GEMEENTEPRAAT DIT Kursussen Regionaal Jeugdcentrum N.L. Open dagen in Yenray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schtitte, Bureau Voorlichting bij Biologische-school, LEAO, LHNO en IHNO KREDIETAANVRAAG VOOR HET MUSEUM DINSDAG IN DE RAAD Zoals bekend heeft de gemeente raad in zijn vergadering van 22 oktober j.i. uitvoerig gediscus sieerd over het besohikbaarstel- len van een krediet van 167.500- Dit bedrag was nodig voor de aanpassing en de inrichting van het Freulekeshuus ten behoeve van het geschied- en oudheid kundig museum. In die vergade ring werd geen besluit genomen omdat men eerst nader wilde worden geïnformeerd door de commissie van beheer van het geschied- en oudheidkundig mu seum. Het voorstel van b. en w. van 22 oktober komt nu a.s. dinsdag wéér in de raad, maar is thans voorzien van een uitvoerige toe- lichting van de commissie. Hoewel in oktober door de heer Den Brok (lid van de commissie) gedane uitlatingen toen anders de den vermoeden, wordt thans door de commissie meegedeeld, dat de commissie ten aanzien van de za kelijke feiten gesteld in het voorstel van b. en w. niets heeft toe te voegen- Volgens de com missie is het voorstel geheel in overeenstemming met de opvatting van de commissie. Desondanks geeft zij bij het voorstel van 22 oktober 1980 nadere informatie over de verdere aanpak van het museumwerk omdat de raad daar om heeft gevraagd. OVERIGE AGENDA Aan de raad wordt voorgesteld een krediet van 3.290,beschik baar te stellen ten behoeve van de renovatie van het speelterrein Hou ten Hoek. In het plan zijn de door de wijkraad Noord-West naar voren gebrachte wensen en suggesties verwerkt, hetgeen voorziet in: het aanleggen van een verhar ding, uitgevoerd in tegels, ter grootte van 9 x 18 meter; rondom inzaaien van gras, ter verwerking van regenwater; het leveren van palen en netten ten behoeve van diverse recrea tieve sporten. De aanleg gebeurt, vollediig door zelfwerkzaamheid van de omwonenden. Omdat de heer Th. Schaeffers is afgetreden als bestuurslid van de Vereniging van Zelfstandige Onder nemers. afdeling Venray, moet voorzien worden in de vakature in devaste commissie van advies en bijstand voor handel- en midden standszaken. Voorgesteld wordt in zijn plaats in de commissie te be noemen de heer P. J. J. Cremcrs, Langstraat 105. Omdat in de voorbije jaren de Onderwijs Begeleidingsdienst (OBP) haar bestaansrecht in Noord Lim burg ruimschoots heeft bewezen, wordt voorgesteld de subsidie aan dit instituut voor de komende drie jaren te garanderen. Voor 1981 be tekent dat een bedrag van 109.561 oftewel 3,31 per inwoner. In zijn vergadering van 9 sep tember 1980 heeft de raad' een be- Vaststelling van het educatief-, en eman cipatieprogramma Op dinsdag 27 januari a.s. 's avonds om zeven uur komt de gemeenteraad in openbare verga dering bijeen. Behalve de punten, waarover wij elders op deze pa gina publiceren, komt de vast stelling van het educatief pro gramma en emancipatieprogram ma 1981 aan de orde. Sinds 1979 moet jaarlijks een: educatief programma opgesteld worden op grond van de rijks bijdrageregeling sociaal/cultureel werk en dient een emancipatieprogramma opgesteld te worden op basis van, de rijksbijdrageregeling emancipatie activiteiten. Ook voor 1981 is dit opnieuw «an de orde. B. en w. hebben de voorberei dingen van beide programma's op gedragen aan de werkgroep die in het kader van de welzijnsplanning opdracht heeft gekregen tot bij stelling van het educatief plan 1979 en de opstelling van een eerste emancipatie nota- Gezien .de nauwe inhoudelijke re latie tussen educatieve activiteiten en emancipatie activiteiten zijn ook dit jaar de voorbereidingen van beide programma's tegelijkertijd gebeurd. Hierdoor kan een zo groot mogelijke samenhang tussen