VERENIGINGSNIEUWS >NJ N PEEL EN MAAS PvdA <3^ FITERPENIEltWS Venray JUM MËBSELO I.V.N. 20 jaar Vrouwengilde Venray 15 jaar Partij v. d. Arbeid Venray ebberii Venrays Mannenkoor St. Pe\^S PEEL EN MAAS uw weekblad Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan „TUSSEN MAAS EN PEEL" jeugdnatuurwacht REISVERENIGING VENRAY WIJKVERENIGING VELTUM St. Theobaldusgilde Overloon A.s. donderdag 22 januari om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. A.s. zaterdag 24 jan. optreden tijdens de Prinsenproklamatie in da schouwburg. Verzamelen voor 't in zingen om 19.15 uur in de Burg graaf, uiteraard in uniform. Tijd stip van optreden is om ca- 20.25 u. Aller aanwezigheid wordt gewenst! Wie van de leden heeft nog een bierschort in z'n bezit? Gaarne zo spoedig mogelijk inleveren bij Jac. Nooyen. OUD PAPIER? Achter garage van Ham U weet wel HOFKOOR: repetitie zondag 11.30 dn de Burggraaf. Afmelden Hofkoor bij Th. Jans sen ,tel. 81079. Afmelden V^M.K. bij H. Gom- mans, tel- 82687 of de Burggraaf tel. 81244. Donderdag 22 jan.: 19.30 generale repetitie i.v.m. prinsenproklamatie, waarschijn lijk in de schouwburg. Kleding meebrengen. Zaterdag 24 jan.: 21.00 aanwezig zij in foyer van schouwburg, nadere mededelin gen a.s. donderdagavond. Donderdag 29 jan.: 19.30 repetitie in verenigings lokaal. Woensdag 11 febr.: serenade b.g.v. opening bankge bouw- Zondag 15 febr.: Joekskapellenfestival. In verband met verdere organi satie graag spoedig opgave van vrijwilligers buiten de harmonie die mee willen helpen bij be manning van e.ea. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 22 jan.: 18.30-29.30 rc-petitie jeugdharmo- nie in Perdstal. Donderdag 29 jan.: idem Zaterdag 31 jan-: medewerking aan jeugdzitting Hazekeutel Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. Raadpleeg vooral de formulieren welke aan u zijn uitgereikt i.v.m. examens op zaterdag 7 febr' a.s. DRUMBAND: Donderdag 22 Jan.: 19.30 schouwburg - kleding mee brengen. Zaterdag 24 jan.: 21.00 foyer schouwburg - zie har monieorkest. Zondag 25 jan.: optreden te Wanssum. Bijeen komst om 10 00 uur v.m. in Perdstal vanwaar gezamenlijk vertrek. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wU ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond dw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11 tot 12 uur. Agenda: Vrijdag 23 januari: om 18.30 voor alten en tenoren om 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 25 januari: om 10.15 Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 26 januari: om 18-30 alleen voor alten. Dinsdag 27 januari: om 18.30 alleen voor de sopranen. Woensdag 28 januari: om 18.30 vrije repetitie met aan sluitend om 19.15 spelavond (hr. Staal). Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, Venray, tel. 81690. Rybeurten BlitterswiJck: vrijdag 23 jan.: hr Schaminee, Ha- gelweg 23, Venray; zondag 25 jan.: hr. Broeksteeg, Pettenmakerstraat 28, Venray. Algemeen: In verband met het doen van en kele belangrijke mededelingen wordt er op gerekend, dat alle koorleden a.s. vrijdagavond aanwe zig zullen zijn. DAMESKOOR Zaterdag 24 jan. a.s. concert in Overloon. Gaama ongeveer 19.45 u. aanwezig zijn in Overloon, in uni form. Nadere informaties hoort U tijdens de repetitie. Woensdag 28 jan. om 1945 uur repetitie voor de .kerkzangersen om ongeveer 20.15 uur voor de overigen. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v. d.