VENRAY GING SPORTIEF TEN ONDER Zr. Jenniskens BOVENSHUIS ROB VAN HAAREN ebberink INGEZONDEN een gebroken zitplank bracht uiteindelijk Oldenzaal de winst Venray: geel ze op hun donder ol' ga zeil' sportief ten onder MAASHEES (bij VENRAY) TEL. 04782-262 Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Op de pastorie van de 9t. Petrus Bandenparodhie ontving men het volgende schrijven. Miikolayi 1-1-81 Van harte een Zalig, gelukkig en zegenrijk Nieuwjaar. Hierin ligt immers alles opgesloten. Sinds 2 jaar mogen de mensen hier weer vrij Kerstmis vieren, zij hebben gebeden en gezongen, de 'kei-ken waren overvol Dank zij verschillende weldoeners tijd'ens mijn verlof dn 1980 hebben óok al de arme zieken (300), ge handicapten (50), 100 .verschopte weduwen, 58 verlaten weesjes, 80 TBC en 50 melaatsen een fijne, mooie kerstmis gehad. Er zijn spe ciale Eucharistievieringen geweest voor hen, zij hebben allemaal hun honger kunnen stillen, zelfs een flinke portie vlees gehad, de TBC, gehandicapten en weduwen hebben een kledingstuk gekregen. Ja zo veel mensen uit hun miserie en honger helpen dat is kerstmis vie ren. Ik dank alle weldoeners zeer hartelijk, dat zij ons helpen dit mooie werk te verwezenlijken- In de afgelopen week hebben wij drie mensen, jonge moeders, het leven kunnen redden omdat ik geld had om bloed en eten te kopen. Op het ogenblik liggen hier 50 ge heel ondervoede kinderen en 10 vrouwen. Wat zouden wij missio narissen doen als wij niets hadden? Drie dagen geleden mocht ik weer 2 x 500 gulden ontvangen van stille weldoeners(sters). Graag zou ttk deze goeie mensen bedanken. Vandaag Nieuwjaar is er weer veel voor deze mensen gedaan en weer hebben zij hun honger mogen stillen. Dagelijks bidden en offeren wij voor alle weldoeners. Wil a.u-b. zo goed zijn al deze goeie mensen te bedanken. Hartelijk gegroet. Een in gebed Zegenrijk Nieuwjaar voor heel Venray. Zr. Aniceta Jenneskens P.S De 6e oktober ben ik weer goed gearriveerd, op mijn missie post. Wat een vreugde voor de be volking, tot nu toe komen er nog regelmatig mensen met een paar eieren, tomaten of fruit mij bedan ken voor de terugkomst. Telkens ervaart men dieper en dieper hoe fijn het is missionaris te zijn en veel arme mensen en kinderen te helpen hen bevrijden van veel miserie en hongerdood en opkomen voor hun rechten. Diefstal antenne Mej. E. S. deed aangifte van diefstal van haar autoantenne. Haar auto had zij geparkeerd nabij de flat aan de Veltumse Kle-ffen. Bakkie gestolen V. uit Venray deed aangifte van diefstal van zijn 27MC bakkie uit zijn aan de St. Ursulastraat gepar keerde personenauto. Toegang tot de auto werd verkregen door ver breking van het tochtraampje. Ver der werd uit de auto een polstasje ontvreemd, inhoudende de beschei den van de auto. Bestuurder ging er vandoof Op de kruising Veltumse Kleffen- Molenpad-Westsiugel was het niet verlenen van voorrang door de be stuurder van een personenauto (aan de hand van het kenteken bleek dat C. V. uit Wanssum) aan de personenauto bestuurd door F. v. S. uit Venray, oorzaak dat beide auto's tegen elkaar botsten. De Wanssumse bestuurder waarvan de politie aannam dat deze aan Bachus geofferd zou hebben, ging na do botsing zonder zijn identiteit be kend te maken, met een passerende auto vandoor, de dour hem be stuurde auto achterlatend .Die auto werd door de politie veilig gesteld. Later kon de bestuurder worden aangehouden. Hij kreeg een extra procesverbaal. De politie tracht het bewijs te leveren dat die bestuur der onder invloed zijn auto be stuurde. Geachte redaktie. Een paar weken geleden stond er in Peel en Maas, ir. een verslag van de verkeerscommissie, dat er klachten waren over de slechte toestand van het eerste gedeelte van de Langstraat. Wethouder Loo- nen aldus het verslag zou gezegd hebben dat renovatie van de Langstraat nog-niet mogelijk is, maar dat natuurlijk wel noodzake lijk onderhoud gepleegd moet wor den.. Inderdaad, binnen