beide programma's tot stand worden ge bracht. In het programma is een over zicht opgenomen van de gevolgde procedure. Hieruit kan men con stateren dait de voorbereidingen plaatsvinden iiutiauw overleg met alle betrokken organisaties. De inhoudelijke uitgangspunten zijn nagenoeg gelijk gebleven aan de in het verleden vastgestelde uitgangspunten. Voor het educatief programma zijn deze vastgelegd in het educatief plan 1970; voor het emancipatieprogramma zijn deze grotendeels gebaseerd op de door C.R.M. vastgelegde criteria in de betreffendle rijksbijdrageregeling. Ook de- subsidiegrondslag is in principe onveranderd toegepast- Wel is na overleg en inspraak een aan tal wijzigingen vastgesteld in de te subsidiëren posten. O.a. hebben roep van de heer A. W. Rooyak- kers tegen weigering van een bouwvergunning van een houten berging aan de Beekweg onge grond verklaard. Tegen dit raads besluit heeft de heer Rooyakkers een A.R.O.B.-beroep ingesteld bij de Raad van State. De raad zal thans het gemeente lijk verweerschrift moeten vaststel len. Hetzelfde zal de gemeenteraad moeten doen nu aannemingsbedrijf Leijssen Venray b.v. te Veulen een A.R.O.B.-beroep heeft ingesteld. Ook in dit geval heeft de raad het beroep tegen weigering door b. en w. van een bouvv-vergunning voor uitbreiding van een loods aan de Steegse Peelweg ongegrond ver klaard. Ter uitvoering van het bestem mingsplan Castenray met name ten behoeve van de aanleg van een ontslui'tingsweg en de bouw van een aantal woningwetwoningen, moet grond aangekocht worden van de heer J. M. Houwen. Het gaat hier over ca. 075.75 ha me: de daarop aanwezige opstallen. Voor de aanleg van een ontslui- tingsweg in het bestemmingsplan Castenray heeft de gemeente ca. 30 m2 grond nodig uit de achtertuin van de heer J. G. M. Fleurkens, Lollebeëkweg 3. De raad wordt voorgesteld hiertoe te besluiten en de betrokkene een toegift van 1.000,te geven. Van de heer G. J. W. Smits te Castenray moet ca. 375 m2 grond worden aangekocht voor de aanleg van een ontsluitingsweg in het be stemmingsplan Castenray. Nu Saweco haar bouwplannen op de aan haar verkochte grond op het industrieterrein Witte Vennen niet mag realiseren, zal de gemeente raad de koopovereenkomst moeten ontbinden. Voorgesteld wordt aan het col lege van b. en w. machtiging te verlenen voor de duur van één jaar tot het aamcopen van de voor het Centrumplan benodigde onroerende goederen buiten het Centrumplan in het kader van het sluiten van compenserende trans acties. Voor de doortrekking van de Oost singel werd ca. 180 rn2 grond gekocht van de heer P. M. A. Kruysen aan de Stationsweg. Nu gebleken is, dat de gemeente deze grond niet nodig heeft, kan de raad tot. ontbinding van de koopovereen komst overgaan. Aan de raad wordt voorgesteld een bedrag van 5.000,beschik baar te stellen in de kosten van een onderzoek naar het functione ren van het openbaar vervoer in Venray. Dit onderzoek wordt uitge voerd door de Adviesgroep voor Verkeer en Vervoer (A.G.V.) te Utrecht, in samenwerking met de Zuid Ooster de gemeente Venray en de Rijksverkeersinspectie. deze wijzigingen betrekking op aan tal begeleid(st)ers per groep/acti- vi'teit en kosten met betrekking tot kinderopvang. Als financieel budget is uitge gaan van de volgende situatie: ten behoeve van het educatief programma is gekozen voor zo genaamd ongewijzigd beleid, zo als dit voor nagenoeg alle wel zij nsinstellingen en activiteiten voor 1981 is gebeurd. Een en ander komt erop neer dat het budget voor 1980 ver meerderd kon worden met 3°/o in verband met algemene kos tenstijgingen. In principe is der halve een bedrag van j 35000,— 3% 36.050,— beschik baar; ten behoeve van het emancipa tieprogramma is uitgegaan van de te verwachten maximale rijksbijdrage. Voor 1981 is dit