\Vaerden, tel. 83659, of aan mevr. v. d. Beke- rom ,tel. 83332- VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Maandag 26 januari, 19.00 mede werking jubileumviering Katholiek Vrouwengilde in de kapel van St- Joseph, Overloonsewcg. We zingen boven, dus geen officiële kleding. Dinsdag 27 januari, 19.30 uur re petitie voor de sopranen; om 20.00 uur voor het hele kpor in de Essel, Ursul astraat. Zaterdag, 7 februari, 15.00 uur medewerking 25-jarig huwelijks feest van onze leden dhr. en mevr. van Mil, in de Grote Kerk. Aan sluitend gelegenheid tot feliciteren in de Burggraaf. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr- J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159. Na een geslaagd optreden bij de „Open Dag" ter gelegenheid van de opening van het nieuwe wijk centrum „De Kiosk" op het Bruks- ke, dienen zich de voorbereidingen aan voor de Prinsenproklamatie zaterdag 24 januari. Op die dag worden de korpsleden om 20.45 uur verwacht in de Schouwburg om medewerking te verlenen aan dit gebeuren- Zondag 25 januari is om 10.30 u. normaal repetitie. Hierbij zijn ook de miniretjes aanwezig om het programma door te nemen voor de Jeugdzitting op BI januari. Te reserveren data voor de korps leden 30 januari 18.30 uur LTS; 31 januari Jeugdzitting; 12 februari Schuttersveld (Prins of Prinses?) jongerenkoor C^liri&bo VREDESKERK VENRAY JONGERENKOOR VRAAGT IIULP Na veel tegenslagen de laatste tijd zitten we op 't moment toch goed vast- Verschillende orkestleden die ons met kerstmis nog zo uitstekend muzikaal steunden zien het niet meer zitten. Spelen zonder dirigent is moeilijk. Toch geven wij de moed niet op. Wie kan ons helpen aan een or- kerstje met dirigent of enkele mu zikale begeleiders met dirigent. Ons voormalig orkest heeft, ons jaren trouw begeleid; we zijn hen daarvoor ook erg dankbaar en heb ben begrip voor hun standpunt. Gelukkig hebben we ons koor nog in stand kunnen houden. Wij wil len zingen. Op 't moment zijn we met 25 leden o.l-v, Jean-Marie Bertholee. We hebben vlotte liedjes en zoe ken dan ook Vlotte begeleiding. En kele orkestleden blijven ons nog trouw, waar we erg blij mee zijn, maar het zijn er helaas niet vol doende. We repeteren momenteel op de woensdagavond van half 7 tot 8.00. In overleg kan desgewenst voor een andere repetitieavond gekozen worden. Voor meer informatie kunt u zich melden bij Anita Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428 of bij Pastoor Geerits- JONGERENKOOR „CAPRICCIO" l Zondagmorgen 25 januari: 10.30 tenoren en bassen; 11,00 generale repetitie samen met het orkest in de aula van het Boschveldcollege. Maandagavond 26 januari: Geen repetitie voor de sopranen. Dinsdagavond 27 januari: 19.00 repetitie voor het hele koor. Woensdagavond 28 januari: 19-30 Uitvoering aula Boschveld, in verband hiermee graag om 19.00 uur aanwezig zijn. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 23 januari: repetitie voor het hele orkest Zondagmorgen 25 januari: 11.00 generale repetitie met het koor; aula Boschveld. Woensdagavond 28 januari: 19.30 Uitvoering aula Boschveld, in venband hiermee graag om 19.00 uur aanwezig zijn. „SALTARELLO'' Zaterdagmiddag 24 januari: T6.30 gezamenlijke repetitie. Hoi NJN-ers. Zaterdag 24 januari houdt Paul Veldhoen van NJN afd. Eindhoven een lezing over N.B. (Natuur Be scherming)- Hij begint om half 8 in de school de Essel. De dag erna (zondag 25 jan.) houdt hij een ex cursie. Ook is het zaterdag weer Peel- werken. Vertrek vanaf Venray (het schouwburgplein) om half 8. De excursie van Paul op zondag vertrek om 8 uur vanaf 't schouw burgplein. Zaterdag 31 januari houdt