 14 februari.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11