door C.R.M. vastgesteld op 0 50 per inwoner. Voor Venray be tekent dit een bedrag ad 16-500,—. Omdat beide programma's als een geheel gezien worden, is derhalve uitgegaan van een totaal beschik baar krediet ad 52.550waar van pee saldo een bedrag ad 36.050,door de gemeente aan eigen middelen uit de begroting 1981 dient te worden beschikbaar gesteld. Uit de programma-voorstellen blijkt ,dat aan maximale subsidies voorlopig wordt uitgegaan van een bedrag ad 48.407,Dit betekent dat er nog een bedrag van 4.000,beschikbaar is voor ge plande activiteiten c.q. tussentijd se initiatieven. Bestemmingsplan Buitengebied ter inzage De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ingaande 26 januari 1981 gedu rende één maand ter gemeente secretarie, afdeling ruimtelijke or dening, kamer 201, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestem- mingsplan Buitengebied van de ge meente Venray. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indie-* nen tegen het ontwerp. Venray, 23 januari 1931 De burgemeeter voornoemd, G. H. Schols, loco-burgemeester Eindelijk is het bestemmingsplan Buitengebied voor de gemeente Venray in concept klaar- Vanaf 26 januari ligt het ter inzage op het raadhuis. Het heeft veel overleg en geld gekost alvorens het plan zover ge reed gekomen is. Veel overleg is er geweest met provinciale en plaatse lijke organisaties, lie op een of andere wijze betrokken zijn bij liet buitengebied. Bovendien is er een inspraakronde gehouden en is er een informatieavond gehouden. Het plan is kwalitatief behoorlijk goed geworden. Natuurlijk zal nie mand geheel tevreden zijn. Dat kan haast niet bij een plan van deze omvang. Op het raadhuis ziet men de totstandkoming van het plan toch wel als een hoogtepunt in het Ruimtelijke Ordeningsbeleid".. Buitengebied in „infotiek" Nu de officiële tervisielegging van het bestemmingsplan Buiten gebied, vanaf 26 januari een feit is, kunt u dit plan ook bekijken en bestuderen in de „Infotiek" in de hal van het raadhuis. Behalve de officiële boekwerken kunt u daar ook de grote plankaart van 4x4 meter bekijken- Boven dien wordt hetbehulp van dia's en foto's geprobeerd het karakter van het buitengebied en bestem mingsplan weer te geven. De brochure „Wegwijzer in het Venrayse Buitengebied" is nog steeds verkrijgbaar. In de brochure wordt het bestemmingsplan in gro te lijnen besproken. Komt u gerust eens küken. De „Infotiek" is er ook voor U! HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingenmilieuhygiëne maken bekend. dat op 16 december 1980, bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Tonnaer, Ontginningsweg 1, Yssel- steyn-Venray. voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een rundvee houderij en varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard, ge legen aan Ontginningsweg 1, Yssel- steyn-Venray; dat op 18 december 1980 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Rutten. Past. Gerardsstraat 15, Oirlo- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een aannemersbedrijf met timmerwerkplaats waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 KW, ge legen aan Past. Gerardsstraat 15, Oir- I o-Venray; dat op 19 december 1980, bij hen een aanvraag is ingekomen van G. J. M. Janssen, Heidseweg 66, Heide- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan Deurneseweg (ongen.), Heide-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 23 februari 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 11 febr. 