enkele dagen waren de vele gaten in het weg dek gevuldMaar nu de sneeuw verdwenen is, olijkt dat men er slechts kiezel in heeft gegooid. Kie zel die er weer even vlug uit was, als er in gekomen is. Als dat nood zakelijk onderhoud moet betekenen. De fietsers hebben nu niet alleen opnieuw last van de vele gaten, maar ook van de kiezel. Met dank voor de plaatsing. J- V. Antwoord: De gemeente heeft kennelijk ook gezien dat het middel erger was dan de kwaal en heeft nu inderdaad bituum gebruikt om de gaten te dichten. Geachte redaktie. Een Venrayse zakenman mag zondags zijn showruimte niet voor het publiek openstellen, en vanzelf sprekend helemaal geen handel drijven. Ook bijvoorbeeld een auto handelaar, die de foyer van de schouwburg huurt, om er zijn auto's te showen, krijgt geen vergunning om dat ook zondags te doen. Een groep antiekhandelaren schijnt daar een oplossing voor gevonden te hebben. Ze laten een Venrayse vereniging zogenaamd een antiek- markt' organiseren in de schouw burg. Ze richten ei enkele tiental len stands in, heffen een paar gul den entree en klaar is kees. De handel kan beginnen. Praktisch de gehele zondag zijn ze in de weer en maken kennelijk ook nog goede zaken gezien de vele stukken die b-v. zondag j.l. de 'bezoekers mee naar huis namen., De „organiserende vereniging'' heeft er overigens geen enkele be moeienis mee, maar ontvangt na tuurlijk wel een flinke donatie voor de verenigingskas. Misschien wel de gehele entree.... Als dat allemaal volgens de wet of de verordening mag en kan, dan zeg ik dat zulks oneerlijke concur rentie is. En dat kan toch nooit de bedoeling van de wetgever zijn. M. J. Antwoord van de redaktie: Toch mag dit van de wetgever, en wel tweemaal per jaar voor de gehele gemeente Venray. Voor de tweede „antiekmarkt'1 ligt al een aanvraag ten gemeentehuize. Mocht U dus zelf geïnteresseerd zijn, dan moet U nu reeds aanvragen voor 1982. PLAYTEX SUPERLOOK SLIPS Nergens zo goedkoop! nu voor 9.95 f^£203Q*g Pech beheerste vorige week vrij dag de Venrayse sportploeg in het NCRV-stedenspel te Arnhem. Pech, waardoor de winst uiteindelijk bij Oldenzaal terecht kwam; terwijl 's middags bij de generale repetitie het er echt wel naar uit zag dat Venray de winnende partij zou wor den. Het spel begon met de kaasbollen op een wip. Oldenzaal maakte er een record-race van terwijl Venray 2 of 3 keer een kaasbol van z'n pilaartje afstootte en overigens de race ook met veel strubbelingen aflegde- Oldenzaal haalde dus zijn eerste wiinst binnen. De grote pech kwam bij het boottrekken. Halverwege de race lag Venray nog duidelijk voor toen opeens Oldenzaal de leiding over nam. Wat was er gebeurd? Het zit bankje van vezelplaat waarop Ven- rays tweede trekker zat, brak door midden en raakte op een pijnlijke manier voeten en schenen van trekker nummer drie. Begrijpelijk dat dit enkele seconden konsterna- tie veroorzaakte en dat was juist voldoende om Oldenzaal met een kleine 20 cm te doen winnen. Een protest van de Venrayse coach mocht niet baten.De stand werd 8—4 voor Oldenzaal, terwijl er feitelijk een gelijke puntenver deling op het scorebord had moeten staan. Bij de Chinese estafette bleek Venray het duidelijk beter te kun nen dian Oldenzaal. De ballen ge hakt halve hanen, borden en wat nog al meer, werden foutloos over gedragen, terwijl Oldenzaal hier veel missers had. Stand nu 10-8 voor OldenzaaL Het bakkersspel met de massa's taarten en vliegen werd een regel rechte strop voor Venray- Vier vliegen werden niet geraakt, ter wijl één taart in de vernieling ging. Oldenzaal daarentegen deed alsof men geen maskers op had en sloeg keer op keer raak. Stand 14-10. De denker-sporter kwam er ook niet zo vlot uit als verwacht werd. De midgetgolver moest menigmaal reddend optreden, maar dat leverdie geen punten op. Uiteindelijk won Venray. toch met 3-2 en dat bracht de stand op 16-13. Het laatste spel, de kikkers op de ronde balk in een bassin viel voor