Stefan een 'braakballen uitpluismiddag. Hij heeft hiervoor braakballen van een ransuil die wij uitpluizen, en op die manier kunnen we bepalen wat het voedselpakket van de ransuil té geweest (verschillende soorten muizen en kleine vogeltjes). Hoi. Marcel Vrijdag 23 januari: Vandaag een tafelvoetbaltoernooi voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar, georganiseerd door de jeugdleiding Je kunt nog inschrijven van half 7 tot 7 uur. Het inschrijf geld ~is 1.25 per persoon. Er zijn leuke prijzen te winnen. Zaterdag 24 en zondag 25 jan.: geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Vrijdag 30 jan.: Vanavond een danswedstrijd waar iedereen van 12 t.m. 15 jaar aan mee kan doen. Een deskundige jury zal onder de beste dansers 3 prij zen verdelen- Opluistering van de Prinsenpro klamatie 1981. Op vrijdag a.s. om 20.30 uur oefent de gehele schutterij in de schouwburg, alhier- Deze oefening is de generale repetitie en is niet geüniformeerd. Op zaterdag as om 22.30 uur wondt er in uniform verzameld in de foyer van de schouwburg ter opluisteringvan de Prinsenprokla matie 1981. Een stuk schutterij promotion. Het bestuur verwacht een goede op komst van de leden. Jeugdleden, waarvan de ouders niet optredien bij de schutterij, wor den zowel vrijdagavond als zater dagavond thuis opgehaald en ook weer thuiSbebracht. KONTAKT GROEP VENRAY Ook in 1981 gaan we met onze bijeenkomsten voor de WAO-er door. Deze wordeh nog steeds in „Den Hoender" wijkgebouw Noord- West gehouden, elke maandag van 2 tot 5 uur hoek Ursulastraat-Hoen- derstraat. Beste mensen, kom óók eens langs als je in de wao zit- Hier tijdens deze ontspanningsmiddagen kun je met lotgenoten praten, di verse gezelschapsspelen bezigen en de kop koffie staat klaar. Het ver plicht je tot niets, maar nieuwe mensen met nieuwe ideeën en voorstellen zijn van harte welkom. Je bent noodgedwongen WAO-er, laat dan óók wat van je zien en isoleer je niet verder in deze maat schappij. Maak gerust je verwach tingen van de WAO-kontaktgroep bekend in de groep, zo weten wij wat we verder kunnen doen. Je weet nog wel, zo wel ge- als ongeorganiseerde bandsmensen kun nen deelnemen aan deze voor de WAO-er kontaktmiddagen. Een goed voornemen in het nieu we jaar, om als WAO-er je aan te sluiten. katholiek vrouwengilde venray Dinsdag 20 januari a.s. om 20.00 bijeenkomst voor onze jongere le den in de Tartuffe Bar in de schouwburg. Donderdag 22 januari a.s.: stille tocht naar het „Binnenhofte Den Haag uit solidariteit met de Ar gentijnse „dwaze moeders", samen met. de Unie Nederlandse Katholie ke Vrouwenbeweging Maandag 26 januari a.s.: 20-jarig bestaan van de afdeling- Aanvang vit dit jubileumfeest om 19.00 uur met een Eucharistieviering, gecele breerd door Oud-deken A. Loonen en Deken L. Theunissen, in de ka per van het St. Jozefklooster, Over- loonseweg 2. Deze dienst wordt muzikaal opgeluisterd door Ven rays Gemengde Zangvereniging Ars Musica ,o.l.v. dhr. R. Berben. Om 20-00 uur voortzetting van de feestelijkheden in de schouwburg met een koffietafel en gezellig sa menzijn. Dinsdag 3 rebruari: Fietsen. Bij- eenikomst om 13.30 uur bij de schouwburg. Secr.: M.. Roling-Scholten Serenadestraat 68, 5802 EW Venrya Tel. 84927. Onze nieuwe I.V-N. afdeling houdt op maandag 26 januari a.s. haar eerste ledenvergadering te Geij stè ren in café Lenssen Dorpstraat 10 aanvang 20.00 uur. Agenda: Opening, waarna verslag be stuursvergadering van 10 decem ber 1980. Hierbij zal het jaar programma over 1981 naar vo ren worden