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling bver de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 23 januari 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen TIJDELIJKE VERKEERSMAAT REGELEN Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 21 januari 1981, waar bij in verband met het houden van een internationale motorcross nabij Janslust, de vólgende tijdelijke verkeersmaatregelen zijn genomen: Op 1 februari 1981 van 10.00 tot 18.00 uur of zoveel korter of lan ger als in verband met de om standigheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I .door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens in 'beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers gesloten te verklaren: a. Janslust, gelegen tussen de Kiekweg en Weverslo; b. het gedeelte van Weverslo, ge legen tussen de Deurneseweg en Janslust; c. de ongenaamde verbindingsweg tussen Deurneseweg en Jans lust; d. het gedeelte van de ongenaam de weg, gelegen ten oosten van Weverslo, vanaf de Deurnese weg tot ca. 100 m. voorbij Jans lust; e het gedeelte van de Heidse- schoolweg, gelegen tussen de Deurneseweg en de Groeneweg; f. de Droesenweg. II. Door het plaatsen van borden 51 van genoemd reglement aan bei de zijden van het gedeelte van de Kiekweg, gelegen tussen de Deur neseweg en Etnalaan te verbieden; III. Voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de vei ligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ont heffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van mo torvoertuigen cp meer dan twee wielenl; a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij hel motorvoertuig besturen in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaar den; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende dè'tijd dat de on der I genoemde verkeersmaat regelen gelden gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of los sen van goederen of voor ncTt verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hem bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten met of be zwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is, beroepen aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin- Venray, 23 januari 1981. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. 'Defesche, burgemeester J.M. Poels, secreaaris Commissie voor sociale zaken c.a. vergadert Op donderdag 29 januari komt de commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappe lijk werk in openbare vergadering bijeen om 17.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. Het advies van de commissie wordt gevraagd over de opheffing van de beleidsgroep van het M.A-S.J. in verband met het feit, dat het 'bestuur van het R.I.M. -de bestuursverantwoordelijkheid voor het M.A.S.J. van de beleidsgroep overneemt. De commissie zal het college verder adviseren over de planning voor het Kruiswerk en het rapport Accommodatie-onderzoek- Tenslotte zal de commissie het deelplan gecoördineerd bejaarden- wérk 1982 t/m 1985 moeten vast stellen. Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voor bereiding zijnd plan bouwver gunning te verlenen voor: het bouwen van een woning aan de Langeweg 66 t.n.v. C- P. H. Th. Arts; het bouwen van een gymnas tieklokaal met kleedruimten op de hoek Hemonystraat-Tolstraat t.n.v. Stichting Beroepsonderwijs 'Venray e.o. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen- De bouw plannen liggen met ingang van 26 januari 1981 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 9.00 lot 12.00 uur. Ge durende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 26 januari 1981! De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche INVALIDE PARKEERPLAATS Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat zij bij hun besluit van 14 januari 1981 nr. 29, besloten hebben door plaatsing van 'oord 54b van bijlage II van het Reglement verkeersre gels en verkeerstekens met onder bord1 genoemd in artikel 121 van dit reglement oij ejn op het weg dek aangebracht parkeervak op de St. Petrusstraat een parkeerplaats voor een motorvoertuig voor een