Venray volkomen in het wa ter. Tot viermaal toe deed men pogingen de balk 5 seconden stil te houden. Het lukte niet. Oldenzaal daarentegen slaagde er de eerste keer in- En daarmee kwam de spellenstand op 20-15 in het voor deel van Oldenzaal. In beide denktenten was men in tussen ijverig en zenuwachtig bezig antwoorden te zoeken op de gestel de vragen. Wat Venray betrof kreeg men voldoende steun van het denkteam in Venray dat op zijn beurt met- telefoontjes overstelpt werd. En niet alleen in de afdeling bij Rank Xerox; ook bij het ge meentehuis kwamen bijna 200 tele foontjes binnen, uit het gehele land! Men moest deze helpende mensen daar echter verwijzen naar Rank Xerox'n Oiganisatie- foutje? Gebleken is ook, dat GOEDE antwoorden, via de telefoon door gespeeld, uiteindelijk vervormd niet goed overkwamen voor de televisie. Overigens sloeg ons de schrik om het hart, toen Oldenzaal alsmaar antwoorden oleei spuien en er uit de Venrayse tent geen geluid te horen was. Oldenzaal had op een gegeven moment al 6 punten, toen Venray de eerste twee scooide. Maar toen kwam er toch wel wat schot in bij de Venrayse denkers en terwijl Oldenzaal geen nieuwe punten meer liet aantekenen, klom Venray op tot 6-6. Met deze stand kwam men in de laatste denk-mi- nuut terecht, waarin wederzijds een stortvloed van antwoorden gegeven werd en waar Venray er nog in slaagde 2 puntjes te laten aanteke nen. Eindstand dus 8-6 voor Ven ray. Daarbij werden opgeteld de spelpunten: 20-15 en dat gaf dan als eindresultaat, 26-23- Oldenzaal was de juichende winnaar. Natuurlijk hadden we graag ge zien dat Venray gewonnen had. Het Maar verder was het een fijn spel. De veel honderden Venrayers, die in Arnhem waren, hebben er beslist geen spijt van. En we mo gen zeker niet vergeten te vermel den dat „De Plaarzek'' en „Rats d'r Naeve" er met hun hoempa hoempa de juiste stemming in hiel den. Tot de laatste minuut had er in gezeten, als we bij die boottrekwedstrijd geen pech gehad hadden .De eindstand zou dan zeker 24-25 geworden zijn. Ons inziens is er niet krachtig genoeg gepro testeerd tegen die wedstrijd. De NCRV stelt het spellenmateriaal beschikbaar Als dat materiaal niet deugt, mag dat niet ten koste gaan van de een of andere partij. Diefstal in caravan Via een valse sleutel hebben on bevoegden zich toegang weten te verschaffen tot een aan de Theeu- wenhófweg staande caravbn. De da ders hebben zich te goed gedaan aan de inhoud van een koelkast, en flink wat rotzooi gemaakt in de caravan, waarschijnlijk als dank voor het aangenaam verteren. Brand bij Rank Xerox Waarschijnlijk is etn prcdüktie- fout oorzaak geweest dat in een gebouw van Rank Xerox brand uit brak en het alarmeringssysteem in werking werd gesteld. Venrays brandweer was in recordtijd ter plaatse en wist een brandgevaar lijke vloeistof met schuim af te dekken en uitbreiding te voorko men. Er vonden geen persoonlijke ongelukken plaats. Mishandelingen K. uit Venray deed aangifte van mishandeling in een Venrayse bar. De oorzaak van die mishande ling zou zijn geweest dat. K. enige geplaatste opmerkingen san het adres van zijn meisje niet had ge tolereerd en de beide daders had verzocht op te houden met die op merkingen. Als antwoord daarop had het tweetal hem geschopt en geslagen. M. uit Venray deed aangifte van mishandeling gepleegd door een tot nog toe onbekende persoon op de Langstraat. De mishandelde had iemand betrapt terwijl deze een autospiegel en een raam van een. woning vernielde. M. ging de dader achterna, Hij kreeg klappen, maar kon die ook nog aan de onbekende uitdelen. Deze onbekende vluchtte „de Brak'' in. Toen M. daar wilde binnengaan werd hem de toegang ontzegd en werd hij zelfs buiten de deur gewerkt. In beide gevallen hoopt de re cherche de zaak te reconstrueren en procesverbaal op te maken. Ze ker hoopt de recherche op mede werking van de in de Brak aan wezige personen.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 14