gebracht. Contrilbutie-bepaling I.V.N,--le den- Korte verhandeling over wilde orchideeën, waarna vertoning van dia's van enige nog in Ne derland voorkomende wilde or chideeën, door de heer J. P. G. Jansen. Wij hopen op aller aanwezigheid! Einde februari zal op de scholen het lentenummer van „De Natuur vriend" worden bezorgd. Daarnaast ontvangen jullie een pakketje voor gezaagde plankjes om een keurig vogel-nestkastje te vervaardigen. Jullie ontvangen ook allemaal een vleermuizenfolder, die je echt goed moet doorlezen. De nieuwe puzzel-wandeltochten, welke in maart zullen starten, zul len o.a. inhaken op b.v- de ontvan gen vleermuizen-folder. Tot slot nog iets over de hyacinl- aktie. Wanneer de knop een leng te van 8 cm heeft en de bloemknop is uitgegroeid kun je de plant in de kamer plaatsen. Beslist op een don kere plaats! Hier 7 10 dagen la ten staan, matig vochtig houden. Wanneer nu de knoppen een leng te van 12 a 15 cm. hebben, kun je de hyacint voor een venster zetten, waar de bol gemakkelijk in bloei komt. Sukses! DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Hallo meisjes en jongens- We hebben een prettige mededeling voor jullie. Zaterdag 24 januari, is er wees disco voor jullie. En zoals beloofd, zijn er dan opgave-forinu- lieren te verkrijgen om bij de nieuwe raad met gevolg te komen met karnaval. Dit houdt wel in dat je met karnaval veel met de raad en- gevolg bij elkaar zult zijn voor o.a. de jeugdbals in het wijk gebouw, de optochten, en de voor bats. Heb je interesse dan kun je je zaterdag opgeven. We hopen je weer allemaal te zien want het is weer knots gezellig. Vanaf 19 30 tot 22.00 uur verzorgen Bram en Frenske het muzikale gedeelte en zullen Gerrit, Anja, Alda, Mieke en Antoine als leiding aanwezig zijn. Tot ziens in wijkgebouw Den Hoen der. Lour descomité afd. Venray JAARVERGADERING De jaarvergadering van de mede- werkers/sters«aan 't Loardes Lief dewerk afd. Venray wordt gehou den op maandag 16 februari as. om 20.00 uur in het zaaltje van de Vredeskerk in de Whistlerstraat. Alle medewerkers/sters krijgen t.z.t. nog een persoonlijke uitnodi ging met agenda. De inschrijving voor de Limburg se Bedevaart naar Lourdes van 28 mei t.m. 5 juni, verloopt zeer voor spoedig. Er komen bij onze kon- taktman zelfs aanmeldingen binnen buiten onze regio. Het aantal be schikbaar gestelde bedden voor die week is dan ook al voor het over grote deel bezet Er zijn nog enkele Bernadette- boekjes verkrijgbaar bij de heer G. PhilLLpsen.' Prijs 12.50. Voor alle inlichtingen, inschrij vingen: G. Philipsen, Goudsmid straat 42, tel. 04780-83575. Bank: Rabobank Venray, no. 1739.06-958. Deelnemende bisschop mei-bede vaart mgr. E. Beel. Wij gaan weer eens gezellig kie nen in 1981 Het bestuur hoopt u allemaal op die avond te mogen begroeten en hebt u in de familie, buurt of kennissen mensen die graag kienen, dan zijn ook zij van harte welkom. De avond is op donderdag 29 ja nuari a.s. om 20.00 uur in café Sijbers, Merseloseweg 36, Venray. De prijzen bestaan hoofdzakelijk uit vers vlees. De kaarten kosten: losse kaart 2.50; serie van 4 10,serie van 6 12.50. Tot ziens op de kienavond. VRIJDAG 23 JANUARI 1981 Nr. 4 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Maandag 26 januari viert het Katholiek Vrouwengilde haar 20- jarig bertaansfeest in Venray. Een opmerkelijke gebeurtenis, want toen 20 jaar geleden de eer ste bijeenkomst in zaal Verheugen belegd werd, kon men alom in Venray horen: „Dat is niks vur ós meense", maar deze mening werd al