invalide te reserveren- Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepu bliceerd' is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 20 januari 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, mj\ H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 21 januari 1981 voor de na volgende bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het uitbreiden van de woning Kempweg 149 t.n.v. P. H. Ku- pers; het bouwen van een landbouw- loods aan de Castenrayseweg 52 t.n.v H. H. Classens; het verbouwen van een kippen hok tot varkensstal aan de Heid- sepeelweg 50 t.n.v. Gebr. Fleur kens; het verbouwen van de woning Kruisstraat 4 t.n.v. C_ G- T. Klomp; het uitbreiden van een doelhuis aan de Albionstraat 32 t.n.v. P. H. G. M- Martens; het bouwen van een woning aan de Moerslag 26 t.n.v. J. H. M. Jienniskens. Venray, 23 januari 1981 De burgemeester van Venray, mr H. J. M. Defesche Verklaring van „geen bezwaar" Van Gedeputeerde -Staten van Limburg zijn de navolgende ver klaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 3, van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, ontvangen, welke zijn ver eist voor het verlenen van de ge vraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een woning aan de Spurkterdijk 12a t.n-v. L. M. P. G.. Direks; het bouwen van een landbouw- loods aan dé Castenrayseweg 52 t.n.v. H. H Classens. Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen ge durende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratevie Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) 'n bezwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Limburg te Maastricht. Venray, 23 januari 1981. De burgemeester van Venray, mr H. J. M. Defesche In onze kontakten met jeugdver enigingen blijkt steeds weer be hoefte aan nieuwe ideeën en wat meer deskundigheid' in het geven van aktiviteiten voor de jeugd. De Kaderkursus voor vrijwilli gers een samenwerkingsprojekt tussen mensen uit de kunstzinnige vorming en het jeugd- en jongeren werk biedt een mogelijkheid aan om op verschillende terreinen iets bij te leren wat je in jullie pro gramma kunt gebruiken. Hoe ziet de kursus eruit: 14 wekelijkse bijeenkomsten één werkzaterdag. Start in februa ri, aflopende eind mei. Geen kursus met karnaval en pasen. In principe zijn na overleg ook kort lopende kursusen mogelijk- Welke mogelijkheden zijn er: Foto - film - band. Het werken met geluid (band recorder), fotos, dia's, film weet je in groepen vaker en met ta melijk eenvoudige middelen toe te passen. Een hoorspel maken, een diavertoning met geluid pro duceren, een verslag maken van een aktiviteitendag, een speur tocht met beelden, allemaal mid delen die in de kursus foto film-band behandeld kunnen worden. Ekspressie door woord en gebaar: Werken met spel (poppenspel, schimmenspel), maskers, decors Voor de leerlingen van de zesde klas van het basisonderwijs en voor hun ouders speelt nu al de vraag welke vorm van voortgezet onder wijs vo-lgend schooljaar gekozen moet worden. Scholengemeenschap „Marianum" wil bij deze keuze de helpende hand bieden en houdt daarom Open Huis op vrijdagc 30 januari 1981 van 18.00 - 21.00 uur en zater dag 31 januari van 10.00 - 13.00 u. Het/ Lager Beroepsonderwijs (LB.O.) is een vorm van onderwijs waar niet alleen met het hoofd, maar ook met de handen geleerd wordt. Maar liefst vier vormen van L.B.O. zijn in Scholengemeen schap „Marianum" samengebracht t.w:. Biclogische-School, met vooral lessen in Natuurkunde, Scheikun de, Biologie, planten- en dieren- verzorging en techniek. L.E.A.O., Lager Economisch en Administratief Onderwijs met zijn specialiteiten als Handelskennis en machineschrijven, en kantoor- en winkelpraktijk. L-H.N.O. Lager Huishocd- en Nijverheids Onderwijs met als spe cifieke vakken: gezondheidszorg, kinderverzorging, textiele werk vormen, huishoudkunde, tekenen, muziek. I.H.N.O., Individueel Huishoud en Nijverheidsonderwijs met de zelfde vakken als L.H.N.O. maar op deze afdelihg werkt men in kleinere groepjes. Naast deze voor elke afdeling specifieke vakken wordt er ruime aandacht besteed aan vakken als Nedrelands, Engels, Wiskunde, Maatschappijleer, Gezondsheidszorg, Godsdienst. Meteen diploma van het L.B-O. zijn er ruime mogelijkheden voor vervolgopleidingen Ln het kader van het M.B.O. Middelbaar Be roepsonderwijs, leerlingenwezen enz. Om belangstellenden een kans te geven nader kennis te maken met bovengenoemde vormen van Be roepsonderwijs is iedereen van har te welkom op 30 - 31 januari. De Open Dagen worden gehou den op het Hoofdgebouw: Mgr .Nolensstraat 9 te Venray w.b. de L.E.AO., L.H.N.O. en I.HN.O. o.a kassen en dierenverblijven kunt Voor de Biologische School met U terecht op de Eikenlaan 76 te Venray. In de bocht van de Beekweg, nabij de Midden Peelweg, staan sinds enige tijd enkele nieuwe metalen waarschuwingsborden. Kennelijk is het de bedoeling dat het grote houten waarschuwingshek gaat verdwijnen, omdat het hout aan het rotten is en de hele zaak verzakt. We herinneren ons echter dat destijds de kleine waarschuwings borden daar niet voldeden en menig automobilist uit de bocht „vloog" en op het fietsenpad terecht kwam. Reden waarom toen het grote hek geplaatst werd. Zouden de kleine waarschuwingsborden nu wel voldoende zijn? in een groep, gezelschapsspelen, kennismakingsspelen e.d. - Volksdansen en kinderdansen: Het aanleren van kinderdansen en volksdansen en hoe dit over te dragen op je eigen kinder- klub. (Een kombinatie van eks pressie en volksdansen is ook mogelijk). - Beeldend vormen: Hoe maak je in een groep ge bruik van papier, karton, klei, verf, hout, metaal, textiel, druk technieken en kosteloos mate riaal. - Themakursus: Voor bepaalde groepen die bijv. in de zomer gedurende langere tijd met een bepaald thema wer ken is een themakursus moge lijk. Dat thema wordt ingewerkt met verschillende middelen zoals beeldend spel, 'dans ed. Deze kursus is o.a. geschikt voor vrij willigers in het kindervakantie werk. - Vervolgkursus: Voor hen die al eerder dit of het vorige seizoen een kursus volgden is een tweede kursus- blok mogelijk. - Groepswerk/begeleiding. Aan het begin van iedere kursus worden afspraken gemaakt over een onderdeel groepswerk bin nen de kursus en/of begeleiding naast de kursus in jullie eigen praktijk. Dit wordt verzorgd door iemand van het regionaal jeugdcentrum NL. Voor wie zyn de kursussen be doeld: De kursusssen zijn speciaal voor vrijwilligers die met groepen werken zoals jeugdwerk, kinder vakantiewerk, aktiviteiten bui ten schooltijd, peuterspeelzaal- werk, jeugdwerk binnen de sport e.d- Klubs kunnen ook met meer vrijwilligers tegelijk in schrijven. —Kursus - opzet - plaats - kosten: Voor de kursussen geldt dat er minimaal 15 personen mee moe ten doen- Dat de deelnemers be reid moeten zijn om 14 kursus- bij eenkomsten, meestal 's avonds te volgen en ook de werkzater dag. De kurusus kan plaatsvinden in een van de gemeenten in Noord- Limburg. Als er veel kursisten uit een plaats komen wordt daar de kursus gehouden. De kosten van de kursus bedra- ben 30per persoon voor de gehele kursus. Inschreven voor februari. Informatie en opgave: Regionaal Jeugdcentrum N.L., De Clookert Bergweg 4 5801 EG Venray tel. 04780-83676 Algemene koördinatie: Kaderkursus voor vrijwilligers, Veldstraat 3, 6041 GR Roermond Noord- en Midden-Limburg. is uw kans om goedkoop te kopen. Veel aanbiedingen in nachtkleding en foundation voor de HALVE PRIJS of zelfs nog minder. GROTE MARKT 21 - VENRAY TELEFOON 04780-86750

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13