snel gelogenstraft door het feit dat zich al in het eerste jaar 150 leden aanmeldden. In de loop van deze 20 jaren is er heel wat veranderd. De samen leving is veranderd en ook de vrouw is zelfbewuster geworden, zich meer bewust van haar eigen waarde, van de belangrijke rol die zij krachtens haar vrouwzijn speelt in de samenleving. Wij mogen wel stellen dat het KVG er in geslaagd is om de maat schappelijke veranderingen en om wentelingen die in deze 20 jaar over het Gilde heen gekomen zijn, aan te voelen, maar bovenal er op heeft weten in te haken. Daarbij staat steeds het doel van het Gilde centraal: vanuit de Evangelische inspiratie werken aan de bewust wording van de vrouw, teneinde meer geluk en tevredenheid aan de samenleving te kunnen overdragen- Was het vroeger zo dat alleen zij die R.K. gelovig waren lid kon den worden, thans kan iedereen die de doelstellingen kan onderschrij ven lid worden van het gilde. Ook de manier van werken is veranderd. Naast de maandelijkse ledenavonden waarvoor een heel jaarprogramma is opgesteld, en waarin men een rijke variatie vindt b.v. de vrouw in de Islam; het ontstaan van konflikten en het le ren omgaan daarmee; Amnesty In ternational; Mische de Vreede (over eigen werk), werkt men binnen het Gilde ook veel met kleine groepen en clubs. Enkele voorbeelden: de groep Kunstkijken, die maandelijks onder deskundige leiding tentoon stellingen, musea of kunstenaars bezoekt; de Boekenclubs die maan delijks een boek lezen en dito be spreken; de Bijbelstudiegroep; ver der zijn er doe-clubs, zoals hand werken, poppenmaken, fotograferen, toneel, gymnastiek, kegel- en brid geclub. En tevens nog groepen als Fietsclub en Volksdansen. Men wil hiermee trachten zoveel mogelijk mensen te betrekken bij het maatschappelijk gebeuren, dit zo kritisch mogelijk te volgen en om er een positieve bijdrage aan leveren. Als zodanig levert het Gilde ook haar bijdrage aan het Emancipa tiebeleid van de Gemeente. Een bewijs dat het Gilde op de goede weg is, is wel het feit dat het aantal leden nog steeds toe neemt en bovenal dat steeds meer jonge vrouwen lid worden van de vereniging. Op het ogenblik telt het Gilde 250 leden- Terecht dan ook dat er feest ge vierd wordt. En wel op maandag 26 januari a.s. Op die dag begin nen de feestelijkeheden om 19.00 uur met een Eucharistieviering in de Kapel van het St. Jozefklooster. Deze dienst zal worden opgeluis terd door het koor „Ars Musica" o.l.v. dhr. R. Berben. Na afloop hiervan wordt het feest voortgezet in de schouwburg met een Lim burgse koffietafel en een gezellig samenzijn Op dat moment wordt er in de schouwburg een tentoon stelling gehouden van kreatieve werkstukken, gemaakt door eigen leden. Tot besluit van de festiviteiten maakt het Gilde dan nog in april eén reis naar het Westerwald. Deze maand viert de P.v.d.A. af deling Venray haar 15-jarig be staan. In 1966 ging deze afdeling van start en kort daarop werd de PvdA vertegenwoordigd in de ge meenteraad. De traditionele afkeer van de „rooien" ging door het werk van de eenmansfrakties Timmer mans, Hensing, Wiegant en Konings over in wantrouwen. Na de laatste gemeenteraadsverkiezingen kwa men er drie sociaal-democraten in de Venrayse raad. En sinds Jan Konings, Karla Klerk en Henk Wil- lems gaat het wantrouwen over in twijfel en is merkbaar dat de in« breng van deze drie steeds vaker serieus genomen wordt- Als afdeling denken en beslissen de Venrayse PvdA-ers ook mee over landelijke vraagstukken. Zo vraagt de landelijke partij inspan ning van de afdeling, maar omge keerd weet de afdeling Venray zich geruggesteund door de stimuleren de hulp van de grote partij met al zijn instellingen en denkkracht. Vanuit Venray zijn zelfstandige afdelingen van de partij opgericht in Boxmeer en in Horst, terwijl op het ogenblik kontakt onderhouden wordt met de progressieve kombi- natie in Meerlo-Wanssum. De af deling heeft (nog) geen kamerleden opgeleverd, wel raadsleden en sta tenleden en één Ud van het Euro- pese parlement in de persoon van Eisso Woltjer. De Partij van de Arbeid heeft veel idealen, maar het belangrijkste blijft: opkomen voor de zwakkeren in de samenleving. Spreiding van kennis, arbeid, inkomen en macht. De afdeling Venray heeft nu 15 jaar lang geprobeerd daaraan mee te werken. lm het algemeen met een kleine groep van doorzetters zoals Joost. Er is reden om in het kader van dit lustrum een heel klein feestje te vieren. Bescheiden ook in verband met de komende verkiezingen. Bij voorbeeld in de vorm van een receptie. Nou, die wordt gehouden op zaterdag 24 ja nuari 's avonds van 7 tot 8 uur in het nieuwe wijkcentrum van het Brukske. Voor babysit kan even tueel gezorgd worden U bent welkom- Ook als lid aanmelden bij het secretariaat, Leunseweg» 27, Venray. Misschien krijgen we na afkeer, wantrouwen en twijfel door uw inbreng wel een positieve waar dering voor ons werk in de ge meente Venray. Tot zaterdag? Voor de vergadering van de Wijkvereniging Veltum stond maan dagavond j.l. een groot aantal pun ten op de agenda. Uiteraard stond daarbij de bespreking van de gang van zaken rond het wijkcentrum centraal. Op donderdag 22 januari zal daarover ten gemeentehuize worden gesproken met wethouder mevr. Rutten- Zoals uit de gemeentelijke begro tingsbehandeling is gebleken is voor het Veltumse wijkcentrum een beperkt bedrag beschikbaar. Er bleek begrip te bestaan voor de precaire financiële situatie van de gemeente en voor de onmogelijk heid om in Veltum een zo'n mooi wijkcentrum te bouwen als in Brukske. De wijkvereniging is tot „inlevering" bereid, met name op het oorspronkelijke eisenpakket. Maar algemeen was men het er wel over eens, dat het wijkcentrum er moet komen, vooral nu blijkt, dat de geplande aktiviteiten van de wijkvereniging aanslaan bij de be volking. Men zal zich blijven in spannen om het wijkcentrum te realiseren. Ook de verschillende geplande aktiviteiten werden besproken. Op 20 februari is er carnavalsbal met medewerking van twee joeks- kapellen. De Prins zal de prijzen uitreiken aan de best gekostumeer- den. Voor de jeugd van 12 tot 16 jaar zal de wijkvereniging een disco organiseren. De wijkvereniging vindt het voortbestaan van de Veltummer Kroniek belangrijk- Nieuwe mede werkers kunnen kontakt opnemen met Bert Suilen, Eldgiusweg 26, tel. 86431. Verder werd deze avond aan dacht besteed aan de gemeentelijke nota's waaronder „Speelruimte in buurt en wijk". Het werd nodig geacht, dat de inwoners van Veltum meer mee denken over gemeentelijke zaken, die voor Veltum Van belang zijn. Tijdens de rondvraag kwam' o.m. aan de orde de onveiligheid van oversteekplaatsen voor schoolkinde ren. Men gaat proberen hierin ver betering te krijgen. De Wijkvereniging staat nog steeds voor: „Voor elkaar, met el kaar in Veltum". Wil men meer weten, dan kan kontakt opgeno men worden met Mark Schapen donk, Adelbertweg 28, tel. 85728- boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend A.s- zondag 25 januari organiseert de 27 MC club Fox Hunter weer een grandioze QSL MEETING. De ze wordt gehouden in den Hoender (gele barak) Ursulastraat 2. Vanaf 13.00 uur is er gelegenheid om met andere stations QSL kaartjes te ruilen. Dan zullen er verder nog meerdere stands aanwezig zijn, o.a. het graveren van jouw QSL kaart in glas, naambordjes met jouw sluipnaam, T-shirts bedrukken, zendapparatuur, enz. enz. Dan hebben we nog een QSL beker, deze is geschonken door de Havik:. Verder hebben we nog een klei ne tombola met vele luxe prijzen En onze muziek wordt verzorgd door de bekende zendpiraat „De Zwerver". We hopen dat jullie met z'n allen een gezellige middag zullen hebben. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkrroep Venray De afgelopen maanden heeft de ENFB afdeling Venray zich een aantal malen indringend bezig ge houden met het fietsverkeer tussen Oirlo en Venray. Enerzijds hoorden wij op de gemeenteraadsvergade ring van 26-8-1980 dat een van de prioriteiten in het fietspadenplan het fietspad langs de Oirloseweg tot aan het industrieterrein was, an derzijds wilden wij als afdeling graag wat concretere fietsproble- men aanpakken. Een bescheiden enquête leerde ons dat behalve de route langs de Oirloseweg ook nog al wat fietsers uit Oirlo gebruik maakten van de sluiproute over de Blakterweg viaduct Hulstweg voerweg Venloseweg (fietspad) Mambostraat. Toen zijn we gaan nadenken over deze laatste korte re maar veel gevaarlijkere route. Zou er een alternatief zijn voor met name de gevaarlijke situatie bij het viaduct van de Deurnese- weg? Een tunnel voor voetgangers- fietsers onder de Deumeseweg ter hoogte v an de visvijver-ijsbaan zou wellicht een oplossing zijn. De fietsers uit Oirlo zouden geen ge vaarlijke capriolen meer hoeven uit te halen en de bewoners van het Brukske die nu in grote getale de Deumeseweg oversteken zouden op een wettig toegestane en veilige manier bij de ijsbaan-visvijver kunnen komen Rekenwerk leerde evenwel dat deze tunnel erg duur zou worden en verder was het zo dat na overleg met een vertegen woordigers van de dorpsraad van Oirlo bleek dat de behoefte aan een fietspad langs de Oirloseweg groter was en ook alle aandacht verdiende om gerealiseerd te wor den Wij hebben toen verder afge zien van alternatieve plannen en de dorpsraad alle steun toegezegd bij het ijveren voor een fietspad langs de Oirloseweg Mocht dat er ooit komen dan kunnen wij onze plan nen over de fietsers/voetgangers tunnel nog eens uit de ijskast ha llen. Vtoor meer inlichtingen: ENFB afdeling Venray, Mambostraat 148, tel. 87494. De nieuwe 5v generatie RSSSR gezondheids- ondergoed IgESBEHl/ JAARVERGADERING In het Gildehuis te Overloon wordt maandag 26 januari a.s. door het St. Theobaldusgilde dé algeme ne jaarvergadering gehouden. De aanvang is om half 8. De agenda vermeldt o.m. de bestuursverkie zing. Aftredend en niet meer her kiesbaar 'is de heer M. Janssen, thans voorzitter van het St. Theo baldusgilde- De heer M. Janssen heeft 25 jaar de funktie van voor zitter bekleed. Verder zijn aftredend en wel her kiesbaar de heren L. Delauw en J. v. Duren. Naast het jaar- en kasverslag, zu'llen ook de komende akties be sproken worden zcals de maan delijkse papierakties, het kienen met de karnaval en de donateurs- aktie. Op deze vergadering kunnen ook weer nieuwe leden aangenomen worden,. Pastoor der Kinderen en burge meester van Heusden, bescherm heer van het St. Theobaldusgilde zullen deze vergadering bijwonen. Ook de dames van de Gildebroe- ders worden deze avond uitgeno digd.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9